Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2010.11.28 0 0 190

Akkor az én másik nicknevem meg Restasszony lenne. Valamelyik nagynéném hívta a galuskát rest asszony tésztájának, és ez nagyon megmaradt bennem. A másfél évvel ezelőtti színházjegyet is azért vettem, mert éppen a könyvtárban voltam, amikor árusították.

Előzmény: dmmddm (189)
dmmddm Creative Commons License 2010.11.27 0 0 189

Ha egy másik nicknevet kellene választanom, a lusta dög lenne az, mert ez jellemez engem leginkább :) ... Ezt a jegyet is a kolleganőm szerezte,de nem bántam meg....

Előzmény: Csimpolya (188)
Csimpolya Creative Commons License 2010.11.27 0 0 188

A leírásod alapján azt hiszem, megnézésre érdemes darab lehet! Én viszont egy lusta disznó vagyok, és nehezen indulok el hazulról. Viszont december elején szintén a Csepel művelődési házban játsszák  Beumarchais-tól Figaró házasságát, erősen gondolkodom, hogy meg kellene néznem.

Előzmény: dmmddm (187)
dmmddm Creative Commons License 2010.11.26 0 0 187

Én is színházzal jövök, tegnap láttam a Pesti Színházban A mikve című darabot. Nagyjából annyit tudtam róla,hogy egy zsidó női rituális fürdőben játszódik egy ortodox közegben. Nem is nagyon akartam előre olvasni kritikákat,beszámolókat, de azért belefutottam egy-egybe és nem írtak rosszakat. A színházi szórólap - ha jól emlékszem - vígjátékként írta,de ebben nem vagyok biztos. Én sokat mosolyogtam a darab nézése közben, mert volt min,de nem volt ez annyira vidám történet, a korlátok elleni lázadásról, tradíciókról,női szerepekről szól, a vége kifejezetten drámai. Jó alakításokat láttam. (Igó Éva, Hegyi Barbara,Pap Vera, Börcsök Enikő, Kovács Patricia, Stefanovics Angéla, Tornyi Ildikó) A végén a meghajlásoknál a színésznők arcáról még nagyon jól leolvasható volt az átélt dráma, nem volt könnyű visszazökkenniük a valóságba. Ajánlom megnézésre, lehet, nekem is meg kellene még egyszer néznem.

 

Más.

 

Ma délután  olvastam egy kiállításról, ami mostanában nyílt,nyílik a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban, Görgey Artúrnak a szabadságharc során szerzett életveszélyes fejsebével kapcsolatosan az akkori orvoslás lehetőségeiről. Érintőlegesen orvoslással kapcsolatos területen dolgozom, érdekelnek az ilyen jellegű dolgok, biztos megnézem ezt a kiállítást. Még úgyse voltam soha az Orvostörténeti Múzeumban.

Miután ezt leírtam, rájöttem,hogy szépen kapcsolódom Görgey Gáborhoz,mégha áttételesen is:)

Előzmény: Csimpolya (186)
Csimpolya Creative Commons License 2010.11.16 0 0 186

Tegnap megnéztem Görgey Gábor: Komámasszony, hol a stukker? c. színdarabját. Nagyon tetszett, az előadás pergő, jó ritmusú, minden színész megkapja a lehetőséget, hogy a szerep kínálta helyzettel éljen. Bár az is igaz, hogy a szerző is igen érdekes szituációklat és jellemeket írt meg. Nagyot és sokat nevettem, de a végén keserű szájízzel távoztam. Csak most gondoltam végig, hogy a legjobban az értelmiségivel bánt el, talán ő volt a legrosszabb, mert ő hatalomhoz ideológiát is gyártott. Egyszóval - megérte megnézni! Annak idején láttam egy televíziós közvetítésen, de nem nagyon emlékeztem rá, most újdonságként hatott rám.

Csimpolya Creative Commons License 2010.10.08 0 0 185
Bocsánat, az ürümmel az persze örömmel szeretett volna lenni.
Csimpolya Creative Commons License 2010.10.08 0 0 184
Elsőre nem ment át, most újra írom. Igen, a Sziklakórház igen érdekes hely, végén alig tudtam megállni, hogy ne vásárolja egy hatvanas évekből való injekciós fecskendőt.
A telefonközponton meg teljesen elandalodtam, azt hiszem, 1967-ben dolgoztam egy ilyenen. Bár nem volt azonos, de nagyon hasonló. Egyébként házon belüli központ volt, nagy ürümmel dugdostam a kért hívásokat.
Csimpolya Creative Commons License 2010.10.08 0 0 183
Sikerült?
dmmddm Creative Commons License 2010.10.08 0 0 182

Tényleg,a sziklakórház is nagyon érdekes ! Vagy 2 éve voltam ott nyáron, a hely érdekessége mellett még az is jó volt,hogy kint 35 fok volt, a sziklakórházban meg kellemesen lehetett borzongani!

Előzmény: Csimpolya (180)
divatmano Creative Commons License 2010.10.08 0 0 181
:)
Csimpolya Creative Commons License 2010.10.08 0 0 180
Szerdán voltam a sziklakórházban. A belépőjegy nem éppen kedvezményes, a hely viszont nagyon érdekes! Nincs klausztrofóbiám, de azért nem bántam, hogy kikerülök a napfényre! Utána a valóban szép őszi napfényben még vagy két órát sétáltam és gyönyörködtem a Várban.
Előzmény: dmmddm (179)
dmmddm Creative Commons License 2010.10.08 0 0 179

Tegnap tökéletes októberi nap (gyönyörű napfény, őszi meleg) volt ahhoz, hogy megint megnézzem a gödöllői kastélyt. Pár évente elmegyek, legutóbb 2003-ban voltam és ahhoz képest megint sok minden szépült. Most láttam először a barokk színházat és most van - januárig - herendi kiállítás is. Mondanom sem kell, hogy ez utóbbi is gyönyörű. Ez évben valahogy porcelános évem:) van, mert nyáron  Hollóházán voltam és az is olyan szívfájdítóan szép a kiállítás, hogy csak na....  Aztán a  kastély parkja - tényleg kezd méltóvá válni ehhez a gyönyörű épülethez. Gyepesítik, újjépítettek egy kerti pavilont és olyan szerencsém  volt,hogy egy iskoláscsoporttal együtt beslisszolhattam megnézni az idegenvezető hölgy jóindulatából; a magyar királyok arcképcsarnokia falfestményeken valamint középen egy kör alakú párnázott ülőpad, Sisi kedvenc ibolyaszínével kárpitozva. 

Nagyon ajánlom félnapos programként ! A kastélybeli kiállításon igazán kedves teremőr hölgyek vannak, akik szívesen osztanak meg apróságokat, pl. hogy a nagy koronázási festményt milyen szögből kell ahhoz nézni, hogy meglássuk, a festő is odafestette magát mintegy szellemarcként.

jutiq Creative Commons License 2010.09.15 0 0 178
Sőt, van egy Tarot könyv, ami már vagy fél éve nálam van. Meghosszabbítom kétszer, visszaviszem, és amikor a helyére teszik, akkor újra kihozom :-))
Előzmény: zsanna (173)
zsanna Creative Commons License 2010.09.15 0 0 177
.

:-)))
Előzmény: zsanna (176)
zsanna Creative Commons License 2010.09.15 0 0 176
Erre való a ponty :-)))
Előzmény: dmmddm (174)
jutiq Creative Commons License 2010.09.15 0 0 175
Sőt, nálunk kétszer is meg lehet hosszabítani...
Előzmény: zsanna (173)
dmmddm Creative Commons License 2010.09.15 0 0 174

Igazad vagyon neked is kedves Zsanna ! :-)

(A hülye indexmotor miatt az összes hozzászólásaid között néztem meg, vajon mit írhattál, merthogy a topikban nem láttam... agyrém... )

zsanna Creative Commons License 2010.09.15 0 0 173
Lehet hosszabbítani is azt a kölcsönzést :-))) Én is így szoktam.
Előzmény: dmmddm (172)
dmmddm Creative Commons License 2010.09.15 0 0 172

De, igazad van.  Én nem vagyok könyvtári tag már jó néhány éve,  mert még boldogult iskolás koromban kihoztam egyszerre 5-6 könyvet és azt 4 hét alatt el  is olvastam, volt, hogy előbb, de most dolgozás mellett nem tudok 5-6 könyvet kihozni a könyvtárból, mert nem végzek velük 4 hét alatt és ezért inkább nem frusztrálom magam:)

Ha nagyon akarok  valamit könyvtárból, akkor a másodunokatesómat szoktam megkérni, hogy hozza ki nekem. (Igy olvastam el McCarthy:Véres délkörök és Nem vénnek való vidék c. könyvét, és nagyon jól tettem, hogy nem áldoztam rájuk pénzt, mert annyira nem tetszettek.)

Előzmény: jutiq (171)
jutiq Creative Commons License 2010.09.15 0 0 171

Könyvtári szóba sem jöhet?

Előzmény: dmmddm (170)
dmmddm Creative Commons License 2010.09.15 0 0 170
 Köszi szépen,még soha nem hallottam róla. Utánanéztem a buklájnon, 53-as, 56-os és 72-es kiadások vannak mindkét címmel, de most könyvekre stop van, téli nadrágot kell vennem :)
Előzmény: jutiq (166)
dmmddm Creative Commons License 2010.09.14 0 0 169

Igen, vannak ilyen filmek, amelyeket többször - sokszor -  is meg lehet nézni, magyar filmek közül számomra ilyen a Liliomfi, vagy a Tizedes meg a többiek,  ha valahol "beleakadok", mindig ott ragadok.

De pl. 16 éves koromban láttam a Ballada a katonáról c. szovjet filmet, ami talán a 60-as években készült,fekete-fehér volt és pl. a fiatal Bodrogi Gyula volt az egyik szinkronhang. Ez a film annyira tetszett, kicsit meg is sirattam és azóta se láttam, egyszerűen félnék megnézni, nem akarom elrontani a döbbenetesen jó élményt....

Előzmény: esotherica (167)
esotherica Creative Commons License 2010.09.13 0 0 168
Aztán meg vannak olyan filmek is, amelyek minden újranézésnél tudnak még újat mondani. Ilyen a Magnólia - van egy ismerősöm, több, mint tízszer látta, és egész elképesztő dolgokat fedez fel még mindig benne.
Vagy a Harcosok Klubja - tökéletesen megszerkesztett múvi, nincs benne hiba.
Na és ilyen a Harry Potter sorozat - egyszerűen nem találni rajta fogást, pedig már vagy 5x olvastam. És mind az ötször elképesztően élveztem.

Gyűlölöm a trehányságot, így végtelenül tisztelem azokat az írókat vagy rendezőket, akik minden apró részletre ügyelnek. Ez az újranézhetőség/olvashatóság egyik titka. A slendriánságok derülnek ki legelőször az ismétlés során.
Előzmény: esotherica (167)
esotherica Creative Commons License 2010.09.13 0 0 167
Szerintem egy igazán jó film akárhányszor újranézhető. Engem pl. nagyon idegesítenek az olyan filmek, amik csak egyszernézhetők. Pl. az olyan thrillerek, melyek egyes jelenetei újranézve értelmetlenek, vagy csak azt a célt szolgálják, hogy elhiggy valamit, ami távolabb visz a megoldástól.
Én szeretek újranénzi filmeket - sőt, ez az igazi teszt. Ami ezen átmegy, marad. :)
Előzmény: dmmddm (165)
jutiq Creative Commons License 2010.09.13 0 0 166
Voynich - A bögöly (Van olyan kiadás is, amiben Vihar Itália felett a címe.)

 

Némileg emlékeztet a Monte Cristo grófjára, de annál rövidebb. Minden romantikus, és szerelmes alkatú fiatal nőnek jó szívvel ajánlom. Pasinak nem merném :-)) 

Nekem pl. nagyon jókor látott film a HA...

 

Nem is tudom melyik a nagyobb baj. Ha túl korán, vagy ha túl későn látsz egy filmet, olvasol egy könyvet...

Előzmény: dmmddm (165)
dmmddm Creative Commons License 2010.09.13 0 0 165

Én filmekkel is vagyok így, pl. a Született július 4-én c. filmet egyszer láttam, nagyon megrázó és nagyon tetszett,de nem akarom még egyszer megnézni, félek,hogy elveszik az élmény.

Aranykoporsóba 3-szor kezdtem bele,mire túljutottam az első pár oldalon,de onnantól nagy kedvenc, sorokat húztam alá benne, stb.

Az a Bögöly kicsoda-micsoda?

Előzmény: jutiq (164)
jutiq Creative Commons License 2010.09.13 0 0 164
Viszont van amit vétek később újraolvasni...Ott van pl. a Bögöly. Szerintem azt csakis fiatalon szabad olvasni :-)) És az Aranykoporsó sem tenne rám most olyan fantasztikus hatást mint tizennégy évesen...
Előzmény: dmmddm (157)
jutiq Creative Commons License 2010.09.13 0 0 163
Nekem mindkettő nagy-nagy kedvencem volt, de a kötelező olvasmányok ellen most már nagyon berzenkedem. Nem biztos, hjogy egy gyerek pont akkor jut el az adott műhöz. Van aki már korábban, de sokaknak még biztos nagyon korai egy-egy mű...
Előzmény: Csimpolya (156)
jutiq Creative Commons License 2010.09.13 0 0 162

Én ezért írtam múltkor a három pontot...Mert azt tapasztaltam, hogy ha írnak egy következőt, akkor látható az előző hozzászólás.

Előzmény: dmmddm (155)
jutiq Creative Commons License 2010.09.13 0 0 161

Molnár Piroskát Bernarda Albának is el tudom képzelni, és Bodnárnénak is. (Nem tudjátok? játszotta valamelyiket?)

 

Amellett viszont ugyanolyan jó lenne a Szindbádba Majmunkának is :-))

Előzmény: dmmddm (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!