Keresés

Részletes keresés

optimus prime Creative Commons License 2008.05.18 0 0 540
Pontosan ugyanolyanok, mint Somap halai, ugyanis együtt "gyártottuk" őket. Nála többen is vannak, úgyhogy válogathatsz kedvedre!
Megnéztem a képeidet a japánkertekről, csodálatos élmény lehetett. Egyszer én vágyom egy Japán útra, elsősorban a koik miatt.Talán sikerül valamikor...
Előzmény: artax (529)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.18 0 0 539
Egy rugóra jár az agyunk, hiába!:-)
Előzmény: Tjoe (537)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.18 0 0 538
Nagyon jó helye lesz a koiknak, itt aztán garázdálkodhatnak majd!:-)
Azt irigylem leginkább, hogy természetes és nem egy fóliás megoldás. Így aztán a bővítés is mehet gondtalanul, mert hát minden tó kicsi lesz 1 idő után.
Előzmény: nagyivó (534)
Tjoe Creative Commons License 2008.05.18 0 0 537
Épp ezt szerettem volna én is kérni, a soltszentimrei tenyésztő elérhetőségét.
Előzmény: optimus prime (536)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.18 0 0 536
Hú, de kár azért a halas képekért!!!
Meg lehet a kapni ennek a haltenyésztőnek az elérhetőségét, hátha egyszer felkeresnénk egy mustrára.
Előzmény: nagyivó (533)
bysz Creative Commons License 2008.05.18 0 0 535
Nem jól látszik, de narancs színű compó. Félősek, talán szelídülnek.
nagyivó Creative Commons License 2008.05.18 0 0 534

 

 

 

 

Hát persze, hogy nem a gép a hülye, hanem aki dolgozik rajta! Naszóval az eddigi képfeltöltések azért nem sikerültek, mert az eredeti nagyméretű képről ugyan megcsináltam a kicsinyítést, csakhogy feltöltéskor mindig az eredeti verziót akartam feltenni. Amit értelemszerűen sosem engedélyezett... Most korrigáltam, itt a tó. Ekkor még nem voltak benne a halak. Mondjuk ha benne lettekvolna, akkor sem látnánk őket. Egyenlőre. De azért küzdök egy kicsit, hogy feljőjjenek. A Natural Food (www.naturalfood.hu) oldalán találtam teljesértékű dísztavi lebegő etetőanyagot. Azt hiszem, kipróbálom.

 

Üdv: Nagyivó

 

nagyivó Creative Commons License 2008.05.18 0 0 533

Most jön a feltöltési próba!

 

Az elöbb nem engedte, mert azt üzente a rendszer, hogy a kép nem kisebb 512Kb-nál. Csakhogy kisebb volt...

 

Most 256 Kb alá vittem. Ezt sem engedte feltölteni. Na, most feladom, majd készítek kisebb felbontású képet, azzal nem kell variálnom.

 

Amikor utoljára írtam, Szanki válaszolt, hogy megvették a teljes eladható állományt. Gratulálok neki, ezek szerint más is értékeli a munkáját, nem csak mi itt a topikon.

És utána egy nappal jelentkezett a soltszentimrei temelő, aki ígért halakat. Nagyon megnyugodtam, főleg Szanki lemerülése után. 

 

A halak nem túl nagyok (10-15 cm), de én épp ilyeneket kerestem. Vettem 6 db koit, 4  db aranycompót. 1 órát a nejlontömlőben a víz tetején tartottam őket, hogy átvegyék a tó vizének melegét. (az eladó ajánlotta így) Ezután egy vödörben megmutattam a családnak (mindenkinek tetszett), és nagy izgalmamban rögtön a tóba tettem őket. Hát én még ilyen sebességgel halakat úszni nem láttam! Állati nagy volt a viháncolás. De ekkor jutott eszembe, hogy nem készítettem a vödörben fényképeket róluk! Nagyon bántott... Azóta alig látom őket, a növények takarásában bukkannak fel néha.

Szóval a koik a következőek: nevüket nem tudom, csak leírom a színezetüket. 2db: szinte tiszta fehér(!) néhány csillámmal a tarkójukon, 2 db olyan narancssárga -fekete tigrismintás, 2 db fehér alapon fekete piros foltos. Az aranycompók szép színűek, a szokásos kis fekete pöttyökkel. De őket végképp nem láttam 3 nap óta. Most utánajárok lebegő kajának, hogy esetleg meglássam őket, meg egyáltalán láthassam, hogy esznek-e.

 

U.i: Ez a soltszentimrei temelő nem kispályás, 5 hektár(!) vízfelületen termeli a díszhalakat.

 

Üdv: Nagyivó

Előzmény: optimus prime (486)
nagyivó Creative Commons License 2008.05.18 0 0 532

Na, hazakeveredtem!

 

Szerintem ez itt nálam talajvíz szint, úgyhogy ásni áshatok ameddig a fejem kilátszik a vízből. Valóban van néhány természetes tó errefelé, de azok vadvizek, nem kezeltek. (Van egy kezelt, azt úgy hívják: Vadkerti Tó. Bács megye legkedveltebb élővize, fürdő és horgászparadicsom.)

 

Az én kis tavacskám a házunk kertjében van, kívülről nem látható. Már majdnem sikerült képet feltennem róla, csak túl nagy méretű volt, és nem volt időm szerkesztővel bajlódnom. Most lesz, úgyhogy azonnal újra próbálkozom.

 

Üdv: Nagyivó

Előzmény: Koi-s (507)
somap Creative Commons License 2008.05.17 0 0 531

Szia!

 

Mi kellene? Talán van még pár koim!

Méret szín stb, és keresünk eztazt!

Hívj fel. 06-309-640-998

 

Somap

Előzmény: artax (530)
artax Creative Commons License 2008.05.16 0 0 530
Ezt szomoruan hallom.
Előzmény: Szanki (528)
artax Creative Commons License 2008.05.16 0 0 529
Milyenek azok a kicsik?
Előzmény: optimus prime (527)
Szanki Creative Commons License 2008.05.16 0 0 528
Sajnos nálam elfogyott! Jövőre lesz az elmúlt évi szaporulatból!
Szanki
Előzmény: optimus prime (527)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.16 0 0 527
Somap vagy Szanki biztosan tud segíteni koi vásárlásban és nekem is van néhány kis eladó halam. Én Kistarcsán vagyok.
Előzmény: artax (526)
artax Creative Commons License 2008.05.16 0 0 526

Koi beszerzes ugyben mit tanacsoltok?

Neztem ezt a korabban belinkelt goldfish-t.

Nincsenek rossz arai, de kerdes milyenek a halai? S ahogy a honlapja irja minimum vasarlas 8000Ft-. Nem ertem ez miert jo?

Szoval ebben bizonytalan vagyok? Mas forras? Ami bevalt? Ahol egeszseges es nem arany arban mert halak vannak?

artax Creative Commons License 2008.05.16 0 0 525

Tudni fogsz! Na nem az en kertembol mert az nagyreszt meg a jovo zeneje.

De japanban tobb mint 30 japankertben jartam es kb 4500 kepet csinaltam.

Az utat egy nagyon kedves baratnak koszonhetem. Orok hala neki erte!

Szoval talalsz egy csomot kepet az oldalon.

 

Japankert
Előzmény: tóvadász (520)
time-slot Creative Commons License 2008.05.16 0 0 523

Sziasztok!

 

Kaja témában kérek tanácsot. Egy Neprun nevű aranyhal és koitáp nevű cuccal etetek. Ma kicsit több időm volt nézegetni és látom, hogy elég sokig "elnyammognak a gombócokon. Kiköpik-beveszik......Valóban elég kemény granulátum, bár úszik a vízen. Ti mivel etettek?

Gondoltam arra is, hogy etetés előtt kicsit beáztatom....

Most ha azt mondjátok, hogy rágjam meg helyettük, befordulok;)))

 

time-slot Creative Commons License 2008.05.16 0 0 522

Persze! Szívesen megnézzük a honlapod, hisz a tó és a japánkert jó párosítás!

 

 

Előzmény: artax (519)
time-slot Creative Commons License 2008.05.16 0 0 521
Megy ez:) !!!!
Előzmény: lalee8 (517)
tóvadász Creative Commons License 2008.05.16 0 0 520
Szia érdekelne a lap cimed én is kertépitésben vagyok és sok ötlet érdekelne hátha tudok meriteni képekböl:-)
Előzmény: artax (519)
artax Creative Commons License 2008.05.16 0 0 519

Sziasztok!

 

Nagyon orulok, hogy megtalaltam ezt a topic-ot.

Jomagam is boldog to tulajdonos vagyok.

Igaz egyenlore ez csak egy kisebb tavam van. De a tervekben szerepel egy sokkal nagyobb.

Tavlati terveimben egy japankert epitese szerepel.

Ezzel kapcsolatban van is egy honlapom ha erdel valakit majd megirom a cimet.

De most nem ez a lenyeg, hanem hogy sajnos iden telen valami okbol elpusztult a 3 db koi pontyom. :(((

A szivem szakadt meg ertuk.

Nagyon imadtam oket. Evek ota kezbol ettek. Siman kezel lehet oket "simogatni" is.

Nagyon baratsagosak voltak es nagyon szepek.

Pedig amikor hozzam kerultek nagyon felenkek voltak.

Igy az O potlasukra keresek valami forrast.

Lehetoleg szep es nem draga peldanyokat keresnek.

Alapvetoen a feher alapon pirosasak tetszenek a legjobban, tehat a Kohaku irany.

De ugyan ez fekete feherben es a ketto kombinacioja is tetszik.

 

 

Tjoe Creative Commons License 2008.05.16 0 0 518

Nekem is vannak új halaim :)

 

 

Koik
lalee8 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 517
lalee8 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 516
Köszi.Megpróbálom.
Koi-s Creative Commons License 2008.05.16 0 0 515

1, Tallóz
2, Kiválasztod a képet
3, Megnyitás
4, Feltölt
5, Megvárod, míg megjelenik a kép kicsiben
6, Beszúrás (ahol a kurzor áll, oda illeszti be – érdemes új sorba tenni)

Ja, a kép mérete nem lehet 256k-nál nagyobb. Ha mégis, akkor egy segédprogrammal le kell csökkentened a méretét.


Üdv.: Koi-s
Előzmény: lalee8 (514)
lalee8 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 514
A képeket nem sikerül feltölteni.
lalee8 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 513
.
lalee8 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 512
Az aranyhalas tavam.
lalee8 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 511
Helló!
A bolhák is élnek és virulnak,és tényleg elég gyorsan szaporodnak,csak sajna mostanság nem nagyo volt szabadidőmde ma rakok fel képeket is ha sikerül.
Előzmény: Szanki (430)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.15 0 0 510
Szia!

Az újoncok...

Üdv.: Koi-s


Előzmény: optimus prime (503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!