Keresés

Részletes keresés

sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.22 0 0 7628

Lehet, hogy impetust akart mondani a kérdező. A köznyelvben ez gyakran keveredik.

Előzmény: zöldkomcsi: (7623)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.22 -1 0 7627

Igen, az idő pedig egy út amit sebességgel befutottak. (-: Oké, lehet vagy érdemes is úgy is szemlélni ezt. (-:

Próbálunk modelleket alkotni, de oké, a járványhoz nem a legjobb alap ebből csinálni valamit. ... ha csak a relativisztikus tömeg fogalmát nem próbáljuk átemelni ide? (-:

Előzmény: mma (7625)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.22 0 0 7626

A vírus terjedésnek semmi köze a Hamilton&Lagrange mechanikához. Nincs benne maradó mennyiség (charge).

Ez inkább egy felfúvódó altér a multiverzumban. Merugye a megfertőzött ember nem fúvódik, sem a fertőzetlen tigrispinty.

Előzmény: mma (7625)
mma Creative Commons License 2021.01.22 -1 1 7625

Én a Hamiton-mechanika impulzusfogalmára gondoltam, ami ugyanolyan független állapotjellemző, mint a hely, és csak speciális Hamilton-függvényt véve lesz a rendszer sebessége az impulzus és a tömeg hányadosa (tehát az impulzus nem a tömeg és a sebesség szorzata, hanem egy olyan állapotjellemző, ami adott Hamilton-függvény esetén meghatározza a sebességet mégpedig úgy hogy a sebesség a Hamilton-függvénynek az impulzus szerinti deriváltja. Speciális Hamilton-függvény esetén ez a derivált az impulzus és a tömeg hányadosa, de az általános esetben csak azt mondhatjuk, hogy a helynek és az impulzusnak valamilyen függvénye). Az eldobott kő Hamilton-operátora viszont pont ilyen. Felejtsd el nyugodtan, rossz analógia volt.

Előzmény: zöldkomcsi: (7623)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.21 -2 0 7624

Igen, láthatjuk, hogy kb. így is van, mivel totálisan lezárni nem tudunk, valamiféle funkcionalitásnak meg kell maradnia vagy pedig sokkal tovább kellene csinálni. Lsd: Ausztrália, New Zealand. Ott lementek néhány esetre, de drákói szigorú hermetikával.

 

Igen, ezzel tenyésztik ki az agresszívebben terjedőket. Írogatom, hogy szerintem az influenzával lett nagyon kicseszve, az fog lépni most már.

Előzmény: sszinténzenész (7622)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.21 -2 0 7623

Értem, de az impulzus egy szorzat, az állapot a tömeg és a sebesség, a sebesség pedig út és idő. Csak ez a modell lehet alkalmazva egy járványra is.

Előzmény: mma (7620)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7622

Hát más dolgokat is figyelembe vesznek, de impulzust kérdeztél, ezért írtam csak ezt.

 

Igen, láthatjuk, hogy kb. így is van, mivel totálisan lezárni nem tudunk, valamiféle funkcionalitásnak meg kell maradnia vagy pedig sokkal tovább kellene csinálni. Lsd: Ausztrália, New Zealand. Ott lementek néhány esetre, de drákói szigorú hermetikával.

 

Hogy konkrétan meddig kell lemenni nem tudom, inkább a másik oldalról tudom, 35 a mágikus szám, azt hiszem per 100 000, onnantól el fog szabadulni a pokol. Ez a tapasztalat van a németektől, britektől. Nyilván ez járvány/patogén specifikus. Már most a mutáns, erőteljesebb terjedésű, könnyebben fertőző, erre már nem lesz igaz.

Előzmény: mma (7621)
mma Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7621

Igen, ezek nyilvan számítanak, de ha csak ezek számítanak, akkor mindaddig nem szabad feloldani a korlátozásokat, amíg egyetlen fertőzött is lehet, különben kezdődik előről az egész. Vagy így is van?

Előzmény: sszinténzenész (7618)
mma Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7620

Azt hiszem, hogy a sebességre gondolsz. Én az impulzusra mint àllapotjellemzőre gondoltam. Nem biztos, hogy szerencsés hasonlat volt.

Előzmény: zöldkomcsi: (7619)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 7619

Szerintem pillanatnyi impulzusa a járványnak is van, nyilván időt nem lehet mérni 0 másodpercet csak közelíteni hozzá.

Előzmény: mma (7617)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.21 -1 1 7618

A kontaktusok számát követik, pl. mobilon. De város hőtérkép is van. Emberi mozgások sűrűsége, gyakorisága.

Előzmény: mma (7617)
mma Creative Commons License 2021.01.21 -1 1 7617

Egy teljesen laikus járványdinamikai kérdés. Egy adott pillanatban mért milyen adatokból lehet tudni, hogy a jarvány éppen felszálló, vagy leszálló ágban van, vagyis, hogy az összes fertőzöttek száma növekedni fog, vagy csökkenni? Ezt a fertőzöttek pillanatnyi száma nyilván nem határozza meg, hasonlóan, mint ahogy egy eldobott kő pillanatnyi helyzete sem határozza meg, hogy a kő merrefelé fog elmozdulni. A kő esetén a keresett adat a kő pillanatnyi impulzusa.  A járvány eyeténe mi felel meg ennek?

sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 7616

Van, ahol nem bonyolult.:)

Előzmény: Törölt nick (7613)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7615

Igen, érdekes, mert egyrészt jó terepet biztosítunk a számára a tömeges állattartással, ezzel támogatjuk azokat mutáns törzseit amik a legkevesebb kellemetlenséget okozzák a gazdaszervezetnek, de másrészt ha nem ő, mármint a vírus akkor kipusztítjuk mi azokat. Tehát végül is fokozott szelekciós nyomásnak tesszük ki.

A H5N8 nak viszont ismert egy embert is fertőző igen ritka változata, aki úgy, a tyúkoktól kap influenzát az többnyire bele is szokott halni életkortól alapbetegségtől függetlenül. Emberről emberre nem terjed, legalábbis még nem lett olyan tapasztalva.

Előzmény: Fat old Sun (7611)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.21 -2 0 7614

Csak az a baj, hogy ez most nem más hanem nagyon más, egy faj ekkora elerjedtséggel még nem volt élet 3 milliárdd éve alatt.

Ezt csak az ember tudta megvalósítani.

Előzmény: MemetikaTan (7610)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.21 -1 1 7613

Viszont 21 nap múlva is be kell adni. Ez komplikálja a problémát.

És ott is kellene legyen tartalék, célszerűen talán első körös.

Bonyolult szervezés. Tényleg egyszerűbb, ha kidobják a maradékot.

Mivel kiolvasztás után nem lehet másnapig eltartani.

Az meg túlzás lenne 0-24h munkarendben oltani.

 

 

Izé...

Évtizedekkel ezelőtt tüdőszűrőre behívtak vagy ötven embert, mindenkit reggel 7-re.

Aztán az utolsó ott ült délig, a sok köhögős tüdőbajos között. Mottó: ezt kapd el, ne a náthát.

Előzmény: sszinténzenész (7607)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7612

maszkolnak a madarak

Előzmény: marjori (7609)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7611

Nem pont most.

Évek óta ahol felbukkan, a környéken elpusztítanak mindent, így nehezebb neki terjedni "hagyományos" technikával.

Terjedni csak az ennél agresszívabbak tudnak.

Előzmény: marjori (7609)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.01.21 -2 0 7610

Covid-19 esetén kissé bonyolultabb a helyzet szerintem. Itt először az 'agyba-elmébe' kellene egy vakcina oltás sokaknak, hogy vissza tudjon állni az egészséges gondolkozásmód.

 

marjori Creative Commons License 2021.01.21 0 0 7609

Na most a madárinfluenza rá milyen szelekciós nyomás nehezedett pont most hogy ennyire fertőzővé vált? 

Előzmény: zöldkomcsi: (7608)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 7608

Érdekes, vagy nem? Most ez a madárinfluenza is fertőzőképesebb változat mint amik eddig voltak. Más stratégia kellene, nem szabad vírust ekkora szelekciós nyomásnak kitenni, ezt a versenyt úgy is csak elveszíteni lehet.

sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 7607

Izraelben annak beadják, aki a nap végén akarja.

Előzmény: Törölt nick (7604)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 7606

Ha idegen test vagyunk ez képes megszabadulni tőlünk. )-:

A jó vírus is attól jó, hogy egyrészt felismerhetetlen, olyan mint a gazda szervezet, másrészt viszont vigyáz is ne ártson neki.

Előzmény: Törölt nick (7605)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.20 0 0 7605

A természetet nem érdekli, hogy mi emberek élünk vagy halunk.

Előzmény: zöldkomcsi: (7597)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.20 0 0 7604

Aki volt katona, elvileg tudhatná, hogy a szükséges létszámnál többet hívnak be.

Mert mindig van néhány, aki nem jelenik meg (például megbetegszik).

 

Az oltópontokon nincsenek kórházparancsnokok?

Vagy a sorozás már olyan régen kiment a köztudatból, hogy a katonák is eolfelejtették.

 

A másik lehetőség, hogy az utolsó ampulla felnyitása előtt kinéznek a folyosóra...

és ha nincs kint 6 ember, akkor az utolsókat elküldik haza.

Persze ez nekem sem tetszene.

Előzmény: JimmyQ (7601)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.20 0 0 7603

A viágon 80 különböző vakcina van abban a bizonyos 3. fázisban. de az előbb valahol már több 100 amit olvastam.

Előzmény: JimmyQ (7602)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 7602
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 7601
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 7600

Igen, ezek várhatóak voltak, mint jeleztem. Ebből dömping lesz.

Előzmény: JimmyQ (7598)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 7599

Igen, viszont írja is, hogy:

A koronavírus ugyanis „lopakodó” vírus, olyan molekuláris mintázatokat hordoz, amilyenek az emberben is előfordulnak, ezért potenciálisan autoimmun folyamatokat indíthat el, előfordulhat, hogy a szervezet önmagát kezdi el támadni.

Nem teszi hozzá, hogy ha nem oltás hnem természetes úton a fertőződés tünetekkel vagy a nélkül ez akkor is bekövetkezhet, vagyis úgy néz ki valóban jobb mint a semmi.

(azt most is hozzáfűzöm, hogy én a nyugatiból se fogok kérni ha már esetleg a 3. at kellene kapjam egy éven belül a mutációk miatt)

Előzmény: JimmyQ (7598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!