Keresés

Részletes keresés

Dolmi mackó Creative Commons License 2016.01.17 0 0 18641

A lőtér található tornyos épületet elvileg a vadásztársaság használta, a te képeid mikor készültek?

 

A tornyos épülettől a főút felé az erdőben több kisebb beton fedezék található.

Ásott fedezékekből és megfigyelőállásokból pedig megszámlálhatatlan van az erdőben.

Van még pár érdekes dolog az erdőkben, pl. autóroncsok a fák koronáiban, gondolom függesztett szállítmányok voltak, csak "véletlenül" elszabadultak.

 

Előzmény: charlie21 (18598)
csavargólány Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 18640

Szia Charlie21!

 

Nagyon tetszenek a képeid, amiket a Dunaföldvári TÁS-ról csináltál, jópárszor voltam kint én is. Van valami nagyon különleges hangulata a helynek, és már egy ideje próbálok infókat keresni róla, eddig nem sok sikerrel. Azt írod, hogy klasszikus alaprajzú, nekem mégis olyan furcsának tűnik, hogy a kerítésenn kívül helyezkedik el az épületek nagy része... Ha lenne kedved mesélni nekem, nagyon szívesen olvasnám soraidat! :) És esetleg a környéken nem tudsz más hasonló létesítményről, amit meg lehetne nézni?

 

Előre is köszönöm és szép estét neked!

 

 

Előzmény: charlie21 (18383)
Ridley4Lev Creative Commons License 2016.01.16 0 1 18639

Biztos van nálam okosabb aki hozzátud szólni:

 

Titkosított helikoptertragédia a Bakonyban: öt szovjet tábornok vesztette életét a lángoló gépben

 

http://m.kisalfold.hu/gyori_hirek/titkositott_helikoptertragedia_a_bakonyban_ot_szovjet_tabornok_vesztette_eletet_a_langolo_gepben/2458110/

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 18638

Foleg az a durva harckocsinal, pl a Fury filmbe volt, ami realis a valosagba, a Tigrisek pancelja vastagabb volt, a loveg erosebb es nagyobb atmeroju.Mire a shermanok beertek a Tigris moge, addigra 3 shemant is kilohetett, ez persze fuggot a teruelttol es a sebessegkulonbsegbol.Hatulrol a Tigris is sebezheto volt, vagy ha nagy szerencsevel eltlalaltak a lanctalpat, de akkor tipusfuggetlenul bermelyiknek vege.Katonai szempontbol ma olyan helyen van elonye ahol szuk utca van, nem tudjak oldalrol kiloni, felulrol ki tudjak loni.A gond ott is van, ha beinditjak a v12 es motort, annak van hokibocsajtasa boven, infravoros tartomanyban jl latszik, a zajrol nem is beszelve.Anno a teufelsbergi(Ma Nyugat Berline) volt US lehallgatobazis tudott merni frekvenciat, horizonton itteni teruelten, magas frekvenciak, lanctalpas oszlop lanctalp, vagy nagy mely zaj, iranyba merheto, nem egy jarmu eseten.

Harckocsinak ma mar ugy van elonye, ha varhato konfliktus, akkor 1 fix allasba beassak, alcazzak, gyakorlatilag mobil tuzersegkent, ha gaz van, hatramentbe lelep onnan a fix helyrol, 2 odaviszik trellerel, ahova kell, mert azert a 200 liter per 100 km fogyasztas az sok.

Előzmény: D-peti (18623)
PepeXVI Creative Commons License 2016.01.15 0 0 18637

Igen, oda-vissza kb. 16 km volt. Azért választottam ezt az utat, mert el vagyok puhulva és nem akartam rögtön az első sétán szétszakadni.

 

Vasúti szemüvegen keresztül viszont nem gyengén hegyi a pálya, Márianosztrától folyamatosan emelkedik Nagyirtásig.

Jó hely, nézzétek meg!

Előzmény: hadsz (18632)
schlumberger Creative Commons License 2016.01.14 -5 0 18635

Na ezt megbeszéljük!

Előzmény: _nyunyuka (18634)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.01.14 -7 0 18634

Érdemes ilyenkor is, nincs sár, susnya, bögöly, szúnyog, darázs! Meg egy félig ONtopik "ojjektum" is, végre sikerült egy kis trükkel villanyt is csiholni :-).

Előzmény: schlumberger (18633)
schlumberger Creative Commons License 2016.01.14 -3 0 18633

Kösz a tippet! Ha kitör a szünidő, viszem az unokákat én is! 

Előzmény: PepeXVI (18631)
hadsz Creative Commons License 2016.01.14 -2 1 18632

Jó kis túra lehetett! Mennyi volt a táv? Ahogy nézegettem a GE-n, ez legalább 15-16 km körül lehet.

Előzmény: PepeXVI (18631)
PepeXVI Creative Commons License 2016.01.14 -2 0 18631

OFF

Hali, tudom, hogy nem ide tartozik, de mivel a fórumtársak közül többen is érdeklődnek a vasútüzem iránt, megemlítem, hogy hétvégén vonalbejárást tartottam az új Szob-Nagybörzsöny kisvasút Márianosztra-Nagyirtás közötti szakaszán. Ez most épült meg, a Szob-Máranosztra és a Nagybörzsöny-Nagyirtás kisvasutakat köti össze a Börzsönyön át. Valaha egyébként ezek össze voltak kötve, csak később hagyták fel e vonalszakaszt.

Mindenkinek ajánlom hogy nézze meg, mert gyönyörű a vonalvezetése, állati szép ívek, kapaszkodók vannak a pályában, ami kisvasúti szemmel I. osztályú lett. (Felépítmény.) Alig várom, hogy tavasszal a menetrendszerinti forgalom is elinduljon, és akkor utazom egy jó nagyot Szobtól Nagybörzsönyig meg vissza. Ha jól tudom, Magyarország (egyik) leghosszabb egybefüggő kisvasútüzeme jött létre.

Azért így a téli erdőben, forgalom nélkül is klassz volt végigsétálni rajta.

ON

schlumberger Creative Commons License 2016.01.11 0 1 18630
charlie21 Creative Commons License 2016.01.10 -4 2 18629

volt még pár ajtó de nem sok, a lényeg már akkor sem, nézd meg a képtáram ,ott látszik mennyi volt 

Előzmény: D-peti (18628)
D-peti Creative Commons License 2016.01.10 -2 3 18628

Lent, a bunkerben fent voltak még az ajtók ekkor?

Előzmény: charlie21 (18625)
hadsz Creative Commons License 2016.01.10 -2 4 18627

Két évvel később, Karácsonykor meg alig lehetett látni valamit... :)

 

Előzmény: hadsz (18626)
hadsz Creative Commons License 2016.01.10 -4 4 18626

Tényleg, emlékszem rá! Még Sweethome-al is bújkáltunk azon a résen át. 


Ezek a fotók 2004 decemberében készültek, mindent tükörjég borított. Az úton még 4x4-el is csak úgy tudtunk felmenni, hogy az egyik nyomsáv a padkán a dzsindzsában vezetett.

 

  

Előzmény: charlie21 (18625)
charlie21 Creative Commons License 2016.01.09 -5 2 18625

 

Na ez se most volt ,mikor még hajagon fent volt minden ajtó és csak egy ilyen vágott lyukon lehetett bemenni a garázsokba :-)

sweethome Creative Commons License 2016.01.03 -5 1 18624

Minden kedves fórumtársnak BUÉK!

Egy régen elhagyott "objektum" képeivel kezdem az új évet. Mindenkinek sikeres cserkészést, fotózást és felfedezésekben gazdag Új Esztendőt kívánok!

 

 

További képek ITT

D-peti Creative Commons License 2016.01.01 -4 4 18623

Vizuális típus vagyok. Ha elképzelem, hogy hasonló helyzetben engem küldenének be harckocsival a felkelőkkel és páncéltörő eszközökkel teli városba gyalogság nélkül, nos nem mondanám, hogy nem tartanék tőle...

Előzmény: Volt tüzér (18622)
Volt tüzér Creative Commons License 2016.01.01 -2 2 18622

"a frász kerülget..."
Téged? Miért?

 

Előzmény: D-peti (18621)
D-peti Creative Commons License 2016.01.01 -4 4 18621

A motor azért eléggé számottevő :-))

 

Mindenestre igazad van, egymásból lettek kifejleszte a szovjet/orosz harckocsik az Armatáig. Viszont nem mindegyik sikerült olyan jól. Például egy rendesen felszerelt T-72-es szerintem jobb harcértékkel bír mint a T-80, amelynek hhiányosságai megmutatkoztak a csecsen háborúban.

 

Amit írtál, hogy egymagában nem sokat ér a harckocsi, a szovjetek is tudták, ezért a harckocsizóknál mind hadosztály mint ezred szinten volt egy gépesített lövészegység alárendelve (BMP-vel). Viszont úgy tűnik a szíreknél vagy nincs elegendő gyalogság vagy más a szervezet náluk, de amikor látom, hogy a T-72-esek a szűk utcában gyalogság nélkül vannak a városban, a frász kerülget...

Előzmény: VoltKatona(Lee) (18617)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2015.12.31 -2 1 18620

Egy kis nosztalgia:

Leonyid's Heroes

Az ezred sofőrei a két emelet közti lépcsőn ültek, de nem surranót pucoltak. Számoltak, papíron, ceruzával. Neked mennyi? És neked? Olyan 170 és 250 liter között szóródtak a számok, ennyi volt az új Uralok átlagfogyasztása az első bevetésen. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Ilyen gepen nyomtam a gazt 2004be Szombathelyen a Savaria Gepesitett Löveszdandarnal, mert akkor meg volt gepjarmuvezeto kepzes a HMnel, azota sincs, ha jol tudom.

schlumberger Creative Commons License 2015.12.31 -3 1 18619

Boldog újévet mindenkinek, aki most olvassa. Annak is, aki már nyakal, de majd csak jövőre olvassa :-)))

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2015.12.31 -4 1 18618

Marmint a BMp vitt magaval embert, mert a t72 nek összviszz 3 fo szemelyzete volt, töltö nem kellett hozza, mert automata töltöje van.Egyebkent Buek2016!

Előzmény: VoltKatona(Lee) (18617)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2015.12.31 -3 1 18617

Azert a T80 as es a T72 között nincs akkora különbseg, szerintem.Az mas kerdes, mit tudnak a valosagban.Jelenlegi haboruk, es harceljarasok kozott egy pancelos könnyu celpont, foleg a repülök, helikopterek szamara.A masodik vilaghaboruba meg igazi panceloscsata volt, mert ott a legi tamogatas es a gyalogsagi fegyverek nelkul sok helyen siman attortek.Erdemes megnezni a Fury cimu filmet Brad Pittel, kicsit elvont, de mar akkor pl a Tigris harckocsit mit tudtak a Shermanok ellen.Persze mindkettot ki lehet loni, foleg repgeprol, de ze mas kerdes.Anno mikor en katona voltam, Szombathelye ott volt Bmp, 1 es ketto tipus ha jol emleksze, az volt a legjobb, kar volt kiseljtezni oket.Viszonylag nem fogyasztottak sokat, mert konnyebbek voltak mint a t72, arrol nem beszlek, hogy egy t72 magaba nem sokat er, de tudtak azt hiszem 8 embert magukkal vinni, loveszpanceloskent, es ez a jovo, itt a pelda:

Szuperjárművet épített a Kamaz az orosz hadseregnek

Az orosz hadipari mérnökök összerakták minden idők legjobb MRAP-ját. Igaz egyelőre nem tudják, mit kezdjenek vele. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Előzmény: D-peti (18611)
hadsz Creative Commons License 2015.12.30 -3 2 18616

Hát, ha foglalkoznak vele...

Előzmény: Volt tüzér (18613)
hadsz Creative Commons License 2015.12.30 -4 3 18615

Ahogy mondod, ezért is írtam, hogy: "... a szovjetek soha nem exportálták a típust."

 

"Soha nem gondolták volna, hogy egyszer majd a saját technikájukkal fogjak őket lőni az othonaikban..."

Ha élőben nem is, de videón láttam, hogy milyen hatása van egy ilyennek. Félelmetes! Ha ettől nem sz...ja össze magát valaki, akkor semmitől... Mondjuk pontcélok ellen nem túl ideális, inkább egy adott terület megszórására kiváló. De arra nagyon.

Előzmény: D-peti (18611)
hadsz Creative Commons License 2015.12.30 -4 5 18614

A Moszfilm emblematikus szobra, a "Munkás és kolhoznő". Hatalmas emlékmű, nemrég újították fel. Bővebben itt: 

http://nol.hu/kulfold/a_munkas_es_a_kolhozlany_visszatert-457681

 

 

Előzmény: zajza (18609)
Volt tüzér Creative Commons License 2015.12.30 -2 0 18613

Érdekes! Nem rozsdás a cucc!

 

Előzmény: hadsz (18608)
turistamúlt Creative Commons License 2015.12.30 -1 3 18612

Tisztelt Topik!

 

A közelmúltban érdeklődtem a Rezi várról és a környékén volt honvédségi területről. Nagyon szépen megköszönöm a kapott válaszokat, sok segitséget kaptam! Eztúton kívánok valamennyi topiklakónak békés boldog újesztendőt! 

D-peti Creative Commons License 2015.12.30 -6 6 18611

A T-80-asról még annyit, hogy hasonlóan más technikákhoz, a Szovjetunió felbomlása után került jónéhány darab külső országba (Ciprus, Pakisztán Dél-Korea). Az oroszoknak egyébként nagyon nem tetszett, hogy az ukránok százasával adták el Pakisztánnak a harckocsikat, ezért nem is szállítottak egy idő után az egykori nyugati tagköztársaságuknak T-80-asra való löveget.

 

Az Uraganról pedig Misa barátom tudna mesélni, aki a Kalmiusz folyó mellett (Mariupoltól északra) lakik, amely környéknek év elején kijutott a "jóból". Soha nem gondolták volna, hogy egyszer majd a saját technikájukkal fogjak őket lőni az othonaikban...

Előzmény: hadsz (18608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!