Keresés

Részletes keresés

MeKrisz Creative Commons License 2004.05.10 0 0 468
én a mai napig nem találtam meg, és néha (a csillagászati képeimhez) jól jönne választani, hogy melyik pont (csillag, galaxis) tünjön el, mert a zajsz?r? annak nézte (mármint zajnak...)
Előzmény: baman (467)
baman Creative Commons License 2004.05.10 0 0 467
en meg nem vettem meg, de eppen ezert megneztem a legfrissebb ertekeleseket, es csak most vettem eszre, hogy az elsoben ez olvashato (mint hatrany): "nem kikapcsolható zajszűrő"!

nem emlekszem, hogy akar egyetlen ismertetesben is olvastam volna ilyen funkciorol ebben a kameraban. ettol meg persze lehet, hogy van, de ha megis, akkor valoban szar, ha nem kapcsolhato ki.

de valoban van!?

Előzmény: Lord Sage (466)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.10 0 0 466
Ha valaki úgy gondolja (és használja már egy ideje, hogy legyen véleménye :) digicam Canon S1IS értékelés
ferint Creative Commons License 2004.05.10 0 0 465
Az igazság mindenekfelett :-)
Ha ismered és alkalmazod akkor te vagy az úr...
Ha nem ismered és alkalmazod akkor király vagy.
Ha nem ismered és nem alkalmazod akkor...hm... akkor olvasd el amit írtam hogy VALAKI legyél :-)
Előzmény: Lord Sage (463)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.10 0 0 464
Nem lehet valahogy eltüntetni a kép közepéről az AF kis négyszögét? Tv-re kötöm rá és akarom felvenni a képet, de csöppet zavaró a fehér négyzet... Ha video módba kapcsolom, akkor nincs ott, de akkor meg a kis kamera van a sarokban
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.10 0 0 463
éljen a fizika :)
Előzmény: ferint (462)
ferint Creative Commons License 2004.05.10 0 0 462
Kikapcsolt állapotban a NiCD és a NiMH elemek enyhén regenerálódnak (az elem belső részén és külső részén lévő elektronok igyekeznek egyenletesebb eloszlást felvenni) ezért van az hogy az ilyen tipusu elemek 1-2 órás pihentetés után még képesek rövid ideig használható feszültséget leadni. A sima elemek is ilyenek. A pihentetést legcélszerűbb szobahőmérsékleten tenni, így a leggyorsabb. Ennél magasabb hőmérséklet árt, akár fel is robbanhat tőle !Alacsonyab hőmérsékleten pedig nem indul be az elektron vándorlás.
A Li-ion elemek nem így működnek, őket felesleges pihenteteni.
Előzmény: Lord Sage (461)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.10 0 0 461
nem lehet, hogy kikapcsolt állapotban "töltődik"? A telefon is ilyen vagy akár a walkmanben az elem, ha lemerült de kikapcsolod, akkor még kicsit "visszaszed" magára :) Mondjuk azért nem annyit, hogy még csinálj rakat képet, az irreális... Úgyhogy valszeg csak hülyén jelzi ki. A70-nél jó volt, az utolsó 1-2 képnél jelezte, hogy lemerült, aztán csókolom. Ez általában arra volt jó, hogy gyorsan kikapcsod, nehogy kintmaradjon az obi (volt ilyenre is példa valakinél) :)
Előzmény: mtb (458)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.10 0 0 460
érdekessssss nekem nem sok képet lehet vele már úgy csinálni! kb 20-40-kép és vége, viszont nagyon sokáig NEM jelenik meg a jelzés (hogy merűlőben lenne)! (450-500 kép)

Nem hinném, hogy azzal lehetne magyarázni, hogy Ni-MH-s lenne. Egyébként ne ijedj meg, mert ha nem tölti fel normálisan a töltőd az akkut, attól is lehet, meg hogy még új, és nem állt be a maximális kapacitás....

Előzmény: mtb (458)
bwoay Creative Commons License 2004.05.09 0 0 459
Én elkézelhetőnek tartom, hogy az akkutöltöttség kijelzése alkaline elemekre van "optimalizálva",
amik ugye magasabb feszültséggel bírnak
az akkumulátoroknál, és a gép ezért jelez már túl korán, ha Ni-Mh-et raksz bele, ugyanis lemerülőfélben levő alkáli elemnek hiszi.
Ez csak tipp, kéretik nem megdobálni szeméttel, ha hülyeséget mondtam.
Viszont tény, hogy van sok eszköz, aminél menüben lehet állítani, hogy milyen áramforrást használsz,
és tölthető akkukra állítva alacsonyabbra teszi azt a feszültségértéket, aminél figyelmeztetni fog, hogy kevés a kraft.
Előzmény: mtb (458)
mtb Creative Commons License 2004.05.09 0 0 458
Nektek ha elkezd villogni a piros akkujel, sokáig megy még a gép? Mert nekem egész hosszú ideje megy úgy, hogy már jó pár napja megjelent a jel, minden nap használom a gépet rövidebb-hosszabb ideig, és még ma sem merült ki.Vagy lehet hogy nagyon gagyi akkukat használok?(Trendy 1800 mAh).Ugyanis viszonylag hamar megjelenik a jel.Pedig még nem voltak tízszer sem feltöltve.
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.09 0 0 457
ja!

az S5000-re úgy reklámozták, hogy SLR tipusú! (nagyon gagyi m?anyag vázzal)

Előzmény: bwoay (455)
ferint Creative Commons License 2004.05.09 0 0 456
Nekem van ilyen obim :-)
180 fokos a láthatósága, igaz M42-es menete van de átalakítóval mindenhova rárakható...
Előzmény: MeKrisz (450)
bwoay Creative Commons License 2004.05.09 0 0 455
"én elég eröteljesen gondolkodtam a 300D-n,de...
-nem tud videót, innentöl kezdve még ki volt zárva ....
tudom, aki videót szeretne, az vegyen videókamerát..."

hát nem is arról van szó, hogy az vegyen camcordert,
de találkoztál már olyan TÜKÖRreflexes géppel, ami tud videót?
Mert ugye pont maga a tükör takarja el a CCD-t,
szóval ha videózni akarnál, akkor azt maximum vakon tudnád elvégezni, hiszen a kereső sötét maradna végig, amikor a felnyitott tükör átengedi a fényt a CCD/CMOS-hoz.

Egyébként meg egyszer számoljátok csak ki
(ha még nem tettétek meg), hogy mennyibe kerül egy DSLR váz + egy hasonló paraméterekkel rendelkező objektív, mint amit most használtok az S1-en...az IS-t elengedem :) anélkül is horror ára van egy ekkora zoomátfogású, fényerejű objektívnek.
Legutóbb erről beszélgettünk az FZ10 topicban.
Persze a képminőséget nem érdemes összehasonlítani...de ahogy elnézem, nem is azzal vannak a gondok.

v63 152 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 454
Sziasztok!

2 hete vettem a németeknél egy gépet, nagyon tetszik, de marhára kellene egy magyar nyelvű leírás! Segítsetek kérlek, hogy találok!

Köszi!

bwoay Creative Commons License 2004.05.09 0 0 453
"szerintem 1200-as aksit nem igazán érdemes használni, nem annyira drágák a nagyobbak (2100-as Energizerem mint mondtam 5000 volt) és igen sokkal megnöveli az elkészíthető képek számát egy töltéssel. Van egy 2300-as Sanyo garnitúrám is, ugyanez a helyzet :)"

:)))
Én ezeket az akkukat kb 3 éve vettem,
akkor még teljesítményben nem jártak 2000 körül (ráadásul én konkrétan Ni-Cd-ról váltottam).
A fényképezőgépem saját Li-Ion akkut használ, szóval az elkészíthethető képek számát nem befolyásolná, ha újabb Energizereket vennék :)
Jogos amúgy a megjegyzés, írnom kellett volna, hogy nálam ez az akku téma fotózástól független.
Különben meg szívesen vennék nagyobb kapacitású akkukat, de mint már azt kifejtettem, egyáltalán nem tetszik, hogy a régi töltőmet akkor akár ki is dobhatnám...

Előzmény: Lord Sage (436)
mtb Creative Commons License 2004.05.08 0 0 452
A soligornak van 0,25x halszemje 19 ezerért.Az AF-re én is csak azt mondom, hogy szenved gyenge fényben, és akkor ott van az MF(ami azért kicsit körülményes).Ilyenkor mindig visszasírom az EOS 500-asomat, és megfogadom, a következő gépem vagy DSLR lesz, vagy olyan, ami precízen és gyorsan állít élességet.Minél tovább próbálkozom a beállítással rossz fényviszonyok között, annál nagyobb hülyeséget állít be.Felesleges erőltetni.A szar idő miatt még csak bent próbálgattam a wide lencsét,úgyhogy sokat nem tudok mondani róla.
Előzmény: Lord Sage (451)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.08 0 0 451
had említsek meg egy céget: soligor :))) van fish-eye lencse, nem tudom mekkora a befogó képessége
Előzmény: MeKrisz (450)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 450
más:

láttál már digitális géphez olyan objektívet (lencsét), ami képes volt akár 180°-hoz közeli látószöget (vagy akár 180°ot) befogni?

a hétvégén néztemilyen SLR-be (nem DSLR!!), és valami fenomenális volt!!!!

S1 IS-hez lehet valahogy ilyet szerválni?

Előzmény: MeKrisz (449)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 449
én elég eröteljesen gondolkodtam a 300D-n,de...

-nem tud videót, innentöl kezdve még ki volt zárva ....

tudom, aki videót szeretne, az vegyen videókamerát...

Előzmény: Lord Sage (446)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.08 0 0 448
rendes fényben nekem megfelelt az AF, viszont ezt a folyamatos állítgatását kikapcsoltam, idegesített hogy ha elvettem a szemem elől, akkor is állítgatott, viszont kevesebb fényben kizárólag MF-eni lehet, AF nagy mázli esetén fogja csak be.
Előzmény: MeKrisz (447)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 447
hát néha szemved, de még néhány lux fényerönél is!

ezért én meg, a gép vásárlása óta (I LOVE MF) ManualFocus!!!!

mert sokat gyorsít a képkészítésen, és bizosan arra áll élesre amire akarom (nem jáccik egy kört...)

Előzmény: Lord Sage (444)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.08 0 0 446
persze, ha lenne rá pénzem, illetve szánnék rá, akkor megvehetném a gyárit is, de annyi erővel illetve pénzzel már jobb gépet veszek inkább
Előzmény: MeKrisz (445)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 445
a fehéregyensúly beállításainak csak ott látom értelmét, ahol azt irta, hogy pirosas képek születtek, de annak semmi köze a WB-hez, hogy milyen szini eltolódások keletkeztek (emelt CA), és milyen részletgazdagság tünt el (torzitás)... a lényeg, ha egyszer rászánom magam (lesz elég pénzem) akkor a gyárit veszem meg!

tudom neked már megvan a soligor, ugyhogy te totál biztos hogy nem fogod megvenni... én igen!

Előzmény: Lord Sage (442)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.08 0 0 444
persze, jó megoldás, csak nem feltétlen szükséges, egyébként soligornak (I love soligor :)) is van ilyen kiegészítő műanyag darabkája, amire tehető vaku a gép mellé

Másnak is nagyon szenved a gép gyenge fényben? Nagy hiány az AF segédfény :(

Előzmény: MeKrisz (443)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 443
bocs!

idörendbe olvasok, és idörendbe válaszolok....

Én csak egy praktikus módot javasoltam, amit pl. az extrémnél is láttam! mert ha egy sz?k szobában vagy, ahol épp a fiad szülinapját (ballagását) ünnepelitek, úgysem fogod álvánnyal mégjobban lekicsinyíteni a helyet, illetve nem állsz neki "bevilágosítani" a szobát!

Előzmény: Lord Sage (440)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.08 0 0 442
de egy tesztben ne írjon a színekről, ha nem állítja be a fehéregyensúlyt, az auto nem ugyanazt az eredményt dobja. Meg amúgy sem ugyanazokat a képeket készítette el, csak közel ugyanazt a témát fényképezte le, ez is tévesztésre ad okot.
Másrészt honnan tudod, hogy milyen a lencse torzítása, ha nem próbáltad? Az, hogy G4-en milyen eredményt adott a számomra megkérdőjelezhető körülmények között, az egy dolog.
Viszont az igaz, hogy a gép úgyis műanyag, szóval azon az oldalon annak kell tartania a súlyt.
Előzmény: MeKrisz (441)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 441
néztem!

Én sem állítok általában fehér egyensúly (csak ha nagyon-nagyon fontos, és megéri vacakolni!)! AWB (de M-ben használom a gépet ... :)

És számomra elviselhetetlen a lencse torzítása (ennyi pénzért is!). hiszen igaz, hogy 2-3* annyiba kerül a canon lencse, de ezt kimondottan ehhez a géphez csinálták, meg ami a legfontosabb, hogy 1-szer kell csak megvenni, és ha vigyázol rá, 1 örök élet!

a fém foglalatról meg annyit, hogy a gép elején lév? bajonett sem valami bizalomgerjeszt? (mérnöki szemmel), de ha téged megnyugtat a közés? fém adapter....

Előzmény: Lord Sage (438)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.08 0 0 440
ezt írtam le én is a hozzászólása után közvetlen :) Viszont a slave vakunak nem kell az állványmenetbe illeszkednie, lehet bárhol máshol, állványon, magában, stb
Előzmény: MeKrisz (439)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.08 0 0 439
a kicsi vakú-objektív távolság miatt, ez várható volt!

de korrigálni tudod (ha egyáltalán szeretnéd) egy külsö ugynevezett slave-vakúval, ami az álványmenetbe illeszkedik egy csavarral, és az S1 villanása vezérli!

Előzmény: mtb (434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!