Keresés

Részletes keresés

Mosoly0104 Creative Commons License 2019.08.04 -1 0 34857

Szia !

 

Mi is várjuk az élménybeszámolót , mivel mi 2019.01.07 től utazunk az Oblura .

 

Milyen szobát foglaltatok ?

 

Sok helyen olvastam már a szigetről és azt javasolták , hogy a naplemente oldalon érdemes foglalni viszont ott csak a delux szobák illetve  a lagoon villák találhatók !

 

Mosoly:))

Előzmény: Utas2 (34696)
seci Creative Commons License 2019.08.04 -1 1 34856

Mi a 106-osban voltunk ket eve es nagyon meg voltunk vele elegedve, ez a kikoto oldalan van, szep homokos part.

Ez a latkep nagyon pepec: https://angaga.com.mv/ nagyon jok a "látképek".

Amikor ott voltunk, akkor pl az eszaki csucsokben alig volt homokos part, most meg ahogy nezem van megint.

A fotoalbumomban meg olvasgathatsz az ottani elmenyeinkrol.

-seci

 

Előzmény: Mabé2017 (34855)
Mabé2017 Creative Commons License 2019.08.03 0 1 34855

Kedves Pranit!

 

Nagyon szépen köszönjük a válaszodat! :)

Természetesen lefotózzuk a pálmátokat és mindenképp elküldjük Nektek a róla készült fotót!

Szép napot!

Mabé

Előzmény: Pranit (34848)
Tojglius Creative Commons License 2019.08.01 0 1 34854

Jogos... és kicsit persze off...

szóval én nem "csak" a legújabb generációról beszélek, és nem (feltétlenül) a generációs szakadékokról vagy hogy ami anno a hippi volt az nálunk a grufti most meg (vagy már nem?) az emo és hogy mi vagyunk azok akiktől a nagyszüleink a szüleinket féltették... :D :D

 

Inkább azokról akik beülnek barátokkal/párjukkal de beszélgetés helyett telefont nyomkodnak, akik utaznak, de az utazás nem magukról, az élményekről, pihenésről felfedezésről, tanulásról és egyéb (számomra??) jó dolgokról szól, hanem arról, hogy hányan fogják lájkolni ha kiposztol egy atomretusált képet amin pl maldív van... de csak háttérnek... aki egy maldívon nem a naplementében-békében-nyugalomban gyönyörködik hanem azon koncentrál, hogy ő hogy néz ki a képen...   hogy a készített fénykép nem már az emlék és élmény felidézéséért hanem mások "irigységére" készül...  azokról akikkel a telefonjuk/internet stb elhiteti, hogy ha nem reagál azonnal egy emailre/posztra/viberre akkor lemarad valamiről vagy ha nem lálkolják a 121tucat beállított retusált képét akkor egy sikertelen senki... aki a szabadsága alatt is ezen fontossági hitében ringatva magát megfeledkezik arról amiért igazából utazunk kéne... pihenés-élmény-feltöltődés-felfedezés-világ megismerése...

 

persze... az is igaz, hogy ma már egy telefon nem csak telefon... utazáskor az már térkép, jegy, útvonaltervező, utikönyv, étteremajánló és fényképező sőt akár már fizetési eszköz is...

ami persze árnyalja a képet arról, hogy mennyit használjuk... 

Előzmény: moonwalkr (34852)
nemcsakhajo Creative Commons License 2019.08.01 0 0 34853

Igen igazad van.

De en szemely szerint sajnalok kifizetni ket teljes napert transzferrel tobb mint 300 ezer forintot.

Hajo amelyikkel megyunk az sem rossz. Ott legalabb a kaja 5* nem ugy minn ahogy nehany resort szigeten a leirasotokban.

Indiaban kikot negy helyen es jon vissza. En mar voltam ketszer (sajat szervezesben eszakon es delen is) de a csaladommal nem szivesen mennek oda hogy ott keljen aludni es enni is. Ezert valasztottuk a hajot.

 

Ha esetleg van jobb es penztarca barat opciotok akkor szivesen veszem.

 

En nem tudnek ket hetet fekudni egy szigeten ugy hogy semmit nem csinalok .

 

 

Előzmény: lucita (34846)
moonwalkr Creative Commons License 2019.08.01 -1 1 34852

Erről a Thulhagiri élményeim egyik mondata jutott eszembe fél évvel ezelőttről:

A kamaszfiúról jutott eszembe, hogy nyaralt a mellettünk levő bungiban egy szlovák család, ahol az volt a tipikus felállás, hogy anyuka egy napágyon vadul napozott végig, csak megmártózni és enni állt fel, apuka rengeteget őgyelgett a parton és néha anyuka mellett feküdt a napágyon. És volt egy kamaszfiú, aki egész álló nap kuksolt a szobában (mondjuk legalább a nyitott erkélyajtó melletti szófán ücsörgött és megszállottan nyomkodta a telefonját, mintha a világ megszűnt volna körülötte (az ő Maldiv jegyéért, meg szállásdíjáért elég kár volt:)) ...:)

 

Persze ne feledjük el, hogy mekkora generációs szakadék van köztünk és a szüleink között is és Isten bocsássa meg Nekem, de én elnézem a kölykeimnek, hogy mekkora lesz köztem és a köztük is. És nem ítélek el senkit azért, mert a telefonját bújja, mert ennek a generációnak ez a jó út. Hányan mondták sráckoromban, hogy fúúú, egy fiúnak hosszú haj, meg fülbevaló, maga a fertő, meg, hogy fúúú ezek a diszkózenére rázzák a picsájukat. Igen és azzal se ártottunk senkinek és nem fordult ki a világ a sarkaiból. Az új nemzedék meg hangosan röhög, hogy milyen hosszú haj és milyen discozene? És a röhögésen túl - talán juszt azért is - nyomkodja a telefonját és lemarad a mellette elszáguldó világról. De ha nekik ez jó, én nem szólom meg őket, mert a telefon az én időm hosszú haja, amiért csak a vének puffognak...

Előzmény: Tojglius (34850)
Álom2 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 34851

Kedves Bandos,

 

 

örömmel néznék képeket a szigetről.

Tennél fel néhány képet a szigetről, ahogy Ti láttátok 🙂, a víz alatti élővilágról? 

 

Köszönöm, 

Álom2 

 

Előzmény: Bandos (34849)
Tojglius Creative Commons License 2019.08.01 0 0 34850

"Sajnos sokszor a vendégek egy része még belső utakon is leszegett fejjel, a telefonját babrálva sétált. Az meg egészen hihetetlen volt, hogy egyszer ültünk a naplemente bárban, voltunk ott kb. 40-en, 50-en, mi, és még néhányan néztük a gyönyörű naplementét, a tengert, és áhítattal hallgattuk a sziget és a tenger hangjait, miközben a vendégek nagyobb része szinte csak a telefonjával foglalkozott, és még amikor a nap lebukott a látóhatár alá, még akkor sem nézett fel abból."

 

ez sajnos mindenhol nagyon igaz és nagyon szomorú trend, kiegészítve azzal, hogy (főleg a "fiatalok") már alig beszélgetnek, mindenki a telefonnal foglalkozik, ha beszélget is akkor a telefonnal a kézben teszi/azt mutogatja... és ha fel is néz és meglátja amit érdemes, akkor is max egy szelvi és posztolásra szánt fotó kedvéért... már nem is látja a látnivalót, az már csak neki háttér és a fotó se emlék csak egy lájkvadász pillanat...

 

A sziget amúgy a betongáton kívül tényleg szuperül hangzik... de nekünk - ha visszajutunk eccer.... márpedig... :) - akkor ez tuti kizáró ok... :(

Előzmény: Bandos (34849)
Bandos Creative Commons License 2019.07.31 0 4 34849

Szia lucita,

 

Persze, szívesen.

A Dreamland különleges sziget, és a kedvező ár csak ráadás. A különlegesség persze pozitív, és részben negatív oldalról is értendő. 

 

A pozitív dolgok:

A növényzet a sziget belsejében a legtöbb helyen mangrovés, nagyon sűrű, megközelíthetetlen, látványnak is nagyon jól néz ki. Ugyanakkor viszonylag sok pálma is van a stózigeten, főleg a parthoz közel. A belső tó szintén egyedülálló, rengeteg vizi növény van benne, főleg tavi rózsa és vizi liliom. A tó területének kb. negyede medenceként is funkcionál, ez a rész el van kerítve, és itt növények sincsenek. A sziget korábban lakatlan volt, csak 2-3 éve kezdték felépíteni a bungalókat és az infrastruktúrát, tavaly március óta működik csak a resort, így minden újszerű. A sziget hangulata, nyugodt, csendes, pihenésnek, teljes kikapcsolódásnak kiváló. Közel van a Hanifaru Bay (dhonival alig 10 perc) ahol a az év egy részében rendszeresen előfordulnak manták és cetcápák.

 

A negatív dolgok (a többi szigethez képest):

Nem túl szép a partja, csak kevés helyen van széles fehérhomokos part, ezt persze az erős erózió okozza. Jelenleg már a  sziget kb. 2/3-át körbeveszi egy kimondottan csúnyácska kőgát, amit eléggé el nem itélhető módon úgy alakítottak ki, hogy részben a meglővő reef-re "ráhalmozták" a nagyméretű köveket, így elpusztítva a reef egy részét. (Érthetetlen.) A még megmaradt house reef sem túl szép, bár halak azért vannak jócskán. A szigeteten szinte semmi program nincs, nekünk a 2 hét alatt egyszer volt a bárban egy kb. 20 perces búvár prezentáció, és slussz. Az étteremben nincs fix asztalod, és nincs fix pincér sem. Valószínűleg a room boy sem fix, nálunk a 2 hét alatt 3 room boy is "megfordult". Nincs a la carte étterem, csak az egyik bárban lehetett ebédre pár dolgot kérni (szendvicsek, hamburgerek, saláták, 2-3 fajta olasz tészta és pizza, 3 fajta ázsiai kaja. Mi szándékosan csak FP-t fizettünk be, és ebédre jó lett volna egy kicsit szélesebb választék). A szolgáltatások nagyon korlátosak, pl. kaját sem lehet rendelni a bungalóba (ebédidőben mi máshol ezt a lehetőséget szívesen használtuk, hogy ne menjen el sok idő az ebédre való várakozással), és pl. biliárd asztal sem volt, nekünk mindkettő hiányzott.

 

Ami még furcsa volt, a sziget minden pontján és mindig volt wifi, a bungalókban, azok előtt, az étteremben és a bárokban, még a parton is, és a mólók végében is. (Ez nekem inkább negatív "tapasztalást" okozott.) Sajnos sokszor a vendégek egy része még belső utakon is leszegett fejjel, a telefonját babrálva sétált. Az meg egészen hihetetlen volt, hogy egyszer ültünk a naplemente bárban, voltunk ott kb. 40-en, 50-en, mi, és még néhányan néztük a gyönyörű naplementét, a tengert, és áhítattal hallgattuk a sziget és a tenger hangjait, miközben a vendégek nagyobb része szinte csak a telefonjával foglalkozott, és még amikor a nap lebukott a látóhatár alá, még akkor sem nézett fel abból.

 

Ezzel együtt is nagyon jól éreztük magunkat a Dreamland-en, a pozitív dolgoknak örültünk, a negatívokkal pedig igyekeztünk nem foglalkozni, és élveztük a maldívot, ami egy csoda!

 

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ha még van kérdés, szívesen válaszolok.

 

Bandos

Előzmény: lucita (34841)
Pranit Creative Commons License 2019.07.31 0 0 34848

Attól függ, hogy mit szeretnétek. Mi ugyan már lassan 10 éve, hogy ott jártunk, de az azóta sem változott, hogy az egyik oldal a laguna, a másik oldal a reef oldal. 

Mi a reef oldalon laktunk, és szuper volt, hogy pár méter után kezdödött a letörés, és rögtön lehetett sznorkelezni. Minden nap kétszer ez volt a fö programunk. Nem tudom pontosan, hogy mi volt a bungink száma, de megnézve egy mostani térképet, olyan 118 körül lehetett. Szerintem a 110-120 közötti jó szakasz.

A laguna oldalán vannak a vizivillák, ott messzebb be tudsz sétálni a vízbe. 

Talán van valaki, aki mostanában járt ott és tud pontosabb számot mondani, hogy hol van szélesebb, szebb homokos part. Mikor mi voltunk, a mi szakaszunkon nagyon szép part volt. 

Majd fényképezzétek le légyszi a pálmánkat, Mr. & Mrs. Thomas van rajta ;) (elírták, ez a férjem keresztneve :D)

Nem nagy a sziget, meg fogjátok találni a házasságkötéskor ültetett pálmákat. Kíváncsi vagyok, mekkora már. :)

2010-ben ott házasodtunk össze, akkor azt mondtuk, hogy a 10. házassági évfordulónkon visszamegyünk, vagyis jövö év elején nekünk is aktuális lenne az utazás. És tervben is van, de mivel annyi gyönyörü sziget van így valószínüleg nem Angaga lesz belöle, hanem egy másik sziget (közben nem gyöztünk 10 évet várni, azóta már jártunk egyszer újra Maldívon)

Előzmény: Mabé2017 (34844)
Cassano77 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 34847

Sziasztok!

Januárban megyünk Thoddoora és Ukulhasra. Tudnátok abban segíteni, hogy egy csütörtöki napon hogy tudok átjutni Thoddooról Ukulhasra? A ferry elvileg aznap nem arra megy. Illetve van egy 200 USD-s speedboat ajánlatom, de azt eléggé sokallom, amikor elvileg Maléból 35-ért elvisznek Thoddoora.

 

lucita Creative Commons License 2019.07.31 0 0 34846

Szia,

Most - elviekben helytenül - úgy fogok véleményt mondani, hogy nem jártam még Maafushin. A szigetről készült képek alapján nekem az a benyomásom alakult ki, hogy az ott elérhető partokért, környezetért stb., nem kell Maldívig menni, mert olyan szinten nem tükrözik a szigetvilág adottságait, hogy nagyon. Lehet, hogy még Indiában is talász szebb helye(ke)t nála, pedig Maldív alapvetően elképesztő. De nem Maafushi. Szerintem.

Ajánlani helyette lakott szigetet nem tudok, de azt javaslom, hogy nézelődj még.

 

üdv, l

Előzmény: nemcsakhajo (34843)
moonwalkr Creative Commons License 2019.07.30 0 0 34845

Hát nem tudom, de Maldivot, mint a legjobb falatot először bekapni és utána menni Indiába....hát lelked rajta.

 

Nem tudom eltéríthetlek-e, vagy a keret csak Maafushit dobja fel a lehetőségek között, de inkább terelnélek egy resort szigetre. Ha a reptér közelsége szempont, akkor is van a közelben egy sor resort: Thulhagiri, Malahini Kuda Bandos, Bandos, Paradise Island). Ezek egytől egyig az olcsóbb árfekvésű resort szigetek ráadásul.

 

Itt csak a szállást kell intézni, a transzfer automatikus.

 

Ha mindenáron Maafushi, akkor Booking.com, és a transzfert intézheted külön (de lehet, hogy a kiválasztott szállás segít ebben is), mehetsz speedboattal, vagy a napi menetrend szerint komppal.

Előzmény: nemcsakhajo (34843)
Mabé2017 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 34844

Sziasztok! Február végén utazunk Angagára. Segítséget szeretnék kérni, hogy hányas számú parti bungalókat érdemes kérni a szigettől? 

Köszönöm!

Mabé

nemcsakhajo Creative Commons License 2019.07.30 0 0 34843

Ma valt hivatalossa hogy megvettem a jegyem Maleba hogy megyek.(500 euro amit jo arnak gondolok karacsonykor Emiratessel)

Onnan indul a hajom Indiaba es vissza.

De elotte teljes 3 napot eltoltok valahol.

En maafusira gondoltam.

Tanacsot kernek hogy jo otlet?

Valamint hogy jutok el? Szallas leszervez?

A repter kozelsege miatt dontottem mellette.

 

Juci a kezdo fotos Creative Commons License 2019.07.29 0 0 34842

Köszönöm szépen a segítséget! 

Előzmény: seci (34828)
lucita Creative Commons License 2019.07.27 -1 1 34841

Szia Bandos,

 

Írnál arról picit bővebben, hogy miben tér el Dreamland a többi szigettől, ahol jártatok? Csak mert ti azért sok szigeten voltatok, mégis ennél a szigetnél említetted meg a “màsságot”, ezért nagyon kíváncsi lennék, hogy 20+ szigettől miben tért el Dreamland.

Csak mert valóban nagyon kedvező áron foglaltátok, és bár a márciusi utunk után most nem maldív van tervben, de hát a MESZ dolgozik...

 

köszi, l

 

Előzmény: Bandos (34835)
Ildii50 Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 34840

Köszönöm tanácsaidat.Igen, az imbolygás szokott segíteni,de ezen a hajón nem hiszem.A fültapaszról nem halottam,de utána nézek.

Előzmény: Tojglius (34836)
Ildii50 Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 34839

Nem tudom hogy miért írt a rendszer duzssonak,mert én Ildi vagyok.

 

Előzmény: seci (34837)
Ildii50 Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 34838

Köszönöm tanácsaidat.Az evéssel ivással az a baj,hogy az indulás napján már nem ehetek,mert akkor a repülőn vissza jön.Ezzel nincs is baj,mert kibírom,csak nem tudok elzsibbadni az alkoholtól.Hát a gyönyörű szigetért meg kell szenvedni.

Előzmény: seci (34837)
seci Creative Commons License 2019.07.26 -1 2 34837

Teljes mertekben egyetertek az elozo hozzaszoloval, kinn a fedelzeten es nem benn, seciné is csak ugy birja.

 

A repulon meg azert adnak inni alkoholos italokat, hogy megidd azokat (persze mertekkel). Tessek a kajahoz kerni egy uveg vorosbort, aztan a kaja utan egy kis uto-aperitif-et (nindegy mit, csak ártson). Ezzel jol kiutod magad/megnyugtatod a gyomrodat es nem fog az esetleges turbulencia gondot jelenteni, szepen vegigbobiskolod az utat.

 

Es persze: a biztonsagi ov azert van, hogy be legyel csatolva. Mindig, amikor az ulesben ulsz. Hogy miert arra szamtalan video/hir all rendelkezesre, hogy elborzadj milyen az, amikor a repcsi csak ugy egyik pillanatrol a masikra vakumba kerul es esik par szaz metert. Ilyen elofordul :) de ha be vagy kotve, akkor egy-ket masodpercre urhajoskent fogod erezni magad es megtapasztalod a sulytalansagot [velem megesett valosagban is, nem annyira ritka dolog]. A "csak raz a turbulencia"-ra meg lasd az elozo pontot.

 

-seci

Előzmény: duzso (34816)
Tojglius Creative Commons License 2019.07.26 0 2 34836

Duzso, a tengeri betegség ellen vannak jó, tényleg működő gyógyszerek, de bekómáztatnak ergo egy "rövid" útra felesleges kiütni magad... (talán van valami fültapasz is?!)

 

sztem bogyő nélkül kb ezek segíthetnek: mindenképpen a fedélzeten lenni, ahol a szemed - ha nem a hajóhoz kötött "fix" pontot nézel, hanem távolra, ami lehet a horizont/sziget/másik hajó is - és az egyensúlyi szervezd ugyanazt érzékeli, azaz a folyamatos imbolygást és sztem az is segít ha "kiütöd" a hajó mozgását azzal, hogy billegsz, megpróbálsz nem a hajó padlójához hanem a nem létező talajhoz képest stabilan állni... (ebből lesz az imbolygós matrózjárás amikor a parton is így jár már valaki :D)

 

DE ha speedboattal mentek az egész másfajta mozgás, az gyors, csapkodó, dobálós, ott nincs lassú imbolygás, sztem nehezebben is jön elő a tengeribetegség... de itt is mindeképp a fedélzeten, a szabadban érdemes lenni és itt is él, hogy ne befelé, hanem kifelé figyelj...

Előzmény: duzso (34816)
Bandos Creative Commons License 2019.07.26 0 3 34835

Sziasztok!

 

Hazaérkeztünk tegnap a Dreamland-ről, nagyon jól éreztük magunkat. Az időjárás is kedvező volt, a 2 hét alatt mindössze 3 esős, felhős és szeles napunk volt, és még pár nap, amikor vastag fátyolfelhő volt, de eső nélkül, és legalább 7-8 nap sok napsütéssel, mérsékelt széllel. Ismét bebizonyosodott, hogy a maldív az esős (-nek mondott) évszakban is jó választás!

 

A sziget némileg eltér az általunk eddig meglátogatott szigetektől, de ez most nem is volt baj, a változatosság is fontos. A besorolása 4*-os, de ezt szerintem inkább alulról súrolja, mert a szolgáltatásai erősen korlátosak. A partja és a reef-je nem a legszebb, sajnos az erózió miatt alig van széles, homokos part. A főleg mangrovés növényzet viszont szép, a belső tó egzotikus, a beach bungi újszerű, tágas, kényelmes, és nagyon közel van a parthoz, a kaja jó, bár szerintem nem elég változatos, a személyzet kedves, és az ár-érték arány (legalábbis az Admiral Travel-en keresztüli DerTour-os foglalás esetén) rendkívül kedvező.

Mi a 2 hétre 2 főre beach bungiban, félpanzióval, transzferrel, erre az időszakra, kedvezményekkel valamivel több, mint 2100 EUR-t (kb. 700eFt) fizettünk. Erre jött még a Qatar repjegy, 204eFt/fő.

 

Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

 

Bandos

Etnis021 Creative Commons License 2019.07.25 -1 0 34834

Szia!
Mi 2 éve voltunk a Sun Island-en és mi a félnapos 3site snorkelinget választottuk! (manta, teknős, cetcápa)
Egyáltalán nem bántuk meg! Hatalmas szerencsénk volt, mert hajókázás közben láttunk delfineket. Illetve akkor már hetek óta sehol senki nem látott cetcápát, aztán egyszer csak a hajónk mellett feltűnt. Egyből rohant az egész csoport a vízbe. Leírhatatlan élmény volt cetcápával úszni. Illetve teknőst is láttunk ezután.

Előzmény: Orsolya33 (34785)
moonwalkr Creative Commons License 2019.07.25 -1 0 34833

Csak az az egyetlen mód, ha írtok a szigetnek. Hangsúlyozzátok, hogy visszatérő vendégek vagytok és erős érzelmi szálak kötnek ahhoz a bungihoz, nagyon szeretnétek megkapni.

 

Ami a 3 egymás melletti szobát illeti, az még neccesebb lesz, de meg kell próbálni. Anno a 2 egymás melletti szoba sem sikeredett nekünk. Nagyon a véletlenen múlik, mert hetekre előre szervezni kéne, hogy egyszerre szabaduljanak fel. Ezt nem fogják megtenni. Csak ha véletlen éppen lesz 3 ilyen szoba, akkor kapjátok így. Ráadásul úgy hogy az egyik szoba fix és amellett kell 3 üres legyen, az szinte a csoda kategória.

Előzmény: TT+THM (34831)
Ildii50 Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 34832

iiii

TT+THM Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 34831
Üdv.
Szerintetek mennyi az esélye a Sun-on ugyanazt a szobát megkapni amit 8 evvel ezelőtt?
Az asszony nagyon szeretné, az iroda is megtesz mindent, írtak nekik és szépen kérték Őket!
Most 3 Superior beach bungit foglaltunk lehetőleg egymas mellé szeretnénk!
Van ötlet, hogyan érjük el?
Dec 2-11ig 9éj, még oddébb van de időben szeretném intézni!
Köszi
seci Creative Commons License 2019.07.24 -1 1 34830

Nem akartam "reklamozni" az irodakat, mert aztan kikapok ;)

 

https://www.maldiv.utazas.hu/ -> es a lap vege fele vannak "Kiemelt ajanlatok" - amik egyfajta tematikus csoportositasa a szigeteknek.

 

Mi Angaga-n es Vilamendhoo-n voltunk, ezek szerintem megfelelnek a kriteriumoknak, amit keresell

 

-seci

Előzmény: Juci a kezdo fotos (34827)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2019.07.24 0 1 34829
"A" betűsek az Admirál és az Araamu. Preferálom az Admirált, nekünk mindig mindent teljesítenek.
Előzmény: Juci a kezdo fotos (34827)
seci Creative Commons License 2019.07.24 -1 1 34828

Keresd meg a ket A-betus irodat, hogy ezek a kriteriumok [+azert valamit a budget-re vonatkozoan is] es ajanljanak csomagokat!

-seci

Előzmény: Juci a kezdo fotos (34827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!