Keresés

Részletes keresés

Futyuri Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10293

Köszönöm a választ.

Előzmény: Hypo-100 (10258)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10292

Nem cégbírósági hatáskör, hanem Törvényszék hatásköre a dolog, tudtommal.

 

A törvény változott, érdemes eolvasni:

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100175.TV

 

Szerintem elegendő a tevékenységi kör megváltoztatása az Alapszabályban és ezt bejegyeztetni a Törvényszéken.

Előzmény: benya100 (10291)
benya100 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 10291

Üdv mindenkinek!

Egy kis jogi tájékoztatásra lenne szükségem.Tagja vagyok egy sportlövő egyletnek ami társadalmi szervezetként működik az 1989-es egyesülési tv alapján.Működési kör jellege a sport.Két szakági szövetségbe szeretnénk belépni de ők a 2004 évi sport tv alapján csak sportegyesületként vehetnének fel bennünket.Jelenleg a sport egyesületek lehetnek társadalmi szervezetek is,de a 89 évi tv szerint a társadalmi szervezet is lehet sport egyesület.A kérdésem az lenne hogy a cégbíróságon elég e csak a jogállást megváltoztatni?

A válaszokat előre is köszönöm.

_lala_ Creative Commons License 2012.01.28 0 0 10290

Lehet

- egyéni vállalkozóként

- társas vállalkozóként (cégalapítás, Bt, Kft, stb.)

- megbízási vagy vállalkozási szerződéssel magánszemélyként

 

Ha rendszeresen, üzletszerűen végzed (pl. hirdeted magad, árlistád van, ehhez hasonlók), akkor kötelező vállalkozóként végezni a tevékenységet. Ez azzal jár, hogy be kell jelentkezned az APEH-hez, könyvelőt kell fogadni, bankszámlát nyitni a vállalkozásnak, számlát kell adni a vevőnek, ÁFA, nyereségadó, stb.

 

Eseti jelleggel lehet megbízási vagy vállalkozási szerződéssel, magánszemélyként is csinálni. Ebben az esetben ha a neked fizető valaki egy cég, akkor neki kell levonnia az adó-/járulékelőlegeket (ezzel innentől kezdve nem sok dolgod van, persze év végén kell bevallást csinálnod), viszont ha a megrendelőd magánszemély, akkor magadnak kell befizetned az előleget is.

 

Általánosságban, ha van érdemi elszámolható költséged (mondjuk a bevétel 10-20%-a felett), akkor anyagilag jobban járhatsz a vállalkozósdival. Magánszemélyként gyakorlatilag nem tudsz költséget elszámolni.

Előzmény: Mustangv6 (10289)
Mustangv6 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 10289

Üdv!

 

Asztalos vagyok egy cégnél amit főállásban alkalmazottként végzek.

Régóta fotózom, hobbimmá vált, és úgy érzem hogy eljött az ideje hogy pénzt keressek vele.

Én azt kérdezném hogy mik a lehetőségek hogy főállás mellett másodállásban fotózhassak hivatalosan? (esküvő fotó, jegyes és rendezvényfotó)

Milyen járulékos költségekkel jána ez?

 

Segítségeteket előre köszönöm! 

 

dr_ius Creative Commons License 2012.01.26 0 0 10288

Vártam, hogy valaki szóvátegye, de laikusnak nem szoktam írni, de amikor írtam eszembejutott ki teszi szóvá. egyébként, ha jól emlékszem Vörös a könyvében utóbbit is vitatja.:)

Előzmény: twiaj (10287)
twiaj Creative Commons License 2012.01.26 0 0 10287

Hátha nemzetközi jogi nem is, mert azért nem akkora horderejű az ügy, esetleg nemzetközi magánjogi vonatkozása még lehet... :)))

Előzmény: dr_ius (10282)
Tündi2003 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 10286

Kösz a választ, bár én hiába hívom a bankot, mert nem az én számlámól van szó. De felhívom a szenvedő felet, hogy nézzen utána az apróbetűnek.

Előzmény: Elm (10285)
Elm Creative Commons License 2012.01.26 0 0 10285

Minden bizonnyal megteheti, mert szinte biztosra veszem, hogy Neked is, ahogy mindenkinek altalaban, a folyoszamlahitel-keret szerzodeseben es/vagy az ASZF-ben benne van, hogy a folyoszamlahitel-keret torleszteset elmaradas eseten a folyoszamlara befolyo osszegekbol minden tovabbi nelkul betorlesztheti, fuggetlenul annak forrasatol. Ezt valszeg Te is alairtad anno.  Hivd fel a bankot, es kerdezd meg.

Előzmény: Tündi2003 (10284)
Tündi2003 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 10284

Sziasztok!

 

Tehet olyat egy bank, hogy zárol egy folyószámlát, míg az azon lévő többtízezer forintos folyószámlahitel le nem törlesztődik? Az illetőnek ez az egy folyószámlája van, és az összes jövedelme, azaz a családi pótlék és a segély erre a számlára jön, más jövedelem nincs. A bankokra nem vonatkozik az a szabály, hogy csak a jövedelem 30%-át lehet letiltatni?

baluster Creative Commons License 2012.01.24 0 0 10283

Köszönöm a segítséget és a tanácsot!

Kedves tőletek, hogy segítetek tisztán átgondolni.

Előzmény: dr_ius (10282)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.24 0 0 10282

Tedd kötvénybe, bankba, kisebb haszon, de biztosabb.

 

Minden esetben kihasználta a türelmemet és hogy nem m.o.-on élek.

 

Akkor?

 

Ráaádásul, ha külföldi vagy, és nem magyar állampolgár, akkor akár ennek nemzetközi jogi vonatkozása is lehet, ami már ügyvédet igényel.

Előzmény: baluster (10281)
baluster Creative Commons License 2012.01.24 0 0 10281

Jó a meglátásod.

Az igazság az, hogy már több mint 4 éve vagyok vele így üzleti kapcsolatba, persze kisebb összeggel (2 milla), szinte kényszerből. Azóta látványosan fejlődött, nagyokat lépett előre.

Minden esetben kihasználta a türelmemet és hogy nem m.o.-on élek.

Olyan kínos és idegesítő a saját pénzedet kéregetni.

Nem szeretnék nagyot csalódni, viszont azt sem, hogy uzsorásnak nézzen bárki is!

valami biztonsági megoldáson gondolkozom, mivel egy évig ugysem akarom fölhasználni ezt a pénzt.

Előzmény: Elm (10280)
Elm Creative Commons License 2012.01.24 0 0 10280

Ha  Te nevedre szol a torzskonyv, talan akkor... egyebkent mit csinalnal vele? Mi a rosszhiszemu verzio, mindig arra gondolj. Szerintem az, hogy ha nem akarja eladni az autokat, akkor lehasznalja oket 0 forint ertekig, aztan a Tied lehet. Ha meg elakarja, akkor bejelnti, hogy elveszett a torzskonyv es ker ujat. (bar ha valamilyen szerzodes alapjan van a birtokodban, akkor ez nem ilyen egyszeru, de a hatad mogott meg tudja szvsz tenni, aztan pereskedhetsz Te tiz evig vele)

 

Mindig valaszd szet a baratsagot es az uzletetet. Ez olyan axioma, amit mindenki tudni vel, de csak ha mar baj van, akkor jon ra valojaban, de ilyenkor altalaban mar eso utan koponyeg...

 

Ha uzleti alapon akarsz kolcsont adni, akkor biztositsd be magad 100%-osan. Peldaul zalogtarggyal. Vagy mashogy. De meg a bankszamla sem az, hiszen mire Te letiltathatod, vagy hozzaferhetsz, addigra mar nemcsak a szamla lehet lenullazva, de maga a ceg is ki lehet uritve vagyon szempontjabol...

 

Ha barati (vagy rokoni) alapon adsz kolcson, es biztositekra nincs 100%-osan lehetoseged, akkor a szabaly egyszeru : annyit adj kolcsont, amennyinek hianya - varhatoan - nem fog fajni, vagy ha faj is persze, legalabbis nem donti romba az eleted. Csak a megelheteseden kivuli osszeget adj kolcson. Ez nem azt jelenti, hogy le kell mondanod rola elore, meg kell probalni behajtani igy vagy ugy, de ha nem sikerul, akkor se hianyozzon a napi megelheteshez.

 

Nyilvan ez sem ilyen egyszeru, hiszen valtoznak az idok, valsagok jonnek-mennek, mindenki kerulhet akar onhibajan kivul is nehez helyzetbe (a kolcson ado is, a kolcsont kapo is ugye), de ha nem igy teszel, akkor sajat magadat keverheted a szarba. Ez persze hulyen hangzik, mert olyan baromi sok felesleges penze keveseknek van, de ha gond van, akkor utolag mar hiaba jossz ra, hogy tenyleg igy kellett volna...

Előzmény: baluster (10278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.24 0 0 10279

azt tudnod kell, hogy te személyesen senki számláját nem tudod "letiltani" a banknál. akármilyen papírod van.

Előzmény: baluster (10276)
baluster Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10278

Van 18 teherautója, abból 8 hiteles. A törzskönyvek megfelelő zálog szerintetek?

Előzmény: _lala_ (10277)
_lala_ Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10277

Nem, nem lehetsz nyugodt, és nem, nem segít semmilyen cégbíróság.

 

Egy valami segíthet: a zálog. Ha a zálogba adott tárgyból fedezhető a visszafizetendő összeg, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem jársz nagyon rosszul.

Minden egyéb esetben előfordulhat az, hogy bottal ütheted a zsetonod nyomát!

Előzmény: baluster (10276)
baluster Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10276

Gondolom érdemes a cégbíróságról lekérni a cégminősítést, ugye!? Bár gyerekkori barátról van szó, én azért szkeptikus vagyok kicsit pénzügyekkel.

A banknál, ahol van, írt egy szerződést, amennyiben nem teljesülnek a kifizetések határidőre, nem férhet hozzá a számlájához ha letiltom. Vajon nyugodt lehetek?

Jó annak aki tisztában van a jogi lehetőseggel, csak tisztelni tudom!

Előzmény: dr_ius (10274)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10274

Ezt a NAV tudja a legjobban, de tudomásom szerint, mint kamatjövedelem adóköteles.

A jogcím az ami az ügylet. kölcsön nyújtása.

Előzmény: baluster (10273)
baluster Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10273

Persze a 20% évre értendő. Köszönöm a segítséget Dr ius. Még annyit kérdeznék, hogy adóvonzata van e a dolognak?  Nagyobb pénzmozgás esetén milyen jogcím indokolt ilyenkor?

Előzmény: dr_ius (10272)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10272

Ha van végrehajtható okirat, akkor persze lehet inkasszózni (átutalási végzés), ha van miből, de illeték vonzata is van, ha jól emlékszem, amit előlegezni kell.

Előzmény: dr_ius (10271)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.23 0 0 10271

Lehet fáradt vagyok, de nem találom a jogszabályhelyet. De szerintem lehet ekkora kamat, persze éves szinten.

Inkasszót nem érvényesíthetsz, azonban célszerű a szerződést közjegyzői okiratba foglalni, végrehajtási feltételekkel, és akkor az nem fizetés esetén, a határidő lejárta után záradékoltatható és végrehajtható.

Azonban azt tudni kell, hogy minden kölcsönnek az a kockázata, hogy nem fizetés esetén nem biztos, hogy lesz fedezet a behajtásra. Tehát hiába tudok inkasszózni, ha nincs semmi a számlán...tehát biztosíték kell, pl. zálogtárgy.

Előzmény: baluster (10269)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10270

Nem.

Előzmény: Törölt nick (10268)
baluster Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10269

A kérdésem a következő:

Magánszemélyként adhatok e kölcsönt egy Kft.-nek hivatalosan 20%os kamatra? És érvényesíthetek e inkasszót, amennyiben a kifizetések a megállapodott időpontban nem teljesülnek?

 

dr_ius Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10267

Nem értesültünk...ez sokszor igaz, mert a postás is léhűtő, de azért te nem fizettél elsődlegesen.:)

2006+5=2011, tehát nem 6 évig ölt rajta  végrehajtó..)

 

Nos ami a lényeget illeti: ez elévülhetett, de pontos dátumokat kéne tudni, ugyanis a végrehajtás nem azonnal indult gondolom, így amikortól indult onna számítjuk az elvévülést, amelyet minden végrehajtási cselekmény megszakít, és újraindul az elévülés.

Tehát alaposan kéne ismerni az iratokat.

 

A végrehajtó nem fogja abbahagynia  végrehajtást, amíg az adósság meg nem térül. Célszerű lenne kifizetni.

A végrehajtás kérő kérelmére az eljárás megszűnik, azaz ha kéri a biztosító és nem csak csodálkozik.

A másik lehetőség az már csak per, de ebben változó a gyakorlat bíróságonként.

 

 

 

Előzmény: a.n.d.a (10265)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10266

Igen elárverezhetik, ez még jobb mintha nem lenne semmid. Bonyoult az ilyen közös tulajdon árverezés, soktényezős: pl. adósság nagysága, ingatlan értéke, főleg, hogy lakott, stb...

Ha egy adós nem fizet és jogilag lehetséges vele szemben a végrehajtás az nem jó, elég sokáig ott lebeg a feje felett ez.

Előzmény: Bene diam (10264)
a.n.d.a Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10265

Jó estét mindenkinek!

 

Azzal a kérdéssel fordulnék az itt jelenlévőkhöz, hogy végrehajtás elévülhet-e? A történet a következő. 2003-as casco biztosítás díj nem fizetés miatt megszűnt, majd a biztosító az esedékes évi díjat bírósági útra vitte 2006-ban, amiről semmilyen értesítést nem kaptunk. Közben el is költöztünk és most 2012-ben megjelent a végrehajtó egy 2006-ban született bírósági végzéssel amiben is 83. 000 ft-ot követel, amiből 20,000 a biztosító követelése. Kérdezem én hol volt a végrehajtó 6 évig??? Ilyenkor nem évül el a végrehajtás? Mi a teendő, hogy a végrehajtást azonnal megszűntessék, mert a kérdéses ingatlanon hitel is van, amit nem szereteném hogy 80000 ft miatt mondjanak fel!

Beszéltünk a biztosítóval is, ők is csodálkoztak, hogy ennyi idő után zajlik ez a történet és ráadásul ők készek lennének egyezkedni is.

Mit tegyek?

 

A tanácsokat előre is köszönöm.

Bene diam Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10264

Köszönöm a választ ez így már világos és tiszta.

Még egy, hogy ha nem tudom fizetni a részleteimet azt rá terhelik e az örökségre és, elárverezhetik e a részemet és, milyen következményei lehetnek rám nézve?

Mert már csak ez van a nevemen.

 

Előzmény: dr_ius (10263)
dr_ius Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10263

A feleség a házasság fennállása alatt szerzett vagyontárgyak fele a házastársat illeti, így ezt nehéz vitatni, mert pl. ha nem örökség és fennállt a házasság akkor ez így van.

 

Tehát van egy adott helyzet, haszonélvezet és közös tulajdon. A haszonélvezet megváltását a közjegyzőnél lehetett volna kérni, ill. egy év van erre.

 

Innetől minden megyegezés kérdése, illetve végszükségben, nagyon indokolt setben a haszonélvezet korlátozható.

Tehát meg kéne állapodni a haszonélvezet megváltásában illetve a közös tulajdon megszüntetésében.

Természetesen eladhatod a tulajdoni hányadod, haszonélvezettel terhelten. De elővásárlási jog illeti meg a tulajdonostársakat.

A közös tulajdon bírósági úton is megszüntethető.

Előzmény: Bene diam (10262)
Bene diam Creative Commons License 2012.01.22 0 0 10262

Köszi a választ.

Ez alapján lehet pontosítíni hogy, hogy induljunk el? 

Segítséget szeretnék vagy tanácsot.

Apánk négy éve meghalt és, a második felesége örökölte a felét mindennek.

A húgom és én negyed-negyed részt örököltünk.

A fater második felesége nem akar ki se fizetni, és át sem akar nekünk adni semmit a részünkből. Haszonélvezeti joga van minden ingatlanon.

Sajnos elismertük a vagyonközösséget./ késő bánat /

Mit lehet ilyenkor tenni?

El lehet adni az örökségem rám eső részét ha találok rá vevőt?

 

Előre is köszi,

 

Előzmény: dr_ius (10261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!