Keresés

Részletes keresés

altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93404

Mondjuk az igaz, hogy szajer kieseset is inkabb csak a brusszeli gay kozosseg szenvedte meg, a kozeletbol annyira nem hianyzik.

Előzmény: van_Persil (93401)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93403

Ilyen nyilvan nem lesz mo-on, elegge atpolitizalt a kis belterjes vilagunk ahhoz, hogy ennek semmi realitasa se legyen. En is inkabb amolyan bevarrt seggu belga oltonyos faszukat latnek miniszterket, hivatalnokkent, mint a jelenlegi magyar szortimentet. Svajcba se nagyon tudjak, hogy epp ki a miniszterelnok, de ott van egy rotacios rendszer, a miniszterek kozott, hogy epp ki a miniszterelnok. Az usa-ban meg nincs is ilyen poszt, de ott persze van eros elnoki hatalom. (Az utobbi idoben ott is faszfejekkel betoltve azt.)

 

 

Előzmény: BZoltan (93400)
Hepci Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93402

Minden bűnöző érték, ha a kiesése veszélyeztetné a Szent Kétharmadot.

Előzmény: van_Persil (93401)
van_Persil Creative Commons License 2021.12.20 -16 0 93401

Tömjén egy észak alatt elkészül bármilyen törvény szavazásra kész változatával, akárhány száz oldalas is az, szerintem a grántitszilárdságú tákolmányt a kisujjából kirázva is tudja módosítani. Nem véletlen, hogy a bünözöik bejárhatnak a parlamentbe, pedig ha ellenzékiek lennének,már rég vezetöszáron cibálnák öket vádemelés nélkül.

Előzmény: altimus (93382)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93400

Szeretnék egy olyan miniszterelnököt akiről olyan gyakran hallok mint mondjuk a városi könyvtár igazgatójáról és nagyjából annyit is szeretnék tudni róla... semmit vagy a nagyon minimálisat.

Előzmény: altimus (93399)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93399

> Akkor cserélj jelszót a gépeden, a fórumon is, mert valaki a nickeddel azért írt ilyeneket ide.

 

kotve hiszem. azt irhattam, hogy orbanhoz kepest gyurcsany prima miniszterelnok volt. ezt igy is gondolom. azt is, hogy gyurcsany alatt joval kevesbe aggasztottak a napi tortenesek, mint ma. az hogy mo merre tart. de arra sajnalom, nem emlekszem, hogy en gyurcsanyt valaha is abszolut skalan pozitivan ertekeltem volna. egy relativ skalan, orbanhoz hasonlitva, persze igen. de ez nem nagy kunszt, ezzel szerintem sokan igy vannak, rajtam kivul is.

Előzmény: naivkezdo (93391)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93398

Én is bízom abban, hogy meglesz az 5%-uk. Hogy ehhez kell-e az én szavazatom azt még nem döntöttem el. Egyéniben biztosan ellenzékire szavazok, akkor is ha egy két heted döglött sündisznó lesz az ellenzéki jelölt az én körzetemben. Listán meg még kiderül addig.

 

De az fix, hogy az ellenzéki kerekasztalnál nagyon arra törekedtek, hogy a rendszerváltás után könnyű legyen stabil kormányt alakítani. Szerintem ez hiba volt... az én meggyőződésem szerint semmi haszna nincsen annak, ha egy kormány stabil.

Előzmény: kifli (93397)
kifli Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93397

Nekem egyáltalán nem fájna sőt. Befutóra várom a Kétfarkú kutya pártot is:))

Előzmény: BZoltan (93396)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93396

Bahh... igen, ismerem ezt a magyarázatot. Hogy az örök kalsszikus Kovács "retard" Zoltán idézzem... de sikerült? Volt Magyar Gárda, meg most van a Pintér féle magánhadsereg meg Kubatov verőemberei. Masszívan vejmarizálódik a magyar köztársaság, csak éppen sokaknak ez nem tűnik fel.

 

Amúgy az 5%-is határ miért is előzné meg a weimarizálódást? Kinek fájna, ha lenne a parlamentben 2-3 mini frakció?

Előzmény: kifli (93395)
kifli Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93395

Zolikám az 5% a weimarizálódás elkerülése miatt lett...

Előzmény: BZoltan (93390)
lazaridi Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93394

Rókusfalvy, PN 2018, a megjelenése tankönyvi, világos színű. Gyümölcsös és jól iható. 5+

 

Villa Wolf PN 2019, szintén sápadt színű és gyümölcsökkel telt. Fej-fej mellett haladt az előzővel, de hajszállal lemaradt, de szívesen innám máskor is. Tekintve, hogy ez egy Ernst Loosen birtok a Rókusfalvy sikere még nagyobb. 5 pont

lazaridi Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93393

Megkóstoltam a Györgykovács Tramini 2019-et.

 

Egyetértek AM-val, hoyg ez egy nagyon jó bor. Illatában lehet, hoyg 9 pont. Ásványos, a korty hosszú, élvezetes. Nálam ez 7 pont

naivkezdo Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93391

Akkor cserélj jelszót a gépeden, a fórumon is, mert valaki a nickeddel azért írt ilyeneket ide.

Előzmény: altimus (93383)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93390

Ha lehetne, illetve lehetett volna erős elnöki intézményünk akkor az első elnököt Pozsgaynak hívták volna. Hogy milyen hatása lett volna ennek a magyar demokrácia fejlődésére azt nem tudom. Az biztos, hogy a rendszerváltó ellenzék nem igazán törte kezét-lábát, hogy fékeket és ellensúlyokat építsen be az új rendszerbe. A választási törvényt is úgy találták ki, hogy újonnan alakuló kispártoknak esélyük se legyen. Például röhej, hogy a Kétfarkú Kutyapárt majd 100 ezer szavazóval, 1.75%-kal nem tudott képviselőt küldeni a parlamentbe. De ha nem lenne az 5%-os határ akkor szerintem ennek a szavazószámnak a sokszorosát is elérhették volna. Ezt az 5%-os határt csak azért találta ki a rendszerváltó ellenzék, hogy a rendszerváltás után alakuló mozgalmaknak esélyük se legyen velük szemben. 

Előzmény: altimus (93389)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93389

Hat, en eleg jol meglennek "eros" koztarsasagi elnok nelkul is, de szerintem az orszag is meglenne enelkul. Foleg ha az elso eros koztarsasagi elnok felcsuti lenne. Mondjuk nekem az eros miniszterelnok se hianyzik. Foleg ha felcsuti az illeto.

Előzmény: BZoltan (93388)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93388

A Köztársasági Elnök intézményét eleve egy súlytalan protokollpozíciónak szánták. Ugye erről szólt a négyigenes népszavazás is. Ami így történelmi aspektusból eléggé döbbenetes népszavazás volt. Komolytalan 58% vett rajta részt. A majd 8 millió szavazópolgárból 3.4 millió vastagon szart bele abba, hogy mi lesz. Érdekes, hogy a nemzetinek meg antikommunistának önmagát beállító MDF akkor az MSZMP-vel mozgott együtt.

 

Szóval lehetne éppen egy erős elnöki intézményünk, de a rendszerváltó pártok ezt nem akarták. A hatalmukat átmentő komcsik és a nekik kontrázó seggfejek pedig kevesen voltak.

Előzmény: altimus (93385)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93387

Most látom a wikipédián, hogy Kovács Ákos Miklós a polgári neve. Ez nagyon jó! A Kováccsal könnyebben tud azonosulni pár százezer honfitársunk. Ennél már csak az lenne jobb ha Nagy Ákos lenne. A Miklós név is praktikus, mert organikusan tudná bevetni magát Mikulás ünnepségeken.

 

Tényleg... mintha lett volna neki valami borozója Budapestten. Talán Borpatikának hívták.

Előzmény: altimus (93386)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93386

Ezt az Akos fellat sose tudtam hova tenni, ugy elroppent vagy ket evtized, hogy zero nyomot hagyott bennem, aztan a multkor kigugliztam ki ez, mert benne volt egy csomo hirben. Amennyire latom, akos nem lesz jo, mert a nep tulsagosan szereti. Nameg csak kellen neki megegy nev, mert megis hogy mutatna az a nevjegykartyan, hogy akos president?

Előzmény: BZoltan (93384)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93385

Udvari bolond van boven, nem lesz gond valasztani.

 

Eperjes veszelyes, mert jon valami jezus latomasa, oszt kikergeti a kufarokat a parlamentbol, vagy valami hasonlo. Ellenben fasy adam pl. jo jeloltnek tunik, esetleg a maga zoli, ha mar mulatos. b+, tenyleg hova sullyedt ez az orszag?

Előzmény: BZoltan (93384)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93384

Én a bolond Eperjesre vagy a faszfej Ákosra számítok... vagy találnak valami hasonlóan terhelt pöcstalicskát.

Előzmény: altimus (93382)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93383

> Azért nálad rendesen talál, ha valaki a fletót kritizálja

 

hat, meg fogsz lepodni, de en az elmult 20 evben sok jot nem irtam fletorol. gondolni se gondoltam sok jot rola. csapnivalo miniszterelnok volt, nem ertett hozza. nemcsak egy ciklusra agyazott meg orbannak, de legalabb kettore, aztan ki tudja hany lesz abbol is. az utobbi evekben meg jelenlete egyertelmuen azt erositi, hogy az orban maffia marad hatalmon. gyurcsanynak reg el kellett volna tunnie a napi magyar poilitikabol. sokat segitene ezzel az ellenzeknek.

 

mindezt mondva gyurcsany orszaglasa alatt nem sok almatlan ejszakat toltottem a magyar demokracia miatt aggodva. (szemkilovetes ide, szemkilovetes oda.) szerintem lopni se lopott annyit, mint a Gazda. kart meg joval kevesebbet okozott.

Előzmény: naivkezdo (93372)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93382

> Sokkal. Lehet, hogy Sifi lesz az elnök:)

 

szerintem sanszos, hogy a Gazda lesz az elnok, habar nincs olyan jo kilatas az elnokibol, mint a karmelitabol, ugyhogy ezen a ponton latok problemat. meg az is problemas, hogy a csatornas szajer kiesett a pikszisbol es igy nincs aki atalakitsa a takolmanyt egy eros elnoki rendszert lekovetendo, de talan toniek ezt megoldjak okosba. na, majd meglatjuk. a fohorgaszt nem lesz azert nehez potolni, hasonlo kvalitast fognak talalni. meg az ajtatos balog is eselyes.

Előzmény: kifli (93370)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93381

Ez is egy népszerű pletyka. Schiffer nem alkotmányjogász, sem nem bíró. Egyszerűen nem ért hozzá. Bár ez nem volt probléma a NER-ben.

Előzmény: homerx (93367)
Hepci Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93378

Nem túl valószínű: nem elég NER.

A horgásszal is vannak bajok, de nem jelentősek: mindent aláír, de nem hagyta magát bepászítani a TEK oltalma alá, hanem saját őrsereget szervezett, akik nem árulják el a Viktátornak, hogy hol horgászik munkaidőben. :)

Előzmény: kifli (93370)
Hepci Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93377

Ha valaki a közéletben Fletót kritizálja, az egyik (szükséges, de nem elégséges) alapfeltétele annak, hogy az illető ne tűnjön elmeroggyantnak. :)

Ha mellette még súlyos problémája van a másik akut pszichés beteggel, a felcsúti hőssel is, az egy másik biztató jel.

Előzmény: naivkezdo (93372)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93372

Azért nálad rendesen talál, ha valaki a fletót kritizálja. A lotyaszájút.

Sok mindent megmagyaráz:) de azért jobbulást.

Előzmény: altimus (93355)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93371

Volt ilyen is:

https://m.youtube.com/watch?v=B5RI4jx8-Yc

A címadással nem értek egyet.

Előzmény: kifli (93370)
kifli Creative Commons License 2021.12.19 0 0 93370

Sokkal. Lehet, hogy Sifi lesz az elnök:)

Előzmény: Hepci (93369)
Hepci Creative Commons License 2021.12.19 0 0 93369

Mondjuk jobban járnánk, ha több Schiffer lenne a közéletben, és kevesebb Varga Judit meg Vadai Ágnes.

Előzmény: kifli (93368)
kifli Creative Commons License 2021.12.19 0 0 93368

 Schiffer szerintem mond jó dolgokat....is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!