Keresés

Részletes keresés

Zelemiri Creative Commons License 2021.06.06 0 0 4896

Érdekes. Főbérlő és albérlő, vagy tàrsbérlők? : )

Előzmény: Patona (4895)
Patona Creative Commons License 2021.06.06 0 0 4895

Most a seregély lehet a hunyó.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pazSUUIgjUk

Előzmény: Nobody1 (4894)
Nobody1 Creative Commons License 2021.06.06 0 0 4894

A fakopáncsok szeretik más madárfajok fiókáit...

megenni.

Lehet azért látogat vissza...

Előzmény: Patona (4893)
Patona Creative Commons License 2021.06.05 0 0 4893

Úgy tűnik együtt élnek. Fél óra felvételen többször is feltűnik mindegyik.

https://www.youtube.com/watch?v=fG_BiVH7dJw

 

Előzmény: apaf3j (4892)
apaf3j Creative Commons License 2021.06.04 0 1 4892

A seregély odúban költ, de nemigen tud magának odút készíteni, ezért ha talál egyet, beköltözik. A harkály nagy fakopáncs.

Előzmény: Patona (4891)
Patona Creative Commons License 2021.06.04 0 0 4891

Kösz!
És mit keres egy lakott harkályodúban?

 

(Egyébként milyen harkály lehet? A hím tarkóján piros folt van.: https://www.youtube.com/watch?v=C9FryM2gUbw )

Előzmény: apaf3j (4890)
apaf3j Creative Commons License 2021.06.04 0 1 4890

Seregély

Előzmény: Patona (4889)
Patona Creative Commons License 2021.06.04 0 0 4889

Segítségetek kérném!

A képen látható harkályodúból egy fekete sárgacsőrű madár repült ki. A tojó előtte,és utána is etette a fiókákat. 

A látogatóról csak videóm van 2:42-nél kirepül): https://www.youtube.com/watch?v=46h117qIqiA

 

 

Nobody1 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 4888

Jogos... :-)

 

Kimaradt az a fránya "b" betű...

Előzmény: nyebojsza (4887)
nyebojsza Creative Commons License 2021.06.02 0 2 4887

"hogy ez a védett hely lomtakarásban legyen"

 

Szóval a rigók szeretik a putrikat, és ott teremnek az énekesrigók?

 

(bocs, kölcsönkenyér... :D)

 

Előzmény: Nobody1 (4886)
Nobody1 Creative Commons License 2021.06.02 0 2 4886

"A rigók borokba, fákra fészkelnek."

 

... Igen, és abból lesz a borrigó. Vagy inkább a szőlőrigóból? :-)))

(Bocs, hogy vicceltem a gépelési hibával.)

 

Egyébként párszor láttam már épületszerkezetre rakott fekete rigó fészket is, igaz ezek mindig bokros terület mellett voltak és szinte a fészekbe lógtak az ágak.

Az utóbbi évtizedekben egyre jobban alkalmazkodnak a fekete rigók az emberi környezethez és nem bolondok kihasználni az olyan előnyöket sem, ha mondjuk egy eresz vagy tető alatt, esőtől védett helyre fészkelhetnek. Persze azért ragaszkodnak a "hagyományokhoz" is, hogy ez a védett hely lomtakarásban legyen...

Előzmény: nyebojsza (4884)
nyebojsza Creative Commons License 2021.06.02 0 1 4885

Ha van elég kaja, pár nap alatt, max. 1 hét és kirepülnek.

Utána ki lehet dobni a fészket, másodszorra nem tojnak bele. Viszont ha találnak helyet mellette, raknak új fészket.

Előzmény: Nábrooo (4880)
nyebojsza Creative Commons License 2021.06.02 0 1 4884

 Ezek rozsdafarkúk, a hangjuk is.

A rigók borokba, fákra fészkelnek.

A galambokról meg ne is beszéljünk, ég és föld a két fészek...

Előzmény: Nábrooo (4876)
Nobody1 Creative Commons License 2021.06.01 0 1 4883

"Ha elhagyták a fészket, lehet bontani?"

 

Persze. Sőt mielőbb ajánlott, nehogy ők vagy egy másik pár pótköltésbe kezdjen. (Mivel csak 2 fiókát nevelnek, van rá esély, hogy lesz még egy költésük.)

Persze míg ezeket etetik a kiugrált kicsiket addig sem ők, sem másik pár nem fog ott költeni, mert az idegen madarakat elüldözik...

Előzmény: Nábrooo (4880)
Nábrooo Creative Commons License 2021.06.01 0 1 4882

Köszi :) Reméljük hamar, épségben kirepülnek.

Előzmény: Zelemiri (4879)
Nábrooo Creative Commons License 2021.06.01 0 0 4881

Miután pár hónapja beköltöztek a galambok, számomra egyértelmű volt, hogy ez lehet a háttérben is. Hát nem....

Előzmény: yüz karasi (4878)
Nábrooo Creative Commons License 2021.06.01 0 1 4880

Egyre biztosabb, hogy rozsdafarúak (bejárnak a tető alá kajával a csőrükben).

Ha elhagyták a fészket, lehet bontani?

Előzmény: Nobody1 (4877)
Zelemiri Creative Commons License 2021.06.01 0 0 4879

Nagyon megható videó. Drukkolok a fiókáknak és nagyon rendes vagy, hogy szíveden viseled a madárkak sorsát.

Nem sokan tennének így ebben a szituban, mint Te.

Milyen jó olvasni, hogy vannak még emberek, akiket tényleg foglalkoztat az állatok sorsa, nemcsak a maguké!

Szval virtuális vállonveregetés. 

Remélem minden rendben lesz

 

Előzmény: Nábrooo (4876)
yüz karasi Creative Commons License 2021.06.01 0 1 4878

Nem csodálkozom, hogy van aki galambnak nézi ezeket a kicsiket, -különös tekintettel arra,- hogy az emberek nagy része csak 3 féle madarat ismer, úgymint: veréb, sas és a grillcsirke,,,,:-)

Előzmény: Nobody1 (4877)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.31 0 1 4877

Pont abban a korban vannak, amikor a tollazatukból még semmi sem látszik, így az alapján nehéz lenne megmondani, hogy milyen fiókák. Ha kb tyúktojás méretű a testük, akkor fekete rigók, ha annál sokkal kisebbek, akkor valószínűleg házi rozsdafarkú fiókák.

Egy dolog viszont biztos. Ezek nem galambok!

Kb 1 hét - 10 nap kell még nekik mire elhagyják a fészket. Ugyan akkor még nem tudnak rendesen repülni, de a rigó és a rozsdafarkú fiókák mindig előbb kiugrálnak a fészekből. (Szerintük biztonságosabb, ha így szétszélednek a kicsik és a növényzetben bujkálva, különböző helyeken etetik őket az öregek...)

Előzmény: Nábrooo (4876)
Nábrooo Creative Commons License 2021.05.31 0 1 4876

Sziasztok! 

 

Pár napja érdeklődtem galambfészek lebontás ügyben.

Készítettem egy videót róluk, de a szomszédom szerint ezek nem galambok.

A galambokon kívül még rozsdafarkúak és feketerigók szoktad a tető környékén lenni.

Szerintetek sem galambok? 

 

 

MAN10 Creative Commons License 2021.05.28 0 1 4875

Szia. A fészekben ezek a beállított gallyak azért vannak, hogy segítsék a madarak kikapaszkodását? Mert ugye a PVC cső csúszik,azért gondolom. 

Előzmény: nyebojsza (4874)
nyebojsza Creative Commons License 2021.05.28 0 1 4874

Voltunk kint az erdőben (vihar után), belenéztünk jó sok fészekbe, de elpusztult madarak nem voltak.

Egy odu volt amit kirabolt a harkály :(

Mondjuk takarítani se tudtunk, mert vagy még benne voltak a fiatalok, vagy már új fészekalj volt...

                 

 

Mondjuk az erdőben permetezés nincs.

De itt is látszik, hogy olyanok hoznak törvényeket, akiknek fingjuk sincs a való világról :( Már az összes szisztemikus szert betiltották. Vannak helyettük a totális mérgek. Nem lehet célzottam védekezni a hernyók vagy tetvek ellen, hanem amit a szerencsétlen kertész kap, az mindent visz... igaz, hogy az emberre kevésbé veszélyes, mert 3 nap alatt lebomlik, de addig mindent megöl, a katicabogarat, a lágybogarat, darazsakat... mindent... úgy tűnik a madarakat is... a kullancsokat azt nem :(

Előzmény: Nobody1 (4869)
nyebojsza Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4873

Ha kikeltek, kb. két hét múlva elhagyhatják a fészket.

Előzmény: Nábrooo (4871)
Zelemiri Creative Commons License 2021.05.27 0 0 4872

Szia!

Sajnos én nem vok szakember, a fórumtársak majd biztosan írnak tanàcsot.

Ha még nem késő érdemes esetleg egy galambászt megkérdezni.

Mindenesetre szuper, hogy törődsz a madarakkal, remélem jól vannak :)

Szép napot, jó építkezést!!!

Előzmény: Nábrooo (4871)
Nábrooo Creative Commons License 2021.05.25 0 1 4871

Sziasztok!

 

A félkész házunk tetőterébe beköltöztek a galambok (1 db fészek a tető legmagasabb pontjánál).

Időközben az építkezést tovább folytattuk, és már eléggé olyan szakasznál járunk, hogy a tetőtér szigetelés miatt a padlástér teljesen le lenne zárva. Kb 1-2 hete kelhettek ki a tojások, azóta halljuk a csipogást. Azt olvastam, hogy kb 1 hónap után tudnak repülni. Mikor lehet szerintetek a fészket lebontani?

 

 

hantorish Creative Commons License 2021.05.25 0 1 4870

Nagyon köszönöm a segítséget, kezdő "bérbeadóként" nem gondoltam, hogy ilyen kemény az élet cinegéknél... Nagyon sajnáltuk, jól esett hallgatni őket, de ilyen a természet.

 

Természetesen ma azonnal kitakarítottam a fészket, mikor gyanússá vált és szétszereltem. Szerzek forgácsot és rakom vissza a helyére, hátha rátalálnak újra.

 

 

Előzmény: Nobody1 (4869)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.25 0 2 4869

Szia!

 

Akkor "megszagértem". :D

 

Az odú helyével semmi gond nincs. Ha elfoglalták, akkor megfelelőnek ítélték. A széncinkék egyébként sem válogatósak. Volt mikor egy félkész odút (nem volt alja) a szalagfűrész vas aztalán hagytam a műhely előtt, aztán pár nap múlva mikor folytatni akartam, már 3 tojás volt benne. :)

 

Sajnos elég gyakran elpusztul 1-2 fióka a széncinege fészekben és ha már nagyobbak, akkor nem tudják a szülők kidobni az odúból, így nem tehetnek mást, mint félre lökik egy sarokba. (Szerencsére a madarak gyakorlatilag nem éreznek szagokat.)

Hogy a többi fióka is elpusztult, erre több magyarázat is lehet.

1, A korábban elpusztult fiókákból átvándoroltak a nyűvek az élő fiókákba.

2, A viharban mindkét öreg madár elpusztult és éhen haltak a kicsik. (Lehet az egyik már előbb elpusztult és pont ezért volt a 2 régebbi fióka pusztulása, mert az egy öreg madár nem győzte etetni őket és a gyengébbek nem élték túl.)

3, Valahol a közelben nem szakszerűen permeteztek és mérgezett rovarokkal etettek.

4, Lódarázs támadta meg őket. (Mintha az egyik fiókának a nyakáról lerágta volna a bőrt, húst.)

Bármelyik lehetett -  minden esetre szomorú, de ilyen is van a természetben. A széncinkék évente két fészekaljat nevelnek fel, ez összesen 15-20 fiókát jelent és ezeknek csak 10%-a éri meg a következő tavaszt...

 

Fertőtleníteni nem kell az odút, de mielőbb takarítsd ki (bár remélem ezt már megtetted) és ha van tegyél bele egy marék gyaluforgácsot. Van rá esély, hogy az idén még lesz benne második költés, főleg ha kevés odú van a környéken.

Előzmény: hantorish (4867)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.25 0 1 4868

Szia. Ez borzasztó... Ide Nobody1 fórumtárs szakértelme kell! 

Előzmény: hantorish (4867)
hantorish Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4867

Sziasztok,

 

Idén tettünk ki teraszra egy "b" típusú odút, meg is találta egy cinege pár. Egy ideje hallottuk is a kicsik csipogását, hordták befelé a szülők bőven a tápanyagot. Tegnapelőtt volt egy hatalmas vihar, azóta csönd volt, nem jártak a szülők. Gyanús volt, leszereltem a madárodú elejét és csak az elpusztult madarakat találtam...

 

Linkeltem két képet, hogy nézett ki a fészek, hátha tanulhatunk belőle és máshogy csináljuk a jövőben....

 

- Szerintetek mi okozhatta az elhullást? A fészekkel lehet bármilyen probléma, vagy ha már kiválasztották, akkor alkalmasnak is tekinthető?

- A képen látszik, hogy a jobb alsó sarokban mintha régebb óta elpusztult fiókák lennének, a fészek közepén 2 nagyobb helyezkedett el. Lehet, valami fertőzés vihette el őket fokozatosan?

- Ilyen esetben elegendő kitakarítani az ódút, esetleg fertőtleníteni valamivel? Várható még idén, hogy befészkeljen ugyanaz, esetleg másik pár?

 

 

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=76120210525_090905.jpg

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=27920210525_091341.jpg

 

 

Köszi előre is a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!