Keresés

Részletes keresés

skunkape Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86705
"az ember nincs egyedül"

Isten viszont egyedül van, ezért aztán elválasztgatta saját magát, magától: a sötétet a világostól, az eget a földtől, a jót a rossztól.. hogy ne legyen olyan unalmas :)
Előzmény: PBGI (86693)
midnight coder Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86704
Valószínűleg kb. azért amiért a hittérítők perzselték fel a kontinenseket pár száz évvel ezelőtt. Csak itt közben volt egy felvilágosodás. Ott meg nem...
Előzmény: Levendula68 (86688)
skunkape Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86703
"Permanens háborúskodás, népirtások, éhínségek jellemezték az összes "nem liberális" rendszert."

És mi jellemzi a mai csodálatos globalizált liberális rendszert?:
15 másodpercenként hal meg egy gyerek a világon csak a tiszta víz hiánya miatt, ebben a csodálatos globalizált liberális világban:
http://www.irinnews.org/InDepthMain.aspx?InDepthId=13&ReportId=61155
További 11 millió évente egyszerűen kezelhető betegségek következtében:
http://www.cbc.ca/world/story/2005/04/17/poor-children-050417.html
1.6 millió ember erőszakos halált hal:
http://online.sfsu.edu/~rone/Buddhism/FivePrecepts/AnnualViolence.html
stb..stb...
Az, hogy 10-ből 2-nek jó és a sors szeszélye folytán benne vagy ebben a 2-ben nem teszi a világot széppé csak neked.
Az emberiség nyomasztóan nagy hányadának semmi jót nem hozott ez a csodálatos liberális világ.
Előzmény: Boróka Mihály (86696)
skunkape Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86702
Igazad lehet. A szocializmust sem volt alkalmunk sem megismerni sem megutálni, csak amit annak neveztek, Marx valszeg forgott volna a sírjában....
Előzmény: Törölt nick (86699)
karesz2 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86701
Az autó témához, mert erre sok ember érzékeny, és mondtam , nem csak a 6 cilinderes az autó. És a Bömös az übergép, sokaknak.

Na akkor:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2009.05.11.&377229

Én azért azt mondom, ha jól húz egy gép, és esetleg a hangja sem olyan rossz (mert sokaknak számít, na Ők nem lesznek villamos pártiak), valamint alacsony a fogyija, akkor végül is mindegy mi dorombol-tombol odabent.
Biztos dugnak valami 8-9 gangos kézzel is dobálható automatát hozzá századmásodperces kapcsolásokkal.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86700
"Azt hallottam, hogy keletre (Mo, Lengyelo, stb.) a német autógyárak a hétfő reggeli és a péntek délutánit szállítják (úgy tűnik a nyugatinak nagyobb az érdekérvényesítő képessége, ill. a nacionalizmus sem elhanyagolható)*"

En nem tudok ilyenrol, es egyebkent is tokeletesen kivitelezhetetlennek tartom.

Egy normalis gyarban egyebkent is tokmindegy, melyik nap keszul az auto.

sb
Előzmény: rev251 (86676)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86699
A liberalizmussal semmi gond nincs. A gond azzal van, amit Magyarorszagon liberalizmusnak neveznek. De az valami teljesen mas.

sb
Előzmény: skunkape (86668)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86698
Annyit tudsz tenni, hogy megprobalsz kivalasztani egy automarkat, ami szerinted nem uzi nagy tetelben ezt a jatekot. De mivel ugy sem tudod leellenorizni, (a gyari belso minosegi statisztikak ugyan megbizhatoak, de titkosak) ezert innentol kezdve hit kerdese lesz.

Mert a vevon nem segit sem az ADAC-statisztika, se a vasarloi urban legendek.

Ugyhogy mindenki azt csinal amit akar :)


sb
Előzmény: rev251 (86667)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86697
Coal Supply May Be Vastly Overestimated
http://dsc.discovery.com/news/2009/05/11/peak-coal-energy.html

"national governments in the five regions have overestimated their reserves by a factor of four on average."

Lehet osztani 4-el a hivatalos szenkeszleteket.
Boróka Mihály Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86696
Azért én nem fogalmaznék ilyen sarkosan: ha a demográfiát nézzük például, akkor azt lehet látni, hogy ahol sok gyerek születik, ott se a közösségi érdekek miatt teszik, hanem mert ez nekik így jó. Ha egy afrikainak mondanád, hogy ne szüljön 8 gyereket, mert katasztrofális lesz a népességrobbanás hatása, akkor nagyon fel lenne háborodva, hogy milyen alapon szólsz bele a dolgába.

Az általános liberalizmus- és szabadságellenességre pedig: a történelem folyamán roppant sok helyen és időben volt olyan rendszer, amelyben nem voltak szabadok az emberek, és hát nem tudunk olyan korról, amely minden kétséget kizáróan jobb volt, mint a nyugati demokrácia, sőt, szerintem senki sem tudna példát mondani arra, hogy akárcsak meg is közelítette volna. Permanens háborúskodás, népirtások, éhínségek jellemezték az összes "nem liberális" rendszert. Ez a "nagy mocskos liberális fertő" meg azért mégis messze a legélhetőbb körülményeket biztosítja a benne lakóknak. Igen, van rengeteg hibája, sőt, a XXI. században feltehetőleg nagyon-nagyon komoly kihívások elé fog nézni. Ám a sokak által áhított diktatorikus, teokratikus rendszerek még ezeknél százszor kisebb problémákkal sem tudtak megküzdeni. Azaz kezelték a válságokat: háborúval, tömegmészárlással, terrorral.

Azt látom, hogy nagyon sokan csak szélsőségekben tudnak gondolkodni. A liberalizmus problémáira a szabadság totális korlátozását tudják csak megoldásként elképzelni. Holott talán elég lenne, ha a szabadosságot, a szabadságra való hivatkozással történő elnyomást kellene megszüntetni.
Előzmény: Levendula68 (86690)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86695
"Nem hittem, hogy ekkora baj van. "

Hat akkor itt az ideje szakmanyban gyereket csinalni.

Europa eloregszik. Bevandorlas nelkul is kipusztulna.

Orszag meg meg nem marad uresen sehol a vilagon.

sb
Előzmény: Levendula68 (86660)
wulfin Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86694
"Én viszont ellenkezőleg, azt tartanám katasztrófának ha emberek tömegei egy mesekönyv alapján rendeznék be az életüket."

Es valoban ezt is teszik a tomegek. Es tenyleg katasztrofalis.
Előzmény: midnight coder (86674)
PBGI Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86693

a nincs Isten kijelentés egyenlő azzal, hogy én vagyok az Isten. Istennek lennie kell. Isten és ember nem létezhetnek egymás nélkül.

 

 

 

Egy méltán népszerű színész honfitársunk a "nincs Isten" kijelentésre szokott úgy replikázni, hogy "azért nyilván veszel levegőt, nem?".

 

Azaz a világot körülvevő rendszerezettség, az hogy az élővilág, a természet önműködő rendszerek sokaságából áll, amelynek az ember végsősoron a haszonélvezője, elég egyértelműen alátámasztja az állításodat, hogy az ember nincs egyedül.

És sohasem lesz.

Hiába a felvilágosodás, globalizmus téveszméi, Nietzsche halott, nem pedig az Isten. És ezt mostmár ő is nagyon jól tudja...

Előzmény: skunkape (86666)
rev251 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86692
Ne keverjük az időrendet. Volt dolgozás itt is, oktatás is (bár voltak jelek már a 80-as évek elején)

Biztos, hogy 1980-ban a jövőnket ettük meg a felsálla? Nem lehet, hgoy azt megtermeltük?
(Biztos, hogy a hitelt feléltük? Mindet? egy kis részét nem továbbadtuk?
Arról nem szólva, hogy reálértékben most jobban el vagyunk adósodva, mint 1989-ben. Azt nem tudom, mennyivel, de érdekelne.)

(Meg egyébként is, ide, mint félperifériára biztos, hogy a legjobb busz kell, nem elég a középmezőny? Merci/volvo-Ikarus? Összesen akár jobban is járhatnánk.
Előzmény: GPS (86682)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86691

“We’re going to be moving away from hydrogen-fuel cells for vehicles,” Chu said. “We asked ourselves, is it likely in the next 10 or 15, or even 20 years that we will convert to a hydrogen car economy? The answer, we felt, was no.”

 

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601207&sid=abc.hrgl1DPQ&refer=energy

 

 

 

Ennyit a hidrogéngazdaságról.

Levendula68 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86690

A (mostani)  civilizáció bukásának többek között pont az az egyik oka, hogy az egyéni érdekeket a közösségi érdekek felé helyezi.

 

A mostani nagy lecke arról szól, hogy ez igy nem mehet, csak forditva. Persze az ember ezt valszeg soha nem fogja megtanulni.

Előzmény: Boróka Mihály (86681)
rev251 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86689
Burma (Mianmar) államvallása a buddhizmus...
Előzmény: skunkape (86684)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86688
Azért azt sem árt megnézni közelebbről, miért teszik azt, amit.
Előzmény: midnight coder (86686)
midnight coder Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86687
Még a multikulti sem lenne gond, ha egyes olyan kultúrákat/vallásokat ki lehetne tiltani. A probléma a liberális multikulti között van, ahol egyenlőségjelet tesznek a sátánista és a buddhista közé.
Előzmény: rev251 (86683)
midnight coder Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86686
Azért szeptember 11 elég nagyot durrant. És elég fanatikus összeesküvéshívőnek kell lenni ahhoz hogy valaki feltételezze hogy a muszlimoknak közük nem volt hozzá.

A másik probléma az, hogy míg a hinduk errefelé nem akarnak szentélyt építeni, öltözködést/életet befolyásolni, addig a muszlimok igen. Az meg hogy ki mit csinál háború közben nem érdemes firtatni, itt békeidőről van szó. Annak az esélye hogy ma egy hindu vagy egy keresztény felrobbantja a 7-es buszt jóval kisebb mint hogy egy iszlámhívő teszi ezt. Ezért aztán ez utóbbi hit az ami szvsz nem igazán kívánatos errefelé.
Előzmény: skunkape (86684)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86685

Lehetséges, de én akkor sem kérek belőle, és ha jól sejtem, ezzel korántsem vagyok egyedül. Ha belegondolok, mi lesz itt 50 év múlva - jobb is, hogy már nem érem meg.

 

Minnél többet olvasok a különféle jövőképekről, annál inkább értékelődik fel bennem a MOST és a MA. És ha lenne üveggömböm, most jól földhöz is vágnám. :-))

 

 

Előzmény: hanyattesett (86680)
skunkape Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86684

"jobban szeretem az olyan vallásokat (buddhizmus, kereszténység, hinduizmus, jedi-erő) aminek hívei kevésbé hajlamosak felrobbantani embertársaik alatt a buszt/repülőt/miegymást."

 

Ezekből talán a buddhistákra, meg a Jedi hívőkre nem tudok példákat a komoly militáns és erőszakos megnyilvánulásokra. A gond megint az "előrecsomagolt" véleményekkel van (ami szabadnak tűnik), mert az hogy muszlimok 2 zsidót felrobbantanak az azonnal bekerül a CNN-be, de hogy egy hindu csoport halálra kínoz töb száz muszlimot az senkit nem érdekel, de az sem, hogy orthodox keresztények szerbiában, hogyan vágták ki az anyjukból a muszlim secsemőket...

Előzmény: midnight coder (86674)
rev251 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86683
Nem arról van szó, hogy ki mit szeretne (mesekönyv, többnejűség, anti-multikulti, stb.)
(Az különben is világnézet, ami itt kissé off - szerint Istennek jók a newton, stb. egyenletek, büntetnek azok is*. Meg az evolúció jellegű elegáns matematikai mechanizmusok. persz ez sokaknak nem elég, kell a kaporszakállú atya, meg ilyenek - nekem elég a szentlélek, ld. fent.)

szerintem az evolúció (mármint a társadalmi berendezkedések evolúciója) aszerint fog dönteni, hogy melyik berendezkedés stabilabb (és innen aztán osztódással szaporodnak az elgondolások - tisztán pragmatikus okból a multikultinak nem jósolok nagy jövőt)

ilyen szempontok lehetnek:
- Mi felel meg a többség /mondjuk 70-80% lelki igényének (szerintem az enyhe idegenellenesség)
- Mi teszi lehetővé, hogy a kisebbség "alkosson" (megcsinálja a harctéri fölényt jelentő eszközöket, ill. biztosítsa ezek hátterét). A kötelező vallásgyakoralt nehéz ügy.
- a túlzottan kényelmes VAGY a túl kényelmetlen élet csökkenti (nullára akár) a védekezési hajlandóságot, ha saját veszteség származik ebből (élet, vagy akár vagyon). Nyilván az is kell, hogy a veszteség kockázata ne legyen állandóan 100% (szóval legyen esély megúszni)

(- S lehetőleg képes legyen nem felélni az erőforrásokat... így vagy amúgy; időben fékezve, fejlesztéssel kiváltva, stb.)

- stb


*Leesel, meghalsz, megüt az áram, meghalsz, effélék.
Bár az is lehet, hogy olyan kéne, hogy nem tartod be a mechanikai szabályokat, 100eFt bírság, 1 év börtön.
jog törvényei és természeti törvények. Elég becsapós, hogy ugyanaz a szóval írjuk le őket.
Előzmény: midnight coder (86674)
GPS Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86682

Ház nagyjából ugyanazt mondom én is, mint te.

Amennyi dollár adóságot visszafizetett Ceausescu - annyi új hitelt vettek fel Kádárék. Nem véletlen, hogy a magyar hentesboltokban a karaj meg a felsál volt...eközben a román boltban meg csak Grigore, a hentes.

Még ez se lenne ekkora baj, ha minedközben nem szoktatták volna le a magyarokat a keménymelóról az olyan demagóg, dumával, hogy nekük "ez is, az is, mindenünk világhírű"...azt nem hozzátévén a pontosság kedvéért, hogy "Magyarországon világhírű!"

Most borulgat ki a bili (vagyis félénken most lehet csak megjegyezni) hogy sem az oktatásunk nem volt olyan daliás, a búzánk is középszerű csak...és olyan autóbuszokat is tudott gyártani a Mercedes, a Volvo, de a MAN is...mint az Ikarusok voltak.

A "világhírű" magyar borokból például mennyiségileg annyi sincs, hogy egy rendes, európai promo-kollekciót össze lehessen belőle állítani - nem hogy még folyamatosan szállítani is tudnánk.

Viszont ahol minden ilyen "világhírű" - mi a lófaxért kéne még dolgozni vagy tanulni is, nem igaz?
.
Előzmény: Nice King Doom (86664)
Boróka Mihály Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86681

Akkor nagyon ráhibáztam... Soha ne trafáljak ennél jobban mellé! :)))

 

Igen, érezhető, hogy nem kívánsz a szabadsággal élni, sőt, félsz tőle, annak csak az árnyoldalait látod. Ez van.

 

De ettől még megértheted azokat is, akiknek viszont fontos, akik nem tudnak úgy létezni, hogy minden meg van szabva az életükben.

Előzmény: skunkape (86678)
hanyattesett Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86680
A többnejűség lényegi alapfeltétele, hogy a pasik feldobják a bocskort...
A többnejűség azért alakult ki és ott működhet társadalmi méretekben, ahol a pasik meghalnak a törzsi villongásokban.
Előzmény: Levendula68 (86673)
Jalso Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86679
Ha jol emlekszem, kb ugy mukodott a dolog, hogy x hetig az olcsobb kinai alkatreszekbol epult a TV, utana y hetig gyartottak a jobb minosegu koreai alkatreszekbol (de konnyen lehet, hogy az egyik gyartosoron ilyet gyartottak,a masikon emilyet - szerintem nem jelent gond mindezt megtervezni, eszben tartani. csak jol mukodo rendszer kell hozza).
Előzmény: rev251 (86676)
skunkape Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86678

"Gyanítom, te is az a fajta ember vagy, aki nem tapasztalta meg, nem tudja elképzelni, hogy milyen egy nem szabad világban élni"

 

Éltem a szovjetúnióban (is) kamaszkoromban, még Brezsnyev idején, megéltem kinnt az "elnökjárványt". Valóban ennél nagyobb elnyomásban nem volt részem. Felnőtt voltam a rendszerváltáskor is, megmondom engem különösebben nem zavart, hogy nem kapok Quelle magazint, nem mentem utcára stb.. valszeg már akkor is rosszul voltam "madzagolva", ami igazán értéket képvisel számomra azt hiszem és hittem, hogy minden "rendszerben"megtalálom. Nekem egy rendszer "jó", ha meg tudom teremteni az életfeltételeimet és biztonságban tudok élni, hogy mibe hiszek az az én dolgom, hogy mibe "kell" hinni az meg tökmindegy....

 

"Ha beköszöntene a Nagy Európai Kalifátus ideje, és hurkásra vernék a hátadat, mert bepötyögtél egy ilyen fórumba valami nem Mohamed-correct véleményt, úgy megváltozna a véleményed, mint a sicc."

 

Igen... nem pötyögék ilyen fórumokra, na és? Ezt sem tekintem nélkülözhetetlen dolgonak....

 

A szabadság elvont fogalom, pontosan mint Isten, és pontosan úgy is létezik vagy nem....

Előzmény: Boróka Mihály (86671)
hubab Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86677

Már tényleg nehéz olyan témát találni, ami a topik eddigi történetében ne fordult volna elő.

Pár éve már ez is volt sláger, habár nem ilyen konkrét számokkal alátámasztva, de a kultúrák váltása már szerepelt benne elméleti oldalról megközelítve. És az elmélet sajnos úgy látszik működik.

Az volt a lényege, hogy az a kultúra, amely az anyagi javak felhalmozására épül, az emberek életszínvonalát tartja fontos mutatónak, szükségszerűen kerül olyan helyzetbe, hogy a kevés gyermekes családok révén visszaszorul, míg az innen nézve megvetett, vallási fanatikus, alulművelt, rossz körülmények között is szapora népek egyszerűen túlszaporodnak bennünket.

Sőt a cikk azt is taglalta, hogy általában igaz, hogy az intelligensebb családokban a gyermekek száma messze elmarad a gyengébb adottságú családokétól, tehát általában kimondható, hogy a föld népességében egyre nagyobb arányt fognak képviselni a gyengébb szellemi képességűek, másrészt a fanatikus vallások képviselői, akik az anyagi, egzisztenciális megfontolások helyett a szent könyvek útmutatásai szerint élnek.

Az még külön érdekességet ad a dolognak, hogy az iszlám világ nagy szaporaságának is a nyugati típusú technika és egészségügy adja meg az anyagi hátterét, tehát véleményem szerint ha a nyugati kultúra összeomlana, szükségszerűen magával rántaná a világ hatalmas népességét, amely minden racionális megfontolás nélkül, egyszerűen megfékezhetetlenül túlszaporodja a föld forrásait.

Szóval az ő útjuk sem lesz egy diadalmenet, az is zsákutca, ha végbemegy...

 

 

Előzmény: Levendula68 (86660)
rev251 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 86676
Lehet.
Azt hallottam, hogy keletre (Mo, Lengyelo, stb.) a német autógyárak a hétfő reggeli és a péntek délutánit szállítják (úgy tűnik a nyugatinak nagyobb az érdekérvényesítő képessége, ill. a nacionalizmus sem elhanyagolható)*
De ez csak "városi legenda".

Azt nehezen hiszem, hogy gyökeresen jobb konstrukciójú (pl.) csatlakozókkal szerelnék a "nyugati"-t - képtelenség nyilvántartani.
Esetleg gyári sorozatszám szerint differenciálni, hogy melyikbe kerül kisebb élettartamú kütyü - azt lehet.



*Nem tudom, mond-e az valakinek valamit, hogy "exportból visszamaradt" (szoc. kiskereskedelem, 1989 előtt)
Előzmény: Jalso (86669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!