Keresés

Részletes keresés

Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.07.28 0 0 251
passz, én nem tudom.
Előzmény: rágica (249)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.07.28 0 0 250

Jelenleg nincs sarj, de ha küldesz egy emilt akkor elteszem és ha aktuális lesz értesítelek.

Köszi cserébe nem kérek semmit!

 

az én emilem publikus ha a nick nevemre kattintasz.

Előzmény: odin88 (248)
rágica Creative Commons License 2005.07.28 0 0 249
Mi a véleményetek?
Mi lesz az én növényemmel? Hoz tőről sarjat, vagy növeszt másik közepet?
Egyébként Horvátországból idáig követett bennünket. Akkor lehet, hogy télálló?
odin88 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 248
Egy télálló sarjért szívesen küldenék cserébe fagytűrő kaktuszokat.
Előzmény: Üdv: Bferi (247)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 247

van de ebből is mint sokmindenből, nem mindegyik fagytűrő!!

A mienk ki van ültetve kicsi korától, és jól tűri a fagyot, nem szokott károsodni.

Előzmény: odin88 (245)
rágica Creative Commons License 2005.07.25 0 0 246
Igen.
Most éppen az a gondunk, hogy mit is csináljunk vele. Tavasszal virágzott. Most már kivágtuk a szárat, de hogyan tovább? Eltűnt a "közepe". Eddig a garázsban telelt. Lehet, hogy ki lehetne ültetni?
Előzmény: odin88 (245)
odin88 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 245

Tudom, hogy nem ide tartozik, de azért megkérdezem, törzses Yukkája van-e valakinek?

 

totoro_hun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 244
Köszi a linket!
A letöltés menüpont allatti részt már régóta kerestem, de csak könyvtárban volt meg :)
gáborke Creative Commons License 2005.07.13 0 0 243

Egzotikus  Növények Lapja: www.egzotikusnoveny.fw.hu

Trópusi, szubtrópusi, mediterrán növények, leírások stb.

totoro_hun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 242
Említettem már valakit aki bármilyen magot küld kérésre.
Nekem küldött katalógusokat emailben ha valakit még érdekel dobjon egy mailt
Salfiti Manhalnak a menhalsalfiti@mail.gatesgroup.hu cimre. A katalógusaiban szereplő fajokon kívül is tud küldeni, nagyon korrekt volt velem, a magokhoz még leirást is mellékelt. Képzeljétek el a Paw-paw magjaim kezdenek kibújni a földből :) Ha már lesz mit fényképezni rajtuk teszek fel képeket.

UI: A katalógusokat feltettem netre, a következő címről is letölthetitek:

http://totoro.uw.hu/katalogusok.zip
kessy Creative Commons License 2005.07.11 0 0 241
egyes fajták csak a -5 fokot bírják, nálam van olyan faj amely állítólag -20  -25 fokot is kibír, 1 évesen konténerben telelt takarás nélkül dróthálós kerítés mellett.
Előzmény: kessy (240)
kessy Creative Commons License 2005.07.11 0 0 240
a takarás megmentette 2 évig az egyik fámat ( kemény hullámpapít szénával feltöltve kb. 20 cm-es vastagságban), 3. évben avarral takartam csak a tövét -kifagyott.
Előzmény: totoro_hun (238)
Évi5 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 239

Szia Totoro hun!

 

Köszi szépen, egy kicsit megnyugodtam. Csak az bánt, hogy nem ástam mélyebbre a fát, így az oltás a föld felett van.

 

Kíváncsi lennék arra az 5 méter magas fára.

 

Szia!

Évi

Előzmény: totoro_hun (238)
totoro_hun Creative Commons License 2005.07.11 0 0 238
Évi5:
A takarás az én tapasztalatom szerint nem sokat ér. ( Én kukoricaszárral takartam első évben). Amelyik módszer viszont jó lehet a fiatal fáknál a teljes kifagyás ellen - egy ismerősöm csinálja így, bár lehet hogy így meg kártevőket teleltet át az ember fia - hogy avarral takarja körbe a fa alját, így az oltás feletti rész azért valószínüleg nem károsodhat. A te fád a képek és a termés alapján egy erőteljes, többéves példány, szerintem nem lesz vele gond.

Azért hogy ne csüggedjen senki: Én tudok Pécs környékén egy kb. 5 méter magas datolyaszilvafáról, amely takarás nélkül vígan elvan és terem is :)
Előzmény: Évi5 (237)
Évi5 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 237

Szia kessy!

 

Köszi szépen a segítséget.

Sajnos nem tudom, hogy milyen fajta a datolyaszilva. (Rappai-féle) Biztos ami biztos, télen be fogom takarni, nehogy kifagyjon. 4 gyümölcse van, az ötödik is lepottyant. Így utánagondolva, jobb is, hogy a többi gyümölcs leesett, rengeteg lett volna a kis fának.

Még egyszer köszi a segítséget.

Szia!

Évi

Előzmény: kessy (236)
kessy Creative Commons License 2005.07.08 0 0 236

Van egy rossz hírem, tudni kellene melyik fajta itt is mivel a kaki szilva is különböző fagyérzékenységű létezik, nekem van olyan amelyiket egyáltalán nem kellet takarni kibírta az utolsó 3 telet nálam, de van olyan amelyik takarás mellett is kifagyott, újra hajtott oltás felett, majd újra kifagyott ezt műveltük 2 évig, idén télen teljesen kifagyott.

2-3 de inkább 3 éves korában már terem.(nálam 2 éves csemete termett 3 gyümölcsöt)

 

permetezni elvileg nem kell, én szoktam a többi gyümölcsfával együtt.

korona alakítástvégeznek rajta, egyébként a kertész ismerősöknél és azt hiszem a Füvészkertben nem metszik.

Előzmény: Évi5 (229)
kessy Creative Commons License 2005.07.08 0 0 235

Bocs csak most olvasok vissza!

 

tudni kellene, hogy milyen fajtát vett!

különböző fagyokat bírnak ki, de az álltalános szabály Voss úr szerint 3-4 éves kortól , de csak takarással ültethető ki!!

 

Nekem a Rappai narancs kifagyott!! tövestöl mindenestöl, a többiekből csak 1 db.

 

Előzmény: Évi5 (230)
odin88 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 234
Köszönöm!
Előzmény: Évi5 (232)
Évi5 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 233

Sziasztok!

 

A datolyaszilvafácskám szépen nevelgeti a gyümölcsöket. 5 darab van rajta, a többi lepotyogott. Szinte napról-napra fejlődnek. Így néz ki most a fa, és a gyümölcse:

 

Datolyaszilva

 

Datolyaszilva
Évi5 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 232

Szia Odin88!

 

A pálmák kertben című topikban már többször írtak a Musa Basjoo nevű banánról, mely nálunk is ki lehet ültetni a kertbe, áttelel.

Ezt a netről másoltam:

 

Télálló banán

Hazai viszonyok között egy banánfaj van, amely biztonságosan áttelel: a Musa basjoo , amely Japánból származik. Igen gyors növekedésű és 4-5 méter magasra is megnő. 3 méteres magasság elérése után virágozhat és termést is hozhat. Sajnos hazai viszonyok között a tenyészidőszak rövid a termés beérleléséhez, viszont ha be is érne, a rengeteg mag miatt problémás lenne a fogyasztása. Bár a húsa ízletes. A teleltetést több módon is megoldhatjuk. Vagy egyszerűen a törzs alsó részét betakarjuk földdel és hagyjuk, hogy a lágyrészek lefagyjanak. A növény télállóságát ugyanis a föld alatti rhizóma adja, amiből minden tavasszal újból kihajt a növény és rövidesen bámulatos növekedésbe kezd. Ha napos helyen van és rendszeresen, bőven kap vizet és tápanyagokat, hetente képes kinevelni egy akár másfél méteres levelet is. Ha szeretnénk, hogy a növényünk a téli időjárástól függően ne a nulláról kezdje minden tavasszal, akkor az első fagy után hagyjunk meg a törzsből egy kb. 60 cm hosszú darabot, készítsünk köré egy kb. 1 méteres sugarú drótketrecet, tömjük szorosan tele száraz lombbal, szalmával és végül az egészet borítsuk be fóliával. Ez utóbbi ne legyen hermetikusan zárt, nehogy a gombák végezzenek a növénnyel. Ekkor a banán tavasszal a megőrződött törzsből kezd újból hajtani, ezáltal impozánsabb, nagyobb termetű lesz.

 

Télálló banán
Előzmény: odin88 (231)
odin88 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 231

Banánt próbált már valaki kint teleltetni?

Kis takarással állítólag néhány fajta könnyen áttelel a szabadban.

 

más: tettem fel pár új képet kaktuszokról és pozsgásokról.

www.kep.tar.hu/odin88

 

A kaktuszoknál a Nagy József mappába.

Évi5 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 230

Szia kessy!

 

Anyukám a tavasszal vett egy télálló narancsot (Rappaiéktól). Mikortól lehet megkockáztatni a kiültetést? Mit tudsz tanácsolni? Tudom, hogy nem vagy szakértő, de mint hobbikertész, te is tudsz tanácsot adni, neked is van saját tapasztalatod.

Szívesen megfogadok minden tanácsot.

Télálló narancsMég elég pici, de már hozott többször is virágot.
Előzmény: kessy (224)
Évi5 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 229

Sziasztok!

 

kessy, totoro hun: Nektek mekkora a datolyaszilvafátok? Meddig érdemes takarni? A nagyobb fákat is szokták védeni? Azért kérdezem, mert az idén én is datolyaszilvafa tulajdonos lettem, így izgulok, hogy kibírja a telet. (Ráadásul, elültetés után tudtam meg, hogy érdemes lejjebb ültetni a fát, ha netalán elfagyna, a oltás felett még ki tudjon hajtani. Ez nálam a föld felett van.)

A facsemete nálam kb 150 cm magas, termő. A tavasszal vettem konténeres növényként Rappaiéktól, nem tudták megmondani, hogy hány éves. Az mondták, hogy több. (Ki lettem segítve) A fajtáját se tudták megmondani, de én a magvas változatra gyanakszom. Leesett több kis datolyaszilva, néhányat szétboncolgattam, 2-3 kis magszerű valamit találtam benne.

Szoktátok permetezni? Egyik helyen azt olvastam, hogy nem kell, másik helyen pedig azt írja, hogy az almafélékhez hasonlóan kell.

A metszésről azt olvastam, hogy csak akkor, ha nagyon muszáj, képes a fa kiszáradni a vágási felületnél, ha nincs lekezelve.

 

Bocsi, hogy letámadlak benneteket a kérdéseimmel, de eddig még nem találkoztam "datolyaszilva termesztőkkel", az interneten se találtam részletesebb leírást a neveléséről.

 

 

totoro_hun Creative Commons License 2005.07.06 0 0 228
Sziasztok!

Az idei tél valóban nem volt olyan kemény mint a tavalyi, viszont a károkat nem is az okozta. Emlékezzetek vissza, hogy a -20 fok alatti hőmérsékletek idén március vége felé voltak, akkor meg a növényeink már nincsenek teljes nyugalmi állapotban, és fagyérzékennyebbek is. A datolyaszilvafám nem volt takarva, és mégis csak az egészen vékony ágak fagytak el, pedig nálunk -24 fok volt. Úgy látszik jó fajtát fogtam ki :)

Egyébként ezen a két télen mért -20-25 fokos hőmérsékletek elég rendhagyóak, elötte évekig nem volt -15 nél keményebb fagy.
rágica Creative Commons License 2005.07.06 0 0 227
Ritkításra gondoltam.
Előzmény: kessy (226)
kessy Creative Commons License 2005.07.06 0 0 226

Én csak igazítani szoktam a bokrot, nálam termő egyed van, amit fának vagy bokornak egyaránt lehet nevelni (úgy tudom a virágzót is).A fa rizikós, mert pld. ilyen fagykár esetén eltűnhat a teljes növény (kifagyhat).

Szelektálás alatt nem tudom mit értesz, szerintem dugványról szaporított, így valószínű minden hajtása "eredeti".

 

Bisztos jobban tud majd segíteni Neked egy szakértő ebben.

Előzmény: rágica (225)
rágica Creative Commons License 2005.07.06 0 0 225
Ugyan ezt tapasztaltam én is. A gránátalmánk az előző telet minden károsodás nélkül vészelte át. Tavaly júliustól késő őszig ontotta a virágait, mindenki a csodájára járt. Idén télen, ami szerintem enyhébb volt, mint a tavalyi, az egyik fele elfagyott, alig van rajta bimbó. Alulról rengeteg hajtást hozott. Azokat ritkítsam, vagy hagyjam, majd magától szelektálódik? Egyébként szoktátok metszeni, vagy nem szükséges?
Előzmény: kessy (224)
kessy Creative Commons License 2005.07.06 0 0 224

Szia!

 

Igen én nyitottam a topikot.A loginom és a régi jelszavam sérült illetve "kölcsön vették" így nem használom.

Hobbisként fogtam bele a fagytűrő növények begyüjtésébe.

Sajnos a tél valamiért nem kedvezett nekik.Amik tavaj vidáman átvészelték a fagyokat takarással, azok közül most sok kifagyott, vagy részlegesen fagykárokat szenvedett.

 

1 db kaki szilva

1 db japán naspolya

1 db nasi körte

1 db USA 119 fagytűrő narancs

2 db törpe gránátalma

 

teljesen kifagyott.

 

Gránát almák

fügék

fagytűrő citrusok

 

részlegesen károsodtak, vagy tövig visszafagytak de hajtanak.

 

Érthetetlen, hogy a tavaji telet jól bírták ( némelyik) idén meg ugyan olyan takarás mellett kifagytak.

 

Néha benézek hozzátok, de én nem vagyok kertész, csak szeretem az ilyen típusú növényeket, illetve szeretném, ha a kertben szabadon növekedhetnének.

 

Üdv: Bferi

Előzmény: Évi5 (222)
bombaba Creative Commons License 2005.07.06 0 0 223

Évi5,

a datolyaszilvák, mint minden más gyümölcsnél, természetes kiválasztódásának eredménye a gyümölcsök egy részének lehullása.

A kivikről: az orienthal de light-ról jelenleg nem tudok mit mondani, leirás szerint öntermékeny, tehát jó is lehet, csak kérdés, hogy nekem mit küldtek.

Ezen kivül van 

- névtelen nem öntermékeny fajtám, 1 fiú, 2 lány, ezek még csak 2 évesek, a fiú virágzott már és az tényleg fiú, a lányokat majd meglátjuk.

- issai (kopasz koktélkivi, öntermékeny), ezek 4 évesek, tavaly már volt termés, mutatóba tavaly előtt is.

- solo nevü szőrös kisméretü termésü öntermékeny, tavalyi beszerzés, idén mindegyik virágzott, bár még meglehetősen kicsik és egy db termés fejlődik szépen.

Utóbbi két fajtát a st...kl-tól rendeltem, velük még nem fordult elő, hogy tévedésből más fajtát küldtek volna és az ügyfélszolgálatuk is nagyon korrekt.

Előzmény: Évi5 (204)
Évi5 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 222

Szia kessy!

 

Te lennél a topiknyitó? (Csak más néven)

Ha igen, akkor különösen örülök neked. Visszaolvasva, neked van többfajta növénykéd, mesélj róluk, mi lett velük, a telet hogy bírták.

 

Szia!

Évi

 

 

Előzmény: kessy (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!