Keresés

Részletes keresés

Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86808
Nem is mondtam, hogy a jövőkép megakadályoz a ma élvezetében. Épp ellenkezőleg, szerintem erőt ad, ha van határozott elképzelésünk a mai világ törvényszerű bukásáról. Minket nem ráznak meg úgy a válsághírek, mint az álomvilágban élőket, hiszen nekünk ez összhangban van a világképünkkel.
Előzmény: Levendula68 (86807)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86807

Azért az sem jó, ha minden percben a közelgő mad maxre gondolsz és rettegésben töltöd minden percedet, mert megnyomorit. Kell az ésszerű felkészülés, de az is kell a lelki erő megtartásához, hogy a mát is tudd élvezni, azt az időt, ami még hátravan.Na ja, tudom,  ez a legnehezebb.  Én pl. most teljesen ésszerűtlen és felelőtlen módon Franciaországba készülök, látni szeretném a provence-i  virágzó lila levendulamezőket.

A fene megette az egész életet, ha csak spejzolással meg fegyverforgatással ( :-DDD )  tölti az ember az összes idejét. Mindenre úgysem tudsz felkészülni.

Előzmény: Nicee King Doom (86803)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86806
"Volt ott egy kultúra párezer éve :)"

Ez az, VOLT. Emberek továbbra is vannak és nagyrészt az akkori kultúra népétől származnak, tehát a kultúra a múlandóbb.
A mi utódaink is itt lehetnek majd jó esetben, amikor a TESCO-"kultúra" már a múlt perverz emléke lesz.
Előzmény: Pikó Lajos (86804)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86805
Persze, magam is jártam itt-ott. Csak annyit állapítok meg érzelemmentesen, hogy nekünk megadatott a világjárás és logikus, hogy amelyikünkbe szorult némi kíváncsiság, élt vele, a gyermekeink, unokáink nemzedékeinek pedig az adatik, ami elődeink zömének is, hogy az emberek többsége nemigen jut el túl messzire életében, mert drága az utazás, meg különben is ki fejné a tehenet, stb. A világjáró az egy elég ritka típus lesz, vándor mesterlegény, kalandor, diplomata, szerzetes, komédiás, ilyesmi.
Ahogy a régi szép időkben...
Előzmény: Pikó Lajos (86804)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86804

ha ismered a környék összes ösvényét, erdőn-bokron keresztül

 

én ismerem. Ugyanakkor elég sokfelé jártam külföldön is, de Egyiptom érdekel. Volt ott egy kultúra párezer éve :)

Előzmény: Nicee King Doom (86803)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86803
A nejem x országban járt már, de a városkánk körüli falvakban nem mindenhol. Én szoktam útbaigazítani (pedig külföldiként kerültem ide), mert annakidején babakocsival bejártam az egész környéket, a kicsik órákig tudtak aludni közben a friss levegőn.
Ha jön egy összeomlás, mi a praktikusabb tudás, ha ismered a környék összes ösvényét, erdőn-bokron keresztül, vagy ha tudod, merre kanyarog a távolban a Nílus?
Előzmény: Pikó Lajos (86802)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86802

Továbbá hőség, pára és hasmenés.. meg ki tudja még mi..

 

te is még csak tévelyegsz :). A dolgokat át kell élni. A szenvedést is. A rosszat is, hogy tudd a jót. (vaszki, én vagyok itt a guru? :)))

 

(erről is szól ez a topic, a "modern" (nagyvárosi) embernek a hihetetlen elidegenedettségéről, hogy retteg atttól, nehogy megfogjon egy bogarat, ránézzen egy ló stb.)

 

És ezt úgy mondom, hogy közel harminc évet húztam le nagyfaluban. Hosszú az út, gyakran kacskaringós, van, akinek zsákutca...

Előzmény: Zottjoghurt (86800)
hanyattesett Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86801
A fát a TERMÉSE alapján ítéljük meg.

Ha valami tollas, mint egy kacsa, ha úszik, mint egy kacsa, ha úgy néz ki, mint egy kacsa, ha olyan íze van, mint egy kacsának - akkor az kacsa, függetlenül attól, mit mondanak róla az ideológusok.
Előzmény: Törölt nick (86767)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86800
Aki kint volt, azt mondja nem nagy kaland... eleve le vannak zárva a túristák elől, csak messziről láthatod. Többet tudsz meg róluk egy Nat. Geo. filmből. Továbbá hőség, pára és hasmenés.. meg ki tudja még mi..
Előzmény: Pikó Lajos (86797)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86799
Nem csak a piramisokat kell látni; a nilusi hajóút fantasztikus élény, ha már Egyiptom, akkor azt nem szabad kihagyni.
Előzmény: Pikó Lajos (86797)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86798

Klassz lehet ott lakni! Mi épp azon filózunk, hogy veszünk egy tanyát kis parasztházzal Kehidakustány vidékén valahol, állitólag vannak ott gyönyörű telkek nem is túl drágán. Bárcsak ne kötne ide a munkám ehhez a szörnyűséges Budapesthez.

Előzmény: Pikó Lajos (86795)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86797
pedig szerintem a piramisokat látni kell (még én sem láttam :(
Előzmény: Nicee King Doom (86792)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86796

Érdekes 2 szám hangzott el tegnap a Riasztásban a HirTv-n, ahol arról volt szó, hogy a válság miatt felfutóban van az illegális szervkereskedelem, egyre többen akarják eladni a veséjüket, tüdejüket, stb.

Az egyik ilyen hely most Spanyolország, 4,5 millió bevándorlóval, és 4 millió munkanélkülivel.

Asszem ezt nem nagyon kell kommentálni.

Előzmény: skunkape (86770)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86795

Hol van az a hegy?

 

Itt a hátam mögött :). Kocsival öt perc, gyalog bő tíz. Hétköznap egyedül vagyok, hétvégén jó időben vannak néha gyalogosok, lovasok. Autóval előről csak én tudok felmenni :) - persze van egy-két elszánt még a faluban, akikből kinézem, de nagyon ritkán találkozom velük. (többévente egyszer). Szóval ideális :)

 

 

 

Zsámbék, Nyakas-hegy, kilátás nyugat felé (a Cserháti kilátó "látszik" a képen. Egyébként körpanorámás, csak a gépem nem :)

Előzmény: Levendula68 (86788)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86794

Amire te gondolsz, az a filozófia. Amiről én beszélek, az a gyakorlati megvalósulása ma. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, némely azonos alapon túl.

 

Az uralkodó osztályoknak mindig szüksége volt egy olyan manipulativ filozófiára, amellyel a legszélesebb és legalsóbb társadalmi rétegeket engedelmes birkacsordává tudja változtatni. Ezt tette a kat. egyház a pokollal való riogatással, a búcsúcédulák árusitásával, vagy gondolj a demagóg szövegekre, melyekkel a népeket a keresztes háborúkra rávették. Mindezen eszközöket a Biblia nevében vetették be, bár a gyakorlatban semmi nem állt távolabb a Bibliától.

Hasonló a helyzet a kommunizmus lilaködös ábrándjaival és álszent terrorjával, szemben a 120 millió áldozat, Sztálin, Rákosi, Ceaucescu, stb. valóságával.

 

Az új uralkodó nézet a neoliberalizmus hazugsága, a korlátlan szabadság és lehetőségek kábszerével.

A szépen hangzó elvekkel adják el azt a gazdaságpolitikát, amely nekik jó, de neked már sokkal kevésbé - a kenyér és cirkusz modern változataival, valamint a demokráciának hazudott pénzuralommal azonban gondoskodnak arról, hogy nagyon ne vedd észre, mi is a helyzet valójában, és főleg ne vedd észre, mindez hová vezet. A legjobb, ha ezt eszedbe se jut végiggondolni. (Remélem, ez most örökre elbukott. )

Én igy látom, persze nem kell velem egyetérteni.

Előzmény: Törölt nick (86767)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86793
Marhaság a cikk, vagy manipulatív propaganda. Mivel vidéki lap (magyar), ezért az elsőre tippelek, a cikkíró nem érti a világot.
Aranyat CSAK FIZIKAI VALÓJÁBAN érdemes venni, tőzsdén nem, mert az elszállhat egy adott pillanatban. A tőzsdei elméleti ár pedig érdektelen, ha egyszer az ottani "termék" nem létezik, reálisan csak a kézzelfogható arany ára érdekes, az pedig annyiba kerül, amennyibe. Ettől még érdemes kétt ajánlat közül az olcsóbbat választani.

"Ha jön a világvége és eltűnnek a bankok akkor max egy uzira vagy 5 kg paradicsomra lehet majd elcsrélni mert az aranyat nem lehet megenni......ez majd baszott drága csere lesz."

Az máris nem haszontalan csere, ha kenyeret, paradicsomot, vagy főleg uzit kapsz érte.
A lényeg, hogy az árucseréhez kell valamilyen pénzféleség, amikor a papjr hamispénzekben megszűnik a bizalom, az arany olyan hasznos lesz, hogy ihaj.
Világos, hogy aranyat az vegyen, akinek termőföldje (fegyvere) már van és még maradt romlékony papjrpénze.
Előzmény: manta-z (86784)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86792
Csak akkor, ha nem fordítódik valamilyen ésszerű, kreatív tevékenységre az a stressz, amit a rossz hír illetve rémisztő jövőkép okoz. Én a kertet művelem ebből a megfontolásól, tehát szerintem nem káros. Az lenne káros, ha nem lenne negatjv jövőképem és kertészkedés, meg sparhetvásárlás stb. helyett mondjuk Egyiptomba mennénk nyaralni.
Előzmény: Pikó Lajos (86790)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86791

heló bsm :)

 

may. Or may not. Mindenesetre a brent futi tovább emelkedik. Sőt, az utolsó tíz napban indult meg igazán.

 

http://stooq.com/q/?s=sc.f

 

Ha van kapacitás meg pénz, akkor tényleg venni kell. Szerintem :)

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (86787)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86790

Még olvasni is borzalom

 

Erről beszélek. Ne hergeld magad. A negatív képzetek betegséget szülnek.

Előzmény: Levendula68 (86788)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86789
Hali! Mikor indul a blogod?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (86787)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86788

Hol van az a hegy? Hál' Istennek nekem már sikerült félig elmenekülnöm Budapestről, sajnos a munkám még ideköt, remélem, nem sokáig. Mikor nagyon elegem van, bezárom a kertkaput, és a kertben nagyon jól elvagyok ám. És amikor tehetem, elhúzok a hegyekbe túrázni, vagy vidékre biciklizni. :-))

De nem tudom nem látni, mi történik. Most olvasom Diamondtól az Összeomlást. Az első fejezet pont arról szól, hogyan teszi tönkre az ember Montana-t, amely az USA-ban a legnagyobb zöldfelülettel és csodálatos természesi adottságokkal, valamint egyúttal a  legkisebb létszámú népességgel rendelkező állam, mégis hihetetlenül pusztulnak az erdők, termőföldek az ipari és egyéb tevékenységek következtében. Még olvasni is borzalom. És még csak most kezdtem a 2. fejezetet.

Előzmény: Pikó Lajos (86777)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86787

Jó cikk, érdemes elolvasni.

 

Tight storage may lead to huge oil price drop

http://europe.theoildrum.com/node/5384

 

 

Nem értek egyet vele teljesen, mert szerintem kína a jelenlegi áron örömmel fogja tovább fokozni a felvásárlásait, és náluk van még tárolókapacitás bőven. Indiában is van.

 

A fő kérdés továbbra is az, hogy az OPEC mikor fog ténylegesen, nem pedig csak papíron (jeentősen és exportot) csökkenteni. Ez eddig nem történt meg, csak papíron létező hordók kitermelése szűnt meg szinte, az export csökkenése meg sem közelíti azt a 4 mbpd-t, amiről anno határoztak.

 

Az olaj keresletének csökkenése világszinten valahol 3-4 mbpd környékén, 5% körül lehet a tavalyi átlaghoz képest. (Nem számoltam végig, ez az érzésem.)

skunkape Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86786

"Azt kellene kipróbálni, hogy ha korlátlanul van mit egyenek, akkor is bekövetkezik e a szaporodás csökkenése valamekkora népsűrűségnél?"

 

Az élethez az egereknek kellhet levegő, pia, kaja, meg hely.... szerintem a túlszaporodás per definíció az lehet, hogy valamelyikből kevesebb van, mint kellene és az nem feltétlenül az étel. Bármilyen életfeltétel hiánya stresszt okoz.

 

A túlszaporodás érdekes esete a vírusok. Irónikus, hogy a természet legöszetetteb lénye az ember -kollektív viselkedésében- mennyire emlékeztet a vírusok természetére: megtelepszik, alkalmazkodik, teljesen feléli a forrásokat aztán továbbáll, vagy elpusztul.

Előzmény: Törölt nick (86781)
GPS Creative Commons License 2009.05.13 0 0 86785

Apropó:

http://index.hu/kulfold/2009/05/12/gazzal_mergezhettek_meg_90_afgan_lanyt/
.
Előzmény: Törölt nick (86772)
manta-z Creative Commons License 2009.05.12 0 0 86784
http://www.penzcentrum.hu/cikk/1017799/1/siras_lehet_a_vege_az_aranylaznak

Nah ezt nem értettem régebben, hogy páran miért high-on vesznek fizikailag aranyat. Ha jön a világvége és eltűnnek a bankok akkor max egy uzira vagy 5 kg paradicsomra lehet majd elcsrélni mert az aranyat nem lehet megenni......ez majd baszott drága csere lesz. Több értelmét tartottam volna ezt a pénzt földbe hadseregbe, traktorba és valami kúriába, meg megújulókba tolni.
Az arany ára csak akkor fog rendesen emelkedni amikor megy a gazdaság és jön az infláció szal effektíve nem rossz ötlet, mert akár ez is lehet egy rövidtávú forgatókönyv majd valamikor, csak nem 1200 dollárért venni 900as árfolyamon fizikai tömböt.........
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 86783
de.
Előzmény: Pikó Lajos (86779)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 86780
így van, azért lett ez a dolog - egyébként nagyon humánusan - kitalálva, mert a férfinépek időnként erőteljesen lemészárolgatták egymást és a törvényalkotó nem akarta, hogy a maradék nőiszemélyek étlen-szomjan felforduljanak a sivatagban. Így bárki törvényesen befogadhatta őket.
Előzmény: Nice King Doom (86761)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 86779
csak nem kedvenc Németországomban húzod az evezőket? :)
Előzmény: Törölt nick (86776)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 86778

nekem nagyon jó emlékeim vannak Patakról, kábé tíz éve jártam arra. Viszont nemrég beszéltem valakivel, aki ott született és azt mondta, hogy teljesen elcigányosodott. (ő mondta így, nyilván nem tudta, hogy ez micsoda előítéletes, rasszista kifejezés :)

 

 

Előzmény: skunkape (86760)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 86777

azért ennyire nem rossz a helyzet...

Egyszer ki kéne jönnöd ide a hegyre, hogy megnyugodjál. Tény, hogy a beteg nagyváros beteg gondolatokat termel, azok meg gyilkolnak. (Freitag egyik kedvencem, érdemes lenne neked is olvasni). De ha ránézel egy műholdképre, akkor látnád, hogy a Föld területének nagyon kis hányada nagyváros. Hála Istennek...

 

Én - ha néha beszólít a meló - utána megengedek magamnak egy plázázást, nagyon szórakoztató. És az erdei séta is az. "Ideje van mindennek, a vetésnek is, az aratásnak is". Vagy modernül: érezd a ritmust. Van, aki bárhol jól tudja érezni magát. Van, aki mindenütt szarul van. Magadat egyszerűbb átformálni, mint a környező világot :)

Előzmény: Levendula68 (86753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!