Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11533
Látom nagyon tájékozott vagy ebben a kérdésben! Az infóid jók!
Előzmény: mn7486 (11527)
monfondir Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11532
Tudom, de inkább elkeseredve vagyok... Oké legyen ésszerűsítve, ezt elfogadom (legalább is 20 éve így gondoltam). De ez már mészárszék... Az egész HM-t el kellene zavarni azzal az alakkal aki az élén áll és a feladata az volna, hogy haza védelmi képessége legalább szinten legyen (mert ezért fizetik), ami valljuk meg sajnos a béka ... alatt van, de lám mindent lehet fokozni :(
Előzmény: Volt tüzér (11531)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11531
Most mit vagy meglepődve? Ez megy több mint 20 éve.
Előzmény: monfondir (11530)
monfondir Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11530
Minden megy a vágóhídra amihez hozzányúlnak: lérak, Rt, páncélosok... Csak bennem merül fel, hogy ......
(le sem írom mert kitiltanak)
Előzmény: mn7486 (11528)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11529

"...hogy miért és honnan jött ..."

Hát mert a Tunguzka sokkal szebb.

Előzmény: Törölt nick (11525)
mn7486 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11528
Drága búcsú a rakétáktól
2005. szeptember 28.

Négy éve, hogy terroristák lelőtték az ENSZ grúziai missziójának helikopterét, és a támadásban elhunyt a Magyar Honvédség békefenntartó szolgálatot teljesítő ezredese, Török László is. A hazai haderő most amerikai támogatással szabadul meg elavult vállról indítható fegyvereitől, hogy ne kerülhessenek illetéktelen kezekbe.

George Herbert Walker amerikai nagykövet és Juhász Ferenc honvédelmi miniszter tegnap írta alá a szovjet gyártmányú, lejárt szavatosságú rakéták megsemmisítésével kapcsolatos együttműködésről szóló megállapodást. Az amerikai fél 350 ezer dollárral, azaz mintegy 72 millió forinttal járul hozzá az összességében 350 milliós programhoz. A munkálatokat a Honvédelmi Minisztérium (HM) tulajdonában lévő, rakétatechnikára specializálódott nyírségi Arzenál Rt. hajtja végre a következő fél évben – mondta lapunknak Gömbös János miniszteri biztos. Az 1540 darab Sztrela 2M típusú rakéta és tartozékainak megsemmisítését amerikai szakemberek felügyelik. Bár a HM vezetői az aláírást követően többször is hangsúlyozták, hogy a felszámolásra ítélt fegyvereket példás módon őrzik idehaza, tény, hogy az Egyesült Államok eddig csak harmadik világbeli országokban segítette anyagilag a Sztrelák megsemmisítését.
Walker nagykövet arra emlékeztetett, hogy 25 civil repülőgépet lőttek le terroristák ilyen kategóriájú fegyverekkel, hatszáz ember életét kioltva. Lapunk kérdésére, miszerint a szóban forgó fegyverekből a 70-es években adtak-e el külföldre, esetleg olyan palesztin terrorszervezeteknek, amelyekkel az előző rendszer kapcsolatot ápolt, Juhász Ferenc úgy válaszolt, hogy „nincs tudomásunk” ilyen ügyletről.
Előzmény: Törölt nick (11520)
mn7486 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11527
Rakéták megsemmisítéséről írt alá szerződést Juhász Ferenc és az amerikai nagykövet

 

Figyelőnet, Népszabadság, Magyar Hírlap, Színes Bulvár Lap, Blikk, Budapesti Reggel:

 

Rakéták megsemmisítéséről írt alá szerződést Juhász Ferenc honvédelmi miniszter és az amerikai nagykövet - A Magyar Honvédség által már nem használt, összesen 1540 db vállról indítható légvédelmi rakéta és a hozzájuk tartozó alkatrészek semmisülnek majd így meg. Ennek költsége mintegy 350 millió Ft, amihez az USA 350 ezer dollárral járul majd hozzá.

Előzmény: Törölt nick (11520)
mn7486 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11526
Megállapodás a Sztrela-2M légvédelmi rakéták megsemmisítésével kapcsolatos együttműködésről

2005. szeptember 27., kedd - Juhász Ferenc honvédelmi miniszter és George Herbert Walker, az Amerikai Egyesült Államok rendkívüli és meghatalmazott nagykövete 9 órakor megállapodást ír alá a korábban a hadrendből kivont Sztrela-2M típusú, kis hatómagasságú, kézi légvédelmi rakéták megsemmisítésével kapcsolatos együttműködésről. Helye:    Honvédelmi Minisztérium, Manfred Wörner-emlékterem, Budapest, V,. Balaton u. 7-11.

Előzmény: Törölt nick (11520)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 11525
Igazad van !
Én SHILKÁT akartam írni, hogy miért és honnan jött a TUNGUZKA nem tudom!
Bocsi!
Előzmény: Volt tüzér (11524)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11524

Silka.

A Tunguzkán két darab 30-as gépágyú van, meg valami nyolc darab rakéta.

Előzmény: Törölt nick (11522)
bloki Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11523

Egy jó légvédelmi rendszer vegyes, többféle fegverzetből tevődik össze. A Mistrallal sem lenne probléma önmagában, ha használható formációban szerzik be,* és mellette vannak nagyobb "kaliberű" testvérek is.

Ellenség meg nemcsak a hipermodern szuperhatalom lehet, ami nagymagasságú precíziós bombázásokkal, totálisan lebénító elektronikai fedezet oltalmában impotenssé teszi a légvédelmet, hanem történetesen lehet más is - magányos őrült, fanatikus terrorcsoport, vagy környező országok valamelyike. A jenkik egyébként most szövetségeseink, mi is a NATO tagjai vagyunk. Légvédelem nélkül. Víztisztító ékeinktől retteg a világ barbár része.

 

----------

*van már hozzá idegen/barát-modul?

Előzmény: Törölt nick (11522)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11522
A TUNGUSkáról még egy kis ízelítő! Ami szerintem azt bizonyítja, hogy jobb mint a MISTRAL!
A nagyméretű 360 fokban körbe fordítható toronyban kapott helyet a 4db AZP-23 típusú 23 mm-es L/81 csőhosszú gépágyú. A torony forgató mechanizmusa kísértetiesen hasonlít a Pz III/IV harckocsikon alkalmazott megoldásra. A fegyver -4, +85 fok között volt irányozható, függőleges/vízszintes lőtávolsága 2500/7000 m. Lőszerjavadalmazása 2000 db volt, ami a magas tűzgyorsasság (1000 lövés/perc) mellett nem tűnt soknak. Valószínűsíthető, hogy a fegyver használata során rövid sorozatokkal operáltak.
Ez tehát 7000mm-ig jó, nem 6000mm-ig!
De azt írják még róla, hogy eljárt felette az idő, mert a modern harcaban már nincs alacsonyan támadó repülőgép, és egy lézer vezérelt bombával ki lehet nyírni! Akkor minek nekünk a MISTRAL?
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11521
Elnézést! De állítólag ezek az adatai a MISTRAL-nak!
Dimensions:
Missile Weight
18.7kg
Missile Length
186cm
Missile Diameter
90mm
Fin Span
18cm
Weapons:
Warhead
3kg high-explosive with tungsten ball projectiles
Fuses
Contact fuse and laser proximity fuse
Guidance
Infrared passive homing
Propulsion
Solid rocket booster
Performance:
Speed
Mach 2.5
Range
500m to 6km
Altitude
3,000m
Nagyjából tudom értelmezni, és ha jól látom akkor 500-6Km között van a használhatósága! Tévedtem a 2Km-el!
De ez sem jó semmire.
Előzmény: Törölt nick (11520)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11520

Igen! Ezt Én is hallottam, már Kb.2 évvel ezelőtt, még bíztunk is benne, hogy a KUB-okat is mi szedjük majd szét! Mivel már lejárt a rakéték meghosszabított, meghosszabbításának, a meghosszabbítási ideje! Tehát olyan mint légvédelem, Magyarországon teljesen megszűnik. Bár pilótáink csúcson vannak!

Addig legalább még csapatlégvédelem van amíg ki nem vonják a KUB-ot.

Sajnos a KUB sem alkalmas önnálló terület védelemre, ( nem is arra készült)de ez nem érdekelte  nagyjainkat. Szerintem az eszetlenség így kezdődik, felszámolták Kalocsán a KUB-ot, 6 üteget, majd a Szerb villongások alkalmával ennek ellenére, gyorsan visszavittek Győrből, Paks védelmére 4 üteget( gondolom az sem került pénzbe)! Ha egyszer ott volt melette, ( légvonalba kb.5Km. ) akkor minek kellet elvinni az Osztrák határ mellé??? Talán a sógorok támadni akarnak??

Ne haragudj, de a Mistralt, Én nem hívnám légvédelmi rendszernek, hiszen talán egy ZU-23 -om többet tud, megfelelően kiképzett személyzettel. A  SILKA az meg biztos nagyon megverné a MISTRALT. Ez meglátszott amikor a  TV-ben bemutatták -azt hiszem a hadsereg szégyene lett ez a műsor- amikor  a MISTRAL-al egy célt sem tudtak meglőni 3 db rakétával! Hivatkoztak itt különféle madarakra, és egyéb tényezőkre ami miatt nem tudták lelőni a cél anyagot! Azért megnézném egy SILKA és a madárraj találkozása, mit eredményezne.

A Pontos paramétereit nem ismerem, de ha jól tudom 2Km-ig jó ferdében, a MISTRAL. Addig meg jó a ZU-2 es is! Annak legalább a lőszere sokkal olcsóbb, nem kerűl milliókba, mint a MISTRAL.

A Franciák jól átverték a drága hozzáértő hadtápos tábornokainkat! Eladták nekeik a semmit érő rakétáikat!

Igen ha jól emlékszem az IGLA is szóba került, mint kivonandó, és ha mind ellövik elég sokat kell lődözni. A SZTRELLA-2 eseket kinyírtuk és ezt még Amerika is pénzelte, mert ezektől nagyon be vannak tojva. Inkább adnak pénzt a megsemmisítésre csak ne legyen!

Hogy Győri laktanyával mi lesz azt nem tudom. 

Üdv

ex-kani

 

Előzmény: Légierő Blog (11519)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11519

Nem tudom, hogy hallottatok-e róla, de most már leírom, mert nem egy forrásból hallottam az elmúlt fél évben kb. ugyanazt. Ha nem igaz, tiltakozzon, aki többet, és jobban tud.

 

Úgy tűnik, a "lezárt haderőátalakítás" részeként felszámolásra kerül az elkövetkező 1-2 évben a győri ezred. A Kub-ot kivonják, és földi telepítésű aktív légvédelemként csak a Mistral-komplexum marad rendszerben. Az egyik opció, hogy egyelőre nem tisztázott szervezeti formában ezeket szétosztják a három repülőtér, Szolnok, Kecskemét és Pápa között.

 

Nem tudom, hogy hivatalosan hol tart a kivonási eljárás, mindenesetre az Igla már egy ideje nem aktív. Példányait az év folyamán Csehországban (!) lövészet során semmisítik meg.

 

Győrben nem szűnik meg a helyőrség, a jelenlegi objektumban az egyik verzió szerint logisztikai alakulatot helyeznek el.

 

Üdv,

 

Gábor

Előzmény: Volt tüzér (11518)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.27 0 0 11518
Ja. Csak annak a NATO tagtársnak van rá pénze, nekünk meg...
Előzmény: Törölt nick (11517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 11516
Sziasztok!
Katona történetek olvashatóak az alábbi helyen!
http://mn4565.freeblog.hu/
Ha bárkinek van jó humoros, nem humoros katona története, szívesen veszem, esetleg ha akarja lehet blog szerkesztő is! Küldök meghívót!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11515
Köszi nagyon jó az a füstölgő rakéta! Sajna nincs több képem, ennyi volt!
Előzmény: bloki (11511)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11514
Nem nyírtelki képek! Ennyi Ok?
Előzmény: Légierő Blog (11509)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11513
Mezőfalva.
Előzmény: Légierő Blog (11509)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11512
Bocsánat, nem volt időm rá, de küldöm.

Előzmény: bloki (11504)
bloki Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11511

Itt a jussod, de a dekikált verzióért tartozol nekem egy felvétellel, ami az utazóhajtómű fúvókájának belsejét is mutatja. És, minden, a részleteket, a belső felépítést jól mutató képet köszönettel veszek.

 

 

 

Nincs még kidolgozva, sután mozog, a starthajtómű nem válik még le... 

Nagyobb méretekben innen töltheted le, a legnagyobb 8MB: http://www.freedrive.com/folder/214551

Előzmény: Törölt nick (11507)
bloki Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11510
Álcázófesték-vödrök, megnyugdtam, aggdalmaskodni kezdtem, hogy a Nyeváról is eredendő újat fogok megtudni. Tehát, nem átkonstruált fúvókák a Lopakodóhoz.
Előzmény: Törölt nick (11507)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11509
Ezek nyírtelki képek?
Előzmény: Törölt nick (11505)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11508

Egészségedre!

 

Szerbektől származik, ott igencsak sokra tartják ezt a rakétát!

 

Gábor 

Előzmény: bloki (11480)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11507
Azokban az apróbb cuccokat tettük, de amúgy álcázó festék vödör.
Előzmény: bloki (11506)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11506

Nyertél. Azok a fekete vödörszerű idomok micsodák?  

(Holnap küldöm neked a füstölgő Nyevát!)

Előzmény: Törölt nick (11505)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11505
Szia bloki!
Akkor Én most küldök neked nem egyet, a menet hajtómű fúvókából, hanem egyből hármat. Ugyanis a képen 3db látszik abból amit Te kértél. Igaz már ki van szerelve! De úgy is menethajtómű fúvóka! Amit igértél! Tudod!
Ja igen! Van Nyeva orrkúpom!(eredeti) Érdekel??
Erre gondoltál igaz??
Előzmény: bloki (11500)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11504
Lehet, félreértettelek, a cikket is szkenneled, vagy csak azt a kis képet, amit a beírásodba tettél? (Ha módód van cikket megküldeni, kérlek tedd meg, egyre jobban érdekel ez a Maljutka, meg a Sztrela is mostmár!)
Előzmény: Törölt nick (11484)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11503

belic olvasótársun felnyitotta a szemem, egyben bogarat is ültetett a fülembe, mikor a Maljutka (páncéltörő rakéta) forgásstabilizált mivoltát elénk tárta. Irányított mivolta miatt kizártnak tartottam, hogy ilyetén módon legyen stabilizálva. Aztán, most olvasom, hogy a Sztrela 1-2 (kishatótávolságú csapatlégvédelmi rakéta) is forgásstabilizált - 15/s.

Ha valaki ismeri a kormányzás mikéntjét, tájékoztassa a publikumot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!