Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 6624
Az okot illetően csak találgatni tudok. Ez az elméletem:
A program a műveleteket mindig egy láthatatlan, háttérben tárolt értéken végzi el, és csak ez után adja át a felületnek, hogy az formázza kedvére. De a program angolul gondolkodik. Angolul a vessző (",") karakter az ezres helyiértékek elválasztására szolgál. Az eredeti adatod szöveg formátumú, de amikor a pontot programból kicseréled vesszőre, akkor számmá konvertálódik, amelyben a vessző egy ezerszeres szorzást jelent. Ezután a felület megkapja az immár 1000-szer akkora számot, és megformázza magyar területi beállítások szerint.

Szerintem az Excel magyarítása során cseszhettek el valamit. Mindenesetre a problémának nevetségesen egyszerű a megoldása, csak hát épeszű ember nem nagyon gondolna rá. És mégis működik.

Sub Formatum()
Columns("F:K").Select 'itt vannak az értékek
With Selection
.ColumnWidth = 10
.HorizontalAlignment = xlCenter
.NumberFormat = "0.00"
.Replace What:=".", Replacement:=".", _
LookAt:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False
End With
End Sub

Tehát cseréld ki a pontot... pontra (!).

Előzmény: magyarpityu (6623)
magyarpityu Creative Commons License 2008.01.18 0 0 6623

Szaisztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Mikor szövegfile-ból beszúrt lebegőpontos számnál a tizedespontot "."-ról ","-re cseréltetem makróval, akkor az eredmények 1000-szerese jelenik meg. A Szerkesztés/Csere... művelettel jól megy, de ezzel nem:

 

Sub Formatum()

   Columns("F:K").Select  'itt vannak az értékek

   With Selection

      .ColumnWidth = 10

      .HorizontalAlignment = xlCenter

      .NumberFormat = "0.00"

      .Replace What:=".", Replacement:=",", _

         LookAt:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False

   End With

End Sub

 

Mi lehet a hiba? Miért szorozza meg a számokat 1000-el a gép? Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 6622

Köszönöm szépen!

 

Eredetileg így gondoltam én is, de direkt nem kapcsoltam ki a figyelmeztetést a biztonság miatt, mert a programnak csak a második igenre kell törölnie az adott munkalapot. Ezért kerestem ennek a lekezelhetőségét....

Előzmény: stromba (6621)
stromba Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6621

inkább csináld így:


Z = MsgBox("Szeretné törölni a Sheet1 munkalapot?", vbYesNo)

' Yes = 6 no = 7
If Z = 6 Then
    Application.DisplayAlerts = False
    Worksheets("Sheet1").Delete
    Application.DisplayAlerts = True
Else
' ha a nemet választotta...

 

End If

Előzmény: Törölt nick (6618)
cezec Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6620
Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan lehetőség az Excelben, hogy kialakítok egy űrlapszerű táblázatot és rögzítem a formátumot. Azt szeretném hogy ne engedje pl az oszlopok sorok átméretezését, egyedül a mezők kitöltését és a mentést engedje.
tbando Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6619

Kösz. Egyébként csak az excel hülyéskedik.

 

Eccer volt Wordben egy oly olyan filem, ami ha hozzáírtam egy karaktert elszállt. Azták kisakkoztam, egy láthatatlan karakter okozta a zürt. Miután azt kitörültem, megszünt a hiba. Mivel az excelbe gyakran copyzok táblákat a netről, azt hittem, most is valami ilyesmi lehet. De úgy tűnik nem. 

Előzmény: Törölt nick (6615)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6618
Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy makró futása közben hogyan lehet az alábbi beépített választás eredményét lekérdezni, vagyis pl. azt, hogy a mégsem gombot választotta.

 

 

Előre is köszönöm.

Delila669 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6617

A második kimutatás készítésétől kezdve a "varázsló" megkérdezi, hogy az új kimutatás az elsőn alapuljon-e (kevesebb memóriát használ, stb).

Amelyik újakat így készíted, azok egyszerre frissülnek.

imray Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6616
Vannak olyan Excel munkafüzeteim, amelyekben több munkalapon is kimutatások vannak (régen ezeket Pivot tábláknak hívták). Ha ráállok az egyikre, és frissítem az adatokat, akkor az összes többi mukalap kimutatása is frissül.
Hol/hogy lehet ezt beállítani? Én is szeretnék ilyen munkafüzeteket csinálni, mert praktikus.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6615
Hát.. csak a szokásos dolgok jutnak eszembe:

1. Nézz utána, nincs-e vírusod. Én ezt úgy tenném, hogy egy vélhetően vírusmentes gépbe átteszem a vinyót, mert van olyan vírus, ami, ha aktív, kijátssza a víruskergetőt. Az én gépemen lévő vírus nem aktiválódik, ha a másik gép operációs rendszerét indítom, tehát esélyesebb a megtalálása.

2. Próbálkozz az Excel újratelepítésével.

3. Csak az Excel hülyéskedik, vagy más programokkal is vannak gondok? Lefagyások, kékhalál, ilyesmi? Ha általános érvényű a jelenség, akkor lehet hardver-, pl. memória- vagy tápegységproblémára gyanakodni. Esetleg merevlemez is lehet.
Előzmény: tbando (6610)
sexy fiú Creative Commons License 2008.01.17 0 0 6614
köszi köszi köszi!!!! szuper! :)))
tbando Creative Commons License 2008.01.16 0 0 6613
És egy praktikus tanács 6558-hoz. Szerkesztésmódban nyomogasd az F4-t. A kurzor érintkezzen az E15 hivatkozással.
Előzmény: sexy fiú (6611)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 6612
Az E15-ben tegyél $ jelet a 15 elé: E$15
A $ jel rögzíti az oszlop- illetve sorindexeket. Pl. $E$15-ben az E oszlop is fix, tehát jobbra-balra húzgálva a képletet sem változik.
Előzmény: sexy fiú (6611)
sexy fiú Creative Commons License 2008.01.16 0 0 6611
Hello, az volna a triviális kérdésem hogy

E15-ben van egy szam: 2 (ez a "szorzó")
_A_ oszlopban egymas alatt 2,3,4 stb
_B_ oszlopba képletet akarok: =A1*E15

ha most ezt a képletet lehúzom, akkor ugye azt látom hogy
=A1*E15
=A2*E16
=A3*E17

de hogy kell azt hogy csak az _A_ növekedjen, az E maradjon mindig E15
tehát ezt akarom:
=A1*E15
=A2*E15
=A3*E15
tbando Creative Commons License 2008.01.16 0 0 6610

Sziasztok!

 

Az Excel 2000-m mostanában elkezdett produkálni néhány bosszantó jelenséget. Komolyabb probléma még nem származott belőlük, de valahogy balsejtelmeim vannak, hogy ezek valami keményebb probléma előszelei lehetnek. Abban bizom, hogy tudtok valami magyarázattal és/vagy tanáccsal szolgálni.

 

1.  Kb. 2 hónap óta, amikor kilépek az Excelből, rendesen lement, majd megjelenik az obligát hibaüzenet: "A Windows hibát észlelt, elnézést kérnek az adatvesztésért, küldjem el a hibát stb," majd jön a semmitmondó hibamagyarázat, hogy frissitsek. Frissitenék de nem talál semmi frissiteni valót. Csinálja mindezt a hibátlan lementések  után.  Ja és még valami. Nem minden táblázatnál, de egyre gyakrabban.

 

2. Néhány nap óta ha megnyitom a Beszúrás-Megjegyzést, akkor utána nem akar becsukódni. Ki kell törölni a cellát. Tehát pratikusan megszünt a cellamegjegyzés lehetősége. Ami elég bosszantó az esetemben.

 

3. Ma meg azt kezdte el játszani, hogy az üres területek oszlopszélességét átállítja.  A duplájára. Aztán ha visszaállítom akkor utána normális marad.  Legalábbis egyelőre. 

 

Tudtok ezekre mondani valamit?

lumi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6609
Koszonom a segitseget, a telepuleslista helyes 2. vh-s járásokat tartalmazza, telivan olyan telepulessel ami azota nevet valtoztatott / megszunt. De rajottem, hogy a fobb varosokat veletlen egy ovatlan pillanatban landoltattam a kukaban, most keszitem az ujat. Koszonom meg egyszer, ha ha sikerul ha nem jelzem :)
Előzmény: Jozsef (6608)
Jozsef Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6608
Megnéztem.
Pár dolgot kipróbáltam magyarországi településekre. Íme egy javaslat, ami teljesen nem oldja meg a problémát, de 90-95% automatizálni tudsz.
0. Irányított szűrővel gyűjtsd ki a különböző országokat külön munkalapra. Az üres cellák se kerüljenek bele. A továbbiak csak magyar településről beszélünk.
1. A helyes településnevek listája közel sem teljes pl. hiányoznak belőle a nagyobb városok, Budapest, Szolnok, Miskolc stb. Ezért az javaslom, hogy a www.posta.hu-ról töltsd le Excel formátumba az település-irányítószám listát és csinálj belőle egy tényleg helyes településlistát (Budapest, Miskolc stb elég ha csak egy szerepel). Legyen ez mondjuk a Helyes munkalap B oszlopában
2. A Helyes munkalap A oszlopában állítsd elő a településnév ékezetelen változatát a következő VBA függvénnyel:
Function EkezetTorol(szoveg As String) As String
Dim ekezetes, ekezetnelkul, seged As String
Dim i As Integer
seged = UCase(szoveg)
ekezetes = "ÁÉÍÓÖŐÚÜŰ"
ekezetnelkul = "AEIOOOUUU"
For i = 1 To Len(ekezetes)
seged = Replace(seged, Mid(ekezetes, i, 1), Mid(ekezetnelkul, i, 1))
Next i
EkezetTorol = seged
End Function

(egyébként ez még nagybetűssé is teszi)
Tehát a Helyes munkalap
A1: =EkezetTorol(B1)

és végéig másolni
3. A javítást most már FKERES-sel megcsinálhatodí pl.
D2: =HA(NEM(HIBÁS(FKERES(B2;Helyes!$A:$B;2;HAMIS)));FKERES(B2;Helyes!$A:$B;2;HAMIS);"")
és végéig másolni.
4. A fennmaradó településeket legvégső soron kézzel javítod.
Üdv
József
Előzmény: lumi (6606)
lumi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6607
Valtozott a cim, az ftpm beadta a kulcsot :)
http://lumi.beats.hu/lakhely.xls
Előzmény: lumi (6606)
lumi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6606
Megcsinaltam csak erre a problemara az excelt.
Lehet neked/nektek csak egy klikk lenne en meg mar napok ota ugyetlenkedek.
A javitando reszt kene kicserelni ha talal hasonlot a helyesben, ha nincs/vagy nem magyar akkor hagyja uresen, a cellat.

http://www.dreamworld.hu/lakhely.xls

Koszonom szepen ha valaki fordit idot a belenezesbe.
Előzmény: Jozsef (6602)
lumi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6604
Koszonom a valaszt,
a Kecskemét csak egy pelda az erthetoseg kedveert, sajnos iranyitoszam nincs hozzakotve. A hasonlosagbol kene nekem kivalasztani a jo tablabol egy legjobban passzolot, ezt nem tudom hogyan lehetne megirni. A milliomos osszeg szepen hangzana, de sajnos picivel tobb mint minimalberezett adatrogzitoi munkarol van szo :)
Előzmény: Jozsef (6602)
Watchdog Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6603
Ki kell vonni a két időpontot egymásból. Az eredmény egy szám, ami napban mérve ábrázolja az időt. Ha ezt megszorzod 24-gyel, akkor az eredmény egész része az eltelt órák száma.
Ha a kivonás után az eredmény cella formátumát "idő"-re módosítod, akkor egyből az időkülönbséget kapod.
Előzmény: mzsperx (6594)
Jozsef Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6602
kb 30ezer kulonbozo telepules van elgepelve :) vagy ekezet lemaradva.

Nézd, ha jellemzőenvan benne szisztéma, pl. Kecskemét mindig KECZKEMET, akkor csinálsz egy táblát pl. Posta írányítószám állománya alapján és FKERES fv. kigyűjtöd a jó verziót. A többire marad a manuális megoldás.
Egyes betűelírásokat CZ CS helyett Szerkesztés/Csere menüponttal megoldhatsz.
Szóba jöhet meg az Eszközök/Automatikus javítás, de ilyen mennyiségnél az FKERES-es jobban kezelhető.
Ha ettől rosszabb a helyzet, tehát össze-vissza vannak elírva, akkor lehet írni rá hasonlóság vizsgáló függvényeket, amik pl. pontozzák a rossz neveket mennyire hasonlít a valamilyen jó településnévre és egy bizonyos pontszám felett cserélsz automatikusan. A többi itt is manuális. De azért ne várd, hogy itt majd valaki egy jellemzően milliós összegbe kerülő adattisztítási munkára komplett megoldást ad neked:)
Üdv
József
Előzmény: lumi (6600)
Delila669 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6601

Szia!

 

Ha a lapjaidon a különböző termékek azonos cellában vannak a lapokon (termék_1 darabszáma minden lapodon a B1 cellában van), akkor az összesítő lap B1 cellája:

 

=szum('01.02:01.31'!b1)

 

Ha nem azonos a helyük, akkor Adatok/Kimutatás/Több tartomány.

Előzmény: VANESSZA 1 (6598)
lumi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 6600
hogy erre pont nem gondoltam :)
kb 30ezer kulonbozo telepules van elgepelve :) vagy ekezet lemaradva.
szerencsetlen kis office a kisfaluk megyeit sem ismeri nemhogy sajat magat.
Előzmény: Törölt nick (6599)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6599
használj helyesírás-ellenőrző programot.
Eszközök/Beállítások/Helyesírás fül
Előzmény: lumi (6597)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6598
Köszönöm, és még egyet kérdeznék, ha naponta készitek egy termék előállitási listát excelbe, ami különböző darabok mennyiségét tartalmazza. 01.02 a lap neve,(január másodika,)...és igy tovább, jelenleg a 01.10 nél tartok. lehet arra valami általános képletet késziteni hogy az utolsó (Havi nevü lapon) szeretném összesiteni a J6-os excel táblák tartalmát akkor milyen képletre van szükségem? Nyilván szombat, vasárnap nem készitek napi listát.
Erre létezik megoldás?
Előzmény: Jozsef (6595)
lumi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6597
Valaki tudna segiteni? :)
Előzmény: lumi (6576)
Jozsef Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6596
Úgy tudom, Wordben nincs olyan mező, amivel direkben felhasználi függvényt tudnál meghívni. Makróval lehet trükközni, vagy megcsinálhatod a csekket wordben és körlevél ként nyomtatod, úgy hogy az adatforrás Excelben legyen.
Üdv
József
Előzmény: Törölt nick (6593)
Jozsef Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6595
SZia!

Ha esetleg nem akarsz bonyolult képletekkel foglalkozni (bár szerintem ezek sokkal átláthatóbbak), akkor lehet trükközni.
Az Excel a dátumot és időt számként kezeli, a szám egészrésze a 1900 jan. 1-től eltelt napok száma(egyként Ms bugtól eltekintve :) ), a törtrésze napon belüli időpontot jelenti.
Ha csak annyi van egy cellába, hogy 8:15:00, akkor ez igazából 1900.01.01 8:15:00, és számként 0,34375 jelent.
Ha ezt megszorzod 24-gyel akkor órában kapod meg az időt: 8,25.
Tehát pl. a túlórás képletet jól lehet így is fel lehet írni:
=HA((b2-a2)*24>8,5;(b2-a2)-8/24;b2-a2)
Természetes a cellaformátum idő legyen. A túlórákat gondolom összegezni is szeretnéd. Erre cellaformátum [ó]:pp:mm legyen!
Egyébként ezt a 24-való szorzásos dolgot jól lehet felhasználni, ha időt kerekíteni kell (órára, negyedórára, félórára, 10percre stb.)
Üdv
József
Előzmény: VANESSZA 1 (6586)
mzsperx Creative Commons License 2008.01.10 0 0 6594
sziasztok!

a kérdésem a következő lenne: hogy lehet számokat csinálni időpontból
vagyis a két időpont között eltelt órák számára lennék kíváncsi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!