Keresés

Részletes keresés

iglice Creative Commons License 2005.09.13 0 0 295

Sziasztok! Ismeritek-e ezt a "fagyálló" narancsot? Földváron lakik egy kertben.

Szeretném tudni, mi a neve.

 

 

 

trachycarpus Creative Commons License 2005.09.07 0 0 294
Ja, ha nem gaz, a palmak-KERTBEN topicba nyomhatnal fel par palmas kepet, gondolom hasonloan dokumentalod azok fejlodeset is.:)
Előzmény: mergez (292)
trachycarpus Creative Commons License 2005.09.07 0 0 293
Teljesen korrekt a "passzintas"! En nem tudok berakni kepet, az enyem, mint mar irtam, kb. 50 centi. Ha magrol szaporitott, akkor fog ez valaha teremni? Kiultetni en nem merem. Marad dezsaban... Amugy ahogy latom, eleg jol no magrol! Takard be telre.:)
Előzmény: mergez (292)
mergez Creative Commons License 2005.09.05 0 0 292
Összeszedegettem innen-onnan régebbi képeket a japánnaspolyámról, íme:


2000. májusában hoztam egy-két magot belőle a horvátoktól, szeptemberben kikelt, ez az egy maradt meg. Ez a kép 2001. októberi:
















Egy kis szünet az időben, majd 2003. májusában nagy levegőt vettem és kiültettem:
















Ugyanez évben október közepén. Ezután a télen nem fagyott el egy centit sem:













És végül így néz ki most. Reménykedem egy szép őszben, hogy a hajtásai megerősödjenek télire. Elhatároztam, idén nádfonatot kap maga köré és a tetején nagyon jól leszigetelem, mert legutóbb így ment tönkre pár növényem, hogy beázott felülről, aztán jött egy iszonyú kemény február és a takarás alatt megfagyott és bepenészedett.



Nem tudom, jól illik a szöveg a képhez? Mert vagy egy negyed órát passzintottam össze őket, hogy normálisan nézzen ki a böngészőben. Te hogy látod?
Előzmény: trachycarpus (291)
trachycarpus Creative Commons License 2005.09.03 0 0 291
Hat mit mondjak, jol nez ki!:) En nem mernem kint hagyni takaras nelkul. Te tudod... Onmagaban a teto szerintem nem sokat er! Amugy ha mar tetot tudsz fole rakni, akkor mar csak oldal kellene neki, es a szokasos forgacsos takaras. Biztos ami biztos....
Előzmény: mergez (290)
mergez Creative Commons License 2005.09.03 0 0 290
Itt a kép idén márciusban a takarás lebontása után és egy tavaly augusztusi. Ehhez képest nőtt még 30 centit. A tetőt a téli csapadék ellen gondoltam fölé, meg árnyékolásként. A pálmáim jól vannak, egy megadta magát. A másiknak kijött a közepe, de túlélte és hozott 3 szép levelet és az a vicc, hogy ennek ellenére szebben néz ki, mint tavaly. A harmadik legnagyobb szuperul nő, 5 levéllel.



Előzmény: trachycarpus (289)
trachycarpus Creative Commons License 2005.09.03 0 0 289
Kep?:) A tetot nem ertem, mi ellen akarod vedeni? Esetleg ha jol betekerned fatyolfoliaval? Az enyem meg csak fel meteres, meg nem ultettem ki. A palmaiddal mi a palya? Udv
Előzmény: mergez (288)
mergez Creative Commons License 2005.09.03 0 0 288
Sziasztok!

Van egy Eriobotrya japonica-m (japánnaspolya). Eddig minden évben takartam télire, de idén akkorát nőtt, hogy már nem tudnám, maximum egy tetőt eszkábálni a feje fölé. Kérdés: kibírná-e így a telet? Van pár ilyen növény itt Pesten arborétumokban, de azok sokkal nagyobbak és védettebb helyen vannak. Nálam olyan -16-17 fok a minimum. Kinek milyen tapasztalata van vele?

Köszönöm!
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.29 0 0 287
Nem tudom, csak az a furcsa , hogy kifagyott, az alany én úgy tudom -25 fokot bír ki az úgynevezett "vad" növény , a neve számomra most homály utána kellene keressek.
Előzmény: raiff (286)
raiff Creative Commons License 2005.08.26 0 0 286
Én úgy tudom hogy a D. Kaki a nemes alanya, de elképzelhető hogy D. Virg.- ra oltva is jó, bár mint irtam elég lassan nől.
Előzmény: Üdv: Bferi (284)
Évi5 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 285

Biztos ami biztos, takarni fogom. Lehullott levél lesz, rengeteg, nádam van, így anyagilag semmibe se kerül, akár az egész fát be tudnám takarni.

 

Alig várom már, hogy megérjenek a gyümölcsök. Életem első, saját termesztésű datolyaszilváim! Akármilyen ízűek is lesznek, biztos vagyok benne, hogy a legfinomabb datolyaszilva lesz. Naná, hisz az enyém! Juhé!!!!!

 

Köszi mindenkinek a tanácsot!

 

Üdv

 

Évi (Magyarország legboldogabb datolyaszilva termesztője)

Előzmény: Üdv: Bferi (282)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.25 0 0 284
erre szokták oltani a nemesített fajtákat nem?
Előzmény: raiff (275)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.25 0 0 283
ugye tudod, hogy van az országban olyan d.szilva is amely a -5 max hőmérsékletet bírja csak, és előszeretettel árulják konténerbe, olszból származik.Aztán van olyan is amelyik bírja a -25 fokos telet is, 1 éves oltvány takarás nélkül konténerben áttelelt, 2 éves növény takarva teljesen kifagyott, a másik 2 növényem takarás nélkül már több telet kibírt, de egy barátom oltotta, és megesküdött rá, hogy bírja a fagyot, tényleg bírja.( a másik kettő takarás melett tövig kifagyott vásároltam  kertészetben).
Előzmény: gáborke (274)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.25 0 0 282

Azért annyira nem kell kétségbe esni, jobb ha óvod a kisfádat amíg pár éves nem lesz, és nem tudja a saját ereje legyőzni a hideg telet.Sajnos ha egy kicsi 1-3 éves fa fagyérzékenyebb akkor tőből is kifagyhat, ha takarod akkor meg tudod védeni, és ha már pár éves akkor esetleg kisebb nagyobb fagykárokkal átvészeli a telet.

Amit írtál takarásrra anyagot az jó, a falaevelet a tőhöz kb 1m átmérőben és 20-25 cm magasan tedd le, iletve takard a növény tövét, mert talán az a leg fagyérzékenyebb.

Előzmény: Évi5 (272)
raiff Creative Commons License 2005.08.25 0 0 281
tényleg csak nagyon enyhén. bogarak legyek csak virágzáskor.
Előzmény: Évi5 (280)
Évi5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 280

Dögszagot? Én hiába szagolgatom, nem érződik rajta semmi se. A virágnak sincs illata. (Vagy csak az én szaglásom nem jó, de hogy ennyire?)

Bogarak, legyek egyáltalán nincsenek rajta. (Lehet, hogy nekik is rossz a szaglásuk?)

Szerencsére, a mostani esőzések nálunk jég nélküliek voltak, így gyönyörű szép nagyok a gyümölcsök. Már most akkorák, mint amilyeneket a boltban lehet kapni, csak még zöldek. Az enyém Rappaiéktól való. (Zomba)

Előzmény: raiff (279)
raiff Creative Commons License 2005.08.24 0 0 279
A d. kaki- ról csak annyit hogy a második fát ültettem. Az első a dunántúlról való volt, az első termő évében lepotyogott a másodikban a jégeső verte szét az egész fát, azon a télen takarás ellenére elfagyott. Az ujabb fa Bp.-ről van még kicsi, oltás után második éves. Egyébként mind a három fa enyhe dögszagot áraszt, virágzáskor erősebben.Nem is látni rajta csak legyeket meg bogarakat.
Előzmény: Évi5 (278)
Évi5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 278
Köszi, megfogadom a tanácsod. Igyekszek mindent megtenni, hogy jó helyen legyen nálam. Csak az a baj, hogy kevesen ismerik, így minden információ, tanács jól jön.
Előzmény: gáborke (274)
Évi5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 277

Szia raiff!

 

Írtad, hogy három fajtád van, de a D. kaki változatról nem írtál. Neked mik a tapasztalataid? (Tudod, eddig kevés emberrel találkoztam, akinek lett volna datolyaszilvája, így ha valaki megjelenik a fórumon, és óvatlanul elmondja, hogy ő is ilyen növénnyel büszkélkedik, akkor igyekszem az összes tapasztalatát, információit kiszedni belőle. Előre is bocsi, hogy letámadlak kérdéseimmel.)

 

A D. Virginia ezek szerint magról is szaporítható? Megpróbálok majd utánaolvasni, őt még nem annyira ismerem. Ha megtetszik, lehet, hogy belefogok a termesztésébe.

 

Köszi az infókat.

 

Üdv. Évi

 

 

Előzmény: raiff (275)
raiff Creative Commons License 2005.08.24 0 0 276
köszi az infót , majd érdeklődök
Előzmény: Üdv: Bferi (269)
raiff Creative Commons License 2005.08.24 0 0 275
sziasztok. A datolyaszilvához még: nekem háromféle van, D. Kaki , D. Virginiana és D. Lotus. A d. lotus egészen apró gyümölcsű ( kökény nagyságu ) minusz 15 alatt ez sem nagyon bírja . A d. virg. ennek már cseresznye nagyságu gyümölcsei vannak, és kibirta a minusz 25 fokot is nálam.Bár a három közűl ez nő a leglassabban és 6-7 éves kortól terem csak.Ez utóbbiból érés után szivesen küldök magot bárkinek.
gáborke Creative Commons License 2005.08.24 0 0 274

Hát a datolyaszilva azért elég jól bírja a fagyot. Lombtalan állapotban -15-20 ig nem károsodik. inkább csak a nagyon fiatal növény lehet takarni. Persze kifagyhat a nagyobb növény is, ha hülye idő van, pl 15 C-os december után,-20 C. De ilyenkor majd minden kifagy.

Levél jó takarási módszer, de azért elötte nem árt gombaölőt keverni bele.:)

Előzmény: Évi5 (272)
Évi5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 273

El tudom képzelni magam, ahogy ott fogok toporogni a fa mellett, hogy mikor érik már, mikor érik már... De ígérem, visszafogom magam. A piacon vett példányoknál érződik még a csersav, de azért finom. Igyekszem majd szép szottyosra érni hagyni.

Előzmény: bombaba (268)
Évi5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 272

Köszönöm szépen a tanácsokat. Ez egy kissé elszomorító. Ha tényleg nem bírja ki a telet, nem tudom, hogy mit csinálok. (Kétségbeesek, dühöngök, elkeseredek, stb..)

 

Az biztos, hogy takarni fogom. Hódmezővásárhelyi vagyok, az ország egyik legnaposabb városában lakom. (Ez mondjuk, az utóbbi napokban nem volt igaz, folyton esett.) Az utóbbi években azért nálunk is előfordult -15, -17 fokos hideg télen. 

 

Én azt olvastam, hogy az egyik legjobb takarási módszer a levél, vagy széna, melyet kívülről náddal kell lefedni. A növényi részek fokozatosan bomlanak, ezzel hőt fejlesztenek. Nád az van otthon, levél pedig hullani fog a körtefáról.

De még utánaolvasok, hátha van ennél még bombabiztosabb módszer.

Előzmény: Üdv: Bferi (271)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 271

:-))))  igen nekem is ezt mondták csak azt felejtették el mondani, hogy az a fajta csak -5 ig fagytűrő.

 

A leválzetből és gyümölcsből ítélve nem -20 fokos növény, bár én nem értek hozzá igazán.Nekem a fagytűrők csúcsosak kissé.

Előzmény: Évi5 (264)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 270
ami lemaradt, én a fóliát nem javasolom, inkább csomagoló papírt, mert a fólia alatt begombásodhat és egyszerűen kirothadhat.
Előzmény: raiff (267)
Üdv: Bferi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 269

a Bene Lacinál Budafokon kapható, nekem 2 van és 1 év után terem, most kb 100 db. gyümölcs van rajtuk, kisebb nagyobb.

 

http://www.fw.hu/bene17/

Előzmény: raiff (267)
bombaba Creative Commons License 2005.08.23 0 0 268

Köszi, az érzés kölcsönös.

Csak arra vigyázz, nehogy  korán kóstolj bele. Évekkel ezelőtt nagyon rossz benyomást tett rám egy éretlen darab. Mióta ettem érettet, a kedvencem lett.

Előzmény: Évi5 (266)
raiff Creative Commons License 2005.08.23 0 0 267
üdvözlet mindenkinek. Évinek: A datolyaszilvát feltétlenűl be kell takarni amennyire csak lehet. Nálam már több kifagyott. A legjobb az egész fát takarni , amig a nagysága engedi. Rossz kabátokkal és egy nagy szőnyeggel szoktam, plusz fóliával hogy ne ázzon át a téli csapadéktól.Néha enyhébb napokon kibontom szellőzni.Bár nem tudom az ország melyik részén laksz, itt északon (hevesben) néha elég kemény fagy van. A növények kb. kéthetes lemaradásban vannak a déli országrészben lévőkhöz képest. Tud valaki igazi termő JUJUBÁT valahol? Én már 10 éve nevelem, négy méteres gyönyörű bokor csak éppen alig van rajta 5-10 szem évenként. Valahol olvastam, a gyökérsarjakról nem jó szaporitani mert nem hoz termést. (kecskemétről van) Most már kivágom.
Évi5 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 266
Nagyon szépek. (Irígy is vagyok.)
Előzmény: bombaba (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!