Keresés

Részletes keresés

Csarli1 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10359

Szerinted meddig tart virágzás a csonthéjasoknál?

Előzmény: Veszpremi (10349)
secperc Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10358

Én nem ültetem ki, mert 160 cserepem van:-))))

De nem emlékszem, hogy az elmúlt 4 év alatt ilyen lett volna a levelük valaha is:-((((

Lehet, hogy a napsugárzás miatt van esetleg?

Előzmény: pacsepa (10356)
secperc Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10357

Nincs. Az atkát nagyon jól ismerem sajnos:-(((( Pajzstetvem sincs.

Ősszel lepermeteztem Vegesol eRes + Vertimec 1,8 keverékkel, úgy mentek be a teleltetőbe. kártevőmentesen teltek és márc. 18-án hoztam ki őket. Most fedeztem fel egyik másik növényemen ezeket a barnás levélszéleket.

Előzmény: beetee (10355)
pacsepa Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10356

Hát az enyémen is ilyen, de nem szoktam törődni vele. Amikor kiültetem, akkor lehullik mind és hoz helyette szép egészségeset, mint minden évben.

Előzmény: secperc (10354)
beetee Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10355

Fonákon nincs "pókháló"? és nagyítóval kis nyolclábúak, mert akkor atka.

Előzmény: secperc (10354)
secperc Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10354

 

Sziasztok:-)

 

Leandereimen ilyen foltokat találtam. Ez gombabetegség?

Van itthon Vegesol eReS-em permetezzek vele?

taormina1 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10353

De akiket még nem permeteztem meg, még nem virágzanak!

Tessék most már esöt jósolni!

Előzmény: Veszpremi (10349)
Veszpremi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10352

Feltételes módban írtam! Én nem a koponyeg-rol veszem az infókat, meteorológiai modelleket szoktam nézegetni. Esélyről beszélek, aminek nyilván van valószínűsége, magam is remélem, hogy nem jön be az erős fagy verzió! Ha a koponyeg pl. nulla fokot mutat, az nyilván nem azt jelenti, hogy országosan nulla lesz a minimum, van egy szórás, lehet annál sokkal alacsonyabb is helyenként, ill. magasabb is. A hétfő még messze van, sokat változhat bármelyik irányban a dolog.

Előzmény: pacsepa (10351)
pacsepa Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10351

Hol látsz Te szörnyű fagykár veszélyt? Én a koponyeg.hu-t szoktam nézni, naponta kétszrr frissítik a kéthetes előrejelzést. Lehűlés jön de annyira nem vészes, ilyenkor ez azért nem szokatlan dolog. A gyümölcsfák egy-egy éjjeli mínusz 1-2 fokos fagyra fel vannak készülve, az még virágzásban sem okoz számottevő kárt, mert a lombkorona magasságában ez már nem igazán lépi túl a fagypontot.

Amire inkább fel kell hívni a figyelmet, hogy ebben az időszakra nem célszerű permetezést hagyni, mert szeles-csapadékos lesz az idő, ugyanakkor pedig ez ideális a leggyakoribb  gomba fertőzésekhez. Akinek akkor lenne időszerű, az kénytelen előrehozni a permetezést.

Előzmény: Veszpremi (10350)
Veszpremi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10350

A hétvégén (épp húsvétra) jön egy elég drasztikus hideghullám. Ha a hideg levegő nyugalomba jutna, annak szörnyű fagykár következményei lehetnek országosan. Reménykedjünk, hogy nem fog bekövetkezni! Leginkább a hétfő hajnal látszik kritikusnak.

Veszpremi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10349

Chorus virágzás alatt 3x. Elején, közepém és a vége felé. Ez lenne az ideális (ha az időjárás is engedi). Én úgy tudom. http://www.balintgazda.hu/balint-gazda/novenydoktor/mikor-permetezzunk-monilia-ellen.html

Előzmény: taormina1 (10348)
taormina1 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10348

Szia, azt végülis nem mondtad egyértelmüen, hogy melyiket mikor csináljam.

Ezért a következö történt, (de ma még módosítható:)

Sárgabarack tegnap kapott Teldort. Ez egy egész kicsi fa, tavaly ültettem, és csak a Teldort tudtam ennyire kis adagban megkeverni (kézi permetezö). Tele van virággal.

 

Szölö + egres+ribizli: Thiovit+Topsin tudom, hogy a Topsin a szölönek fölösleges volt, de tényleg nem tudok annyiszor keverni, ahány bokor van.

 

Öszibarack: Alfa Solo, bár levelük még nincs. Sajnos az elöbb eltévesztettem a szer nevét; nem Folicur Solo, hanem ALFA Solo; remélem az is jó lesz. Az ampulla negyedét használtam csak el. 2,5 l vízzel meglett az öt fa.

 

A dilemmát az okozza, hogy a többi növény, akiknek Chorust javasoltál, még sehol sem tart: szilva, birsalma, körte, meggy, alma még csak bimbósak. Ha esetleg erre jársz, írd ide, hogy ennek ellenére aktuális-e a permetezésük

Előzmény: Antisystem (10342)
beetee Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10347

Két örökzölddel akadt problémám, ezekhez nem értek annyira...

 

Boróka

Sárgul, szárad, a friss növekmény egy ideig bírja.

 

 

 

 

Leylandi

kiterjedt szürkés foltok a sövény alján, fehéres bevonat a leveleken.

Néhány helyen gyapjas gubók az elágazódásokon, de ahhoz ritkán, hogy biztosan a tetvekre fogjam. Lehet, az csak a felülfertőzés (vagy mégsem).

Az a baj, hogy van vagy 250 méter hosszban 8 méter magas fal ebből, aminek ugye van két oldala.

A környezet kímélést is szem előtt tartva, de főleg a pénztárca tartalmát... feleslegesen nem szórnék ki olyan szert, ami nem is erre a fertőzésre való.

Szóval biztosra mennék...

zildi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10346

köszönöm

Előzmény: Antisystem (10344)
Antisystem Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10345

Szia!

 

Karatét még nem használtam körtelevélbolha ellen, Decist már igen, és ahogy írtam, bevált, ha 2-2,5x töményebbre vettem az adagot. Az a baj, hogy a Vertimec nem szabadforgalmú, pedig évek óta megy rajta a téma... a Mospilan meg - ahogy írtad is - 2-3 év alatt hatástalanná válik, ha nincs váltótárs...

Szerintem ideje tüntetést csinálni "Free Mitac" címmel:)))

 

ÜdV

Előzmény: Csarli1 (10333)
Antisystem Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10344

Szia!

 

SZVSZ Mindenképpen érdemes megfelezni (akár harmadolni, negyedelni :)) és 2 hét múlva megismételni.

 

ÜdV

Előzmény: zildi (10329)
Antisystem Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10343

Ha nem vagy biztos a dolog korompenész-voltában, akkor próbáld meg letörölni szappanos vízzel... ha jön, akkor korompenész, ha nem, akkor meg nem korompenész, hanem azok az eshetőségek jáccnak, amit itt Ali-bá és Csarli írt... meg persze anélkül is játszhat, simán lehet egymás mellett egy időben egy körtefán körtelevélbolha, meg nektáriás ágrák:(

A tűzelhalás ellen meg meg lehet próbálni Kasumint organizálni, az egy antibiotikum (az embernél is használt Streptomycin-Gentamicin kör rokona, un. aminoglikozid), minden évben meg szokta kapni a 120 napos engedélyét... az képes gyógyító hatásra is, nem csak megelőzőre, mint a réz vagy az Aliette...

 

ÜdV

Előzmény: batman1 (10324)
Antisystem Creative Commons License 2012.04.03 0 0 10342

Szivesen:) Ime:

  • rengeteg Teldor, adagolható kiszerelésben is -  transzlamináris (messze nem terjed a hatása a növényben, de helyben eljut a növény szövetei közé, mondják mélyhatásúnak is)
  • Quadris, egy ampulla - szisztemikus (felszívódó)
  • Folicur solo 1 ampulla - szisztemikus
  • Topas 2 ampulla - szisztemikus
  • Dithane - kontakt
  • Chorus - szisztemikus
  • Ridomil - szisztemikus és kontakt keverék
  • Topsin m - szisztemikus
  • Champion - kontakt
  • Thiovit Jet - kontakt

a kontakt szer csak azt tudja meggyógyítani/eliminálni, amit közvetlenül eltalál, nem pedig azt, ami csak késöbb fog majd odakerülni.

Amíg ott van a szer, addig hat, tehát ha mondjuk egy levél felületén ott a réz vagy éppen a kén vagy valamelyik kontakt pótszere, addig az odakerülő fertőző spóra nem tud fertőzni...

 

A szölöt azért hagytam, ki, mert aki metszette, (egy itteni borászguru különben) azt mondta, hogy egyenlöre teljesen fölösleges.

Érdekes, biztos van benne valami... én mondjuk metszés után csuklóból permetezni szoktam szőlőt is, rózsát is, hogy fertőtlenítsem a sebzéseket, de mondjuk tény, március elején se a lisztharmatnak se a peronoszpórának nincs "szezonja"...

 

elvitte az atkafertözés. Ezt meg lehet elözni valamivel? Egyáltalán Atkák ellen létezik egyáltalán valami, ami hatásos?

Hát, az atkairtókból most megint párat kivontak tavaly, ami maradt még szabadforgalmu az a Nissouron, meg a Sanmite.  A II. kat-ból a Vertimec meg a Magus feltétlen megemlítendő, ha tudsz szerezni. Nem atkairtó de jelentős atkagyérítő hatása van a kénnek meg a Bi58-nak (II) is...

 

Actara, Chess, Karate olyanok, minta szenteltvíz.

Érdekes, Actara helyett általában Mospilant használok, a másik kettőt is, és nekem nem rosszak a tapasztalataim velük. Az tény, hogy ezek (az első kettő legalábbis) NEM taglózó hatású kontakt mérgek, tehát nem úgy hatnak, hogy 10 perc mulva potyog a tetű... de 1-2 nap alatt szépen kinyírják őket... És hát atkára nem hatnak szokott adagban.

 

A molytetű az egy külön kategória tavalyelőtt az egész nyár arról szólt, hogy a molytetvekkel kardoztam a kelbimbón, beleértve II. kat szereket is... az a baj, hogy a molytetű egy bizonyos fejlődési állapotában vízlepergető burokban van, és anyagcserét sem folytat, ergo sem a kontakt sem a gyomormérgek nem hatnak ellene - és mindig akad a növényen ilyen stádiumu. Ezért azután ilyen koktélok müxenek, mint Mospilan-Karate-Dimilin keverék... anno, amíg lehetett, Actellicet (a kullancsirtónak is használt szervesfoszfátot) használtam a molytetű-nép ellen...

 

ÜdV

Előzmény: taormina1 (10341)
taormina1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10341

Köszönöm ezeket a részletes és megbízható tanácsokat; Rád mindig lehet számítani.

Nem írtad viszont, hogy mindez mikor esedékes?

 

A szölöt azért hagytam, ki, mert aki metszette, (egy itteni borászguru különben) azt mondta, hogy egyenlöre teljesen fölösleges. Egyébként a szölövel csakugyan viszonylag kevés baj szokott lenni, de ha úgy látod, persze lefújom. Inkább Thiovittel, vagy Vegesollal?

 

Nagyon meglep, hogy azt mondod, hogy a kontakt szerek megelözésre valók; én azt hittem, épp fordítva van; a kontakt szer csak azt tudja meggyógyítani/eliminálni, amit közvetlenül eltalál, nem pedig azt, ami csak késöbb fog majd odakerülni.

Megtennéd még, hogy a lenti listám mellé odaírod, hogy mi kontakt és mi fölszívódó?

 

Eddig az apró üvegházba ültetett növényeket minden évben elvitte az atkafertözés. Ezt meg lehet elözni valamivel? Egyáltalán Atkák ellen létezik egyáltalán valami, ami hatásos?

A szabadforgalmú rovarölök egyszerüen egyáltalán semmire se valók. Actara, Chess, Karate olyanok, minta szenteltvíz.

 

Otthon csak szobanövényeim vannak; a Clivia évek óta küzd a rendkívül makacs gyapjas tetü-fertözés ellen. Az egyik balkonládában meg átteleltettem egy Lantanát és egy Gerberát. Egész télen jóformán hetente permeteztem öket (ezúttal karatéval), a legcsekélyebb eredmény nélkül. A molytetvek fölszállnak, ha permetezek, utána meg röhögve visszaülnek. De a levelek fonáka mindig tele petékkel.

Előzmény: Antisystem (10319)
Antisystem Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10340

Köszi, mi sem tűző napra tesszük, csak a reggeli 2-3 órában kap direkt napfényt, a déli-délutáni időszakban árnyékban van.

 

ÜdV 

 

 

Előzmény: taormina1 (10338)
taormina1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10339

Köszönöm szépen!

Előzmény: alfi13 (10321)
taormina1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10338

Bocsánat, igazán nem akarok beleszólni, de lehet, hogy a monsterát nem okos dolog kivinni, különösen nem napra. Jellegzetes öserdei kúszónövény, ami fákra csavarodva próbálja elérni a napfényt, -de mert nem tud megállni a saját lábán, mint egy fa, sose sikerül neki. Ezért gyakorlatilag az öserdö félhomályában éli le az életét, és mindig csak a lombkoronán átszürt fény jut neki.

Ezért nem hálálja meg, hogy kiteszed a napra. "Genetikailag" nincs hozzászokva. Tedd valami nagy fa alá, vagy hagyd bent a helyén.

Előzmény: Antisystem (10322)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10337

Tévedtem ez nem tűzelhalás, hanem nektriás ágelhalás, rosszabb a tűzelhalástól, nekem két év alatt kb. 250 fát vitt ki. A baloldali képen látszik tünete a vesszőn.  

Előzmény: Csarli1 (10333)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10336

Egészséges részig csonkolni, ha a sudarat elérte 16-os drótkötél.

Előzmény: Camille88 (10334)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10335

A baloldali kép sajnos semmi jót nem mutat, az ágat, amelyiken megjelentek a tünetek az egészséges részig csonkolni, ha a sudarat elérte 16-os drótkötél.

Előzmény: batman1 (10324)
Camille88 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10334

És a tűzelhalás ellen mit lehet tenni, ha már kialakult?

Előzmény: Csarli1 (10333)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10333

Vertimec, Dimilin, Silwet, a többi szeren csak híznak a bolhák. Decis, Karate Zeon teljesen hatástalan, Mospillan tavaly már nem működött. Ez nem korompenész, inkább tűzelhalás.

Előzmény: Antisystem (10325)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10332

A vesző milyen színű, az nem száradt el tavaly, mikor a levelek leszáradtak?

Előzmény: batman1 (10323)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10331

Nem korompenész, hanem fagyás.

 

Előzmény: Balage-81 (10330)
Balage-81 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 10330

Nálam is volt tavaly valami fekete ragya a körtén. Elfeketedtek a kicsi, éretlen termések és legalább a fele részük lehullott. Akkor ez a korompenész?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!