Keresés

Részletes keresés

xgab76 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 149
Kösz. Megpróbálom felkutatni. A hétvégén megpróbálkozok egy kis önképzéssel a Balatonnál. Remélem sikerül. Addig is lehet, hogy valahova megpróbálok kirakni egy pár képet, hogy valaki súghasson nekem: mitől lehetne jobb a kép.

Üdv: Gab

Előzmény: Devereaux (148)
Devereaux Creative Commons License 2002.09.30 0 0 148
Na szia;

Má mér' lennél láma, senki sem tanulta ezt az édesanyja hasában. Kérdésedre válaszolva: nagyon sok jó és legalább annyi kevésbé jó könyv létezik. Én kezdésnek két nagyon egyszerűen beszerezhetőt (én a Média Markt-ban láttam) tudok ajánlani neked:

1. Richard Keating - Enczi Zoltán: Fotózásról utazóknak, nyaralóknak...
2. A másodiknak egy egész csapat a szerzője, magyarok és külföldiek - Rainbow Slide kiadó: A természetfotózásról

Mindkettő elég az alapokhoz.

Üdv. Devereaux

Előzmény: xgab76 (146)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 147
Köszi. Ahogy nézem ott is hasonló árak vannak. Persze biztos a márkának is függvénye az ár. Majd kipróbálom helyben. Szerinted a tesztnél formázzam a kártyát?
Előzmény: gyattila (145)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 146
Innen is látszik, hogy mennyire láma vagyok a fotózáshoz. :) Mondjuk annyira könnyű használni, hogy 2 nap fényképezgetés után, már szinte használhatóak is a képeim. A segítséget köszi. Kérdés: honnan tanultatok ilyen okosságokat? Kellene vennem szereznem valami fotós okosságokat tartalmazó tankönyvet...
Előzmény: Devereaux (144)
gyattila Creative Commons License 2002.09.30 0 0 145
Nézd meg a depo.hu-n a CF kártya kínálatot. Azt hozzá kell tenni, hogy az ilyen olcsóbb kártyák Noname kártyák. Javaslat: akármilyen kártyát is vegyél, vidd magaddal a gépet és próbáld bele. Formázd le, és csinálj egy néhány képet ott a helyszínen. Ha ott megfelelően működik, akkor szvsz gond nem lehet a későbbiekben sem.
Előzmény: xgab76 (143)
Devereaux Creative Commons License 2002.09.30 0 0 144
Hi;

"Gondolom TV vagy AV módban (nem tudom, melyiknél lehet a blendét állítani) kellene a blendét minél jobban kinyitni."

1. TV, azaz "time value" vagy másnéven rekeszautomatika üzemmódban a gép állítja a rekeszt, tehát ezt nyugodtan felejtsd el makrónál.
2. Ahhoz, hogy a tárgy első része, közepe és hátsó része is éles legyen, másképpen fogalmazva nagy legyen a kép mélységélessége nem kinyitni, hanem szűkíteni kell a rekeszt. Tudod? Nagy blende érték=szűk rekesz és fordítva.

Ahogy rati írta, AV mód, azaz időautomatika és a lehető legnagyobb blende-érték, azaz legszűkebb rekesz. Ennek a meghosszabodott záridő fog határt szabni de ha van állványod, akkor ez nem olyan nagy gond.

Előzmény: xgab76 (141)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 143
Köszi. A későbbi képeken már próbálkoztam ilyesmivel, ott elég jó is lett. De az nem makró módban volt. :) Próbálkoztam a Nemzetinél egy pár lövéssel. Nagyon tetszett. Sajnos memóriából még nem állok túl jól, csak a géphez kapott 32 megás van. Ti hol szoktatok venni CF-et? Akarok menni nagykerbe, mert egy kicsit olcsóbb árkategória (128Mb ~ 10+fa, 256Mb ~ 20+fa). Mire kell vigyázni? Szokott a G2-vel olyan lenni, hogy nem fogadja el a memóriát? Majd kipróbálom helyben. :)
Előzmény: rati (142)
rati Creative Commons License 2002.09.30 0 0 142
xgab76

AV mód, 8 -as blende

Előzmény: xgab76 (141)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 141
Na a hétvégén nézegettem a gépet. Nagyon tetszenek a képei, habár a fotós lehetne egy kicsit jobb is. Másik kedvenc hobbim eredményeit is fényképezgettem, makró módban. Na ehhez kapcsolódóan lenne kérdésem. Hogyan lehet elérni, hogy a céltárgynak ne csak részletei legyenek élesek, hanem az egész? Sajnos nem nagyon sikerült jó eredményt elérnem: vagy az eleje, vagy a közepe, vagy a vége lett éles. Ötlet? Gondolom TV vagy AV módban (nem tudom, melyiknél lehet a blendét állítani) kellene a blendét minél jobban kinyitni. Másik kérdés, hogy hogyan érdemes fényképezni fényforrás-irány szempontjából? Főleg ilyen kicsi dolgoknál érdekes a fény kérdése.
xgab76 Creative Commons License 2002.09.27 0 0 140
Már meg is vettem! Tegnap jött meg, csak sajnos nagyon el voltam havazva munkailag. Este meg szülinapoztunk. :) Azért persze készült egy pár kép. Nem hinném, hogy hamar váltanom kellene. :D Visszatérve előző kérdésemre: mit teszteljek és hogyan? Már csináltam két képet, egyet lezárt objektívvel, egyet pedig egy nagyon világos fehér lapra. Nem nagyon vettem észre semmi galibát, de nem is nagyon tudtam megnézni. Ti mivel nézitek meg a képet? Vagy 500% nagyításban apránként végiglapozzátok? A fókusz jónak tűnik, nem homályosak a képek. A WB-hez nem értek, mit nézzek rajta? Minden ötletet várok! Magyar leírás egy nagy szivatás. CCS-nél vettem és egy írt CD-n küldték el a leírást pdf formátumban. Nagyon gáz, tele van helyesírási hibákkal, hiányzó szövegek vannak benne. Ilyenek kb: tekerje a ~ pozícióba. Na most hova tekerjem?! Elindult a hajsza normális magyar nyelvű leírásért, vagy inkább angol-ért. Eddig az angol leírásokkal voltam a legelégedett. Hű, de nagy szussz volt... :)
Előzmény: víztorony (138)
_core Creative Commons License 2002.09.26 0 0 139
Szerintetek mikorra fog kijönni hozzánk is a G3 és mennyi lesz az ára?

Nemet arakat lattam eddig a G2 jelenleg 829.90 Euro es ugyan itt a G3 871.90 Euro es oktober vegetol forgalmazak.Nalunk arban mennyi lesz a kulonbseg azt sajnos nem tudom.

http://www.pluspark.de/products/digitalkameras/canon/canon.shtml

Előzmény: xgab76 (137)
víztorony Creative Commons License 2002.09.26 0 0 138
Felhívtam a Canon Hungáriát. November végén kezdik forgalmazni a G3-at. Az árról nem lehet tudni semmit persze.
Azt mondom, vedd meg bátran, és nyugodtan a G2-t!
Aztán legfeljebb majd a G4-re váltasz, ha egyáltalán váltani szeretnél a G2-ről...
Előzmény: xgab76 (137)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 137
Én nem láttam a két gép között olyan nagyon egetverő különbséget. Van? Egy párszor láttam itt a fórumon, hogy azt tanácsolták: várd meg míg kijön ez-meg-az. Ilyen elv miatt várhatnék a végtelenségig, mert mindig lesznek újabb gépek, amik jobbak, szebbek, drágábbak. Szerintetek mikorra fog kijönni hozzánk is a G3 és mennyi lesz az ára? Nekem október közepétől már KELL egy működő fényképezőgép, amit tudok is használni. Ezért döntöttem úgy, hogy ezt a gépet veszem. Kacérkodtam más gépekkel is, de tudás, kinézet és ergonómia miatt ennél maradtam. Ez van. Lehet, hogy elhamarkodtam, de már kb. június-július óta keresgélem az én kis gépemet.
G.

Ui.1: Bárhogy döntesz, rosszul döntesz? Vagy jól?

Előzmény: víztorony (136)
víztorony Creative Commons License 2002.09.24 0 0 136
Én most már megvárnám a G3-at. Nem mintha a G2 nem lenne bazijó. Ezen nem gondolkodtál még?
Előzmény: xgab76 (134)
bertocorleone Creative Commons License 2002.09.24 0 0 135
Ciao!

A G3 max zársebessége 1/2000 sec a G2 1/1000 sec hoz képest

Előzmény: Frodika (127)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 134
Sziasztok!

Lassan összeszedem a bátorságomat és megveszem G2-emet. Remélem nem fogom megbánni. Lényegre: megvétel után egy alapos tesztet szeretnék futtatni rajta, ehhez kérem a tanács véleményét: mit teszteljek meg nagyon alaposan?
Amit sikerült összeszednem a csaknem 20000 (?)bejegyzésből:
1. Dead, stuck és esetleg hot pixelek. Legalább legyek vele tisztában.
2. ....
Na itt akadtam el. Nem hinném, hogy ez lenne az egyetlen dolog, amit meg kellene vizsgálnom! Mit tanácsoltok? Autófókusz? LCD? Azt tudom, hogy az LCD-n lehetnek hibák. Várom a tanácsokat még a héten! Remélem a hétvégén már tesztelgethetem. Valószínüleg a közeljövőben nem fogok másik gépet venni, így jó lenne, ha nem később derülnének ki a hibái, amikor már "nem teljesen amatőr" a besorolásom. Előre is köszi az 5leteket!
G.

handras Creative Commons License 2002.09.22 0 0 133
Szívesen, de a szakszerűségért majd biztosan kapok a többiektől.... :-)
Előzmény: Frodika (132)
Frodika Creative Commons License 2002.09.22 0 0 132
Handras!

Köszönöm a szakszerű magyarázatot,most már értem.

handras Creative Commons License 2002.09.22 0 0 131
SLR=tükörreflexes
Ez azt jelenti, hogy kereséskor "leereszkedik" egy tükör az optika mögé és ez vetíti a képet a keresőbe, aztán exponáláskor a tükör felcsapódik és szabad utat enged a filmre/CCD-re. Ha nagyon leegyszerűsítem a dolgot, akkor ennyit kő rúla tudni. :-)
Előzmény: Frodika (129)
handras Creative Commons License 2002.09.22 0 0 130
SLR LIKE: Olyan mintha tükörreflexes lenne. De nem olyan :-), hanem amikor belenézel a keresőbe akkor is egy kis LCD monitort nézel egy nagyítóüvegen át. Sokan szeretik, sokan pedig nem tudják megszokni. A G1,2,3-n viszont csak egy átnézeti kukucska van, amim a téma kb 70%-a látszik, és közeli témáknál jelentkezhet az un. paralaxis hiba, ami abból adódik, hogy nem a gép optikáján, hanem a kukucskán keresztűl, nézel át és nem egészen ugyanaz a kettő látósíkja. Természetesen mindkét gép esetében használhatod a komponáláshoz a hátsó LCD monitort is.
Előzmény: Frodika (129)
Frodika Creative Commons License 2002.09.22 0 0 129
Handras!

Köszi a gyors választ. Az előbb egy lényeges információ kimaradt, hogy teljesen kezdő vagyok a témában, mondhatnám azt is, hogy sik hülye. Igy nem tudom értelemzni, hogy mit jelent a mondat utolsó része az SLR izé. Ez gyakorlatban milyen előnyt jelent a G3-mal szemben? Vagy csak a mükődési elvre vonatkozó megállapítás.

handras Creative Commons License 2002.09.22 0 0 128
A G3-ban van egy un. fókusz sorozat:" Vadonatúj funkció az automatikus expozíció-sorozat alkalmazása a fókuszra. Eddig egyik digitális fényképezőgép sem volt képes a beállított fókusz elé és mögé fókuszálva automatikusan képeket készíteni."
Ez pl. nagyon vonzó számomra. A Fuji viszont SLR Like.
Előzmény: Frodika (127)
Frodika Creative Commons License 2002.09.22 0 0 127
Sziasztok!

Aziránt érdeklődnék tisztelettel, hogy a G3 miben jobb a G2-nél. Hamarosan megszeretném lepni magamat egy digitális fényképezőgéppel, s egyelőre nem tudom eldönteni, hogy milyet vegyek. Maximum 2-300.000 Ft-ot szánnék rá. Eddig Fuji S602 és a G3 között hezitálok.

handras Creative Commons License 2002.09.16 0 0 126
Az már egy ósdi masina, hiszen mindjárt itt a G3!;-)
Előzmény: bertocorleone (125)
bertocorleone Creative Commons License 2002.09.16 0 0 125
Ciao

Két hete semmi hozzászólás.....
Ezen is látszik, hogy a G2 -vel senkinek semmi problémája nincs ;o)

handras Creative Commons License 2002.09.02 0 0 124
És itt van néhány, amit a tüzijátékról lőttem.
handras Creative Commons License 2002.08.31 0 0 123
Nem álltam neki túlzottan keresgélni, inkább kimentem az erkélyre és lőttem néhányat neked:
nézd meg itt.

Előzmény: Tomo99 (121)
handras Creative Commons License 2002.08.30 0 0 122
Tomo99: Nekem van tele előtétem és meg vagyok vele elégedve, majd késöbb teszek ide 1- 2 linket amit azzal csináltam.

Nem tudom mitől "rettegettek" a pixel hibák nekem 1 db HOT van.

Előzmény: Tomo99 (121)
Tomo99 Creative Commons License 2002.08.30 0 0 121
Van valakinek tapasztalata a G2-hez való előtétlencsékről? Érdemes venni, mennyivel romlik a képminőség?
Én elsősorban a telekonverter 1,5x (TC-DC58) szeretném megvenni, de ha a képélesség láthatóan leromlik, akkor nem sok értelmét látom.
Persze érdekelne a többi előtétlencsével kapcsolatos vélemény is, de ezekre egyenlőre nincs keretem.
Tomo99 Creative Commons License 2002.08.30 0 0 120
Valaki le tudná írni a G2 rettegett pixelhibáit? Mit kell ezen érteni és ezek a G1-re is jellemzőek vagy csak a G2-es hibája!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!