Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2014.10.25 0 0 119

Meséljetek már arról, hogyan teleltetitek a clíviáitokat, mert biztos sokaknak van olyan gyönyörűségük. Nekem is van már vagy egy évtizede, magról szaporítottam is őket. Különösen becses az egyik, ami amúgy egyáltalán nem olyan szép, mint a másik, de a magját Anacapriból hoztam valamikor nagyon régen. Ott van egy csodálatos kert, amiben mindig az idénynek megfelelő növények virágoznak, a clíviák akkor már lassan elvirágzásban voltak. 

 

  

Ez keskenyebb levelű, kisebb virágú, az utolsó kép már az enyém. 

 

 

 

Ezt valamikor réges-régen kapta a férjem, sokáig sínylődött, de aztán megtaláltam a neki ideális helyet, és nőtt, mint a gomba!

Régebben a még nem beépített fürdőszobánkban teleltettem, ahol olyan 17 fok körül lehetett és volt némi fény, és ezt nagyon szerette. Mikor elkezdtek kibújni a bimbók, akkor vittem a nappaliba, ahol azért annak idején rendesen fűtöttünk. De pár éve leszorult a pincébe, azt nem szereti, sőt, sok levele a tél vége felé elkezd sárga foltokat növeszteni, sőt, gyakorlatilag elrohadnak, kénytelen voltam őket levágni. Most úgy gondolom, nem viszem le a pincében, inkább legyen a nappaliban egész télen, ahol most többnyire 18, 19 fok lesz, ha nem is virágzik most, de legalább legyen szép a növény, bár nem könnyű lemondani gyönyörű virágjáról.

 

 

 

 

 

A titka amúgy az, hogy szeptembertől novemberig nem szabad locsolni, akkor fog majd virágozni.  Na, az idén ezt a szabályt is megszegtem, mert elfelejtettem, és  mostanáig kinn voltak az esőben:-( 

 

És ahhoz, hogy ilyen erős színe legyen, ki kell vinni mihamarabb a napra, mert a szobában nagyon halvány lesz..., bár nekem talán úgy jobban is tetszik. Viszont vigyázni kell a tavaszi napsütésben, mert könnyen megég a levele..., szóval macerás, de azt hiszemmegéri a macerát:-)

 

anblock_italia Creative Commons License 2014.10.25 0 0 118

Tényleg nagyon édes a kicsi lány..., én, mint 3 lányos anya, egyre jobban oda vagyok a kislány unokáimért, csak ezt a fiúk el ne olvassák!:-) Persze őket is imádom..., csak másként!:-) 

Előzmény: domosz13 (111)
anblock_italia Creative Commons License 2014.10.25 0 0 117

Miért is ne??? Ha nem is úszás közben, de utána:-) Nem elérhetetlen álom egyik sem!

Előzmény: Törölt nick (115)
anblock_italia Creative Commons License 2014.10.25 0 0 116

Ez komoly?:-) Reméljük, lesz benne részünk, én már edzek rá, hetente kétszer úszok:-)

Előzmény: Lora1213 (114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 115

Ja!

Közben egy opera Veronában az öreg Arénában  a béközépből nézve.

Előzmény: Lora1213 (114)
Lora1213 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 114

Azt álmodtam hogy nyár van, virágoznak a leanderek, és közösen kirándulunk a Garda tóhoz .

f.ildikó Creative Commons License 2014.10.14 0 0 113

Szia!

Nagyon édes unokád van! :) Jó látni, ahogy ügyködik. :)

És csak ámulok mennyi virágod van még!

Előzmény: domosz13 (112)
domosz13 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 112

Sziasztok !

Hoztam képeket a legkitartóbb leáimról,és a leggyönyörűbb virágocskámról!

Mint látjátok talán a kicsi unokám továbbviszi  a leanderek szeretetét.

A májusban Tőletek kapott magokból kelt magoncokat különösen nagy szeretettel dédelgeti!

domosz13 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 111

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 110

Októberi bográcsos piknik.

anblock_italia Creative Commons License 2014.10.02 0 0 109

http://www.origo.hu/tudomany/20140910-tuja-boroka-diszbogar-novenykartevo-termeszettudomanyi-muzeum.html

 

Hátha még nem tudjátok, hogy mitől pusztulnak a tuják, és hátha megóvhatok valakit attól, hogy tuják, hamisciprusok őszi ültetését tervezze, kivitelezze!. A dolog teljesen kilátástalannak tűnik, nincs védekezési lehetőség. Itt a mi kerületünkben már gyakorlatilag nincs érintetlen tuja, van amin csak egy-egy sárga ág van, de jövőre kirajzanak a kicsi bogarak, és akkor annyi nekik. Nálunk a férjem hajtatott több tucat tuját amikor telektulajdonosok lettünk, így pontosan tudom, hogy 26 évesek, saroktelkünk lévén bizony jó volt, hogy nem az utcát kell néznünk éveken át. De szerencsére nem erre az egyetlen örökzöldre építettem a kertünket, sőt..., nekem már ilyen korban nem is igazán tetszenek, szóval nem vagyok kétségbe esve, bár a csodaszép hamisciprusunkért fáj a szívem. Hanem van egy olyan mondás, hogy: Ha bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik..., szóval esély ez nekem arra, hogy jobb helyeken több napfényben fürdőzve tarthassam majd a leandereim egy részét!:-) Valójában tényleg unalmasak voltak már, de csak ritkán teszi meg az ember, hogy kipusztít élő növényeket csupán azért, mert már unja őket. Szeretem nagyon az örökzöldeket, fontos nekem, hogy télen is szép legyen a kert és ehhez ezek elengedhetetlenek,  van több bokor babérmeggyünk, tiszafánk, bambuszunk, borostyánfánk (valójában a természet kezdte, de a férjem folytatta, egy akácfára felfutott a borostyán, és mára az akácfa feladta, de a borostyán szép gömb alakú fát képez. Igaz, az utcán van, de pont arrafelé, ahol majd a tuják fognak hiányozni, így ez is segít majd a téli hangulat megtartásában. 

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 108

Bocs, most látom hogy pont ezeket a képeket mutattam már.

Előzmény: anblock_italia (106)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 107

Nem, már nem nyílnak. Már a telelőhelyükön vannak. Sokkal érzékenyebbek a leandernél.

Én is átültettem  nyáron az orchideákat. Úgy tűnik tetszik nekik. Hatalmas leveleket kezdtek növeszteni.  Remélem majd virág is lesz.

Előzmény: anblock_italia (106)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.27 0 0 106

Még mindig virágoznak? Szépek! Ma átültettem az orchideáimat.

Előzmény: Lora1213 (105)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 105

 A pocakosak:      

Előzmény: anblock_italia (103)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.26 0 0 104

A kis pocakosak nekem is nagyon tetszenek! :) Csak hát a helyhiány! :) Sajnos nekem nincs belső párkányom, így télen nem tudnám hova tenni őket. :(

Mindenhol megcsodálom őket, és ennyi! :)

 

Előzmény: anblock_italia (103)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.26 0 0 103

Látom eljegyezted már magad a kis gömbhasúakkal:-) 

Előzmény: Lora1213 (102)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 102

Igen, tudom, a hely.   Nincs nagy választék.  Minden ablak foglalt.

Előzmény: anblock_italia (101)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.25 0 0 101

Lora kedves, ezeknek a kis virágoknak semmi más igényük nincs, mint hogy megtaláld nekik a számukra legkedvezőbb helyet! Én általában egymás közelében szoktam tartani őket, párosával, de most a két rózsaszín egész más helyen volt, és ha zongorázni tudnám a különbséget...! Bár most egyik sem annyira szép, mint kellene lennie, de mondjuk egy tízes skálán az egyik 2, a másik 6 pontot kaphatna. Na talán holnap lefotózom őket.

Előzmény: Lora1213 (86)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.23 0 0 100

Tényleg nagyon  hideg van..., de csak nem lesz ez így most már mindig..., igaz, az idén annyit reménykedtünk a jobb időben, és hiába..., azt reméltük, legalább az ősz kellemes lesz. Hát úgy tűnik ez sem jön össze:-(

Előzmény: f.ildikó (99)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.23 0 0 99

Ma reggel már olyan hideg volt :(  .... körbejártam az állományt és 1-2 színes levelet már találtam. És holnap hajnalra még hidegebbet mondanak. Azt hiszem a kicsiket berakom fedett helyre. :(

 

CBNora Creative Commons License 2014.09.22 0 0 98

Ha csak egyet tarthatnék, én a piros-sárgát választanám, persze tetszik mindegyik, elsősorban a kétszínűek.

A rózsaszín-sárgának sérült volt a törzse, lehet, hogy ez is közrejátszott abban, hogy tönkrement. Egyszer lakásfelújításnál ráejtettek egy nehéz deszkát. Túlélte, de a törzsén csúnya seb maradt.

Előzmény: anblock_italia (97)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.22 0 0 97

Vicces,mert tudod, hogy mennyire oda voltam értük, de mindig tönkrementek..., aztán egyszer azt mondtam, hogy nem baj,mert úgysincs helye a kertünkben a piros(mert ez ugye tényleg piros, nem úgy mint az annak mondott leanderek) színnek a kertünkben, de egyszerűen túlél mindent:-) Pedig semmi kegyben nem részesül, épp csak hogy locsolom, de pompázik autókeréknyi nagyságban egész nyáron. Bezzeg amit féltek, óvok, azok nem igyekeznek annyira, pl. ugyanez a rózsaszín-sárga kombinációban, az nem érzi magát olyan jól.

Előzmény: CBNora (96)
CBNora Creative Commons License 2014.09.22 0 0 96

Már csak az egyik, a piros-sárga.

Előzmény: anblock_italia (95)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.22 0 0 95

Szia Nóra! Megvannak még a hatalmas sétányrózsáid?

Előzmény: CBNora (88)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 94

Kicsit korán jön ez a bepakolás...  

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 93

Köszönjük!

Szeretjük őket. A nejem meg is haragudott a háttérképért, hogy leszedtem hozzá a virágokat, de majd nyitnak másikat. :)

Kicsit bajosabb teleltetni őket ,mint a leandereket. A fűtött hely miatt az atka, levéltetű, pajzstetű, molytetű télen állandó gond, ezért permetezni kell őket betelelés előtt és kitelelés után is.

Magtokra vadászok, de a szobai hibik mindig ellökték azokat ezideig.

Szeretnek virítani. A tavaszi földfelújítást , vagy átültetést meghálálják.

Előzmény: f.ildikó (92)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.21 0 0 92

Gyönyörű hibiszkuszaid vannak! És mennyi! :)

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 91

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 90

Na még egy pár kép. :)

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!