Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15685

Kíváncsi vagyok :)

Előzmény: Atesza (15680)
pater68 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15684

Momentán régi cucc. A Hanimex olyan, mint a Soligor, vagy a Vivitar.

A Hannimex Ausztrál cég volt. Keleti objektíveket, vázakat nyomtak nyugatra. NDK, szovjet, japán cuccokat is cimkéztek át. Ami persze nem baj...

 

Chinonék gyártók voltak, aztán ők is átcimkőzékké váltak.

Talán találsz lencse összeállítási képet.

DE. inkább próbáld ki, és tegyél akár ide be képet vele, nyitottan, f8-an.

 

Ideje újra éleszteni ezt a topikot.

Előzmény: Atesza (15682)
pater68 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15683
Előzmény: Atesza (15682)
Atesza Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15682

Elég sok helyen irják hogy Chinon. De sok a Fijifilm hivatkozás is. Pl. az Ausztrál fuji a hanimex.au linken jön be. Hanimar néven is láttam már.

Mindenesetre az MC és HMC verziókat dicsérik. Na majd holnap kiderül. Igaz-e.

Előzmény: pater68 (15681)
pater68 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15681

Chinon? Netán Tokina? Csak tipp.

Előzmény: Atesza (15680)
Atesza Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15680

Holnap hozzák,majd kipróbálom. MC verzió van egy ismerősnek  azt mondja élességben nagyon jó. Bokeh közepes. Volt egy  egy sima verzió is  azon is gondolkodtam, de arról semmi infó,teszt nincs sehol.

Jófogáson van egy Yashica DSB 28mm es, (erről nagyon jókat irnak) az helyett jön ez. De csak az ára miatt,mert feleannyiba került. Ha megjön rakok fel pár képet.

 

Előzmény: Pityu... (15679)
Pityu... Creative Commons License 2016.10.04 0 0 15679

Tiéd?Milyen képeket lehet vele lőni,anno én is gondoltam egy fix nagylátószöges obira,hogy veszek csak mindig le tettem róla

 

ezt az infót találtam róla a leírásban az MC van csak a képeken nem mc s

http://www.pentaxforums.com/userreviews/hanimex-makinon-28mm-f28-mc.html

Előzmény: Atesza (15678)
Atesza Creative Commons License 2016.10.04 0 0 15678

Üdv

Tudtok erről valami infót esetleg? Tapasztalat ,stb.

Annyit tudok hogy valami Japán cég inportálta Austráliába ezen a néven.

Gyűjtői db, 5000ft volt.

http://allphotolenses.com/lenses/item/c_646.html

Pityu... Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15677

És ezek árban hol mozognak?Nézek mindjárt velük készült képeket

Előzmény: monyesz (15675)
pater68 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15676

Ezt az obit csak érdekességként venném meg, hogy "ilyen is van, vajon milyen lehet a képe".

Ha kell 135-s 2.8, keress meg, biztosan találok Neked valami olcsó M42-t.

De ahogy Monyesz írja...

Előzmény: Pityu... (15673)
monyesz Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15675

100/2.8 Meyer , 105 vagy 120 Takumar egész más világ, mint egy pentacon.

Előzmény: Pityu... (15666)
monyesz Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15674

A pentaconnak nincs köze a japó modellekhez.

Előzmény: Pityu... (15673)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15673

Nem tudom így külsőről meg lehet mondani esetleg nem e valamelyik modellnek valami leszármazottja,akár mondjuk a pentacon hoz van e valami köze mondjuk made in  japan van rajta pl

Előzmény: Pityu... (15672)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15672

Én nem vagyok otthon az ebay en ,a magyar árat írtam,viszont akkor egyszerűbb lenne venni csak egy sima T2 eos átalakítót,bár ha mondjuk többet nem lesz T2 obim,nem tudom csak megtetszett az az obi amit írtam,bár nem igen láttam tőle képeket sehol sem

 

Ashreh 2.8 135mm

Előzmény: Noxin (15670)
Noxin Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15671

Mondjuk nekem valahol hányódik egy, de nem terveztem eladni... viszont sose használom, egy 1,8/135 kipróbálása miatt csereberéltem valakivel.

Előzmény: Noxin (15670)
Noxin Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15670
Előzmény: Pityu... (15669)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15669

Igen de az is van vagy 3500Ft

Előzmény: Noxin (15668)
Noxin Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15668

Ha van m42 chipes adaptered, akkor egy T2-m42 adapter kell venned. Igy két részből fog állni ugyan de olcsóbb.

Előzmény: Pityu... (15667)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15667

Értem,közben utána néztem a chipes T2 eos adapter 5300Ft

Előzmény: Rollei (15665)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15666

Nem tudom,arra akartam utalni,miért pont azok miért nem jó a pentacon 135mm?

Előzmény: monyesz (15664)
Rollei Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15665

A T2 rendszernél ahhoz is adapter kell, hogy betedd egy M42 vázba, mint ahogyan azt már írtam volt. Vagy veszel T2-es Cannon véget, vagy ha van Cannon M42 adaptered, akkor kell még egy T2-M42 adapter is közéjük.

 

 

Előzmény: Pityu... (15663)
monyesz Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15664

Mi az hogy jobbak?

Előzmény: Pityu... (15659)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15663

Most akkor az M42 esekhez való adapter jó a T2 hőz?Mert nekem chipes adapterem van 2 ,és ha chipes az adapter attól még chippan élesség állításnál vagy azt sem teszi?

Előzmény: Rollei (15661)
pater68 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15662

A T2-Canon EOS vég ára. Sima ebéjről 800-1000 Ft, chippes 4500-9000 Ft. Gondolom a chip verziója miatt ekkora a szórás.

Előzmény: Pityu... (15660)
Rollei Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15661

A T2 csatlakozásnak éppen az a lényege, hogy nagyon egyszerűen rá tudsz csavarni bármilyen véget, így Cannont is. Cserében viszont nincs semmi automatika benne. Amúgy a T2 is 42 milliméteres menet, de eltér a menetemelkedése a szabványos M42 csatlakozástól, hogy adapter nélkül ne lehessen berakni a menetes vázakba.

Előzmény: Pityu... (15660)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15660

Na és ez milyen cucc Bokeh Ashreh 2.8 135mm? Állítólag T2 es csatlakozás de átalakítható canonra,az drága lenne vajon?

Előzmény: Zoltán Dékány (15656)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15659

És azok miben jobbak

Előzmény: monyesz (15657)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15658

Majd nézegetem őket

Előzmény: Zoltán Dékány (15656)
monyesz Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15657

Inkább egy 100-120 körülit vegyél.

Meyer, Pentacon, Takumar,...

Előzmény: Pityu... (15655)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15656

Erre leginkabb Te tudod a valaszt!

Vegyel egy Pentacont, teszteld, aztan meglatod. Ha nem tetszik, akkor tovabb adod.

 

Arra figyelj, hogy a 15 lamellasat (bokeh monster-nek csufolt verziot) vedd meg! 

Előzmény: Pityu... (15655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!