Keresés

Részletes keresés

zotya papa Creative Commons License 2021.06.18 0 0 31913

Kedves Juditka!

 

Előfordult,hogy 1-2 szem lepotyogott de csak akkor  ha sűrűn vannak a gyümölcsök egymás mellett.

Most Schisandra és Mercatelli van helyettük. 20 év után el öregedtek a tövek totális ifjítás kellett volna de ezt nem vállaltam.A másik fajta  kivikkel próbálkozom.Ne felejtsd el naponta öntözni a kividet.Jó lenne esővízzel .Én is gyűjtögetek ha esik az eső.Most már fogyóban vagyok.

Szép napot.

Előzmény: 55judit (31912)
55judit Creative Commons License 2021.06.18 0 0 31912

Köszönöm Zotya papa! Nagyon sokat segítesz nekem.

Azt hiszem a ritkítás ideje hamar el fog jönni, mert már idén is sokszor tekergettem a vesszőket egymásról. Tavaly virágzásban teljesen lefagyott, de idén lesz 3-4 maréknyi kivim. Bár nem tudom ez szokta-e ledobálni a termést, de most szépnek tűnik.

 

Ma már miért nincs mini kivid? Jobban  bevált a szőrös és átvették a terepet?

Előzmény: zotya papa (31911)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.17 0 0 31911

Kedves Juditka!

 

Lesznek olyan vesszők amik rövidek lesznek 15-20 cm ezeken sok virág van de ahogy nálam volt nem érnek le teljesen a hanem a következő években is folytatják a virágzást. Lesz olyan oldalvessző ami hosszabb lesz ezt úgyis észreveszed ezeket le lehet kötözni akár vízszintesen akár függőlegesen ahogy neked tetszik.Lesz olyan amelyek alulról jönnek felfelé mint amilyenek most is vannak azokat vissza kell vágni 2 szemre ezek jó ha tartaléknak vannak.Akkor kell ritkítani amikor a vesszők keresztezik egymást vagy egymásba fonódnak, tekerednek.Úgyis látni fogod,hogy melyik vessző virágzik és amelyek vastagon felfelé törekednek.Tetejét levágod 2m felett .Ez miatt nagy lesz a gyökérnyomás és erősen növekedni fog.Bármi van nyugodtan kérdezz nekem több mint 20 évig volt mini kivim.

Előzmény: 55judit (31910)
55judit Creative Commons License 2021.06.17 0 0 31910

Kedves Zotya papa hálásan köszönöm a segítségedet. Nagyon értékes információkat adtál át most nekem, mert még nem láttam kivinevelést.

 

Ezeket a függőlegesen tekeredő vesszőket letekerem, majd kötözéssel rögzítem, 2m-en elvágom ha felérnek. Feltételezem az ezekből hajtó termő vesszőket szoktad ritkítani. Azok rövidek lesznek és lóghatnak szanaszét, vagy hosszúak lesznek és igazgatni kell a tekeredésüket?

Ígérem nem kérdezgetlek többet. :)

Előzmény: zotya papa (31909)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.17 0 0 31909

Ahogy az idén elrendezed ezeket a vesszőket ez lesz a kivi váza.Kezdetben könnyen megoldod míg be nem keményednek.Fiatal hajtásokat könnyen le lehet tekerni vagy odafigyelve nem engedni túlságosan rátekeredni.Ide-oda lehet mozgatni kötözni. Így ezek végleg ott maradnak. Jövőre sok oldalhajtást nevel ezen lesz a termés.Mini kivit nem szoktam metszeni csak ritkítani. Ez nálad még egy kicsit odébb van.Minél nagyobb felületet alakítasz ki annál több lesz a termés.Sok sikert.

Előzmény: 55judit (31905)
pupákdézi Creative Commons License 2021.06.17 0 0 31908

Idei az első.

Előzmény: 123János (31907)
123János Creative Commons License 2021.06.17 0 0 31907

Nagyon biztatóan alakul, ebből már termés lesz. Termett már korábban?

Előzmény: pupákdézi (31906)
pupákdézi Creative Commons License 2021.06.17 0 1 31906

Alakul a Paw paw.

 

55judit Creative Commons License 2021.06.17 0 0 31905

Igyekszem megoldani, köszönöm.

Még egyet légy szíves mondj meg. Amiket most helyre igazítok azok évekig ott maradnak, és ami termő ágak jönnek jövő évtől azokat fogom lemetszeni ha leteremtek?

Előzmény: zotya papa (31904)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.16 0 0 31904

Nem kell ritkítani hanem a két szélsőt próbáld óvatosan letekerni és jobbra -balra felfelé a kockákat átlósan megfelezve odakötni. Nem kell ragaszkodni,hogy minden függőleges szál a vason tudjon csavarodni azt lehet átlósan odakötni.Tavasszal induláskor majd az új hajtások tudjanak majd csavarodni.Azért írtam,hogy legyezőszerűen próbáld igazítani. Ahogy látom alul minden rendben.Kezdéskor kell kialakítani a megfelelő felületet és a többi megy magától.

Előzmény: 55judit (31903)
55judit Creative Commons License 2021.06.16 0 0 31903

Az elülső vastagabb betonvasak nem a kivihez tartoznak, azok paradicsom karók előtte.

Előzmény: 55judit (31902)
55judit Creative Commons License 2021.06.16 0 1 31902

Nem tudom sajnos teríteni. 1 növénynek 2,25m szélesség jut. Ami tőről jött 4-4 hajtás, azok vannak terítve, az azokból jövő hajtások nyíl egyenesen mennek felfelé és minden szál vasra esik 1 vagy 2 ilyen vessző. Túl sűrű? Ritkítsam meg? 

Előzmény: zotya papa (31901)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.16 0 0 31901

Üdvözöllek Juditka!

 

Nagyon jól csináltad.A  függőleges vesszőkből lesznek továbbiakban a termő karok ezt legyezőszerűen próbált széthúzni ,hogy egymást ne zavarják.Jövőre ezeken nőnek a 15-20 cm-s termővesszők és így nem tud túlságosan besűrűsödni.A tetejét ha eléri a hálónak nyugodtan vágd le.

Előzmény: 55judit (31900)
55judit Creative Commons License 2021.06.16 0 0 31900

Zotya papa kedves!

Javaslatodra az Isai kiviknek 4 ágát elterítettem a vasháló mellett. Ezekből felfelé fut egy csomó hajtás. Alsó részeiken termések is vannak. Újabb kérdésem, mi legyen ezek sorsa? Ha elérik a háló tetejét, a 2m-t, visszavágjam őket?

dani64 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 31899

Tiszteletem !

Az én helyzetem meg pont fordított volt porzás szempontjából.  Anno vásároltam egy tő kivit gold néven, ami mint később kiderült átverés volt mert porzó lett, (valószínű csak egy magonc ) rendkívül sok virágot produkál sárgás szirom levelekkel körülbelül fél  akkora méretben mint a tumori . Miután kiderült, oltottam bele Sorelli-t ami már tavaly meg kellett volna mutassa a termését csak lefagyott. Viszont az idén kedvezőbben alakult,  csak most most meg  a porzós nyitott el akkorára. .Tettem el belőle virágokat a hűtőbe végszükség esetére, azzal poroztam , de lehet nem volt rá szükség mert a fiatalabb tumori is elkezdet nyílni akkorra. A  megporzás sikerült a többit meg majd meglátjuk.

Jó kertészkedést!

Előzmény: zotya papa (31898)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.15 0 0 31898

Üdvözletem!

 

Csak az a baj,hogy ezek a kivik nincsenek még Magyarországon kitapasztalva. Most egyenlőre az a gondom,hogy a két termő kivinek elüt a virágzási ideje. Ezt nagyban befolyásolta a tavaszi fagy .Az idén pl a Red,mivel előbb hajt ki jócskán megfagyott. A Hong yang kevésbé így több virág volt rajt a porzó viszont csak bimbós állapotban volt.Lényeg az egészben az,hogy melyik porzó lenne alkalmas mindkét kivi beporzására.Szaporítás így szóba sem jöhet.Az idén 2 gyümölcs lesz a Hong yangon amit kézi beporzással 1 szem kinyílott porzó virággal produkáltam.Egyenlőre itt tartok de van sok ötletem.Be kell szereznem egy május középere virágzó porzót a két kivihez.

 

Előzmény: dani64 (31897)
dani64 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 31897

Kedves Zotya papa !  Ne értsen félre , hosszú ideje követem és csodálom tevékenységet itt a fórumon.  Nincs kétségem szaktudása felől és azt is  tudom ,hogy minden megtesz  a növényeiért, de egy adott helyen kertészkedik . Én arra utaltam hogy eltérő földrajzi fekvésben, domborzati formában ,más helyi mikroklímában másképp alakulhat. Példa erre a kajszi esete, ami sokaknál sokfelé elfagyott, és mégis akad akinél lesz elfogadható termés. Néha egész apró dolgokon múlhat.        

Előzmény: zotya papa (31896)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.14 0 0 31896

Kedves dani64!

 

Nem a kivi teljesítményével van probléma.2 m-s vesszőket kell levágni,nagyon hajt. Biztosítottam neki a megfelelő helyet.A talaj elő lett készítve. A probléma a tavaszi fagykár .

Előzmény: dani64 (31895)
dani64 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 31895

Kedves Zotya papa ! Én szívesen kipróbálnám  ezeket a piros kivi változatokat ,hátha más környezeti adottságok közepette, más  termőhelyen, más talajon, másként teljesítenek . Feltéve ha kaphatnék belőlük oltóágat majd a tél folyamán . Természetesen én állnék minden költséget.

Előzmény: zotya papa (31892)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.06.12 0 1 31894

Tavaly száraz tél volt és későn kezdtem el öntözni a még rügyezni kezdő fát.

Okulva a tavalyból indén márc. közepén kezdtem el az öntözést és terebélyes levelűvé vált rengeteg virággal.

Általában nem szokta a virágait ledobni és a nagyobbá nőtt termésekből is 4-5 szokott leesni ami beérett /puha lett és mézédes volt.

Idén kíváncsi leszek hogy most hogy történik.

Egyszer már kapott  keserűsót amit kb 4-5x kap évente.

Már kezd barnulni a virág és ott a kaki kezdemény.

Előzmény: bombaba (31884)
zotya papa Creative Commons License 2021.06.12 0 1 31893

Kuro gaki

 

           

zotya papa Creative Commons License 2021.06.12 0 1 31892

Az idén a datolyaszilvák mellett a kiviket is fagykár érte.A két termőt a Redet és a Hong yangot erősen a porzót kevésbé érte.1-2 virág volt rajtuk de a porzóval nem találkoztak a késői nyílás miatt így az idén elmarad a szüret.

Ez rosszabb mint tavaly mert akkor legalább volt pár gyümölcs:(Még várok 1-2 évet és ha ez sorozatosan így megy akkor elbúcsúzunk?(

A datolyaszilvák közül  a Hana fuyu most tér magához gyümölcs nincs. A Costata nem fagyott meg kicsivel több mint tavaly.A lótuszon és a Mercatillin kevés gyümölcs lesz.A Fuchin nincs termés.Károsodott ez is.

 

Red

Hong yang

Fiu

zotya papa Creative Commons License 2021.06.11 0 1 31891

Ziziphus jujuba Spinosa az idén úgy néz ki virágozni fog.Apró bimbók a levélnyeleken.Kiváncsi vagyok a termésére és,hogy milyen ízű.

 

zotya papa Creative Commons License 2021.06.11 0 1 31890

Az idén a Kuro gaki ismét megfázott nehezen tér magához. Virágok azért vannak.Ez is Virginiára van oltva.

 

zotya papa Creative Commons License 2021.06.11 0 1 31889

A kordonos Vaniglia is szép. Rengeteg a virág.Elkezdtem a zöldmetszést de nem fejeztem be megvárom míg teljesen elnyílnak a virágok,hogy az energiát a gyümölcs nevelésére fordítsa.Utána letetőzöm.

 

   

 

 

zotya papa Creative Commons License 2021.06.11 0 1 31888

Az idén a Guangzhou sok virágot nevelt nyílóba és elnyílóba van.Remélem nem lesz jég vagy valami más hatás nem éri akkor szép termés ígérkezik.Tavaly úgyis elfagyott pedig Virginiára van oltva.

 

 

     

 

bombaba Creative Commons License 2021.06.11 0 0 31887

Van lehetőség öntözni, volt olyan, hogy slagon  keresztül egésznapon folyt a víz a fa tövére. Utána megnéztem, mennyire szivárgott be a víz a talajba, de nem volt számottevő a kiterjedése, és így a hatása sem.

De nem lehet így meghatározni, hogy "az elvirágzás fázisában" hullik a termés. Több alkalommal, különböző fejlettségi állapotban hullik. Volt olyan, hogy 2-3 centis termésekkel volt terítve a fa alja, de volt később is.

Előzmény: 123János (31885)
Zéró. Creative Commons License 2021.06.11 0 0 31886

Nem is kötött, vagy érés előtt leszórta a termést?

Már korábban ki volt tárgyalva, hogy száraz időszakot követő esős időszak (vagy locsolás) hatására nagyon szórja a terméseket. Ahogy János írja, ez megelőzhető, jelentősen csökkenthető a rendszeres öntözéssel.

Előzmény: bombaba (31884)
123János Creative Commons License 2021.06.11 0 0 31885

Ha nincsen lehetőség öntözni, akkor elég sok gyümölcsöt leszórhat a datolyaszilva. Ilyenkor virágzás, elvirágzás fázisában víz igényes.Nem kell sok csak annyi, hogy ha jön egy nagyobb mennyiségű csapadék, akkor az ne okozzon nagy termés hullást. Lényeg az egyenletes víz ellátás.

 

Előzmény: bombaba (31884)
bombaba Creative Commons License 2021.06.11 0 0 31884

Nekem eddig nem sikerült száraz évben termésre ösztönözni a datolyaszilva fát, mindig ledobta a termést aszályos évben.

Előzmény: nyuggerfarhat88 (31883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!