Ezt most nem értem. Azt mondod, hogy van egy paraméter amire túl kis tűréssel van programozva és kiáll hibával. De ez miért vezetne kompresszor cseréhez?
Inverter Power Modul túláram ... majd lesz Starting Error is.
Valamiért nem tudta elindítani a kompresszort ... szerény véleményem szerint túl optimistán vannak ezek programozva. Éppen hogy eléri a beállított maximális áramátfolyást és már ki is áll hibára. Nagyon próbálja védeni a rendszert a túláramtól, és ez annyira sikerül is neki hogy le ugyan nem ég a kompresszor, de be sem indul. Egy vasdarab lesz a falon. Van hogy segít a kompresszor csere van hogy nem ... szóval nem ajánlott klímaszerelőnek belefolyni az ügybe.
Egyéb jótanácshoz. Mivel fűtésre használod, mindenképpen padló közelébe szereltesd a beltériket. A plafon közelébe szerelt beltérivel nagyon kompromisszumos, nem komfortos a fűtés.
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől: A lenti alaprajzon lévő ingatlant szeretném fűteni 1, vagy 2db split klímával. Téglaház emeleti szintje, részben tetőtérbeépítéssel. Gáz nincs, nem is szeretnénk. A lakás hőigénye kb. 5Kw/h lesz szigetelés után. Saját elgondolás szerint az étkezőben az asztal fölött és a nappaliban a teraszablak környékére terveztük a beltériket. A nappalin nem lesz mégsem ajtó, hanem kb.300cm falkivágás az előszoba felé. Tartalékkéményt megépíteni nem tervezzük. Ha volna klímára irányuló tipp, azt szívesen venném. Egyéb jótanácsnak is örülök fűtés ügyben. Kivitelezőt is keresek hozzá Bp. 3.k.
Semmi gond, valaki megfogja oldani a problémád ... de alvállalkozónak lenni nem mindig jó, vagy inkább soha nem jó. De Mi ilyen országban élünk több mint 4 éve ...
A Cool-t magát még nem hívtam, de a honlapjukon megtaláltam a partnereik között azt a fickót, aki hétfőn már jön nézelődni a lakásba. Egy szava sem volt arra, hogy lakásba kell jönnie és nem egy ipari létesítményt, vagy iroda-. kereskedelmi komplexumot kellene beklímáznia.
Másrészt a honlapon sem látom félkövér piros betűkkel, tíz felkiáltó jellel kiemelve, hogy "lakások klimatizálását nem vállaljuk". Ha ez az üzletpolitikájuk, valljanak színt, ne sunnyogjanak.
Tud valaki pro vagy kontra véleményt mondani, hogy érdemes-e a Buda Klimát vagy a Cool Klímát megbízni a tegnapi kérésemben (75233) vázolt telepítéssel?
A képen látható módon terveznénk klímát az épületbe. Körülbelül 4-4,5 lenne a kültéri-beltéri távolsága. A kérdésem az, hogy ez a távolság jelent-e érezhető csökkenést a hatékonyságban, fogyasztásban? Nagy különbség van ahhoz képest, mint amikor ugyanazon síkon van a kültéri-beltéri és csak a falazat választja el őket egymástól? Illetve a gipszkarton belső válaszfal jelent-e komplikációt, elbírja-e a beltéri egységet?
Három beltéri, két kültéri egység telepítéséhez keresek Daikin specialistát, óbudai telepítési helyszínnel, panelépületben.
A készülékekre már van kedvező ajánlatom, ezért elsősorban a szerelvényekre és kiépítésre kérnék ajánlatot, de a versenyképes komplett ajánlati csomag is érdekel. Az ajánlat elfogadhatóságáról, a végösszeg, az egyértelmű, tételes és nem módosuló költségvetés, a referenciák és az érvényesíthető garancia figyelembe vételével döntök.
Kérem, hogy amennyiben van érintett köztetek, az dobjon nekem egy emailt vagy hozzászólásban jelezze szándékát és megkeresem.
Fórumon kívüli kivitelezőkre szóló ajánlatok is érdekelnek.
Igen, normálisnak mondható, vagyis a gép nem romlott el. Viszont ez nem jó, a teljesítménye így sokkal kevesebb, vagy pontosabban a hatásfoka rosszabb, mint tiszta időben.
Segítek neked ebben a kérdésben. Ma és tegnap figyeltem mikor olvaszt. Ez egy Gree change 3,5 kw-os gép. Átlagosan 50 percenként , 45 percenként olvasztott, amik átlagosan 8 percig tartottak.
Persze hogy nem vettem rossz néven, semmi gond. Lényeg, hogy pontos információkkal szolgáljunk azoknak, akik itt olvasgatva szeretnének több információt gyűjteni a döntésükhöz. Mármint milyen fűtést válasszanak.
Egyébként az sokak által tanácsoltakkal ellentétben nekem le van dugózva alul a kültéri, és a gyári könyök + cső kombóval megy az olvadék egészen a vödörig. Eddig még nem fagyott be soha, néha volt rajta kisebb jégcsap, de el még nem dugult. A tálcafűtés jó dolog...
Sokkal kevesebb levegőt fúj a venti és megnéztem a pillanatnyi felvett teljesítményét. Ebből látszik, hogy nagyon keresgél de már nehezen talál hőenergiát. Az is valószínű, hogy falsot is szív ilyenkor. Ezen levegős gépek legnagyobb gondja ez a páralecsapódás.
Nem tudom milyen résekre gondolsz? Amikor már kialakul a "bunda" a hőcserélőn, akkor hiába tiszta a hőcserélő belseje, levegő már nem megy át rajta. Akkor pedig nem tud dolgozni, nincs miből. Most az én gépem 30-40 percenként olvaszt 8-9 percig. Kicsit gyenge ez az arány jelenleg.
Minőségben. Ezt csak akkor tudnád megtapasztalni, ha mindkettő ott lenne a kezed ügyében. Akkor viszont nem lenne köztünk vita. Ég és föld a két készülék minősége tapintásra is. kb. mint egy iPhone és egy Meizu mobiltelefon.
Kettőkor kapcsoltam be őket. 19 fok volt. Azóta tekernek. Hagyom reggelig és beszàmolok. Már 13 kw nál tartunk kettő óta. De lehet igazatok lesz és ezután jön a takarékosság.
Működik? Működik! Jó nagy a medence, még csak 20cm jég van benne ... hogy mennyire örülök hogy nagyon ritkán találnak meg az ilyen ügyfelek. :-) Nem ugrok el előlük, de -10,5°C-ban ilyeneket javítani ilyen körülmények között higgyük el hogy nem jó buli. :-)
Azt értsd meg, hogy az nem 2-5-ig fogyasztás, hanem akkortól-5-ig amikor kikapcsoltad. Lehet, hogy reggel 6-tól, te tudod. Ha 10 órát járatod 1kW fogyasztással az pontosan annyi, mint 1 órát járatva 10kW fogyasztással, csak a második esetben rá lehet mondani, hogy brutálszar, mert elolvassza a villanyórát úgy dolgozik.
Nekem 10kW/nap van a kb. fogyasztásom éves átlagból visszaosztva klíma nélkül. Ehhez képest mért 15-öt....
Vagy pl. asszony berakott 2-3 adag mosást.
Ha -önámításból- elnagyoljuk a számokat dolgokat, lásd pl. a lejjebb említett "50Ft-al számolva a villanyt...." akkor simán kihozható -ha nagyon akarjuk, hogy szar az egész.
Hallgatva a tapasztaltabbakra felcsavarná Xfokra és hagyná őket automatában ketyegni val'szeg beállna egy állapot ahol átmelegednének a falak, megnyugodna a ventilátor fordulatszám, állandósulna egy teljesítmény. Így, hogy napi 10 órát járatom, nem is feltekerve (lásd csekély áramfogyasztás), nem tudva, hogy a maradék 14 órában mi történik a házzal mennyire hűl vissza.
NZ Nordic a tiéd? Olvasok erről a gépről -20C és -30C-ig való működést is, mi az igazság? Próbáltad a múltkor -25-ben? :) A legkisebb NZ9-es 268-ért van akcióban, az adatai alapján ez lehet most a legjobb vétel a fűtésre való klímákban. Az LT fujitsuk 300 felett vannak. Van valami hátrányos vagy nem tetsző tulajdonsága ennek az új Pana nordic szériának?
Mint Nordic használó, anno én is sokat bújtam a netet, hogy mi a valós COP a H-tarifához.
Ami biztos, hogy a Nordic-ot a hideg (kék) zónához mérik, míg ha jól sejtem az itthon kaphatóakat (pl sima Etherea-t) meg 1 vagy 2-vel melegebb zónában.
Na így már mindjárt magyarázható az azonos COP a belépő és a Nordic között.
Egyébként az én R32-es Nordicom-hoz összesen csak norvég, svéd és dán leírást találtam eddig, de abban az a korrekt, hogy le van írva -7; -15; -20; -25 fokban mekkora teljesítményre és COP-ra képes, az a lényeg, azzal terveztem a kiválasztáskor, nem is csalódtam...
A szezonális COP és SCOP az kb annyira irányadó, mint az EURO fogyasztási szabvány az autóknál...
Valahogy így van, ahogy leírtad. Működnek ezek a szegény klímák most is, csak rossz nézni. Fél óra alatt úgy lederesednek, hogy ihaj! Mikor hideg volt, de nem magas a páratartalom, akkor mentek szépen, nem volt velük gond. Most itt nálunk minden tiszta köd, pára stb, na ezt nem szeretik. Csináltam képeket kültérikről, de szerintem el tudjátok képzelni. Foglalkoztat a gondolat, hogy mi a megoldás, mert a következő télre már biztosan jobban fel kell készülni, úgy látszik nem elég az ima, hogy ne legyen kemény tél. Az a gondolat nem hagy nyugodni, vajon hogyan működne egy vegyes rendszer.?! Mármint ami a primer oldalt illeti. Valahogy ötvözni mindkettő pozitív tulajdonságait .
az idei télen gázból is jóval több fogyna, nekem minimum 50%-kal több lesz idén a gázszámlám, pedig a klíma tovább működött mint tavaly, mert többet sütött a nap, így több volt a napelemes többletem.
" meg próbálok semmi más elektromosat nem használni." 3000 Ft-ért kapsz a tescoban egy fogyasztásmérőt, bedugod a klíma elé és van pontos adatod. Sok más elektromos eszközt is érdemes megmérni vele, biztosan lesznek meglepetések.
sztem a nonstop üzem kevésbé árt neki mint a napi 10 órás, mert inkább menjen -10-ben is folyamatosan, mint -3-ban induljon kihűlve minden nap. hogy a COP mikor jobb, az egy másik kérdés, de élettartam szempontból én a folyamatos üzemre szavazok
Nem lesz itt már mínusz 10 foknál hidegebb ugye, maximum néhány órán át évente :)
Rám is mindenki legyintgetett, mondván minek tervezek -15-re vagy akár még hidegebbre is?
Ne felejtsük el, hogy az éghajlati besorolásunk a "hidegebb" és nem véletlenül.
Sok klímát meg úgy árulnak, hogy a "melegebb" (jó esteben legalább az "átlagos") éghajlatra számított SCOP alapján fényezik a gépeket az A+++++(+++) besorolással.
Az egyszerű ember meg (be)veszi, aztán meg jön a tél...
Gondoltam :)) Tehat nagy radiatorjaid vannak, amik kepesek gyorsan reagalni. Igy vilagos a szitu. Viszont amit Te gondolom nem figyelsz, az a falak homerseklete. Ha megkerhetlek megmernel egy radiatortol tavolabb eso ponton a kulso falon padlotol 1,5 m magassagban milyen a homerseklet? Fogsz egy sima szobahomerot, egy parnaval nekitartod a falnak es par perc mulva megnezed mit mutat es ugyanezt a merest a szoba kozepen ugyan olyan magassagban . Parna nelkul :) Persze akkor, amikor az altalad igenyelt komfortos meleg van a hazban. A klimak is kepesek a gyors komfort megteremtesere, de akkor termeszetes, hogy kicsit tobb energiat igenyelnek es nagyobb legarammal kepesek csak bejuttatni a hazba a kivant meleget. En klimaval -5°C-ig folyamatosan futok, nem kapcsolgatom, stabilan 22°C-t tartva uzemel , kinti homerseklettol fuggoen 340 - 520 Watt kozotti az elektromos oldali igeny. Termeszetesen atmeneti idoben sokszor, csak percekre kapcsol be. Tehat szakaszosan uzemel.
Szerintem Te pont a legextremebb idoszakot valasztottad ki a felmereshez.:(
Azért minden rosszban van valami jó is. Ez az idei időjárás megmutatja, hogy melyik eszköz való fűtésre és melyik nem. Ez benne a jó, több nem nagyon van. Mostanában itt a mi falunkban is átálltak jó páran a klímás fűtésre. Figyelgetem a gépeket, nekem is van egy. H óra is van hozzá, ami mutatja a pillanatnyi fogyasztást is. Véleményem szerint ezek a gépek nagyon jók fűtésre, de nem most, nem ilyen időben. 2 hónap tapasztalatom van, pont a leghidegebb 2 hónap, de egy fűtőberendezésnek az egész telet tudnia kell. Vagyis szerintem még gondolkodni kell, mielőtt beruháznánk ezen fajta fűtésre, hogy van-e jobb ennél, vagy esetleg kombinálni valamivel.
Azert ez megint erdekes, ha 1000m3 gaz takar mindent, akkor viszont mar nem ertem a dolgot. Milyen folyamatos hofokon tartod gazzal a hazat? Nem lehet, hogy szakaszosan futesz, tehat reggel elmesz meloba, akkor letekered sporra, majd hazajovosz felteszed 22°C ra ? Az megmagyarazna, hogy a klimaid miert produkaljak azt , amit produkalnak.
En nem azt irtam, hogy tul vannak hajtva, azt a topiktars irta. En csak azt irtam, hogy kozel egyforma nm-re nala 3 - szor tobb energiara van szuksege a haznak a hontartashoz, akkor az a haz nem hoszigetelt. Az enyem sem PH , csak AE .:)
Igen , felreertetted elejevel a dolgot, mert amikor nalad orankent fogy 1,5kWh elektromos energia, akkor COP 3-al szamolva juttatnak a klimak a hazba 4,5kWh hoenergiat. Nalam ahhoz az 1,5kWh hoenergiahoz a klimam fogyaszt 0,5kWh elektromos energiat, ha ugyanugy a COP-ot 3-nak veszem. Tehat barmelyik erteket hasonlitod a szorzo 3 szoros. Mondjuk azert nem volna rossz, ha leirnad, hogy gazbol mennyi fogy egy evben a futesre atlagosan, az sokat segitene .
1.5 kw hőenergiából ki tudod fűteni a házat? Az k. jó.
Az éves gázfogyasztás majd otthon tudom pontosítani de kb 1000m3 volt a múlt évben. Ebben benne van HMV és a főzés is.
Azért is fogyaszthat többet, mert nagy hidegben is leadja a névleges teljesítményt, azaz jobban pörög a kompresszor. Amikor fűtésről van szó, akkor ez egy legalább olyan fontos paraméter mint a SCOP(vagy inkább pillanatnyi COP).
Miért mondod hogy biztos nem bírbnak ki annyit? Erre még nincs tapasztalat. Ugyanakkor a modern cirkók villamos és egyéb problémáival tele a net. Ebben a fórumban még nem döglött meg fátésre használt és szerelt klíma ha jól emlékszem.
Ami pedig a légmozgást illeti, gondolj bele, mennyire nem egyértelmá, hogy egy alapvetően hűtésre tervezett géppel ott akarsz fűteni ahol a legrosszabb vele. Ha fűteni akar valaki "klímával", akkor annak ott a helye ahol egy radiátornak is(lent, oldalfalon) lenne és úgy ugyanolyan (nem) zavaró lesz az álltala keltett légmozgás is..
De 15kWh 10 órára vetítve 3 géppel számolva az mindössze 500w gépenként.
Nem mondanám, hogy túl vannak hajtva. Vagy a gombot kellene feljebb nyomni és használni a gépeket, vagy valami nagy elba...s van és azért mennek ilyen pici teljesítményen.
Ha valóban szenvednének a gépek akkor ennek a dupláját/háromszorosát kellene megenniük áramból.
Elég ha 38 forinttal szorzol (A1 normál árszabás), így máris csak 57000 :)
H tarifával meg 36000 lenne.
Ha a gépeid cop 3 alatt mennek, akkor valóban olcsóbban fűtesz gázzal mint A1 árszabással.
Elképzelhető, hogy a gépeid ebben a nagyon nem optimális (klímák a ködös, zúzmarás hidegben nagyon jegesednek) időben tényleg bőven alatta vannak a cop 3-nak, így konkrétan folyamatosan veszteséget termelnek a gázzal szemben.
Az viszont biztos, hogy töredék árról nem beszélhetünk, azért annyira nem rossz a klíma fűtés.
Az elkövetkező napokban is marad a hideg, mérd meg, hogy hány köbméter gáz fogy naponta, és szorozd fel azt is egész hónapra!
Igen , felreertetted elejevel a dolgot, mert amikor nalad orankent fogy 1,5kWh elektromos energia, akkor COP 3-al szamolva juttatnak a klimak a hazba 4,5kWh hoenergiat. Nalam ahhoz az 1,5kWh hoenergiahoz a klimam fogyaszt 0,5kWh elektromos energiat, ha ugyanugy a COP-ot 3-nak veszem. Tehat barmelyik erteket hasonlitod a szorzo 3 szoros. Mondjuk azert nem volna rossz, ha leirnad, hogy gazbol mennyi fogy egy evben a futesre atlagosan, az sokat segitene .
"Arról nem is beszélve, hogy éjjel nem a leghalkabb egyik sem akármilyen alacsony is zajszintje. És akkor még ott van az állandó légmozgás."
Gondolom Te isplafon alá szereltetted. Nálam padló közelében van. Így egyes fokozaton is tökéletesen kifűti a szobát. Nincs hang, nincs légmozgás. Alul szétteríti a meleget, ezért sokkal komfortosabb, jobb a hőérzet.
Fűtés esetén nem szabad magasra rakatni a beltérit, mert erős kompromisszumokkal jár.
Tehát akkor ne vegyek most klímát, fagyjunk meg ezen a télen, aztán nyárra majd összejön a zsé a szigetelésre :)
ha most a cserepkalyhaval parhuzamosan menne egy kisebb klima, akkor szugeteles utan eleg lehet magaban is...
Jaja, akkor lehet hogy lebontanánk és egy kandallóra cserélnénk :) MErt amúgy nem túl szép, és sok helyet foglal :) De szigetelés után a cserépkályha is simán kifűtené a házat sztem. De klíma akkor sem árt, mivel ha nem vagyunk otthon(egész nap, vagy akár elutazunk 2 napra télen), akkor be tud kapcsolni fűteni.
Én is elkezdtem agyalni klímás fűtésen, de úgy h instant beszerezni, mert fogytán van a tűzifa :) Egyébként korábban is tervben volt klímás fűtés. Most cserépkályhával fűtűnk, nem igazán tudja rendesen kifűteni a házat így hogy 2 hónapja gyakorlatilag nincs plusz fok, meg mínusz 10en fokok vannak. A ház szigetelése semmi, ablakok lettek újra cserélve nyáron, és a tető felét szigeteltem le 15 centi gyapottal (tetőtérbeépíteses). A külső hőszigetelés már nem fért bele a tavalyi keretbe, meg nem gondoltam hogy ilyen kemény tél lesz.
A paraméterek:
-alsó szint 30m2, belmagasság 2.40
-felső szint 30m2, belmagasság 2.25
Ehhez mekkora teljesítményű klíma kellene? És melyik márkát ajánljátok? Esetleg egyéb fűtési mód? (gáz nincs).
A Pana Nordicnak miért rosszabb az SCOP-ja mint a sima Ethereának?
Szigetelés ide vagy oda, ha ezeket a gépeket állandóan használnám biztos, hogy nem bírnak ki annyit mint egy cirkó fűtés. Arról nem is beszélve, hogy éjjel nem a leghalkabb egyik sem akármilyen alacsony is zajszintje. És akkor még ott van az állandó légmozgás.
Én lennék a legboldogabb ha valóban működne a dolog.
Igaz a komolyabb mérések még hátra vannak, ha meg lesznek, írom azokat is.
És abban is igaza van mindenkinek, hogy elkel egy jobb szigetelés. Egyelőre eddig jutottam, remélem idővel megcáfolhatom magam, már ami a fogyasztást illeti.
Azt viszont segíts megértenem, hogy mi a nagy különbség abban ha nálad 1,45kwh fogy nálam meg 1,5?
Ha 10 óra alatt 15kwh akkor 1 óra, 1,5? De lehet valamit félre értek.
Annyira azért nem rossz a szigetelés, tudom, hogy nem a legjobb ezért lesz idén +10cm grafitos a homlokzaton (most van 5 cm), de a födémen már így is van 30 cm ásványgyapot azért az nem rossz.
Szia Köszi, de a te klimad eggyel magasabb kategóriába tartozik mint a Smartom. Tegnap beszeltem a szerelovel es azt mondta, hogy a taviranyitoban benne van a program de alapbol nem tudja az enyém a külső homesekletet mérni. Nekem is sokkal jobban bejött az Ifeel funkció. Csak a nagyin messze nem tudom rakni a klimatol mert akkor hiaba nyomkodom nem veszi a jelet a klíma.
Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a január szokott általában a legkeményebb lenni, az idei január pedig még lényegesen hidegebb is a szokásosnál,
Nem foglak akarni meggyozni, hogy nincs igazad! Azert az a haz nem kis hoigenyu.:( Ha 10 ora alatt a harom klima 15 kWh-t fogyasztott el, azert az nem semmi. Mivel azt irtad, hogy csak -5°C kinti homersekletig hasznaltad. En ugyszinten csak addig futok klimaval, mert nekem csak proba jelleggel lett ezelott 8 evvel egy kis kinai felszerelve, aminek 2,6kW a futoteljesitmenye, a hazam jol szigetelt es csak 63m2 hasznos teruletu, hoigenye kinti -15°C-nal es benti 22°C-nal 2kWh orankent. Oda akarok kilyukadni, hogy a klimaid atlagos COP-jat mondjuk 3-nak a kinti -5°C-ban, akkor 10 ora alatt 45kWh meleget juttattak a hazba. Ha 200 legkobmeter a futott terulet, akkor nem sokkal nagyobb mint amit en futok es hoigenyt nezve tobbszorose az enyemnek . -5°C-nal nalam durvan 1,46kWh orankent, mig nalad 4,5kWh ,tehat 3 x annyi a klimaval bejuttatott meleg. A szigeteles hianya okozza azt, hogy csalodtal valamint az, hogy nem jartad korbe jol a temat , igy magasak voltak az elvarasok .:(
Maximálisan veled értek egyet... ez változhat, de jelenleg én is úgy gondolom ahogy Te.
Lehet közre játszik az is, hogy nem a legjobbak a gépek. De ha utána számolunk veszek gépeket kb 1 mill. Kb 1.5 mill a szigetelés plusz ilyen panel olyan panel meg x.y tarifa.... ugyanmàr.... és ekkor már a gàzfűrès is olcsóbb lenne.
Jelenleg ez a szigetelés van. Én is tudom, hogy nem a legerősebb de most ezzel tudok szolgálni. 😀 tavasszal jön a szigetelés tuning. De azért akkora különbség nem lesz...
Milyen típusú klímák ezek? Kicsit gyengusz a szigetelésed, és valószínűleg nagyok az elvárások. :) Klímás fűtésnél biztos hogy lesz hőmérsékleti különbség a helyiségek között, ha csukva tartod az ajtókat. Minél gyengébb a szigetelésed, annál nagyobb lesz a különbség.
Nálam 85m2-t fűt egy legkisebb daikin ururu sarara, közepes szigetelésű házban (30-as NF porotherm +10cm EPS, padlóban 7cm, 3-as üveges ablakok, mennyezetben 20-50cm gyapot), néhol komoly hőhidakkal.
Most a zimankóban padlófűtés megy, mert tényleg komfortosabb, a fürdő távol van a klímától és ott érezhetően hidegebb van - pedig ott kellene a meleg. Bedobhatnék egy infrapanelt a fürdőbe, és akkor már jó lenne a komfort is.
A következő házamba klímás fűtést fogok tenni, kiegészítve a távoli szobákban olcsó elektromos konvektorral - komoly szigeteléssel megtámogatva...
Az biztos, hogy meglévő gázfűtés esetén elég nagy hátrányból indul a klíma fűtés ami a megtérülést illeti. Konkrétan soha nem térül meg.
Ha mondjuk felére le tudnád nyomni a fűtési költségeket vele, akkor is kb. 10 év mire elérsz úgy 600 ezer megtakarítást. Ehhez nagyon jó gépek és H tarifa kell ami nem jön ki ennyi pénzből.
Tuti bukó, mivel 10 év múlva a gépeid is lassan csere-érettek lesznek. És akkor a karbantartási díjakat még nem adtam hozzá.
Egy valamit nem értek, ha van 9 KW teljesítményed, akkor miért fagyoskodsz? Miért nem állítasz be olyan meleget, ahol jó a hőérzeted?
Szenvednek a gépek? Akkor azok nem fűtésre valók. Egy jó fűtő gép -5 foknál még alapon megy.
Szerény véleményemet szeretném kifejezni a klíma fűtéssel kapcsolatban. Előre elnézést kérek ha valakinek sértő lenne amit írok. Nem ez a célom pusztán tapasztalat megosztás. Tapasztalatom teljesen egyedi, és egyelőre komolyabb méréseket nélkülöző.
Szerintem ez a klíma fűtés ló....t nem ér :)
Mondom mindezt a következőkre támaszkodva:
Kb. 200 légköbméter az a légtér amit split klímákkal szerettem volna fűteni az elmúlt időszakban, tehát viszonylag alacsony külső hőmérséklet vonatkozik erre az időszakra.
A klímákat pusztán kísérleti stádiumba vetettem be, a napnak olyan szakaszaiban amikor hozzávetőleges méréseket tudtam végezni és nagyjából egész nap otthon voltunk.
Összesen 3 db klíma van felszerelve, ebből egy fűtésre optimalizált. Névleges össz. telj 9 kw. (mind japán)
Amikor -5 fok alá ment a hőmérséklet már kikapcsoltam őket.
Amikor sokat mentek kb 10 órát egy nap akkor kb 15 kw áram fogyott, és nem volt kellő képpen meleg, arról pedig nem is beszélve, hogy ha nem szellőztettem össze a helyiségeket akkor pl. fürdőben, WC-ben igen hideg volt. Az állandó zajról és huzatról nem is beszélve. Ahogy hűlt a külső levegő ezerrel dolgoztak a kompresszorok, már majdnem Föld körüli pályára térve...
Elhiszem, hogy valamivel olcsóbb mint a gáz, de egyrészről iszonyatosan hosszú időnek kell eltelnie mire behozza a több száz ezer forintos bekerülési költséget (karbantartásokat nem számolva meg esetleg az 10-15 év élettartamot, amikor újat kell venni), de nagyságrendekkel komfortosabb csupán egy gombot megnyomni és már mindenhol megy a fűtés mint külön szabályozgatni állandóan.
Amikor plusz pár fok volt akkor valamelyest javult a helyzet. Kíváncsi vagyok, ha tartósan bejön az 5 fok körüli külső hőmérséklet akkor mi lesz a helyzet, de eddig engem nem győzött meg.
Ha előre be voltak programozva és kb. 5 órán keresztül mentek, akkor hazaérve sem az fogadott, hogy hú de jó meleg van. Ha gázzal fűtök a hőérzetem is sokkal jobb.
Nem akarok senkit lebeszélni meg elvenni a kedvét, hisz én vagyok a legcsalódottabb, mert annyira bíztam ebben a megoldásban.
A ház átlagos szigetelésű. 30 as tégla, szigetelés 30 fent, 5 oldalt 1,4 ablakok...
Egy biztos, nyáron jegesmedvéket fogadhatok mert a hűtés tuti lesz. :)
Ha valamit én csinálok rosszul kérek benneteket okítsatok ki.
Nekem az U-Crown tudja mutatni a külső hőmérsékletet. A "Temp" gombot kell a távirányítón nyomkodni hozzá majd néhány másodperc múlva mindig visszaáll a beállított hőmérséklet mutatására.
Sajnos mínusz hőmérsékletet nem tud mutatni, tehát mostanában fixen 0 fokot mutat :(
Én mindig az I feel-el használom mindkét klímámat.
Ha jó helyre teszed a távirányítót, akkor nagyon precízen tudja tartani a hőmérsékletet.
Az igazat megvallva amikor nem I Feel-t használtam, akkor nagyon bezavarta saját magát a beltérin lévő hőmérsékletmérővel. Hamar lekapcsolt mert már úgy érezte meleg van.
Nem rossz feature az I Feel, nekem nagyon bejött...
Nem tudok a ház ismerete, a te igényeid ismerete és a helyi viszonyok ismerete nélkül semmit mondani. Ehhez le kell ülni, és át kell tárgyalni a lehetőségeket és azok megvalósításának költségeit.
Láttam, hogy elektromos fűtésben gondolkodsz. Szerintem gyorsan felejtsd el a COP <= 1 hatékonyságú fűtési rendszereket, mert csúnya csalódásban lehet részed a későbbiekben a fűtésköltségeket illetően. Mivel még tervezési stádiumban vagy, érdemes jobban átgondolni ezt a dolgot, és úgy tervezni a fűtésedet, hogy komfortos is legyen és takarékos is. A napelemes gondolatod nagyon helyes, és ehhez egy klímás-hőszivattyús rendszert kapcsolni okos, előrelátó dolog. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy oldalfali készülékben érdemes gondolkodnod, bár a mitsu klíma, amit néztél az eléggé jó választásnak tűnik. Pláne, hogy idén jön belőle az új, R32-es gázzal működő modell (abból is lesz fekete), ami még hatékonyabb lesz fűtésben. Ha gondolod, keress meg, és próbálok segíteni.
Ahogy már előttem is megjegyezték, sajnos a bennfelejtett 90 fokos kis csőcsonk nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a kondenzvíz nem tudott akadálytalanul kifolyni a kültéri egység csepptálcájából. Ezáltal a bennrekedt víz megfagyott, és szétfeszítette a gép karosszériáját. Lehet, hogy még most szerencsés vagy, és csak a lemezek deformálódtak, de balszerencsés esetben a hőcserélő is sérült, valamint a ventillátor-lapát is törni szokott olykor. Mindenképpen meg kell szüntetni a jegesedést, azaz le kell olvasztani valami módon a kültéri egységről a jeget, megvizsgálni a károkat, megjavítani, valamint a kondenzátum akadálytalan elfolyását biztosítani.
Igen, rendszeresen és nagy mennyiségben van rálátásunk az FTXB sorozatra. Gyakortlatilag a tipushibáján kívül (amiről itt már elég sokszor esett szó) mi még nem tapasztaltunk más problémát ezzel a tipussal.
A párom is olvasgat titeket, és mindenképpen meg kell kérdeznem, h ami neki tetszik javasoljátok-e 30-35m2-es (nappali +konyha egy légtér) helyiségbe fűtésre, menny.fűtőfilm mellé/helyett:
Az kemény! Ilyet még nem láttam. Van tető a készülék felett, vagy bele tud esni a ködszitálás/ónos eső? (Nekem tető alatt van és szinte semmi jegesedést nem produkál, pedig non-stop megy(Hitachi 3,5kW)).
Üdv, nem mutatja, én rákérdeztem, lehet kérni a következő karbantartáskor,hogy bekössék a kültéri egységbe a hőmérőt. - Árat nem kérdeztem - A használati félreérthető...
120 négyzetméteres, 9 helyiségből álló családi házat szeretnék fűteni légcsatornás klímával. Ehhez szeretnék infót gyűjteni. Mennyibe kerül egy ilyen rendszernek a kiépítése, csövezéssel munkadíjjal együtt?
Beton kefnis födémünk van, a padlás jelenleg üres, csak üveggyapot van leterítve a födémre.
Ilyen feltételekkel kilehet ezt a légcsatornás rendszert megfelelően alakítani?
Mennyire lenne ez zajos, van esetleg akinél már üzemel ilyen és vannak tapasztalatai?
nem kell mókolni vele, gyári tálca és karterfűtés van benne, gyorsan olvaszt le, de zavaróan rossz a hőérzet ha épp olvaszt. Applikációval, távolról is egyszerűen bekapcsolható.
Szia én használok Gree Smart GWH12QC-K3DNB4G klímát. Gázkazános radiátoros fűtés mellett, kandalló helyett használom. Fő fűtésre nem elég abban a térben 55-60nm, rásegítésre jó. Főfűtésre nagyobb kellett volna, de hűtésre biztos elég, eddig egy 3.15kw-os G.E. volt, az is ellátta ezt a feladatot. Kültéri hangosabb mint a GE volt, igaz azt csak hűtésre használtam. Lehet ez is halkabb hűtési módban, majd kiderül. (ha nem megy a gáz, 20,5-21fokra tudja fűteni a nappalit -7-10 fokos napokban is próbáltam.
Én Midea-ban nem cseréltem még soha és olyan ismerősöm sincs aki cserélt volna ... igaz kerüljük is őket amennyire csak lehet.
De Samsunghoz már senki nem megy ki, muszáj nekem. NETEN fent van az árak kikereshető ... lehet ebay-on van olcsóbban 100év alatt.
Ja nem villámcsapot, egyik nap még ment másnap nyekk ... szép napos idő ... nem full kánikula.
Szia!
A kültéri vezérlő javításával nem szoktunk foglalkozni, nem tudok neked ebben segíteni.
A panel cseréjét javasoljuk.
A kültéri vezérlő panel:
Új alkatrész szám
DB93-08388M
Osztály
Y6:[Z] AC : AirConditio
Leírás
ASSY PCB MAIN-OUT;MAIN,VIVALDI,140*160,2
Eladási állapot
Service Available
Szín
Készlet elérhetőség
YES
Egységár(Tax is not included)
30 076,-+ÁFA
Megfelelőségi készlet
Igen
Nem megfelelő készlet
Igen
ETD(induló)
12.07.2016[:]
Ennél a típusnál ellenőriznetek kell a beltéri vezérlőt is. Amennyiben a panel száma DB93-08…., úgy nem kell cserélni, de ha DB93-05…. , úgy azt is cserélni kell.
Új alkatrész szám
DB93-08380F
Osztály
Y6:[Z] AC : AirConditio
Leírás
ASSY CONTROL IN;H/P,INV,9K/12K,VIVACE
Eladási állapot
Service Available
Szín
Készlet elérhetőség
YES
Egységár(Tax is not included)
21 018,-+ÁFA
Megfelelőségi készlet
Igen
Nem megfelelő készlet
Igen
ETD(induló)
12.07.2016[:]
Egyéb költségkét felmerül még a kültérinél 2-3 db pótcsatlakozó, ami kb nettó 3000 forint.
Nekem 38-as, már vakolt B30 falzaton van a szigetelés(helyenként km tégla), ez jelentős különbség a 25 mészhomokhoz képest. Hőigényben viszont nincs benne a szellőztetés, amit esetemben a szellőztető végez. Szóval tuti van vagy 3kW -15 fokon.
De, szerintem ha beépíted a házadba amit írtál, akkor szinte biztosan jobb lesz mint az enyém, mert ez átépítés, óhatatlanul vannak benne gyengébb pontok. Valamint, nekem szinte az összes ablakom parapet nélküli, azaz a padlótól indul.
Mai jégjelentés a fűtő klíma alatt, ilyet még nem láttam az elmúlt öt évben!
Ez itt kicsit off, de nem vágom hogy lehet M3-nak fele a hőigénye, ez az ő háza leírása a passziv.net-en:
Nettó alapterület: 117 nm Számított fűtési hőigény: 2,1KWh (-15°C) Külső falak rétegrendje: Nemesvakolat, 25 cm EPS grafit hőszigetelés, 38 cm kisméretű tömör tégla fal, gipszkarton burkolat Pincefödém/alapozás rétegrendje: Sávalap, 12 cm EPS, Alap mentén 60 cm mélyen 12 cm-es expert Tető: 16 cm EPS + 30 cm kőzetgyapot
Nekünk netto 120nm, fal 20cm grafitos a 25-ös mészhomok téglán.
Sávalap itt is, 15cm EPS-el, lábazat 15cm XPS
fafödém, 40cm kőzetgyapottal.
Ez azért nem kétszer rosszabb, de van 5-5 centi a födémen és a falon is hátrányom, ez igaz. (meg kicsi plusz padlóba, lábazaton)
A mitsubishi electricnek van egy klímája - a kirigamine téliesített verziója - amelyik -15 fokig leadja a névlegesét és -25 fokig fűt! Tehát -15 fokig leadja a névlegest!!! Mint a fuji ltca -7-ig, csak ez kicsit jobb!! Most akciós is!!
Ez a rendszer megy nálam ;) Elégedett vagyok és a család is. Fürdőkben van villamos fűtőszőnyeg pluszban, amik napi 2x fél óra működéssel remek odőt teremtenek ott. Illetve a szobákba került be még 300W szőnyeg az ablakok alá.
Hétfőn volt a harmadik éves villanyóra leolvasásom, amit nullázott a napelemrendszer...
De egy levegő-víz az 2 millióról indul, nem? Plusz 500k lehet a padlófűtés kiépítése. Bár sose építettem, fogalmam sincs mennyi.
Ennél alig drágább ha teszek le mindenhova elektromos padlófűtést, 6-900k (ok ez pár éves ár), maradékból meg lehet venni 4 kwp napelemet, ami évente megtermeli a fűtési költség felét. És nem romlik el soha a fűtésem, nem kell karbantartani, kültérit tisztogatni.
A 2 milliós hőszipka pedig ha csak 10 évig működik, akkor évi 200 ezer az amortizációm. (azért remélem többet is bírnak)
Inverter is elromolhat ok, de kb tizedannyi a veszteség.
Megint oda lyukadok ki, hogy kell egy 300k-s split az egybe légtérbe (többség szerint ez elég komfortos lesz), a többi szobába/fürdőbe jöhet az elektromos rendszer, akár padlófilm. Komfortra nem hinném hogy ez rosszabb lenne mint egy vizes padlófűtés.
Ha számolom, akkor 300k az éves árammal fűtés költsége az egész háznak, de a split klímával ezt le lehet vinni summa 200-ra, mivel a klíma pont a ház hőigényének a felét tudná befűteni, ami 300/2 tehát 150 ezer lenne árammal, 3as scoppal számolva a 150 ezerből lesz 50 ezer a ház felének az éves klímás fűtése, másik fele marad 150ezer. tehát a klíma évente "spórol" nekem 100 ezret, igaz van telepítés, meg karbantartási díj, de így fele annyi elektromos padlófűtést kell kiépíteni, mintha az egész ház elektromos lenne. És van "ingyen" hűtésem is pont a délkelet-délnyugatra tájolt részen.
-15 fokon vett teljesitmenyert irany az eurovent, a 14-es gep nem lesz eleg. Par hsz-al korabban ott vannak a fujitsu gepek majd minden adata. Kerdes tenyleg, h mennyit engedsz a komfortbol. Lcs geppel nehez (draga) az egyedi homersekletszabalyzas. Kerdes hogy egy jol szigetelt hazban szukseges-e valoban.
- egybol ne engedj vagy also elszivas, vagy also befujas, elobbi egyszerubb
-ha bevezeted a zobaba akkor onnan el is kell tavoznia (nyitott ajto) de ez lehet szabalyzo is , estere becsukod az ajtot mert ejszakara huvosebbet akarsz...
-alumeretezve bevezeted a szobaba a levegot , a pluszt cop1-es futessel hozzadod
- fontos hogy az egyes helyisegekbe bevezetett levegomennyiseg aranyban lwgyen az adott helyiseg hovesztesegevel, egeszseges, ha nem az anemosztatokkal van hulyere szabalyozva, hanem a csohossz adja a szukseges fojtast
padlófűtés + levegővíz hőszivattyú. Minden más esetben engedsz a komfortból, kérdés mennyi akarsz engedni a komfortból.
multi klíma pont ezért drágább mert drágább és nagyon kevesen hajlandók megfizetni. És így egyre kevesebb fogy és egyre bátortalanabbul rendelik a disztributorok.
Műszaki indoka nem sok van ... persze ha egy multit egyszer javítani kell akkor a szerelőd családtag lesz mire meg lesz a hiba.
Inverteres hűtő fűtő klímát szeretnék szereltetni tavasszal. sajnos a lakás (ikerház fél) alaprajza miatt a lakás közepén nincs homlokzattal rendelkező falam.Gusztustalan kábelcsatornát sem szívesen néznék , egyébként a válaszfalak is kb 50 cm . A lakás belmagassága 3.8m felette a födém kb 40cm de átjárható ( stukatur nád deszkázat salak. deszkázat , agyag cementes (nem beton )borítás. Tud valaki ajánlani esztétikus megoldást? Árajánlatot is elfogadok a kivitelezésre.
Sziasztok, elkészült a tervezett házunk számított hőigénye, 4.8 kW -15 fokon. A becsült fűtési energiaigény 7400kWh/év, sima árammal így 300.000.- lenne. Ennél kellene optimálisabb fűtési mód, gáz kizárva.
Szóval szeretnénk kílmával fűteni, de 17m hosszú 120m2-es ház, nappali plusz 4 félszobás, így egy sima split 1db beltérivel kevés lenne az egyenletes hőeloszlás szempontjából. Több beltéri egyrészt a magas szerelési díj miatt, másrészt a szerintem magasabb bekerülési költség miatt nem tetszik, így két verzióval számoltam:
1. sima split klíma (persze fűtésre ajánlott verzió, -15 vagy ha lehet -20-ig bevallottan fűtsön) a nappali, ebédlő, konyha, folyosó, előszoba egységet fűtené, a 2 fürdő, 4 félszobát pedig elektromos panel fűtené. Ezzel az éves fűtési 300k talán lemenne 170-200k-ra.
2. légcsatornázható klíma, fafödémen (-ben?) elhelyezve, de ezt nem ismerem, csak hallottam róla.
4.8kW hőigényhez elég egy olyan klíma amire max fűtési teljesítménynek mondjuk 5kW van megadva? Tehát ezek a fűtő klímák a megadott 5kW-ot -15ön tudják? vagy más hőfoknál számítják?
A klíma árán kívül nagyságrendileg mennyivel drágább a beszerelése egy légcsatornázható klímának egy sima splithez képest? Új építésnél valamivel egyszerűbb a beépítése mint utólagosan, gondolom ez kedvezhet a kiépítés árának. Ezeknek hol van a visszajelzője? Külön egység a falon?
Fürdőkbe így is elektromos/infra panel lenne fűtésre, hogy gyorsan nagy teljesítménnyel lehessen változtatni a belső hőmérsékletet rövid időre.
Mennyi az anyagköltsége kb. a levegő 4 szobába vezetésének? (plusz a nappali ahol az szívás is lenne)
1-200 ezerből meglehet? Olvasom hogy ide is kell hangtompító cső is.
Ajánlott tipus? Kerestem párat én is:
DAIKIN FBQ50D+RXS50L 700-750ezer a készülék ahogy látom
5.5 kW fűtőteljesítmény
Szabályzás fűtés: 1.7 6 kW
Működés fűtés: -15 18 °C
SCOP: 4,06
MITSUBISHI SEZ-KD50VA/SUZ-KA50VA M DUCT 680ezer listaáron
6.4 kW fűtőteljesítmény
Szabályzás fűtés: 1.1 7.2 kW
Működés fűtés: -15 24 °C
SCOP: 3,90
FUJITSU ARYG14LLTB/AOYG14LALL 570 ezer a listaár
Fűtőteljesítmény (kW)5.0 (0.9-6.5)
SCOP-ot nem találtam hirtelen, de a sima árammal fűtéshez hasonlítva szerintem majdnem mindegy, hogy 3.8 vagy 4.2. H tarifa nem lesz, mert később tervezünk napelemet.
Ha jól sejtem olyan kellene, ami jól le tud szabályozni (pl. a Fujitsu, és ez még "olcsónak" is tűnik a többihez képest, ha elég az 5-6kW fűtési teljesítmény), egyéb szempontok?
A beszívást hova érdemes kialakítani? Simán a nappaliba valahova? Lesz hővisszanyerős szellőztetés is, de valószínűleg csak a csövezés lesz meg egyelőre.
Lőttem ma pár képet. Lakatlan házam Gree lomo 3,5kw minden nap megy reggel 8tól este 18óráig. Ilyen időkben max 8fokot nyom este pufferről 5 fok hőntartás radiátorral, és 100nm csak a falak szigeteltek majd jön a padló és a plafon is.
A split az, amelyikből van kültéri meg beltéri is.
Én mondtam hogy a kültéri az csúfabb is, meg nem is tudnám hová tenni, meg hát végül is bent szeretnék fűteni, ezért inkább beltérit szeretnék, de aztán hoztak mindkettőt, én meg már nem akartam visszaküldeni.
Nyárra szeretnék egy légkondit szereltetni a lakásba elég sokat olvasgattam már de nem nagyon tisztul a kép.
Egy kb 65 négyzetméteres lakás 40 négyzetméteres nappalijába lenne felszerelve. Jó lehet a split is vagy mindenképpen inverterest válasszak? Gondolom majd a szerelő megtudja mondani, hogy ide milyen teljesítményű kell. Esetleg tudnátok nekem ajánlgatni egy két modellt ami jó lehet?
Csak addig nem hozhatod el az üzletből, amíg nincs egy regisztrált klímástól igazolásod, hogy ő fogja majd neked felszerelni.
A klímák ugyanis amint bejönnek az országba (hivatalos úton), sorozatszámuk szerint nyilván vannak tartva. Tehát a hatóság azt is letudja követni, hogy nálad akkor milyen sorozatszámú klíma van a falon, azt ki szerelte meg mikor, és te mikor vetted.
Persze ha határon túlról veszel magadnak klímát és hozod be, ez arra nem érvényes. Mert az már úgy szürke zóna.
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 14/2015. (II.10.) Korm. rendelet értelmében 2015 augusztus 1-től a klímagázzal előtöltött berendezések vásárlásához képesített vállalkozás által kitöltött Végfelhasználói tanúsítvány (vonalkódos) kiállítása szükséges.
A vonalkódos tanúsítvány kiadásával az Ön szerelője igazolja, hogy a készüléket az Ön számára szakszerűen telepíteni fogja. "
Persze, azután ki és hogyan szereli, a klímás miért és mennyiért ad papírt, vagy beszereli-e, az az ő felelőssége.
Jól gondold meg, mit raksz bele. Az olcsónak is annyi lesz a szerelése (hacsak nem te végzed). De vásárolni is csak hivatalos klímás tudja! Az olcsó meg lehet, hogy már 0°C körül sem fog fűteni, meg lehet hamar tönkremegy. Értem én, hogy garancia, de hol fogja érdekelni azt, aki majd garanciában hetekig húzza, hogy esetleg befagysz ott? Normális, fűtésre tervezett klíma 300 ezer felett van. Azok bírják -15 - 20°C környékén is. No és nem azt az évi pár hetet veszik alapul működésre, mint egy nyáron, hűtésre használatos klímának (életében nem megy összesen egy évet, míg a fűtésre tervezettnél ez hamar összejön!).
Elgondolkodok rajta, mert így picit más a viszonytás.
A 60-as falakért irigyellek.
Nálam kicsit más a helyzet, 38-as porotherm alap, a kívül-belül vastag hőszigetelő vakolat, így átlag 42-45 cm falak, ehhez a tetőtéri szinten a téglafalakon 5 cm polisztirol és faborítás kívülről, belülről + 4 cm égetett tégla szelet borítás ( nagyon tudom ajánlani, mi dísznek készítettük, de a párásítás gondokat megoldja, szinte állandó 42% a páratartalom), a szokásosan problémás helyeken belső szigetelésre alkalmas XPS vagy 10 cm ytong előfalazást (pl tetőtér északi fal) is alkalmaztunk. A tetőtér födém 25 cm üveggyapot szigetelés, a tetőtérben a sátortető rész hőtükör fólia az eredeti lambériát begipszkartonoztuk, felette 10 cm üveggyapot (nyáron a legnagyobb melegekben max. 24-25 fok). Ez a felújítás friss, korszerű anyagokkal. A külsőnek idén kezdünk neki.
nem nincs benne semmi, nem lakó konténer hanem iroda konténer lesz, egy hűtő felépítményt végeltem be 10cm-es szendvicspanellel, kapott egy hőszig ablakot.
Akkor maradok az inverteresnél, és akkor remélem -15ig lesz fűtésem.
Jobban is hajlok az inverteres felé.
Erre a gagyira meg van 2 év gari, addig is elleszek vele.
60-as tömött falakon 2cm-es hungarocell csomagolóanyag van felragasztva, amit eredetileg a rosszul sikerült kőporos vakolat kiváltására szántam. Ismerősömtől kaptam két raklappal, gondoltam kipróbálom a falakon. Közel 10 éve lett felragasztva. A "bajom" csak annyi vele hogy túl alacsony a páratartalom, ezét párásítót használok a szobában. A hidegebb északi oldalon a fürdőszoba és az előtérből évek óta nem fűtött kisszobában levő ruhaszárító miatt megfelelő a páratartalom. Az ablakok két rétegűek, előnyük csak annyi hogy jól zárnak. Padlás szigeteletlen.
A klímákon kívül még használok gázkonvektort, évi 300m3 gázzal, kandallót a nagyobb hidegekben, amihez eddíg elhasználtam közel 1m3 a kertből származó ágnyesedéket.
weblapom már leírtam ... teljes szezonra nem jó az biztos. Pláne ha kezdeti Toshiba alapú. Tovább fejlesztett már a kültériben is van hőmérséklet érzékelő akkor esélyes hogy csak ezeket a -10°C-os napokat nem fogja tudni.
Akár 5-6 évet is kibír? Lehet 10-12-t is! Meg persze, lehet egy szezont se! Mondjuk egy lakókonténerben ez nem is lehet gond, van ott gáz, kandalló, meg minden, nem?
Valahol tényleg lehet még on-off klímát venni? Ki fogja felszerelni (hivatalosan)?!
igazából az on-off, és az inverteres közötti fogyi különbség érdekelne, hogy jelentősen többet eszik e az on-off-
a daikint nagykeren keresztül kapcsolatokon keresztül kapom meg beszer áron azért ennyi.
Azt gondoltam hogy a gagyihoz nem lesz alkatrész, de csak kibír tán 5-6 évet, az meg már elég lenne.
Ehhez a projecthez egyszerűen nincs értelme nagy pénzeket befektetni, le kell szorítanom a költségeket, néztem volna samu használtakat de drágán is csak on-off-osok vannak
az idei tél sokkal hidegebb, nekem a gázfogyasztás úgy tűnik akár 50%-kal több lesz idén, mint az elmúlt néhány évben. Egyetlen pozitívum, hogy a hideghez több napsütés társul, így a napelem decemberben pl. 80%-kal többet termelt, mint tavaly.
Olvastam a megosztásod, nekem ez az első szezonom klíma fűtéssel, és én is 2 db klímával fűtök. A szigetelésem szerintem közepes, jó vastag téglafalakkal, felújított nyílászárókkal, 95 teljes nm-ert fűtök, és sokallom a havi 1500-1800 kW-ot. Nem tudunk rájönni mi a probléma. A készülékek a Mitsubishi csúcs készülékei ( egy 6 kW-os fűtésű, egy 3,2 kW fűtésű)
Megkérdezhetlek a rossz szigetelés alatt mit értesz, kb. milyen falak, nyílászárók, állapotuk?
30 + 20 nm zárt teret fűtesz ki ilyen fogyasztással, vagy az egész 80 nm-ert és egybenyitod?
Amiket először linkeltél, arról fogalmam sincs kigyártja ... 1-2-t szereltünk mikor szezonon kívül megtalált valaki és éppen nagyon-nagyon-nagyon ráértük. és még így is volt benne gyári hibás ... lehet müködik de hogy alkatrész nem igen lesz hozzá az majdnem biztos.
A deikinre meg megint mit mondjak, aki ennyiért odaadja na onnan se remélhetsz sok támogatást a jövőben.
(Az olcsó Opelemmel 6,5 éves korában festés hibával úgy elhajtottak hogy öröm volt nézni ... pedig 8 év garancia van a papírjában ... nem is az lesz következő autóm.)
Bivalensen 0kW-ot kell segíteni, alatta kell segíteni neki.
Hát kiszámolod ... Pbivalens/(tbiv - +17) = 1°C/W
Aztán (+17 - tol) * 1°C/W megkapod mennyi az össz teljesítmény igény tol esetén.
Majd a Ptol értékét kivonod a össz teljesítményből.
FTXB
tbiv -7 / 2130W
pdesingh -10 / 2400W
tol -15 / 1720W
össz telj. tol 2840W tehát 1120W-ot kell segíteni.
A táblázat megadja hogy Szegeden -13°C mellett a Daikin FTXB 2663W-al számolt ... tehát ilyen helységbe lehet betenni aminek 2663W a hővesztesége -13°C-on. és be van építve egy 1120W-os kisegítő fűtés és akkor -15°C-ben sem fogsz megfagyni.
Azt hogy miképpen vezérled hogy a klíma maximális teljesítményen menjen az 1120W ne segítsen már -7°C-nél 1120W-al mert a klíma visszaszabályzott, és nem adja le 2130W-ot csak 2130-1120=1010W-ot ... na azt Én is megkérdezném a kedves rendelet elfogadó bagázstól. :-)
mert ha egyszer a kisegítés bekapcsolt akkor sose fog kikapcsolni .... magától mert a klíma fog szabályozni szépen lefelé ...
A katalógusban mi van benne? Pdesign@-10 °C X kW, bivalens hőfok -7°C Honnan lehet tudni, hogy mennyit kell már a bivalens hőfokon is hozzásegíteni a Pdesign eléréséhez? Ilyen adat csak az euroventen van. Csak az akadályozza meg a gyártókat, hogy szép magas Pdesign-t adjanak meg hogy elvileg akkor gyenge lesz az SCOP. Az eurovent se méri vissza az SCOP-t, csak a gyári adatot írja be a reportba.
Na de azt se értem, hogy szerinted a pdf-ben található teljesítményeket tudja, pl 07LECA 7 fokon 4kW, na de a névleges 3kW. HA bekapcsolom +7 fokon kérek tőle 30 fokot egy 20 fokos lakásban, akkor mit csinál? Elején túlhajt, na de 24 óra múlva? Szerinted még mindig 4kW-ot ad le 1,22kW felvételével? (tegyük fel, hogy semmit se tudott emelni a hőmérsékleten)
Nem teljesen értem. Pdesign: gyártó meg adja, hogy mennyit tud -10 fokon. Bivalens T, meg az ami alatt már segítség kell a kímának, na de milyen teljesítmény tartozik hozzá? Mi értelme van hogy a Pdesign-t nem a bivalens hőfokra adják meg? Mi értelme van bivalens hőfoknak hozzátartozó teljesítmény nélkül?
Így érthető, hogy csatolt táblázatban miért egyezik meg a samu klímáknál Pdesignh meg Tbivalensen visszamért teljesítmény, mivel azt is -10 fokon mérik.
Na de a Fujiknál? Pl 18llt: Pdesignh 5,2kW (ugye elvileg -10 fokon) bivalensen (-7) a visszamért teljesítmény meg 4,6kW. Nem fordítva kéne lennie?
Mert ezekből azt az 1 konténert se tudták eladni ami 2011-ben és 2013-ban érkezett az országba. majd ha az elfogy akkor lesznek esetleg újabb modellek, már ha valaki nem félti az állását és aláírja a megrendelő lapot és el is meri küldeni a gyárba meg pénzügyi osztályra. :-) Persze most nem találom, de olyan 150-200 szett fér egy konténerbe.
Látom megy varia a pdesign és a bivalens meg mindennel.
2013-ig egyszerű volt mindenki megadta mit tud a klíma +7°C külső mellett azt kalap. Nem sokat lehetett trükközni ez a gép ennyit tud ilyen pillanatnyi COP mellett ...
Na de jöttek az okosok, hiszem amelyik klíma 3,5kW-ot tud +7°C fokban az mennyit is tud -10°C-ben? A fene se tudja, így hogy vegyen egy mezei user klímát mikor Szegeden -13°C-re számolják a fűtési igényt.
Na akkor fordítsunk a feje tetejére mindent, adjuk meg milyen fűtési teljesítményre tervezzük a klímát. Ez a bűvös Pdesigngh ami az átlagos zónában -10°C-ban értendő. . Na de ez így túl egyszerű lenne, mert a klíma gyártó nem szeretné ha az ő klímája egyedül küzdene meg a -10-al így lett még bivalens hőfok is. Ja és a bivalensnek is van minimuma a rendeletben ez -7°C.
Tehát ha valaki türközni akar akkor egy 3,5kW klímának jó alacsony Pdesignh ad meg és így szinte az a "nagy" gép alig kell leadjon hőt. Így a hőcserélő és a leadott hő hányadosa nagyon szép lesz.
A rendelet alkotók szerint a mostani adatok közelebb vannak a valós felhasználáshoz mint a régiek. Mert ha valahol adódik egy olyan helység amiben +7°C-ben 3,5kW kell ott -10°C-nél már 9,45kW kellene amit klíma tuti nem tud.
Tehát ha megadjuk hogy ez a klíma tud 4kW-ot -10°C-ben akkor könnyebb kitalálni hogy Szegedre -13-re jó lesz-e vagy sem.
És ez a gyártóknak is nagyon fog tetszeni mert számolhatnak szép nagy számokat, hisz +7°C-ben a "3,5kW-os klímának" nem kell leadni csak 0,924 - 1,48kW között ugyanazzal a hőcserélővel mint 2013 előtt ...
És aki még okosabb az tudja hogy a kosárórák száma -10°C csupán 1óra! -9°C 25óra -8°C 23 óra ... tehát jobb ha megy gép (tbivalens=-10°C) -10°C-ban is mintha segít neki valaki. Ezzel is nyerhet egy pár tized SCOP.
Szóval aki ezen adatok alapján összetudja hasonlítani a klímákat az ... :-)
November 730 kW, December 1500kW, 18-19C belső hőmérséklet mellett, januári mérések alapján kummulálva 1800, az igazán nagy hidegekben (-10 alatti) nem ment, mert előtte 2 nappal szétfagyott, és vártuk a szerelőket pár napig...
Amennyiben a régi korszerűtlen fűtésed ( a leírásodból azt vettem ki, hogy elektromos volt) 2000-2200 kW/h-ot fogyasztott, akkor az azt jelenti, hogy kb. ennyi fűtési energiát is nyertél a befektetett elektromos energiából (kicsit kevesebbet azért, mert van némi veszteség). Most a Mitsuk fogyasztottak kb. 1500-1800 kWh-t, akkor, még ha nagyon keveset is, mondjuk 3-as átlagos COP-t számolunk, akkor is kb. 5000 KW/h fűtési energiát kaptál. Ezt visszaosztva 30 napra, reálisnak tűnik egy kétszintes, kb. 100 nm-es lakóterület fűtésére. Ami nem tűnik reálisnak, hogy előtte azzal a kb. 2-2,5 kW-os elektromos fűtéssel ugyanezt a hatást érted el.
Az én elképzelésem - hangsúlyozom, hogy ez csak teória - hogy, amíg a drága üzemeltetésű elektromos fűtést használtad, addig sokat spóroltál, esetleg elég volt a 19-20 fok is a lakásban, most viszont, hogy erősebb, komfortosabb rendszered van, egyszerűen jobban "pazarolsz", melegebb van a lakásban, 22-23 fok, esetleg belejátszik, hogy hidegebb a tél is, tehát lényegesen a több fűtési energia felhasználás. Ha ezeket összevesszük, akkor lehetséges, hogy reálisak a mért értékek, és nincs semmi hiba.
Ha valóban nincsen szigetelés, és egész nap mennek közel csúcsrajáratva a klímák, elképzelhető ekkora fogyasztás. De hogy előtte a korszerűtlen berendezés hogy fogyasztott olyan 'keveset' (klímához képest?!). A hőmérséklet akkor milyen volt odakint? No és bent nrm lett jópár fokkal több (klímánál elképzelhető, hogy a hőérzethez több °C kell, mint más, sugárzó hőt leadó berendezésnél).
Direktbe van kötve teljesen külön vezetékeken a tervezett H áramhoz, pár napja hekkeltünk bele 2 db fogyasztásmérőt, mert tényleg senki nem hitte el. Sajnos a úgy látom valóban szar a helyzet..:(
Gondoltunk erre is, csak az a meglepő h egy kicsi látványkandalló kifűt átlagos téli időben lent, plusz a bojleres régi rendszer 15-20% fogyasztott csak többet, aminek kb. 0,8-0,9 lehetett a COP-ja, mert ugye árammal fűtött 1 - a tárolási - technológiai veszteség. Mindenesetre jövő hétre kérek egy thermográfiát, mert a külső rendberakás jövőre lesz, tervben van szigetelés ha már csináljuk. Örülnék ha csak ennyi lenne.
Micu beszerelőt egyenlőre nem reklámozom, majd ha frankón működik, akkor szívesen.
Ha az a ház hőszigeteletlen csak csupasz tégla fal, akkor sajnos reális. Rendesen hőszigetelt háznál az éves fogyasztást közelíti ez az érték ekkora háznál....
Megkérdezhetem, hogy a micu klímákat hol vetted és ki telepítette?
Én frissen klímások fűtőtáborába tartozom, mivel árterületen vagyunk, nincs más értelmes lehetőség.
Sajnos egyenlőre szívok két darab Mitsubishi csúcs szplit klímával (MSZ-FH50 VE SCOP 4,6 és MSZ-FH25 VE SCOP 5,4 ), mert nem akar beállni a mindenki által dicsőített fogyasztás. A nagyobb egy 55-58 nm-es alsó szintet, a kissebb a felső tetőtéri szintet fűtené, a hőtartás átlagos, vastag 45 cm (néhol 50 cm) tégla fal.
Szerintetek normális a havi 1500-1800 kW energiafelhasználás?
(kicsi 15-20 kW/nap a nagy 25-40 kW/nap) a kiérkező mérnök nem hitte el, hogy nincs más rákötve a rendszerre... de nem tudunk rájönni mi van:(
Felújítás előtt egy vacak bojleres-hőtárolós-radiátoros korszerűtlenség fűtött, az evett 2000-2200 KW-ot havonta.
Mennyit számít hogy inverteres fogyasztásban, megéri a drágábbat venni?
Azért hajlok az inverteres felé, mert nagyon kicsi a lég m3 , és a vortex is túl nagy lenne rá, ki-be kapcsolgatna, az inverteres meg tudna alapjáraton ketyegni.
Keresgéltem a jofogason használtak után de elég drágán találok csak, akkor már inkább egy ilyen gagyi lehet jobb, erre is 2 év gari van.
A hőcserélő makulátlanul tiszta még, a szűrő pedig inkább csak jelképes ebben a gépben, a port is alig fogja meg, így nem probléma tisztán tartani.
Jelentős eltérés csak akkor lehet, ha a gép újonnan se tudná a ráírt légszállítást, tehát a gyár jelentőset kozmetikázott a specifikáción.
"Nem csalnak a gyártók, úgy programozzák hogy inkább a hatásfokra (SCOP) mennek rá és nem a teljesítményre-> alacsony Pdesign-t adnak meg fajlagosan."
Nem azért érdemes nekik alacsonyabb Pdesig-t adni mert ott jobb a COP, hanem azért mert akkor nem kell nekik annyi kiegészítő fűtést belekalkulálniuk a SCOP-ba.
Azért a "Colder" éghajlatnál nem kevés időt kell a gyengébb gépeknek bivalens hőmérséklet alatt dolgozni (tehát amikor nem tudják a Pdesign-t leadni).
Úgy kell elképzelni mint a levegő-víz hőszivattyúknál, ahol például -10 fok alatt besegít egy fűtőpatron 1 COP -al: nem mindegy hogy milyen éghajlaton üzemel a rendszer illetve az sem, hogy mennyi teljesítményt szeretnél belőle kivenni.
Én nem azt tapasztalom, hogy gazdaságosabb kivennem 2 kw-ot az U-Crown-ból mint mondjuk 3.6 kw-ot.
Sőt a legjobb hatásfokúnak akkor tűnik a mérések alapján a rendszer, amikor erősen forszírozva max. ventilátor fokozaton fűt.
Persze ez erősen gépfüggő gondolom, de nekem úgy tűnik mintha részterhelésen egyáltalán nem gazdaságosabb.
Talán ezért van az is, hogy nekem még viszonylag hidegben is leáll néha a kompresszor, amikor túlságosan le kéne szabályoznia. Soha nem mértem 700 w-nál kisebb fogyasztást fűtés üzemben.
azért nem jók ezek a mérések, mert a térfogatáram csak tipp, nagyon sokat csalhat, hiába tiszta a szűrő, a hcs is koszos.
A bivalens hőfok általában fix -7 vagy -10 lehet hogy a 3 "éghajlat" írja elő, hogy melyikre kell megadni.
Nem csalnak a gyártók, úgy programozzák hogy inkább a hatásfokra (SCOP) mennek rá és nem a teljesítményre-> alacsony Pdesign-t adnak meg fajlagosan. De Pl a LTCA-nak mindkét értéke elég vagány.
Sikerült a múlt héten rámérnem az U-Crown-ra miközben odakint jóval -10 fok alá ment a hőmérséklet. Ilyenkor megmérem a gép fogyasztását ventilátorfokozatát, a kinti valamint a benti beszívott és kifújt léghőmérsékletet. Ezek alapján számítottam a teljesítményt és a pillanatnyi COP-t is. Mivel az én gépemre nincs EUROVENT adat, ezért is voltam kíváncsi mit tud a gép.
A légszállítás-t a specifikációból vettem, ezért elméleti adat, valószínűleg valamivel kevesebb lehet a valóságban.
Nyilván az olvasztások miatt a SCOP ennél alacsonyabbra jön ki.
Az EUROVENTEN érzésem szerint azért kell lefelé csalva megadni a Pdesign-et a gyártóknak, hogy a bivalens hőmérséklet minél alacsonyabbra jöjjön ki. A bivalens hőmérséklet alatt ugyanis a hiányzó teljesítményt kvázi hősugárzó hatékonysággal kell hozzáadniuk a fogyasztáshoz, ami jelentősen rontja a SCOP-t.
Nagy kavarodás van a három (meleg, átlagos, hideg) éghajlatra megadott SCOP és az energiabesorolás körül is. Csak azonos éghajlatra számolt SCOP-val van értelme két gépet összehasonlítani.
És igen, van olyan, hogy egy gép tartósan a névleges teljesítménye felett dolgozik, mint ahogyan tette ezt nálam is a nagy hidegben.
Az összes komoly gyártónak vannak 2015-2016-os modelljei.....
Magyarországon miért nem látom a kínálatban pl a lentebbi nocriaX-et?
Vagy az új panákat, LG-ket, stb,stb?
Tökre olyan érzésem van, mintha még mindig ez a 3. világ szindróma lenne, hogy ide csak az jön és akkor amikor már nyugaton eladhatatlan vagy van már jobb/újabb, és a készlet-kiszórás országa vagyunk...
Norciát pl még egy magyar weblapon sem láttam és rengeteg féle van... tömve a youtube velük.... elég csak beütni, "new airconditioner 2016" és tátod a szád...
Próbára vettem egy leca-t a konyhába, ez a negyedik fűtési idény vele. Meg voltam elégedve, ezért a következő évben az egyik szobába felszereltem egy lmca-t, harmadik telet fűtöm vele.
A lecára jut a nagyobb feladat, 30m2-rel kell megbírkóznia, lmca csak 20m2-t fűt, 80m2-es a házam.
A nagy hidegekben kandallóval besegítek nekik ha az időm engedi és nem alszom.
Várhatóan 2200-2300 kWh lesz a fogyasztás a keményebb hidegek miatt.
Kellettek ezek a nagy mínuszok hogy rádöbbenjek, van mit javítani a hőszigetelésen.
Ja, és még csak annyi, hogy ez alapján egészséges visszaigazolás ha az euroventen a bivalensen mért teljesítmény megegyezik a gyár által megadott P design-nal. Érdekes módon a Samsungoknál ez stimmel, a Fujiknál rendre elmarad a visszamért, kivéve az LTCA
Na, akkor vagy elviseled az alulra szerelt oldalfali látványát a tökéletes komfortért, vagy begipszkartonozod egy légcsatornás elszívását valamelyik sarokban, vagy ahol akarod.
Nekem van kályhám is meg kandallóm is, csak akarok átmeneti időre meg betegség/elutazás idejére egy automata fűtést, és a klíma pont jó lenne. A házam maximális hőszükséglete 3 kw, de pl +4 foknál csak 1,5 kw..... tehát átlag télen kb főzünk és fingunk... meg a berendezések hulladék hője és annyi :-)....
Légcsatornás klíma! Alulról szív el (úgy érdemes szerelni), nincs rétegződés, lehet pörgetni, van teljesítmény, mert hangcsillapító cső elveszi a hangot. Számomra klímás fűtés legnagyobb hátránya a zaj. Erre a legdrágább klímák is csak akkor adnak megoldást, ha olyan kicsi a hőigénye a háznak, hogy a leghalkabb fokozaton is elég a teljesítmény . Kinek van ilyen háza? Peterch-nak ( bár ő inkább a jó COP-ért hajtja) meg M3-nak.
másodlagos fűtés. nincs havária helyzet, ha elmegy valami gáz, villany, vagy maga az eszköz meghibásodik.
Írt itt valaki, hogy drága klímákat néz, amikor van kályhája. Szerintem fölösleges. Én is ezért tehetem meg, hogy kínaival meg legolcsóbb japánnal fűtök, mert van kályhám.
Pdesign, tervezési teljesítmény: nem 100%-osan értem, de kb a gyártó határozza meg, hogy egy bizonyos hőfokon, (bivalens hőfok) mekkora teljesítménnyel terhelte a klímát és ez alapján méri ki 3 környezet (európa be van osztva 3 féle hőmérséklet eloszlásba) közül az egyikben a klímát. +7 névleges 5kW, bivalens +7 fok, P design -7 fokon legyen 3kW. Ez azt jelenti, hogy amikor -3 fokon vizsgálják a klímát akkor, kb 2,5kW-tal van csak terhelve, tehát csak részterhelésen dolgozik. Nyílván hasít ilyenkor a COP. Ez magyarázza, hogy miért haladhatja meg az SCOP a +7 fokra vett COP-t, aminél jobb ugye csak részterhelésen van.
Ha olyan helyre kerül, ahol nem tartózkodsz a kifújt levegő útjában, esetleg csak alkalmanként haladsz át előtte, akkor jó lehet.
Fűtésre annál jobb, minél alacsonyabban van, szokták a földtől 0.5-1 m magasságra is tenni, fejjel lefelé, azért hogy felfelé fújjon, ez a legjobb fűtési szempontból. Viszont akkor hűteni nem fogsz tudni vele, mert felül lesz a csepptálca.
Ha normál helyzetben teszed a padló közelébe, akkor félő hogy felfújja a port a padlóról, de 1.5-2m magasról már szerintem nem fogja.
Ezért szerencsésebb megoldás a parapetes készülék, csak sajnos azok jóval drágábbak. Szerintem viszont ez változni fog néhány éven belül, mert egyre többen használják fűtésre (is) a split klímákat, és a parapetesek felárát semmi nem indokolja a kisebb gyártási darabszámon kívül.
Azért a LECA nem LTCA, a portfólió két végén volt/van a két gép.
Akinek van backup fűtése tök fölöslegesen költ fél millákat klímára. Szerintem
5év alatti fejlődés? Igazi fejlődés az lenne, ha behoznák a kétlépcsős kompresszorokat, EVi vagy minek hívják őket, én eddig csak a U-crown-ról tudom, hogy úgy tudja a -10 fokon a névlegest. Bár talán minden komoly gyártónak van már olyan klímája ami -10, -15-ig tudja névlegest.
Azt senki se felejtse el, hogy alacsony venti fokozaton egyik se tud "nagyot" fűteni.
Most lehet, hogy megbotránkozol, de ép ezért azt találtam ki, hogy olyan fejmagasságba tetetném, kb 2 méterre a 2,5-2,7m helyett. Nem kéne székre állnom a szűrők kivételéhez, és az említett probléma is kisebb lenne. Hm? Rossz ötlet?
Mindkét módon tud, illetve egyszerre a kettőt is (én így használom).
Viszont ha a vízszintes swing fontos, akkor gondolom felülre akarod szerelni.
Ez ügyben érdemes lenne visszaolvasnod, én is sok okosságot találtam itt. Eredetileg részben amiatt tartottam a klímás fűtéstől, mert ahol ilyet láttam, ott vagy fázott a lábam, vagy állandó huzatérzésem volt. Ez először fel sem tűnik, de órákon át már kellemetlen, persze ez egyéni érzékenységtől is függ. Ezenkívül vezérléstechnikai problémát is okoz a magasan lévő hőfokszenzor. Ezt M3 Hellrot fejette ki részletesebben, érdemes elolvasni.
A Mitsubishi Kirigamine-nek van egy változata, ami fűtésre kihegyezett, ez elég modern gép, tavalyi, volt is nekünk belőle vagy tíz darab, ami kb, pillanatok alatt elkelt, de lehet, hogy tudunk belőle rendelni. Ide Leginkább Észak-Európába szállítják, mert ott van rá igény. Kevés gép übereli ezt.
A micu kirigamine mellett talán a legjobb...... nekem legalábbis. Az LT09 biztos jó, de mivel kissé oldalra kell tennem, nekem kell a vízszintes swingelés....
Ez a Daikin olyan jó, mint amilyennek a lap alapján látszik?
Az LT-nél - meg úgy általában feltűnt, hogy ezek mind 2011-13 között kidobott klímák, akkor voltak újak.... azóta se a Fuji se a Toshiba nem dobott piacra új készüléket?
A Toshiba a Mirait, de az elég gyengécske fűtésre.....
De az LT -széria a fujinál tök régi már, asszem 2011-esek..... azóta ezeknél a cégeknél mit csinálnak?!
Ez a Micu nagyon jó.... lehet megkeresem azokat akik forgalmazzák, mégiscsak 4 éves széria és nem 6-7 éves...
A Daikin is jó, a professional sorozatot néztem, elvileg -7 fokban is tud 3,5-ös COP-t....
Aztán fontosnak tartom a tisztíthatóságot... a kiszerelhető mókuskereket..... melyik klímák ilyenek?
A toshibák legalább önszárítóak. Mondjuk csak fűtésre akarom használni.... akkor meg elvileg nincs kondenzvíz a beltériben, tehát a penész sem - gondolom én - jelentkezik.
Ha mégis "elkalandozol" az 500-as kategória felé, akkor a Nexurát nagyon tudom ajánlani, nekem az lett feltéve, maximálisan elégedett vagyok vele, semmi zaj, de tényleg semmi, akkor lehet hallani a hangját, ha nyitogatom az ajtót-ablakot és bejön a hideg, akkor kis időre magasabb fokozatba kapcsol, amúgy teljesen zajtalan.
Zavaró légáramlat egyáltalán nincs, és mégsem rétegződik a levegő, mert a padló közeléből szív, és felfelé fúj, mint egy hagyományos radiátor.
Mindezek mellett nem is néz ki idétlenül, mondjuk ez ízlés dolga.
Azt a Micut nézd meg több helyen, az árösszehasonlító oldalon is van 300 feletti árral, biztosan lesz jobb áron is.
Az LTCA 09 az egyik legjobb. Igaz nem mai tervezés, sajnos lamellákat vízszintesen is csak kézzel, motor csak függőben dolgozik, nem szép (mondjuk én sem nézegetem), programozása is 'érdekes' (sokat tud, csak nehézkes). De tényleg mondhatni elnyűhetetlen, tedzi a dolgát mindig!
Leca sajnos már nincsen. Pedig tudott (azaz ma is tud) majdnem közel annyit, mint az LTCA. De sajnos már nem gyártják. Pedig ha nem is fűtésre tervezett, de -15°C alatt is dolgozik, COP 4.38, jó gép.
Abban igazad van, ha kettő klíma van fent. Mindkettő ritkán pusztul el (lehetőleg persze egyik se!), de jobb a hőelosztás is, nem kell egynek csúcsrajárni, kettő könnyebben bírkózik meg a feladattal.
Dehogy akarok ilyet venni! Csak kérdeztem, mert nem értek hozzá....
A legszimpibb pont a Micu Kirigamine-ja de Klímás cégek ajánlatai között eddig csak Szegedklímánál láttam.... ő meg nyilván nem fog a Bp-i agglomerációba feljönni feltenni 1 db-ot! Jogosan....
Az LT09 paramétereit tekintve jó. Ránézek, hogy Daikinből van -e hasonló ami önszárít és nem emel előlapot....
A Toshiba Superdaisekai8 árát kicsit húzósnak érzem.... bár az is tetszik, de 1 db klíma feltéve 500 táján van..... akkor már inkább felteszek 2-t a feléért, és stabilabb az egész rendszer, akármi van mégiscsak 2 klíma van a házban.....
Az LT09 tud vízszintesen "swingelni"? Meglepődve látom, hogy az olcsóbb LM, LLC fuji-k nem tudnak?! Csak függőlegesen állítható légterelőt írnak.... pedig árukhoz képest jó kis gépek....
A sokatok által emlegetett LECA, az melyik a mai Fujitsu kínálatban? Nézegetem, de ilyet nem látok, csak LM, LLC, LU, LT néven futóakat.....
Két klímát használok fűtésre gyenge szigezelésű házamban.
Fogyasztásuk: okt.: 200kWh
nov.:280kWh
dec.:460kWh
jan.:350kWh mai napig
Ez alapján nem szeretnék villamos padlófűtéssel min . háromszoros fogyasztással fűteni.
A konyhai automata vent. fokozaton megy állandóan, hangja nem zavaró a nappali tevékenységek mellett.
A szobait harmadik éve használom kizárólag a legkisebb vent. fordulaton, még a most előforduló -18fok-ban is. Aludni tudok tőle, fülelnem kell hogy meggyőződjek róla, valóban működik.
Kategóriájukban a legkisebb fűtőteljesítményűek, 250-300W-ig szabályoznak le. Ez viszont akkora fűtőteljesítmény kb -5fokig, hogy a kompresszoroknak is gyakran le kell állniuk.
A meleg ágyból kikelve reggel, a meleg légáramlatba állok öltözködéskor, ami inkább a kellemes kategória, nem a zavaró.
Újoncként pár kérdésem lenne: ház bővítése miatt 2 szoba hűtés-fűtés gondját kellene megoldani a közeljövőben. Villamos padlófűtés volt tervezve, de mivel a klimatizálásra is van igény, ezért inverteres hűtő-fűtő (hőszivattyús) klíma jött számításba. Még döntést kellene hozni...
Emiatt volna néhány tisztázandó dolog:
1. Folyamatos (téli) üzem esetén, az éjszakai ventilátor-zaj mennyire zavaró, milyen mértékben kell vele foglalkozni?
2. Mennyire képes a hőtartás közelében vissza-szabályozni? (venti-fordulat, teljesítmény, stb.)
3. Teljes szezon üzemét milyen mértékben bírják a készülékek, folyamatos üzemben?
4. Mennyire érezhető a légmozgás, zavaró-e?
5. Két beltérivel rendelkező berendezésre gondoltunk. Melyik gyártmány (alsó-közép-prémium) kategória jöhet számításba a fenti igények esetén?
Több helyen néztem, de nem nagyon találtam. Akkor lehet 3.5 KW-ost találtam volna, annak tényleg 3.89? De látom, ha ilyet akarsz venni, úgysem tudlak eltántorítani ;)
Tavaly óta megy az LTCA a nagy szobában. Kicsiben "csak" egy LECA van. Mindkettő megbízható, jól működik. Külalakról meg nem vitatkozok, akinek nem tetszik, hát nem tetszik.
A Suzuminak nagyon titkolják a COP értékét. Ahol találtam, ott 3.8 a szám. No meg a -15 °C sem -20°C . Persze ettől még lehet jó gép.
eurovent szerint -10 fokon 3kW a teljesítménye a 09LTCA-nak 2,96-os COP mellett. Az LTCA sorozat abban egyedi, hogy a nagy mínuszokban is marad a teljesítménye
A Toshiba Suzumi plusz 4,3 as SCOP-pal rendelkezik. Ennél jobb a FUJI, az 4,6, de több szempontból is nem tetszik. Inkább az érdekelne hogy a két gép minőségileg, megbízhatóságban hogy viszonyul egymáshoz?
Hát jó, van aki ismeri. Én nem. Meg talán sokan mások sem. Mondjuk ha volna, aki segít megismerni, akkor talán . . . Persze én meg Ericsson Hotline mobilon nevelkedtem, ja. Van aki nem ismeri?! :D
PF asszem neked annyira nem lényeges ... még. Te - Mi hatásos fogyasztás fizetünk a cégek meg nem. Így neked nem számít ... 100 lenne az ideális az nyolcvan egynéhány az sz.r.
A táblázat a hivatalos szerviz könyvből illetve databookból van. tehát ha Én kimegyek mérni hogy mit tud a gép akkor ezt fogja tudni.
Amit te idéztél az marketing maszatolás.(Ja és benne sincs s leca Ctrl+F szerint ... nem olvastam végig szemmel.
Elfogult felhasználó vagyok csak, FUJITSU 09 LTCA. Nem csúnya, amikor felnyilik az előlapja. Mondjuk nem szép egyik sem, de Toshiba tejfölös doboza nekem még csúnyább. A lényeg, hogy a Toshiba COP-je ha jól látom erősen négy alatti? Hát! FUJITSU 4.85, és kb. -10°C -ig ennyi is. Ja és -20°C -ban vígan teszi a dolgát (nálam -21°C volt, amikor fújta rendesen a langyos levegőt). Toshiba -15? Gondold át, kérdezd meg a klímásokat is, vesd össze, amiket mondanak! Toshiba is lehet jó, volt itt topikban is egy már (igaz parapetes), de nem egy közismert klíma márka, nem tudni szervíz, megbízhatóság milyen?
Van egy dolog, ami nagyon biztos, és ha betartod, nem járhatsz rosszul:
Klímát szakembertől vegyél, aki kiszáll hozzád és felmér. Ha kell 2 klímás céget is kihívhatsz felmérésre és árajánlat adásra. És megmondod neki, mennyit szánsz az egész büdzsére, illetve hogy más céget is kihívsz.
A kihívott cégekről legyen valami referenciád, akár a netről, akár ismerősi körből.
Fel szeretnék tenni egy klímát a 3 kw-nyi max hőszükségletemre kis házba.
Két típust nézek:
1 Toshiba Suzumi Plusz
2 Fuji LT09
A Toshibánál tetszik az önszárító funkció, és a Fujinál nem tetszik az előlap emelgetés.
Ha ettől eltekintünk melyikre mondanátok hogy inkább azt és miért?
És egy olyan kérdésem is van, hogy 3 kw max hőigényre elég egy 3,2 kw-os klíma ( asszem mindkettő képes akár 5,4 kw-ttal is fűteni, bár gondolom csak rövid ideig.... )
- a táblázatban nem lehet névleges teljesítmény, tekintve, hogy a 07 LECA névlegese 3kW +7 fokon
A moi forgalmazó (Col.kl) is ez alapján a táblázat alapján adja ki a H tarifás igazolást, és úgy számol, hogy a lenti adatokból interpolál a névlegesre, különben soha nem jönne ki a H tarifa feltétele.
- pl itt továbbra is lehet látni, hogy mit gondol a gyártó névlegesnek.
-még 1X: nekem semmi bajom h többet fogyaszt, hiszen többet is ad, és nem érdekel, hogy a COP rovására teszi. Arra csodálkoztam rá, hogy tud többet fogyasztani 0-24-ben, mint a névleges.
Kifejezetten örülök, hogy a két kis LECA hajtotta magát és egész hétvégén tartotta a 21-et a hajnali -18 ellenére. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy van mellette egy 5,5kW-os duál de az úgy volt beállítva hogy alig dolgozott. Fogyasztását sajnos nem tudom, mert nem H tarifán van.
Szóval, nincs meg a LECA euroventes mérése de pl hozzá közeli 07LMCA következőt tudja -15 fokon 1,5kW teljesítmény 2-es COP tehát a bemenő villamos teljesítmény a névleges 700 W közeli 750W. Én azt hittem, hogy folyamatos üzemben nem tud a névleges villamos teljesítmény fölé menni.
Ismerem azt a táblázatot, ott szintén 2-es COP mellett 1 kW-ból 2kW-ot csinál, erre gondoltam, hogy max 30-60 percig tudja, utána visszavesz az euroventes teljesítményre.
A névleges nem egyenlő a -10°C külső +22°C belső-vel.
Heating:Indoor temperature of 20°C CDB/15°CCWB.and outdoor temperature of 7°C CDB/6°CCWB. Pipe length:5m,Height difference:0m(Outdoor unit-Indoor unit)
TC = Total capacity
PI = Power Input.
Power Factor 07/ 85% 09/86% 12/92%
Szóval nem csak a jó adatokat kell elolvasni, a rosszakat is. És így dönteni.
ME gondolom nincs kedve -15°C-ban kimenni és nézegetni mi a baja kint abban a takony hidegben ... legalábbis Én ezért nem adok el fűtésre klímát.
Elmondom hogyan müködik, milyen baja lehet és az user azt mondja hogy így vállalja. Na akkor mondom hogy Én meg 3 hét múlva érek rá. Na és akkor keres valaki mást. :-)
Inkább szerelek légtechnikát ebben a hidegben, mint split klímát -10°C-ban alumínium létrán, 10kmh-s nyíró szélben. :-)
Mint a amikor hidegből bemész a melegre szemüvegben, lecsapódik rá a pára, hidegben ráfagy. Magyarul, a hideg hőcserélő harmatpont alatt van abban környezetben.
Sziasztok! Lehet abszurd kérdés de pontosan mi okozza a jegesedést a klimán? Mióta minusz 5 fok alatt van a hőmérséklet (több mint egy hete) egyszer sem láttam rajta jeget. Az alacsonyabb páratartalomnak köszönhető?
A monosplit Carrier-eket a Midea gyártja, a dual gépük nekem nagyon úgy tűnik, hogy Chigo gyártás. Semmi köze az eredeti Carrier ipari gépekhez, ne tévesszünk már meg senkit. Ha igazi gagyit akarsz venni, akkor jó helyen keresgélsz.
Gondolom akkor ez volt amit nezegettem. Viszont amire nem emlekszem, hogy mennyire hasznalhato futesre, mar mint kinti hofok vegett. Tudod az enyemet is lemondtak annak idejen, de meg hibamentesen mukodik mindig. Igaz, en csak -5°C-ig engedem futeni. Viszont egy telet komplett ez futott es kibirta. :) Esetleg dejodiot is megkerdezhetned, o sok ilyen nem nagyon felkapott klimat ismer.
Néztem a paramétereit, a cop értéke 3,4 ha jól emlékszem. Szezonális talán nem volt megadva. Egy családi házban ez a gép nem sokat megy fullon szerintem, ha visszaszabályoz, akkor meg talán javul is ez a hatásfok. Azért tetszene egy multi gép, mert ennél már érdemes lenne trükközni egy kicsit. Persze jobban körbe akarom járni a döntést, mert nem nekem lesz a berendezés, ezért jól kell döntenem. Itt a mi falunkban is egyre többen váltanak klímás fűtésre.
Valoban jo ar. Azert legalabb a parametereket nezd meg, mert most nem vagyok biztos, hogy pont ezt a gyartot nezegettem-e, vagy valami masik nagy ipari gepeket is gyartot, de a COP nem volt nagyon kiemelkedo. 3 kornyeke. Ha Te ugy erzed, hogy jo lesz, akkor vagj bele! Tudod en is ugy tettem, csak az enyem rohejes 87000 forint volt.:)
Nálunk a tetőtéri szobát ( kb 6 x4 m) egy 2,6 Daikin alapmodell fűt most is gond és erőlködés nélkül. Nincs más fűtés fent. A kültéri kint van a tetőn.
Lent a nagyszobát egy Rcool fűti, nincs ezzel sem gond, kültéri a ház oldalán, igaz egy viszonylag zárt kis udvarunk van, az utca felé nem lehetett tenni.
Ebben az árban szerintem nem találni jobb gépet. 10,5 kw-os duál nettó 270 eFt. Tavaly beszéltünk egy házról, talán emlékszel. Oda egy hasonló méretű Toshiba lett beszerelve, igaz 4 beltérivel 1,5 milla volt.
Elmeletben lehet szabalyozni, de meg gyakorlatban nem volt ra igeny. Nem a klima elektronikajaba nyulva. Peldaul beallitod 25°C-ra bent, ilyenkor az enyem a kinti +6°C korul 380Watton uzemel , plusz -minusz 20Watt, mert az elektronika jatszadozik egy kis hataron belul a fordulattal. Ha ezt akarnam vele tartatni, akkor a kulterimre kellene elol hatul redonyt szerelni es egy automatikaval le - fel mozgatni, attol fuggoen, hogy a kinti homerseklet novekedik vagy csokken. Igy szabalyoznam, a levegobol kinyerheto homennyiseget. De ez szerintem abszolutt felesleges megoldas lenne. felejtsd el !:)
Igaz itt a leolvasztás is bekavar pl.. A cirkó az nem fagyott le.. (bár a gázóránk kajak megfagyott egyik télen, beállt mint gerely, el is felejtettünk szólni Tigáznak tavaszig :) ) Na az még jó hogy nem olvasztott le :D
Üdv! Igazából játszottam a c12-es cirkóval is anno még otthon :) (Itt nekem nincs csak klíma)
Meguntam ki-be kapcsolgat, aztán "belenyúltam" :) Levettem a gáz erősségét (alulról felnyúlva 1 ujjal lehet állítani 1 csavaron) olyan mittomén 3 cm-esre a mittomén 8 helyett, a termosztátját felvettem csutira és innentől ment állandóan x fokos vizet tartva, amennyire felvettem a gázt, nem kapcsolgatott nekem ki-be. Csak csavartam a gázadagolón, vagy mi az ha változtatni akartam a vízhőfokon :) Szóval gázfogyasztást állítottam be, nem a hőmérsékletet, itt a villanyt viszont nem tudom. Neszenekünk okosklíma :)
Infra fűtés (padlóba) hol lehet érdeklődni? Melyik topik? Az új helyen hideg lesz a padló mert garázs van alatta. Megéri? Vagy valami extra vastag szőnyeg?
Nincs kint soha. Mindig szelvedett, eso ellen, ho ellen vedett helyen van. Azert szerintem sok helyen a klimanak mostohabb korulmenyek kozott kell uzemelnie. Mindennek meg van az elonye es a hatranya. Mivel en csak futesre hasznalom, igy szamomra hatranya nincs. :)
Jah, nem hasított csak működött, de szenvedett szegényke rendesen. Kb. 20percenként olvasztott és már nehezen fűtötte ki a 19nm-es szobát. Persze az 5kW-os már más kategória.
Azert nem ugy van az! Nalam is a tetoterben van ugy, hogy a tetoterbol szivja a levegot es a szabadterbe fujja ki. Utanpotlas a falmenten a lemezcserepnel es a tuloldalon levo szellozonyilason potlodik. Elonye, a szelvedett , esovedett hely es a lemezcsereptol felmelegedo levego napsuteses teli napokon.
-10fokos kinti hőmérsékletnél egy padlástérbe szerelt klíma nagyon nagyon hamar csinál -25fokot fűtés üzemmódban. Már ha tud. De az biztos, hogy brutálisat hűt egy zárt téren, hiszen honnan máshonnan szedné össze azt a sok meleget amit bent lead?
Ja és ezzel nem igazán kell foglalkoznod, de azzal inkább, hogy bírod-e a pici szobában a hangját légmozgását. Nagyon meg kell gondolni az elhelyezését, meg kell nézni milyen irányba tud fújni. Alulról középfele, felülről középfele esetleg mindkettő. Hűtésre és fűtésre más más való, pici szobában nehéz lesz úgy elhelyezned, hogy se nyáron, se télen ne menjen rád az légáramlat.
Nem, ezzel külön nem foglalkoztam, de már utálom, hogy zajos, poros és nagy helyet foglal. A klíma pedig nyáron is jó szolgálatot tenne azon a néhány melegebb napon.
Csak mondana áldást a szerelő. Ne pedig azt, hogy miért nem lesz nekem az jó. :-(
Azt is mondta, hogy egy olcsóbb készüléket nézzek. Nem tudom. Jó lenne némi tapasztalat.
Olvass vissza itt és számold össze hány fűtésre használt klíma állt le a hidegekben. Ha pedig véletlenül megállna -20 alatt akkor az a pár évente előforduló fél-1-2 órát kibírod fűtés nélkül. Mikor volt felétek -20fok, illetve -15?
Próbáltam utána olvasni itt az én problémámnak, de a megkérdezett két szerelő is egész mást mond, mint amiket itt olvasok, így én teljes tanácstalanságban vagyok.
Hálószobánkban szeretném a most lévő 3,15-ös hőtárolós kályhát kiváltani klímára, amivel természetesen fűteni szeretnénk első sorban.
Mint írtam hálószoba 3*4 m és 21 foknál többre nincs szükség. A nappaliból nyílik, ahol kandalló van.
Egy 2,6-os Daikin készüléket néztem ki, de a szerelők szerint nem fogok vele fűteni egy ilyen időszakban mint most, mert le fog fagyni. Maradjak a hőtárolósnál.
Megjegyzem nő vagyok, tehát ......na. Elfogadom az okos férfiak tapasztalatát, de akkor is szeretnék megoldást.
Mint felhasznalo irok. Ha jol tudom a nagy hidegben, ha nincs elegendo energiaelvonas a levegobol, akkor a gep ugy ertelmezi, hogy rafagyas van ezert igyekszik olvasztani. Azert ilyen esetben csak toredek ido az olvasztas egy valos jeges leolvasztassal osszehasonlitva. A masik felvetesed, hogy miert nem lehet meghekkelni, hogy csak 200Watton jarjon, fuggetlenul a homerseklettol. A te autodban konstans befecskendezessel sem tudsz egyenletes haladast elerni kulonbozo emelkedesek, lejtok eseteben. Valoban elmeletileg ugyanannyi benzin fogy, csak lehet, hogy a dombra nem jutsz fel. A klima is ez az eset. Itt az igenyelt hofok csokkentesevel tudsz jatszani egy bizonyos hatarig, hogy ugymond konstans legyen a fogyasztas, csak radikalisan valtoznak a homersekletek, amiket bent eltudnal erni, igy felesleges ilyen moka szerintem. A gazkazanon sem jatszol ilyen beallitgatassal szerintem.
Az miért van, h kb. óránként olvaszt többfokos mínuszokban, akkor is ha semmi jég a hőcserélőn? Mire végre leszabályoz egy állandó teljesítményre, utána nemsokkal kiáll olvasztani, aztán megint fullgázon indul, merugye 5 percig nem volt fűtés, aztán újra és újra.. Tejködben meg 20percenként.. Vagy csak ilyen a program? A piros kábelt kell elvágni? :D
Vagy még a védelmet is védik? Hát nem a COP-ra mentek akkor. Az ellen nem véd :D
Más.
Nem lehet valahogyan manuálba (watt szerint) állítani ezeket, csak fok szerint?
Ha leszabályoz 200w-ig fűtésben és én ezen szeretném tartani (hőmérséklet nem érdekel)?
Nem lehet meghekkelni (vmi kód v akármi)? :) Pana re12qke.
Nem panaszkodik, csak fejlődik az ember a 3. fűtőszezonban, kizárólagos fűtésnél, ami bevált :)
Egy érdekesség: LECA, névleges 700W-os fogyasztása helyett átlag 1kw-os fogyasztást produkált 48h alatt.
Ebben az érdekesség, hogy eddig ki volt jelentve, hogy névleges felett nem tud tartósan fogyasztani. Hát, de.
Hogy mint, s hogy fűtött, nem tudom, mert nem voltam otthon, már fel voltam készülve egy kb 13 fokos házra, erre 21 fokos fogadott. Igazából nem is értem...
A tapasztalataitokat szeretnem kikerni klima elettartamra vonatkozoan futes uzemmodban. Nalam sajnos mas futes nem johet szoba, ugyhogy oktobertol aprilisig porognek a klimaim futes uzemmodban. Na, es persze nyaron a szokasos 2-3 het kanikula alatt hutes uzemmodban is. Termeszetesen a hosugarzo vagy infra panel lehetne alternativa, de a 4.6 SCOP-t nem szeretnem lecserelni stabil 1.0-ra. Igy tenyleg vetekszik a gazfutessel meg ugy is, hogy egyelore nincs H- vagy Geo-tarifam.
Ha jol sejtem itt is elsosorban az uzemora szamit, nem pedig az, hogy hany eve hasznalom. En mar a harmadik szezonnal tartok ami boven 10 ezer ora felett van. Akik csak nyaron hasznaljak a dogleszto melegben, 15 ev alatt sem porgetik annyit a kompresszort, mint en futesre ezlatt a harom ev alatt. Arra lennek kivancsi, hogy akik szinten 0-24-ben funtenek klimaval, mennyi ido alatt lehelte ki a lelket a klimaja?
Nalam picit tul van meretezve. Ket darab 3.2KW-os klima 28 negyzetmeterre. Igy nem porognek maximumon, meg most sem a -15 fok koruli hidegben. Viszont nem szeretnem 4-5 evente cserelni oket 500 ezer plussz le- es felszereles dijert.
Ma lementem a hétvégi házba, hogy megnézzem hogy muzsikál a gép. ( LG ATHENA XTREME )
Ha nem vagyunk lent temperálásra van beállítva, hogy ne fagyjon el a víz. Délután kint -5 fok volt, bent 11. Átkapcsoltam rendes fűtésre, és legalacsonyabb ventilátorfokozaton, 57 fokos kilépő levegő hőmérsékletet mértem. Mind ehhez 1800w-os fogyasztás párosult. Max ventilátorfokozatnál kb. 40 fok volt a kilépőlevegő hőmérséklete, a fogyasztás 1600w. A legalacsonyabb kinti hőmérséklet -14.5 fok volt a védett teraszon. Gond nélkül végzi a dolgát.
Kipróbáltam a fűtést egy MideaMS12F-12HRN1 on-off klímával -7c fokig lehet vele fűteni, a papírja szerint de ez -12C fokbam is kiválóan működik, pár percig olvaszt aztán nyomja a meleget.
Lesz valami baja? Mert valahol írták, hogy károsodhat.
Mi pénteken a Mitsut (HJ35VA) lekapcsoltuk (és pár napra visszaálltunk gázra), mert a specifikáció szerint -10c-ig fűt, gyakorlatban állítólag -15-nél kapcsol le (tavaly -13c-ban még ment). Biztosan magától is lekapcsolt volna a mostani -19c-ban.
-19,1c Hitachi parapet sztoikusan dolgozott. Adatlapján -15c szerepel. Ezek szerint beigazolódott a sejtésem, hogy a klímáknál legalább 5 fokot ráhagynak tartalékban.
-20 hajnalban, bekapcsoltam 3 perc múlva a szokásos 35 fok körüli levegőt fújta. A kompresszor mintha hangosabb lett volna. 15 perc után ki is kapcsoltam,mert este bedurrantottam a vegyes kazánba és brutál meleg lett nem is tudtunk aludni.Szóval gree comfort -20ban müködik.
No, pirkadatkor -21°C odakint. Fujitsu LTCA 09 dolgozik, de halkan, langyos levegőt fúj. Mondjuk így is jó idő van bent, csak a falakon érzem, hogy mintha kint nem ez a helyzet lenne ;) A kisszobában is elindítottam a Fujitsu LECA-t, megy is, fagytalanít, majd újraindul, próbálkozik, de bent semmi. Úgy látszik neki ez már sok (vagy kevés?). Nem is kínoztam tovább. A sparhelt is forró, nyilván sütök benne valamit, ha már segítségül hívtam! ;)
Nekem is ment egész éjszaka és nem olvasztott, reggel néztem és meglepő volt ,hogy nincs rajta dér.Ebben a hónapban is 5 ezer volt a plusz költség normál tarifával, és minden éjszaka ment 22 fokra állítva. Párszor befűtöttem a kazánba napközben .
No, igen ez a száraz hideget jobban szereti a klíma is, alig olvaszt. Bezzeg a múlt napokban a nedves, ködös időkben szinte minden órában 'csurgatott' ;)
Ősztől tavaszig folyamatosan megy, hideg miatt nem ållítom le, hiszen kell ;)
Volt tavaj decemberben -10 körül, de szerintem holnapmreggel lesz a minimum. Mivel nincs pára és nem olvaszt, érzésre kebvésbé szenved most mint a deres reggeleken.
Most -10 van, bent 25 semmit nemveszek észre bent a hidegből... majd råmérek a kofújt levegöre most meg hajnalban, úgy is korån kelek holnap!
Szia, ha jól emlékszem alatta volt a hőmérséklet (-20°C közelebb volt). De mondjuk ha nem is vígan, de tette a dolgát (nem panaszkodott, semmi nem utalt arra, hogy bármi baja akarna lenni). De ha jól emlékszem Windy úgy említette itt, hogy bőven túl vannak méretezve biztonságilag. Szóval észrevehető is, ha már nem úgy fújja a meleget, de nem szabadna bajának sem lennie, előbb fog lekapcsolni, nem fogja hagyni, hogy károsodjon! Ahhoz ezek túl okosak, hogy tönkretevődjenek. (gondolj bele, hogy nyaralóban, vagy hétvégi házban ott marad mondjuk fagytalanításra; biztosan leáll, amikor már túl nagy a hideg, és elindul, ha működésképes lesz a környezete). Szóval emiatt nyugodtan lehet aludni a jó, meleg szellő alatt a szobában ;)
A LECA kézikönyve szerint a megengedett üzemeltetés fűtési üzemmódban -15 fok. Azt irtad, hogy ez alatt is vigan ment. Pontosabban hány fokban? Az én LMCA légkondimnál is annyi jelenig meg s nem tudom mitévő legyek. Állitsam le vagy menjen egész éjjel...Nálunk -16 fokot jósolnak.
Csak laikusként, mint felhasználó mondom: a Fuji LTCA szerintem hasonlatos a Lada Nivához (vagy akár a parancsnoki UAZ-hoz), amik elmentek hasig érő hóban is, sőt (anno csíkos taxit húztam ki a szántáson keresztül latyakos hóból). De a hangjuk nem az a Mozart éji zene teljesen (mondjuk nem dübörgés a leghangosabban sem). De teszik a dolgukat, fűtenek, ha kell, és ennek ellenére egészen jó hatásfokkal! A Daikin említett modellje picit finomabb, de ő is fűt persze (mondjuk akit zavar a zaj, annak sokat jelent apró zaj emelkedés is). Sőt a későbbiekben említettek még finomabb szerkezetek, amik lehet még halkabbak, és ennek ellenére is tudnak fűteni is. De én maradok a Fujinál már. Elmúlt télen a kis szobában lévő Leca is bevált -15°C alatt, nem panaszkodott, tette a dolgát. Most a nagyobb LTCA még intenzívebben és számomra meggyőzőbben a nagyobb szobában. Persze hangja van, de ez tényleg szubjektív dolog.
Üdv. Mire számítsak (Pana re12qke), ha -20 lesz éjjel (papíron -15ig fűt)? Ez a 3. szezonja, eddig -14 volt a minimum. Kikapcsol -15nél? Vagy -25nél kilő az űrbe a kompresszor (most -13nál is igencsak pörög már)? Vagy kapcsoljam ki, mert kuka lesz?
Károsodhat valami/je?
Am frankó eddig, 95%-ban 1es fokozaton tolja a meleget, jó légszállítással, mégse hangosan, ill tálca alá szerkesztettem fűtőkábelt
Tanácsot kérnék. A csatolt képen a beltéri kondenzvíz elvezető csöve látható. Nyáron egy dézsa van alatta. A készülék október végétől egyáltalán nem működik, ki lett szárítva, és teljesen áramtalanítva. A kifolyó cső végén mégis ott van az a nagy jégcsap. Mi lehet ennek az oka?
Csekkold le a a Daikint- mert én nem néztem meg. A Fuji meg lehet hogy simán abszolválja a legkisebb fokozaton is, ki tudja.
Ha 25 fokot emel a beszívott hőmérsékleteten 300m3/h (kb ennyi a legkisebb fokozat) mellett akkor lead 2,5kW-ot.
Látható, hogy szoros összefüggés van a beszívott levegő hőmérsékletének (alul installálva hűvösebbet szív, az én LECA-m meg nem szeret 50 fok fölé menni, LTCA lehet hogy fölé megy) és a térfogatáramnak (venti fokozat) a leadott telejsítményre.
"de nem tudom, hogy azt milyen paraméterek mellett teszi (ordító ventivel stb.)" Leírják kisbetűssel, hogy ordító ventivel.
Nem, dehogyis nincs labor a zsebemben, csak egy emelettel lejjebb, hanem, hogy 20dB-en nem tud nagyot fűteni, a következő 32dB-en számomra már hangos. Az hogy elég-e neked amit 20dB-en tud, (ill. mennyire hangos neked a 32dB) a hőszigeteltség függvénye. Meg hát fűtésre érdemesebb alacsonyra telepíteni.
Ma nagyváradon is fagyos volt a reggel. Az utóbbi 24h hőmérséklete: 14:00 óra: -1, 16:00 - 3, 21:00 - 6, 24:00 - 8, 06:00 -11 s 14:00 óráig tartja a -9-et. Átlagban -8 foknál dolgozott a padlótól 40 cm-re szerelve és az LMCA fogyasztása 24 h , 21-22 fokra állitva - 12 kwh volt. Egy 100 nm lakást fűt kandalló mellett, az utóbbit napi 8 órát használva.
Osztom a véleményed, eddig tuti a gép. Mikor bemelegedett a hétvégi ház, a legalacsonyabb ventifokozaton megy és ha muszáj, valóban ontja a forró levegőt. Viszont neked sem engedi nagyon lejegesedni a kültérit? Az elmúlt hétvégén volt szerencsém néhány olvasztást megnézni, és első pillantásra úgy tűnt, mintha csak deres lenne a kültéri. Pár perc alatt végzett is a leolvasztással. Bent meg sem lehetett érezni a pár perc szünetet.
Szerintem simán lehet. Ha jobban megnézed az adatlapot, képes max 6,6 kw-ot leadni. Én 0 +5 foknál, 24 fok belső hőmérséklet tartásánál mértem 200-400w fogyasztást. Ugyanez -2 -7 foknál 500-800w. Véleményem szerint, alacsonyabb kinti hőmérsékletnél nagyobb névleges teljesítményt adott le. Egyéb mérési adatot még nem tudok, de folyamatosan figyelem. A-25 fok működési hőmérséklet is helytálló szerintem, mert akár hány hazai forgalmazó, és szerelő cég honlapján néztem, ez az adat szerepel. A kezelési utasításban is. Ráadásul mindenhol a kifejezetten fűtésre optimalizált kategóriába sorolják. Gyári tálcafűtése van, tehát fel van készítve a combosabb időjárásra is, jobban mint alacsonyabb árfekvésű társai.
Ma reggel szép fagyos, de száraz idő volt (zúzmara szinte semmi), ez jó a klímának. Itt hó sincs, ha kinézek az ablakon azt gondolnám tavasz van, -6 fokkal :)
Egy darab samu klíma fűt, kettes fix ventillátor fokozaton, nappali konyha 25.4 fok, többi helyiság is bőven komfortos. Kíváncsi leszek holnap hajnalban...
1. Megéri-e a klímát 10 órára üresen hagyott házban 16 fokos fűtési hőmérsékleten hagyni, és hazaérkezéskor konvektor fűtésre váltani?
2. 20 fokot szeretnék tartani, spórolok-e, ha az erre a hőmérsékletre beállított konvektort megtámogatom 20 fokra állított klímával, -5-nál hidegebb külső hőmérsékletnél ?
A klíma 3,5-ös Hamilton Digital, -2-3 fokig kiválóan fűt. A helység 22 nm.es, gyengén szigetelt. A beltéri a konvektorral közös falon van, oldara 1, felfele 1,7 m távolságban (nem tudom, nem kapcsolja-e le a konvektorból felfelé áramló hő a klímát túl hamar).
Köszönöm, ha segítetek, sehol nem kapok korrekt választ a kérdéseimre.
A Mitsubishim -10c-ig működik manualja szerint. Tavaly -13c-ben még simán ment, csak sokszor olvasztott. Valamelyik klímás (talán Windy?) írta, hogy -15-nél kapcsol le. Amelyiknél -15c van írva gondolom az meg kb. -20c környékén.
Azt nem tudom, de amit én írtam az hivatalos LG katalógusból van. Ráadásul itt a fórumon is használ valaki ugyan ilyen készüléket, és azt írja, hogy tavaly -15 meg sem kottyant neki.
Egy percig sem búslakodom, csak mivel műszaki ember vagyok érdekel a technika működése, amelyet használok. Ez az első klímám, ráadásul tavaly tavasszal lett beüzemelve, így ez az első igazi megmérettetése. Eddig tökéletesen végzi a dolgát.
Egység LG ATHENA XTREME Kültéri egység modell elnevezése P09MN.UM2 Beltéri egység modell elnevezése P09MN.NM2
Beltéri egység Teljesítmény Hűtés Min W 300 Névleges W 2500 Max W 3800 Fűtés Min W 300 Névleges W 3200 Max W 6600 Fűtés 0°C Névleges W 4600 Fűtés -5°C Névleges W 4600 Fűtés -15°C Névleges W 3700 Fűtés -20°C Névleges W 3100 Bemeneti teljesítmény Hűtés Névleges W 450 Fűtés +7°C Névleges W 570 E.E.R. 5.6 S.E.E.R. 6.2 C.O.P. 5.6 S.C.O.P. 4.0 Alacsony hőmérsékletű (temperáló) P Energiahatékonysági osztály Hűtés A+++ Fűtés A+++ Évi energiafogyasztás kWh 225 Hangnyomásszint Hűtés Éjszakai ü. dBA 17 Alacsony dBA 25 Közepes dBA 33 Magas dBA 38 Fűtés Alacsony dBA 25 Közepes dBA 33 Magas dBA 38 Hangteljesítmény Hűtés Magas dBA 57 Légáramlás mértéke Hűtés Éjszakai ü. m3/min 5.0 Alacsony m3/min 8.5 Közepes m3/min 11.5 Magas m3/min 14.5 Max. (táp) m3/min 16.5 Fűtés Alacsony m3/min 9.5 Közepes m3/min 12.5 Magas m3/min 16.5 Páramentesítés mértéke I/h 1.5 Üzemi áramfelvétel Hűtés Névleges A 2.3 Max A 5.5 Fűtés Névleges A 2.9 Max A 7.0 Indítási áramfelvétel Hűtés / Fűtés Névleges A 2.3 / 3.5 / Tápellátás Φ / V /Hz 1 / 220-240 / 50 Kis megszakító A 16 Tápegység vezetéke N x mm² 3 x 1.5 Tápkábel és vezeték N x mm² 4 x 1.5 Méretek mm 875 x 295 x 235 Nettó tömeg kg 11.5 Ventilátormotor kimenő teljesítménye W 20
Kültéri egység Működési tartomány Hűtés / Fűtés Min ~ Max °CDB -10~48°C / -25~24°C Hangnyomásszint Hűtés / Fűtés Magas dBA 45 / 45 Hangerőszint Hűtés Magas dBA 65 Légáramlás mértéke Hűtés Magas m3/min 33 Csövezési hossz Hosszúság (kült.e./belt.e.) Min / Max m 3 / 20 Szintkülönbség (kült.e./belt.e.) Max m 10 Csőcsatlakozás Folyadék OD (Kültéri) mm 6.35 OD (Kültéri) hüvelyk 1/4 Gáz OD (Kültéri) mm 9.52 OD (Kültéri) hüvelyk 3/8 3 Dréncső OD (Kültéri) mm 21.5 OD (Kültéri) hüvelyk 0.85 Hűtőközeg Típus R410A Töltés 7,5 m-en g 1150 Utántöltés g/m 20 (12,5 m felett) Ventilátormotor kimenő teljesítménye W 45 Kompresszor típusa Rotációs iker Rotációs iker Nettó tömeg kg 35 Méretek mm 770 x 545 x 288
A legmagasabb teljesítményfelvételt eddig kb. 2 alkalommal mértem, 1800 w körüli, de ez csak rövid ideig. A jellemző az 1300-1500 w. ha keményen dolgozik. Ha már csak a hőntartás megy, akkor a jelenlegi kinti hőmérsékleti viszonyok mellett ,és bent 24 fok tartásánál 500-800 w. Kint 0 +5 fok környékén a hőntartás 250-400 w körüli.
Másik kérdésem az volna, hogy ennek a készüléknek a névleges teljesítményére 3.2 kw-ot írnak. Folyamatosan nézem a fogyasztást, és most a hét végén nappali -2, éjjeli -6 foknál, 24 órára mértem 20kw-ot. Nem sok ez egy picit? 40nm-t fűtök vele. 18nm-es helységben van a klíma, onnan nyílik 3db. 6nm-es kis háló,+2db. 2-2nm-es helyiség, konyha, fürdő. A belmagasság 2,3m. A falak 25-ös tégla+5cm polisztirol, a födém 10cm kőzetgyapot, nyílászárók pár éve lettek cserélve. Egyedül a padló nincs szigetelve, járólap van mindenhol. Nincs összehasonlítási alapom más fűtési alternatívával, így nem tudom, hogy ez az érték az én esetemben jó, vagy rossz.
Köszönöm a választ. Most vagy két hétig nem jutok le a telekre, majd utána figyelem a tálcát, Remélem működik a tálcafűtés. Mivel gyárilag van benne, gondolom a készülék bekötése után autómatikusan működnie kell. Mellesleg egy közel 500000-es készüléknél azért jobban ügyelhettek volna az olvadékvíz elvezetésére. Nem is értem, hogy a gumidugókat miért nem szedték ki a telepítéskor, pedig direkt szóltam, hogy leginkább fűtésre fogom használni a készüléket. Mindegy lényeg, hogy könnyen orvosolható a probléma.
Teljesen igazad van. Azt hiszem a legjobb megoldás, ha kiveszem a pipát is. A kültéri a ház mögött van, senkit nem zavar, ha folyik orrán száján a víz, nyugodtan meg is fagyhat ott. A ház oldalát, és alsó részét levédtem a lecsorgó víztől, úgy hogy ott semmilyen kárt nem tud okozni.
Természetesen válthatsz céget. Nincs kikötve, hogy ki végezheti a karbantartást, csak szakszerű legyen meg persze az NKVH által regisztrált legyen a vállalkozás.
Megnyugtató voltál Windy és jó ötlet, a karbantartáskor intézni.
Bár amit az első karbantartáskor csináltak (szűrő kimos,hőcserélő bespréz,bekapcs, kültéri levegővel kifúj és 8400 Ft/gep), inkább tűnik lehúzasnak,mint komoly munkának ennyi pénzért, de lehet én keresek keveset.(ennyit én is megtudok csinalni,sőt én a szűrőt 2 hetente porszívózom)
Garanciális idő alatt még 5* kénytelen vagyok perkálni,vagy akár válthatnék is céget?
Szerintem semmiképpen nem lehet megérezni semmilyen adatban azt az egy méter plusz csövet, de én azt csinálnám a helyedben, hogy amikor legközelebb jön karbantartani a szerelő, akkor szólni kell neki, hogy úgy készüljön, hogy azt a 3 dkg-ot töltse rá.
Altalaban a csovek megnovelt hossza, kanyarok szama, a kulteri es belteri kozti esetleges nagy szintkulonbseg, az ami jobban kozrejatszik. Gondolom ujabb fajta inverteres gepeket vettel ,ahol elektromos adagolo van beepitve, ott gondolom azert szamottevo romlast ez a csipetnyi gazhiany nem okoz. De majd a szakik jonnek es megmondjak a tapasztalataik alapjan, mi a helyzet.
Mint laikus irom a valaszomat. Gondolom a geped 3,5kW-os, vagy az feletti, ha 30gr/meter. Biztosan az lenne a tuti, ha hajszalra megvolna, de inkabb kerdes az, hogy csak az a 30gramm hianyzik es a szakiknak szereleskor nem illant el semmi szamottevo? Mert ha nem, akkor azert a geped eleldegel normalisan anelkul a 30gramm nelkul. De tudod, a tutit a szakik mondjak meg neked.:)
igen, ezt meg kell szokni. szerintem max 1 fokkal van melegebb fent, de inkább konstans
A gorenje mezei low frostos A++ volt (csak egy év alatt szétrozsdásodott belül, a műanyagok meg szétmállottak), abban mikor lent 3 fok volt, fent 7 fok
Elhiszem. Örülök neki, hogy van egy nofrostos titkos tipp, aminek nincs baj a zajával.
Akkor már csak azzal huzakodok elő, hogy nem szeretem, hogy nem engedi rétegződni a levegőt a belsejében. Pedig szerintem tök jó dolog, hogy felül jellemzően egy statikus hűtőben 3-6 fokkla enyhébb hőmérséklet van. Van egy csomó élelmiszer, aminek nem használ ha 0 fok közelébe hűtjük.
mellette van egy 10+ éves 100literes zanussi csak fagyasztó, mezei egyszerű.
minden indulást és megállást hallani, főleg, hogy megrázza a rajta lévő vízgépet a maga 20 kilójával. És üzem közben is hallani a böszme kompresszort.
Ehhez képest 5%-nyi a hangereje a nofrostosnak.
A venti csak nyitott ajtónál hallható.
Pedig hidd el, itt csak MAC-ek vannak, amiknek nem üvölt a ventilátora, Syno nas, aminek kb 18db a zajszintje, és kisváros szélén lakunk utolsó utcában, nem autópálya mellett.
Igen, "normális". Nagyon gyorsan el kell felejteni a pipákat, gumidugókat meg a kis átmérőjű kondenz csövezés egy fűtésre használt klímánál!
Még így is hzhat jég, illetve jégcsapomk a tálca alján, külső oldalán. Ha ott sincs, akkor megy a tálcafűtésed. Nekem most 20 centi feletti jégcsapom is van ;)
Gondolkodjunk egyutt! Leolvasztaskor a lemez felmelegszik, majd a kornyezet hatasara gyorsan lehul, ha sok volt a viz, akkor tobb mint valoszinu, a muanyag csonkban lassan de biztosan tobbszori olvasztas utan retegekben rafagy a viz, igy jegesedik. A muanyag mint Te is tudod, hiaba van kapcsolatban a lemezzel, futeskozben nem veszi at a meleget. Ezert szamodra ket megoldas letezik. Vagy kiveszed azt is es csurog a viz ahogyan akar, vag megtoldod egy csovel, amit jol beszigetelsz. Nalam igy van a padlasbol kivezetve es sohasem fagyott be. Ha hosszu az elvezetocso, akkor sajnos futokabelt kell a csohoz beepitened kivulrol, nem a csobe es azt szigetelni egyben. Szerintem. De a szakik majd leirjak a tutit.:)
Azt még nem néztem, hogy vízszintbe van-e a kültéri, de megnézem. Az egyébként normális, hogy az a kis pipa a kültéri alján befagy? Direkt nem hosszabbítottam meg, hogy minél hamarabb elhagyja a víz a tálcát.
Ha kivetted a dugokat es nincs jeg, akkor ok. Tokeletesen vizszintben van a klimad minden iranyban? Mert az is okozhatja, hogy nemelyik ponton marad keveske jeg meg mukodo talcafutes eseten is.
Köszi a választ. Igazából az a fura, hogy a gyári tálcafűtés ellenére mit keresett a tálcában a jég? Egyébként nem ismerem a tálcafűtés működését, mert ha ez csak a leolvasztással együtt működik, a leolvasztások között nem, akkor valamelyest megértem. Nem tudom, hogy az ilyen gyári tálcafűtésnél a telepítéskor van-e külön teendő, bekötés stb. Mióta az összes dugót kivettem nincs jég a tálcában, mivel ugye könnyebben kifolyik a víz de honnan tudom, hogy működik-e rendesen a tálcafűtés?
Egy energiatakarékos szép hűtőt akartam, úgy érzem megtaláltam a legjobbat. A** NoFrostos gépek közül, a piacon talán az egyik legszebb hűtő. Korrektül össze van rakva. Szerencsére nem az olcsó könnyen elrepedő műanyag rekeszeket rakták bele. Tartós mutatós darabnak tűnik, majd az idő eldönti, hogy valóban az e. : ) Más hűtőkkel szemben az lehet az előnye, hogy nem melegszik a hűtő oldala, míg másoké sok esetben forró.
Előnyök
Sok pozitívuma van, csak egy pár ezek közül. Energiatakarékos, szép, nem kell leolvasztani, könnyen állítható a hőmérséklet a hűtő és a fagyasztó részben is, kényelmes a használata, jó helyen van a világítás a beltérben, és kellő erősségű is.
Hátrányok
Elég borsos az ára. Kategóriájában a többi gyártó hasonló termékei kb 10-20e Ft-al olcsóbbak, de viszont gagyibbak is. Vagy a fiókrekeszek gyengébbek, vagy csak 1*-ak, stb. Aki szép és energiatakarékos hűtőt akar, annak csak ajánlani tudom.
A NoFrost miatt szinte mindig dolgozik a hűtőben egy ventilátor, aminek van egy pici hangja. És a hűtő motorja is ad ciripelő hangokat néha, azt mondták, hogy ez teljesen normális, de azért nekem ennyi pénzért egy picit fura."
A Nofrostos-ban külön fűtőszál van a leolvasztásra, klixonokkal, ventivel etc. pöttyet bonyolultabb. És tudod, olcsón szeret mindenki gyártani..
"
Statisztikailag mindenképpen többet tud az egyszerűbb.
Jó, akkor ebben a témában is ennyi volt :-)))"
Mert? Nem hihető, hogy az a készülék többet fog bírni amiben fele/harmad annyi villamos/cső kötés van?
A legegyszerűbb típusokban van egy 5000 forintért cserélhető mechanikus termosztát , de nem igazán szokott megdögleni, ellenben nofrostos készülékek PCB-jével. Nem ismerős a "panelcsere" kifejezés egy szerelő szájából?
Magyarországon, a kötelező jótállás 1 év. Képzeld, csak itt az asztalomon van 3 eszköz aminek 3-5 év közötti jótállása van, elképesztő.
Ilyen. Nagyon ritkán bugyborékol, de csukott ajtónál a venti nem hallható, kompresszor halkabb mint a gorenje noninverter lowfrost a++ amiről váltottunk
Persze, lefagy a hátfal, ami mögött ott az elpárologtató, ha leáll a kompresszor, akkor meg szépen leolvad és kifolyik a kompresszor feletti tálcába, ahonnan a következő menetben elpárolog.
Ehhez képest a nofrost?
Statisztikailag mindenképpen többet tud az egyszerűbb.
Jó, akkor ebben a témában is ennyi volt :-)))
Mo-on 1 év a gari.
Magyarországon, a kötelező jótállás 1 év. Képzeld, csak itt az asztalomon van 3 eszköz aminek 3-5 év közötti jótállása van, elképesztő.
Persze, lefagy a hátfal, ami mögött ott az elpárologtató, ha leáll a kompresszor, akkor meg szépen leolvad és kifolyik a kompresszor feletti tálcába, ahonnan a következő menetben elpárolog.
"A nem nofrostosakra valaki megesküszik, hogy most megvásárolva többet fog bírni, mint a nofrostos? Mikor minden műszaki terméknél az elvárás, hogy a max. 3 év garancia időt kihúzza."
Statisztikailag mindenképpen többet tud az egyszerűbb.
Mo-on 1 év a gari.
Ha arra lenne igény hogy minél tovább bírja valami akkor olyat fejlesztenének, de nem erre van, hanem a minél olcsóbbra. Vagy csilivilibbre. Lehet Miele-t is venni.
Amúgy a gyártónak se jó ha a vásárló keserű szájízzel dobja ki termékét, mert legközelebb nem az ő termékét fogja választani.
A sima hűtő részben már évtizedek óta meg van oldva az automata leolvasztás, szóval nem kell visszatérni a Szaratov hűtőkhöz.
Ami nem nofrost és nem hangos?
A fagyóban, ha jó a tömítőkeret elég lehet évente egyszer is leolvasztani. (ha meg nem jó, akkor meg a nofrostost is le kell olvasztani...)
De nem szeretném évente egyszer sem. Kitakarítom/kitörlöm és haladjunk.
Az a baj, hogy utána meg megy a siránkozás, hogy a mai háztartási gépek már X évet se bírnak...
A nem nofrostosakra valaki megesküszik, hogy most megvásárolva többet fog bírni, mint a nofrostos? Mikor minden műszaki terméknél az elvárás, hogy a max. 3 év garancia időt kihúzza.
Nálam is bejut a levegő a garázsba az ajtó alatt van direkt 2cm rés .Azért is gondoltam ,hogy oda rakatom .Gondoltam mégse mindegy ,hogy -15ben van vagy 0 fokban a kültéri .
Értem. Köszi, akkor mégis marad így, ahogy van: áramtalanul, pihenve...
(A többieknek: egy Westen turbós kazánnal fűtök. Lehet, hogy klímával olcsóbb, de így is nagyon keveset fizetek szerencsére. Ami számít: egy jól beprogramozott, ésszerűen használt programozható termosztát a kulcs, és persze egy jól szigetelő ház.)
Sziasztok kellene még egy klíma akkor eltudnám hagyni a vegyestüzelést. Ha a garázsba kerülne a kültéri az nagyon hülye ötlet ? Hűtésre szinte nem is használnám és a garázsban általában mindig 5-10 fok van legyen bármilyen hideg kint .
Igen, ez a legfontosabb dolog a klíma zajszintjénél, a felhasználó tűrőképessége. Hiába mérhetünk ugyanolyan zajszintet két berendezésnél, ha az egyik gazdája nagyságrendekkel jobban bírja a zajt, mint a másiké. Így lehetséges az, hogy ugyanazon gyártó ugyanazon tipusáról szögesen ellentétes visszajelzések lehetnek a hangosságot tekintve.
Nem vagyok szaki, viszont 2 db U-crown-al (3,5 kw-os és egy 2,6 kw-os) fűtöm az első telemet.
Nem tudom sajnos más csúcsgéphez hasonlítani, mert azokat még nem láttam élőben, de amit a u-crown tud vagy nem tud azt le tudom írni.
Mivel rendszeresen olvasom a fórumot, olvastam pár feltételezést és legendát erről a gépről, gyakorlati tapasztalatot viszont egyet sem.
Akkor néhány "legenda" és a tapasztalataim:
Legenda: 7 fokban csak 0.9 KW-al fűt, azért hogy jó legyen a COP ("Fűtés +7°C 0.9 kW / COP 5.5") Tapasztalat: természetesen nem igaz. Szinte minden külső hőmérsékleten így 7 fokban is szokott 50+ fokos levegőt befújni akár a magasabb légszállításoknál is ami így bőven a névleges teljesítménye fölött van.
Legenda: -20 fokig leadja a névleges teljesítményt Tapasztalat: eddigi még nem volt -10 foknál hidegebb de az tény, hogy a befújt levegő mindig ugyan olyan forró. Mindezt úgy csinálja, hogy közben nem hallom, hogy a kültéri különösebben szenvedne.
Legenda: "Wi-Fi vezérlés a helyi hálózaton, az internetről jelenleg nem elérhető" Tapasztalat: Internetről is irányítható
Legenda: "Beltéri zajszint (Éjszakai nagy.): 19 41 dB(A)" Tapasztalat: ez talán a hűtésre és a ventilátor üzemre igaz lehet, de a fűtés üzemben azért észrevehetően hangosabb.
Ami elsőre furcsa volt még vele, hogy fűtés üzemben csak akkor megy a ventilátor, amikor igazán dolgozik. Ez azt jelenti, hogy mindig kellően meleg levegővel dolgozik, a hideget feleslegesen nem kevergeti.
Más szóval fűtéskor nem szabályoz le túlságosan inkább kikapcsol.
Igy azert nem mernem kijelenteni, hogy rossz, mivel a legujabb technologiai fejlesztes, ha jol tudom ketlepcsos klima, azert tud nagy hidegben is elfogadhato teljesitmenyt nyujtani. Lehet, hogy tevedek.:)
Esetleg neked mar van vele tapasztalatod, mert akkor ird mar le egy kicsit konkretabban! Ha meg nincs, akkor ne allits valotlan dolgot, ami csak a Te fantaziad szulemenye !
tapasztalatom nincs, de szerintem meg kell neki oldani automatikusan, ha túl hideg van, lekapcsol a védelem.
másrészről, ott már elég rossz a COP, sokat nem veszítesz, ha néhány éjszakára bekapcsolsz valami olajradiátort vagy egyéb hagyományos elektromos hősugárzót...
Szia! Most néztem meg a Fujitsu 2013-as katalógusát és tényleg minusz 15 az alsó határ (rosszul emlékeztem). Én csak attól tartok, hogy valami meghibásodik. A baj az, hogy a kandallóval nem tudom befűteni az egész házat, igy le kéne zárjam a fél lakást. Lehet ez lenne a legjobb.
Nekem egyszerubb klimam van, igaz az is inverteres, de volt amikor az egesz telet csak az futotte es ma is fut gond nelkul. tehat szerintem, ha akarod hagyhatod uzemben, maximum tobbszor fog kiallni elmeletileg olvasztasra, mert ugysem fog olvadni rola semmi. Ha nem akarod kinozni, akkor viszont kapcsolj at arra az idoszakra mas futesre. En is igy csinalom. :)
Az előrejelzés szerint péntek és szombat éjszaka nagyváradon minusz 14-15 fok lesz. Szerintetek erre a két napra áramtalanitsam a készüléket és fűtsek csak fával, vagy simán megoldja ezt a problémát? Az ASYG12LMCA elméletileg minusz 20 fokig használható. Előre is köszi a válaszokat.
Először is boldog újévet mindenkinek! Tanácsot szeretnék kérni, mivel kimondottan fűtésre optimalizált klímámnál ( LG ATHENA XTREME ) a hétvégén azt vettem észre, hogy mivel az időjárásnak köszönhetően elég sűrűn olvasztott, a kültéri tálcáján lévő kis pipa, ami az olvadékvizet vezeti ki a tálcából, befagyott. Legalább is jeget láttam benne. A tálcában lévő gumidugók a helyükön vannak egy kivételével, amelyet a gyári tálcafűtés miatt nem lehetett visszatenni. Valamennyi víz elfolyik, de mikor kivettem az összes gumidugót, a lyukakon jeget találtam amit sikerült kiolvasztani, de most a dugók nélkül üzemel a készülék. Ugyebár nem szeretnék idő előtt ventilátort cserélni. Így nyilván könnyebben kifolyik az olvadékvíz, de nem tudom, hogy nem-e gond a dugók eltávolítása.
A klímád nem igényli az idönkénti bekapcsolást télen. Ha nem használod a fűtés funkciót, jobban teszed ha áramtalanítod és nem kapcsolgatod be.
Az autóknál más a helyzet. A kompresszor meghajtó tengelyét az autó motorja működteti hűtéskor. A tengelyen szimering zárja a hűtőközeg útját a külvilágtól aminek jót tesz ha alkalmanként működtetjük a rendszert.
Sőt, most látom, hogy ez direkt két irányba tud fújni levegőt? Hűtéskor felfelé a plafon alá, fűtéskor pedig fordítva nyit és lefelé a padlóra irányítva? Szuper.
Egy kicsit ha visszaolvasol akkor láthatod, hogy a -akinek van- az használni is szokta, mert (géptől fűggően) bizonyos kinti hőmérséklet felett olcsóbb még "H"tarifa nélkül is, mint a gázfűtés bármilyen formája.
Sőt sokan direkt fűtési célzattal telepítenek, akár gázfűtés kiváltására is. Vita annyi szokott lenni, hogy melyik klíma "kimondottan fűtésre tervezett" és melyik ami csak hobbiszinten bírja a fűtést.
A másik, hogy, mint minden mozgó alkatrésszel működő berendezésnek ennek sem használ ha sokat áll.
Először is mindenkinek szenvedésmentes, szerencsés új évet kívánok!
Egy kérdésem lenne a szakértőkhöz: van egy kb. fél éves, komolyabb (középkategóriás) Sharp inverteres klímám (SHARP AY/AE-XPC 9 RR). Szerintetek érdemes, hasznos bekapcsolni télen is? Nagyjából augusztus óta be sem volt kapcsolva, és félek, nehogy valami gond legyen a kültéri egységben. Érdemes be-bekapcsolni néha télen, mint az autók klímáját, vagy nem kell félnem?
A kerdes nem gyartora, hanem klimara volt felteve, igy konkret klimat irtam. Nekem meg mindegy ,hogy Gree,Daikin, LG,vagy Ozone. A lenyeg, hogy tegye a dolgat megbizhatoan. Tudod nekem a VW Polo is megfelel, nem kell Tesla.:)
A Daikinnál az FTXS35/RXS35-nek a brutto átadási ára 350.000 forint (nem mindenki kapja meg ennyiért azért, csak, aki már fel tud mutatni némi forgalmat). Az árgépen mindenhol 385.000-ért van fenn. A brutto haszon így 9%. Ha ebből valakinél még tudsz alkudni, akkor tényleg meg lesz az a zsivány ár, amire vágyódsz.... De siess, mert lehet, hogy januártól lesz némi áremelés....
Miért nem próbálod ki inkább a Broadlink RM Pro nevű készüléket. Ez egy wifivel vezérelhető univerzális távirányító. Bármit lehet vele irányítani amit távirányítóval vezérelnek. Legyen akár infrás, akár rádiófrekvenciás. Applikáció van hozzá a play áruházban. Én több mint fél éve használom. Klímát irányítok vele, amely a hétvégi házban van.
OMG, csak kérdezem: szerinted leolvasztásban milyen üzemmódban dolgozik a klíma?
Egyébként minden alkalommal, amikor leolvaszt, akkor mindig átkapcsolod klímázásra? Nekem pl 5 perc alatt kész van, sokszor mire észreveszem, hogy olvasztás van, már indul is újra a fűtés.
Az meg csak a saját megjegyzésem, hogy aki elsősorban fűtésre akarja használni a klímáját, az vegyen is fűtésre tervezettet és akkor nem lesz gond.
A jégcsap meg akkor nem fagy rá, ha van benne tálcafűtés. Vagy rakatsz bele utólag, vagy a fűtésre tervezett modellekben alapból is benne van. Pl: nekem a Nordicban egy csepp víz sincs ráfagyva.
Hűtésre kel rakni mikor már be fagyot a kültéri, és még a jégcsapok is le esnek mivel gőzölög az egész kültéri, sokkal jobb mint ha ő automatán csinálná, ráadásul hűtésnél nem is pörög a kompresszor csak épphogy.
Amelyik fűtő klímának nincs hűtés üzemben kültéri ventilátor vezérlése ... az sosem fog leolvadni.
Amelyiknek van kültéri ventilátor vezérlése hűtés üzemben az talán leolvad ... a hőcserélője. De hogy a tálcája nem az majdnem biztos. Ja persze egy fél nap alatt talán, az 2-3cm-es jég.