Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87903
Hat, sokszor koorelal, de nem mindig. Ez olyan, hogy egy ideig mukodik a koorelacio aztan meg nem.
Előzmény: Törölt nick (87900)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87902
Dehogy fedezik vigan, a FED NYILTAN VASAROLJA az allamkotvenyt. Olyan mintha a Nemzeti Bank venne a magyar allamkotvenyt.

Es mennyit vasarolhat burkoltan a FED....
Előzmény: Törölt nick (87901)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87899

"Ha az USA importja sokat csökken mostanhoz képest, akkor van. :-) " Nos, én is valami ilyesmire tippeltem....   :-))

 

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (87898)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87898

Ha az USA importja sokat csökken mostanhoz képest, akkor van. :-)

 

Ma 670 ezer hordót importál az USA Angolából. Összesen meg 13 milió hordó körül, mindenhonnan.

 

http://tonto.eia.doe.gov/dnav/pet/pet_move_impcus_a2_nus_ep00_im0_mbblpd_m.htm

Előzmény: Levendula68 (87896)
Jesu Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87897
Lehet olvassa vki ott a topicot. Azert adtak el, mert lovakat vesznek. ;)
Előzmény: Pikó Lajos (87895)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87896

De annak van realitása, hogy Angola fedezni tudja az USA import 1/4-ét?

Ma mennyit exportál oda?

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (87894)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87895

Ahol a szakiskola traktorját adták el a számlák kifizetéséhez

 

Legyünk optimisták, talán valaki olyan vette meg, aki használja is. Csak azért, mert erről (is) van konkrét példám: februárban vettünk a havernak egy kistraktort, dolgozik vele a (nagy) kertben. Egy éve állt egy cégnél, elvileg fűnyírásra használták volna, de közben leaszfaltozták a placcot :(

 

A kulcsszó az egész topic alapszava: erőforrásallokáció.

Előzmény: Nicee King Doom (87893)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87894
Miért épp Angola érdekel? Vagy konkrétan mi érdekel belőle? 1.8 mbpd alatti a kitermelés, ez a következő években sem nagyon nőni, sem nagyon csökkenni nem fog. Nem valószínű, hogy 2 mbpd fölé vagy 1.5 mbpd alá menjen a következő pár évben, úgyhogy sokat nem oszt, nem szoroz. Viszonylag olcsó olaj, ha a kitermelési költségeket nézed. Nem fog leállni a termelése egyhamar.
Előzmény: Levendula68 (87890)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87893
Ebben teljesen igazad van, magam is emlegetem, hogy sok területen jól jön a válság az észheztérítéshez.
Viszont mégsem teljesen erről szól a hír, ez szerintem egy összeomlási folyamat jele. Ahol a szakiskola traktorját adták el a számlák kifizetéséhez, ott te is belátod, hogy önkannibalizmus, összeomlás zajlik. (lehet tréfásan visszavágni, hogy a geddonisták amúgy is ludditák, minek a traktor, ásóbottal kell a földet művelni...)

Az USA adóbevétele hivatalosan 44%-al kisebb, mint a tavalyi, ez van folyamatban nálunk is. Az eddig megszokott közszférát nem leszünk képesek fenntartani.
Igen, rengeteg lopás, pazarlás volt benne, de a tempó sokkoló lesz.
Előzmény: Pikó Lajos (87892)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87892

OFF

A móri iskolában a pedagógusok takarítanak és a tisztítószert is ők veszik."

 

világvége. Nagy durranás. Én, mint egy komoly kft. ügyvezetője már jópár éve így teszek. Magam takarítom az irodámat és a műhelyemet is. (ne röhögjetek, ez két külön helyiség), a tisztítószert meg akkor is én vettem, mikor még volt egy rakás alkalmazott. (amit én veszek, azt nehezebb másnak hazavinni). Miközben az adómból még eltartok néhány, általam nem is ismert léhűtőt.

 

Nem baj, ha az egyébként túlduzzasztott pedagóguslétszám (mert gyerek már lassan - sajnos - nincsen) kicsit elfoglalja magát. Nem a sajtót kell telerinyálni, dolgozni kell.

 

A közlekedési rendőrök meg majd megszerelgetik az autójukat a vétlen közlekedők megállítgatása és b.szogatása helyett. satöbbi...

 

Megtanul az állami szektor megint dolgozni, rájuk fér.

Előzmény: Nicee King Doom (87889)
midnight coder Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87891
Ez tisztára csak attól függ mikor kezdenek valóban komoly tételben napelemet gyártani. Ha kb. hasonló árban lesz mint a sima üveg (márpedig ez a jelenlegi technológia mellett elérhető, ha nem is olyan hatásfokú napelemekkel mint a mostaniak, de olyan 8% körül, de ezen szerintem némi K+F még javíthat) akkor nemigen lesz gond az energiával.
Előzmény: marslako1 (87883)
Levendula68 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87890
Én kérdeztem pár napja, csak senki nem válaszolt, hogy tulajdonképp mi a helyzet Angolával - ahonnan az USA 2015-re már a szükséglete 1/4-ét akarja beszerezni? Berci betett egy ábrát, amin az volt látható, hogy ott is megindult a termelés csökkentése. Akkor miről beszélnek?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (87887)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87889
Lebomlás:

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=275170

"Botrányos a helyzet a Fejér Megyei iskoláknál: nincs pénz!

Likviditási gondokkal küzdenek a Fejér Megyei Önkormányzathoz tartozó oktatási intézmények. Az intézményeknek 100 ezer és 12 millió közötti számlatartozásuk van.

A szakszervezetek érdekegyeztetést kezdeményeznek, és levelet írtak a Fejér Megyei Önkormányzat elnökének. A seregélyesi szakmunkásképzőben az intézmény traktorát kényszerültek eladni, hogy a számlájukat kifizessék - számol be a Híradó.

A móri iskolában a pedagógusok takarítanak és a tisztítószert is ők veszik."
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87888
Itt rendszeresen visszatérő vád velem és más "geddonistákkal" szemben, hogy legszívesebben visszamásznánk a fára, stb.

A nem teljesen idiótáknak, akikben felmerül a kérdés, hogy akkor mit is akarnak ezek a fickók, milyen gazdaságot, ha ilyen két pofára szidják a fennálló viszonyokat, egy színvonalas irányjelző a Fődruidától:

http://thearchdruidreport.blogspot.com/

A Guide for the Perplexed

Schumacher: A kicsi szép c. műve alapján kezdett bele egy új sorozatba az erőforrásbőség vége utáni kor gazdaságán elmélkedni.

Melegen ajánlom, kiindulásnak két kiemelt pont:
Az első a gazdaság felosztása elsődleges és másodlagos javakra, az elsődlegesek, amiket nem az ember hoz létre, de nélkülözhetetlenek az életünkhöz, a másodlagosak meg mindaz, amikkel a mai közgazdaságtan hajlandó foglalkozni. (Ide nagyon passzol a Molnár Géza által gyakran idézett mese a királyról, aki meghívta ebédre az Istent. Aki azzal a feltétellel fogadja el a meghívást, hogy csak olyan ételt tálaljon fel neki a király, amit ő maga teremtett, nem a vendége...)

A másik a modern közgazdaságtan felfogásának alapját képező metafizikai előfeltevések, illetve mondhatjuk, alőítéletek. (tévhitek?) Meg hogy a közgazdaságtan az a "tudomány" (???), ahol semmilyen negatív következménnyel nem jár a "tudósai" szakmai karrierjére nézve, hogy jóslataik soha nem jönnek be...
Ennyit a Ráció Koráról.

Hülyék ne olvassák! Vagy megárt nekik, vagy pazarolják az idejüket.
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87887

Megerősítendő, hogy mikor jön majd jelentős mennyiségű olaj a nemrégiben talált braziliai mezőkből (ez nyilván az egyik rémhírem...): 2020 környékén. Ha minden jól megy.

 

 

 

Petrobras may need benchmark oil prices near US$60 a barrel to profitably tap Brazil's massive subsalt offshore finds, Cambridge Energy Research Associates said. "We've evaluated the economics and believe that [Brazil's subsalt oil] can be developed with WTI or Brent at US$60," said Enrique Sira, CERA's director for Latin America and co-author of an upcoming report on Brazil's subsalt oil. "If all goes well, Petrobras and partners could reach a significant production level after 2019."

 

http://www.nationalpost.com/todays-paper/story.html?id=1637059

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 87886

Vagy sokkal melyebbre kell furni.

 

sb

Előzmény: Törölt nick (87885)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87884
"van, aki kapcsolatokat építeni jár ide, esetleg tanulni. Van, aki meg mérgelődni :)"

A medve meg aszonta, hogy "Vadász, vadász, te szopni jársz ide!":-)
Előzmény: Pikó Lajos (87871)
marslako1 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87883

Kedves Fórumozók!

 

 Én úgy gondolom, hogy még ebben az évben az olaj ára meghaladja a 100$.

Jövőre az emelkedés üteme marad 150-200$.

Arról van szó, hogy a jövőben a kereslet folyamatosan nő, a kínálat pedig folyamatosan csökken.

Vakít aki azt mondja, hogy a szénhidrogéneket ki tudja váltani.

Esetleg pár száz millió embernek Ok., de 6-7 millárdnak?

Szerintem sokan vagyunk a rendszerben és kezdődik az oroszrulett.

De ne legyen így, de lehet.

 

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87882
Ezt elirtam 4-et akartam irni.

Viszont a geotermikusnak van egy nagy elonye: allandoan megy. Nem kell se nap, se szel, se uzemanyag.
Előzmény: V.4_BlackVoid (87881)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87881
Elmeleti lehetoseg lehet hogy megvan. Csak ugye meg is kene epiteni....

Sajnos a geotermikus eromu 2x dragabb mint a szelenergia.

Ujepitesu eromu koltsegek EUR/kW
Szel: 1200
Geotermikus: 4750
Napelem: 5000
Koncentralt napenergia (solar thermal): 4000
Biomassza: 4400
Arapaly: 4000
Hullam: 6700


Adottsagainkat tekintve nekunk a geotermikus energia eri meg legjobban. Csak egy dolgot nem ertek, miert visszasajtolos rendszereket latok mindenhol. Miert nem lehet zart rendszert epiteni? Lemegy egy cso es visszajon.
Előzmény: marvin00 (87880)
marvin00 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87880
Nagyon gyanús, hogy ostobaság, ugyanis itt azt írják, hogy 25 év alatt a jelenlegi GDP 50-szeresét lehet kitermelni.

Előzmény: marvin00 (87879)
marvin00 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87879
Ebből mi lehet az igaz?

Az évszázad magyar pere! 5000 milliárd eurós nemzeti kincs a tét!

"Vén István feltaláló 20 milliárd forintos kártérítésre perli a MOL-t az ún. gádorosi NSZ.3 termálkút ügyében. A tározóból 5000 milliárd euró értékben 20 milliárd tonna kőolaj-egyenértéknek megfelelő geotermikus energiát lehet kinyerni 25 év alatt. Vén István pechére a MOL-lal kezdett volna közös bizniszbe még 1992-ben. 5 milliárd forint névértékű kárpótlási jeggyel akarta megcsinálni az évszázad üzletét: egy 5000 KW-os villamos-erőművet az NSZ.3-as kútra. Több energia van itt, mint Kuvait összes olaja! Tervéből bukás lett: a feltaláló börtönbe került és immár 15 év óta áll a geotermikus villamos-erőmű ügye. Most úgy tűnik, fordult a kocka, és bírósági per lesz szeptemberben. A 15 éve tartó huzavona a kút tulajdonjoga körül bonyolódik."

http://www.tozsdeforum.hu/index2.phtml?menu=0&submenu=onearticle&news_id=394192&red=eco
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (87867)
skunkape Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87878

http://kitekinto.hu/europa/2009/05/28/azonnal_leallitana_a_szelparkok_epiteset_egy_szervezet/

 

Ez se gyenge. Betiltani a szélerőműveket.

 

 

"A platformnak meggyőződése, hogy a szélparkok csak a pénzügyi és – az általuk közelebbről nem definiált – „ideológiai lobbik” hatására terjedtek el Európában, hatékonyságuk azonban a mai napig nem bizonyított, miközben a szélenergia-ipar évtizedek óta a megújuló forrásokra elkülönített támogatások nagy részét felszippantja."

 

És őket melyik ideológiai lobbi pénzeli?

skunkape Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87877

"Az autók le vannak szarva....úgyse tanultak semmit az elmúlt 50 évben"

 

Nyugodj meg, a nők sem..... marad Brad Pitt...

Előzmény: GPS (87875)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87876

Jaja, belul meg minden ugyanaz, csak a kulso lemezeket kalapaljuk maskepp a favazra :)

 

sb

Előzmény: GPS (87875)
GPS Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87875

Kikérem magamnak. Én speciel (a nők után) a jó hajókra gerjedek.

Az autók le vannak szarva....úgyse tanultak semmit az elmúlt 50 évben.
.
Előzmény: Törölt nick (87874)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87874

Sajnos Angelina Jolie viszont igen, es nem ram.

 

De ez csak azert van mert nem ismer :)

 

Ha mar jo nokrol van szo :)

 

Bedobhatjuk meg a jo kocsikat is, akkor abban a minutumban eldurran itt nehany agy :)))

 

sb

Előzmény: skunkape (87873)
skunkape Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87873
Jó, nem mindenki a Brad Pittre gerjed....
Előzmény: GPS (87872)
GPS Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87872

"....Nem jött össze neki a Julia Roberts?"

Hát ha én elmondanám, hogy nekem ki nem jött össze - megértenétek, hogy miért vagyok hót ideg már egy hete.

Méghogy Julia Roberts? Ugyan már kérem. Kispályás. :-))))
.
Előzmény: skunkape (87869)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.05.28 0 0 87871
van, aki kapcsolatokat építeni jár ide, esetleg tanulni. Van, aki meg mérgelődni :)
Előzmény: dexep (87870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!