Keresés

Részletes keresés

Jokeva Creative Commons License 2013.08.12 0 0 57487

Jó dolog az UH-s követés!

De amúgy ha 28 napos a ciklusod, meg még a hődet is méred, akkor igen pontosan látszik majd minden.

Az alaphőd mondjuk magas, de lehet hogy még csak lassan csökken mensi után. Bár az enyém is mindig magas... néztek is pajzsmirigy hormonokat, az szokott ilyen eltéréseket okozni, de teljesen tökéletes volt minden. Nálad ezek rendben vannak?

Egyébként eddig abszolút nem össze-vissza a hőd, sőt, majdhogynem "karót nyelt", olyan egyenes :)) Így tovább!

Előzmény: szegedi_lány (57482)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.12 0 0 57486

Én 3x1000-et szedek :)

Másról nem tudok nyilatkozni, nekem 6 hónapnyi gyógyszer után jött a baba. Fontos a mozgás, az egészséges étrend, maga a gyógyszer nem elég (sajna) :)

Célszerű hőgörbét vezetned, prímán látszik rajta a változás, ahogy a szervezeted egyre jobban javul!

Előzmény: takacsheni (57481)
Micimalacka Creative Commons License 2013.08.12 0 0 57485

dehogy sok, én 3*500-at szedek,. más meg többet is

Előzmény: szegedi_lány (57483)
youlcsi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 57484

nem sok az! én saját fejem után menve szedek annyit, de szedtem már 3x1000-et is, csak úgy, mint sokan mások. ez a max dózis... de nem kifejezetten kirívó.

Előzmény: szegedi_lány (57483)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.12 0 0 57483

Szia Heni!

 

Hát én nem a legtapasztaltabb fórumosok közé tartozom, de sztem nem láttam még itt olyat, aki 2000 mg MET-et szedne, az nagyon sok!

Hogy mikortól reménykedhetsz? Szerintem folyamatosan, nagyon változó, hogy kinél mikor hat a kezelés,de az első terheléses kontroll eredmények alapján látni fogod, hogy javulnak e a PCOs tüneteid. Ha menstruálsz, és van peteérésed, sztem bármelyik hónapban összejöhet!

 

Üdv a fórumon, szurkolunk neked is!

Előzmény: takacsheni (57481)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.12 0 0 57482

Rendben.

Méregetem, és bepötyögöm a ciklus.hu-ra, bár sztem az enyém még mindig olyan össze-vissza, hogy sok mindent ebből nem lehet majd látni. Egyelőre itt tartok:

 

 

Csüt este megyek legközelebb UH-ra, hogy lássuk van e peteérés, lehet e próbálkozni ebben a hónapban is.

Előzmény: Jokeva (57479)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.11 0 0 57481
Sziasztok.èn teljesen uj vagyok itt meg a pco-sok közt is.kinek mi a tapasztalata babát illetőleg.mennyi idő mulva remènykedhetek.gyogyit szedek.napi 2xer 1000mgot.
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.05 0 0 57480

Szia

 

Sajnálom, hogy megjött de nagyon jó hír, hogy legalább már 28 napra mesntruálsz:) A hőgörbe tényleg nagyon jó, nekem is napra pontosan megmutatta mikor volt peteérésem.

 

Puszi

 

               Szele

Előzmény: szegedi_lány (57478)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.05 0 0 57479

:(

Tessék hőt mérni, vezetni, aztán időnkét felrakni ide, hadd szurkoljunk!

Előzmény: szegedi_lány (57478)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.04 0 0 57478

Sziasztok csajok!

 

Sajnos nincs jó hírem: tegnap 36,9 ma 36,8 volt a hőm, és 28.napra pontosan meg is jött a menstruációm. :(

Pár hónapja még annak örültem, hogy végre újra van ciklusom, és menstruálok, de most bizony megkönnyeztem.

 

Köszönöm a drukkokat, hajrá mindenkinek, mi is próbálkozunk tovább.

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2013.08.02 0 0 57477

Szerintem inkább az előbbi:) Amúgy én úgy tudom, hogy a vérzés megjövetele előtt pár nappal leesik a hő. Amíg magas volt mindig bizakodtam titokban félve, hogy hátha összejött a baba. Amúgy lehet hülyeség, de amikor nekem beágyazódott, akkor ilyen hüvelyig hasító éles fájást éreztem.... még mondtam is de fasza lesz, ha felfáztam az uszodába:))))) csupa pozitív gondolkodásom volt. Egy este jött elő, másnaptól rendben volt a dolog, na mondom jólvan ilyet sem éreztem még soha, de a lényeg elmúlt:)

 

Amúgy pont abban a hónapban egy csaj nagyon felkaron rúgott az usziba, párom nézegette hogy eltört e mondta menjünk el röntgenre. Akkor már hőmérőztem és láttam hogy fent van a hőm, így mondtam neki egyrészt csak nem tört el, másrészt mi van ha összejött a baba? én nem megyek röntgenre...amúgy ott ha megnyomom a mai napig érzékeny.

 

A 800 az mikrogramm, a 3 az meg miligram. Ahogy almirena írta.

 

Én is csak pcos lányokkal tudom ezeket megbeszélni. A köreimbe: én ehhez nem értek, jajj mi bajod lehetne egy szelet sütitől.... már bele is fáradtam, hogy bárkinek is magyarázkodjak.

 

Amúgy az ő sőt még a nagyim aki most lesz 94 éves akkor is volt ilyen, csak nem volt neve a gyereknek. Amikor nagyim mesélte: kislányom nekem soha nem lett volna családom, elmentem az orvoshoz adott nekem injekciót még aznap Pápára át kellett utaznom a tatához hogy éljünk házas életet (finoman fogalmazott) és így lett családom, különben nem lett volna:) Mostanra már 2-es típusú cukorbeteg, valószínűleg IR-je lehetett fiatal korában, csak akkor még nem csináltak erre vizsgálatokat.

 

A főnököm, aki most 55 évesen lett 1-es típusú cukorbeteg így fogalmazott: hát amikor 24 évesen jött a lánykám, több mint 4 kiloval született, akkor az orvosok sejtették, hogy valami nem kóser. A második babánál már szigorú diétán voltam egészséges is lett. Utána kicsit diétáztam kicsit jobban voltam kicsit bűnöztem és így tovább, eltelt 30 év és beállt egy 1-es típusú cukorbetegség.

 

Akkoriban nem foglalkoztak ezzel csak ha már beállt a 2-es típusú cukorbetegség. Ha jól megnézzük már napjainkban felfedezik ezt a betegséget, de még mindig előfordul sokaknál, hogy nem kezelik nekik az orvosok vagy esetleg félrekezelik.

Előzmény: szegedi_lány (57475)
almirena Creative Commons License 2013.08.02 0 0 57476

a másik feltehetőleg mikrogramm, pont az ezredrésze a mg-nak.

Előzmény: szegedi_lány (57475)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.02 0 0 57475

Nekem hétfőn lesz a 15.nap, annál hamarabb nem merem kibontani a tesztet, pedig jó lenne egy kis bizonyosság. A hőm még mindig 37 fok, odacövekelt:), de a hasam már nem puffadt, és nem kemény a hasfalam, tegnap már nem volt kényelmetlen hasalnom sem.  Vagy megtörtént a beágyazódás, vagy gond van, de erre gondolni sem merek. Fő a pozitív gondolkodás:)

Örülök, hogy megosztod a tapasztalataidat, nem veszem riogatásnak. Körülöttem most nincs senki hasonló cipőben, az IR betegségről meg senki nem halltt még rajtatok kívül, anyukám is csak bólogatott, mikor elmeséltem, de nem nagyon érti, azt mondja az ő korában ez nem volt.

Előzmény: Szeleszte (57473)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.02 0 0 57474

Komolyan mondod a 800 mg folsavat? Amit én vettem, az 3(!) mg-os kiszerelés. Azt írja a leírás, hogy Terhességi előzményben szereplő velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére: 4,5-6 mg/nap (1,5-2 tabletta). A 800 ehhez képest brutál soknak tűnik...

Előzmény: Szeleszte (57472)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.02 0 0 57473

Sajnos távoli már tőlem ez az érzés. Tudod nagyon sokszor teszteltünk negatívat, amikor késett a vérzésem és nagyon sokszor beleéltem magam, majd pofára estem. Amikor márciusban ismét eljött a teszt ideje, akkor is nagyon tartottam tőle, meg voltam szentül győzödve, hogy a barátcserje vagy fejre állított nálam mégjobban valamit, vagy beteg vagyok. Itt a csajok folyamatosan biztattak, hogy fent van a hő nagyon jó, még mindig jó jel.... de én nem nagyon mertem már elhinni....szegény párom is itt nyüstölt tesztelni kell és kész...mész a dokihoz mit mondasz? valami bajod van, de az se tudod mi:) amikor még a reggeli és a kávé előtt megcsináltuk kettőt láttam, mondom biztos alacsony a vérnyomásom vagy még nem vagyok magamnál. Párom is odajött nézi, hát ez kettő, lefotoztuk kinagyítottuk, feldobtuk ide a fórumra és mindenki kettőt látott... Na az volt aztán az igazi öröm, soha nem fogom elfelejteni azt az érzést. Nem is mertünk a szemünknek hinni:)

 

Én is két hét múlva megyek a dokihoz a kötelező vizsgálatra. 6 hetesen 2,3 mm volt, 9 hetesen: 22,3 mm, most meg valószínűleg akkora mint egy 25-30 cm-es vonalzó. Ilyenkor mindig bennem van az izgatottság jajj mikor láthatom már:)

Előzmény: szegedi_lány (57468)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.02 0 0 57472

Szia szegedi lány:

 

A cukrom nekem is jó, csak a terhesség alapból mindenkinél egy kis IR-t okoz, akinek meg alapból van IR az még erősödhet, ha nem tart nagyon szigorú diétát, és a terhességi cukorbetegség nagyobb arányban jöhet elő.... Ezt nem riogatásnak szánom, de ettől én is tartottam rendesen.

 

A metből a biztonság kedvéért jobb ha bespájzolsz, nekem két doki is mondta, hogy a 12-14-hétig mindenféleképpen célszerű szedni, a vetélés elkerülése végett. Általában ott szokták lerakatni az emberrel. Annyira számold ki, hogy legalább az első trimeszterben kitartson.  Én 750 mg-ot szedtem, majd a 14 héttől levettek 500 mg-ra, amiből egyet szedek.

 

Hát nálunk az volt a helyzet, hogy vártunk fél évet és ugye nem jött a babó. Januárban barátnőmnek volt egy kimaradt Gravidája azt beszedtem, februárban meg egy sima multivitamint, amiben volt 400 mg folsav, plusz vettem egy doboz 400 mg-os folsavat. A sima multivitamin sokkal olcsóbb és úgy voltunk vele a fene tudja mikor jön össze a baba. Amikor megtudtam, hogy babás vagyok, akkor áttértem a Gravidára, amiben 800 mg folsav van.

 

Én úgy tudom, hogy a met csökkenti a folsavat, ezért míg nem voltam terhes simán a multival meg a plusz folsavval benyomtam 800 mg-ot, gondoltam biztos ami biztos, ha összejön a baba, akkor ez ne legyen gond.

 

Nálam úgy volt, hogy március 7-én voltunk együtt a párommal, és március 8-án volt a pé és március 24-én teszteltem pozitívat. Gyakorlatilag 17-dik dpo-n. Jokeva mondta, hogy várjak hétfőig, de mi türelmetlenek voltunk és megcsináltuk vasárnap és két csíkos lett:) Valahogy a vasárnap nyugodtabbnak tűnt a teszteléshez, mint hétfőn amikor mindketten rohanunk a munkában. Mi félve teszteltünk, mert egy csomó negatív tesztet láttunk már, de a cickóim annyira fájtak és emelésre annyira görcsöltem, hogy kedden menni akartam dokihoz, aki meg nyilván megkérdi csinált terhességi tesztet? na ezért lett megcsinálva vasárnap. Amúgy pont ez volt az első hőmérős hónapom, néha fátylat dobtunk már a görbémre, hogy extra hosszú ciklus lesz semmi nélkül, és a hőm folyamatosan fent volt 37 körül. Amúgy ha nem lettem volna zebrás, akkor a 35 nap helyett 37 napos lett volna a ciklusom. Az utcsó vérzésem akármilyen morbidt Valentin napkor volt, azonnal megtette a romantika hatását:)

 

 

Előzmény: szegedi_lány (57467)
ncsk Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57471

Szia, folsavat szedj ezerrel, mert az az ami megakadályozza bizonyos fejlődési rendellenességeket és az pont akkor kell a legjobban, amikor még nem is biztos, hogy terhes vagy, azaz az első hetekben!! A met csökkenti a folsav felszívódását, ezért szokták adni a metszedőknek. Visszafelé úgy tudom nem hat, azaz a folsav nem csökkenti a met hatását.

Előzmény: szegedi_lány (57467)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57470

Szia! Ami otthon van teszt, azon az szerepel ,hogy 6-15 nap után alkalmazandó, ami azért elég tág határ:) Mikor elolvastam, gondoltam is, hogy tuti olyan ember írta, aki még nem volt hasonló cipőben.:)

Nem akarok türelmetlenkedni, azért kérdeztem, hogy mikor a tuti.

Ma mintha már egy kicsit kevésbé lenne puffadt a hasam, ez jelent valamit? Gondolom visszahúzódik, mielőtt elkezd majd pár hónap múlva újra nőni. :) Még nem vagyok berendezkedve gumis derekű, bő cuccokkal, uh komoly kihívás volt a héten öltözködni:)

Előzmény: Jokeva (57469)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57469

Egy érzékeny teszt PÉ+11 nap már mutat extra halvány csíkot, de PÉ+14 nap már elég tuti! Úgyhogy ha türelmetlen vagy, hétfőn már lőhetsz egyet, csak a "feeling" kedvéért :)))

Előzmény: szegedi_lány (57467)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57468

Köszi! Nagyon izgulok én is. Egyik pillanatban beleélem magam és tervezgetek, a másikban meg rámtör a para, hogy még nagyon korai örülni, bármi történhet. Uh vigyázok magamra, igyekszem nem stresszelni, odafigyelni magamra, és várni. De ez pont neked biztosan ismerős érzés...

 

Remélem a dobogó 2.helyére (utánad) felférek, és azért oszágos szinten is jól állunk, Szeged elhúzni látszik, uh hajrá többiek! :)

Előzmény: Szeleszte (57466)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57467

Szia!

 

nekem is stabil a cukrom, az inzulin nem jó, de az is sokat javult, sőt az FSH LH arány is javult, a kritikus 1:3 arányról most 1:2,3-hoz.

Még nem számolgattam ki, mennyi MET-em van, fél szemeket, 500 mg-ot eszem, uh lassan fogy.:)

Nekem a tesztoszteron is magav colt egy icipicit, de legutóbbi 2 alkalommal  már az is OK volt, az ezt szabályozó gyógyszerről állítottak most le, bár igaz, hogy az endokrinológus is mondta anno, hogy ha terhes leszek, ezt abba kell hagyni azonnal.

Illetve még 25 mg letroxot szedek, pajzsmirigyre, mert hullik a hajam, de ez sajnos nem sokat változott. Egyelőre szedem, TSH jó, aztán majd meglátjuk.

Biztos ami biztos alapon  pár napja elkezdtem újra terhesvitamint szedni, ladeevit van othon, uh azt. Még 2 éve javasolta az akkori nőgyógyász, akkor vettem pár obozzal. Ebben van minimális folsav is, kell mellé még pluszban szedni? Illetve Te mikortól szedtél ilyesmit? Folsavról azt olvastam, hogy aki met-et szed mellett, ott egyeztessen orvossal, mert a 2 dolgo hat egymásra, így bizonytalan vagyok.

Dokihoz csak 2 hét múlva tervezek menni, ha a 10-e körüli tesz pozitív lesz.

Tényleg, Te PÉ-hez képest hanyadik napon teszteltél, emlékszel rá?

Előre is köszi a válaszokat!

Előzmény: Szeleszte (57465)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57466

Nagyon szurkolok neked, remélem tényleg összejött a babó:) Én pont ma vagyok 23 hetes:) Szerencsére így öt nap elteltével a lányka is megnyugodott, mert ugye múlthéten hanyat vágtam magam és nem úgy mozgott. Van egy musical a Valahol Európában, amiben van egy szám, na azt ha meghallja mindig mozgásba lendül. Meg együtt reggelizünk, tízóraizunk most már újra velem együtt eszik és mozog. Jah és ha elfelejtek enni? van amikor ő szól érzem fél öt körül rúgkapál jah, hogy kaja idő van:) Hihetetlen érzés, és iszonyú nagy boldogság, hogy erről a hajóról nem maradtam le, és megélhetem. Kb 24 héttel leszek előtted időben:)

Előzmény: Szeleszte (57465)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.01 0 0 57465

Szia:)

 

Metforminnal kapcsolatban Jokeva szavaival élve jobb ha bespájzolsz egy kisebb adagot. Nálam nagy kalamajka volt körülötte. Amint megtudta az endokrinesem (igaz sztk-s), hogy babát várok nem kaptam tőle több receptet átpasszolt a nőgyógyászhoz, a nődoki a 14-dik hétig engedte szedni de további döntésért átpaszolt, amikor a védőnő az asztalra csapott és elírányított egy másik belgyógyászhoz, akitől azt a választ kaptam, hogy 32-dik hétig biztonságos a szedése, de ő ezt le nem írja, mert MO-n vagyunk és próbáljuk meg lerakni, ezt is írta le. Majd ő visszapasszolt a nődokihoz, aki hallgatólagósan azt mondta na jó maradhat a 32-dik hétig. Annyi mákom volt, hogy egyrészt előrelátóan tartalékoltam receptet, másrészt a körzeti dokit kihagytam ebből a huzavonából. Így kereken 32-dik hétig van elegendő metem, szóval csak azt akartam mondani, hogy amikor megtudták, hogy terhes vagyok már a fent említett emberkéktől receptet nem kaptam. Jobb erre a lehetőségre is gondolni.

 

Amúgy szerény meglátásom érdekesen állnak a dolgokhoz: a metforminnal szinte borítékolt a jó cukorterhelés eredményem, mert hát ugye a cukrommal eddig sem volt gond, inkább az inzulinommal. Két doki is azt mondta, hogy próbáljuk meg lerakni és reménykedjünk, hogy jó lesz a cukorterhelésem. Első kérdésem: és ha nem? ohh hát megoldjuk inzulinra fognak.... na mondom ennél már barátságosabb a met. (zárójeles megjegyzésem: meg gondolom lényegesebben olcsóbb is)

Előzmény: szegedi_lány (57463)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.07.31 0 0 57464

Szia!

 

Igazából párom találta, az ő kolleganőjének segített korábban összehozni egy babát, és igazából ő elégelte meg, hogy nem haladunk egyről a kettőre, és úgy döntött megkérdezzük ezt a dokit is, és eldöntjük, hogy hogyan tovább. Állítólag nagy szaktekintély, bár én soha nem hallottam róla korábban.

A doki a Béke utcában rendel...

Előzmény: Szeleszte (57459)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.07.31 0 0 57463

Köszi!

 

Naszódinak még nem szóltam a fejleményekről, ha aktuális lesz, úgyis keresnem kell Metformin recept miatt is....

Előzmény: b.gina (57461)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.07.31 0 0 57462

Köszi!

 

07.21 vasárnap, és 07.22-én fogant a baba, ha tényleg..... A doki szerint aug 10 körül érdemes tesztelni, ha addig magas a hőm. Eddig minden nap 37 fok.

Előzmény: Jokeva (57460)
b.gina Creative Commons License 2013.07.31 0 0 57461

Hajrá, drukkolok én is! :)

Előzmény: szegedi_lány (57458)
Jokeva Creative Commons License 2013.07.30 0 0 57460

Drukkok mennek! Hányadikán volt akkor a pontos tüszőrepedés? ;)

Előzmény: szegedi_lány (57458)
Szeleszte Creative Commons License 2013.07.30 0 0 57459

Szia

 

Örülök, hogy jól vagy, lehet tényleg a baba is sikerült. Nekem is hasonló tüneteim voltak, de ráfogtam a barátcserjére, hogy biztos annak az elhagyása és szedése miatt érzem magam így. Mindenféleképpen drukkolok neked, nekem a utrogestent a terhességem 15-dik hetéig kellett szednem az esetleges vetélés miatt. Sajnos és az 5-dik 6-dik héten nagyon görcsöltem és barnáztam félő volt, hogy elmegy a baba. Megkérdezhetem Szegeden hol találtál olyan dokit, aki hajlandó volt azzal foglalkozni, hogy babát szeretnél? Sajnos én sztk-s alapon kísérletezgettem, utána amikor babás lettem akkor mentem el magánba. Sikerült egy kedves dokit találtam, aki valamilyen szinten ért a pcos-hez.

Előzmény: szegedi_lány (57458)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.07.29 0 0 57458

Sziasztok!

 

Én is rég jelentkeztem, de most gondoltam jövök egy kis biztatásért! :)

Képzeljétek, nőgyógyászt váltottam, az új leszidott, hogy 2011 nov vége óta elég türelmes vagyok a korábbi dokival, és hogy az IR a legutóbbi leletek óta nem olyan fokú,hogy ne lehetne tőle baba, uh leállított az endokrinológus által szedetett bogyóról, ( a met maradhatott), megvizsgáltatta a páromat (minden ok!), volt egy hónapig vérvétel, meg UH figyelés , és a köv hónapban kaptam clostit, majd tüszőrepedést segítő szurit egy hete, az UH két szép tüszőt mutatott. :) Úgy időzítettük, hogy utána egy hét szabadság,a kijelölt napon  együtt voltunk a párommal, és a tüszőrepi óta 37 fok a hőm, puffad a hasam (kábé mint egy hat hónapos terhesé :), mellbimbófeszülés, uh igéretesek az előjelek! kapok ultorgestan nevű gyógyszert is 10 napig, uh remélem nem csak a hormonok játéka, csajok szorítsatok! Aug közepére mutathat valamit a teszt, nagggyon soká van még, nehéz kivárni, remélem egy kis fórum biztatással gyorsabban telik majd! :)

 

Szele, neked nagyon örülök, hogy jól alakul a terhességed, és a többi próbálkozónak a távolból is szorítok!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!