Keresés

Részletes keresés

földiboszorka Creative Commons License 2005.11.23 0 0 431
puha, érett volt?nem húzta össze a szádat?
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.23 0 0 430

:) Én igazság szerint egyszer vettem Datolyaszilvát, kipróbálásra, de nem éreztem semmi ízét... az is Plusos volt:).

De ezek szerint,amit írtok, meg olvastam:) ennek kell , hogy legyen íze.

Előzmény: földiboszorka (429)
földiboszorka Creative Commons License 2005.11.23 0 0 429

DATOLYASZILVA

tegnapelőtt vettem egyet a Plusban. Már vettem ott egyszer puha, érettet, nagyon finom, zamatos volt.

Ez most puha volt ugyan, de nem eléggé. Beleharaptam-szájzár.

Beraktam tegnap a mélyhűtőbe. Ma reggel kivettem. Felengedett. Nem volt fanyar, jó lett, bár nem volt az a finom zamata, mint a rendesen megérőnek.

Encsi84 Creative Commons License 2005.11.23 0 0 428

Nagyon szép!

Sikeres aszalást!

Előzmény: grifi (427)
grifi Creative Commons License 2005.11.23 0 0 427

Szia Évi5!

Itt a kép, nov. 1.-jén készült.

 

Előzmény: Évi5 (421)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.23 0 0 426
Köszi, hogy írtál. Biztos szép lesz a virágzás nálatok.:), talán már virágzik is azóta, amióta írtad. Remélem én is hozzájutok ilyen gyönyörűségekhez tavasszal. Alig várom. A "szoba" citrommag elkezdett csírázni:) ... még nem nagy szám ahogy kinéz. Nem tudom mikor tegyem földbe. Meg milyen mélyre kell tenni. Vettem B földet neki,meg valaki írta,hogy homokot szokott hozzátenni. Te hogy szoktad? (Bocs az offért mindenkitől, de gondolom, azért ez nem olyan nagy elkanyarodás ... ezek is déligyümik,csak nem fagyállók:))

Előzmény: Évi5 (420)
grifi Creative Commons License 2005.11.22 0 0 425

Szia totoro hun!

Nekünk az olcsóbbik fajta van, 10-12 ezer Ft volt 2-3 éve. Azt hiszem, 5 tálcás, műanyag. Ezzel is elég sokat lehet aszalni. Szárítottunk már vele almát, kajszit, szilvát, fügét. Talán a szilvánál vált be a legjobban, az nagyon finom, a füge is finom, de azt is csak félbevágva lehet rendesen szárítani benne. A kajsziról azt olvastam, hogy kénnel kell kezelni aszalás előtt, majd kipróbáljuk.

Arra kell a legjobban vigyázni, hogy nehogy túlszárítsuk a gyümölcsöt. Akkor kell abbahagyni, amikor még nem tűnik elég száraznak, puha, és kicsit nedves.

Légmentesen kell lezárni, akkor nem szárad ki, és megromlani sem tud. Mi a kamrában szoktuk tárolni. A molyokkal vigyázni kell, mert nagyon szeretik az aszalt gyümölcsöt, különösen az almát. Szerintem legjobb a csavaros befőttes üveg ilyen célra, mert a nylonzacskóba a molyok be tudnak menni.

Előzmény: totoro_hun (424)
totoro_hun Creative Commons License 2005.11.22 0 0 424
grifi:
Kicsit offtopic leszek ha nem bánjátok:
Én is évek óta gondolkozom gyümölcsaszaló gép beszerzésén, de vmiért mindig elmaradt, és nem is tudtam igazán milyen lesz a végeredmény. Mondanál róla pár szót?
Neked milyen géped van? Eddig kétfélét láttam, a 10 000 Ft körüli 5 tálcás műanyagot, meg a Media marktban egy profibbnak kinéző, nagyobb gépet 25 e körül.
Az aszalt gyümölcsöt hogyan tárolod el? Nem penészedik meg vagy ilyesmi?
Én napon aszaltam sárgabarackot, és vászonzsákban tároltam, de az teljesen kiszáradt, és kemény lett :(
Előzmény: grifi (422)
totoro_hun Creative Commons License 2005.11.22 0 0 423
bombaba:
A 3 cédrustól tavasszal vettem egy datolyaszilvát.
Úgy tudom hogy csak akkor van nekik, és olaszországból hozzák be.
Minden évben mennek ki március környékén, de azért jó rájuktelefonálgatni, érezzék hogy van rá igény :)
Több éve csinálják már, és a behozott fajta fagytűrő.
Egyébként az epren és a datolyaszilván kívül én más érdekességet nem láttam náluk.
Az árak elég húzosak, a kisebbek (másfél m) 6 ezer ft körül vannak, a nagyobbak (3 méteres vesszők) 8 körül. Viszont lehet alkudni, nekem legalábbis sikerült :)
grifi Creative Commons License 2005.11.21 0 0 422

Szia Évi5!

Köszi a linket! Az a helyzet, hogy már sokat keresgéltem a neten, de gondoltam, hogy valakinek esetleg van saját tapasztalata is az aszalással kapcsolatban. Én gyümölcsaszaló-gépben fogom szárítani. Azt olvastam, hogy meg kell hámozni, és karikákra vágni - amikor még kemény -, és úgy kell szárítani. Állítólag nagyon finom, majd beszámolok az eredményről.

Sajna nincs digitális gépem, de van fényképem, majd megpróbálom beszkennelni. Szerintem kb. 4-5 m magas, nagyjából gömb alakú a koronája. Minden tavasszal vissza kell metszeni a hosszú ágakat, ha túl sűrű a koronája, akkor ritkítani is lehet. Nem árt nyáron sem zöldmetszést csinálni, ha nagyon nő.

Eddig még sosem kellett permetezni, tudtommal nincs kártevője. Minden tavasszal valami kifurkálja a fiatal leveleket, de ez nem vészes, később már nem is látszik.

Eddig még nem csináltunk semmit a gyümölcsökből, csak nyersen megettük. Azt olvastam, hogy mélyhűtőbe lehet tenni egészben, amikor még kemény, vagy éretten a húsát dobozban. Fagyasztás után elveszti a fanyarságát. Idén szerintem megpróbáljuk a fagyasztást és a lekvárt is. Egyébként minél forróbb a nyár, és többet süt a nap, annál finomabb a gyümölcs, de azért gyengébb években is finom.

 

Üdv.

Előzmény: Évi5 (421)
Évi5 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 421

Szia grifi!

 

Örülök, hogy találkoztam egy régi "datolyaszilva termesztővel". Szuper lehet, hogy már ilyen nagy a fád.

Nincs róla esetleg egy fényképed? Mekkora? Milyen formájú a lombkoronája? Szoktátok valami ellen permetezni? (Elméletileg nem kell, de a könyvek tévedhetnek is.)

Mit szoktatok csinálni a gyümölcsökkel? Lekvárt főztetek már belőle?

Aszalásával kapcsolatban van pár fénykép és leírás a következő oldalon:

www.terebess.hu/tiszaorveny/kert.html

Számolj majd be az eredményről.

 

Üdv

Évi

Előzmény: grifi (410)
Évi5 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 420

Szia Encsi84!

 

Egyáltalán nem hülye kérdések, örülök, ha valakit érdekelnek a növényeim.

A citrusfélék nagyjából a duplájára nőttek tavasz óta. Persze, azért volt ilyen látványos a fejlődésük, mert még fiatalok. A narancsfácskám az, amelyik nő, nő, de azért mégse olyan ütemben, mint a többi. Mentsége, hogy a pici fácskán tizenvalahány virág volt rajta, így azok elvették az energiáját. Persze, mind lepotyogott. (Pedig álmodoztam, hogy ha megmaradna mind, mennyi narancsom lenne. Csak fel kellene kötni, hogy ne feküdjön el a fácska. Férjemtől jött az ötlet; hálóval ha felkötöm, s miután megérik, egyszerűen leemelem őket egyszerre. Így jön létre a hálós narancs.)

Anyukámnál lévő mandarin viszont teljesen megtáltosodott, ő még a 10 centit se érte el, mikor megvettem (500 Ft-ért), csak egy pici csonk volt néhány levéllel. Teljesen bebokrosodott azóta. Nőtt kb 15-20 centit, rengeteg oldalágat hozott, kész kis bokor lett. Ráadásul, most kezd el virágozni!

A citromfácskám is szépen fejlődött, nagyjából ő is a duplájára nőtt. Hozott oldalágakat is, és most kezd látszani, hogy újabb levélkék vagy virágok fognak nőni. Eddig ő még nem virágzott.

 

Egyébként, anyukámnak van egy öreg citromfája, a nyár elején megmetszette. A kis ágakat eldugdosta, sok szépen ki is gyökeresedett. Van olyan, amelyiken még levél sincs, de már virágzik. Persze, le is potyog, de akkor is csodálatos.

 

Rappaiék honlapja tényleg nem valami nagy szám. Évekkel ezelőtti a frissítés, de az árak nagyjából maradtak a régiek. Arra viszont jó, hogy kiválogasd, milyen növényt szeretnél tőlük vásárolni, vagy máshonnan beszerezni.

 

Szia!

Évi

Előzmény: Encsi84 (409)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 419
Esetleg annyit kérdeznék még meg, hogy a ház É-D i fekvésű, és nyugatról kap mondjuk napot, de elég szeles ilyen tájt, mennyiben befolyásolja ez a választást?

Encsi84 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 418

Ez som? Szép nem?Kaposvári arborétumban fényképeztem.

 

Köszönöm a segítséget!Megnézem a lapot tüstént;)!

kinszky Creative Commons License 2005.11.19 0 0 417
Bocsi, alanti válaszom 399-re földiboszorkának szól!
Előzmény: kinszky (416)
kinszky Creative Commons License 2005.11.19 0 0 416

Azt hiszem, Te pesti vagy. (Más topicocból ítélve.)

Érdeklődj piacokon. Én a pestlőrinci piacon vettem tavaly. A "Trópusi.... " topicon írtam róla. Úgy vélem, ez a fajta, amit itt mutatnak. A kora nyári gyümölcsök mind beértek, és szép nagyok lettek, de a későbbiekből is sok beérett. Mi is fogyasztottuk még egy hete is. Szerintem a piacon megmondják, milyen fajta - nem beszélve arról, hogy olcsóbb mint kertészetekben, talán ezer körül volt az én kis bokrom, vagy pont annyi. Akkor nem volt egészen félméteres, de idénre 2 méteressé nőtt, erős ágakkal!

Előzmény: kiwancsi (398)
bombaba Creative Commons License 2005.11.19 0 0 415
totoro_hun,
mikori az információd a 3 cédrusról? Igaz, nem datolyaszilvát kerestem náluk kb 2 hete, hanem kumkvát-ot, azt mondták, üvegházi növényekkel már több éve nem foglalkoznak. Ha za infod aktuális, tájékoztató árat nem tudsz mondani?
Encsi84,
ajánlom figyelmedbe a
http://www.orchideak.hu/html/arjegyzek.html#gyumterm
lapot, ott a másfél méteres termő citromfa 7600 ft, de ha türelmes vagy, akkor már kapsz 600 ft-ért is. Itt van datolyaszilva 2400-tól és még sok minden érdekesség. Egy hátránya van, hogy postán nem küld, igy nekem messze van (gyalog elhozni).
grifi Creative Commons License 2005.11.19 0 0 414

Szia Encsi84!

Pécsen a Tiborc u. 46-ban a Hentz & Kéreg kertészetnél is van datolyaszilva tavasszal.

Előzmény: Encsi84 (413)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.19 0 0 413

Húúú, nagyon szuper:), Pécs felé elég sokat jár a párom építkezési dolgokért is :). :D :D Nagyon jó , hogy írtad!

Köszi, köszi:)!

Előzmény: totoro_hun (412)
totoro_hun Creative Commons License 2005.11.19 0 0 412
Szia Encsi84!

A fabeszerzéshez szeretnék egy kis segítséget.
Szerintem kaposvártól nincs olyan nagyon messze zomba, ahol rappaiék növényeit meg is nézegetheted a vásárlás mellett.
A másik ami közeli hely a 6oson ahogy pécsről pécsvárad felé mész, pécs után kb.5 km-re bal oldalon van a 3 cédrus díszfaiskola. Nekik tavasszal szokott lenni datolyaszilvájuk.

A többieknek is írom még amiről eddig még sehol nem hallottam, és csak ott láttam:
Van egy olyan olaszból behozott eperfa fajtájuk, aminek (állításuk szerint) 7-8 centiméteresek a terméseik. Ők csak alanynak használják, mert iszonyú gyorsan nő,
az egy éves vesszők amiket láttam voltak vagy 4 méteresek :) .
Tavasszal ha kitalálom hova is férhetne még el, akkor beszerzek egyet :)

grifi Creative Commons License 2005.11.18 0 0 411
tavaj=tavaly :)
Előzmény: grifi (410)
grifi Creative Commons License 2005.11.18 0 0 410

Sziasztok!

A héten leszedtük a datolyaszilvát, kb. 150 db volt rajta. Azért "csak" ennyi, mert a nagy részét minden nyáron ledobálja. Tavaj kb. 100 db maradt rajta, kb. 400-ból. Idén kevesebb volt, de abból több megmaradt. Azt olvastam, hogy a túl sok nitrogén, vagy sok víz miatt lehet ez. Azóta nem öntözzük, mert úgy nő mint a gomba, így a növekedésre fordítja az energiát, és közben potyognak a gyümölcsök. Rájöttünk, hogy nyáron, amikor elkezd potyogni, zöldmetszést kell csinálni, akkor kevesebb hullik le.

Ezt a fát kb. 10-12 éve szereztem, akkor még kb. fél méteres volt, mára egy nagy fa lett belőle. Jó talaja van, csak sajnos délután árnyékot kap, pedig szereti a tűző napot.

Idén megpróbálok egy pár szemet aszalni, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Van már közületek valakinek tapasztalata a kakiszilva aszalás terén?

Encsi84 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 409

Tavasztól mostanáig mekkorák már a fáid? Mennyit nő ennyi idő alatt?

Bocs, a hülye kérdésekért:), csak érdekel.

A telelést vsz meg fogjuk tudni oldani ... van olyan rész ami világos, vsz nem lesz annyira fűtve.

A Rappai honlapja nem egy modern valami:(.

Előzmény: Évi5 (408)
Évi5 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 408

Szia Encsi84!

 

Örülök, ha tudtam segíteni. Én is Rappaiéktól vettem kis citrom-, narancs- és mandarinfácskát. Mindegyik nagyjából 15-25 cm magasak voltak. (A cserepet nem számítva.) Ezek is tavaszi szerzemények. Némelyik anyukámnál éldegél, némelyik nálam. Szinte mindegyik virágzott, de mivel elég fiatal növénykék, így le is potyogtak a virágok. Anyukám télálló narancsa viszont hozott egy kis gyümölcsöt, csak még zölden leesett. Most éppen a szobában érik. Már sárgul. Nagyjából diónyi nagyságú.

 

Igaz, hogy még fiatal növénykék, de ráérnek nőni. Mindegyiket ezer forintért vettem, ami egyáltalán nem sok.

A teleltetéssel lesz majd gond, ha mindegyik nagyra megnő. A hűvös helyet szeretik télen, nyáron csak egyszerűen kihajítom őket az udvarra. Anyukám már több mint 35 éve nevelget egy termő citromfát, mely ládástól 3 m magas. A tavaszi és őszi ki és beszállítást megszenvedjük, de nagyon. A garázsban telel, ahol szükség esetén lehet fűteni is, nehogy megfázzon. De megéri a szenvedést. Gyönyörű nagy, rengeteg virág és gyümölcs van rajta folyton.

 

A kerttervezés pedig egy kellemes gond. Itt a tél, van rá lehetőség

Üdv.

Évi

 

Előzmény: Encsi84 (407)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 407

:) Köszi! Tavasszal bizti elmegyünk a fáért székesfehérvárig.

Jó hogy írtál,mert ma kinéztem ebbe a kertészeti áruházba, aztán kiakasztott, hogy egy kis citromfa,ami nem volt fél méteres,de termett, 6900,- volt, és a nagyobb fa , úgy 180cm-es 94.000,- . NORMÁLISAK EZEK?

:) Szóval, az a 2000-3000+konténeres ár, az inkább nekem való.Főleg, hogyha veszünk valószínű nem egy dbot fogunk, hanem 2t , vagy 3-t,mert elég nagy az udvarunk. Annál meg már a benzinpénzt is bőven behozza.

A citomfát olvastam , hogy 2 éves kora körül kell oltatni. Lehet, hogy nem is baj,ha nem hoz citromot, nekem nagyon tetszik a levele színe. Meg , ha tényleg látok majd olyat ami nem 6000, akkor lehet, hogy beruházok egybe. 

 

Attól félek, hogy a citrombokorba belefut a kutya, vagy ha lesz pár év múlva gyerekem,akkor ő megy neki. Mondjuk van egy rész, ahol nincsen kerítés...nem tudom,hogy oda tervez e valamit a párom,vagy azt ott a szomszédnak kéne megcsinálni... na majd utána járok.

 

Megkéne tervezni egy nagyon nagy udvart, hogy mi hol legyen,hogy nézzen ki,de ez nem is olyan egyszerű, mint az ember gondolná.

 

Előzmény: Évi5 (406)
Évi5 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 406

Szia Encsi84!

 

Nézd meg Rappaiék honlapját: http://www.husevonoveny.hu/venuszpark/egzotikus/telallo_gyumolcsok.html

Egy budapesti céggel társulva készítették a honlapjukat, így néha nem lehet tudni, hogy melyik információ melyikhez tartozik. Érdemes őket felhívni telefonon, megérdeklődni, mikor járnak arra felétek. Ha van több megrendelésük, akkor ki is szállítják, ha útba esik. (Én Hódmezővásárhelyen lakom, ami elég kiesik a körzetükből, mégis tudtam velük kétszer is találkozni, egyszer Szegeden a virágkiállításon, egyszer pedig a városunkban rendezett mezőgazdasági kiállítás alkalmával.) Székesfehérvárra mindig el szoktak menni május eleje környékén a Korona Vásárra.

Mikor tavasszal vettem a datolyaszilvafát, már akkor 1,5 m magas volt. (Plussz a konténer) Több mint 5 km-t bicikliztem a házunktól a kiállítás területéig, hogy be tudjam szerezni őkelmét, majd biciklire pattanva hazafuvaroztam. A konténer nagyjából vödör nagyságú volt, ezt szatyorba raktam, majd végig azon imádkoztam, hogy le ne szakadjon a szatyor füle. Így kerekeztem végig. A jobbra való kanyarodás könnyedén ment, csak egyenesen tartani volt nehéz a biciklit. Ebből ki lehet találni, hogy nekünk sincs kocsink, így megszenvedtem érte. A bicikliút fölé behajló ágakat már nem is említem. Közben végig az járt a fejemben, hogy most lehet, hogy hülyének néznek, de akkor is hazaviszem.

 

A vadcitrom kiválóan alkalmas sövénynövénynek. Lehet metszeni, szépen díszít, és határozottan megállítja az esetleges betörőt, ki át akar mászni rajta. A "normális" citromon is van ám tüske, csak sokkal kevesebb. (Persze, ha tavasszal és ősszel éppen ki, illetve be akarod telepíteni, akkor rögtön megtalálod.)

 

Olvastam a citromos topikban, hogy éppen citrommagokat csiráztatsz. Azt viszont tudni kell, hogyha kikelnek, nem fognak teremni! Mikor már olyan állapotban van, hogy nagyjából ceruzavastagságú a törzse, és gyönyörű szép, akkor kell nekiesni egy késsel, és be kell oltani. Ezt érdemes szakemberre bízni. Úgy kell elképzelni, hogy a drága, féltett növénykédnek a törzsét elvágják, és a fenti lombos részt kihajítják a kukába. Neked pedig maradt a cserépben egy néhány centis csupasz csonk, melyre ráillesztenek egy termő fáról való ágat. Ha a kettő darab összeforr, akkor a termő ág fog tovább nőni, és idővel teremni kezd. Ha nincs beoltva, akkor nem fog teremni, vagy szakkönyv szerint 10-15-20 év múlva fog csak virágozni, teremni. (Anyukámnak van egy közel 20 éves fája, esze ágában sincs virágozni)

Vadcitrom esetében a magjáról való keltetés működik, teremni fog. Érdemes egy-két oldallal korábbi hozzászólásokat is megnézni, mergeznek van egy gyönyörű bokra. Fantasztikusan néz ki. (Mármint a vadcitrom, mergezzel még nem volt szerencsém találkozni.)

Üdv.

Évi

Előzmény: Encsi84 (405)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 405

Köszi!Még jobban ráindítottál a témára:).Úgy döntöttem, hogy van egy kertészeti áruház itt kaposváron,már úgy kiváncsiságból is benézek:).

Ezekről a kiállításokról hol olvashatok? Mármint,hogy mikor és hol találhatók?

-Sajni Kaposvár és Veszprém az ahonnan ilyesmit beszerezhetnék. Leginkább még Székesfehérvár az ami nincs annyira messze.Persze:) valamennyire rábeszélés kérdése is.Meg autó függő.:) Nem mindenbe fér be egy 1,5m fa. Vagy ez a nagyság kisebb olt mikor vetted? Úgy 1m?

 

Néztem a honlapon amit írtál ezt a citromot...engem az riasztana vissza tőle, hogy nagy tüskéi vannak. Itt kaposvár mellett van egy nagyon szép arborétum (érdemes megnézni) és található egy vadalma szerű (lehet hogy az is) bokor. Az is tiszta tüske,(és olyanok az almák,mintha törkébe lennének szúrva )és szerintem nem tudják jó alakítani,mert burjánzik. Ugyanakkor a többi növény az egész "park" területén szépen gondozott.

 

A datolyaszilva nekem is tetszett. :) De persze, még alakul ez.

KÖszi még egyszer!

Évi5 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 404

Szia Encsi84!

 

Én is hasonlóképpen gondolkodom, mint te. A párommal mi is nemrég költöztünk el szüleinktől, így a házikónkat és a kertünket csinosítgatjuk. Nekem még "csak" datolyaszilvafám van, de még szeretnék kivit és télálló citromot is.

A télálló citrom teljesen más, mint a rendes, hagyományos citrom. Valójában vadcitrom lenne, tele nagy tüskékkel, gyümölcse pedig csak inkább teába való. Előnye viszont, hogy kinn lehet hagyni a kertben, túléli a teleinket, szépen díszíti szép sárga gyümölcseivel.

A "rendes" citrom érzékeny a fagyra, ezért kell télen 8-10 fokos helységben teleltetni, viszont kevésbé tüskés, finom a gyümölcse, akár csak úgy magában is meg lehet enni. (Persze, kinek milyen az ízlése. Anyukám citromfájáról való gyümölcs sokkal édesebb, lédúsabb, mint a boltban kapható, kényszerérett citrom.)

 

Tavasszal vettem a datolyaszilvafát, konténeresként. Kb. 1,5 m magas, már akkor látszott, hogy lesz rajta virág. Nyár elején virágzott, különleges alakú, fehéres-sárgás színűek voltak. Mivel későn virágzik, a késő tavaszi fagy se okoz benne kárt. Ami számomra nagyon szimpatikus benne, hogy (elméletileg) nincs kártevője, ezért nem kell permetezni. Metszeni se kell, esetleg csak akkor, ha alakítani akar az ember a lombkoronáján. Szép nagy sötétzöld a levele, nyáron is szépen díszíti a kertet. Ősszel nem színeződik el a lombja (legalábbis nem feltűnően), az első fagyoknál símán lehullik. Paradicsom nagyságú és kinézetű gyümölcse október-november környékén kezd el pirosodni. Amit én eltoltam, hogy hallgattam az egyik könyvben írtakra, és a legelső fagynál leszedtem őket a fáról. Később találtam egy másik cikket, hogy nyugodtan fenn lehet hagyni őket, a fagy nem árt nekik. Igaz, hogy utóérőek, így a hétvégén megkóstoljuk, már eléggé érettnek tűnnek. Ha fennhagyom őket, akkor most a kopasz fán virítana a három gyümölcs, ami termett. Tök jól nézne ki. Akik nem ismerik, azok megdícsérték, hogy "jé, milyen szép almafám van! Milyen kicsi, mégis már van rajta három nagy alma!"

Én Rappaiéktól vettem, egy kiállítás alkalmával jöttek el városunkba. Tudom őket ajánlani.

Most jut eszembe, ha vennél ilyen fát, arra ügyelj, hogy annyira ültesd mélyre, hogy az oltás helye is a föld alá kerüljön. (Én nem így ültettem, később lettem felhomályosítva) Ez azért fontos, mert ha kemény tél esetén mégis visszafagyna, akkor az oltás fölötti termő rész újból ki tud hajtani. Ellenkező esetben az oltás alatti vad alany hajt ki, ami nem fog teremni. Így a hétvégén leveleket fogok hordani a fa törzse köré, amit náddal takarok be, hogy védjem a kemény fagytól.

 

Na, elég volt a mesélésből, a többieket is szóhoz juttatom, hagy meséljenek ők is a növényeik igényeiről, velük kapcsolatos tapasztalataikról.

Jó kerttervezgetést!

Üdv

Évi

Előzmény: Encsi84 (402)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 403
=O) Tök jó az oldal!Köszi! Csemegézünk egyenlőre a képekből!

Előzmény: Encsi84 (402)
Encsi84 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 402

Nagyon érdekel,mert ez olyan egyedi, meg azért is mert mivel a szüleim elváltak régen úgy alakult, hogy  a családi házból költöztünk panellba. Én meg szeretek babrászni odakint, csak itt nem igazán volt rá módom. Most költözünk a párommal családiházba (egyenlőre még épül) és szeretném azt elvarázsolni :) a házat nem csak kívül, belöl is mindenféle érdekességgel. A növények szerintem nagyon meghatározzák bármilyen környezet hanglatát, és szerencsére a barátom is így gondolja,tehát jövőre mindenképpen kéne valamit beszerezni.

 

Te már a beszerzés évében kiültetted? Igényelnek valami különös bánásmódot?

A citromfa amit kint lehet hagyni különbözik a citromos topic fáitól? Ott azt írták, hogy télen 10-15 fokon teleltetik.

 

Még mindig hihetetlenek ezek a gyümölcsök:). Jajj, ha nekem ilyen fám lesz.:))

 

Nyáron is szépek?

,
Előzmény: Évi5 (401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!