Keresés

Részletes keresés

Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 68
Azon töröm a fejem honnan vetted a szolg.nevét.
Te egy igazi Colombó vagy .
Még nem találkoztam vele,minden esetre remélhetőleg nem egyirányú ahol éppen állok.Egyébbként én behajthatok minden probléma nélkül.Hogyan és miért?
Előzmény: atompyka (67)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 67
A Rottenbilleren van egy #, tán a Wesselényi (eleje). Ott elvileg két sáv megy egyenesen (a mellékúton), de a balból mindenki csak kanyarodik, egyszer próbáltam egyenesen menni, de nem sikerült elérni, hogy legyen helyem a # túloldalán.
:-)

Kérdés:
Mi van akkor, ha elérsz egy #-hez, és minden irányban behajtani tilos van? A piros korong fehér csíkkal típusú, tehát mind szemben egyirányú... Kőbánya szélén van ilyen.

Előzmény: Négyesi (65)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 66
negyesi.foldvar.wave-access.net
Előzmény: atompyka (64)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 65
Hasonlo út a Gogol ut is a 13.kerületben itt mindenki ugy használja mintha 1 sávos lenne.Persze a Váci útikereszteződésbe a kanyarodási szabályok betartva.
Előzmény: atompyka (40)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 64
Nem én köptem, olvastam.
Hogy találtál oda? Ismerlek?
Előzmény: Négyesi (63)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 63
Te tetted publikussá.Nagyon tetszett ez az arany köpés.
Előzmény: atompyka (60)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 62
Na jó, +bocsátom...
Előzmény: Négyesi (61)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 61
Bocs hogy nem tettem ""jelbe.
Előzmény: Négyesi (59)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 60
Nyomozgatunk, nyomozgatunk?
:-)))
Előzmény: Négyesi (59)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 59
Nem az a baj hogy nyakig vagyunk a szarban, hanem hogy lötyögtetik...
Előzmény: atompyka (57)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 58
"Az útburkolati jellel jelölt forgalmi sávok megengedett legkisebb szélessége - azokat az indokolt eseteket kivéve, amelyeknél szélességkorlátozás vagy egyes járműfajták közlekedésének tilalma is szükséges - lakott területen legalább 2,75 méter, lakott területen kívül pedig legalább 3 méter."

Előzmény: atompyka (57)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 57
Mármint sávonként...
Előzmény: atompyka (56)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 56
Szerintem sem az csinál, hanem amit a(45)-ben idéztem a KRESZből, tehát, ha biztonságosan elfér egymás mellett két gk. Ha jól tudom (csak emlék...), ezt 3 méter körül szokták meghatározni.
Előzmény: Négyesi (55)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 55
Ez igaz hogy kereszteződésben a kanyarodási szabálynak megfelelően kell elhelyezkedni de ez még SZERINTEM nem csinál egy széles sávból két sávot.
Előzmény: atompyka (53)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 54
Neked tudnod kell hogy hol van záróvonal 200 m re előre.Tábla nem tiltja az előzést.Az előzés megkezdésekor még szaggatott vonal van.
Előzmény: nemmindegy (51)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 53
Nemmindegy:
Ilyet nem találtam, csak ennyit a záróvonalról:
"...a záróvonalat járművel sem átlépni, sem érinteni nem szabad; ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelővonal is van, a záróvonal a terelővonal felől - az előzésre, illetőleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával - átléphető"

Négyesi:
Szerintem nincs is jelentősége, van egy csomó olyan utunk Pesten, ahol csak felezővonal van, nincsnek sávok, de a lámpánál két sávban kell (pl. tábla szerint) felállni.

Előzmény: nemmindegy (51)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 52

"Osztottpályás út" ezen át siklottam nem értelmeztem.
Előzmény: atompyka (46)
nemmindegy Creative Commons License 2003.07.05 0 0 51
Tudtommal a KRESZben úgy van megfogalmazva, hogy az előzést a záróvonal ELŐTT be KELL fejezni.
Vagyis ha túlmentél a záróvonal kezdetén előzés közben, MÁR szabálytalan vagy.
Előzmény: atompyka (48)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 50
Tudom, értettem.
Azért nem láthattad, mert nem tartotta be a KRESZ 31. § (1) b) pontját.
Ha mindezek után még eléd is fordul, akkor a (6) pontnak sem tett eleget...
Te viszont szvsz nem szegtél meg semmit. Persze a sebkorlt valószínűleg igencsak. :-)
Előzmény: Négyesi (49)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 49
Itt az volt a probléma hogy nem láttam a kanyarodási szándékát jelző autót,mert takarta tgk.
Előzmény: atompyka (44)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 48
Amúgy hasonlóan ölte meg anno a közl. miniszter sofőrje a trabantost a Balcsinál.
:-(

Kérdés:
Semmiféle tábla nincs, csak záróvonal. Előzhetek-e úgy, hogy a záróvonal előtt kimegyek, utána vissza, a vonalat nem lépem át? (Megtörtént...)

Előzmény: Négyesi (45)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 47
Egy percig nem éreztem úgy, hogy Te vétettél volna, max. azt gondolom, hogy jogilag vagy hibás, de a (44)-ből kitűnik, hogy tán az sem.

ATom

Előzmény: Négyesi (45)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 46
Szvsz(!) ez nem igaz, azt leszámítva, hogy nem is erről van szó.
Azért nem erről van szó, mert osztottpályás az út, tehát elválasztó fűsáv van középen, nem felezővonal.
Ezért nem igaz:
"e) Forgalmi sáv: az úttestnek egy gépkocsisor biztonságos közlekedésére elegendő szélességű - akár útburkolati jellel megjelölt, akár meg nem jelölt(!!!) - része."

ATom
Előzmény: Négyesi (43)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 45
Gondolj beleegy hosszú egyenes uton mész nemírom mennyivel már messziről látod hogy ott döcögnek előtted szemből senki és lendületből előzöl.Szerintem duplájával mentem mint ők.Ez egy sima manővernek tünt.
Előzmény: atompyka (42)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 44
31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel
- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére
köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.
(6) A balra bekanyarodó jármű vezetője párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton a bekanyarodást akkor hajthatja végre, ha meggyőződött arról is, hogy balról járművének előzését vagy kikerülését másik jármű nem kezdte meg.
Akkor szabad előzni, ha:
c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;
(4) Csak jobbról szabad előzni
a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;

Ezek alapján módosítok. Mivel ő nem előzési szándékot jelzett, és nem húzódott középre, Te előzheted, méghozzá balról, ő meg nem kanyarodhat, míg el nem mentél.
Ahogy bíró ismerősöm mondaná, nem életszerű, de ezt van leírva.

Általánosan: ha az előttem menő autó balra indexel, előtte nincs senki (akit előzni akarna), de nem húzódik középre, akkor simán megelőzhetem. Persze ehhez nem árt egy kamera a tükör mögé...
:-)

Előzmény: Négyesi (41)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 43
Ha egy út szakaszon ==csak== felezővonal van bármilyen széles irányonként az akkor is csak 2×1
sávos út.A jobbra tartás term. jogos.
üdv
Előzmény: atompyka (40)
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 42
Hááát...
Ahogy sikerül.
:-)

Szerintem ha kocc van, 50-50%. Te nem előzheted, ha balra indexel, ő viszont nem fordulhat eléd.
Úgy érzem(!), ő abban hibázott mindenképp, hogy nem húzódott be a felezővonalhoz, ezt abból gondolom, hogy akkor nem takarta volna annyira ki a tgk, hogy azt sem látod, hogy egyáltalán ott van.
Amúgy szeretik figyelembe venni ilyenkor azt a "szlogent", hogy előzni sosem kötelező, így mindenképp hátrányban van az előző autós.

Én úgy jártam egyszer, hogy előztem a sort, majd egyszer csak elém fordult egy Vitara, ami Sidekick volt, piros hátsó index-szel. Megúsztuk, de ilyenkor ki lenne a hunyó? A másik hasonló volt, hoyg a pótos IFA pótján enm ment az index...

Előzmény: Négyesi (41)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 41
Hello!
Kérdés a következő: főutvonalon haladok lak.ter.kívül utólérek egy három kocsból álló sort
középen egy teherautó,mikor utólérem en csak 2 autóról tudok mert a teh.autó takarja az elsőt.Én lendületből előzni kezdek ugyan is minden adott.Mikor a teher autó mellé érek akkor látom hogy az előtte lévő szgk. balra indexel és készül lefordúlni.Term.SATÚÚÚÚÚÚ megálltam nehogy törje az 1 hónapos autómat.Tovább nem írom nehogy befolyásoljalak benneteket. Mi a vélemény?
Kinek lett volna tovább haladási elsőbbsége?
üdv.Négyesi
atompyka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 40
Jó kérdés...
:-)
Osztottpályás út, oldalanként bő két sávnyi széles, de útburkolati jelek nélkül.
Konkrétan a Gitár u. Kőbányán.
Szerintem azért van jelentősége, hogy nincs terelővonal, mert így alapban él a jobbratarts, tehát csak az út széléről mehetek egyenesen, kben előzésnek számít, amit kereszteződésben tilos.
Előzmény: Négyesi (39)
Négyesi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 39
Hello!
Mi az hogy "felnem festett kétsávos út"?
Előzmény: atompyka (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!