Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2018.11.23 0 0 1553

Az hogy mennyit adtál az erősítődért a hangszín szabályzás szempontjából indifferens - a kommersz-konzum erősítőkben azért szerelnek hangszín szabályzót, hogy plusz szolgáltatásként kérhessenek nagyobb árat a készülékért! Gondolod, hogy amikor a konzum-gyártók legnagyobb problémája, hogy hogyan tudnak úgy előállítani egy erősítőt, hogy minél kisebb legyen a bekerülési költsége, viszont elkérhető legyen érte minél magasabb ár, akkor drágán előállítható professzionális minőségű szabályzót szerelnek be a konzum-fogyasztónak? Ha már annyira értesz a közgazdasághoz (is!), akkor könnyen beláthatod, hogy nem így lesz! 

A felsorolt hibák közül az erősítődben lévő móricka-hangszín szabályzóval Te semmit sem fogsz tudni normálisan kompenzálni, viszont a hangképben garantáltan megjelenik az olcsó szabályzód által létrehozott további fázis hiba!

A felvétel-technikában és a hangosításban szükséges lehet a hangszín szabályzásra, tehát én sem vetem meg, viszont nagyon hozzáértőn szabad csak használni (a konzum-technikába épített szabályzónál lényegesen jobb hangminőségű) profi szabályzót is!

AJ   

Ui. gondolod, hogy amit a hangmérnök elrontott a felvétel készítése során, azt Te a móricka-hangszín szabályzóddal kompenzálni tudod? Na ne már....:))))

Előzmény: XNC (1550)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 1552

Forradalmi innováció nyilván nem várható, de az egyetlen megmaradt felhasználási terület igényei szerinti fejlesztés olykor mégiscsak szállít újdonságokat, mint pl. a molibdén anódlemezes 4242E. Másrészt, amíg Dunát lehet rekeszteni a fejlett technológiájú, ugyanakkor pocsék hangminőségű kütyükkel, nincs értelme ezen lovagolni.

Előzmény: Alex Raps (1549)
XNC Creative Commons License 2018.11.23 -1 0 1551

Amúgy szerintem jobban járt volna a kérdező azzal, hogy ha vett volna 1 normális hangfalat;
mint sem hogy utólag kezdjen el bűvészkedni valami mélynyomóval.

XNC Creative Commons License 2018.11.23 -1 0 1550

"ad2. ne hasonlítsuk már a keverőpultba szerelt professzionális hangszín szabályzót az olcsó erősítőkbe szerelt móricka-hangszín szabályzóval"

 

Már 1 párszor elmondtam, hogy kicsit se olcsó az erősítőm.

 


"ad4. ha viszont mégis úgy érzed, hogy muszáj használni a hifi-be épített hangszín szabályzót, akkor gyorsan cserélj készüléket, ha a valóságost megközelítő hangot szeretnél hallani!:)))"

 

Nem szoktam használni, de nem vetem meg.
Ott van a felvétel hibái, az emberi hallás hibái, a terem akusztikai hibái; és még sorolhatnánk a sort....
Na nehogy már pont úgy legyen jó a hang, hogy ezek közül egyiket sem kompenzáltuk hangszín-szabályozással!

Előzmény: AudiJo (1540)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.23 0 0 1549

Üldözni? :) Ezt hol olvastad? A csöves technika nem fejlődik tovább. Nem azért mert tökéletes, hanem azért mert nincs tovább. A felső korlátait elérte. Az audiofilek pedig saját állításuk szerint az eredeti hang pontos másolatára törekednek, de annak tere - éppen a sztereo miatt - csak előttük létezik mondjuk oldal irányban 180 fokban kiszélesedve és a kupola hatás (felülről érkező hang) is teljességgel kizárt. Tudom. Most az a duma jön hogy a zenekar is előtted áll és ezért nem kell a hátad mögötti térből hallani semmit. Csakhogy én tartalmakat is nézek/hallgatok és ezekkel kapcsolatban nagyon is van tér, amelynek részleteit szeretném hallani. Ez pedig a csöves technikába már nem fér bele. :)

Példa. Állsz egy fal előtt, attól körülbelül 8 méterre. Én előtted állok körülbelül 10 méterre arccal egymás felé. Beszélek hozzád és közben eldobok egy követ a fejed fölött, ami a hátad mügött a falon koppan, majd még pattog kicsit a földön de már feléd tartva és mögötted 1-2 méterrel megáll. Ezt a hangképet meg lehet csinálni a csöves szetereoval? :)  

Előzmény: Mono SE (1545)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.23 0 0 1548

Ez fater csak lófasz, nem az eurostat. Ugyanis az eurostat egy létező dolog, amelyre amikor hivatkozik az ember rá akkor illik pontos hivatkozést küldeni és amelyből az anyanyelvünkön tudunk tájékozódni. Egyébként itt van ez a hely a weben:

 

https://ec.europa.eu/eurostat 

 

 

Előzmény: XNC (1547)
XNC Creative Commons License 2018.11.23 -1 0 1547
Előzmény: Alex Raps (1541)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 1546

Mondom én, hogy fogalmad sincs róla. Másrészt, analóg technikában (teljesítményerősítő) igazolja a hangminőség egy mikroprocesszort igénylő folyamat beiktatását a "jelútba"? Nem igazolja. Nem kellene össze-vissza kutyulni a dolgokat.

Előzmény: Alex Raps (1542)
Mono SE Creative Commons License 2018.11.22 -1 0 1545

"a fejlődésének mondhatni csúcsán áll"

 

melyik "fejlődésnek" melyik csúcsán áll az a micsoda, amit üldözni vélsz? valamit nagyon félreértesz

Előzmény: Alex Raps (1542)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.22 0 1 1544

Nem a csöves technika fejlődésének kezdetéről beszélek, hanem arról hogy körülbelül mikor ért el arra a csúcsra ahonan már műszaki értelembe véve nincsen tovább.

Olyan pedig hogy "kiforrott" technika, nincsen. Van megbízható és van innovatív, stb., de kiforrott mint olyan nincsen. A technikai fejlődésnek éppen az a motorja, hogy a fogyalom nem létező dologra mutat és éppen ennek okán _egyelőre még_ a technikai fejlődés folyamatos és bizonyos területeken exponenciális függvénnyel ábrázolható módon módon zajlik. Ilyen tudományos terület a processzortechnika is. Hallgattál már Auro 3D-t v. Dolby Atmos-t (De frankót? Olyat amelyiknél a forrás is szabványos és nem 5.1-ből "skáláznak fel" 11.2-re valamit). Ha nem és mégis van véleményed róla akkor az is csak azt igazolja amit mondok. :)

 

A csöves fanokat tisztelem, mert többségük olyan tudásbéli és tapasztalati képességekkel IS bír, amely elengedhetetlen szüksége az ember zenehallgatási kultúrájának és tartok tőle, hogy ez majd egyszer az érintett réteg kihalásával végzetesen éppen úgy elvész, mint ahogyan az oktatásban a lexikális tudás igénye is kihalóban van az internetes keresők fejlődése és a szélessávú net általánossá válása miatt. Csakhogy az utóbbi ezerszer jobban aggaszt. :)  

Előzmény: quad (1543)
quad Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1543

Ha jobban beleolvasol a hozzászolásodba, akkor rájössz, hogy igazából te magad is a megbízható csöves technikát dicéred a processzokkal szemben, ahol minden hónapban bebizonytják, hogy az elöző havi fejlesztés nem az igazi.

 

Szerintem az emberek többsége - bármely területen -  szívesebben áldoz egy kiforrott technikára mint egy újdonságra. 

 

Egyébként a csöves technika több mint 80 éves, az egyik legelterjedtebb, ma is méltán népszerű 6L6-ot 1936-ban mutatták be.

Előzmény: Alex Raps (1542)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1542

Hogyne tudnám. A csöves hangja kivételesen szép, csakhogy nincsnek benne tartalékok ugyanis a fejlődésének mondhatni csúcsán áll. Legalább harminc éve (ha nem ötven).

Ezzel szemben a processzoros jelfeldolgozás minden hónapban kijön valami újjal - de évente valami alapjaiban újjal - és mivel a csöves fanok úgy gondolják, hogy a tökéletes erősítő saját csövesük képében már réges régen elkészült, ezért tökre leszarják a processzorfejlesztések adta lehetőségeket. Na meg az a valóság, hogy nem is nagyon tudják már követni*.... Vagyis mit csinálnak a jó öreg audiofilek? Már nem látnak ki az eletroncsöveik mögül. :) Mondom mindezt a legnagyobb tisztelettel. :) 

 

 

*lásd példának kollégát a DAB vs. online rádiózás kérdéskörben és ez ahogy mentek befelé a korba csak egyre rosszabb lesz. :)

Előzmény: btamas70 (1534)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1541

Erről egy Eurostat linket szeretnék kérni. De csak Eurostat jó. :)

Előzmény: XNC (1537)
AudiJo Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1540

ad1. a hangosításban nem azért használják, hogy jobb legyen a hang, hanem azért, hogy ne legyen sokkal rosszabb, mint a hangosítatlan (nagyon nem ugyanaz a kettő)

ad2. ne hasonlítsuk már a keverőpultba szerelt professzionális hangszín szabályzót az olcsó erősítőkbe szerelt móricka-hangszín szabályzóval

ad3. ha nem muszáj használni, akkor jobb azt minél messzebb vinni a high fidelity készüléktől 

ad4. ha viszont mégis úgy érzed, hogy muszáj használni a hifi-be épített hangszín szabályzót, akkor gyorsan cserélj készüléket, ha a valóságost megközelítő hangot szeretnél hallani!:)))

AJ

Előzmény: XNC (1538)
Mono SE Creative Commons License 2018.11.22 -1 0 1539

Több évtizedes netes lét után állíthatom, hogy olyan nickkel még nem találkoztam, akinek 10 posztjából 9-ben halvány fingja nincs arról, amihez baromi nagy önteltséggel hozzászól... Khmm, na jó, 1 ilyent ismerek.

Előzmény: XNC (1538)
XNC Creative Commons License 2018.11.22 -1 0 1538

"már ha szabad egyáltalán használni"

 

Miért ne lehetne?

 

Ahol pl.hangosítást csinálnak; ott 1 csomó eszközt bevetnek, hogy jobb legyen a hang.

Előzmény: AudiJo (1522)
XNC Creative Commons License 2018.11.22 -1 0 1537

"Az elmúlt hét évben duplájára nőtt a dolgozói szegénység Magyarországon az Eurostat kimutatása alapján."

Előzmény: btamas70 (1505)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1536

Na bakker... "jókor" szósz!;))

Előzmény: Mono SE (1535)
Mono SE Creative Commons License 2018.11.22 -1 0 1535

mit nem engedhetsz meg magadnak? az SE-ből a mono is király! :)

Előzmény: btamas70 (1534)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1534

Van egy olyan bölcs mondás, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Konkrétabban: fogalmad sincs róla, hogy X vagy Y miért orientálódik a csöves erősítők felé. Manapság a "hifisták" szektái és azon belül a "csövesek" sem értik meg egymást - mit lehet várni a házimozisoktól? Nemrég valamelyik csöves mekkmester a fejemhez vágta, hogy SE hívő vagyok. Legközelebb majd megkérdezem tőle, melyik sportegyesületről karattyol? DHT PP csövesem van. Ha másik hangdobozt vettem volna, és megenged(het)ném magamnak, akkor valószínűleg SE lenne.

Előzmény: Alex Raps (1530)
AudiJo Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1533

"Bizonyos szint felett nem süllyedünk bizonyos szint alá....." (Esterházy Péter)

AJ

Előzmény: tibtiborkaba_new (1527)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1532

mér, van ott valami?

Előzmény: tibtiborkaba_new (1527)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1531

Erről beszélek. :D

Előzmény: tibtiborkaba_new (1527)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1530

Miért? Lát? :)

Előzmény: btamas70 (1525)
Alex Raps Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1529

Ezt csak Te állítod.

Előzmény: quad (1523)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 1528

Dehát mi olyan érdekes bennük?;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (1527)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.11.21 -1 0 1527

Szvsz egy bizonyos szint felett az ember nemhogy nem lát, hanem nem is néz a csövesen túlra...

:)

Előzmény: btamas70 (1525)
AudiJo Creative Commons License 2018.11.21 0 0 1526

Most engem féltesz vagy irigykedsz?:))))

AJ

Előzmény: btamas70 (1524)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 1525

A ráutalás közkedvelt, hétköznapi kommunikációs formula.

 

Magatartartássá, mégpedig elítélendő magatartássá pl. akkor fajul, ha a delikvens (ez lennél te) nyilvánvalóan ostoba koholmánnyal kíván konkrétan meg nem nevezett személyeket lejáratni, hogyaszongya "nem lát a csövesen túlra".

Előzmény: Alex Raps (1518)
btamas70 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 1524

"kisebb teljesítmény igényű hátsókat kell kiszolgálnia és nem neki kell a sub-ba az energiát pumpálni"

 

Az a te szerencséd, hogy a topikot csajok elvétve sem látogatják :pppp))))

Előzmény: AudiJo (1509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!