Keresés

Részletes keresés

bonyolult Creative Commons License 2004.04.29 0 0 9
NULLA hozzászólás:(
bonyolult Creative Commons License 2004.04.22 0 0 8
Sziasztok, biztosítási ügyekben jártas emberkék segítségét szeretném kérni.
Történt mégpedig, hogy a lakásunkban eldurrant egy (valószínűleg anyaghibás) flexibilis vízcsô, emiatt eláztunk mi és alattunk mág három lakás.
A biztosítót felhívva közölték, hogy a lakásbiztosításunknak nincs felelôsség biztosítási része, így a többi lakó biztosítója miután kifizette nekik a kárt, ennek összegét rajtam fogja követelni.
Ez valóban így van és mehetek az adósok börtönébe vagy van más megoldás? Eléggé 2ségbe vagyok esve mert az anyagi kár jelentôs.
Waratah Creative Commons License 2003.04.07 0 0 7
hmmmmmmm, nem is igazán értem, mi a különbség a a visszavásárlás és a lejárat között kötvényileg, (mert amúgy sejtem) több világ omlott össze bennem.
Előzmény: bonyolult (6)
bonyolult Creative Commons License 2003.04.07 0 0 6
Nnna, voltam a biztositonal hogy kerem a kotveny potlasat, mondtak, semmi akadalya, de mihez kell? Jaa...visszavasarlashoz? Akkor nem kell kotveny csak egy nyilatkozat hogy elveszett meg egy nyilatkozat a visszavasarlasi szandekrol meg egy banxamlaszam ahova utalhatjak a penzt. Ennyi. Koszonom azoknak akik valaszoltak es uzenem mindenkinek hogy nem kell 2shake-be esni.:)
Sullyedhetunk!
bonyi
Előzmény: lelekkel (0)
Waratah Creative Commons License 2003.03.28 0 0 5
Ha pótolják, akkor van csak értelme, ha megkapod. Van olyan társaság, amelyik ezt elhúzza.
ármint időben meg macerában.
Előzmény: bonyolult (4)
bonyolult Creative Commons License 2003.03.28 0 0 4
Koszonom, en is igy gondoltam.
Volt 4 eletbiztositasom es ugy gondoltam hogy ez azert mar luxus, ugyhogy az egyiket - amirol szo van - dijmentesitettem kb. 1-1.5 eve es most kellene a bent levo penz. Csak azt nem tudtam hogy kezdjek neki.
1. Kerjem a kotveny potlasat es utana vasaroljam vissza vagy
2. Probaljam meg mindjart a visszavasarlast kotveny nelkul addig verve az asztalt amig ki nem fizetik.
Ha potoljak a kotvenyt akkor azon ezt jelzi valami? Csak mert a levelukben az _eredeti_ kotvenyre hivatkoztak...
Waratah Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3
Működni kell kötvény nélkül is. Ha gáz van, írj egy emailt. (én is csak végvszélyben vásárolnék vissza)
Előzmény: bonyolult (1)
promanbt Creative Commons License 2003.03.27 0 0 2
1. Van! Kérned kell a kötvénypótlását az adott biztosító ügyfélszolgálatánál.
2. Elvileg nem lehet akadály a kötvény megléte a visszavásárlásnak, ha mindeddig rendesen fizetted a biztosítás díját.
Előzmény: bonyolult (1)
bonyolult Creative Commons License 2003.03.27 0 0 1
Nekem megeri visszavasarolni, nem ez a gond. Kuldtek egy nyilatkozatot amit kitoltve vissza kell kuldeni es csatolni hozza az eredeti kotvenyt. A levelukben azt irtak, hogy mivel a kotveny testesiti meg a szerzodo jogait ezert az mindenkeppen kell. Namost a kerdes az, hogy 1. van-e lehetoseg az elveszett kotveny potlasara, 2.ha nincs, teljesitenek-e kifizetest nelkule is!? Ha jar errefele biztositasokban jartas emberke, jo lenne ha elmondana mit hogyan csinaljak hogy a penzemhez juthassak:)
Előzmény: lelekkel (0)
lelekkel Creative Commons License 2003.03.27 0 0 0
Biztos évényes, hisz a biztosítónál is meg kell legyen.
De hogy mennyi pénzt kapsz vissza, azt ki tudja? Egyszer én is akartam, és a befizetett összeg sem jönne vissza.:-(((
De ha megkapod irj már pár sort, kiváncsi vagyok rá.
Üdv.
Előzmény: bonyolult (-)
bonyolult Creative Commons License 2003.03.25 0 0 topiknyitó
Sziasztok,
az a helyzet hogy van egy eletbiztositasom amit visszavasarolnek de nincs meg a kotveny. Negyszer koltoztem az elmult 3 evben es valahol elveszett. Van-e eselyem arra hogy visszafizetik a visszafizetnivalot vagy tegyek le rola? Szerintem attol hogy az a papirdarab elveszett (/elazott, elegett, elloptak, stb.) a szerzodes meg ervenyes...vagy nem igy van!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!