Keresés

Részletes keresés

Minna Creative Commons License 2006.01.17 0 0 328
Már az országos sajtó is mozgolódik....
Ezek szerint Tárnokon nem ütközött ellenállásba az Igen Tisztelt Képviselő Úr.

http://index.hu/politika/belfold/kellerbia01/
molnartiby Creative Commons License 2006.01.16 0 0 327

Már is megtaláltam a változtatni vágyó tárnokiak indulóoldalát:

 

http://www.jobbitani.hu

 

Ez az újsággal karöltve jobb felvilágosítást adhat (a másik semszögből biztosan).

 

 

kígyószisz Creative Commons License 2006.01.16 0 0 326

Sziasztok, szomszédok :-)

Igen, nagyon durvul a helyzet, már a média is beszállt (ez nem feltétlenül hátrány), a többit valóban olvashatjátok a mi érdi ÉTV-topikunkban, előzményekkel. Nagyon hosszú, de szerintem nagyon alapos.

Azért gratulálnék ahhoz, hogy nem restek néhol népszavazást kezdeményezni, ez Érden lehetetlen lenne, sajnos. Sokan vagyunk (azaz sok tízezer résztvevő kellene), ráadásul az emberek zöme nem tudná, miről is van szó - mit mondjak, az Érdi Újságban egészen más hangvételű cikkek jelennek meg a történésekről :-)

Amúgy erről csak annyit: a pályázatokról, a szerződésekről, valamennyi esetben (valamennyi körben és már sok volt ebben az ügyben) a testület éppenhogy többsége, azaz 14-15 fő dönt csupán, az MSZP-SZDSZ frakció csak, kiegészülve a másik alpolgármesterrel (aki már nem a Civil Frakció tagja).

Hát, így.... Ez a "többség" Érden.

Jó olvasgatást!

Előzmény: molnartiby (325)
molnartiby Creative Commons License 2006.01.16 0 0 325

 

 

Sziasztok!

 

 

Érdemes figyelni a következő helyre, mert a helyzet csak súlyosbodik:

 

 

ÉTV fejlemények

 

 

Állítólag Tárnok még rosszabb feltételeket kapott, mint amit előzőleg _szóban_ kaphatott volna.

Mi hír van a népszavazási kezdeményezésről?

Valaki tudja -esetleg- a Szolnoki Gábor elérhetőségét (e-mail), mert ő talán tájékozottabb.

 

Tiby

 

molnartiby Creative Commons License 2006.01.10 0 0 324

Bizony magasan áll a víz.

Múlt 7en ültettem ki a karácsonyfát és a talaj felső 20cm-e igencsak vizes volt, mondhatni volt a víz között némi talaj.

A vízóra aknám is 25centi híján tele van. Magasabban áll benne a víz, mint az árokban.

Ilyenkor látszik, hol van megfelelő lefolyás és hol keletkeznek a kis patakok.

A vízelvezetés fontos lenne, az önkorminak jobban oda kéne hatni a népre, hogy tartsák tisztán árkaikat. Ahol nincs ott pedig kötelezni kell az ott lakót, hogy a betömött árkát takarítsa ki. (pénzbünti is játszkat)

Most még nem is esett annyi eső, tehát a helyzet javulni fog.

Hálát adhatunk, hogy nincs minden nap 2-3mm eső, mert akkor lenne probléma.

 

Előzmény: felpillantó küllő (323)
felpillantó küllő Creative Commons License 2006.01.04 0 0 323

Hasonlóan jókat kívánok!

Valamint a belvíz visszavonulását, mert lassan kezd ijesztő lenni.

Előzmény: molnartiby (322)
molnartiby Creative Commons License 2005.12.31 0 0 322
Boldog Új Évet Kívánok minden tárnokinak és minden ide találó fórumozónak!
Tiby
molnartiby Creative Commons License 2005.12.14 0 0 321

Itt most nagy a csönd így az év vége felé.

A jobbítani című újságban sem tettek utalást az ÉTV-vel kapcsolatos ügyekre.

Egyedüli információs pontunk ez a fórum lehetne.

Ide pedig nem írnak az illetékesek.

 

Még azt sem tudtuk, hogy azóta 4pályázó lett. (csak a CsatMűvek+Veolia volt előttünk).

Majd körülnézek az érdi fórumon is. Hátha Ti többet tudtok.

 

Tiby

 

Előzmény: otterlo (320)
otterlo Creative Commons License 2005.12.05 0 0 320

Sziasztok Tárnokiak!

 

Nektek van valami híretek az ÉTV privatizációs pályázatról? Nálunk - Érden - nagy a csönd, pedig ma döntött a 7 település polgármestere (köztük a Tiétek és az érdi), hogy a 4 közül melyik pályázónak javasolják eladni az ÉTV 1/4-ét, és milyen feltételek mellett.

 

Van még egy érdekes, és számunkra nehezen értelmezhető hír: a Törökbálinti Önkormányzat honlapján az olvasható, hogy a következő testületi ülésen 33 %-os vízdíj-CSÖKKENTÉS-ről szóló előterjesztést tárgyalnak. A csökkentett vízdíjra az ÉTV tett javaslatot. Nálatok is van ilyen előterjesztés?

 

otterlo

molnartiby Creative Commons License 2005.11.17 0 0 319

Arról nincs infóm, de gyakran előfordul a csatornázott területen, hogy eldugul a csatorna és feltorlódik a szmötyi.

Azt is tudom, hogy sokan nem kötöttek rá a csatornára olyan helyeken, ahol az utcájukban van.

Ilyen pl. Nagy Ferenc képviselő is, kinek udvarából gyakran éreztünk orrfacsaró bűzt a kert vége felé haladva. (Templom u-Határ u. sarok)

 

Nem értem ezeket az embereket. Gondolom ő valahogy kibulizta, hogy nem érintse őt a víztzerhelési adó....

 

Előzmény: Minna (318)
Minna Creative Commons License 2005.11.15 0 0 318
Sziasztok!

Nem tudjátok mi lehet ez az eszméletlen bűz, ami mostanában délutánonként-esténként terjedezik? Az ovinál a kocsiból kiszállva majdnem hanyatt vágtam magam a minap. Mintha egy trágyadomb lenne az ovi udavrán. (Dózsa Gy. úti)
Egészséges falusi levegő, biztos jót tesz a gyerekeinknek....

Minna
Buksi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 317

Szióka!

 

Szerintem a legcélravezetőbb ha egy ügyfélszolgálati napon az adott időben személyesen elmentek és előfizettek a szolgáltatásra.

 

Tavaly én is sok mindennel próbálkoztam, telefonálni nekem sem sikerült, aztán egy nap fogtam a két gyereket és kirándultunk egyet Battára. Ott akkor kilógott a sor vége az irodából annyian voltak (szintén akciós időszak volt). Sorbaálltunk vagy háromnegyed órát (sokan ott találják ki, hogy mit is szeretnének), majd kb. 10 perc alatt megkötöttük a szerződést, s rá két hétre jöttek bekötni a kábelt.

 

Tehát ne adjátok fel, inkább menjetek el személyesen!

 

 

Buksi

 

 

Előzmény: felpillantó küllő (316)
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.10.11 0 0 316

Sziasztok!

Most láttam a rendeletet, hogy gyakorlatilag az egész Falura változtatási tilalmat rendeltek el. Nem lehet építeni, bontani, átalakítani, telket alakítani, stb. A tilalom max. 3 évig tartható fent. Mi lehet ennek az oka? Bennem két, teljesen ellentétes lehetőség merült fel:

1. a terület megőrzése jelenlegi arculattal

2. gyökeres átalakítási tervek, ehhez az új szabályozás elkészítése

Mondjuk, elnézve 1-2 újonnan épült házat (gipszoroszlánok és egyéb gipszrémek garmadája), ennek valahol örülök. Viszont terveztünk jövőre kisebb átalakításokat, amik ezek szerint elmaradnak. Ezen kívül elég sok ház az összedőlés határán áll a területen.

 

A Fibernettel való kapcsolatfelvételről most nem írnék regényt, csak annyit, hogy hetek alatt nem sikerült (telefont soha nem veszik fel, üzenetrögzítőn hagyott üzenetre nem reagálnak, e-mailben minden lehetséges címükre elküldött levélre nincs válasz, web-lapon kitöltött megrendelésre sincs). Egyszer mondjuk felvették a telefont 3 hete, azóta hívnak vissza. Ők igazából nem akarnak új előfizetőket, mást nem tudok elképzelni. Csak minek akcióznak akkor?

molnartiby Creative Commons License 2005.10.05 0 0 315
Mint ahogy a legutóbbi Tárnokhír melléklet szórólapból kiderül, legutóbb sem szavazták meg az ÉTV privatizációját, de 1értelműen látszik a vezetés álláspontja és szemszöge az ügyet érintően.

Akkor a fórumon sokminden elhangzott pro-kontra, most sem könyebb dönteni.
Azt mindenki érzi, hogy valamit tenni kell, mert ez a helyzet így tarthatatlan.

Sajnos azt kellett észrevennem, hogy igen kevés az érdeklődő ez ügyben és az igazán tenni akaró. Ezek gyakorlatilag szélmalomharcot vívnak a vezetőséggel együtt az érdiek ellen.

Nem egyértelmű még így(ilyen távlatokból) a pozitív kimenetel./ha elfogadják az ajánlatot/
De mindenképen sajnálni fogjuk, hogy nem biztos az, hogy ez a cég adja a legjobb ajánlatot. Azaz nincs versenyeztetés.
Ezt csak úgy lehetne elérni, ha mind (a maradék települések) összefognának és nem szavaznák meg a dolgot.
Még úgy is lehet, hogy a Veolia nyerne, de biztosan jobb feltételeket kínálna.

Tiby

molnartiby Creative Commons License 2005.09.25 0 0 314
Szia Péter!

Utóbbi esetben javasolnám az önkormányzatot megkeresni, mert ez az ő hatáskörük.

Tiby
Előzmény: peetr04 (313)
peetr04 Creative Commons License 2005.09.25 0 0 313
Sziasztok!

3. éve lakok Tárnokon, de még kéményseprőhöz nem volt szerencsém. Kénytelen voltam hívni egyet Érdről, mert se az utcánkba, se a szomszéd utcába nem tud senki ilyen mesterséget űző embert. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek (biztos, hogy vannak), de hol lehet őket elérni? Igaz idén már így túl vagyok rajta, de jövőre is lessz tél.

Másik kérdésem, hogy annak mi a feltétele, hogy egy utcába rakjanak közvilágítási lámpát? Jelenleg 1 lámpa van az utcán, de legalább a másik végére is kéne egy. Ilyenkor télen hamar sötétedik, meg a betörők is jobban szeretik a sötétet (Járnak is gyakran a környéken). Hol lehet ilyet igényelni, mi a menete, mennyibe kerül?

Köszönöm a segítségetek.

Péter
molnartiby Creative Commons License 2005.09.22 0 0 312

A vízügyet -mint láttátok- a szavazás előttig tudtam figyelemmel kísérni.

Ez azt jelenti, hogy közülünk(netezők közül) senki nem volt jelen, vagy még nem ragadott billentyűtet.

Majd legfeljebb a Tárnokhírben, vagy a Jobbítani újságban lesz közzétéve.

 

Előzmény: Minna (310)
Buksi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 311

 

Fontos infó! Köszike!

 

Amióta tavaly átváltottunk kábeltv-re azóta a környékükön sem voltam!

Előzmény: Minna (310)
Minna Creative Commons License 2005.09.20 0 0 310
Micsoda élet van itt.
Csak annyit, hogy úgy tudom a Fibernet megszüntette a Battai kirendeltségét, és valahova Budafokra kell menni ügyet intézni. Azt hiszem a honlapjukon olvastam.
Csak nehogy valaki rutinból odamenjen...

Mi lett a "vízüggyel"? Tudja valaki?

Üdv, Mina

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 309
Most olvastam, hogy Tárnok megpályáztatja a helyi autóbuszközlekedést. Tudtok erről valamit?
Buksi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 308

:)

Akkor ez megoldottnak látszik!:)) Örülök neki!:))

 

 

Előzmény: felpillantó küllő (306)
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.09.20 0 0 307
Hozzászólnék a víztémához is. Mi a Faluban lakunk, van pincénk. Abban tavasszal megjelent a víz, nyáron kicsit eltűnt, most megint előjött. Időnként kiszivattyúzom, de úgyis visszamegy, az olyan. A csúcsponton, augusztosban kb. 1,5-2 méterrel volt a ház szintje alatt. Szerencsére tavasszal teljesen alászigeteltük a házat, így nyugisabb azért az élet. A vasút felé akkor is szépen állt egy pincében, amit láttam, mikor nálunk éppen nem volt.
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.09.20 0 0 306

Köszönöm a sok választ.

Utánajártam, a Fibernetnél, most tényleg ingyenes a belépés, és 1 v. 2 éves hűségnyilatkozattal elég jót ajánlanak. Nekünk szerintem a legkisebb csomag (256-os) is elég lesz, az tényleg nem vészes árú.

peetr04 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 305
Szia!

Nálunk ADSL-re lehet előfizetni. Ami most a legkedvezőbb az a Szereld Magad csomag. Ha van telefonvonalad akkor más nem kell hozzá. 6990 Ft bruttó a havidíj belépési díj nincs. 512 -es korlátlan.
Előzmény: felpillantó küllő (302)
Buksi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 304

Szia felpillantó küllő!:)

 

Tavaly még mi is telefonos, modemes internetezők voltunk, aztán ősszel volt valami kedvező belépési akció (talán 3 eFt-ot kellett fizetni) és akkor átálltunk a Fibernetre. Költségekben ugyan ott vagyunk (kábeltévé HBO-val, internet 0-24-ig, idő és letöltési korlátok nélkül), mint tavaly és akkor a kedvező percdíj az internethez este 6-tól másnap reggel 7-ig szólt.

 

A UPC is nagyon reklámozza magát mostanában (talán 4 eFt körül van a belépési díj, a havidíjra sajna nem emléxem), lehet, hogy ezt is érdemes megnézni.

 

A Fibernetet egyébként Százhalombattán kell intézni, a Művelődési Ház környékén, de részleteket a honlapjukon biztosan találsz.

 

Nemrégiben kaptunk valami tájékoztatót, s úgy rémlik, hogy talán most sincs belépési díj, de nem akarok hüleséget beszélni, ha érdekel után tudsz nézni.

 

 

Előzmény: felpillantó küllő (302)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.19 0 0 303
A szomszédaim a T-commal "szövetkeztek", mi Firernetesek vagyunk.
Míg az előzőhöz telefonvonal kell, addig a 2.hoz kábel hozzáférés.
Megjegyzem, most még kitűnően "hasít" a miénk (512/128k lenne) 1,2-1,7M/256k körüli sem ritka.

Előzmény: felpillantó küllő (302)
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.09.19 0 0 302

Sziasztok!

Különböző okok miatt otthonra be kellene vezetnünk valamilyen internet hozzáférést. Van esetleg a Fibernetes kábelkapcsolaton kívül valami megfontolandó, kedvezőbb lehetőség? Ha igen, hova kell fordulni?

Megköszönöm, ha valaki tud segíteni.

kígyószisz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 301
Érden egyesek (amúgy külföldről) felháborodásuknak adtak hangot, hogy mi (én is) más települések lakóival ÉTV-ügyben kapcsolatban vagyunk. Mindenesetre ezek után javasoltam az érdieknek, olvassák csak el, mit is idéztél be a polgármesterektől, mit "ígért" a miénk arra az esetre, ha Tárnok nem szavazná meg a szerződést.
Előzmény: molnartiby (300)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 300

Köszönöm a reflektálást!

Remélem sok tárnoki "lapozgatja" a fórumot és innen is tájékozódik, ha már személyesen nem volt jelen.

 

Tiby

 

Előzmény: otterlo (298)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 299

Az ígéretek írásba foglalását itt is feszegették és felhívták a figyelmet arra, hogy a szerződés alapja lehet a továbbiaknak is és nem mind1, hogy mi van leírva benne.

A fórum szervezői mind jól látták, hogy a versenyeztetés hiány a fő probléma.

Lehet másik cég, aki ugyanilyen hatékonysággal működne, de kedvezőbb feltételekkel, mint a franciák.

 

Hamarosan kezdődik a testületi ülés. (sajnos nem tudom elmenni,még akkor dolgozom)

REmélem lesznek azért ott páran!

 

Tiby

 

Előzmény: kígyószisz (296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!