Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.02 0 1 15288

Pénteken Dream Mixes 5

tybycsoky1 Creative Commons License 2020.12.01 -2 1 15287

 Nagy a kísértés, hogy beszálljak ebbe az autogramos mutiba, csak az a baj, hogy, akkor A után a B-t is ki kéne teregetnem, amit nagyon nem szeretnék... Lényeg, hogy én kaptam, asszem a világ legegyedibb ( ritkább, érdekesebb, értékesebb, vagy mittudomén) Tangerine Dream vonatkozású autogramját. Eddig nem akartam hivalkodni vele és überelni sem akarok senkit (még mielőtt gerjedne a szokásos rosszindulat). Egyszerűen csak érdekességnek szánom.. Majd, ha odamegyek, ahol van, akkor lefényképezem, mert elég már kicsit sok az aknamunkából.... (Ezüst krokodilbőr bordás alulemez felület).

Előzmény: Törölt nick (15283)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.01 0 0 15286

Az biztos, hogy más, de Franketól, Haslingertől meg Baumanntól elég nehéz lenne személyesen kicsikarni egy aláírást. Ennek egyik nagy akadálya az a fránya Atlanti-Óceán😀😀😀

Előzmény: tangerine (15284)
falum Creative Commons License 2020.12.01 0 0 15285

"Meg hát más megvenni egy dedikált CD-t, mind mikor személyesen Te dedikáltatod. ;)"

 

Erről én is tudnék mesélni,de nem TD ügyileg.De nem akarom szét  offolni a fórumot.:))

Előzmény: tangerine (15284)
tangerine Creative Commons License 2020.11.30 0 0 15284

Csak azért gondoltam, mert nekem az jött le, hogy már nem is a tulaj árulja, hanem a CD árus, aki felvásárolta. Elég sok egyéb CD-t is árul.
És is sok borítót dedikáltattam a hajón, meg mikor Bécsben voltunk 2014-ben.

Meg hát más megvenni egy dedikált CD-t, mind mikor személyesen Te dedikáltatod. ;)

Előzmény: Törölt nick (15283)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.30 0 0 15283

Szerintem meg akarja venni a Pilots boxot. Ha ezt a hármat így el tudja adni, akkor a box majdnem felének az ára meglesz. Gondolom a Loom koncerteken lett dedikáltatva.

Én akkor bénáztam - első este megvettem szinte a teljes Schmoelling diszkográfiát, de nem dedikáltattam semmit:( Második este jöttem rá, hogy nem vettem meg az Early Beginning-et, így csak ez lett dedikáltatva. Mondjuk én nem vagyok oda annyira a bookletek összefirkálásáért:), van egy Jerome, egy Schmoelling, egy Froese (a Purple Diluvialon, amikoris annó 2008-ban pár percig egyedül lehettem a Mesterrel - köszi GG:))) aláírásom, amit személyesen dedikáltattam, van egy Klemaniás Franke firkám, egy Miracle Mile-os Haslinger firkám meg egy Machines of Desire-os Baumann aláírásom. Én el vagyok ezekkel, de sok sikert az eladónak (főleg, ha a cél a Pilots box megvétele)

Előzmény: tangerine (15282)
tangerine Creative Commons License 2020.11.30 0 0 15282

Ez én is néztem, és azon gondolkodtam, hogy vajon ki ad el ilyet?
Vagy nagyon meg van szorulva, vagy meghalt a gazdája. :(

 

Előzmény: falum (15279)
falum Creative Commons License 2020.11.30 0 0 15281

Ja,én is erre gondoltam. Az illető meg fizet 5000-ft-ot a borítóért.:)))))))))))

Előzmény: Törölt nick (15280)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.30 0 1 15280

Bele kell tenni a borítót a 2020 - as kiadásba oszt jónapot 😀😀😀

Előzmény: falum (15279)
falum Creative Commons License 2020.11.30 0 0 15279
m61petyus Creative Commons License 2020.11.30 0 0 15278

Pedig a többsége nagyon remek, kicsit teltebbé alakítva a régi 90-es éra tételeit.

Előzmény: music picture (15277)
music picture Creative Commons License 2020.11.25 0 0 15277

Még nem volt szerencsém egyik J-edition-hoz sem (nincs sehol fenn) most egyéb kiadásaim miatt egy darabig nem ruházok be zeneanyagra, de kíváncsivá tettél, nekem valahogy a Rockoon keverése nem tetszett eddig, de ha elérhető lesz valahol megallgatom majd. Alkothatna már valami újat is.

Előzmény: falum (15276)
falum Creative Commons License 2020.11.25 0 0 15276

Jerome Froese újjávarázsolt Rockoon-ját meghallgattam,és bárki bármit mond igen jóra sikeredett. Nekem az eredeti soha nem tetszett,de ez most jó lett.Kétszer is meghallgattam egymás után ami nálam nagy szó.

falum Creative Commons License 2020.11.17 0 0 15275

Örülök,hogy segíthettem,cserébe jössz egy listával. :DD

Előzmény: kiralev (15272)
falum Creative Commons License 2020.11.17 0 0 15274

Köszönöm az infót,tudok róla. Már korábban megszereztem a soulseekről csak lusta voltam szólni.:))

Előzmény: sanofi (15273)
sanofi Creative Commons License 2020.11.16 0 0 15273

Az enkór-on és a rutracker-en elérhető

Előzmény: falum (15210)
kiralev Creative Commons License 2020.11.16 0 0 15272

Nekem is megérkezett ma, köszönöm falum tagtársnak, hogy az MM ajánlatra felhívta a figyelmet! A Dominion koncertet hallgattam meg eddig, nagyon tetszik, azt hiszem, meglesz a következő hetek zenei programja :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.16 0 0 15271

Szuper! Jó hallgatózást!

Előzmény: Epsilon (15270)
Epsilon Creative Commons License 2020.11.16 0 0 15270

Beérkezett Mo-ra is a pilótás box szett. Ma kézhez is kaptam. 1-2 CD-t már meghallgattam. A Katona filmzene eszméletlen (láttam a filmet többször, igaz a végére mindig bealudtam). 

A könyv nekem csalódás. A képek felbontása borzalmas ilyen nagyra kinagyítva (kivéve a borítóképeket, de hát azokat eddig is nézegethettem naphosszat...) A szöveggel is itt-ott nem értek egyet. Hiányoznak az újságcikkek, amik a Hades-ben szép számmal voltak.

music picture Creative Commons License 2020.11.10 0 1 15269

Szerintem is remekül szólnak. Még nem hallgattam meg mindegyiket, csepegtetem az élményt, de elégedett vagyok eddig.

Köszönöm a tippet a Thermal-al kapcsolatban igazad volt a melbourne-i tényleg dögösebb.

Van egy pár kompozíció, ami szintén nagyon hiányzik jó minöségben ebből az időszakból: pl. a Silver Scale-Horns-Phase Change set, a Digital Times Suite...

Oké legyen Jive box is! Meg Private...

Előzmény: Törölt nick (15265)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 0 15268

Szívesen! Remélem valamennyire élvezni fogod.

Előzmény: tybycsoky1 (15267)
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.11.10 0 1 15267

Köszönöm a kérdést! Sajnos nem gyűjtök már TD-et, így mindenben csak arra hagyatkozhatom, amim van és arra, amit itt ajánlanak, ezzel sokat megspórolva nekem. Továbbá a klasszik érát csak 4-5 évente hallgatom meg, a csúcs lemezeit meg 10 évente. Mindent a maga idejében szénné hallgattam. Bennem él tovább, velem van, már nincs igényem kívülről megkapni... hülye egy dolog, elhiszem.... Így aztán a rossznak ítélt dolgokat pláne nem keresném, így véleményem sincs, sajnos. Amiről van, azt gyakran mondom. Pl. azt, hogy a TD a maga idejében igen béna volt hangmérnökileg de, amikor pár éve ezt már említettem, akkor kaptam eleget. Én megértem, hogy kísérleti volt a zene, hogy korabeli lehetőségek, a pillanat, az épp szobában lévő eszközpark, stb... de, hogy egy csodaszép ellenpéldát mondjak: a Jarre Oxygene minden techno szempontból csúcs lett már '76-ban... Ha meg a TD tompán, minőségtelenül, kicsit lötyögősen össze-visszára keverve akarta, hogy szóljon, hát lelkük rajta. Nekem meg megvan az ilyen hozzáállásról a véleményem.... Ja, nem szólva olyan minősíthetetlen dolgokról, amit még a 80-as évek végéig műveltek. Már említettem, de nem mennék bele. Ezt az ajánlott Pilots albumot meg fogom vizslatni és alkalomadtán jelzek. Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (15266)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 0 15266

Amúgy kiváncsi lennék mi a véleményed az 1995-ös "definitive" Virgin albumokról? A rajongók 80%-a szerint szörnyüre sikeredtek … :(

Nekem a legnagyobb bajom az, hogy a sztereo effektusok nagy részét kiegyenlítették (ergo alig vagy egyeltalán nem hallatszik, csak az egyik hangfalban hallható hangokat az eredeti Lp-ken - föleg a 70-es évekbelieken - és az elsö CD verziókon, szépen behozták a barmok középre, hogy "szípen szóljon":(.

Arról már nem is beszélve, hogy kivágtak másodperceket a zenékböl, hogy "tökéletesen szóljon". Az idiótáknak senki sem mondta meg, hogy az a zene úgy volt tökéletes, ahogy volt. A TD nem dolgozott hülye hangmérnökökkel (náluk semnmikép sem hülyébekkel), csak a lehetöségek voltak korlátozottak abban az idöben (ilyen-olyan - nagyon sok - okok miatt) de a TD azt ÚGY AKARTA, hogy szóljon!

Előzmény: tybycsoky1 (15264)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 0 15265

2020-as verzió (Pilots of Purple Twilight box, de külön is megjelent a 6 fö album, igaz bónusz track-ek nélkül - mindig el kell b@szni valamit egy TD kiadványban:(, és ezt természetesen úgy kell érteni, hogy az elözö verziókhoz képest … Tehát biztosan nem arról van szó, hogy ez tökéletesen, pöpecül szól, de szerintem Ben W.  a legjobbat hozta ki belöle, ami kihozható volt

Előzmény: tybycsoky1 (15264)
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.11.10 0 1 15264

Pardon. Melyik White eagle-t magasztaltad most? Meghallgatnám... Ha én mondtam volna egy hangmérnökre, hogy idióta, akkor most kapnék a pofámra.... Még szerencse, hogy nem tudom melyik kiadványára utaltál.

 A master/remaster kérdése fejlődik ebben a világban. Elnézést az őszinteségemért de már több, mint 25 éve vallok bizonyos nézeteket és csak mostanában kezd az a stúdiós körökbe beszivárogni, azaz feltételezhető, hogy még mindig nagy a lemaradás, pedig elég lenne rám hallgatniok. Már rég máshol tartanánk. Hogy konkrét legyek: tessék azt az ócska magnót teljesen kibeleztetni egy hozzáértővel, mindent építsen át az azóta felgyűlt tapasztalatok alapján és már eleve jobb lesz az így kapott jelforrás. Butaság azt hinni, hogy egy Studer az úgy jó, ahogy van, meg, hogy érinthetetlenek ezek a dolgok. Tulajdonképpen minden gyatra. Ehhez persze fel kéne ismerni, hogy fejlődni kell ebbe az irányba is és azt is, aki képes megépíteni dolgokat. Szerintem a rajongói klubbok keze messze elér. Mindig van valaki, aki közel tud kerülni a tűzhöz. Nem lenne rossz sugalmazni egy bennfentesnek, hogy változtasson, mielőtt még jobban lemágneseződnek a szalagok. Mindenre van ember / megoldás a jobb és még jobb érdekében és mégsem indulnak ebbe az irányba és a lemezért pénzükkel fizetők maradnak mindig hoppon, pedig a minőség a legjobb üzlet és ezt mindenki tudja. Fel teszem a kérdést, ha (esetleg, elképzelhető, hogy) igazam van, akkor miért van még mocsár a zeneiparban?....

Előzmény: Törölt nick (15262)
falum Creative Commons License 2020.11.10 0 0 15263

Az itorrenten elérhető a film.

Előzmény: sanofi (15255)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 2 15262

Igen ez a Ben Wiseman gyerek nagyon tehetséges (ö remaszterizálta mind az ISOH-, mind pedig a Froese-féle Virgin box-ot is annó, és mindhárom munkája igen jól sikerüt). Az 1995-ös "Definitive Editiont" készítö barmok meg Jarre idióta hangmérnöke sokat tanulhatna ettöl a Ben gyerektöl … szerintem (viszont Jarre idióta hangmérnöke díjat nyert, úgyhogy nem hiszem, hogy lealacsonyodna odáig, hogy ben-töl leckéket vgyen:)

Sokan azt hiszik, hogy Steve Wilson csinálta az összes ISOH remasztert, de ö csak a Phaedra, Ricochet meg Oedipus sztereo + 5.1-es mixeit csinálta.

Előzmény: falum (15261)
falum Creative Commons License 2020.11.10 0 1 15261

Hoho denon,akkor álljunk meg itt egy szóra! Nekem is feltűnt,hogy mennyire szépen,tisztán szól. Először arra gondoltam,hogy lehet,hogy csak képzelem az egészet,de nem.:)) Némelyik felújított lemeznél azt érzetem,mintha új lemezt kaptam volna. Elképesztő érzés volt. Mondom ezt úgy,hogy csak egy egyszerű senheiser fülesen keresztül hallgattam a cuccost,és botfülü vagyok. Ezt nagyon elkapták. Ezt tényleg felujított változat.:))

Előzmény: Törölt nick (15260)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 0 15260

Tegnap este a feleségem nagyon engedékeny volt miután lefektettük a gyerekeket és míg ö svéd krimit olvasott egy másik szobában nekem sikerült meghallgatnom 4 CDt. A kétkötetes Dominion koncert nagyon szép, nem szól tökéletesen, de hiánypótló. A The Keep-röl sokat nem kell diskurálni, hiánypótló, fantasztikus, nem egetverö, de nagyon jó minöség.

És, hogy kérdésedre válaszoljak;), a White Eagle nagyon de nagyon ott van! Az Lp-vel nem hasonlítottamn össze (az ugye ismert volt, hogy az Lp jobban szólt mint az elözö bármelyik CD verzió), de nagyon szépen, lágyan, ugyanakkor dinamikusan szól és az az alapsistergés, ami a régi verziók szinte mindegyikén rajta volt, szinte teljesen megszünt! A Mojave Plan szekvenszeres részei eléggé mellgevágtak - úgy éreztem, mintha a csapat ott adná elö élöben a cuccost! Nagyon jó lett. A többit még nem hallgattam meg, de állítólag a Tangram is nagyon szól (gonsolom akkor ebböl is eltünt az alapsistergések Nagy része, ami az elözö CD verziókon rajta volt).

Sajnos nem vagyok szakember - csak így tudom leírni a saját benyomásaimat:( 

Előzmény: Epsilon (15259)
Epsilon Creative Commons License 2020.11.10 0 0 15259

És akkor mi mit szóljunk itt a keleti végeken?

Azért Te csak élvezd ki. Én FB csoportból régen kiiratkoztam. DE a FB-ot is messzire elkerülöm.

Előzmény: Törölt nick (15257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!