van egy kb. 100-150nm-es fuves teruletem a terasz elott (nem regen koltoztunk).
Sajnos az elozo tulaj teljesen elhanyagolta, a fuben van mindenfele gyom: gyermeklancfu, utifu, lohere, mindenfele.
Szeretnem kiirtani a gyomokat. Probalkoztam mar kiszedni kezzel, de szinte lehetetlen, annyi van.
Vegyszerrel probalkoznek, ezzel kapcsolatosak a kerdeseim:
- milyen szert ajanlotok?
- mostanaban elvegezheto meg?
- esetleg teljes irtas/ujrafuvesites ajanlott inkabb?
Locsolasi lehetosegem van (kutbol, szerintem tiszta viz, medenceben sem volt gond vele), sot meg ontozo rendszert is epitenek. (eddig csak negyszogesoztetovel locsolgattam kutban levo szivattyubol).
A terulet vizzel jol ellatott, forrasok es patak is van a kozelben.
Vasárnap megvették a Husqvarnát, mostanában egy retek lógósbelű Partnerral nyírom, ami nem sokáig húzza szerintem, mert az önjáró rész hajtásából elég erős recsegő hangok jönnek :-) Viszont érdekes, hogy a husin 2-3 fűnyírásonként élezni kellett a kést, ezen még a 10. után is éles, el is vágtam vele az ujjamat. Pedig ez a husi gagyi márkája.. na mindegy.
Több szálon próbálkoztam segítséget kérni USA importban, de eddig nem sikerült összehozni semmit, ki is fogytak az ötleteim.:-(
Én valamikor aug elején vetettem a röpdébe füvet. se öntözés, se semmi, csak gereblye fokával kicsit megdolgoztam. egy folban kevés van, amúgy rendesen kihajtott, és megnőtt. Most azon gondolkodom hogyan kellene nyírni, mert zsilip még nincs ,és anélkül elég veszélyes nyitott a madarak alatt nyírni.:)
ha ilyen csúnyán öntöz a rndszer akkor en az első pűr napban ha fizikailag tudod kézzel öntöznék.
öcsém kölcsönadta a füvesítő hengerét, nem nagy viszont vagy 500 M12 es anya van ráheggesztve, az fasza kis lyukakat csinált a földben, szépen megült benne a fűmag be lehetett gereblyézni.
nem gondoltam volna hogy ilyen hasznos lehet.
persze a nagy özönvíz előtt vetettem, sokat kimosott az eső, most nem tudom, hogy néz ki mert elutaztam, az asszonyt meg hiába kérem nem küld képet, róla, hogy hogy álla a friss vetés. tuti valamit elrontott és lapít:-)))
ha jobb földet akarsz vegyél gombatrágyát, olxen hirdetnek, nekem nagyon bejött.
Ahogy én láttam, imával és keresztvetéssel űzik a viperát :-) Alaposan a lábuk elé néznek és kerülik a nagy köveket :-) És persze szidják a románokat, mert szerintük azok telepítették oda őket :-)
Szia nekem is suprem van vetve és nekem is néha besárgul ki világosodik, a 23-7-7 szoktam használni. Mostanában tervezem szellőztetni megpróbálok más összetételűt alkalmazni.Kissé kötött a talajom is, arra gondoltam azért sárgul tervezek tüskés hengert is csinálni, vagy tavasszal luggatni és homokot szórni de felénk még nem találtam senkit aki csinál ilyet. Valaki csinált már tüskés hengert valami könnyen kivitelezhetőt adhatna valami támpontot előre is köszönöm.
Ez a Basamid egyáltalán nem olcsóbb a Bora-nal és a Force-nal. 300 nm-re nekem 15 kg kellene, ami majd 50 ezer forint. Forceból elég lenne 5 kg 15 ezerért, a Bora meg 8 ezer volt( 1kg ) és elég lesz két őszre és két tavaszra.
Vettem fillérekért egy vakond riasztót. Nem esek kétségbe ha mihaszna. Sípol és vadul zörög 25 másodpercenként. A kérdés: nem űzöm-e el a sünöket vele? Mert azt nagyon nem akarnám.
A hozatott termőföldet ugye nem kell összeforgatni a régi talajjal: Csak elteríteni és...aztán? Locsolni, tömöríteni, locsolni, tömöríteni....vagy? És ugye nem kell 20 cm termőréteg? Mert a gyökérzóna úgy látom kb 4-5 centi. Szerintem ha kb 7-8 centit hozatok, azzal megleszek.
Sziasztok ,vakond ellen tud valaki valami hatásosat? Már 1 hónapja tanyázik nálam. Már a létező összes okosságon túl vagyok . az ipari gázositótol a csőcsapdán át az ásóig Itt már minden volt ,Van olyan helyem ahol vakond háló van de ott is fel pupozza. Most 1 Antivakond nevezetű riasztón gondolkodom igaz nem olcsó 17000 az alap valaki hallott már erről?
Ezek szerint a Galitionban is már chlorpyrifos van? Vagy ez a Galition ekstra és a Galition 5G két különböző cucc lesz? Ez utóbbi tartalmaz fenitrotiont és malationt.
Nem rakok inkább szűrőt a szivattyúra, mert az még tovább fojtja. Külön vödörben megcsinálom a töményoldatot és szűrőszövetem vagy egyéb szűrőn keresztül öntöm inkább a hordóba a löttyöt és ott higítom fel. A nagyobb lyukú öntözőfej inkább a nagyobb átfolyás miatt kellene, mert ez a Gardena rendkívüli módon lefojtja.
Igazából az időtényező, ami nekem fontos, szóval próbálnám egészen leegyszerűsíteni a dolgot, hogy gyors legyen az előkészület, végrehatás és elpakolás is :-)
Nem Magyarországról (csak volt) van szó, hanem Erdélyről, Székelyföldről. Ott elszaporodott vipera állomány van. Már fogtak többet is a szüleim a kertben, volt olyan, hogy 1 hét alatt hatot is. Meg is mutatták hozzáértőnek, szóval biztos, hogy nem sikló.
Ma megcsináltam a pázsit kezelését vasgálic oldattal. 2%-os oldattal locsoltam, jó 8 kg vasgálicot juttattam ki 400 m2-re, remélem lesz hatása. A kijuttatási technológia még finomításra szorul erősen. Vettem egy merülőszivattyút, ami névleg 160 liter/percet tud. Ráraktam egy gyorscsatlakozót, 30m 3/4 collos csövet, meg egy gardena öntözőpisztolyt. Egy 60 literes hordóba kevertem be mindig a löttyöt, aggódtam, hogy nem lesz-e kicsi, nem szívja-e ki túl hamar a szivattyú. Hát nem... 4-5 liter/percet tudott, túl apró lyukú ez a gardena locsolópisztoly, alig jön át rajta valami, illetve vagy 30-szor ki kellett pucolnom, mert eltömítették a kis szemcsék. Ki kell vennem a gyorcsatlakozót, mert baromi nagy fojtás, meg kell szereznem egy nagyobb lyukú öntözöfejet. Ez utóbbira van javaslatotok? Üdv
Van olcsóbb talajfertőtlenítés is mint amit írsz a Force, a Bora nál.
A Basamid G mindent visz bogarat, gyomot, kórokozó gombát, csirázó gyomot tarackot élő növényt, és három hét után lehet vetni ültetni stb.
Szinte steril lesz talajod. Nem kell glialkázni stb és ha ősszel akarsz telepíteni akkor most és tavasszal lekezelve rendet tesz nálad. Csak bedolgozva használható gázosodó szer ami letakarva még jobban hat.
Itt a részletes ismertető. Ja, és III. kat tehát elérhető bárkinek.
Nálunk alig van mérges kígyó. Sikló lesz az valamelyik, de azok nem mérgesek legfeljebb ijesztőek, békés félénk állatok, könnyen elriaszthatók, bár haraphatnak, de nem mérgeznek. Létezik még lábatlan gyík is de az sem mérgező.