Keresés

Részletes keresés

messengerina Creative Commons License 2007.09.30 0 0 5355
Az a rossz, hogy ez elvárás... Szerintem, ez a bibi. Amúgy naná, hogy lehetőség szerint legyen harmónia. :) Nem szeretnék foszlott kantárral és szétszakadt nyereggel lovagolni. Míg megtehetem addig nem is fogok.
Előzmény: Ezüstliliom (5350)
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.29 0 0 5354
Feltétlenül ott leszek!:)))
Előzmény: Tánczos Anikó (5353)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.29 0 0 5353

Hoztam Nektek egy kis programajánlót::)

 

MIÉRT SZERETJÜK?

A FURIOSO - NORTH STAR LÓFAJTA KEDVELŐINEK TALÁLKOZÓJA

 

Előadók:

 

Fülöp Sándor fogathajtó világbajnok: A furioso Apajpusztán

 

Domokos Gábor: Miért szeretjük?

 

Kabály Mónika és Cseporán Adrienn: Furioso a világhálón

 

Időpont: 2007. november 10.

Beérkezés: de. 9.30 órától-10.00 óráig

Helyszín: LAZÍTÓ-LIGET Dabas, Dr. Halász M. u. 24.

A belépés díjtalan!

 

Szervezők: Ivanics Réka, Kabály Mónika, Plutzerné Tánczos Anikó

 

A rendezvény célja: A furiso fajtát tenyésztőknek, kedvelőknek, egyedeivel sportolóknak, fajtát kedvelő hobbilovasoknak, a tradicionális magyar lófajták kedvelőinek kapcsolatteremtési lehetőséget biztosítani, miközben ismereteinket is gyarapíthatjuk a fajtáról. Szeretnénk hagyományteremtő szándékkal évente hasonló baráti találkozókra a fajtát kedvelőknek lehetőséget biztosítani.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk! Hozzátok el lovas barátaitokat is!

 

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani mindazoknak akik szakmai tudásukkal segítették szervező munkánkat, valamint Kozma Krisztinának és Bokros Tamásnak a helyszín biztosításáért!

 

Bővebb infót kérhettek a 06 20 331 62 15 telefonszámon, valamint a tanczosaniko@freemail.hu e-mailcímen.

Üdv Mindenkinek: Anikó

Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5352

Jelenleg csak a "feltöltés alatt"-ot látni. Remélem, nem haragszol meg, ha azt tanácsolom, vigyázz jobban a helyesírásra. ("alat", szerkzteni", "játszok", "búcsuztatónk") ;)

 

Csilfor!

Nagyon klassz az oldal!:) Csak a verseket nem találtam. Nem működött a link. A szótár viszont nagyon tetszett!:)

Előzmény: Horse97 (5348)
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5351
No, elszalasztottam azt a lovas filmet.:(
Előzmény: Ezüstliliom (5271)
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5350
Nem vagyok ellensége annak, hogy a szerszámok, felszerelések harmonizáljanak a ló fajtájával, színével, egymással és a lovas ruhájával. Az jólesik a szemnek. Csak legyen rá elég pénz...
Előzmény: messengerina (5344)
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5349

"De az is igaz, hogy ha jobban belegondolok: az ilyen "rózsaszín-gyémántos" lelkivilágú emberek talán jobb ha nem mennek állatközelbe. :-("

 

Hát lóközelbe semmiképp nem engedném őket.:) De szerintem egy lovardából valószínűleg maguktól is kiszelektálódnak az ilyenek.

Előzmény: kingA (5343)
Horse97 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5348
Megnézitek az oldalam?Igazán jó szerintem:
Horse97 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5347

Hali!

Bocsi,hogy nem voltam!

Remélem nem maradtam le semmiről!Mi is a téma?

Deep Down Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5346
Ha van rá pénz, idő és energia, hát hadd csinálják. A gond szerintem akkor van, ha az ilyenből elvárás lesz (akár belső, akár külső!) és abból meg lelki begörcsölés, ha valami mégsem úgy van... szép, szép a maximalizmus, de otthonra nem kéne... :)
Előzmény: messengerina (5344)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5345

az ilyen "rózsaszín-gyémántos" lelkivilágú emberek talán jobb ha nem mennek állatközelbe. :-(

Pontosan! Amíg az állatnak mindegy, engem sem zavar különösebben, csak hát izé...

Előzmény: kingA (5343)
messengerina Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5344

Nekem már az is sok volt, mikor Németországban élő barátnőm elmesélte, hogy egy "igazi" német istállóban hogyan működnek az efféle külsőségek.

 

Pl. ha a lónak piros kockás a lábszárvédője vagy a fáslija, ugyanolyannak kell lennie a nyeregalátétnek, sőt a lovas nadrágjának is, s a lótakarónak. Tüchtig németek, minden mindennel összhangban. :) És ott már a homlokszíj rendszerint vmi csillivillibb fémlánc. Én is nézegettem ezeket itthon, de nem láttam még igazán tetsző darabot.

 

Előzmény: kingA (5343)
kingA Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5343

:-)))))))

 

Szerintem amíg az állat kényelmét és egészségét nem veszélyezteti, hadd legyen rózsaszín és gyémántos, ha a gazdinak úgy tetszik...

 

De az is igaz, hogy ha jobban belegondolok: az ilyen "rózsaszín-gyémántos" lelkivilágú emberek talán jobb ha nem mennek állatközelbe. :-(

Előzmény: Deep Down (5342)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5342

Na azt kiszúrásból lehet venni vkinek. :))))

Ugyanmár. Teljesen praktikus. Tuti nem nyúlja le senki! :)

Előzmény: messengerina (5341)
messengerina Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5341

Csillivilli kutyaruhák? Édes istenem, szerencsétlen állatok... És a gazdi a legjobb (valóban a legjobb) szándékkal veszi meg a kis tüncipüncinek a ruhácskát. :-(

 

Nálunk most szórólapozott egy környékbéli kutyakozmetika. Lehet kapni Swarowsky kristállyal kirakott nyakörvet. Úgy elképzeltem a kutyust, amint a puccos nyakékkel belehentereg pl egy madártetembe. :-)))) Ja és keverék kutyáknak fantázia frizurát is készítenek! Ó anyám... :-) nem is tudom ne vegyek-e Szaminak gyémánttal kirakott homlokpántot, vagy ilyesmit. Habár múltkoriban egy lovasboltban olyan kötőféket(!) láttam, hogy rózsaszín(ben is volt), jó vastag, puha anyag és - szőrmókos a tarkópánt!!! Értsd: mint a nőknek a csábító kis hálóköntös. Na azt kiszúrásból lehet venni vkinek. :)))) Mármint ezt a fajta kötőféket. :)

Előzmény: Deep Down (5339)
kingA Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5340

Állatpatika... csillivilli kutyaruhák...

 

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Deep Down (5339)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5339
(Ja, igen, még azt akartam mondani, hogy azért tituláltam az állatpatikát izének, mert igencsak mellbevágott belépve a csillivilli kutyaruhák látványa... az ilyesmitől rosszul vagyok, elnézést... Amúgy rendesek voltak, csak épp segíteni nem tudtak.)
Előzmény: Deep Down (5330)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5338

Hát akkor járok arra amúgy is... :) Pesten leszek, csak eljutok oda is. Mit vegyek még vajon? Nyalósót azt kell, mert elfogyott. Á, késő van már gondolkodni és úgyis van még másfél nap kitalálni. :)

 

Azért köszönöm, nagyon rendes vagy, hogy csinálnád itt a programot magatoknak! :)

 

(Lovas könyv - pont ma jutott eszembe, hogy jajj, elfelejtettem meghosszabbítani a könyvtári kölcsönzést. Pár napja járhatott le. Pánik, telefon. Meghosszabbították nekem, de szigorúan meghagyva, hogy egy hónapon belül fizessem be a késedelmi díjat. Húsz forintot. :) )

 

Előzmény: Tánczos Anikó (5337)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5337

Ha amúgy is jársz arra nem drága!

De ha csak ezért utaznál Pestre akkor ne tedd, párom kikeverteti az örkényi gyógyszertárba és elpostázzuk magát a készítményt (ígérem hamarabb odaérne, mint a kb. fél éve megígért, de még mindíg nálam lapuló könyv:D)

Előzmény: Deep Down (5336)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5336

Huhh. Azért megnyugtató, hogy nem csináltam magamból teljesen hülyét. :)

 

Azt akartam amúgy kérdezni előzőleg, hogy árilag reális-e, amit mondtak. Mondjuk inkább csak tájékozódás képpen, ennyi pénz a cél érdekében nem tétel, de azt se tudom, hogy a 200 g mennyi ideig elég úgy kb? (Enyhén szólva nem járok arra minden nap, de most szándékomban áll menni amúgy is.)

Előzmény: Tánczos Anikó (5335)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5335

A legtöbb humánpatikában árulnak alapvető állatgyógyszereket.

Az SBC pasta FoNoVet készítmény. Ez azt jelenti, hogy minden patikában van gyógyszerkönyv, melyben ennek leírása benne van és ott helyben készítik el.

Előzmény: Ezüstliliom (5334)
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5334
Állatgyógyszert keresel "ember"-patikában???:)))
Előzmény: Deep Down (5330)
kingA Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5333
Nahát, szegény hüje paci...! :-l
Előzmény: Deep Down (5332)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5332

Úgy tudtam a sötétben is jól látnak...

http://index.hu/politika/bulvar/lomentes0927/

Deep Down Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5331
Felhívtam a Kőbányai úti Nagy Lovaséknál lévő patikát, azt mondták, nekik van és nem kell recept, a 200 g-os 1700 Ft. Szerintetek?
Deep Down Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5330
Nos, patikában (azt hiszem a városban a legnagyobb) közölték, hogy ilyesmit ők nem tartanak. (Nem tették hozzá, hogy mit képzelek, de majdnem. :) ) Elküldtek az állatpatika nevű izébe, ahol meg csak néztek, hogy hát az meg micsoda. Szóval egyelőre az állás 2-0. Illetve ha azt vesszük, hogy a rohanás miatt még bérletet venni sem volt időm, akkor 3-0.
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5329

Sajnos nemrég Csillagnak is volt a jobb első patáján nyírrothadás.:( Pedig az én boxaim naponta ki vannak takarítva. Talán a sáros idő miatt volt? Egész nap kinn vannak a karámban.

 

Igen, Anikó, én is virrasztok még.:) Csak ilyenkor van időm benézni.

Deep Down Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5328
Köszi :) Holnap bepróbálkozom, talán két patika is útbaesik. :)
Előzmény: Tánczos Anikó (5327)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5327
Ha nem adnak, azért nem adnak, mert nincs receptre felírva (vagy nem tudják mi az - ilyen is volt már), na akkor szólj postázunk receptet (leírással:D)
Előzmény: Deep Down (5326)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5326

Jó, hát ha tippelni kellett volna... :) De jobb biztosra menni.

Szóval csak odamegyek és megmondom, hogy SBC pasztát akarok. Ők meg megmondják, miért nem adnak. Világos. :)

 

Előzmény: Tánczos Anikó (5322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!