Ha Citroën-ekről esik szó, akkor a GS/A modelleket többnyire -méltatlanul - elfelejtik, vagy épp csak megemlítik. Pedig létük igazi sikertörténete volt a gyár történetének. Pedig a GS a Citroën második legnagyobb példányszámban elkelt típusa, elnyerte az év autója címet is (1971). Várom ebbe a topicba a típus rajongóit. További adatokra a:
http://www.citroen-gs.hu
oldalon találhattok.
Üdvözlettel: GSdriver
Én a "la page de la gs"-en olvastam 21-én asszem, de már ott viritott rajta a "vendue" azaz eladva felirat. Morogtam is magamban, hogy erről is lemaradtam. Persze az igazi fejfájást az okozta volna, ha nyitva lett volna a lehetőség arra, hogy megvegyem ...
Igen, valószínüleg igazad van, több lenne, mint a 10x-ese, jobban belegondolva. És talán olcsóbban meg lehetne kapni egy jó állapotút, akár kintről is. Kár érte, hogy hagyták így legatyásodni. :-(
A birotor-hoz a következő linket ajánlom, persze ez nem is 4000Eur, de amennyire értem a németet egész jó állapotban is van: :-)
GS1220-73: Erősen kétlem, hogy csak úgy beindulna és ráadásul emelne. Ehhez nagyon rosszul nézett ki. A kocsi alja több mint valószínű, hogy teljesen el van rohadva, mert fűben áll évek óta. A karosszéria látható elemei egy az egyben fényezendők, és a lakatosnak se fog éhen halni. A belső meg akár egy tyúkólé. Szerintem 1 millát olyan simán elnyel, mire talpra áll, hogy ihaj. És ha a végösszeg ennek a duplája lenne, mire megszületik a restaurálási folyamat végét jelző muz.min pecsét, akkor azon sse lennék meglepve egy cseppet sem.
Ami a birotorokat illeti, az nekem is rég dédelgetett álmom. Ritkán bukkan fel belőlük eladó darab. Még ritkább hogy működjön is. Egy roncs kb.4000 euróról indul. Ehhez képest nem is tűnik soknak az, hogy ennek a háromszorosát is elkérhetik egy szebb, működőképes darabért. Sajnos azonban ez utóbbi irdetésekre perceken belül felkerül az eladva címke. Szóval kicsi az esély. A fenntartáshoz pedig nem árt, ha van egy aranybányája az illetőnek. Abszolút reménytelen motoralkatrészt találni hozzá.
Csak miheztartás végett: a közel 2.5 milliós teljes szériából 847db volt a birotorok száma ... :(((
na jó nézhetjük úgy is, hogy 350db-bal több mint ahány X3T készült :))
a félmillios dyane-hoz képest ingyé van:)ha beindul és emel,szerintem nem is vészes........szerintem.ha maradt volna manim,nem is gondolkodnék rajta:))))
megkérdeztem, de nem írtam le, mert annyira elvetemült számot mondott a bontós. Csak meghallgattam, nem kommentáltam, nem alkudtam. Majd, aki komolyan szeretné megmenteni, úgyis megkérdezi, h mennyit enged a feléből. Most kapaszkodj: hatvan-hetven rongyot mondott.
off Köszönöm a leírást! Én csak a saját intézőjéből próbáltam, de abból nem tudta így, egyben kinyomtatni. Majd leszedem a wincommandert, a legközelebbihez. on
Megkérdezted, hogy mennyiért adnák a GS-t? Csak kíváncsiságból, mert a GSA-t még el sem kezdtem felújítani, és addig nem akarok még egyet beszerezni, míg ez nincs kész.
Az almazöld GSA-t én még csak messziről láttam sajnos. Jó lenne becserkészni. Aqua, szerintem hozzád nem lakik nagyon messze a tulaj, hiszen az autót legtöbbször a 4-es vili Tarjáni végállomásához közel szoktam látni.
Amit mondok most az nem vicc. Van szegeden egy almazöld Pallas, és abban láttam vízhőfok visszajelző meg sok más "tuning" kapcsoló biz-basz.... És tudd meg, hogy én tudtam a négy állású szintszabájzóról. Csak az enyémet tengerparti városban rakták össze ezért tengeralattjáróba megy át. :))
taksoft - eddig én is így csináltam, majbesz...rtam mindig. Tegnap viszont a szokottnál is erősebb lustaság vett erőt rajtam szkennelés után. egyszerűn rühellettem volna a hatvanegynehány képet benyomni egyenként.
és lőn csoda.
alaphelyzet - pédéefkreátor program kell. ő ugye egy virtuális nyomtató tulajdonképpen. Fel is sorolódik a nyomtatók listáján!
második fontos dolog - a képek sorbarakása - sorszámok 000...008...066 módon megadva, így az 1-es kép után nem a 10es következik.
windows/total kommander képnézőjébe mentem, ott a nyomtatásra klikkelve bejön a választási lehetőség, hogy az adott könyvtár összes képét vagy csak néhányat akarsz -e nyomizni. :)))) kő szívről le, meg vagyok mentve.
ezután nyomtató választás következik, hagyományos printer helyett vettem a virtuálist. marad még a nyomtatási beállítások kicsicsázása és tűz.
Ne viccelj már. Nekem a múlt héten ment szét a termosztátom! De az Unixos csávók gyorsan hoztak nekem egy újat! Most már megint tök jó a gép! Egy kicsit hangos a váltó hatodikban. Erre azt a megnyugtató választ kaptam, hogy tudnak szerezni új fogaskereket. Ha még az idén megrendelem kapok ajándékba két darab fényszóróállító motort. Tudjátok. Öt személyel megül a hátulja és elvakítod a szembejövőket. :))
OFF Hogy csinálsz egyszerűen pdf-et a jpg-kből? Nekem csak egy pdf manipulátor progival sikerült, egyenként beszúrva, és igazítva a képeket... ON Ha nincs sok hely, maradhat az én tárhelyemen, más úgysincs ott, ami fontos lenne...
a gs "használati utasítása" mostantól fenn van a honlapon. en nem voltam olyan előrelátó, mint taksoft, igy 11 mega lett a pdf.
bocs.
Ha lesz időm megpróbálom lebutítani legalább a felére.
taksoft - mindjárt megnézem a pdf-et. egyelőre a zip-lett belinkelve. sztem az se rossz, bár én is jobban kedvelem a pdf-et. meg kell valljam át is forgattam azonnal saját célra pdf-be a zippet, mindjárt összenézem a kettőt és köszönettel véve felajánlásod fel is pakolom.
Köszi a sok infót és a dokumentációt, mindjárt neki is látok csemegézni :)) Sajna a sebmérőből nem sikerült kiirtanom a "tücsköt", lehet h át kell tennem a special műszerfalát, annak nincs ilyen baja (legalábbis úgy emlékszem).
Múltkorjában a Unix katalógusában böngésztem, és meglepve tapasztaltam, h árulnak GSA-hoz vízpumpát és termosztátot is :)) Vicces.
3 órát szkenelgettem (meg előtte 2-t telepítettem újra az XP-t, mert kinyírta a szkener drivere...). Szóval nem egyszerű, és még így is majdnem mind ferde.
Viszont a következő dolgokat vettem észre, erősítsetek meg benne: A kombi kivitel 38mm-el rövidebb, mint az 5 ajtós. A kombi csomagtere 248l, az 5 ajtósé 260l. Létezik, hogy a kombi rövidebb, és kisebb a csomagtere, mint az 5 ajtósé???