Keresés

Részletes keresés

mtib Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1425
Szia!

Küldtem egy mailt arra a címre amit kiírtál. Megkaptad? Küldj egy mailt!

Mtib
Előzmény: Preis (1424)
Preis Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1424

Még valami! :)

 

Érdekel valakit?

 

NAGY-BUDAPESTI PÓTJEGY

TESTI MUNKÁSOK RÉSZÉRE

 

1946-os, 1947-es

 

valamint

 

NAGY-BUDAPESTI ÉLELMISZERJEGY 1946-os

 

Preis

 

ui.: van egy pár...

Preis Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1423

csak a pontosság kedvéért:

átmérő: 60mm

vastagsága: 3mm

 

Előzmény: Preis (1422)
Preis Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1422

Súlya: 68.25g

Anyaga: ismeretlen :)

Előzmény: Preis (1421)
Preis Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1421

Üdv Mindenki!

 

Lenne itt valami:

Látott má' valaki ilyet, és ha igen mennyit ér?

 

Egy tok is van hozzá! :)

 

Preis

 

kose Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1420
Szia Hamisításellenes!

Üdv a topicon. Gyere máskor is bátran, ez egy nyílt fórum. :)

Itt igazán "profi" numizmata nincs. Még. :)
Valamennyien csak szeretjük ezt a gyűjtést, szerencsére mostanra már elég széles területen. Fémpénz kezdetektől, papírpénz itthoni és külföldi, bárcák, zsetonok stb.stb.
Szerintem kivétel nélkül a dolgoknak utána is szeretünk olvasni.
Ha végig gondolod eddigi numizmatikai olvasmányaidat, hol és miképpen találkoztál a sarló-kalapácsos bélyegzésű pengőkkel, akkor rájössz, hogy valamennyi EGY forrásból származik!
Egy történelmi(nek vélt) tényt csak egyetlen publikációra alapozni meglehetősen sarlatán dolog, a tudománytól fényévnyire van.

Itt erről van szó. Egy teljesen kétségesen létező érmét neves numizmatikus megemlít, aztán attól kezdve mindenki átveszi saját irományába.
Nem kutat, nem keres újabb (netán hitelesebb) forrásokat, nem töri magát, csak a könyv végén az irodalom jegyzékben megemlíti: itt és itt szerepel, tehát valódi.

Idősebb numizmatikus ismerőseink (itt is van szerencsére közülük) tán még a nevet is meg tudnák mondani, honnan-kitől indult el ez az egész felülbélyegzősdi!!
Hogy nem merik, ne bántsuk őket érte.

Nehéz ebben a dologban igazságot tenni, de nem lehetetlen. Ezek a sarló-kalapácsos "ritkaságok" nagyságrendekkel drágábbak jelenleg még a piacon, úgyhogy amíg nem lesz valami hivatalos kétségbe vonás, addig mindig is lesznek.

Picit más. Kb. 2 hetente kapok egy katalógust eladó pénzekről. Nemrég 10-20-100 pengősök is voltak benne, természetesen a zöld nyilaskeresztes változat. Az eladó nagy betűkkel kiírta, hogy GARANCIA NÉLKÜL!!

Dícséretes dolog.

Ja, igen és most kapaszkodást kérek:

-az ára 25.000,-Ft/db!!!

A lényeg talán kiolvasható belőle. :)

Előzmény: hamisításellenes (1417)
told1 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1419

A képek itt vannak.

told1 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1418

Kedves patrona!

 

Az alábbi három kép legyen a cáfolata annak, hogy volt forgalomban ólomból készült bárca. Az első a Lánchídon volt használatban annak hivatalos megnyítása előtt (ennek más címletét látta nálam mtib), míg a második Bázelben, a postahivatalban futott (elő- és hátlap). mtib által bemutatott darab igenis forgalomban volt bárca, feltehetőleg Magyarországon. Tény viszont, hogy nem túl gyakran használnak ólmot. Ennek valószínű oka nem a mérgezésveszély, hanem sokkal inkább az, hogy hamar lekopik a felülete.

Ami a plombákat illeti, azokat mindig ugyanúgy használták, mint most. Ha csak egy szálon van, akkor az csak reklámcélt szolgál.

 

told1

Előzmény: patrona (1395)
hamisításellenes Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1417
Kedves topikolók!
 
Bocs, hogy így betoppantam, de ha Ákos nem említi, hogy ilyen létezik, sajnos akkor ha nem is hülyén halok meg, de mindenképp egy érdekes élménnyel lettem volna kevesebb.
 
Leszögezem, hogy sem bunkó, sem ilyesmi nem vagyok. Ákosnak is azért válaszoltam úgy ahogy válaszoltam, mert elég alpári hangot ütött meg.
Mivel én vagyok az idősebb, azért felajánlom, hogy tegeződjünk :)
 
Ja, én (is) közgazdász vagyok, most várjuk a második babát (néhány hét).
 
Jó, sok a szöveg.
 
A tételt azért is raktam ki, mert kíváncsi voltam a véleményetekre. Sok embert megkérdeztem, mindenki ellentmondásosan válaszolt az érmékkel kapcsolatban.
 
Sajnos ez egy régen vásárolt sor, azt hittem amikor még gyűjteni kezdtem az érméket, hogy milyen jó vétel volt. Igazán most sem értem, hogy a Leányfalusi könyvben miért hozták le? Ez tévesztett meg engem is.
 
Amit leírtam az igaz, vagyis hogy bevizsgált érmékről van szó. Egy gyűjtőtárs, aki aukciókat is szervez, mondta rá az áment, sőt még vett ő is belőle. Engem meggyőzött...  Akkor.
 
A pannonia terra, vagy melyik miért tette be a tételei közé? Mi alapján minősítették eredetinek azt? Egyébként az az érme is abból a "fészekaljból" származik, megkérdeztem a hajdani tulajdonosát.
 
A másik érmémet közületek vitte el valaki? Érdekelne a véleménye. Ja, ha küldtök egy postacímet, akkor szívesen elküldök egy érmét, hoyg nézzétek meg, mi a véleményetek.
 
Ha bebizonyosodik, hogy hamisítványok, akkor beteszem a tanulópénzek című fiókba.
 
Remélem azért nincs harag :)
 
 
 
told1 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 1416

Szia mtib!

 

A MÉM feloldása: Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium. Ez a minisztérium 1967.IV.14.-től kezdte meg működését a Fock-kormánnyal és létezett legalább 1987.VI.27.-ig a Grósz-kormány színrelépéséig. (Bölöny József: Magyarország kormányai 1848-1987, 118-121., 233. old.)

Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ebédjegy lenne, mert azt általában szokták jelölni az utalványon. Ennek a két darabnak nem az az érdekessége, hogy egy durva hamisítás áldozatai lettek, hanem, hogy ilyen minisztériumi utalvány megmaradt.

 

Tényleg: a német papírpénzkatalógusok nem tartalmaznak semmit a reguláris és SS alakulatok helyi vagy átmeneti kibocsájtásairól, felülbélyegzéseiről? Azért a németek igyekeznek mindent pontosan dokumentálni. Ha ilyen lenne, azt azért a németek is bőszen gyűjtenék. A másik megközelítési mód a bélyegző használata. Még a legzavarosabb időkben is egyértelmű szöveggel ellátott bélyegzőket használtak a Tanácsköztársaság ideje alatt is (ld. Réti László könyveit) meghatározott földrajzi területen (ami a bélyegzőn rajta van). Pl.: kerület vagy lakóház. Ez meg itt 374 v. 37II számú akármilyen divizó bélyegzője. És ezt egy változó frontvonal teljes hosszában és hátországában elfogadták?! Másmilyen bélyegző nem ismert?

 

Nem értek a papírpénzekhez, de ez nemcsak papírpénz, hanem pl. katonai közigazgatási kérdés is. Figyelem a beszélgetéseiteket és mindig ugyanazokat a köröket rójátok...  Tényleg nem bántás ez, csak már mozduljon ki ez a holtpontról.

 

told1

Előzmény: mtib (1391)
pmvj Creative Commons License 2005.06.30 0 0 1415

Üdvözlök mindenkit a topicon.

A következő érméket találtam I. Mátyás érmék mellett de nem tudom őket hová tenni, ha esetleg valaki tudja kérem írja meg .

köszönöm.

Preis Creative Commons License 2005.06.30 0 0 1414

Szia!

 

viracocha@index.hu

 

 

Preis

Előzmény: mtib (1413)
mtib Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1413
Szia!


Jaeger katalógusom van 1998-as, CD-n. Ez 1871-től tartalmazza a német fémpénzeket. Árak akkori DM-ben. Megvan a Rosenberg is CD-n, de az nem szereti az XP-t. (Lehet, hogy Lengyelermeknek is ez van meg(?)). Írj egy mailt! Mindkettő installálható.


Szia

Mtib

Előzmény: Preis (1412)
Preis Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1412

Szia Lengyelermek!

 

Isten vagy! :) Köszi szépen!

 

P

Előzmény: lengyelermek (1411)
lengyelermek Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1411
Szia Preis!

ha bankjegyek miatt kell, és nem extra sürgős, akkor ne adj érte pénz. Van valahol (az a baj, hogy jelen pillanatban nem tudom hol :) ) egy cd-m, amin van egy német bankjegykatalógus szoftver. Kb 5-6 éves, de kitűnő, és részletes. Ha megtalálom, akkor feltöltöm neked a weblapomra, és beszúrom a linket.

üdv,
Á
Előzmény: Preis (1408)
Preis Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1410
Köszönöm szépen!
Előzmény: numizmatato (1409)
numizmatato Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1409

A papirpénzeket nem tartalmazza. Tovabbi probléma, hogy mivel napjainkig tartalmazza a pénzeket ezért sürün ujranyomják (évente).Ha neked csak azonositásra kell a katalógus és az euro nem érdekel akkor megfelel egy régebbi kiadás is amit lényegesen alacsonyabb áron be lehet szerezni. A Krause kiadó kiadta a német katalógust 1600-tól napjainkig a fémpénzekre. Ebben a négy kötet világkatalogusból külön összegyüjtve a német anyagot szerepeltetik de ezt nem adják ki évente ezért néhány évvel el van maradva napjainktól.Német katalogusokat legkonyebben a www.amazon.de  oldalon találsz a kereső ablakba ird be  münzen, vagy papiergeld és kigyüjti neked a katalogusokat. Régebbi vagy használt katalogusokat a www.ebay.de oldalon a menüből valaszd a münzen-t, erre kattintva a megjelenő oldalon keresd meg a Literaturen and softvaret. Jelenleg kb 2-300 katalogus és 16 CD rom a kinálat.

Off. Az igért másolatokat a héten megcsináltatom.

Jó böngészést!

Előzmény: Preis (1408)
Preis Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1408

Köszi szépen!

CSak ennyi a különbség??? Csak mert a Gösser 20 Euróval drágább! Ennyit ér az a hetven év? :)

Mindkettőben vannak képek, leírások stb? Ja, és még egy fontos kérdés: ugye bankjegyeket is tartalmazza?

 

P

Előzmény: numizmatato (1407)
numizmatato Creative Commons License 2005.06.29 0 0 1407
A kleiner 1871-től, a grosser 1800-tól tartalmazza napjainkig a német pénzeket.
Előzmény: Preis (1405)
mtib Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1406
Bocs, nem Kleiner?
Sajnos a választ viszont nem tudom.
Előzmény: Preis (1405)
Preis Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1405

Sziasztok!

 

Megtudja valaki mondani, hogy mi a különbség az alábbi könyvek között:

 

Grösser Deutscher Münzkatalog

Keiner Deutscher Münzkatalog

 

Előre is köszi,

Preis

mtib Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1404
Szia

Az 1982-es Austria Münzkatalog 30DM-re írja, a többi is hasinló.
Előzmény: patrona (1400)
patrona Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1403

Köszi mindenkinek.

Egyébként a Vaterán találtam egyet, 2003 novemberi aukción kb. 2000 Ftért ment el.

lengyelermek Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1402
Az 1975-ös Austria Münzkatalogom 50 schillinget ír az UNC-ra. A többivel összehasonlítva átlagos ár. Semmi extra.
Előzmény: patrona (1400)
Preis Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1401

A Money Trend-ben nincsen! És nem is tudom hol lehetne megnézni. Tudnillik nekem egyik szakirodalom sem ír ilyen osztrák verdejelű 5 krajcárosról!...Biztos, hogy 1840-es? :))

 

Két helyen találtam 5 krajcárost:

Frühwald 69. aukció (kikiáltási ár):

1836A Vz 50 Euro

1846A Bfr 20 Euro

 

75. H.D. Rauch aukció:

1836A  70-ről 95 Eurón landolt

 

Van az érmédről képed?

 

Üdv,

Preis

 

 

Előzmény: patrona (1400)
patrona Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1400
Utána tudna nézni valaki egy 1840es C veretű V. Ferdinánd 5 Krajczáros értékének? Sajnos nekem csak Ferencz Józseftől van meg a Money trend.
Preis Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1399

nem vagy!

4499,- Ft volt

Előzmény: lengyelermek (1398)
lengyelermek Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1398
Szia Preis!

Ha nem vagyok pofátlan, megkérdezhetem, hogy mennyibe került?
Előzmény: Preis (1397)
Preis Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1397

Sziasztok!

 

Ma megvettem a Középkori Magyar Aranyforintok c. könyvet a MNB látogatóközpontjában. Nagyon szép! Mindenkinek ajánlom! A MNB-ban megtalálható összes aranyforintot tételesen, katalógus szerűen leírja. Valamint a pénztörténeter is részletesen tárgyalja. Miután megvettem, körbenéztem a látogatóközpontban is. Az is nagyon szépen meg van csinálva. Csodálatos és ritka érméket is kitettek, korszerű technikai eszközöket is bevetettek a numizmatika népszerűsítésére.

 

Preis

mtib Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1396
Ez viszont simán lehet! És akkor ez csak a jelölést szolgálta. erre nem gondoltam, mert a mai plomba lebegett a lelki szemeim elött. Ellenben Told1-nél élőben láttam ólom bárcákat az 1800-as évek közepe tájáról, ha jól emlékszem. Akkor persze még nem nagyon foglalkoztak az egészségügyi részével, vagy nem is nagyon tudtak róla.
Köszi a segítséget!

Mtib

Előzmény: patrona (1395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!