Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1232
Sziasztok !

Szeretnem Akos verseit elolvasni!
Tudja valaki, hogy hol kaphatok a verseskotetei?
Esteleg van beloluk a net-en is ?

Elore is koszi!

Peter

_Zoltán_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1231
Ákosnak semmi köze hozzá! Az én számlámat terheli a dolog, ugyanis én szerkesztettem saját részre. Hogy rohadnék meg.
Előzmény: nightwish (1230)
nightwish Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1230
Na, erre van esze az Ákosnak. Normális szöveget írni nem tud, de hogy a gagyitelefonból az ő gyagyija nyomuljon a gagyigyerekek fülébe, azt el tudja intézni. Szép teljesítmény, gratulálok! :(((
Előzmény: Trixy (1228)
_Zoltán_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1229
Akár hiszitek akár nem, nekem pedig a Hűség dallamait csengi a telefonom.:-)))
Előzmény: Trixy (1228)
Trixy Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1228
nightwish: mér', az Eiffel 65 jobb? Blue, blue, blue, blue...!
Amúgy írni is lehet saját csöngést, én is írtam már persze Ákost!
MarK: megkaptam a mailt, 2X
válasz megy...
Előzmény: nightwish (1227)
nightwish Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1227
Ákos-csengőhang is létezik?!? EZT NEM HISZEM EL!!! :)))
Előzmény: dusi13 (1225)
Norbert__ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1226
Rokakoma: szerintem meg lehet boltban kapni, bar mar eleg regen jelent meg.
dusi13 Creative Commons License 2000.12.17 0 0 1225
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? Most vettem Nokia 3210-est, de az Ákos csengőhangot (Keresem az utam), nem tudom rátenni. A maxin lévő Add-ons könyvtárral nem tudok mit kezdeni és a honlapot sem értem. Megköszönném ha valaki elmagyárázná mit csináljak vagy elküldené a csengőhangot a 06 20 392 9510-es számra.
Előre is köszi!
nightwish Creative Commons License 2000.12.17 0 0 1224
Csak én gondolom úgy, hogy Ákos nagy (+elkoptatott) szavakkal dobálózik, feleslegesen, de teljeen tufdatosan, éppen azért, hogy néhány rajongó azt magyarázzon bele, amit akar (a Keresem az utam-ra is csak azért kérdeztem rá), vagy még néhányan kívül hajlandóak ezt elismerni?
LoReNa Creative Commons License 2000.12.17 0 0 1223
megint igazad volt Szigi, mint annyiszor mostanság. de akkor is :
"hinnék benned vakon"
csak hinnék, vagyis valami miatt nem hiszek. és ez jó mért kéne vakon hinni bárkiben is? lehet, hogy csak egyszerűen rájött, hogy eddig túlisteníttette magát. Amúgy igazat adok neked.
Előzmény: Szigi101 (1221)
Rokakoma Creative Commons License 2000.12.17 0 0 1222
Norbert, hozzá lehet valahogy ehhez jutni?
Előzmény: Norbert__ (1219)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.17 0 0 1221
Ikon part 2.

Lorena:
"A dalt én is így értelmezem, de én ezt veled ellentétben pozitívan, szerintem pontosan arról szól, hogy a rajongás, a bálványozás egy felesleges hülyeség."

Igen, de pont ez a paradox helyzet, hogy előtte pont ezt a fajta hitet, ezt a fajta rajongást "hozta ki" a rajongóiból.

Néhány példa:

"Gondolj rám a békesség éjjelén" /Átkozz el/

"Mindenestül
Ott leszek mindig
Mert Te
Engem
Megjel
Öltél..." /Én leszek/

"Itt vagy velem, ahogy írom ezt a sort,
Ahogy szemedhez ér, én ott vagyok Veled!
Többet nem tudok,
Csak Neked dúdolni halkan..." /Dúdolni halkan/

"Hinni tudtam neked, ahogy senki másnak még,
Most bennem élsz, és itt maradsz velem!" /Áradás/

"Vigyázz a szóra, amit küldök:
Én mindig szeretni foglak,
Maradj meg titkos jelszavamnak,
Maradj meg védő csillagzatomnak!" /Csillagok alatt/

"Ugye mondtam, hogy eljövök, ha hívsz,
Csak bízz!
Lelked ajtaját kinyitom lassan!

Hittem azt is, hogy nem felejtesz el,
És ha kell, segítek rajtad,
Segítesz rajtam, ó, barát a bajban!

Barátom, a válladon bánat ül,
De sokan vagyunk egyedül!
Hiába pusztul az indián törzs,
Vagy szakad a lánc...

Hangodban ezer év csendje ég,
Ó, ne hagyd abba még!
Van, aki tudja, hogy ez vallás,
Ez mítosz, ez végtelen tánc!" /Erő és alázat/

"Bennem laksz régen,
A házad a testem.
(...)
Szavaid vezetnek minden utamon,
Jeled rajtam ég, láthatatlanul.
Most már értem, mit is mondasz,
Tanítvány vagyok, aki nehezen tanul..." /Nevess magadon/

"És neked akarok énekelni,
Én így vagyok szabad
(...)
Én, a titkos örömök kincstárnoka,
Én, a tavaszi mohikán,
Én mindig eljövök, hogy újra láss." /Tavaszi mohikán/

"Ez egy indiántánc és én elhiszem,
Hogy benned is ég az a láng.
Legyen közös a bánat, közös a bűn,
És közös a feloldozás!" /Indiántánc/

"Szeretem azt a dalt,
Amit magadról énekelsz.
Örülnél, ha tudnád,
Hogy engem nagyon érdekelsz.
Persze titkolom,
Persze titkolod,
Mégis jó." /Mégis jó/

"Te életet adtál
Fának, virágnak, szónak;
Benned az öröklött öröklét
Harangjai szólnak.

Mosolyom mögé néztél,
És bánatot láttál;
Benned magamra leltem,
Én a tiéd vagyok, mert rám találtál.

Hiszen benne élsz te,
Minden egyszerű dalban,
Hiszen velem vagy,
Mint egy oltalmazó,
Mindenható dallam.
(...)
Most is téged hívlak,
Bár hidegnek látszom,
Magamat feszítve hídnak,
A halállal játszom. /Minden egyszerű dalban/

"Szent zene
Ígérete
Járja át
Az éjszakát." /Beavatás/

"Azt hittem, minden elveszett,
De fellobbant a Fény,
Tüze tiszta és kemény,
Mint maga a remény.

És a lángok templomából
Egy hang kiszólt,
És fel nem tett kérdésemre
Így válaszolt:

Táncolj a tűzön át,
Táncolj a tűzön át,
Nincs baj, ami fáj,
Nincs gond, ami fáj,
Csal táncolj a Tűzön át,
És megtisztít a Fény,
És a Fénynek szent tüzén
Majd elég a Rossz
És minden gonosz,
Csak táncolj a tűzön át.
(...)
Neked soha nem felejtem,
Hogy kimondasz dolgokat helyettem,
Te vagy a hang, Te vagy a Fény,
Melyben újjászülettem." /Táncolj a tűzön át/

"Ha ittál a tóból,
Ha értesz a szóból,
Már senkire sem haragszol,
Ha őrzöd az álmot,
Hát álmodd meg újra,
És ne félj több vihartól." /A sámán szól/

"Ilyenek voltunk, és marad egy jel,
Amit itt hagyunk, ha indulni kell" /Ilyenek voltunk/

"Csak vetített, festett, hazug kép
Minden nap
Bűneimtől tisztulnék
Minden nap,
Mostantól csak a Mindenség elég,
Minden nap,
Minden áldott nap. " /Minden nap/

"Azért vagy itt,
Hogy mindent láss,
Hogy értsd a szót,
Olvasd az írást,
Azért vagy itt,
Hogy mindent megtanulj,
Hogy az égbe szállj,
Nehogy a porba hullj." /Azért vagy itt/

"Már nem akarom tudni,
Hogy ki csinált ipart a zenéből,
Már nem akarom tudni,
Hogy miben hisz,
Aki a hitért öl." /Gyönyörű madár/

És ne felejtsük el az angol nyelvű dalait sem! (Firedance, Sacred Song, stb.)

Ehhez képest az Ikontól teljesen eltűntek az ilyesfajta dalszövegek. Nem furcsa, hirtelen ez a váltás?

Előzmény: Szigi101 (1220)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.17 0 0 1220
Lorena: A honlapomon az albumokat szubjektíven ítélem meg. Sokak véleménye szerint az Ikon a legjobb, vagy legalábbis az egyik legjobb albuma Ákosnak. Igazából tehát az Ikon közkedvelt album, viszont én nagyon gyengének érzem, különösen a többihez képest, ezért "húzom le". Mert ha egy album nekem csak depressziót és rosszkedvet tud adni (és az Ikon nekem ilyen), azt az albumot én nem tudom szeretni.

Abban viszont igazad van, hogy az Ikonnal kezdte ezt az Ideális popsztárosdit (lásd még: Zero Hero!), és most a Hűségen sem igazán tud kilépni az Ikon óta jellemzővé vált, cinikus hangvételből.

Előzmény: LoReNa (1217)
Norbert__ Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1219
A Hold On koncertváltozata a Firedance-en jelent meg. Én másról nem tudok.
Rokakoma Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1218
Hello Szigi101!
Nem beszólni akartam,csak a szétboncolás volt nekem sok . Elég régen hallottam valakit így beszélni egx dalról,versről.
Én is nagyon szeretem azt a dalt,úgy mint a többit is.
Keresek egy dalt . Volt a Hold on -nak 1 koncertváltozata valamikor . Volt benne 1 magyar versszak.
"Add, hogy kétség és bizonyosság árasszon majd el,
Kérdezz magadtól ha senki nem felel..."
Megjelent az állítólag maxin . Nem hallott róla valaki vmit.
R
Előzmény: Szigi101 (1211)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1217
még mindig az ikonról: Szigi, megint elmondtad helyettem. a dalt én is így értelmezem, de én ezt veled ellentétben pozitívan, szerintem pontosan arról szól, hogy a rajongás, a bálványozás egy felesleges hülyeség. Talán azért is kedvelem annyira ezt az albumot (az elfogultság mellett), mert alapból sokoszor vagyok lehangolt (mikor mások öngyilkos álmot álmodnak nekem), és ilyenkor jól esik ezeket a dalokat hallgatva elmerülni gondjaim-gondolataim tömegében. Én szeretem az ikont. Azt hiszem Szigi, a te honlapodon olvastam, hogy az ikon előtt mindig nagy szavakat adott albumcímül, és ez nem ilyen. Nekem például az IKON szó nagyon is sokat jelent, ebbe a kategóriába sorolom. De tényleg ennyire gyenge lemez lenne? Már jó ideje próbálom ebből a szemszögből nézni, de csak odáig jutottam, hogy megszerettem az ikont, mint dalt, ami előtte nem volt nagy kedvencem.
Még mindig a stílusról: szerintem a depressziót őszintén megénekelni még mindig ezerszer jobb, mint hatásvadász erőt adó dalokat írni csak azért, mert a közönség erre vágyik. Ez becsülendő, hogy nem megrendelésre írja a dalait.
Még mindig a hűségről: nálam most nagyon mélyponton van a dolog. Lassan három hónapja szokom, de a kezdeti csalódás utáni hirtelen megszeretést most egy hosszabb ideje tartó utálat követi a részemről. Már nagyon rég nem tettem be a lejátszómba ezt a korongot. Mikor néha egy kis kedvet érzek hozzá, a borító elriaszt, és inkább a test vagy a beavatás mellett döntök. Vagy beteszem az induljon a banzájt, ami ugyebár hozzám most ért el, és imádom. Sebaj, remélem, a következő munkája jobban elnyeri a tetszésem.
Ennyi: Lorena
Előzmény: Szigi101 (1215)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1216
Utolsó előtti mondatom helyesen:
"Ákos váratlan cinizmussal támadja a rajongóit és sok helyütt a saját egész eddigi munkásságát ("Itt bűn és erény - Csak képregény") megkérdőjelezi."
Előzmény: Szigi101 (1215)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1215
Lorena: Köszi szépen, két dícséret egymás után... :-))))))))))))))))))))

Ikon c. szám: már elég sokszor leírtam, hogy szerintem miről szól. Egyáltalán nem nehéz, ha egyszer rájön az ember, hogy ezt a dalt ki is énekli kinek (egy rajongó Ákosnak). És a dalszövegből kisüt a rajongó minden bizonytalansága, kisebbségi érzése, és az, hogy Ákos nélkül, az ő zenéje, dalai, szellemisége nélkül nem is érzi magát igazán embernek (sok ilyen rajongó van!!!). Ákos váratlan cinizmussal támadja a rajongóit és sok helyütt a saját egész eddigi munkásságát ("Itt bűn és erény - Csak képregény"). Ez a szívmelengető, hitet növelő Indiántánc (pl. Erő és alázat), és Beavatás (Azért vagy itt) után egy elég durva váltás volt.

Előzmény: LoReNa (1213)
paulinamartinez Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1214
aszittem, hogy nem ismered az ő fordítását, és azért fordítottad le te magadnak :)
bocs, egy kicsit hüje vagyok :)

paulina

Előzmény: Trixy (1210)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1213
Szigi, kedvet kaptam, és megnéztem a "szerény honlapodat". Azt kell mondjam, hogy leesett az állam. Szerintem irtó igényes és nagyon jók az írott részei. Gratulálok!
Az ikonhoz ti hogyan viszonyultok (csak magához a dalhoz)? Mostmár nagyon bizonytalan vagyok vele szemben, annyi negatív kritikát olvastam róla mostanság. Ez egyébként nem túl kedvező helyzet. Mármint az, amit már többször is írtam, hogy ez volt az első ákosom. Akkoriban szinte ez az egy hallgatható cédé volt a birtokomban, és a rádióban hallható gagyi szövegek után nagyon rámtalált az (azokhoz képest) ütős mondanivaló. Igaz, hogy depresszív az album, ezt mindig is így gondoltam, általában hasonló hangulatomban teszem be ezt a lejátszóba. Szerintem idáig nem baj, hogy Ákos az utóbbi időben ilyen stílusú hanganyagokat adott ki a kezéből, én csak akkor sokallnám ezt, ha a jövendő kiadványai is követnék ezt a vonalat. Meg lehet érteni, ha mostanában ilyen érzések kavarognak benne, bár nem vagyok otthon én sem a magánéletében, és nem is szándékozom beleásni magam. Engem tehát idáig nem zavar ez a stílus, inkább az, hogy kicsit megcsináltnak érzem a hűség albumot. Olyan "az ikon így sikerült, hát akkor fokozzuk még és játsszuk továbbra is a kemény csávót". Amíg nem túlontúl mesterkélt, és szavai igaznak hangzanak, addig semmi baj, de már kicsit elnyújtott ez a dolog, az ideális-popsztárság túlragozása. Ákos keresi az útját, és remélem, hogy ez a stílus csak egy tapogatózás volt, és nem kíván továbbra is ennek szellemében alkotni, mert szerintem -akárki akármit mond- nélküle akkor is elég silány lenne a magyar könnyűzene. Persze ez egy privát vélemény. Ja! És találkoztam egy olyan emberrel, aki magyar földön él, és még életében nem hallott Ákosról, pedig nem él elszigetelten egyáltalán, és fiatal. Nagyon meglepett... De azért jó, hogy van ilyen is, én örülök neki, hogy nem kerít mindenkit hatalmába a média.
Talán most ennyi elég: Lora
Előzmény: LoReNa (1212)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.16 0 0 1212
Jaj Szigi, leírtad a gondolataimat. Pontosan ezt akartam írni... De tényleg! Hát úgy látom, így már semmi közlendőm nincs ehhez a témához, mert csak szóról szóra a te hozzászólásodat ismételném. De ne felejtsétek, Ákos bevallotta, hogy nagy az arca, a nagyképűségét viszont tagadta. Perpillanat megint nem tudom hová tenni a személyiségét, vannak ilyen korszakaim. A Hűség könyve még mindig nincs a birtokomban -sajnos-, ide a viharsarokba úgy látszik, ilyen késve érkeznek a dolgok. De nagyon várom már!
Lora
Előzmény: Szigi101 (1211)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.15 0 0 1211
Nagyon érdekes az utolsó néhány hozzászólás... :-)))

Trixy (1197): Ragyogó értelmezés, de csak három sort magyaráz meg. Mi az, hogy "Tiéd lehet a mindenség"? Meg hogy "Elvesztett háború vagy..." stb.? (1212): Érdekes, az általad említett 2 dal pont, hogy tökéletesen értelmezhető szerintem. Azok a dalok, amelyet én bonyolultnak érzek (nem teljes a lista): Akarod még?, Játsszuk el, Mire vagy jó?, Minden nap, stb.

Keresem az utam: Szerintem nem kell sem túl-, sem alulmagyarázni ezt a dalt. A Keresem az utam szerintem az örök útkeresésről szól, és arról, hogy egy-egy csalódás után ugyanúgy, ugyanolyan lázzal kell keresni az Igazit, mint előtte, soha nem szabad csüggedni és soha nem szabad begubózni a magányba - abba a magányba, amelyről a versszakok szólnak. A bridge pedig az Igazi megtalálásában való hit: megtalálom az Igazit, bárhol is legyen, hiszen már most is Ő van bennem, Ő irányít "érthetetlen angyalnyelven", hogy rátaláljak.

Rókakoma: szerintem nagyon jó volt ez a kis elemzés, én imádom őket... :-))))

Trixy Creative Commons License 2000.12.15 0 0 1210
Paulina: édes vagy, hogy leírtad, de miért is? Egyrészt már láttam ugyanezt a fordítást valamilyen honlapon, másrészt már én is lefordítottam. Azért köszi!

Ranger: érdekes elgondolás. Én nem bonyolítanám ennyire, szerintem ez pont nem olyan dal, ami mögött túl mély gondolatokat kéne keresni. Hiszen a szöveg annyira magáért beszél. A rímek is inkább "kínrímekre" hasonlítanak kis túlzással.
Aki még ennek a szövegén is értetlenkedik, az meg se hallgassa mondjuk az Öngyilkos álmot, vagy a Gyilkos ezüstgolyót. Ez valószínüleg túl bonyolult nekik, és kizökkenti őket a jól megszokott "rágógumis maszlag" zenéből. Jó is az a Bubble gum, meg a britniszpírsz!

Előzmény: paulinamartinez (1206)
Rokakoma Creative Commons License 2000.12.15 0 0 1209
Szervusztok !
Hát ez teljesen olyan volt mint 1 irodalomóra, a gimiben. Miért kell egy dalt szavaira szétcincálnunk? Miért kell külön néznem "a keresem az utam " és a "keresem a bajt" ? A rádió pedig zokog? :-))))))
Lásd a dalt egészében, ne csak a külön-külön egyes elemeit. Szerintem jó DAL, és ennél nem kell több. Nem kell a világot megváltania ennek sem, mint semmi másnak sem. Nem?
Előzmény: RANGER (1208)
RANGER Creative Commons License 2000.12.15 0 0 1208
Üdv mindenkinek!
Rég jártam már erre, csak olvasó voltam, node vágjunk bele!

"Keresem az utam":
Az Út egy belső utat jelent szerintem, amit mindannyian keresünk. Ki is vagyok én legbelül, mért élek itt, mi a dolgom, a feladatom, mit hoz a Sors, stb... (Gondolom mindenkinek ismerős azért valamennyire a keleti filozófia fogalma. Vagy ha az nem, akkor talán a nyugati pszichológia, önismeret, mélylélektan, miegymás.)

"néha keresem a bajt":
Nem így vagyunk ezzel mindannyian?! Vagy van köztetek, aki békén meg tud ülni otthon a fenekén, és még soha nem kereste a kalandot, az izgalmat, a veszélyt. (Engem például határozottan vonzanak a veszélyes férfiak...)

"és keresem azt, aki engem akart, akinek engem küldött, akit nekem szánt az ég.":
Szerintem ez egy mítosz felelevenítése, ami arról szól, hogy mindenkinek megvan a maga nekirendelt igazi társa, akivel teljes tud lenni. Az ókori görög filozófiában is volt valami szó pl. egy mítoszról, miszerint az emberek ketté lettek választva férfire és nőre, és azóta is keresi mindenki a másik felét. (Nem is tudom, talán Platónnál jön ez elő valahol?)
Szerintem szép mítosz, én igazából hiszek benne. Persze én csak egy naív mő vagyok, tehát megtehetem ezt.

Ákos viszont más helyzetben van. Ő nem szállhat el teljesen a realitástól. Szerintem ezért mondja azt, hogy találás nincs. És ezért vár rá a NŐ "a Holdnak tán a túloldalán" Számára nincs igazán fizikai realitása annak a megálmodott nőnek! (((Ha közel jönne, látszanának a hibái is, és akkor már nem lenne milyen tökéletességről álmodozni...))) Ezért is tud boldog lenni gyermeke anyjával, mert megmarad a realitásoknál.
(Persze a költőkben mindig megvan a kevésbé realista rész is!)

Üdv:
Ranger

MarK Creative Commons License 2000.12.15 0 0 1207
Látom, megint van "szerencsénk" néhány értetlenhez...
Az, hogy vmit Ti nem értetek, nehogy már Ákost minősítse... Egyébként morpetnek van igaza, a KAU szövegileg még rendben van (más kérdés, hogy zeneileg csak a live verzió tetszik, de az nagyon :)) Van sok más olyan dal, amit maguk a rajongók is többféleképpen értelmeznek. Ez nem baj. Attól még jó egy dal. Attól még számomra sokat jelenthet, kellemes emlékeket ébreszthet, vagy éppen remek hangulatot hozhat.
Vannak jobb dalai, vannak kevésbé sikerültek...
Sőt, rajongókból is van ilyen/olyan.
Ne általánosítsunk már...
paulinamartinez Creative Commons License 2000.12.14 0 0 1206
Szija Trixy!

Háború

Lassan megőrjít ez a zaj
Dróthegedűk szólnak a fejedben
A "körülmények áldozata" vagy
Biztos, hogy ennyire kellett neked a színpad?

A visszaszámlálásnak egy perc múlva vége
A tömeg a sötétben repesve vár
A fények vérszomjasan kutatnak majd
És te leszel tisztaságuk célpontja csak

Nem a show kezdődik, hanem a háború

Ez az, amiről álmodtál, megőrültél, hogy érezhesd
Hogy elbukhass, támolyoghass, a tested remegjen
A fenyegetve közelítő fájdalmat akartad érezni
Hazudtál, sírtál, sokszor meghaltál
Csak egyet akartál: hogy odajuthass
Most nézz körül, látod hová érkeztél?
Néha álomszerű, néha rémisztő a hely
Egymillió dolláros számla, félelemhullám, gyilkos ösztön
Érzed, mindjárt összeroppansz
De "Szedd össze magad, öreg!" szól a menedzsered
Nem akarod már, de szükséged van rá
Kell a fájdalom, a megerőltetés, a feszültség
Most menned kell, szólítanak
De megrendült hited feltámasztásra vár

Nem a buli kezdődik, hanem a háború

(Nyersfordítás: Kovács Ákos)

üdv,
Paulina

Előzmény: Trixy (1190)
nightwish Creative Commons License 2000.12.14 0 0 1205
Izgatottan várom, melyek azok!! :))Amúgy a szöveget értem, csak azt nem, mit akar ezzel mondani, hova akar kilyukadni stb., és minek kellett ennyire egymáshoz nem való dolgokat összehordani! Túlzsúfolt a dal, széteső, se kompozíció, se semmi, csak bele a slágert a rajongók agyába, azt jól van!
Előzmény: morpet (1204)
morpet Creative Commons License 2000.12.14 0 0 1204
Én a szövegre mondtam, hogy értem, nem arra, hogy Ákos miért írta. Mondjuk arra is van tippem: így jött ki a rím (a bajt - akart), a Keresem az utam pedig remek címnek tűnhetett egy válogatáslemez után. Persze lehet, hogy Ákos valóban elbizonytalanodott szürke és szaggatott :-) életének további menetét illetően, lelkileg eltávolodott attól, aki őt akarta (kereste a bajt), de most újra megkeresné... (Abszolút nem vagyok járatos az úr magánéletében.) Az angyalnyelv utalhat kommunikációs problémára, a rádió a közlés vágyára és persze saját dalaira, a Hold túloldala pedig az, amit sosem látunk, és ezért vágyainkat szimbolizálja.
Amit nem értek, az az, hogy miért pont ennek a dalnak a szövegét nem értitek, amikor annyi túlmisztifizált, értelmetlen, zagyva, önelégült, tudálékos dala van Ákosnak.
Előzmény: nightwish (1203)
nightwish Creative Commons License 2000.12.14 0 0 1203
Tessék, morphet, ehhez mit szólsz?
Előzmény: Törölt nick (1202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!