Keresés

Részletes keresés

berci222 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89913

 

Van a jobb Navi-rendszereknek egy TMC Pro (TMC = Traffic Message Controller) szolgaltatasa (nem tudom, Mo.-on letezik-e). Nos az pontosan arra van kitalalva, hogy elkerüld a dúgókat.

 

Előzmény: Pikó Lajos (89883)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89912

 világítsunk meg most egy igen jelentős rémisztési elemet, az állítólagos üvegház-hatás miatti éghajlatváltozást. A háttérérdek az, hogy ezen a területen se lássunk tisztán, ugyanis a Föld energetikai rendszerének harácsoló kizsákmányolása folyik, hallatlan anyagi haszon reményében, ugyanakkor, ha a felmelegedésre hivatkozva egy évtizeden belül leállunk a kőolaj felhasználásával, abban a pillanatban összeomlik Oroszország és az arab világ, akiknek egyebük nincs csak a (már szükségtelen) olajuk. A rengeteg megújuló energiaforrás már 50 éve kiválthatta volna az olajat: Napenergia, szél, tengerhullámzás, folyóvizek, geotermikus energia, gravitációs nullponti energia, az antienergiatér fluktuációjának energiája...

http://aquarius.blogter.hu/320379/a_precesszio_isteni_evolucios_torvenyszerusegei_es_a_termeszetes_eghajlatvaltozas

 

valami összeesküvés tuti van a háttérben, mint már emlitettem...

JAMIE21 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89911
Pedig a honlapjuk szerint komolyan gondolják.Én csak azt nem értem,miért nem gondolkodnak geotermikus erőműben.Vagy az sokkal drágább buli?
Előzmény: Pikó Lajos (89897)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89910

Piac. Erős német és francia ipar(~termékek). Szakembergárda. Nem jelentünk rájuk nézve fenyegetést, Kína veszélyesebb. Élelmiszerexport (nem gabona), knowhow-transzfer.

 

Van mit ajánlanunk, ha a 'mi' alatt egész Európát értjük.

Előzmény: Törölt nick (89905)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89909

De a mai rendszer mukodesehez ez keves, nyilvan nem is az fog mukodni.

 

A 'mai rendszer' igazság szerint már ma sem működik, ha mai rendszer alatt a neocon-dereguláció (további) térnyerését, és a semmibőel valamit csinálni próbáló tőzsdézést (főként az opciózást) nézzük. A fogyasztói táűrsadalom nem ki-, hanem leépül éppen, a globális szállítás nem növekszik, hanem csökken, az erpforrás-nacionalizmus nem gyengül hanem erősödik, a regionalitás és a lokalizáció útja egyre világosabban látszik.

 

Szerintem lesz egy eleve sikertelenségre ítélt próbálkozás a folyamatok visszafordítására a következő két-három évben, aztán 2012 után nincs tovább, ebből a ballonból szökik hélium, egyre szaporább ütemben leszünk kénytelenek kihajigálni a ballasztot, ha nem akarunk belecsapódni a földbe.

 

Ha mégse lenne gazdasági fellendülés a következő 2 évben a 2009-es szinthez (!) képest, akkor a 2012-es dátumhoz 1-2 évet hozzá lehet adni. De én azon a véleményen vagyok, hogy lesz. Kínában már van, az USA-ban szerintem már az idei év utolsó negyedévében lesz / 2010 első negyedévében lesz, az EU-ban meg nagyjából egy év múlva.

 

Az, hogy nekünk az oroszokkal érdemes szövetkeznünk, teljesen nyilvánvaló... van erről egy érdekes képem is.

 

Előzmény: Törölt nick (89904)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89908
Ez így fasza ez a terv dolog. Csak kérdezem, hogy ezt hogyan lehet összeegyeztetni a politikai váltógarázdálkodással?
Előzmény: Nicee King Doom (89896)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89907
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89906
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89905
"Europanak Oroszorszaggal kene szovetkeznie. "

És mi az ajánlatod? :) mármint az oroszoknak....
Előzmény: Törölt nick (89904)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89903

A tervhivatal a sztedisztét önellátó nemzetgazdaság kiépítéséhez kéne igazán.
A beszélgetőpartnered ezt már tudja?

 

 

Igen.

 

Bár persze nem teljesen önellátó, nem teljesen steady... kicsit savanyú, kicsit zöld, de a miénk. :-) Tudja. Hasonlít a világképe az enyémhez -- lokalizáció, decentralizáció, regionális együttműködések a közvetlen szomszédokkal, ilyesmi. Azért nem írom, hogy kollektíve a miénkhez hasonló állásponton van, mert ugye nincs itt két azonos, és nem akarnék sem az ő, sem a ti nevetekben nyilatkozni, meg hát bizonyos témákat, amelyeket egyesek előszeretettel emlegetnek itt, nekem nem szokásom... így hát nem tudom, hogy az illető mit is gondolh[hat] azokról.

Előzmény: Nicee King Doom (89896)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89902

Nem egészen ezt mondtam, hanem azt, hogy mi nagyon látványosan csináljuk a semmit. Aki középhosszú távon nincs (sincs) bajbaj szerintem az az USA+Kanada és Oroszország, meg esetleg a skandinávok és a brazílok.

 

Másként definiáljuk a bajt. Szerintem egy 50%-kal visszaeső fogyasztás még nem 'baj'. (Annyiban az, hogy nem egyenletesen oszlik meg, és a szegényeknek baj lesz. Az OECD-ben az, hogy feleennyi a fogyasztás... hát szerintem az nem komoly baj.)

 

Én bajnak azt nevezem, ha összeomlanak a nagy elosztórendszerek, különös tekintettel az áramra és a vízre, illetve ha nem megoldható az éllelmiszerszállítás (és termelés).

 

Abban az értelemben, hogy komoly válság lesz, mindenhol baj lesz már a közeljövőben. Csak az amerikaiak meg az oroszok puhára fognak esni, mi meg arccal a betonra.

Előzmény: V.4_BlackVoid (89891)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89901
Az nem úgy van, hogy gyün a gáz ha kell ha nem?
Előzmény: Vadista Szandál (89893)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89900
Nem érthetik a kedélyes és semleges szemlélődés boldog egyszerűségét, azt meg pláne, hogy gyakorlatilag minden értem történik és velem mégpedig azzal a céllal, hogy a végén ne legyen célom :) .......csak szemlélődjek....
Előzmény: Pikó Lajos (89883)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89899
na, az volt még a hatalmas pazarlások időszaka, a tervhivatali kor. Ott rohadt meg a gyümölcs a fákon. Ma legalább a cigányok leszedik :)
Előzmény: Nicee King Doom (89896)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89897

A "válság" az áramfelhasználást is visszaveti, 2009-ben várhatóan 5%-kal.

 

Mi a fene... A legutóbbi, többek által hivatkozott Mavir-prognózis még csökkenő növekedési ütemmel számolt. (effektív csökkenés lehetőségét Tonio Zsámbékról vetette fel, majd előkeresem a hozzászólását :))

 

Az EMFESZ egy 2400 megawattos gázerőművet akart felépíteni Magyarországon

 

hát persze... (vagy - (c) shadowbull - perszepersze :))

 

Vásárosnaményben mekkora épül? - ha épül - 230 Mw?

Én meg holdrakétát építek itt hátul a kocsibeállóban...

 


Előzmény: Vadista Szandál (89892)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89896
Mivel én nem szeretem a mellébeszélést, magam részéről ragaszkodnék a Tervhivatal elnevezéshez.
Jól jönnek még az elfekvő Országos Érc- és Ásványbányák bélyegzők is...

Remélem, Menaszepada Viktor mégis kinevezi az illetőt, legyen jó napja.

A puha Csermanek-kor nem volt jobb a maitól, ki voltunk esve a 100-adikról és akkor tartottunk mondjuk a 20-ik emeletnél, most meg pl. a 3-nál.
Erőforráskimerülésileg nézve.
A gengszterváltás semmilyen komoly korszakhatárt nem jelent, az urbanizáció átível, a nyugatosodás, fogyasztósodás, autósodás átível, a reklámok, a népbutítás a későszociban elkezdődtek, a cigánysegélyezés elkezdődött, a késő Csermi-kor nevezhető elő-kapitalizmusnak.

A tervhivatal a sztedisztét önellátó nemzetgazdaság kiépítéséhez kéne igazán.
A beszélgetőpartnered ezt már tudja?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (89880)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89895
Valahogy így lehetett...
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89894
A 2 hírt összekapcsolva, az épülőben lévő kevéske erőmű üzemanyagára egy pillantást vetve és kicsit kombinálva nekem az jön le, hogy öveket bekötni, vihar felé tartunk.
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89893
Összezuhant az orosz gáztermelés

2009.07.02 15:29

30%-kal zuhant júniusban az orosz gáztermelés az egy évvel korábbihoz képest, mely elsősorban a Gazprom kitermelés visszaesésének volt betudható. A zuhanás oka a kereslet visszaesése, melynek nyomán a legnagyobb orosz gázipari cég nemrégiben beruházásainak a visszafogását is bejelentette.

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h=1&k=2&i=117684
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89892
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=117648&is=1

Úgy kell nekünk az erőmű, mint egy falat kenyér
2009.07.02 10:40
2025-ig összesen mintegy 5-6 ezer megawattnyi új áramtermelő kapacitásra lesz Magyarországnak szüksége - olvasható a Figyelő mai számában. Mindeközben a jelenlegi állapot szerint az oroszok a legesélyesebbek arra, hogy elnyerjék a lehetőséget az új paksi atomerőművi blokkok felépítésére.

Részlet a cikkből:

Kaderják Péter, a Regionális Energia Kutató Központ (REKK) vezetője úgy látja, hogy hazánk szűkös kapacitásait tekintve a jelenleginél sokkal nagyobb erőmű építési láz is kialakulhatott volna, ennek azonban útját állták az alábbiak:

1. A gazdasági krízis miatt fellépett forrásszűke nem tett jót a költséges beruházásoknak.
2. A "válság" az áramfelhasználást is visszaveti, 2009-ben várhatóan 5%-kal.
3. Az EMFESZ egy 2400 megawattos gázerőművet akart felépíteni Magyarországon, de a cég körüli zavaros tulajdonosi mozgások elbizonytalanítóak.
4. Az állam (jobban mondva az MVM) részvétele a vásárosnaményi és az ajkai erőmű építésben visszatartja a külföldi befektetőket.
5. A nemrég kivetett 8%-os Robin Hood adó sem kedvezett a hangulatnak.

Az ötös pontot említettem én is, hogy többek között miért is balek aki hosszú távra tervez. Pár jó évben kikiálltják a nép megnyomorítójának.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89891
Szoval senki nincs bajban csak mi. Vicces. Nincs is valsag csak itt?

Szerintem egyenlore sehol nincs, ez meg csak a bemelegites.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (89866)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89890
milyen kódlapot használsz? :)))
Előzmény: Fulika (89889)
Fulika Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89889
Tonió, most komolyan, ha következtetés sincs, akkor hogyan jön ez az egész az olajos témához?
Előzmény: Pikó Lajos (89887)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89888
Peched volt és kész. Átlagos, köznapi esetben az autópálya jobb, kényelmesebb, gyorsabb. Most kifogtál egy dugót. Nem mindennapos, jóval kevésbé az, mint a főúton.
Előzmény: Pikó Lajos (89886)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89887

Nem vontam le semmilyen következtetést, csak érdekesen szemléltette az eset az általános helyzetet. Mint írtam, cseppben a tenger. Velem egyébként nagyon gyakran történnek ún. "véletlen" események - felhív valaki, találkozom valakivel, meglátok valamit útközben - persze ehhez nyilván az is kell, hogy nyitott szemmel járjak, illetve, hogy észrevegyem a lehetőségeket. 

Meg 70-80-nal kocogok az országúton, a mögöttem jövők legnagyobb örömére :)

 

Tegnap egyébként egész nap az autóban ültem, a meleget leszámítva nagyon szórakoztató volt. De minden nap nem csinálnám. Nincs az a pénz.

Előzmény: advocatusdiaboli (89884)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89886

És milyen mélyreható összesküvéselméleti következtetéseket sikerült levonni abból, hogy közlekedési dugóba kerültél?

 

nézd, elintézhetném a felvetésedet egy egyszerű baráti "namenjapicsába" kiszólással, de nem teszem, mert:

 

1. úriember nem tesz ilyet

2. nem vagyunk barátok

 

Szó nem volt semmiféle összeesküvéselméletről, vedd elő a másik listádat. Arra voltam bátor célozni, hogy egyszer veszek matricát háromhavonta, és pénzért ültem a dugóban, miközben a régi egyesen meg lehetett kényelmesen közlekedni. (gyk, máskor én is arra járok)

 

Mellélőttel, mint már oly sokszor.

 

ne válaszolj, kösz.

kilenctizenegy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89885
És milyen mélyreható összesküvéselméleti következtetéseket sikerült levonni abból, hogy közlekedési dugóba kerültél?
Előzmény: Pikó Lajos (89883)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89884
Ebből azért nem vonnék le semmilyen következtetést - én minden áldott nap megyek ezeken az autópályákon. És pár hónaponként van egy-egy combosabb dugó. Egy csúnyább balesetet nem nagyon lehet enélkül lekezelni, és még a legjobb tájékoztató rendszer sem segít, mire bárki bármiről tudomást szerezne és intézkedne, már kilométeres tud lenni a dugó.
Előzmény: Pikó Lajos (89883)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89883

jól jellemzi a helyzetet az az apróság, ami tegnap történt velem. (cseppben a tenger :))

 

Vidékre indultam, vettem négynapos matricát. Mondom, úr leszek, nem Biatorbágynál megyek fel a pályára, hanem már Zsámbéknál, a fizetős részen. Mindjárt bele is akadtam egy hatalmas torlódásba (baleset volt a Zsámbék és Páty közötti szakaszon). Nem egyből, hanem fél km után, hogy visszatolatni (tudom, nem szabad :)) már ne tudjak. Tartott olyan bő fél órát. Pénzért. Egészségem érdekében kedélyesen fogtam fel, jókat röhögtem a tízmilliós lexusokban meg x6-okban ücsörgő szerencsétleneken. Nálam mindig van könyv, egy ideje megtanultam dugóban is olvasni :)

 

világszinten kúrcsányhadak dolgoznak a megoldáson...

Előzmény: advocatusdiaboli (89881)
hanyattesett Creative Commons License 2009.07.02 0 0 89882
Nem kell megnézni a lapot, hogy tudjuk, buktuk. De nem is arról szól a dolog, hanem arról, hogy a rendszer működjön, hanem a hatalomról és a pozíciókról.

Jut eszembe, volt, hogy a PERZSÁK kísérletképpen az általuk elfoglalt ion városokban a város bevételekor elkergették a türannoszt és bevezették a demokráciát. A kísérlet egyébként kudarcba fulladt és a kisebbik rossz elve mellett visszaállították az egyszemélyi felelős vezető pozícióját :)
Előzmény: advocatusdiaboli (89881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!