Úgy éreztem, szükség van még itt egy új fórumra amely egyik legkedveltebb gyümölcsünkkel a nemes és még nagyobb hírnévre hivatott igazi Magyar csemegeszőlővel foglalkozik.
1. minden szernek van engedélyokirata, abban le van írva az élelmezésügyi várakozási idő, azaz legkorábban mikor ehetsz belőle permetezés után, legyen az kontakt, felszívódó vagy mindkettő egyben
2. a bogyókat felszívódóval fürtzáródásig van értelme felszívódóval permetezni, medt utána bezárulnak a gázcserenyílások, így a gombabetegségek is maradnak a bogyók külsején
3. a lombozatra felszívódót az intenzív hajtásnövekedés igején (első tetejezésig) van értelme kijuttatni, hogy a permetezés után nőtt hajtásrészek is védve legyenek.
4. vannak kontakt szerek, amik kifejezetten hosszú é.v.i.-vel rendelkeznek, ezekt pláne nem ajánlott zsendülésben kijuttatni.
Ha különlegesen finom ízű csemegeszőlő, akkor Bella Donna. (Bakonyi Karcsi bácsi egyik kevéssé ismert fajtája). Termesztési tapasztalatokkal, tulajdonságokkal nem tudok szolgálni, az egyik cserszegtomaji fajtabemutatón (de nem a prezentáción) kóstolhattam.
Ott vannak a az agyból elöjövö hajtások, azok egész május-júniusban rendelkezésre állnak, ha valakinek olyan heppje van, hogy ráérö szabadidejében szölöhajtásokat akar gyökereztetni.
Soha nem próbáltam szőlővel, nem is hallottam/olvastam róla eddig, de például paradicsom szaporítása régóta működik így, akár onnan is jöhetett az ötlet. Sok sikert!
Persze, meg kell próbálni, úgy halad előre a világ, ha kisérletezünk. Ugyan nem vagyok otthon biológiából de lehet, hogy a hónaljhajtások másképp fognak viselkedni, mint a csúcshajtás. Próbálj meg gyökereztetni hónaljhajtást is párhuzamosan.
Agytrösztünk mondta hogy tetejezés juli végén, de addigra lettek 3 m-es hajtások is, gondoltam megpróbálom őket gyökereztetni, mert a szőlőmben hely van bőven.
Ezer oka lehet, de kép nélkül teljesen reménytelen bármit is mondani, de még úgyse biztos, hogy sikerül.
A rezisztencia azt jelenti szőlőnél, hogy lisztharmattal ÉS/VAGY peronoszpórával szemben többé-kevésbé ellenálló, de feketerothadással, zöldrothadással, jégesővel, napégéssel, permetszer/levéltrágya perzseléssel, egyebekkel szemben nem, vagy legalábbis senki nem vizsgálta.
Csak 1 furcsaság, ami lehet, hogy az én hülyeségem. Az elején elmondja, hogy a meghagyott levelek le fognak fonnyadni. Az after részben még olyan képek vannak amin az eredeti levelek látszanak. Eléggé egyértelműen. Nem az új hónaljhajtások. De ez csak egy motoszkálás mert amúgy hitelesnek tűnik. A citromot pont így lehet szaporítani.
Őszre beérik-e? Talán. De azért egy fagymentes tárolási lehetőséget nem árt bekészíteni.
Őszintén, az Aliexpress gyökereztető gömbhöz hasonlítva eléggé izzadságszagú. Mintha most mindenkinek az lenne az életcélja hogy saját gyökéren minél több fajtát szét kellene rohadt gyorsan téríteni mielőtt rájönnek.... mert persze vannak jók is, nem kérdés, de addig is. Pénzt lehet belőle csinálni.
Egyértelmű, igazából az érdekelne ha ez működik, hogy a hónaljhajtást így lehet gyökereztetni, akkor a tetejezésnél ami lejön azt is? Persze az más kérdés hogy a fagyok előtt beérik-e?