Keresés

Részletes keresés

lozal Creative Commons License 2022.04.01 0 0 44578

Sziasztok! Szeretnék egy kis tanácsot kérni: mivel felújítom a fürdőszobát, így úgy döntöttem egyúttal legyen fűtéskorszerűsítés is. Jelenleg egy 2004-es Saunier Duval Isotwin 24C látja el a feladatot, az emeleten 3db radiátor és 1db törölközőszárító van (ezeket 2 éve cseréltem újra), az alsó szinten pedig padlófűtés. A padlófűtés egy plusz hőcserélőn keresztül van táplálva kiegészítve egy tágulási tartállyal és egy keringető szivattyúval. A padlófűtés kör nagyjából 45m2-nyi helyiséget fűt, a felső szinten lévő radiátorok összesen 39m2-t. A ház 2004-es építésű porotherm téglából, szigetelés nincs rajta. Mivel a párommal ketten lakunk az egész házban és nem is igazán vagyunk fázósak, így a mostani kiépítés kiszolgálta a max 21 fokos helyiség hőmérsékleti igényeinket. Mivel egy időben nincs szükségünk extra melegvíz kapacításra, így nem akarnék melegvíz kiegészítő tartályos kazánt (bár a mostani olyan), egy kisebb méretű átfolyósat szeretnénk. Egyetlen elvárásom van, hogy extrém halk legyen. 

További infók: a meglévő kémény teljes hossza 7m (teljesen egyenes), de maga a kazán csatlakozás 2,5m-nél indul. A kéményben egy kb 130-140-es cső fut végig kivűl valamilyen szigetelés (a cső és a téglák között).

 

A kérdésem: megoldható-e, hogy ne legyen külön hőcserélő és keringető szivattyú a padlófűtésnek, hanem pl. egy termoszeleppel és egyéb tisztitó berendezéssel (leválasztó) egy körön lenne a radiátoros és padlófűtés is? Mindezt az egyszerűsítés miatt. 

 

A fenti célra elsőre egy Bosch 2300iW-t néztem ki, ez képes lenne ellátni a feladatot?

 

Előre is köszi az infókat!

 

ui: kivitelezésben is tudtok segíteni?

Unicalfan Creative Commons License 2022.03.31 0 0 44577

Bocsánat 2.jára is elbaxtam :-)

 

https://junkers-cz-cs-b.boschtt-documents.com/download/pdf/file/6720836740.pdf?token=7pl04gsghsmqgs0efdtckcguf4

 

Igazándiból a 77% szezonális hatásfok lett volna a link lényege....

 

Illetőleg ,hogy a többi felvázolt gyártó nem ezt a szezonális hatásfokot adja meg amikor 92-93% ról irkászolnak atmoszférikus kazánok esetében...

Előzmény: Apaxp (44572)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44576

Ezeket a kazánokat időkorlát nélkül be lehet szerelni és üzembe helyezni. -Így van,a megfelelő jogszabályok betartásával,de a megfelelő jogszabály nem engedi családi házba...ennyi.

 

Sőt jobbat mondok, az EU ,minden kazángyártónak engedélyezte,hogy egy azaz egyetlen egy típust gyárthatnak a mai napig ezekből a kazánokból....ergo mindig lesz készleten....azok számára akiknek csak ezt engedélyezik a jogszabályok....(gyűjtőkéményes társasházi lakások)

Előzmény: peterch (44573)
pancsimánia Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44575

Adatok kiegészítésként:

Duval C24E típusú kazán

 

Fűtés / Meleg víz:

Hőterhelési változó 8,4KW-tól 23.6KW

 

 

Előzmény: pancsimánia (44574)
pancsimánia Creative Commons License 2022.03.30 -1 0 44574

 

Sziasztok

Eladóvávált Sanier Duval Thema Classic kombi Gázkazánunk. Működik teszi a dolgát. Ősszel lett átnézetve, tisztítva.

Eladás csere oka/ újabbra váltás. 

Első beüzemelés ideje 2002-ban volt.

 

A kazánt működés közben jövő keddig meg lehet tekinteni. Utána márt csak leszerelt állapotban.

Helyileg Győrben van.

 

Érdeklődni ajánlatot tenni az alábbi számon lehet:

 +36307672905

 

Köszi!

peterch Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44573

Elolvastam !

 

Igen , van egy mondat vastagon szedve , ami a 86%-os hatásfokot említi mint feltételt és szerintük is csak a kondenzációs kazánok tudják ezt teljesíteni . Viszont a másik bekezdés azt írja , hogy az atmoszférikus kazánokat határtalan ideig lehet üzembehelyezni . Idézem mindkét mondatot :

" Hodnotu minimální energetické účinnosti 86 % splní pouze kondenzační kotle. " ez amit Te is írsz , ami szerint M.o.-on csak a kondenzációs kazán szerelhetö .

Viszont amíg a készlet tart és van raktáron még a régebbi kazánokból , azokat meghatározatlan ideig lehet szerelni , amíg a készlet tart . Ezért is vannak még kínálatban . A mondat : " Tyto kotle bude možno instalovat a uvádět do provozu bez jakéhokoliv časového omezení. "

 Tehát mindenhol érvényes az EU-s elöírás , csak vannak kivételek . :-)

Előzmény: Unicalfan (44571)
Apaxp Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44572

Ez a fájl nem nyitható meg, ugyanis a gépeden van a D meghajtód letöltés mappában. Valamilyen felhő tárhelyre töltsd fel, és annak a linkjét oszd meg.

Előzmény: Unicalfan (44570)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44571

A linkelt kazánod gyártói honlapján:

 

https://www.thermona.cz/aktuality/energeticke-stitky-a-ekodesign

 

Az egész linkelt oldalt olvasd el FIGYELMESEN  ...mit ír a gyártó!

Előzmény: peterch (44568)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44570

A link így helyes ,bocsánat egy kettősponttal több ment az elejére:-)

 

file:///D:/!Letoltes/7736900319.pdf

Előzmény: Unicalfan (44569)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.30 0 0 44569

M.O.-n is lehet kapni,-nem kondenzációs- kazánokat....de attól még csak az említett társasházi esetekben helyezhetők üzembe.

 

"Tehát M.o.-on van a kondis csak elöírva mint egyetlen lehetöség" .Olvasd el figyelmesebben amit írtam: Vagyis a jogszabály egyenesen nem köti ki a beépíthető kazánok típusát, mégis leszabályozza, mivel ennek a kitételnek igen kevés kazán tud megfelelni. Ezzel a beépíthető gázkazánok köre lényegében a kondenzációs kazánra szűkült. "

 

 

 A szezonális hatásfoka minimum 86 százalék.

 

Kapásból az általad linkelt Junkers-é   77%      :file:///D:/!Letoltes/7736900319.pdf

 

"Hatásfokuk 92% felett ."  -A kondenzációs kazánoké ennyi kb,--akkor szerinted? 

Előzmény: peterch (44568)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 -1 0 44568

A cseheknél még vehetsz 5NOx-es kazánt is ami sima kéményes , vagy turbós kivitelü , például :

https://www.topenilevne.cz/junkers-zwr-24-7-ke-cerastar-p43757/#gallery   ez kéménybe kötve atmoszférikus ( elég a légbeejtö a friss levegö utánpótlásra )

https://www.topenilevne.cz/mora-top-helios-eco-18sk-p76901/                    ez van turbósban is

https://www.topenilevne.cz/thermona-therm-20-cxe-aa-p51312/                  ez kéménybe kötve atmoszférikus  ( elég a légbeejtö a friss levegö utánpótlásra )

Hatásfokuk 92% felett .

Tehát akkor nem kamu a szlovák gyártó állítása . Itt találsz sok kazánt , ami nem kondenzációs és simán megveheted és használhatod . : https://www.topenilevne.cz/kotle-plynove-zavesne-c238/ 

Tehát M.o.-on van a kondis csak elöírva mint egyetlen lehetöség .

 

 

Előzmény: Unicalfan (44566)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44567

Én mint laikus , csak azt írtam le , amit a szlovák cég a saját oldalán közzétett . Nálunk ezek szerint amennyiben a 6NOx osztálynak megfelel , akkor vehetem és szereltethetem , majd üzemelhet . Nem vitatkozom , mert engem a kémény és annak hossza végett érdekel , hogy tudja-e egy kazán azt kezelni olyan kiépítésben , ahogyan felvázoltam . Ha igen , akkor minden rendben . Olyan bélelést kap , amilyen kazán mellett dönt a fiam .

Előzmény: Unicalfan (44566)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44566

Nem ,nem...

Valamit rosszul értelmezel szerintem:

Az Eu-s rendelet értelmében:

"A kondenzációs kazán rendelet életbe lépésétől csak olyan gázkazán beépítése engedélyezhető, aminek a szezonális hatásfoka minimum 86 százalék. Vagyis a jogszabály egyenesen nem köti ki a beépíthető kazánok típusát, mégis leszabályozza, mivel ennek a kitételnek igen kevés kazán tud megfelelni. Ezzel a beépíthető gázkazánok köre lényegében a kondenzációs kazánra szűkült. "

 

Ez alól kivételt képeznek a társasházi gyűjtőkémények esete,ahova még lehetséges az általad is linkelt kazánt beépíteni.

 

De családi házba már nem...

Előzmény: peterch (44565)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44565

Az EU-s elöírás nem a kazán szerkezeti mivoltát szabja meg , hanem az NOx mennyiségét , ha jól értem a szlovák gyártó oldalán leírtakat . Az a kazán amit belinkeltem , tudja a 2018-as elvárásokat teljesíteni .

Ezt írja szlovákul , idézem : "  Odteraz musia plynové ohrievače spadať do triedy 6 NOx a preto nesmú vypúšťať viac ako 56 mg na kWh. "

Magyarul : Mostantól a gázmelegítöknek a 6 NOx osztályba kell tartozniuk , ezért nem juttathatnak ki 56mg-nál többet kWh-ra .

Előzmény: Unicalfan (44560)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44564

Igen , abban tisztába vagyok , hogy a kémény nem egyforma a két kazán esetében . Anyagban és lejtésekben ,meg kivitelezésben sem .

Előzmény: Apaxp (44561)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44563

Itt a gyártó és egy példa a kínálatából , ami lehet , hogy megfelelne az igényeinknek . Kicsit nagyobb a teljesítménye a kelleténél . 18kW fütésre és 24kW HMV készítésre . : https://www.protherm.sk/pre-nasich-zakaznikov/produkty/nekondenzacny-plynovy-kotol-gepard-18-24-mov-53184.html

Előzmény: Unicalfan (44560)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44562

Így van

Előzmény: Apaxp (44561)
Apaxp Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44561

Ja és ahhoz ha jól tudom, a kondis kazán kéménye nem is jó a turbós kazánhoz

Előzmény: Unicalfan (44560)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44560

Még mindig nagy kérdőjel,hogy lehet turbós (nem kondenzaciós) kazánt nálatok engedélyeztetni?

Előzmény: peterch (44559)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44559

Szia !

 

Köszönöm a véleményed !

 

A jelenlegi gázkazán még nyílt égésterü és 25kW-os . Annak még a ház felújításakor 2020-ban kialakítottam a falon keresztül egy légbevezetöpontot . Az új kazán konkrét gyártója még nincs kiválasztva , csak annyit tudok , hogy a kazán vagy turbós , vagy kondis lesz és maximum 12kW-os . Gondolom annak a részére is megfelelö lesz a légbevezetés a falon . Természetesen a kéménybe a merev béléscsö fog kerülni . Én is úgy gondoltam , hogy a levegö érkezési irányába szerelném a friss levegö részére a beszívócsonkot . Nagyon por nincs a levegöben , mert a kertes udvar felöl van a légbeszívó kialakítva , valamint a volt tüzelöraktárhelyiségen keresztül érkezik a kazánházba , ami durván légvonalban is 4 méter . Természetesen a kazán kiválasztásánál oda fogok figyelni , hogy megfelelö legyen , ezért is érdeklödöm , hogy mire figyeljek oda . :-)

Előzmény: Unicalfan (44556)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44558

Szia !

 

Mire gondolsz meghibásodás alatt ?  Ha letilt az elektronika akkor nincs esélye vészhelyzet kialakulásának .

Előzmény: Zs:) (44555)
peterch Creative Commons License 2022.03.29 0 0 44557

Szia !

 

Köszönöm szépen!

A  B33 lesz a befutó , ha lehet . Ebben az esetben a ventinek tudnia kellene a 10méteres egyenes függöleges kéményt és a két 90°-os könyököt ?

Előzmény: Apaxp (44554)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.29 -1 1 44556

Szia!

 

Először is jó lenne tudni,milyen kazánt szeretnél felrakni. Minden kazán(gyártó) más és más egyenértékű kéményhosszt szab meg a maximum  és (minimum) tekintetében.

A koncentrikus 80/125 -öt felejtsd el...beraksz egy két könyököt ellenörző idomot,végelemet,kondenz leválasztót és máris 20 méter felett vagy egyenértékű hossz tekintetében...

Szétválasztott 80/80 esetén kazángyártó függvényében olyan 20-50 métert tudnak egyenértékű hosszban.

 

A szétválasztott 80/ 80 működik...lehetőleg ,ha egyenes a kémény (nem húzott) akkor mindenképp merev falú csővel béleld,mert a flexi 80 as csőnek jóval nagyobb az ellenállása .Kb 1.5.-1.8  a szorzó....tehát 1 méter flexi -gyártótól függően kb 1.5-1.8 méternek felel meg.

A légbeszívásról: Nem tudom Szlovákiában mi a rendelet...járj utána. De M.O-n lehetséges az a variáció amit írtál,DE ehhez külön (kazán)helyiség kell,hermetikusan záródó ajtóval(sokszor tűzálló ajtóval) és megfelelő méretű légbeszívással a falon.

A kazángyártók sok esetben megadnak egy MINIMÁLIS légbeszívási hosszt,ami általában 20-50-80 -100 cm is lehet gyártmánytól függően...tehát ha a kazánhelyiségből szívod az égési levegőt akkor is fel kell rakni pl egy 50 cm es 80 as csövet a szívó csonkra.

 

A kazán szempontjából egyébként ez a fajta légbeszívás a lehető legjobb,mert a kazánház "por ülepítőként működik",ergó sokkal kevesebb trutyi jut be az égéstérbe.+ felmelegszik a levegő,így a kazán pl nem -5 fokos levegőt szív be...

Előzmény: peterch (44551)
Zs:) Creative Commons License 2022.03.28 0 0 44555

"Miért nem lehet a friss levegö a kazán feletti részböl megoldva"

És meghibásodás esetén hogyan lesz?

Előzmény: peterch (44553)
Apaxp Creative Commons License 2022.03.28 0 0 44554

Ha jól emlékszem, te Szlovákiában élsz így nem biztos hogy az itteni szabályok vannak ott is.

Ariston kazánom van, így annak a gépkönyvéből teszek be képet. Ebből már lehet kitalálni milyen égéstermék elvezetők lehetnek. A kéményhosszak is rajta lesznek, de ez szerintem csak ökölszabály, tehát a tervező mondja meg a tutit. Arra figyelj hogy egy könyök1-től 4m-ig tesz hozzá a kéményhosszhoz

Előzmény: peterch (44553)
peterch Creative Commons License 2022.03.28 0 0 44553

Szia !

 

Köszönöm a válaszod !

 

A szívóágat ha direktben a falonkívülre vezetem , akkor azt csak 3 darab 90°-os könyök és 6méter egyenescsö segítségével megoldható . Miért nem lehet a friss levegö a kazán feletti részböl megoldva , akkor nem kell számolni a csöhosszal ? Miért kell a falon kívülröl megoldani ? A 80/125-ösnél a kazán képes lenne a 10métert és a két 90°-os könyököt kezelni a ventilátorral ?

Bocsi a sok kérdésért !

Előzmény: Apaxp (44552)
Apaxp Creative Commons License 2022.03.28 0 0 44552

Kondis kazánhoz 3 féle méretű égéstermék elvezetés szokott lenni.

60/100, 80/125 ezek koncentrikus

80/80 szétválasztott

Te az utolsó megoldást szeretnéd. Azt nem tudod megoldani hogy a légbeszívó 80-as csövet falon kívülre vezesd?

Vagy a másik megoldás, hogy ha az alumínium gégecsövet ki tudnád szedni és utána lenne a kürtő minimum 125-ös, akkor a 80/ 125-ös koncentrikus is jó lenne, és így a beszívott levegő is kintről jönne

A 60/100 a könyök egyenleghossz+10m kémény miatt felejtős

A 80/125 határeset szerintem.

A 80/80-as bőven megfelelő. De ha lehet, azért próbáld meg a szívóágat is kivezetni az oldalfalra.

Előzmény: peterch (44551)
peterch Creative Commons License 2022.03.28 0 0 44551

Szia !

 

Egy kérdésem lenne , ha megengeded !  Természetesen mások is megírhatják a véleményüket , azt is megköszönöm !

 

Mint régebben írtam , a fiaméknál egy régi 25kW-os gázkazán müködik . A kérdésem az lenne , hogy jelenleg a gázkazán a pincében van és az új kazán is ott lenne . A kémény amibe az égésterméket elkellene vezetni , az jelenleg bélelt 120mm-es átméröjü alumínium flexibilis csövel . A kémény 10m magas . A kérdés , hogy elég lenne-e az alumínium csövet kicserélni megfelelö anyagú csöre és a friss levegöt pedig szívná a pincéböl ? Ott a levegöutánpótlás most is meg van oldva . Elképzelésem olyan , hogy a kazánból két 90°-os könyök után csatlakozna a 10méteres béléscsöhöz , a friss levegöt meg szívná a kazán feletti részen a pincéböl .

Lehetséges az ilyen megoldás ? Ilyen hosszal elbírnak a gázkazánok ?

Előzmény: Unicalfan (44550)
Unicalfan Creative Commons License 2022.03.28 0 0 44550

Az Immergas TT- je ami 1.9 Kw-ot tud az FŰTŐ kazán...neki kombi kell.

 

Ha jól emlékszem az illetőnek elég magas kéménye lesz. Az Unical lehet már alapból kieseik a kéményhossz miatt.

Előzmény: Törölt nick (44548)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.27 0 0 44549

(m2x50)  (lég-)m3x50

Előzmény: Törölt nick (44548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!