Na akkor mikor és hova? Az állatpark nem rossz, csak sok a ketrec... Majd egy mindig bemászik, a többi meg figyel és fotózza a küzdelmet. A közeli környéket már kezdem kicsit unni, de biztos van itt valaki, aki tud a közelben témában bővelkedő helyet.
Én olyan amatőr vagyok, mint egy ház...:) Egészen tavaly decemberig egy kis neve sincs géppel fotóztam, ami semmit nem tudott azon kívül, hogy belenéztél és lőtted amit láttál.....Az eredmény meg...Phh... Na Decemberben vettem a z2-t, és a szívem szakadt meg, amikor eladtam. Azért voltam kénytelen, mert drága hozzá a rendszervaku, a nélkül, meg munkához már kevés volt nekem. Szabadtéren, vagy jól megvilágított kis teremben, nagyon jó volt. Gyors, szép képek, egy álom kompakt gép annak akinek arra kell, hogy gyorsan, szép képeket készítsen. A 10x-es zoom, meg egy élmény volt.. Csak, hát egyre többet kellett olyan körülmények között készítenem képeket az újságnak, ahol már kevés volt. Így dönthettem, hogy vagy veszek hozzá egy vakut, vagy lecserélem egy olyanra, amihez nem kerül 50-60 ezerbe egy használható vaku...:( Végül elcseréltem egy Fuji s602z-re, úgy 1 hónapja. Az már sokkal jobb volt, még vaku nélkül is, de bármilyen alap vaku jó volt hozzá... Aztán meg, jó áron hozzájuthattam az Olympushoz, és így ismét adtam a gépet. Mondjuk ezt már nagyon rossz áron...:( De az oly-val meg vagyok elégedve, bár ha meggondolom, hogy a vakut most többért veszem, mint amennyiért az z2-höz vehettem volna, azért kicsit elszomorodok...
Örülök, hogy megalakult ez a klub. Úgy látom egymást ismerő profik vannak itt. Én mezei gyalogos vagyok csak a fotózásban, de szeretnék belépni. Hátha elleshetem, hogyan kell fényképezni. Bobby75 miért adtad el a Z2-esed?
A kézírásodból nem ismertelek fel,de agyaltam (nem szép látvány) az itt megjelent adatokon, keresztnév, géptipus, és rád gondoltam. Az idő kezd olyan lenni, hogy egy kerthelyiségben egy pohár izé mellett tapasztalatot cserélhetnénk.
Hehhh...:) A képeim 90%-a oldalra döl.. Nem vagyok még hozzászokva a súlyhoz.. Kompaktom volt eddig.. Mióta az Oly-t használom fáj a csuklóm, de nagyon...:( Csak megszokom 1x...
Nyaaa... Ezt teszem közkincsé, mert csak Sasváritól remélem, hogy nem perel be érte...:) Elég nehéz volt a mozgó lovat lövöldözni, és ez azért is tetszik, mert a paci belebámul a kamerába.. Nameg mert elég közel is voltam. Nem 10x-es zoom..:)
A tűzoltóautókkal kapcsolatben kérdezd 300eoss-t. Ő nagyon ott van a témában...:) Igaz Imikém?:)) Az indexen van néhány kép.. Nem a legjobbak, inkább olyanok, amik illenek a cikkhez.. Nem is tudom, ide mit rakjak ki... Lőttem 250-et, kb.
Ha elegen leszünk, csinálhatunk egy 4x100as fotós verseny váltót. 1. komponálás 2. fénymérés 3. fókuszálás 4. exponálás Egyéb versenyszám ötletekkel a NYOF sportbizottságánál lehet jelentkezni.
Hmmm.... Én is. Lehet ismerjuk egymást? Mert én csak ismerősöket láttam magam körül... Este Nekem is fent lesz a cikkem, meg a fotóimból néhány az indexkeleten. Nekem sem lett túl jó, bár van néhány nagyon jól elkapott.. Bár fotós ismerőseim biztosan fintorognának rajta. El kellene már hoznom a szűrőket a gépre, és akkor talán nem lenne olyan gáz a nagy napfény.. Na, mind1