Keresés

Részletes keresés

Lodronat Creative Commons License 2002.10.07 0 0 173
Éppen a Canon E-TTL vakurendszere miatt gondolkodom erősen a Sony 717 és a G3 között.

Lodronat

Előzmény: Lodronat (172)
Lodronat Creative Commons License 2002.10.07 0 0 172
Kb. egy hónapig használtam G2-vel a Metz 54MZ3-at, SCA adapterrel, most a nyáron.
Igen profi megoldás. Túl azon, hogy erős, a képek sosem égtek be a Canon E-TTL rendszer miatt, én igazából azért szerettem, mert zárt helyen általában mennyezetre villantottam és a kis villanóval szembe derítettem. Éppen ezt tekintem előnyének a Canon 420-al szemben, hogy az arcot deríti (a másodvillanóval), amikor a szórt fény a mennyezetről érkezik, így aztán ha közel van a téma, akkor sem lesz árnyékos az arc.
Tehát egy vakuval több funkció is elérhető, ehhez a Canon 420-asból 2 db kell. Egyébként a 420-as is profi megoldás!
A mennyezetre vetített fény esetén és másodvillanót használva kb 6-8 m hatótávolságot értem el, 2-2,8 közötti blende és 3-4 m magas beltér esetén.
Direkt villantással 20m-t is el lehet érni.

Lodronat

Előzmény: F707 (171)
F707 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 171

" A Pálvölgyiben az egyik készséges eladó kb. húsz percig próbálkozott, hogy a G2-vel életre keltsen egy Netz vakut, de végül feladta. Azóta sem tudom, hogy nemCanon vakut tudnánk-e használni? Úgyhogy nekem maradt a 420EX (csak az árát tudnám feledni...) "

Gondolom Metz-re gondoltál. Természetesen működik, de kell hozzá egy adapter. Sajnos Pálvölgyiéket minősíti, hogyha ezt nem tudták.

Szerintem nagyon jók a Metz vakuk. Megéri beruházni rá. Pláne ha több géppel is szeretnéd használni. A vaku megvétele után szinte bármelyik géppel tud működni, ha megveszed hozzá a megfelelő adaptert. Így ha gépet cserélsz, vagy analóggal/másik digittel is szeretnéd használni, akkor egy "kis" beruházással ezt megteheted.

Bővebbet info:

http://www.metz.de/1_metz_2000/m_pages_english/main_index_e.php3?link=4&sub=1&linkname=mecablitz

Itt az SCA-Adapter menü alatt megadhatod a géped/gépeid tipusát, a kiszemelt vakut és megmondja hogy melyik adapter kell hozzá.

Itt pedig egy táblázat csak a digitgépekről/vakukról:

http://www.metz.de/1_metz_2000/m_pages_english/4_mecablitz/mecablitz_digital_tabelle_content.html

Előzmény: Soká (161)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 170
Nem mertem vakuzni, illetve "nappal szemben" nem is láttam túl sok értelmét. Amúgy kicsi is lett volna a vakum, mert 3-4 m kívül volt a tárgy. Imádom a világos, vidám képeket, amiben jó sok szín van.
Előzmény: _core (169)
_core Creative Commons License 2002.10.07 0 0 169
"olyan búskomorak a sötétség miatt?"
Nagyon borus volt az ido sajnos.

"Nálam is több képnél az volt a probléma, hogy nagyon sötét lett az emberek arca, de nem tudtam megkérni őket: figyú, meg fordulnál a nap felé?"

Ilyen esetben nyugodtan vakuzhatsz egy kicsit.

Előzmény: xgab76 (167)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 168
Na, fölkerült még egy pár kép. Próbálok majd még pakolgatni.
Előzmény: Soká (163)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 167
Jók a képek. Ezzel választ is attál arra a kérdésre, hogy lehet-e rally-t fényképezni G2-vel! :) Kérdésem az lenne, hogy lehet-e valamit tenni a képekkel: nekem olyan búskomorak a sötétség miatt? Nálam is több képnél az volt a probléma, hogy nagyon sötét lett az emberek arca, de nem tudtam megkérni őket: figyú, meg fordulnál a nap felé?!
Előzmény: _core (164)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 166
Amúgy milyen képet rakjon ki az ember? Már méretre értem. Ha kicsit rakok, akkor nem lehet látni, a nagy meg egy óra mire felkúszik. :( A hétvégén újabb képek készültek, de még nem tanulmányoztam át, hogy mit merjek kirakni. :) Párom lekapta az M7-esen az égő reklámtáblát, csak otthon tudtam meg, hogy egy kisgyerek bennégett. :(
Előzmény: Soká (163)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 165
Nem mertem többet felrakni, mert nagyon gyatrák lettek. A Kis Manyi azért lett félbevágva, mert mögötte egy meglehetősen csúnya építés volt, azt meg nem volt kedvem belerakni. Könyv nem lesz belőle. Olyan képek ezek, amiket 3 napos géptulajdonosoként elkövettem. Életem első képei és gépe. Nem tanultam a fényképezést, most akarok elmerülni a tudományban. Ezért is kellenek az ötletek, meg a tapasztalatok. Úgy lássam meg a lehetőséget, hogy a lehető legtöbbet hozok ki belőle.
A makróhoz nem volt túl jó a fényviszony, egy relatív világos szobában próbálkoztam a kattogtatással. Gondoltam legyen valami a lencse előtt. :)
A beállításokról:
Kis Manyi:
File: - Nemzeti 003.jpg
Make - Canon
Model - Canon PowerShot G2
Orientation - 1 (top left)
XResolution - 180
YResolution - 180
ResolutionUnit - 2 (inch)
DateTime - 2002:09:29 15:34:23
YCbCrPositioning - 1 (center of pixel array)
ExifOffset - 196
ExposureTime - 1/100 seconds
FNumber - 8.0000
ExifVersion - 220
DateTimeOriginal - 2002:09:29 15:34:23
DateTimeDigitized - 2002:09:29 15:34:23
ComponentsConfiguration - 1 2 3 (YCbCr)
CompressedBitsPerPixel - 3 (average)
ShutterSpeedValue - 1/125 seconds
ApertureValue - F 8.00
ExposureBiasValue - 0.0000
MaxApertureValue - F 2.00
MeteringMode - 2 (center weighted average)
Flash - 16
FocalLength - 12.5000 mm
UserComment - ASCII
FlashPixVersion - 100
ColorSpace - 1 (sRGB)
ExifImageWidth - 1704
ExifImageHeight - 2272
InteroperabilityOffset - 1416
FocalPlaneXResolution - 8114.2857
FocalPlaneYResolution - 8114.2857
FocalPlaneResolutionUnit - 2
SensingMethod - 2 (other)
FileSource - 3 (digital still camera)

Maker Note (Vendor): -
Macro mode - Normal
Self timer - Off
Quality - Fine
Flash mode - Off
Sequence mode - Single or Timer
Focus mode - Single
Image size - Large
Easy shooting mode - Manual
Digital zoom - None
Contrast - Normal
Saturation - Normal
Sharpness - Normal
Metering mode - Center weighted
Focus type - Auto
AF point selected - Center
Exposure mode - Tv-priority
White Balance - Cloudy
Image Type - IMG:PowerShot G2 JPEG
Firmware Version - Firmware Version 1.10
Image Number - 1030320
Owner Name - xgab

Előzmény: Soká (163)
_core Creative Commons License 2002.10.07 0 0 164
Tegnap Nyársapátin voltam motocross versenyen lottem par kepet ha valakit erdekel akkor klikk IDE
Soká Creative Commons License 2002.10.06 0 0 163
Csak fog menni:-)
index és index

xgab76

Talán fura amit mondok, de két kép alapján nehéz véleményt formálni. Nézempéldául Kiss Manyi szobrát és így önmagában nem tudom eldönteni, hogy ez a képkivágás egy vagány megoldás-e vagy némi ügyetlenség? Mindkettő lehet. Mert amikor valakit elvágnak féllábszárnál úgy, hogy a feje felett még jócskán marad hely, az ügyetlen komponálásnak tűnhet, de ha azt mondod, hogy
ez egy könyv borítója lesz, és a szobor feje felett lesz a könyv címe, akkor jó és merész megoldás. Én kicsit sötétebb tónust is el tudnék képzelni, és csodálkozom is, hogy nem így van, mert sokkal könnyebb lett volna alulexponálni ezt a képet a világos háttér okán. Milyen üzemmódban kattintottál? Az egyébként tetszik, hogy a felhő valamelyest követi a szobor sziluettjét.

A makró fotó már kevésbé kétértelmű számomra. Nem nagyon értem, hogy ez miért nem állókép, vagy miért van annyi üres tér a figura előtt, stb. A
fehéregyensúlyt sem érzem meggyőzőnek, bár ezt nehéz megmondani így.
A nicked elhelyezése egyszerű és finom, tetszik.

Na, ilyen könnyű kíbicnek lenni:-))

Előzmény: xgab76 (159)
Soká Creative Commons License 2002.10.06 0 0 162
Ja, a varázsszavak, ha kéri:
b> index index
Előzmény: Soká (161)
Soká Creative Commons License 2002.10.06 0 0 161
Halihó!

Lodronat

A Pálvölgyiben az egyik készséges eladó kb. húsz percig próbálkozott, hogy a G2-vel életre keltsen egy Netz vakut, de végül feladta. Azóta sem tudom, hogy nemCanon vakut tudnánk-e használni? Úgyhogy nekem maradt a 420EX (csak az árát tudnám feledni...)
Igazán alapos véleménnyel nem szolgálhatok, mert -a képalkotás szempontjából-ha van valami amit utálok, akkor az a vaku, szóval elfogult vagyok. Ezzel együtt persze rendesen működik a ketyere. Lényeg az, hogy forgatható legyen a vaku és ne csak direkt fényforrásként működjön, mert az nagyon szörnyű tud lenni, még így is, hogy viszonylag távol van a lencsétől. Felraktam a tárra néhány vakus képet okulás gyanánt. Remélem sikerült.

bertocorleone

Ezt a Soligor tubust a Canonhoz gyártották, és ugyanzt tudja mint az opcionális LA-DC58? És mennyibe kerül? Előtétlencsékhez is jó, vagy csak szűrőkhöz? Szívesen látnék tesztképet ugyanarról polárszűrővel és anélkül!

tomo99

Ha a Canon Hungáriától veszed a gépet, jár hozzá magyar doksi. Szerintem elég korrekt.

Előzmény: Lodronat (152)
bertocorleone Creative Commons License 2002.10.04 0 0 160
Mármint micsoda?
A konverter vagy az UV szűrő?

Egyébként hülyeséget írkáltam. Nem HAMA, hanem Soligor.

Előzmény: xgab76 (158)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 159
Első bátortlana próbálkazásaim kritikára. Vélemények? Mitől lehetne jobb? Stb...
http://kep.tar.hu/xgab76/index.phtml?aid=27535505

Kellemes hétvégét!

xgab76 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 158
A' meg mire jó?
Előzmény: bertocorleone (157)
bertocorleone Creative Commons License 2002.10.04 0 0 157
Ciao e' tutti

Most vettem konverter-tubust, meg UV filtert.
HAMA gyártmány mindkettő, még nem próbáltam rá a gépre, majd este, he hazaérek....
Ha érdekel valakit......

Arrivederci

bertocorleone Creative Commons License 2002.10.04 0 0 156
Ciao!

A kollegám használ Metz vakut az analóg EOS-ához. Mivel én is be akarok ruházni egy külső villanóba, ezért kipróbáltuk a G2-vel és láss csodát nem működött! Nem, hogy a TTL funkciókat nem tudtuk kihasználni, de el sem villantotta a vakut a G2-m.

A Metz azt írta a problémára, hogy a régebbi vakuinál előfordulhat ilyen jellegű probléma, de az újaknál nem.....

Tanulság: Próba nélkül nem szabad megvenni!!!

Arrivo. Várom a tapasztalataid vaku ügyben.

Előzmény: Lodronat (152)
bertocorleone Creative Commons License 2002.10.04 0 0 155
Ciao!

Elég nehéz feladat!

A fő probléma inkább a következő:
-A G2 max zársebessége 1/1000 sec.
-ISO 100 érzékenység felett nagyon zavaró a zajosodás.

Ezeket összevetve, ha ügyes vagy és szikrázó napsütésben fotózod a ralliet, akkor sikerülhet, de mostanában nehéz dolog szikrázó napsütést kifogni. (legalább is Pécsett :o))

Arrivo.

Előzmény: Effenberg István (153)
xgab76 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 154
Az attól függ! :)
Ha ügyes vagy, akkor befókuszálsz előre, meg minden ilyesmit beállítasz, és már mehet is a kép. Ilyenkor - szvsz- elég hamar elkészül a kép. Persze én még csak most tanulgatom a képet. Ja, amikor voltam egy boltban nézegetni, akkor ilyen szempontból dícsérte az eladó más gépekkel szemben. Nincs lehetőséged kipróbálni? Kiváncsi lennék, hogy más gépekkel összehasonlítva hova pozícionálható a sebessége...
Előzmény: Effenberg István (153)
Effenberg István Creative Commons License 2002.10.04 0 0 153
Amatőrként kérdezem, sport témájú képek készítésekor mennyi idő alatt készül el egy kép? A G2 nem vár ki másodpercekig? pl: rallyautók fotózása
DANEK: Effe
Lodronat Creative Commons License 2002.10.04 0 0 152
Ha használ valaki G2-höz külső Canon 420EX-es vagy Metz 54MZ3-as vakut, akkor kérdezném, hogy mik a tapasztalatok ?

Köszi
Lodronat

xgab76 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 151
Én a CSS-nél vettem a gépet, ott egy CD-n pdf-ben adták hozzá a magyar doksit. Ha kell oda tudom adni, de nagyon gyatra (sajnos). Nekem az angol nyelvű jött be, tekintettel a gyatra német tudásomra. Most nincs nálam, de megpróbálom nem elfelejteni behozni hétfőn...
Előzmény: Tomo99 (150)
Tomo99 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 150
Nem tudom létezik-e Canon G2-es magyar nyelvű kézikönyv és ennek pdf.-es változata? Tud valaki segíteni ez ügyben? A neten kerestem, de még ezzel kapcsolatos infót sem találtam.
xgab76 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 149
Kösz. Megpróbálom felkutatni. A hétvégén megpróbálkozok egy kis önképzéssel a Balatonnál. Remélem sikerül. Addig is lehet, hogy valahova megpróbálok kirakni egy pár képet, hogy valaki súghasson nekem: mitől lehetne jobb a kép.

Üdv: Gab

Előzmény: Devereaux (148)
Devereaux Creative Commons License 2002.09.30 0 0 148
Na szia;

Má mér' lennél láma, senki sem tanulta ezt az édesanyja hasában. Kérdésedre válaszolva: nagyon sok jó és legalább annyi kevésbé jó könyv létezik. Én kezdésnek két nagyon egyszerűen beszerezhetőt (én a Média Markt-ban láttam) tudok ajánlani neked:

1. Richard Keating - Enczi Zoltán: Fotózásról utazóknak, nyaralóknak...
2. A másodiknak egy egész csapat a szerzője, magyarok és külföldiek - Rainbow Slide kiadó: A természetfotózásról

Mindkettő elég az alapokhoz.

Üdv. Devereaux

Előzmény: xgab76 (146)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 147
Köszi. Ahogy nézem ott is hasonló árak vannak. Persze biztos a márkának is függvénye az ár. Majd kipróbálom helyben. Szerinted a tesztnél formázzam a kártyát?
Előzmény: gyattila (145)
xgab76 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 146
Innen is látszik, hogy mennyire láma vagyok a fotózáshoz. :) Mondjuk annyira könnyű használni, hogy 2 nap fényképezgetés után, már szinte használhatóak is a képeim. A segítséget köszi. Kérdés: honnan tanultatok ilyen okosságokat? Kellene vennem szereznem valami fotós okosságokat tartalmazó tankönyvet...
Előzmény: Devereaux (144)
gyattila Creative Commons License 2002.09.30 0 0 145
Nézd meg a depo.hu-n a CF kártya kínálatot. Azt hozzá kell tenni, hogy az ilyen olcsóbb kártyák Noname kártyák. Javaslat: akármilyen kártyát is vegyél, vidd magaddal a gépet és próbáld bele. Formázd le, és csinálj egy néhány képet ott a helyszínen. Ha ott megfelelően működik, akkor szvsz gond nem lehet a későbbiekben sem.
Előzmény: xgab76 (143)
Devereaux Creative Commons License 2002.09.30 0 0 144
Hi;

"Gondolom TV vagy AV módban (nem tudom, melyiknél lehet a blendét állítani) kellene a blendét minél jobban kinyitni."

1. TV, azaz "time value" vagy másnéven rekeszautomatika üzemmódban a gép állítja a rekeszt, tehát ezt nyugodtan felejtsd el makrónál.
2. Ahhoz, hogy a tárgy első része, közepe és hátsó része is éles legyen, másképpen fogalmazva nagy legyen a kép mélységélessége nem kinyitni, hanem szűkíteni kell a rekeszt. Tudod? Nagy blende érték=szűk rekesz és fordítva.

Ahogy rati írta, AV mód, azaz időautomatika és a lehető legnagyobb blende-érték, azaz legszűkebb rekesz. Ennek a meghosszabodott záridő fog határt szabni de ha van állványod, akkor ez nem olyan nagy gond.

Előzmény: xgab76 (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!