Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.21 0 0 867

Hát, ugye ő a tuhu-n beleírta valamelyik út név mezőjébe, hogy bevágás, és az nem jelent meg az osm-en... :)

Előzmény: _ZE (865)
_ZE Creative Commons License 2020.06.21 0 0 866

Viszont ahogy látod, a nagyon kevés aktív erretévedő fórumozó közül mások még ennyi figyelemre sem méltatták a problémafelvetésedet...

Előzmény: alnibell (863)
_ZE Creative Commons License 2020.06.21 0 0 865

Akkor várhatjuk az ellenpéldát olyan szakaszokról, amik fel vannak cimkézve, és nem jól jelennek meg a kimeneten. Bár gondolom, erre várhatunk... :-D

Előzmény: annyi baj legyen (864)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.21 0 0 864

Szóval összegezzük:
#849-ben azt állítod, hogy egyik digitális térképen sem jelenik meg a töltés, bevágás
#851-ben azt állítottad, hogy a digitális térkép adatbázisában sem szerepl az adat, nemcsak a kimenetről hiányzik

Én a #852-ben azt állítottam, hogy megjelennek ezek az adatok a digitális térképeken, a #854-ben meg is mutattam az adathalmazt.

Erre a #857-ben megint ott tartasz, hogy nem jelennek meg az adatok, ez azt bizonyítja, hogy nem vetted a fáradtságot utánanézni.





a #849-ben azt írod:
"végre lépni kellene, hogy meg is valósuljanak!"
majd a #863-ban:
"Tőletek nem is vártam segítséget."

Akkor kitől vártál?
Miből gondolod, hogy bármely tuhu fejlesztő* ezt a fórumot fogja olvasni, és miután a tuhun már elolvasta a fórumban, az ötleteknél, az emalekben leírt dolgaidat, idetéved, és a fejéhez kap, és nekiáll programozni?

*igen, tudom, hogy némiképpen vicces a bármely kifejezés használata tekintve a tuhu fejlesztők számosságát, de nem volt ez mindig így, és talán nem is lesz.

Előzmény: alnibell (863)
alnibell Creative Commons License 2020.06.21 0 0 863

Tőletek nem is vártam segítséget.

Előzmény: annyi baj legyen (858)
alnibell Creative Commons License 2020.06.21 0 0 862

Eddig se nagyon kellett vadászgatni a települések és részeik jogállását meghatározandó. A KSH-nál elérhetőek voltak az adatok. Már 2013-ban leírtam a javaslatom, hogy miként lehet átültetni a TuHu rendszerrébe, s ez nagyrészt meg is valósult. S még a köznyelvben használt telpülésrész nevek is megjelentek.  (Lásd Győr és Csepel.)

Előzmény: olahtamas (859)
pozo Creative Commons License 2020.06.21 0 0 861

Remek:) A kérdés, hogy  a turistautak megjeleníthetőek lesznek a térképen?

Előzmény: olahtamas (859)
_ZE Creative Commons License 2020.06.21 0 0 860

"a kartográfia szabályainak megfelelően nem láthatók a jelenleg elérhető digitális térképeken" kérlek, mutass példát rá, a kimenet megnevezésével/linkkel. Köszi.

"Azt viszont tudom, hogy az általam alább felvetetteknek mi a megoldása TuHu környezetben." - Erre két megoldás van. Vagy a TuHu-s fejlesztőkkel megállapodsz, és meggyőzöd őket arról, hogy valóban szakmailag és minden szempontból jó a megoldásod, és implementálják az általad javasoltakat, vagy -ahogy más is írta- kvázi forkolod a TuHu-t, (DB-vel, szerkesztőprogrammal, kimenetgenerálással együtt) és belefejleszted saját magad. Tercia non datur, más nem fogja megcsinálni helyetted/nem fog odaállni a tuhusok elé, az ötleteddel.

Előzmény: alnibell (857)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.21 0 1 859

Végre nem kell majd vadászgatni az egyes települések hivatalos álláspont szerinti állapotát:

http://lechnerkozpont.hu/cikk/hianypotlo-terkepi-szolgaltatast-indit-ev-vegetol-a-lechner

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.21 0 1 858

"hanem azt, hogy a kartográfia szabályainak megfelelően nem láthatók a jelenleg elérhető digitális térképeken"

 

De láthatóak.
Az általam említett garmin kimeneten is, de például alapértelmezetten látszik az openstreetmap-carto stílusán is.

"Azt viszont tudom, hogy az általam alább felvetetteknek mi a megoldása TuHu környezetben"

 

Remek, hát akkor oldd meg, miért kellünk hozzá mi?

Előzmény: alnibell (857)
alnibell Creative Commons License 2020.06.20 0 0 857

Mindketten tudjátok, hogy nem azt jeleztem, hogy nincsenek töltésen, bevágásban utak, hanem azt, hogy a kartográfia szabályainak megfelelően nem láthatók a jelenleg elérhető digitális térképeken. (A környéken csak egy letörést jelző  ábrázolást találtam. Ez igen szporadikus, nem jellemző.) A POI-k aktuális állapotára egyáltalan nincs utalás.

 

A többi érdektelen, csupán a korábbiak folytatása a már megszokott módon. 

Valóban nem fogok ténykedni OSM környezetben. Azt már korábban jeleztem, hogy miért. Nem ismétlem meg.

Azt viszont tudom, hogy az általam alább felvetetteknek mi a megoldása TuHu környezetben. Az egyikét már többször le is írtam.

A tanácsokat meg mellőzöm. Sugárzik belőlük a "jóindulat".

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.20 0 0 856

Mivel az itteni topiklakók közül senki nem jogosult a tuhu eszközein változtatni, így a következő lehetőségei maradtak alnibellnek:
Letölti(/megvásárolja) a Mapedit forráskódját, és elvégzi a szükséges változtatásokat.
Forkolja a tuhu adatbázisát, felkészíti az új vonaltipusokra.
Berajzolja a kívánt vonalakat.
Időről időre átveszi a friss adatokat a tuhuról, persze, itt már muszáj valami verziókezelőt alkalmazni, hogy az általa rajzoltak is megmaradjanak, de a többi friss rajzolás is átjöjjön.
Elkészíti a kimenetet, és közzéteszi, így lesz egy tuhu alapokon nyugvó, de annál többet nyújtó térképe. Ennek hatására biztos mások is kedvet éreznek majd, hogy segítsenek neki, és lesznek rajzolótársai.

Előzmény: _ZE (855)
_ZE Creative Commons License 2020.06.20 0 0 855

Ott a pont, csak két probléma van vele: TuHu-n ha minden igaz, nincs lehetősége szerkeszteni, az OSM-et meg zsigerből utálja, úgyhogy ott dafke nem fog szerkeszteni :-D A többi stimmel .

Előzmény: annyi baj legyen (850)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.20 0 1 854

Bosszantó, ha az embernek pont azok az adatok hiányoznak a térképéről, amikre szükség lenne. 
Két megoldás is van: vagy berajzolod, vagy megkérsz valakit, hogy berajzolja.

Az OSM adatbázisában egyébként 13590 kilométernyi a  töltésen futó út:
http://overpass-turbo.eu/s/Vin

Ehhez még hozzájönnek természetesen az út nélküli töltések.

 

A bevágás jelölése már jóval kevesebb, 415 db vonalnál van jelezve 19 kilométer hosszan
http://overpass-turbo.eu/s/Vik


Éles letörésből is akad, 163 kilométernyi.
http://overpass-turbo.eu/s/Vio

 

 

A "survey:date" használatával , illetve a módosításcsomag dátumával beazonosítható a felmérés dátuma, az életciklus előtagokkal pedig jól lehet egy POI előéletét is jelölni:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lifecycle_prefix

 

 

Szóval az az állításod, "nem látható egyik digitális térképen sem, hogy

- hol vezet az adott út töltésen, bevágásban, hol van fölötte vagy mellette éles letörés;

- aktuális-e még egy-egy térképen szereplő POI állapota?", nem igaz.

 

 

Előzmény: alnibell (853)
alnibell Creative Commons License 2020.06.20 0 0 853

Elhiszem, hogy úgy van, ahogy az alább írtad.

Ugyanakkor ez csak mintegy negyede a két részletkérdés megoldásának. Továbbá az OSM adatbázisában  is szerepelnie kell a vonatkozó alapadatnak ahhoz, hogy az a kívánt módon a kimeneten megjelenjen. Azt meg látom, hogy azokon a helyeken, ahol én szöveggel jelöltem a terepjellegzetességet, ott nincs jelölve a bevágás.

Előzmény: annyi baj legyen (852)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.20 0 0 852

Nincs mit átgondolnom, az általam használt rajzolóprogram (josm), az általam használt kimenetkészítő program (mkgmap), és az általam használt adatbázis (osm) mind ismeri és használja a töltést és a bevágást is, és jópár helyen jelölve van az országban. 

Előzmény: alnibell (851)
alnibell Creative Commons License 2020.06.20 0 0 851

Nem ártott volna átgondolni az alábbiakat!

Ahhoz, hogy valami megjelenjen egy bárki által generált térképen, előbb valami módon "tudatni" kell az éppen alkalmazott térképgeneráló szoftverrel, hogy az adott helyeken valamit ki kell(ene) rajzolnia. Ha ez a valami nincs az adatbázisban, nem is fog megjelenni sehol.

Előzmény: annyi baj legyen (850)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.20 0 0 850

A turistautak.hu és az openstreetmap adatai is elérhetőek odbl licensz alatt, így semmi akadálya nincsen, hogy olyan kimenetet készíts amin a kiválasztott adatok a neked kedves formában jelenjenek meg.

Előzmény: alnibell (849)
alnibell Creative Commons License 2020.06.20 0 0 849

Ez talán nem lesz a moderálás tárgya ...

Ismét elmúlt jó néhány hónap, és még mindig nem látható egyik digitális térképen sem, hogy

- hol vezet az adott út töltésen, bevágásban, hol van fölötte vagy mellette éles letörés;

- aktuális-e még egy-egy térképen szereplő POI állapota?

 

Mindkettőre volna, illetve az utóbbira van megoldás, csak végre lépni kellene, hogy meg is valósuljanak!

olahtamas Creative Commons License 2020.06.01 0 0 848

Használható az útvonal, bár néhol oda kell figyelni, ahol már kezdi a természet visszavenni a területeit nehéz észrevenni a megbújó jelzéseket.

A jelzések állapota az amúgy jó, néhol egész jó kilátások is vannak.

A "karancs" valóban beugratós volt, de nem szándékosan, hanem én pongyolaságból csak a térkép nevének az első elemét idéztem.

 

Szóval a nekem meglevő Cartographia "Karancs-Medves és a Heves-Borsodi dombság turistatérkép" által mutatott területen jártunk :)

Előzmény: Törölt nick (847)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 847

Felmérted, használható az útvonal? Már nem is emlékszem milyen a jelzettsége, csak arra hogy Szalajkaháztól egy tábla mutatta hogy létezik a jelzés.

Előzmény: olahtamas (846)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.01 0 0 846

Természetesen a harangot is megkongattam :)

Előzmény: Törölt nick (845)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 845

Ja, ez az, persze, ezt ismerem! Az zavart meg hogy ez azért már távolabb esik a Karancstól. Oda-vissza túra volt? Váraszón megnéztétek a kis templomot? Ngoro-boron-tó? :-))

 

https://www.turistamagazin.hu/blog-bejegyzes-1/legendak-festoi-tavak-es-pazar-panoramak-a-vajdavar-videken

 

itt szedtem egy láda gesztenyét. Háttérben a Mátra.

Előzmény: olahtamas (844)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.01 0 0 844
Előzmény: Törölt nick (842)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.01 0 0 843

Pedig még te szóltál, hogy a Szalajkaháztól indul :)

Előzmény: Törölt nick (842)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 842

Most megfogtál. :-)

Hol van a Karancson kék +?

Előzmény: olahtamas (840)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.01 0 0 841

Előfordulhat a csempekiszolgáló netszolgáltatójánál, vagy a te netszolgáltatódnál kiesik egy hálózati csomópont, és abba az irányba torlódnak a kérések, így egyes csempék időtúllépés miatt nem töltődnek le, míg másnál hasít az egész.
Nekem volt olyan, hogy a tárhelyemen futtatott script a vps-emnek nem tudott adatot küldeni, és onnan fogadni, közben mindkét szerver bármi mással tudott kapcsolódni. Két napon keresztül bújtam a tcpdump eredményeket, míg meg tudtam értetni a supporttal, hogy az ő tűzfaluk blokkol egy egész ip tartományt. Mondjuk, aztán meguntam, és átalakítottam az egész logikáját, onnan kezdve azzal nem volt több gondom.

Előzmény: pozo (839)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.01 0 0 840

Reggel még nekem is akadozott, de elmentünk a Karancsba kék keresztezni :)

Előzmény: Törölt nick (838)
pozo Creative Commons License 2020.06.01 0 0 839

Minő véletlen, újból megfelelően működik az OSM:)

Az internet sebességem nem változott.

Előzmény: _ZE (837)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 838

Nekem is pontosan ugyanez a tapasztalatom, szóval már ketten vagyunk.

Előzmény: pozo (836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!