Keresés

Részletes keresés

moli40 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 449
Köszi, Springmill!

Sajnos még így sem teljesen értem, mivel ha közös a gázmérő, akkor hogy állapítható meg, hogy én egyedileg a saját lakásomban mennyit fogyasztottam...
pl. nem voltam otthon két hétig és le volt kapcsolva a fűtés...akkor mi alapján osztanak -szoroznak? lakás légköbméter? nem is beszélve arról, hogy hallom, hogy valakinek jár a házban gázártámogatás, azt hogy vehetné így igénybe, ha nem egyedileg megy a dolog? köszi, ha tájékoztatsz, lehet, hogy zöldfülű vagyok, de ilyennel még nem találkoztam sehol, hogy közös költséghez lenne hozzácsapva, közös gázmérőről...
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 448
Ne keresd, a közös képviselő vagy a Tétényi P. Dev. majd ráírja. (Attól függően kinek adod oda.) A közös képviselővel elvileg lerendezhetitek majd a lakógyűlésen az egészet, vagy a Motásoknak meg be lehet adni a mintalakásba, Varga Csaba pár nap alatt aláírja :)

Amúgy az adat a közös képviselőnél is lévő kiviteli terveken van, aki kérésre megmutatja vagy másolatot ad. De emiatt nem kell másoltatni :)
Előzmény: Iza104 (446)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 447
Igen megjött. Nálunk nincs.
Előzmény: 901 (445)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 446
Mi az, hogy a lakás tervrajzi száma? Hol keressem?
Előzmény: springmill (442)
901 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 445
Ti megkaptátok a Mota levelét (a javított és kiegészített használati és karbantartási útmutatót). Nálatok van lakásthermosztát???
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 444
Nekem is pont ez volt a UPC-vel, mivel év végén jár csak le a hűségnyilatkozatom. Leszámítva, hogy a UPC nem a legolcsóbb, panaszom nincs rájuk. Net is és TV is jó és stabil.
Előzmény: mösz79 (440)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 443
Szia!

Gázórák? Tudtommal csak egy van, az is közös. Az elhasznált hőmennyiség után fogunk fizetni, összege a közös költségbe lesz beépítve. Hogy miként, azt majd 29-én kifundáljuk :) Gyere el!
Előzmény: moli40 (441)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 442
Csíki Jolán (B földszint 3.) vállalta, hogy segít a vízórák átíratásában azoknak, akik igénylik. Napközben általában otthon van, van nála űrlap, tud adni, meg el tudja mondani, hogyan kell kitölteni. Csengess be hozzá :)

A nyomtatvány kitöltésekor jó tudni:
- a III, IV és VII. pontokat NEM kell kitölteni
- szerződéskötés jogcíme: kizárólagos tulajdonos.
- ne felejtsük el mindkét órát (hideg és meleg) beírni (átadás-átvétel melléklete állással)
- Aláírás: az "elkülönített vízhasználónál" kell aláírni,
- a Közös Képviselő vagy a Tétényi Project Kft. a "hidegvíz-oldali bekötés fogyasztójánál" írja alá. (Elvileg mindketten aláírhatják.)
- a lap tetejére rá kell írni a lakás tervrajzi számát (valahova olvashatóan, hogy “Tervrajz: XXXXXX”, rubrikája nincs...). Ezt majd a KK vagy a TP ráírja. (remélhetőleg...)

A villanyt így is lehet, idézem a Motások levelét:
"A Villanyóra átírása jóval egyszerűbb a vízórákénál. Telefonon a 40/38-38-38-as telefonszámon (megadott menüpontok segítségével) vagy az ELMŰ Nyrt. ügyfélszolgálatainál személyesen lehet a bejelentést megtenni (a szükséges adatokat úgy, mint személyi adatok, cím, óra száma és állása, stb bediktálni). Ezt követően az ELMŰ Nyrt. szerződést, illetve a további teendőkről tájékoztatót küld Önöknek."

Mi telefonáltunk, az talán gyorsabb mint az on-line verzió.
Előzmény: mösz79 (438)
moli40 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 441
Sziasztok,

és a gázórák átírásáról tudtokvalamit? merthogy már elindult a fűtés...

köszönöm!!!
mösz79 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 440

Én UPC-s lettem, az előző lakásomban is az volt, és nem lemondtam hanem költöztetem. Telefonon intéztem a bekötést, 2 napon belül ki is jöttek, meg is csinálták. Elég rugalmasak voltak, előtte fél órával felhívtak , hogy mikor jönnének pontosan így nem kellett otthon ülni. Az adás egész elfogadható minőségű :)

Jah és 3 perc alatt megvolt a bekötés - csak elosztószekrényben bekötötték az én lakásomat, utánna egy gyors ellenörzés, tényleg van -e adás és kész is volt.

Előzmény: Iza104 (437)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 439
Én most kezdtem hozzá. A villanyóra az egyszerűbb. Felmész az elmü honlapjára, kitöltöd oline az ívet, aztán majd jelentkeznek és jönnek plombálni.
elmü fogyasztóváltozás

A vízművek bonyolultabb, ott ki kell nyomtatni egy kérdőívet, amit ki kell tölteni, aláíratni a közös képviselővel, és utána bevinni hozzájuk. Beszéltem a közös képviselővel, aszonta, hogy hétfőn a közgyűlésen alá tudja írni az ívemet. Ha te is elhozod, biztos a tiedet is aláírja.
vízművek szerz
Előzmény: mösz79 (438)
mösz79 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 438

Elég kellemetlen volt reggel jég hideg vizzel zuhanyozni..

A fűtést ugyanazok a kazánok látják el (merthogy 3 van) mint a melegvíz készítését. Valószínű egy szivattyú vagy a vezérlése adta meg magát.

Valaki intézte már a villany és vízórák átírását? Mert aki már esetleg túl van rajta leírhatná a menetét és hogy mi kellett hozzá.

Előzmény: kiszmatka (435)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 437
Lassan rendelnék valami TV adást a lakásomba. Ki melyik szolgáltatóhoz szerződött, és mik a tapasztalatok? (Adás minősége, bekötési határidő, stb.)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 436
A fűtés 22.00 után leállt, melegvíz pedig valóban nincs, a gondnoknak jelezve lett, holnap reggel intézkedik.
Előzmény: kiszmatka (435)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.23 0 0 435
A fűtés most megy, melegvíz meg nincs. Talán külön kazánról mennek? Ki érti ezt?
t tommy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 434
ha tőlem kérdezted: mi a B-ben fogunk egyszer csak lakni (ha lesz végre érvényes lakhatási engedélyünk) ,de mikor utoljára ott jártam még volt igaz nem égette volna le a hátam tusoláskor! :-D
Előzmény: 901 (433)
901 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 433
Nálatok van melegvíz? Mert sajnos nekünk nincsen (A ház)
t tommy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 432
a még eladatlan lakásokban előfordulhat hogy a lefolyókból elpárolog a víz , de az is lehet hogy nem is volt bennük és azért van szaguk , ahogy még nálunk sem úgy az eladatlan lakásokban sincs felszerelve a WC csésze és akkor , ha nem tömik be a lefolyót elég kellemetlen szaga van! a majdani lakásban is én tömtem be a konyhánál a fali kiállást.
Előzmény: springmill (431)
springmill Creative Commons License 2008.09.23 0 0 431
Nem vagyok szakértő, de furcsállanám, ha az elpárolgott (elvileg szagtalan) víz miatt lenne szag ott, ahol még nem is került büdös dolog a rendszerbe. Nem? Szerintem valami rossz lehet. Mi a földszinten vagyunk, nincs ilyen gondunk, ezért esetleg az lehet, hogy felfele terjed a szag. Végül is felfele megy a szellőzés, vagy nem jól gondolom?
Előzmény: Iza104 (430)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 430
A bűzelzáróval kapcsolatban meg azon gondolkodtam, hogy szerintetek nem az a probléma, hogy sok lakásban még nem laknak és azokban elpárolog a víz a mosdókból, wc-kből és azért ilyen erős a bűz? Ha már sokan fognak itt lakni, talán változik a helyzet, vagy egyszerűen rosszul van megcsinálva?
Előzmény: springmill (428)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 429
Na neeee már! És ha én 25 fokban szeretek aludni?! Hadd döntsem már el én, hogy fűtök-e éjszaka vagy sem! Aki ezt a baromságot kitalálta... :-/
Előzmény: springmill (428)
springmill Creative Commons License 2008.09.23 0 0 428
tárgy: FŰTÉS és BŰZ!

Sziasztok!

Most beszéltem a gondnokkal. Elmondta, hogy a fűtést szándékosan úgy állították be, hogy éjszaka ne menjen. Ezt ő sem érti mire jó, meg én sem. Itt ennyiben maradtunk. (Javaslatom, hogy a közgyűlésen ezt vitassuk majd meg. Én amellett vagyok, hogy ilyen korlátozás ne legyen. Nem is értem mire jó. Pl. ha hétvégén nincs otthon az ember és hidegen tartja a lakást, majd vasárnap éjszaka hazatér, akkor fagyoskodhat... Meg egyáltalán... :)

FONTOS: ki fog tenni a lépcsőházakba egy bugyiban tárol "kérdőívet". Fűtés, bűzelzáró és egyéb témában kell mindenkinek ráírnia, hogy mi a gondja.

Javaslom mindenki minél előbb tegye ezt meg, hogy minél előbb intézkedni lehessen a hibák elhárításában.

Hát ennyi....
901 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 427

Teljesen igazad van.

Este bekapcsolom, egy ideig akkor nagyon gyengén megy, reggelre pedig leáll, illetve reggel néha újra gyengén kezd fűteni. Ez így nem állapot.....

Előzmény: springmill (426)
springmill Creative Commons License 2008.09.22 0 0 426
Megkérdeztem másokat is, hogy náluk milyen a helyzet. Semmi bíztató, más is azt mondta, hogy nagyon gyenge teljesítménnyel megy, vagy időközönként nem is megy a fűtés.

Megkérdezte a párom a gondnokot is, azt mondta, hogy többen jelezték mér, hogy nem jó a fűtés, egy héten belül megnézni.

Ezen elkezdtem utólag gondolkodni. És felmerült bennem, hogy fűtést, vizet és villanyt nem egy "héten belül" kell "megnézni", ha nem megy, hanem a lehető legrövidebb időn belül. Holnap felhívom én, és majd megkérdezem, hogy ezt a "hetes határidőt" mégis hogyan képzeli. A páromnak valami olyasmit is magyarázott, hogy"még nem kezdőzött el a fűtési szezon".

Szerintem összekever minket a távfűtéses társasházakkal. Nálunk NINCS fűtési szezon, nekünk MŰKÖDŐ fűtési rendszer kell, és akkor fűthetünk, amikor csak akarunk. Pont.
901 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 425
Sajnos a fűtés nálunk sem megy. Maximumra van tekerve, de akkor is éppen csak langyos a fűtőtest. Pedig az összest légtelenítettem, mind tele volt levegővel. Nálatok mi a helyzet?

Előzmény: kiszmatka (424)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.21 0 0 424
Köszi az infót, megtaláltam a linket is és én is valami ilyesmit szótáraztam ki a szövegből.
A légtelenítéshez egyébként nem kell semmilyen kulcs, egy csavarhúzóval kell megnyitni a kis szelepet, alá kell tenni addig egy edényt amíg a levegő után a víz el kezd folyni, majd elzárjuk a szelepet a csavarhúzóval és kész.
Előzmény: springmill (423)
springmill Creative Commons License 2008.09.20 0 0 423
Csepeg a fűtés víz? Újabb "jó hír".

A két kis pöcökről itt olvastam: Acvatix link az oldalon belül a "Radiator Lilne fülre" kell kattintani.
A "Min-max setpoint limitation" vonatkozik ide, azaz szerintem azzal lehet saját kedvünkre maximum és minimum pontot meghatározni, amin túl nem lehet tekerni, hacsak nem állítjuk át magukat a minimum ill. maximum pontokat. Még nem próbáltam...
Előzmény: kiszmatka (421)
springmill Creative Commons License 2008.09.20 0 0 422
Én is gondoltam arra, hogy levegős a rendszer, csak mitől tűnt el egyszerre az összes radiátorból a levegő? Nem értek hozzá, csak furcsállom.

Amúgy tényleg nevetségesek a Motások. Adnak "Használati útmutatót" a lakáshoz, amiben a nagy általános dolgokon kívül, amit mindenki tud, nem írnak le semmit. Nem írják le, hogy hogyan kell a kerti csapot vízteleníteni, csak leírják, hogy október elején víztelenítsük. Nem adnak kulcsot a radiátor légtelenítéséhez, de még csak nem is írják, nem is mondják.

Pénteken elromlott a mélygarázs B lépcsőházi mozgásérzékelője, így Dancs Ákos maga kapcsolta állandóra a világítást. Mit számít nekik, ha napokig megy folyamatosan...

Kezdek már én is berágni, pedig eddig türelmes voltam.
Előzmény: Törölt nick (420)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.20 0 0 421
Tudja valaki, hogy a radiátor csapján mi az a két benyomható kis pöcök, mire szolgál?
A garázsban egyébként a fűtéscsövekből csepeg a víz.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 420
A gondnok néninek kell szólni, mert levegős a rendszer. Minden radiátoron van légtelenítő szelep de a filléres kulcsot nem kaptuk meg hozzá ezért majd a gondnok fog végigjárni légteleníteni. Nevetséges.

Én tuti veszek ilyen kulcsot, hiszen egy fűtési szezon alatt pár hetente az ember meg-megnézi nincs-e levegő a rendszerben. Nem fogom mindig Marika nénit vegzálni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!