Keresés

Részletes keresés

cassano71 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2288

hello. olvastam amit írtál. így van, messinek sajnos voltak problémái gyermekkorában a lábaival. mai napig nagyon jól látszik ez, pl. ha visszanézi az ember ahogy üldözi kakát a 3. brazil gól előtt.  amúgy messi egy zseni, mint már írtam. nem véletlenül játszik a barcelonában.

a görbe lábú garrincha?:) az egyik legnagyobb brazil focista volt akit hordott hátán a föld. mindenki tudta merre fog cselezni és ő mégis újra és újra el tudta adni ugyanazt a mozdulatot a védőknek:) a nép imádta, ő  a nép egyszerű gyermeke volt, úgy is élt. elég nagyvérű fazon volt, botrányos dolgai is voltak. mikor betették a földbe, 200ezren voltak a  temetésén. ez mindent elmond arról milyen focista volt ez a fickó.

most néztem végig az előbb a wales-brazília bő 30 perces összefoglalóját. brazília félgőzzel is kialakított egy tucat helyzetet, amelyből kettőt értékesített csak. dungától nagy húzás volt ez, hogy bátran nyúlt új emberekhez. és ezek az emberek nagyon meghálálták eddig a bizalmat. pl. wagner love is, akit az előző kapitánynak eszébe sem jutott volna betenni a kezdőbe egy CSZKA Moszkvából. és lehet hogy wagnernek ronaldóhoz képest nincs neve, meg kék varkocsba van fonva a haja, de úgy érzi a kaput ez a srác, mint kevesen. és szerintem jobb a helyzetkihasználása, mint a "dagié". na meg marcelo gólja se volt kutya.  hallunk még erről a 18 éves srácról, az tuti.

de persze ezek felkészülési meccsek csak. itt majd a tétmeccseken lehet látni igazán, hogy milyen kezdőcsapatot is képzel el dunga. az viszont 100% most már, hogy komoly változások lesznek és azt hiszem dunga érzékeny búcsút vesz majd néhány korábban kirobbanthatatlan embertől.

 

Előzmény: chinok (2287)
chinok Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2287
Szia!
Teljesen egyetértek veled mindenben!
Amúgy mi a véleményed arról amit én írtam?
Előzmény: cassano71 (2285)
szponzor Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2286

Lássuk Dunga és fiai újabb sikerének jegyzőkönyvét:

BRAZÍLIA–WALES 2-0 (0-0)

London, White Hart Lane

Vezette: Riley (angol). BRAZÍLIA: Gomes – Maicon (Cicinho, 59.), Luisao, Alex, Edmilson (Gilberto Silva, 46.), Marcelo (Gilberto, 74.), Dudu Cearense, Kaká (Elano, 72.), Vagner Love, Ronaldinho (Robinho, 67.), Julio Baptista (Sobis, 78.). WALES: Jones – Duffy (Edwards, 64.), Bale (Ledley, 46.), Gabbidon, Collins, Nyatanga, Bellamy, Earnshaw (Cotterril, 77.), Robinson (Fletcher, 53.), Davies (Vaughan, 68.), Giggs (Ricketts, 46.). Gólszerzők: Marcelo (61.), Vagner Love (74.)

Előzmény: CaRl_OS (2284)
cassano71 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2285

hát elég érdekes vita volt itt messiről, kakáról meg az egész szituról ami a 3. brazil gólt megelőzte. én most beírom amit én gondolok róla, amúgy már írtam az argentín fanoknak is az ő topikjukba:

messi nem ott hibázott, hogy nem tudta utólérni kakát, hanem hogy előzőleg szépen levette neki a labdát. kaká meg köszönte szépen és mivel világklasszis gyönyörűen begyalogolt vele a tizenhatosra és begurította. az egész szitu egy szokásos kontra volt tulajdonképpen. volt egy szöglet a 88. percben, szinte minden argentín előrement fejelni. és messi ott maradt kakával egy az egyben a középpályán. ez már hiba volt, nem lett volna szabad otthagyni, főleg nem egy az egyben, és legfőképpen nem pont őt. nem az ő feladata kakán védekezni vagy őt becsúszva szerelni:)  aztán a brazilok kifejelték, ugye pont messihez, aki rosszul vette le, és kész is volt a baj.

persze még lehetett volna menteni a helyzetet azzal, ha messi azonnal lerántja és akkor sárga lap és annyi.

de amúgy kaká is, meg messi is zseniális.

a meccsből meg a világon semmilyen hosszútávú következtetést nem szabad levonni szerény véleményem szerint. illetve azt igen, hogy a brazil csapatban mostantól valószínűleg megkezdődik egy fiatalítás, illetve átalakítás és sok olyan ember lehetőséget kap majd ( végre ) akit eddig mellőztek. mondjuk míg élek nem fogom megérteni, hogy a vb-n miért nem lehetett lehetőséget adni cicinhónak és robinhónak.  de én akár ronaldinhót is lazán lecseréltem volna bizonyos meccseken, mert csak a vak nem látta, mennyire fáradt és motiválatlan. de hát a név, ugye.

CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2284

Cicinho es Robinho beallasaval nagyon nyomunka  jobb oldalon.Onnan is szuletett meg a masodik golunk Cicinho beadasabol,csak nem tudom h ki fejelte.

CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2283
Na Dinho epp eledezett,de most lecsereltek.Jon Robinho.Kar,h nem egyszerre voltak palyan.
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2282
Marcelo R.Carlos idezte,ballal a volt mezeben tavolrol bevagta. 1:0
chinok Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2281
Gyerekek!
Ne bántsátok ezt a Messi gyereket, mert biztos hogy egy nagyszerű játékos!
Tudjátok hogy kire emlékeztet engem? Garrincha-ra. Ő is ilyen "félnyomorék csípőficamos, dupla lábtörött" volt aki két lépést nem tudott egyenesen menni, mégis Pelé után talán a legjobb Brazil volt akkoron!
Bizonyára tudjátok, hogy Messi lábai valamiféle fejlődési rendellenesség folytán kicsit torzultak. Nem vagyok egy erőnléti edző de szerintem Kaká-t, ha megfeszűl sem futja le. De szerintem itt nem is ez a lényeg, ő nem egy "vágtázó sprinter" típus.
Nyilván nem is eme tulajdonságai miatt a Barca tagja, és az Argentín válogatott kezdőembere.
Várom véleményeiteket!
Mindörökké BRAZÍLIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2280
Felidoben 0:0 Wales ellen.Annak ellenre,h nincs gol szerintem nagyon jon kis meccs.A sracok nagyon motivaltak,nagyon sokat fut mind2 csapat,de nagyreszt mi uraljuk a jatekot a walesiek kontrakbol probalkoznak,de nagyon jol csinaljak.Kaka bombarformaban van tovabbra is,Ronaldinho viszont eleg gyenge.Olyan sok kiemelni valo nincs,meg talan annyit,h a vedelem azert nem az igazi.
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2279

Igaz amit irtal meg ha par cimbol nem is vette ki a reszet olyan nagyon.Azt hiszem az is igaz amit leirtam,de miutan mar itt a madridi erezelmeimmel jonnek meg h Karcsi a kedvenc jatekosom,igy latom h faj az igazsag.Nem is kellett volna mentegotoznod,Kaka erdemeit nem tudod elvennie,ugyanugy Messiet sem.

Előzmény: ComandanteCheguevara (2276)
sgabcsi Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2278

Nézd szerintem se itt magyarázkodj Messivel kapcsolatban.(Barcás vagyok) Kaká nagyon szép gólt rugott, lefutotta Messit ez tény, még ha az is igaz amit Te írtál.. Kakát bármikor elfogadnám a csapatba én is.  A madrid szurkolói örömöt meg hagyd meg nekik. Majd meglátjuk az El Classicon mi lesz a szitu...

 

Előzmény: ComandanteCheguevara (2276)
gerrardo Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2277
Ott a pont.
Előzmény: ComandanteCheguevara (2276)
ComandanteCheguevara Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2276
Messi és Kaka kb. egyforma gyors , csak Messi hullafáradt volt már a 90. percben , Kaka meg még friss . Ennyi . Messi is letett már valamit az asztalra , Junior vb cím , megfejelve a torna legjobbja és gólkirályi címmel , spanyol bajnoki cím , bl győztes , 19 évesen meghatározó embere a világ legjobb klubcsapatának . Persze érthető , hogy nem szereted azok után , hogy tavaly bohócot csinált a margit balhátvédjéből .
Előzmény: CaRl_OS (2272)
szponzor Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2275
Mondjuk inkább, hogy Dunga valódi bemutatkozása. Mert ami Norvégiában volt Dunga első meccsén, az nem volt álom...
Előzmény: Törölt nick (2274)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2274

elhiszem, hogy el vagy keseredve, de elég paraszt dolog bejönni egy örömködő forumra fikázni a győzteseket, el kell viselni a vereséget... én személy szerint kamázom Messit, de most nagyon-nagyon megalázták, az argentin csapattal egyetemben!

 

Dunga álombemutatkozása :)

Előzmény: ComandanteCheguevara (2266)
cobana Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2273
maximálisan 1etértek!
Előzmény: CaRl_OS (2272)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2272

Kakanal ott volt plusszban egy labda is,amit nem beert,nem egy kiugratast ert el,hanem vegig Messi elott cipelte 60meteren keresztul.Lefutotta vagy sem?Le.

Nem szegyen ez,foleg ha Kaka az ellenfel,o mar azert letett vmit az asztalra.

Előzmény: ComandanteCheguevara (2269)
szponzor Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2271

Alex odahaza nagy sztárnak számított, ahogy Isztambulban is annak, de mivel már annyira nem fiatal , szerintem nem lesz állandó ember Dunga keretében. Mozartról is ugyanezt gondolom - mondjuk ő odahaza nem is számított olyan nagy csillagnak (persze nagyon fiatalon Olaszországba szerződött). Ellenben Jo közeli kerettagságára fogadni mernék. Még csak 19 éves a srác, és ontja a gólokat.

Előzmény: brasil82 (2270)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2270
Valóban, igazad van Szponzor, Dunga ezzel az eredménnyel jó időre legitimálta saját magát a szöv.kap. posztján! Mostmár arra is kíváncsi leszek, hogy a Szpartak Moszkva középpályását, Mozartot, valamint a CSZKA-s Jo-t - aki vezeti az orosz góllövőlistát -, behívja-e vajon. És mit szól mondjuk Alex teljesítményéhez a Fenerben (3 meccs/5 gól)!
Tényleg nagyon örülök, hogy Dunga ilyen szépen indul, de nem is folytatom, tudod mennyire elfogult vagyok vele!

Üdv!
ComandanteCheguevara Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2269
Először neked kéne megnézni a jelenetet . Meg a meccs statisztikájában , hogy hány percet játszott két a játékos . Mert az egy ilyen versenyfutásban kurvára nem mindegy .
Előzmény: CaRl_OS (2268)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2268

Szerintem ha megegyszer elolvasod te sem hiszed el amit irtal.

Előzmény: ComandanteCheguevara (2266)
cobana Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2267
Nagy Messi rajongó vagy!Ez kiderült!
Előzmény: ComandanteCheguevara (2266)
ComandanteCheguevara Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2266
Figyu ! Messi 90 percen keresztül megállás nélkül hajtott ezen a mecsen , míg a Széklet csak 30 perce kóválygot a pályán , de még így sem tudta lefutni , csak tartani azt 2-3 méteres előnyt amivel indult . Az volt a szerencséje , hogy nem Samuel fogadta , hanem Milito , különben még mindig ápolnák . A 90. percben kit érdekel egy piros lap .
Előzmény: CaRl_OS (2264)
szponzor Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2265

De nem ám! Mindenki Kaká vágtáját emlegeti csak, pedig a másik kettő is mestermunka volt - ahogy ezt Brasil82 is írta.

Sajnos be kell látnom, hogy nagyon nagyot tévedtem. Biztos argentin siker helyett fájdalmas pofon lett ez...

Gratulálok a braziloknak, és külön Dungának! Bár sokan nem bíztak benne - például Hegyi Iván, ahogy alant írtam, vagy jómagam sem -, ezzel a győzelemmel sokáig elhallgattatja a kritikusokat. Nekem az tetszik benne leginkább - ugyan ezt is írtam már, de hát ismétlés a tudás anyja -, hogy a játékosok képességei és jelenlegi teljesítménye alapján válogat. Éppen ezért nem csak a legnagyobb nevek kerülhetnek a keretébe, hanem azok is, akik odahaza még nagy sztárok voltak, de mivel kelet-európai klubba szerződtek, ezért kicsit kiestek a brazil és a nemzetközileg meghatározó média látószögéből. Elano, Wagner Love vagy Daniel Carvalho - de ide sorolhatnám Fredet is - odahaza klasszisoknak számítottak, csak épp egészen fiatalon nem valamelyik spanyol, olasz vagy angol sztárcsapatba, hanem egy kevésbé ismert klubba szerződtek. Dunga azonban jól látja, hogy az, hogy a CSZKA, a Sahtar vagy a Lyon nem veretes múlttal, hanem vastag pénztárcával és ebből következően fényes jelennel rendelkezik, az nem, hogy nem csökkenti, de inkább növeli az oda igazoló játékosok értékét.

Kaká pedig a világ három legjobb játékosának egyike. Legalábbis szerintem.

Szóval fájó szívvel, de még egyszer gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (2263)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2264
Hat Kaka golja valoban hihetetlen,h a labdat cipelve siman lefutja Messit,fantasztikus!
Előzmény: CaRl_OS (2256)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2263
A másik kettő se mókuspisi.
Előzmény: jazoli (2259)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2262
A meccset én sem láttam, de az biztos, hogy teljesen felborult azzal minden előzetes taktika és tervezgetés, hogy Elano már a harmadik percben gólt lőtt. Az argentínok fórumán többen is vannak, akik látták a meccset, és azt mondják, hogy a gól után Argentína átvette a meccs irányítását - vagy mi engedtük át azt nekik -, és Brazília a gyors letámadásokra bazírozott. Többen is írták, hogy voltak helyzetek itt is ott is, nyilván másként alakul, ha ki tudtak volna egyenlíteni.
jazoli Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2261
A meccset sajnos nem láthattam, csak a gólokat, szerintetek Dunga taktikája vált ilyen jól be, vagy csak "egyszerűen" az egyéni képességek domináltak?
brasil82 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2260
Ezekért a gólokért érdemes "brazilnak" lenni! Ahogy az első gólnál Robinho megcsinálta a helyzetet és beütötte mélységbe, ahogy a másodiknál Kaká a labdaátvétel után lefordult, majd kényszerítőzött Freddel, és szintén mélységbe passzolt Elanonak, és ahogy a hamadiknál labdával együtt gyorsabban futott, mint Messi labda nélkül... Na, egy szóval, ezek mind-mind taníthatatlan dolgok, ezek ösztönből jönnek, erre születni kell!
Ugyanúgy, ahogy arra is születni kell, hogy valaki meg tudjon nézni egy magyar válogatott mérkőzést! OKÁDÉK EGY TÁRSASÁG, AZ ÖSSZESNEK 3 MŰSZAKBAN KELLENE ROHADNIA EGY GÉPSOR MELLETT, MINIMÁLBÉRÉRT!
jazoli Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2259

Hát a Kaka gólja valami fantasztikus volt, nézzétek csak:

http://www.youtube.com/watch?v=-mXi9UO2fSs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!