Keresés

Részletes keresés

zozokag Creative Commons License 2012.03.09 0 0 856

Sziasztok!

Hangárkocsi megoldást keresek.Olyasmit,amivel 1 személy is könnyen boldogúl.

előre is köszi

 

Corler Creative Commons License 2012.03.07 0 0 855

Eladó egy A keretes gép horizont motorral CX szárnnyal.

350 000Ft

Rotax 447es felújított motor

200 000Ft

Vettem egy Jet Start ezért már ezeket nem használom

a rotaxot ernyővel akartam használni, de nem lett beépítve.

Szakáll Metál csinálta a gépmunkákat.

Chabi79 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 854

A Fogaskerékgyáros ismerősöm telefonszámát elküldtem az email címedre. A részleteket beszéld meg vele.

Előzmény: Corler (851)
Chabi79 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 853

Hát ilyen közelről még nem tudtam szemügyre venni a sárkányt amit szoktam látni. :) Pedig már többször megfogadtam magamnak hogy viszek fényképezőgépet mindig.

 

Tatabánya-Tata-Almásfüzitő-Komárom útvonalon mozgok néha, Naszály felé sajnos ritkán megyek.

 

1-2 telefon aztán meglátom hogy mit tudok segíteni a tárcsa ügyében. Én most nem cnc gépkezelőként dolgozok.

Előzmény: Corler (852)
Corler Creative Commons License 2012.03.04 0 0 852

Kimaradt az előbb a kép!!

Corler Creative Commons License 2012.03.04 0 0 851

Ezt a gépet láttad?

Janó vett egy Jet Start C15 Top Sexy szárnnyal.

de nagyon durva a CX után.

Nekem is van egy RGT trikom, és vettem egy Jet Start

de nincs még rajta motor,most van faragás alatt egy

Suzuki SV650. arra kellene két tárcsa.

Előzmény: Chabi79 (842)
Corler Creative Commons License 2012.03.04 0 0 850

Nekem is kellene majd két tárcsa HTD 8 as!!

Csak nem a Hulin Zsoltival csináltatod?

Én repülök Naszály mellett, sárkánnyal, és a Janó,

ernyővel többen is szoktak!

WooDoo Creative Commons License 2012.03.04 0 0 849

18 v. 20 fogas tárcsa kellene, elvileg egy hagyományos marógéppel is le lehetne gyártani egész fokra jön ki az osztás...

Előzmény: gibbontyuk (848)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.03.04 0 0 848

Egyébként ezen  az oldalon ( http://www.iramko.com/fogazottszijtarcsa ) minden adat megtalálható!! Neked hány (mennyi) modulos kerék kellene?? 

Előzmény: gibbontyuk (847)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.03.04 0 0 847

Egyébként az ami neked kellhet, akár "c" tengelyes hajtott szerszámos esztergán is legyártható!! Holnap szerkesztek is egyet, és lehet hogy le is gyártok 1 db.-ot!!!!!!!!

Előzmény: gibbontyuk (846)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.03.04 0 0 846

Van 1 ismerősöm, Ő a fogaskerékgyártásban nagyon otthon van, és a fogprofilokban is!! Esetleg holnap megkérdezem, hogy Ő tud - e valami megoldást!!!!

Tudod!! Lehetetlenség nincs, csak tehetetlenség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D

Előzmény: WooDoo (845)
WooDoo Creative Commons License 2012.03.04 0 0 845

Az biztos hogy egy HTD tárcsa fogprofilját könnyebb megrajzolni, mint egy evolvenst, de biztos van rá modul, aminél nem kell vacakolni a profil szerkesztésével, csak megadjuk a fogszámot, és a program megrajzolja a fogazatot...

 

A készen kapható tárcsák olcsók, egy 22 fogas 1300 Ft nettóban, de nekem 20-as, vagy 18-as kellene, olyat meg sajnos nem lehet kapni.

Előzmény: gibbontyuk (844)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.03.04 0 0 844

Helló!! Ez lehet segítség?? http://www.iramko.com/fogazottszijtarcsa    A legyártásban talán tudnék segíteni!! Tényleg csak szerkesztés kérdése az egész!!

Előzmény: WooDoo (843)
WooDoo Creative Commons License 2012.03.03 0 0 843

Arra gondoltam, 1 db HTD 8M tárcsát célszerűbb lenne CNC maróval legyártatni, mert lefejtő maróval a gépbeállítás miatt túl drága lenne. Pár éve 20 db HTD 8M tárcsát gyártattam le AlMgSi-1 alu ötvözetből, akkor alig kerültek többe, mint a hajtástechnika boltban kapható előfúrt acél tárcsák.

 

Egy ismerősöm meg is csinálná fusiban a tárcsát, de nem találok adatokat a HTD profilról. Jó közelítéssel lehet meg tudnám rajzolni autocadben, a fejkört nem nehéz kiszámolni, a fogak pedig kb. félkör alakúak, de jobb lenne egy program, ami korrektül megrajzolná a fogazatot. Catia, Pro/Engineer, Solid Edge programok vannak az ismerőseimnél, de HTD modul egyiküknek sincs. Esetleg nincs valami ötleted, honnan lehetne egy HTD modult szerezni?

Előzmény: Chabi79 (842)
Chabi79 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 842

hehh :)

 

A Fogaskerékgyárban dolgoztam kb 10 éve mint cnc gépkezelő de akkor még Tatabányán Felső-Gallán a régi alu kohó mellett volt a telephelyük.

 

Nemtudod véletlenül, hogy Naszály környékén ki szokott röpködni motoros sárkánnyal ? Láttam párszor motoros siklóernyőt is ott.

Előzmény: Corler (841)
Corler Creative Commons License 2012.03.03 0 0 841
WooDoo Creative Commons License 2012.03.02 0 0 840

Tudsz fogaskereket gyártani? Esetleg HTD 8M tárcsákat nem tudsz fogazni? Kellene egy 20-as tárcsát csináltatnom, mert 22-es a legkisebb készen kapható tárcsa...

Előzmény: gibbontyuk (839)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.03.02 0 0 839

Én is ilyen suzuki (1.3-as) motorra gondoltam, az előző írásomban!!!!!!!! Fogaskerékpárt pedig olyat csinálok a rotax áttételembe amilyet akarok!!!!!!! 

Előzmény: Corler (838)
Corler Creative Commons License 2012.03.02 0 0 838
WooDoo Creative Commons License 2012.02.22 0 0 837

A fogazottszíjas áttétel több szempontból is jobb mint a fogaskerekes. Pl. sokkal csendesebb, rugalmasabb, a motor torziós lengéseit csillapítja. Hatásfokban sem rosszabb a fogazottszíj mint a fogaskerekes áttétel, és karbantartást sem igényel. Nálunk a klubban több sárkányon is HTD 8M szíjas áttétel van/volt, egyikkel sem volt soha probléma. Subaru, Suzuki, és Horizont motoros gépen is láttam.

Célszerű Optibelt Omega HP szíjat venni, az kb. 30%-al erősebb mint a sima szíj. De jó a Gates Poly Chain is. 

Előzmény: Beer-ci (836)
Beer-ci Creative Commons License 2012.02.22 0 0 836

Lehet hogy rá lehet applikálni, de ennyiért?

Én nem találtam, de ha tudsz olcsó megoldást érdekel.

Még a környékünkön a lekoppintott változatot is ennek a háromszorosáért próbálják adni.

Így nem érdekel. Maradok a fogazott szíjj áttételnél.

Előzmény: gibbontyuk (835)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.02.22 0 0 835

Gondolom a kerekek aluból vannak!! Mert egyébként semmi értelme!!

A rotax kihajtását is rá lehet applikálni bizonyára olcsóbban is, egy suzuki motorra!!!!!

Előzmény: Beer-ci (834)
Beer-ci Creative Commons License 2012.02.21 0 0 834

Lám, csodák nincsenek.

Teljesen laikusan kezdtem el utána járni hogy a molzon helyére beépítendő 1000-es Suzukihoz honnan tudok beszerezni olcsón csökkentő művet, a méregdrága  rotaxhoz illeszkedő ( 200-300 ezer között kapható ) hajtómű helyett.

Épp itthonról kaptam a legjobb ajánlatott a fogazott szíjra, 1:2.75 ös osztású bordáskerekekkel együtt 56 ezerért.

 

Előzmény: Corler (833)
Corler Creative Commons License 2012.02.21 0 0 833

http://www.raven-rotor.com/html/redrive.html

Itt vannak a Geo/Suzuki hajtások, horror áron.

De a képekről egy jó gépműhelyben legyártható.

Tomi Attalában kísérletezik az 1.0 motor tolóerejével

youtoubon megtaláljátok.

 

Corler Creative Commons License 2012.02.21 0 0 832

http://www.aeroconversions.com/products/aerocarb/index.html

Kicsit drága mulatság, de a legtöbb elektronika benne az elektromos AC pumpa.

Szívócsonkra rákötve minden benzines motorhoz jó!

Szuzuki 1.0 hoz gyári cuccokkal!

Smart motorra már én is gondoltam.

 

gibbontyuk Creative Commons License 2012.02.20 0 0 831

Egy nagyon jó alternatíva lehetne a G10-es suzuki motor is . Nagyon megbízható, és sokat bír!! Nem kell szétpörgetni!!!!

Előzmény: elpazarolt tehetség (830)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2012.02.20 0 0 830

Ezzel az elektronikával oldják meg az extra profitjukat,ami a kiszolgáltatottságból fakad.

Már komoly szervízek sem tudnak hozzányúléni más márkákhoz.

Kb. tíz éve futott át az agyamon hogy ebből kéne élni,kiolvasni a milliós kompúterből a gyári adatokat,aztán beégetni egy 500 ft-os ic-be,a tetü gyárak meg sz..le bő nyállal.

De győzött a lustaság. Viszont gokártokba szerelt motoron láttam már olyan megoldást,ahol csak valami jelszint kellett a bemenetre hogy a bonyolult érzékelők helyére egy potit kötöttek. Persze ez nyilván nem mindenhol működik,de lehet szempont blokk választáskor hogy melyikhez van fusi megoldás. A gombhoz kell venni a kabátot :)

Előzmény: WooDoo (829)
WooDoo Creative Commons License 2012.02.20 0 0 829

A régi Suzuki Swift/Geo Metro blokkokhoz vannak átalakító készletek. Ha jól emlékszem az USA-ban UL certifikációja is van ezeknek a motoroknak...

 

Pár éve vettem 80e-ért egy Smart blokkot, tuti jó lenne sárkányba, de a motorvezérlő elektronika kifogott rajtunk. A gyári motorvezérlésnek egy csomó helyről kell jel (váltó, fék, immó) anélkül még beindítani sem nagyon lehet. Egy új, programozható elektronika meg piszok drága...

Előzmény: elpazarolt tehetség (826)
Corler Creative Commons License 2012.02.19 0 0 828

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Subaru EA 81 es motorról?

Fogyasztás? tolóerő, megbízhatóság, stb?

Köszi előre is!

elpazarolt tehetség Creative Commons License 2012.02.19 0 0 827

És még valami: HHH-en sokan vagyontárgyként tartották a sárkányt. Huhukkolták,árulták,gyüjtötték, épp csak nem repültek vele.

Így aztán őket sem érdekelte a fogyasztás, vagy az élettartam :)

Előzmény: elpazarolt tehetség (826)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!