Keresés

Részletes keresés

Nembélavagyok Creative Commons License 2024.04.09 -1 1 219666

Na ez a jobbhátvéd poszt dolog tesz engem idegbe már szezonok óta. Pauljevicről megvan a véleményem, olvashattátok is, egyszerűen nem értem, miért kapott százszor több esélyt mint bárki más. Miatta padoztatni azt a Kastratit, akinek legfőbb hátránya az volt, hogy koszovói, óriási hiba volt. Az elvétve kapott lehetőség miatt egy idő után teljesen hullámzó lett a játéka, de elszántságban, akaraterőben a pályán a topon volt mindig. Aztán hülye módon bele kellett állni a szurkolóknak is egy buta, de nem világrengető jelentőségű bulika miatt. Kesergett volna otthon? Engem az érdekel, hogy mit csinál a pályán. Sajnos elment (nézzétek meg az utolsó két meccsén most lengyelben, már a csapata legjobbjai közt volt), hoztuk helyette Dokát, aki Brankónál jobb, de szerintem Lirimnél nem, de ő meg hazudozott a hírek szerint, ezért most ülhet a padon. Most van így Huszti, aki két meccs alatt rendben van, de még nem tudjuk mire képes hosszú távon, mert alapból szerintem gyengébb a két említett kettőnél, szerencsére Brankonál azonban jobb. A bal oldalunk persze jobban aggaszt, azt hittem Krisz és Burek simán megoldja a szezont, erre Burek teljesen kidőlt, Krisz meg többet sérült mint egészséges.

Előzmény: klaus schwab (219665)
klaus schwab Creative Commons License 2024.04.09 0 1 219665

Át azért ne essünk a ló túloldalára!

Lehet,hogy lesz 8-10 új játékos akiből 3-4 pont úgy nem fog beválni mint ahogy kb máshol is ez az arány.

Ne egyből fradi keresetü játékosokban gondolkodjunk,abból jó lenne kezdésnek ha 1-et kettőt tudnánk igazolni,aki végül beválik.

A zöld majmok még évek lesznek,s az legyen a reális cél,hogy arra az 1-1 meccsre fel tudjuk venni velük a versenyt.

Egy fordulóval ezelőtt néhány pont volt az első 5....

Ilyen a mezőny.

Bóven megvan az az alap amire 4-5 valóban jó játékossal egyből dobogós csapattá válunk.

Pl végy egy jó kapust,s vele teljesen más lesz a védelmed is!

Aztán egy normális középpályást Mack helyett.

Pauljevic sürgős pótlását azt hittem végre megoldottuk,erre a hülyéje elmegy bulizgatni titokban...

Előzmény: Uthred R (219644)
klaus schwab Creative Commons License 2024.04.09 0 1 219664

"Az kevés lesz hogy összeszedegetjük a kieső csapatok játékosait, Drazsics, Piscitelli, Novothny stb.

Nyilván persze ők jobbak mint a mostani keret, de csodát aligha tesznek."

 

 

Nyilván!?

A felsorolt 3-ból max a kapus az aki jobb mint a jelenleg posztján játszó.

Szili1974 Creative Commons License 2024.04.09 0 2 219663

Igen, ahogy írtam én is. Azt látom, hogy fél a kapuban.

Előzmény: Nembélavagyok (219641)
626 Creative Commons License 2024.04.09 -2 0 219661

Kb. szerintem is, bár a 'hülye' kijelentéseket annyiban megértem (egy határon belül), hogy nem vagyunk fából.

Annyi szar felgyülemlett már, hogy talán valamennyire természetes emberi reakció ilyenkor kicsit hülyének lenni.

A Paks elleni meccsen is amit leműveltek az M4-en... Azért hallgattak el, hogy hallani lehessen a tapsot amikor kijöttek a pályára melegíteni... Eszem-f@szom megáll.

De tény, hogy most szerintem is örüljünk halkan és majd úgyis kiderül mi lesz. Én már azzal elégedett leszek, ha boldogan csettintve mehetünk haza egy-egy meccs után és nem alul leszünk a tabellán.

Amúgy nem jött össze a 22 :)

Előzmény: Miller a sör (219650)
Seejay Creative Commons License 2024.04.09 0 0 219660

Én nem azt mondtam hogy nincs szükség 8-10 új játékosra, hanem hogy a realitások talaján maradva több lépcsőben fog zajlani a beépítésük,így nem lesz a teljes kezdő kisöpörve...

Előzmény: Kalóz80 (219657)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.08 0 2 219659

és igen, a taknyok felé történő ökölrázás most még valóban csak nevetésre ad okot, kontraproduktív

láttátok hétvégén a paksot is az üllőin, na... abból lehet kiindulgatni
jövőre annál többről ne is álmodjunk, hogy talán (TALÁN!!!) végre nem vernek majd hülyére x3 és talán (TALÁN!!!) a megyerin gólt is rúgunk (!) vagy valahogy lehozzuk döntetlenre

Előzmény: Skywalker. (219658)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.08 0 1 219658

Nagyjából pont. És még egy gondolat: ha feltételezzük azt, hogy valaki kifundikálta, hogy pénz nem számít, az elnyomott fradi legyen a bajnok minden egyes évben és induljon el a legrangosabb kupában (hogy ott annyit keressen, hogy legalább a beleölt lóvé egy része visszajöjjön), akkor vajon ennek a valakinek eszébe jut-e az, hogy mostantól DUPLÁN elköltődjön ez a pénzt? Vagy célja-e az, hogy a zöldekre elköltött pénz ellenére véletlenül egy másik csapat induljon abban a legrangosabb kupában? Számtanilag mennyire tűnik ez jó ötletnek?

 

Az Újpest soha, vagy csak valami egészen elképesztő véletlenek sorozatának köszönhetően fog a taknyok lehetőségeinek közelébe érni. Akár csak gondoljunk bele a két csapat infrastruktúrális és logisztikai (!) különbségeibe is. Emberek, itt nem csupán csapatot, de VÁROSRÉSZT kéne építeni/fejleszteni! Hát az égadta világon semmi de semmi nem indokolja azt, hogy nálunk a népligeti metrómegálló és környékéhez akár csak hasonló is megvalósuljon, nem hogy az a csapat...

Annak örüljetek, hogy már nincs a belga, elkezdődik valami értelmes dolog. Max ilyen vidi színvonal lesz és a két kezünket összetehetjük, ha egy dobogó, de még az sem rögtön jövőre..., ahonnan elindulhat a csapat valami európai tornán ahol talán-talán szán is nekünk valami szerepet az új tulajdonos, mert esetleg ott akar valami pénzt is keresni.

Előzmény: Miller a sör (219650)
Kalóz80 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219657

"Szerintem a Kouburi,Keita ,Tamás Krisz,Onovo, és talán a visszatérő Croizetnek látom hogy megvan  az esélye a maradásra."

 

Hát...szerintem a  Kouburi és főleg Tamás K. felejtős játéktudás alapján...Keita rendben, Onovo kérdőjel..kíváncsi vagyok, hogy mire menne egy ütősebb csapatban, Croizet képességekben oké, viszont nem egyszerű eset több szempontból sem. Nehéz itt találni olyan játékosokat, akik fix kezdők lehetnének, tehát szerintem is 8-10 új játékosra lenne szükség.

Előzmény: Seejay (219652)
Lupertazzi Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219656

Erről hol lehet bármit olvasni?

Előzmény: Uthred R (219645)
Seejay Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219655

Majd meglátjuk. Én azért szurkolok elsősorban, hogy heteken belül felálljon egy szakmai vezetés aki kijelöl egy utat amihez a megfelelő embereket hozza. Onnantól baj nem lehet. 

Én nem ragaszkodok feltétlen a volt játékosainkhoz a klubházban sem ,eredmény legyen. Csak ez számít. Pénz lesz ,tudás kell. 

Előzmény: Uthred R (219653)
Nembélavagyok Creative Commons License 2024.04.08 -1 0 219654

Adtam egy pluszt, mert ezzel most nagyrészt egyetértek. Kell egy pár év, ha a Fradi nem betlizik, hogy bajnoki címre esélyesek legyünk, de a dobogót lehet célozni. Amúgy meg lehet jobban csinálni mint a Fradi, mert ők is hibáztak sok játékossal, edzővel, pénzt szórva, de Vidi példája mutatja, hogy a pénz nem minden. Járjuk végig minden egyes lépcsőfokot és örüljünk, ha esetleg olykor sikerül kettőt lépni előre. Máshogy nem szabad csinálni.

Előzmény: Miller a sör (219650)
Uthred R Creative Commons License 2024.04.08 -1 0 219653

Így már értelek,és talán igazad is lehet

 

Előzmény: Seejay (219652)
Seejay Creative Commons License 2024.04.08 0 2 219652

Alapvetően úgy számolok hogy nem lesz nyáron teljesen új csapat, a fele kicserélődik a kezdőnek, és a padon lesznek változások minőségben, mélységben.

Szerintem a Kouburi,Keita ,Tamás Krisz,Onovo, és talán a visszatérő Croizetnek látom hogy megvan  az esélye a maradásra.

Husztira lehetne opciós jogunk nyártól ,egyenlőre jó a srác. 

 

Igazából a többiek oda mehetnének ahová akarnak, de sajnos ez szakmailag nem indokolt, mint ahogy 10 új játékos sem a  kezdőbe.

Nem azért mert ne  lehetne jobbat találni bárki helyett ebből a keretből, 

hanem mert annyi új nem épül be egy felkészülési ciklus alatt, talán télen lehet a gyengébb pontokra erősíteni, addigra kialakul az új mag. 

Nem szabad abba sem beleesni, hogy szarjuk a pénzt, és közben átugrunk lépcsőfokokat. 

 

Tuti fognak aknákat hagyni  a keretben, szerintem nálunk is lesz ilyen magyar szponzor ,magyar csapat ,magyar tulaj,magyar játékos becsípődés, éppen ezért Banai ,Tajti és Csoboth bosszantani fog minket még egy darabig. 

 

 

Előzmény: Uthred R (219644)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219651

Ebben qrvára igazad van. 

De a makikba öntött számolatlan csiliárdok azért egy tervszerű és szakértelemmel bíró munkával redukálhatók egy cégcsoport szintjére. 

Azért a környező országokban is van ilyen csapat. Szal én bízom benne h a pár évvel ezelőtti vidinél azért komolyabb a cél, és mondjuk nrm 5 hanem 3év pl az első eredmény. 

Előzmény: Miller a sör (219650)
Miller a sör Creative Commons License 2024.04.08 -3 6 219650

,,Ahhoz hogy versenyben legyünk a bajnoki címért, úgy is kellene igazolni (mint  a Fradi).,,

 

Ha nem érzitek úgy, hogy ezek mondatok inkább ártanak mint használnak akkor itt tényleg mindenki hülye.

A Fradit is kb 5 év alatt hozták arra a szintre ahol most vannak. Nekünk ez valszeg soha sem fog sikerülni, egyszerűen egy cégcsoport nem fog korlátlanul milliárdokat beleönteni egy ilyen üzletbe. Ha eljutunk a Videoton néhány évvel ezelőtti szintjére és tartósan dobogóra kerülünk akkor öröm-boldogság. A realitás kb annyi, hogy lesz egy ésszerű munka ami elindul a nyáron és elkezdünk igazi játékosokat igazolni. Az ilyen jövőre már itt a csoda, meg a versengés a fradival kijelentések kb arra jók, hogy gúnyosan röhögjenek rajtunk a másik topicban.

(-22)

Előzmény: wizardry8 (219648)
polovcev Creative Commons License 2024.04.08 0 1 219649

A fene sem tudja.

 

Dárdai repertoárja eléggé limitáltnak tűnt a Bundesligás időszakában. 

 

Ugyanakkor az is igaz, hogy érdemes lenne megnézni mit tud kezdeni egy liga szinten jó kerettel, az alapvetően korlátozott magyar edzői kar ellen.

 

 

 

 

Ha van kedve csinálni, akkor jó húzás lenne. 

Előzmény: Uthred R (219645)
wizardry8 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219648

Én ezt várnám ha már MOL.

Ahhoz hogy versenyben legyünk a bajnoki címért, úgy is kellene igazolni (mint  a Fradi).

Az kevés lesz hogy összeszedegetjük a kieső csapatok játékosait, Drazsics, Piscitelli, Novothny stb.

Nyilván persze ők jobbak mint a mostani keret, de csodát aligha tesznek.

Előzmény: Uthred R (219647)
Uthred R Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219647

Én valahogy azt érzem,hogy itt nagyon nagy változások lesznek.

Teljesen uj játékoskeret,Új szakmai stáb

Ebbe akár Pali is beleférhet.

Főleg ha elküldik a Herte kispadjáról

Akár izgalmas feladat is lehet neki az Újpesti szerepvállalás

Uthred R Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219645

Dárdai

Szerintetek igaz lehet?

Uthred R Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219644

"a kezdőt 4-5 hely kivételével ujra kellene építeni"

Nagyon kíváncsi vagyok,szerinted ki az a 4-5 ember akinek továbbra is helye lenne a kezdőben?

Mert szerintem inkább 8-10 minőségi játékos kellene

Előzmény: Seejay (219630)
wizardry8 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219643

20. és 22. fordulóban játszott, korábbit nem néztem.

https://adatbank.mlsz.hu/match/61/0/27256/22/1839362.html

Előzmény: btete (219642)
btete Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219642

Tudja valaki hogy játszott-e  Onovo a második csapatban ?

Nembélavagyok Creative Commons License 2024.04.08 0 3 219641

Egészen pontosan azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy a védelmünk teljesítményére az utóbbi 2 szezonban a legfőbb magyarázat nem az egyéni kvalitásuk hiánya, hanem a gyenge kapusteljesítmény és Branko kapitális hibái.

 

Banai az elmúlt hetekben agyon lett dicsérve, amikor a bravúrjait eltúlozták. A probléma ugyanis az vele, hogy míg kivéd egy-egy izomból rábikázott lövést, amihez nem kell mozdulni, addig demoralizáló szituációkból kapunk gólokat, mert nem vagy rosszul reagál. Ekkor a többség hajlamos a védőket hibáztatni, pedig ők általában már kompenzálnak ilyenkor. Klasszikusan ilyen az ő esetében a könnyű beívelések be nem gyűjtése. Az egész hátterében meg a félelme van.

Előzmény: Szili1974 (219640)
Szili1974 Creative Commons License 2024.04.08 0 1 219640

Ebben igazad van. Bizonytalan kapus előtt bizonytalan a védelem is. De ahogy te is írtad, azért nem veretes a védősorunk sem. Azt én sem értettem, miért kellett Paulejvicset ilyen sokáig játszatni.

Előzmény: Nembélavagyok (219638)
Nembélavagyok Creative Commons License 2024.04.08 0 0 219639

Kiss Tominak a Vasas vezetőivel kéne felvennie a kapcsolatot ismét, oda való. Persze csak akkor, ha nem jutnak fel.

Előzmény: Szili1974 (219637)
Nembélavagyok Creative Commons License 2024.04.08 -1 3 219638

Én ezt azért megfordítanám. Banai előtt aztán játszhat jóformán bárki, benne lesz a fejében, hogy nem fog jönni, itt hagy minket a szarban a támadókkal. Diaby pl. ezért kellett nagyon, mert amit egy normális kapus lehúz, azt mindig neki kellett kifejelnie, cserébe eggyel kevesebben fogtak embert. Banci nem irányít, most is csak üvöltött másokkal. Sosem tudja, hogy mikor kell lassítani és mikor gyorsítani, lábbal nulla. Nikolic jobb kapus volt nála, de Banai újpesti beágyazottsága sokáig fór volt. Aztán persze Nikolic is betlizett sokat, de számomra nem volt kétséges melyik a jobb. Ha két szerb kapus lett volna, nem Banai lenne ma itt. Mondhatnám, hogy hasonló szitu, mint amikor a már lefelé tartó Balajcza kedvéért beáldoztuk Dmitrovicot, csak hát Dmitrovic jó kapus, Nikolic meg átlagos. Nekünk meg nincs szükségünk átlagos kapusra, nekünk jó kapus kell. Piscitelli az, de remélem nem fogják a felesleges magyarkodás miatt majd őt is kikezdeni. Jó lenne több magyar a csapatba, de elsősorban a tudás kell, hogy döntsön.

 

A védekezésünknek négy gyengéje van ebben az idényben. Bureknek a BVSC elleni sérülése miatt balhátvéd nélkül maradtunk, Krisz pedig a rendre kiújuló sérülése miatt nem lett alapember. Helyette mindig szükségmegoldás volt. Ennél is keményebb azonban Branko állandó kezdő pozíciója. Eleve rosszabb jobbhátvéd volt mint Lirim. Nem érzi a pozícióját, rettenetesen helyezkedik, támadásban meg már kiismerték a hülye biciklicseleit. Egy csereembert végig cipeltünk magunkkal. Értem én, hogy tapasztalt, meg jolly joker, de sehol sem igazán jó, ellenben számolatlan gólban volt benne. Doka eddig gyengébb Kastratinál, Huszti kellemes meglepetés volt ezen a két meccsen, de vajon milyen lesz hosszabb távon. Hall idén meccsről meccsre játszott egyre rosszabbul, elképesztően gyenge idénye volt. Na, ezt spékeltük meg egy bizonytalan, egy tapasztalatlan és egy fosós kapus trióval.

 

A védelem pozitív oldala volt ellenben Keita beugrása, aki stabillá tette a higgadtságával a védelmet, Kobouri nagy vétel, bár van néha egy-egy halványabb meccse. Antzoulas meg szerintem nagyrészt jól teljesít, de olykor nagy teher van rajta, pláne amikor Branko és Hall hibáit kellett megpróbálni kompenzálni, ebbe pedig belehibázott. De ő hajt, nem mondanék rá rosszat.

 

Huszti kapcsán még egy régi vesszőparipámat említeném. Ma már szinte mindenhol van nagy dobó, végre ilyen játékosunk is lett. Mert amúgy évek óta a bedobásaink szarok. Hosszú ideig megy a lóbálás, tanácstalanul, nem tudjuk kinek akarjuk dobni, mit is akarunk kezdeni, hogy kéne ezt megoldani. Ebben is Branko az élen járó. Ma már ezeket ugyanúgy be kéne gyakorolni.

 

Lehetne sorolni tovább, de úgyis mindenki érzi, látja ezeket, ezért kell folyamatosan lecserélni szinte mindenkit a jövőben.

Előzmény: Szili1974 (219635)
Szili1974 Creative Commons License 2024.04.08 0 2 219637

Kiss Tominak még sok játékost fel kell nyomnia, hogy kezdő legyen. (ha igaz a sztori)

Előzmény: nzsolt18 (219567)
maribor Creative Commons License 2024.04.08 -4 2 219636

Ebben teljesen igazad van és lennék az utolsó, aki itt bármilyen kapusfikázásba belekezdenék. Csak van egy harmadik opciónk, sokat nem vesztenénk vele. De nyilván Géza sem hülye, edzésen lát, amit lát és biztos vagyok benne, hogy Csufi véleményét is kikéri az ügyben. Így marad Banai.

Előzmény: Szili1974 (219635)
Szili1974 Creative Commons License 2024.04.08 0 1 219635

A kapusok védelmébe annyit, ha jobban védekeznek előttük, akkor kevesebb labda jut el kapura, kevesebb lehetőség a gólszerzésre, bekapott gólra. Azért nem egy biztos lábakon álló védelmünk van és Onovo-n kívül nincs szűrő játékosunk a középpályán. Hozzáteszem, ha jól emlékszem, pénteken a Zetének 5 kaput eltaláló lövése volt.... Nekünk 1... Az eredmény is annyi lett....

Előzmény: polovcev (219628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!