Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2009.01.07 0 0 8425
Hümi!
Már többször is kifogásoltad vannak az én albumomban általad készített képek is. Én többször is megjegyeztem nem minden képet én készítettem, csak szerettem volna a magam szerény módján egy nem teljesen reprezentatív, de az országot hellyel-közzel bemutató amlbumot csinálni. Ez ma már megmosolyogtató amikor sokkal összeszedettebb és nem csak képekkel, hanem napi infókkal is feltöltöttt oldalak léteznek magyar nyelven is Montenegróról. Amikor én kezdtem a kattintgatást akkor még magyarul eléggé fütyisz-kukisz lehetőség volt a neten. Az általad a szememre vetett kép valószínűleg vagy menetrend, vagy térkép lehet amit azért raktam föl hogy segítsem vele azokat akik ilyet keresnek és egy helyen megtalálhassák azt. De kérlek írd meg melyek azok és ha zavar akkor törlöm vagy nagy betűkkel ráírom "Foto by Hümi"!

És nekem ne légy papucs!
Csapj az asztalra!
Asszony csomagolj!
Megyünk Montenegróba!
...és nincs megjegyzés, hiszti, meg duma!
Csitu van!
:-)
Előzmény: Hümi (8419)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.07 0 0 8424
Petárdázás:
Ott mi a szabály? Van erre szabály? Lehet vásárolni/árulni használni pirotechnikai cuccokat?

Tüzeskedés:
Valahol útközben Szerbiában láttam én is egy hasonlóan megpakolt kis zastavát. Tetőcsomagtartó és minden nélkül feldobva a tetőre egy halom gally. Na gondoltam ezzel nem sokat fogtok melegedni, mert ellobban azonnal, de akkor valószínűleg nem megélhetési okokból, hanem hitéleti célokból szambáztak vele.
(Őt is egy öngyilkos merénylőnek tekintettem, mert eléggé "izgalmas" mutatvány volt az úton imbolygó roncs a tetején 2,5 m3 venyigével!
Előzmény: jisell (8414)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.07 0 0 8423
Küldtem neked emailt!
Annak remélem nem felejtetted le a jelszavát!
:-)
Előzmény: pljeskavica (8413)
halacs Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8422
Köszönöm szépen. :-)
Egyelőre a gyerekeimmel még nem tudtunk időpontot egyeztetni, hogy mikor indulunk, de remélem, valamelyik programnak mi is részesei leszünk. :-)
Előzmény: jisell (8416)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8421
Köszi!Most már nyugodtan megyek aludni! :) Ez sokat jelentett!
Előzmény: Törölt nick (8420)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8420
Nagyon jó,minden szép,mindennel meg lesztek elégedve:-))
Előzmény: Yettiee (8418)
Hümi Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8419
Örülök kedves szervezkedő, hogy képtáradban felfedezhettem több képemet...nagy mehetnékem vagyon Montenegróba...nekem nagyon bejött...tavaly kipróbáltuk Horvátországot...az idén nejem óhajára újfent Görögországba megyünk...na de majd jövőre ÉN VÁLASZTOK...és a szívem csücske MONTENEGRÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ...:)))
Előzmény: szervezkedő (8408)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8418
Mi all inclusive leszünk!Ez legalább megnyugtat!Na innentől csak jót szeretnék hallani,mert lefoglaltuk már!!!
Előzmény: jisell (8417)
jisell Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8417

Szia

 

Voltam ott és nem volnák a vendége. Láttál te már a netten szobát az Aleksanderban?Nem a válasz.Mindig csak a külső részről lehet képeket találni mert az szép. Medence, szépség szalon (ahol az áraktól lessz még egy pár ránc a homlokodon) csukrázda( ahol biztossan nem fogsz elhízni egy sütitől ) de a pincérek lassuságáról nem is beszélve meg az árakról.

 Elárulok egy titkot csak az all inclusive vendégek kerülnek a felújított részbe. A többi magyarán mondva KAKI. A voltam ott mert az eggyik barátnőm dolgozott ott mint szoba lány hár apám messze elmarad a 3 csillagos szálloda szinvonalától.Esős napokon az földszinti szobákból vödörrel merték ki a vizet. Nem VICC ez igaz.

Vizellátás volt is meg nem de ha minden jó akkor evvel már az idén senki nem fog foglalkozni mert ÁLLÍTÓLAG lessz víz rendessen.

 

Hát ennyi és ne folytassam tovább.34.17 Euró / fő amit a szálloda meghirdetett én szerintem nem ér meg.

 

Üdv

 

Előzmény: Yettiee (8415)
jisell Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8416

Sziasztok

Aki tervez egy kis pihenőt a minóza fesztivál idejére ime a program :

 

 

2009.01.31. A 40. mimóza ünnepség megnyitója - a Boka Kotori öböl eggyüteseinek felvonulásos koncertje

2009.02.05. téli salon

2009.02.06.Virág kiállítáa a Titó villában ( Villa Galeb), A hivatalos MImóza ünnepséh megnyitója Herceg Noviban a Nikola Djurkovica téren - központi tér

2009.02.07. Mimóza, bor és hal fesztivál - Đenovici, Baosici

Fellépnek a Herceg Novi-i városi zenekar,a mazsorettek, a fúvós zenekarok, a "Régi kapitány " nevezetű énekkar, külömböző kultúr közösségek ( ez az a felvonulás ahol osztogatják a helybéliek a finom falatokat a turistáknak )

 

Jelmezbál az  Institut Igalo szállodában ( van főnyeremény is a legjobb jelmezért)

2009.02.08. Gyermek jelmezbál (amit általában Kotorban szoktak megrendezni )

Néptánceggyütesek felvonulása

2009.02.14. Felvonulásos koncert

2009.02.15. Hal vacsora az Institut Igalo szállodában

2009.0220.A mediterrán ének est

2009.02.21. Felvonulásos koncert

A Legende eggyütes koncertje a Park szálloda - Herceg Novi- termében

 

2009.02.22. Gyermek jelmezbál

2009.02.28 Karnevalska svetkovina - Ez a karnevál maskarájának az elégetését takarja azt hiszem és a Herceh Novi-i városi sétányon a Skver kikötőig rendezik meg 

Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8415
Szia Jisell!

Megosztanád velem,hogy miért nincs jó véleményed az Aleksandarról?Voltál már ott?
Előzmény: jisell (8414)
jisell Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8414

Szia szervezkedő

 

Sajnos nem csak neked nem sikerültek a jégcsapos képek mert nekem sem. Valami fantasztikusak voltak nem láttam még ekkorákat megvoltak vagy 1m-esek. Kár hogy nem sikerültek a képek. Ha minden jól megy megont megyek fel arra a részre 10-e körül ha sikerül őket lekapni felteszem ide.

 

Itt nagyban megy a petárda durrogtatás valamint a levegőben furcsa füst terjeng. Ma van a görögkatolikus karácsony égetik az úgynevezett BADNYAKOT ami annyit takar hogy a ház férfi tagjai reggel kimennek a közeli erdőbe ott szednek egy bizonyos fa száraz ágait elviszik a templomba a pap megszenteli amit délután a ház udvarában meggyujtanak.Ezt a tüzet szítik egy ideig közben petárdáznak jókat pálinkáznak. A másik lehetőség visszamennek a templomba és ott közüssen elégetik(ott nincs pálesz :-)

 

Ami a nyaralást illeti hát nincs is olyan messze ide is már jönnek javában a foglalások. De nekem nincs valami jó véleményem sem a Slovenska plazaról de sem az Aleksanrarról.  

ez amit égetnek1lehet hogy ők is oda érnekmindenhol csak a PASIK
Előzmény: szervezkedő (8407)
pljeskavica Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8413
Bár már egyszer engedélyed kértem és meg is kaptam azt, most újra megtenném/megkérdezném. "Lopnám" a képeid az oldalamhoz és a majdani photomontenegro.net - hez... (?)

Akinek esetleg van fotója, várom a foto@montenegro-utazas.info -ra . Előre is köszönöm.
Előzmény: szervezkedő (8408)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8411
Szerintem így az ünnepek elmúltával egyre többen gondolnak már a nyaralásra.
Ha jól emlékszem szemerke írta hogy még a szaloncukrot majszolta amikor már lefoglalta a szállást augusztusi időpontra 2008 januárjában.
Ha pedig már lemúlik a síszezon akkor szerintem aki tervez nyaralást, az már nézelődik.
Tegnap este a 2 fős családi parlament meghatározta az idei szabadságolás menetrendjét. A naptárba bejelöltük mikorra tervezünk utazást- ebben a hónapban nem, de ki tudja mit hoz a február vagy a március?!
Előzmény: Yettiee (8410)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8410

2009-ben utazók:

 

1. halacs: 2009.02 :Herceg Novi

2. yettiee: 2009.07.15-07.23: Budva,Hotel Aleksandar

 

Csak mi gondoltunk erre ilyen korán?

Előzmény: Yettiee (8385)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8409
Nem szeretem a telet!De ezek a képek...fantasztikusak!Egy fotóművész veszett el benned! :) A kerítésed biztos hatásos lesz! :)
Előzmény: szervezkedő (8408)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8408
...és úgy vegyesen összeszedtem kb 30-40 képet és csináltam egy albumot a képtáramba.

Amit ide kattintva érhettek el!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8407
Jégcsapok!
A legfélelmetesebb jégcsapok alagutakban lógtak, de azok a képek nem sikerültek!
Péter! Mi van ha egy ilyen bekukkant a szélvédőn? Kifizeti azt nekem valaki?
Vagy csak így jártam?

Jégcsapok, de csak amolyan közepes kategóoóriások!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8406
Jisell!
Szép volt a táj!
Mesés!
Lenyűgöző!
...és komolyan mondom keresni kell a szavakat amik valóban visszadják azt az érzést amit átélsz akkor amikor látod a hegyeket hóesésésben, a hótól roskadó ágakat az út fölé hajolva, a sokszor méteres jégcsapokat stb.
Igaz kicsit azért keveredtek ezek az érzések a bizonytalansáággal is, mert teljesen egyedül voltam, egyre jobban esett a hó, egyre havasabb volt az út, egyre többen jöttek velem szemben hólánccal és előttem még több száz km volt (mögöttem meg egy kb4 méteres tréler).
Illetve többször találkoztam olyan autósokkal akikről még most sem tudom eldönteni hogy egyszerűen csak hülyék voltak, vagy valami öngyilkos merénylő szektának a tagjai.
Én a kellemes negyvenes tempómmal ereszkedek valahol Valjevot elhagyva de még Pozega előtt. Látom valaki nagyon jön mögöttem. Egy kombi Megane. Ha jól emlékszem 2 felnőtt, 2gyerek. Jönnek mint állat! Előzgetnek, de valami életveszélyes kormánymozdulatokat használva. Mikor elmegy mellettem látom az autó színig pakolva, tetőn egy halom táska, mögöttük egy kis bohóc utánfutó, de úgy megpakolva hogy akb 20-30cmes kerekek majd kitörnek.
Az ilyenek őrültektől féltem hogy csinál egy olyan manővert ami az én testi épségemre is káros befolyással bír majd.

Egy "merénylő"!
Előzmény: jisell (8398)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8405
Péter!
A szögesdrót project megoldódott, mint ahogy személyesen is jeleztem feléd-ha jól emlékszem!

Több szomszéd nem tudja hová tenni, hogy a csudába cseppentem én magyarként Montenegróba. Többek szemében látom hogy távolságtartó irányomba.
Most azonban ha meglátják majd művemet, mit készítettem a szögesdrótból, nem tagadhatom le katonai múltamat.
A 90-es évek háborújában szerintem a legkeménebb áteresztőpontokon nem láthattak olyan akadályokat, mint amit én készítettem röpke 2,5 perc alatt a környék kecskéi ellen védve a telket!

Kecskék, reszkessetek!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8404
Szilveszteri buli:
Totál egyedül nem terveztem nagy bulit, ehhez képest már du2 körül a padlón hemperegtem. Nagyon kemény délután volt. Még napok múlva is fájt minden porcikám. Kb este 8körül vonszoltam át magam a tus alá. Zsibogott a lábam, de egy jó forró fürdő után feléledtem. Vacsora környékén beszéltünk telefonon baffalolev fórumtárssal. Jeleztem felé hogy terveim között szerepel hogy lemegy Barba mert kiváncsi vagyok hogy örül (vagy őőőőrül meg) a nép éjfélkor. Levi azt mondta nem nagy durranás, körülményes a parkolás stb. De ez engem nem tántorított el. A jó kis vacsora után, tv nézés közben az utolsó filmkocka valami Sas kabarés valami volt, majd teljes filmszakadás és arra ébredtem hajnalban, hogy megy a tv és már javában 2009-et írunk.
Tehát a nagy buli a főtéren elmaradt részemre, pedig olyan hírességek léptek fel mint Zdravko Golic. Ez állllítólag itt olyan mint ha holnap feltámadna és Pesten Zámbó Jimmy adna koncertet.

Mindegy!
Fájt a térdem, fáradt is voltam már a több napos monoton munka után, de beköszöntött az új év.

Egyszer valahol hallottam, hogy úgy telik a következő év, mint ahogy az első nap. Alapvetően egy jó ómen volt hogy a tengerparton köszöntött rám az év. Aznap reggel sokáig lustálkodtam. Jó kiadósan megreggeliztem, nem nagyon dolgoztam, csak óvatosan tüsténtkedtem a ház körül.
Egészséges férfi emberként eszembe jutott, hatalmas gááááázzzz van! Mert ha tényleg így telik majd az idei év, akkor szép meg jó lesz minden, de semmi szex!

Erre mi történt?!
Megyek le autóval Canjba és messziről megismer az egyik szomszéd és integet nagyon. Lassítok majd megállok. Kinyitja az autó ajtaját behajol, átölel és boldog új évet kivánva ad három....
...és itt vagyok bajba, ha definiálni kell hogy ez most puszi vagy mi volt? Ha a filmvásznon egy konzervatívabb filmkritikus az ORTT-nél ilyet lát, kapásból kiteteti a 16-os karikát a képernyőre.
Ha mondjuk a vámos "Végzet" művel velem hasonlót, azonnal tudom mit jelent a szituáció! De ebben a helyzetben tanácstalan voltam, ugyanis a bibi az hogy a jókívánság egy "bácsitól" érkezett. Tehát ha nagyon árva, nagyon halovány is (és egy kicsit túl "liberális" az én konzervatív énemnek) de egy apró reménysugárt gyújtott az első napon kőműves szomszédom, igaz én valahogy másra gondoltam amikor reggel amiatt aggódtam hogy 2009= no szex!

Azoknak akik erkölcsi normája szerint elítélendő az hogy szilveszterkor valaki már délután a padlón hempereg, konkretizálnám a helyzetet: parkettáztam a szobát, nem züllöttem!:-)
Előzmény: Amari bp (8403)
Amari bp Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8403

   Jó reggelt!

 

  Megnéztem nagyutazó  újabb élménybeszámolóját, tetszett :)

  Csodás az a havas fenyvesekkel szegett út!

 

pljeskavica Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8402

Bezony. Vannak tipikus utazós zenék. És a változatosságot az embernek kell mp3-as csokorba gyűjtenie, mert manapság a tömegrádiók 2 napi hallgatása után harmadnapra pontosan tudja az ember, hogy mi fog következni...

Előzmény: szervezkedő (8392)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8401

Szia

 

De igen de nagyon elszaporodtak és nagyon tizedelik a hegyekben élő emberek nyájait valamint be - be merészkednek a városokba mert nem találnak élelmet.

 

Kár értük inkább maradnának fenn az erdőkben

Előzmény: H_G (8400)
H_G Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8400
Ejha! Ott nem védettek?

Előzmény: jisell (8395)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8399
A Becici -i strandról ezt láttam hó
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8398

De szerveszkedő?

 

Nem te montad hogy használjam ki a kábelt?

 

De igen csak nap nem volt esett a hű-hó és nagyon hercien festettek a motorháztetőn hi-hi

Előzmény: szervezkedő (8397)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8397
Csajé!
Há csák áztát ne monygyad hogy ezek napuztak a motorháztetűn e?!
Előzmény: jisell (8395)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8396
megy ez nekem itt van egy kép mindössze 15 km Budvátólnem messze2
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8395
nem megy a dolog segítség kénefarkasokfarkasok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!