Keresés

Részletes keresés

Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90339
Indiában már ölik egymást a vízért:

http://www.doomers.us/forum2/index.php/topic,48985.0.html

http://www.guardian.co.uk/world/2009/jul/12/india-water-supply-bhopal

A halálos eredményű vízbunyó színhelye, Bhopal lakossága 50 éve százezer fő volt, most 1,8 millió és növekszik.
Már nem sokáig...
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90338
A hasonlat szép, sőt lenyűgöző, de nem hiszem, hogy az emberáldozat megóv pl. az erőforrásbázis túlhasználati válságtól.
Vagy a kétéves lánycsecsemő megerőszakolása az ADS-től...

Abban igazam és igazad van, hogy lesznek, mivel máris vannak kollektív bűnbakkeresési őrjöngések, de szerintem ezek semmilyen egyensúlyt nem álljtanak helyre, csak önámítások.
Természetesen nem vétóznám meg a táncoskomikus, vagy valami ismert holóiparos "író" utcai népítélet keretében történő egyensúlyhelyreállítását, bizonyos népítéletek valóban katartikusak és a helyükön vannak.
De alapvetően bennünk van a bűn, mindannyiunkban.
Előzmény: Törölt nick (90336)
TwinTowerBuster Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90337
Az első világháboró utáni hasonló tartalmú, de mégis konkrétabb globális szájtépés a háborúk ellen, és a háborúk meghaladott voltáról is milyen eredményes volt, nem? Olyan 20 évig nem is volt háború....
Előzmény: Törölt nick (90335)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90336
A "karmikus" egyensúlyra való pszichés törekvés (pl. bűnbak keresés) is mutatja, hogy alapvetően a természetbe nyúlnak gyökereink, mert a természet mindig az egyensúly (kiegyenlítődés) felé tendál.
Ehhez társul, hogy az emberek szeretik az egyszerű, kézenfekvő megoldásokat: ő a hibás, akasszuk fel. Szerintem ez sem elítélendő. Ez (is) mint az előítélet pl. egyfajta természetben gyökerező pszichés magatartás. Persze ez nem sokban vigasztalja azokat akik felakasztásra kerülnek, de a kollektív pszichés egyensúly istene csak emberáldozatokkal éri be. Ez van.. ezek vagyunk, saját magunkkal együtt élni olyan mint egy nagy vad kutyát tartani, kiválóan megvéd, de meg kell neki adni ami az övé....
Előzmény: Nicee King Doom (90330)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90335
De 2020-ig
""Ugyanakkor nem vállalt semmilyen kötelezettséget a közbülső szakaszokra,""
tehát
"önkorlátozást vállalnak" nem igaz.

Semmit sem vállaltak, csak kijelentették, hogy 2050-ig 2 foknál nem emelkedhet többet az átlaghőmérséklet.
legalábbis 2020-ig semmit sem vállaltak.
Előzmény: kilenctizenegy (90329)
genocica Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90334
Nem még itt vagyok.. magam is értetlenül állok a dolog előtt. Lehet a kis qcsög farokhosszabbító műtétre van bejegyezve a héten és most már nincs akkora frusztrációja attól, hogy segédmotoros fingja nincs miről beszélnek itt az emberek.
Előzmény: Nicee King Doom (90333)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90333
genocica az úton, már túl van a dolgon
és nélküle száll az idő
Előzmény: Törölt nick (90328)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90332
A föld lejtős. A házunk az utca felől földszintes, a kert felől emletes...
Előzmény: hanyattesett (90331)
hanyattesett Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90331
Én soktízezer km-t utaztam a Földön és az az érzékcsalódás alakult ki bennem, hogy a Föld
RÜCSKÖS.
Belátom, hogy tévedtem :)
Előzmény: Törölt nick (90328)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90330
"Könyörgöm akasszuk fel őket."

Minden ebbe az irányba megy, csak kérdés, ki mindenki esik majd bele a szórásba.
Nem gondolom teljesen offolásnak, tehát nézzük a szadi bomlását:

Mindig emlegettem itt is, hogy a válság durvulási szakaszai elszabadíthatnak világszerte mindenféle bűnbakkeresési őrjöngéseket, amikor hamar kineveződhetnek a bajok okozóinak a mindenféle kisebbségek, rossz szomszédok, stb, hagy ne soroljam, kik. Egyes helyeken pl. a magyarok, mondjuk Slotákiában.
Még rám is sütötték páran itt is az antiszemita bélyeget, hogy én arról ábrándozok, milyen jó lesz zsidót lincselni a válságért, pedig a lehető legtávolabb áll tőlem, hogy mondjuk a zsidók nyakába varrjam az általános erőforrástúlhasználási globális válságot.

De épp a szadi nyújtotta a minap a szép példát, ahogy a friss elnök egyből csatornázta a jelenlevő küldöttek frusztrált dühét, a (politikai) egzisztenciális megsemmisülés félelmét Kókára, röviden levezetve a haragot, ott a bűnös, épp csak nem mondta, hogy tépjétek darabokra, mert olyan radikális megoldásokig még el kell telnie pár hónapnak...

Ha a szadisták is így működnek, mit várhatunk a többi embertől?
Kóka szerintem is bűnös, de nem egyedül, akik szavaztak arról, hogy ő a főgeci, maguk se sokkal szentebbek. Ugyanígy, amikor a nagyon kurucos hazafiak könnyen összeálljtják a feketelistát a globalizáció gonoszairól, nemigen keresik magukban is a baj okának legalább morzsáját, pedig rémlik a kurucról, hogy valamelyik vidéki gárdatoborzót bevásárlóközpontban tartották, mert nyilván oda szeretnek járni.
A geci bilderberg globalizál és kizsákmányol minket, és ráadásul még egy rohadt lidi se bír lenni a mi kis porfészkünkben, nem élet az élet...
Előzmény: Törölt nick (90316)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90329

"Az éghajlatváltozás elleni küzdelem jegyében a G8-csoport és az élen járó fejlődő országok vezetői a héten abban állapodtak meg l'aquilai csúcstalálkozójukon, hogy nem emelkedhet világszerte 2 Celsius-foknál nagyobb mértékben a középhőmérséklet a 2020-ig tartó időszakban. "

 

Úgy értették, hogy a G8 tagok önkorlátozást vállalnak a kibocsátás növelésének korlátozásában. Persze a dolog nem akkora vívmány, mint amekkorának a média tálalja, egyrészt, mert a klíma nem a kibocsátás növekedésétől változik, hanem a kibocsátás nagyságától, másrészt mert a G8-csoportnak nem tagjai azok az országok, ahol nagy a növekedés (Kína, India, Indonézia, Brazília, stb.)

Előzmény: Törölt nick (90316)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90328
Miért nem tudtad hogy a föld lapos?
Előzmény: hanyattesett (90327)
hanyattesett Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90327
Hmmm...

Mindenesetre K Ö S Z Ö N Ö M hogy leírtad ezeket a dolgokat. Nekem nagyon nagy segítségemre voltál és vagy.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (90323)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90326
Liebig's law of the minimum

Igen. A Liebig törvény a növekedésre eredetileg növényekre lett kidolgozva, de az iparra és a népességre is igaz lehet, úgyhogy nyuggerek földre kapára...:)
Előzmény: Törölt nick (90321)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90325

ez a sokat emlegetett blog, ez hol talalhato?

 

sb

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (90323)
genocica Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90324
"Felőlem aztán hihetitek azt is, hogy lapos. "

Köztudott, hogy banán alakú :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (90323)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90323

De vmiért úgy érzem, nem fogsz ezen elgondolkodni

 

 

 

Nyertél.

 

Tényleg nem fogok. Viszont nem hiszem, hogy meglepetés érne téged, hiszen előre megmondtam: [te is] azt gondolsz a pénzrendszerről, amit csak szeretnél. Meg úgy általában bármiről. Mindenki más is azt gondol bármiről, amit csak szeretne.

 

Én pl. azt gondolom, hogy azon kívül, hogy én magam alaposabban utánajártam ennek-annak, semmiféle értelme nem volt sem fórumot sem blogot sem semmi ilyesmit írni. Embereket elgondolkodtatni, meggyőzni... tök felesleges, kár a gőzért. Általában úgysem sikerül, és ha véletlenül mégis, abban se feltétlenül sok a köszönet, minthogy nem biztos, hogy akkor jó a gyereknek, amikor már nem hisz a Télapóban, meg az se biztos, hogy annak van 'igaza', akinek végül sikerült a másik meggyőzése.

 

De nem akarok én meggyőzni senkit semmiről. Téged pl. a pénzrendszer működéséről nem akarlak. Másokat arról nem akarok, hogy a Föld kering a Nap körül és nem fordítva.

 

Felőlem aztán hihetitek azt is, hogy lapos. Tom Friedman is megmondta, megírta: kapott is érte Pulitzer-díjat pár éve. Hát akkor a Föld lapos, oké-zsoké. Nekem mindegy, akár szavazni is lehet róla -- azt javaslom, legyen mostantól a kozmológia is demokratikus, hogy beköszönthessen az igazán univerzális véleményszabadság.

 

Több mondandóm nincs.

Előzmény: slowrunner (90285)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90319

Ezt a "nyáron történni fog valami..." elméletet innen vettétek?

 

Az amerikai antiglobalista fórumok az utóbbi idöben tele vannak olyan állításokkal, hogy júniusban állítólag valami rendkívüli dolog fog történni, egy "második szept 11", és/vagy az USAban rendkívüli állapotot (marshal law) hirdetnek. Az info nem megbízható, nem kell elhinni, de teljesen ignorálni se szabad. Majd ezt is meglátjuk.

kukac.sk

wulfin Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90318
"A megújulók energiasűrűsége, eloszlása valamint rendelkezésre állása nagyon kedvezőtlen a fosszilishoz képest."

Szerintem meg sokkal kedvezobb. A fosszilis eloszlasa rendkivul kedvezotlen sok ezer kilomterreol szallitjuk ide. A rendeklezesre allasa se tul jo ha epp el vannak zarva a csapok. A kertben meg mindig all rendkelzesre tuzifa:)
Előzmény: genocica (90317)
genocica Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90317
Az univerzumban is állítólag van vagy 3 Kelvin összentrópia, ami rengeteg energia, a probléma az energiasűrűséggel van (annak ellenére, hogy az univerzumban jellemzően koncentrálódik az energia). A megújulók energiasűrűsége, eloszlása valamint rendelkezésre állása nagyon kedvezőtlen a fosszilishoz képest. Számomra a konklúzió az, hogy a jelenlegi társadalmi-gazdasági stb. környezetet a megújuló energia nem tudja táplálni. Nem lesz tudatos "átmenet", mert erre ez a rendszer nincs "bemadzagolva", csak az igények rövid távú kielégítésére van beállva...
Előzmény: wulfin (90315)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90316
Tegnap óta ülők és bámulok.
Akkor hallottam ezt először.

"Az éghajlatváltozás elleni küzdelem jegyében a G8-csoport és az élen járó fejlődő országok vezetői a héten abban állapodtak meg l'aquilai csúcstalálkozójukon, hogy nem emelkedhet világszerte 2 Celsius-foknál nagyobb mértékben a középhőmérséklet a 2020-ig tartó időszakban. "

És ha emelkedni fog mit csinálnak?
Terrorista gyanúsnak nyilvánítják a középhőmérsékletet?
Vagy megostorozzák mint bölcs elődjük a tengert?

merthogy
"Ugyanakkor nem vállalt semmilyen kötelezettséget a közbülső szakaszokra,"
tehát nem csinálnak ennek érdekében semmit.

Eszem f*-om meg áll.

De most tényleg.
Könyörgöm akasszuk fel őket.
wulfin Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90315
Ez a foldi bioszfera eleg energia inteziv a maga 90 TW teljesitmenyevel es 100%-ban megujuloval megyen.
Előzmény: genocica (90311)
wulfin Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90314
Oil discovery adatsor kellene nekem (global, de us is jo ha mas nincs), 1900-tol. Grafikonokkal tele a net, de adatforrast senki se kozol.
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90313
Úgy érted, offolásért? :-)
Előzmény: genocica (90310)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90312
Ez jo, köszi.
Előzmény: genocica (90311)
genocica Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90311
RENEWABLE ENERGY – CANNOT SUSTAIN AN ENERGY-INTENSIVE SOCIETY.

Villanyautó szélkerék és hasonló utópiák áhítatában élőknek egy kis Mórickaszinten túli vitaanyag.
genocica Creative Commons License 2009.07.13 0 0 90310
UpsalaEgyetemPeakoil

Na mielőtt kitilt a kis qcsög... jó kis anyag.
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.07.12 0 0 90309
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 90306
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 90305
"Már ez is eredmény? (:-D)"

Szerintem az. Aztan persze erosen kerdeses, hogy hogyan tovabb, elindulhatunk megint lefele is.

"Majd az őszi hónapok döntik el a trendet."

Az oszi honapokban nem lesz nehez felulmulni a tavalyi eredmenyeket. Tavaly szeptemberben volt az elso bazinagy visszaeses. Gyakorlatilag azota tart a valsag.

Erdekes egyebkent, hogy akkor egy csapasra mintegy 20%-nyi vasarlo tunt el, es csak most kezdenek visszaszallingozni.

Egy idoben arra gondoltam, hogy ez pont annyi, amennyit az olcso hitelek meg lizingek generaltak. Eltuntek az olcso hitelek, eltuntek a vasarlok is. De ebben nem vagyok biztos, tudja a fene.

"én valahol örülök a csődjeiknek."

Azert a GM-en meg a Chrysler-en kivul meg nem csodolt be senki jelentos gyarto. Es meg csak nem is mindenki veszteseges.

Nalunk is az elso negyedevben csak 55 millio volt a veszteseg, az semmi. (a tavalyi utolso negyedevben 900 millio de az meg azert volt, mert rankborult az USA-lizinguzlet). Remeletoleg most a masodik negyedevben mar pozitiv az eredmeny. Belso pletykak szerint evi 20%-os visszaesesnel nullara ki tudunk jonni ugy, hogy nem lesznek elbocsatasok.

"a kacatgyártás nem fenntartható egy szűkülő erőforrásokkal rendelkező világban. A kacatgyártás iskolapéldája a mai autóipar."

Termeszetesen abban, hogy kacatot gyartanank, nem ertek egyet :) (pedig bizonyos nezopontbol akar igaz is lehet), de egy szukulo eroforrasokkal rendelkezo vilagban ez valoban nem fenntarthato. Ahogy semmi mas sem, amit megszoktunk.

Se a hetzenes-kameras mobilok, de a 115 centis plazmatevek, de a csupauveg allandoan legkondicionalt irodahazak, de a delamerikai ananasz a nyar kozepen fillerekert es meg sorolhatnank napestig.

sb
Előzmény: krezidiesel (90301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!