Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 283
"A mikrofon meg szintén időegység alatt szerinte ennél kevesebbet érzékel. Mi történik azokkal a hullámhegyekkel, amik nem érkeznek meg? Elviszi út közben őket a cica?"

eldiffundálódnak, széttöredeznek.. spektruma kilukacsosodik :)
Előzmény: mmormota (280)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 282
Hm, valoszinuleg keverek valamit. Ha a hullamhossz no, akkor nem feltetlenul csokken a frekvencia? Azaz az a hullamhegy mennyiseg, amely x ido alatt jott ki a hangszorobol, azt x+dt ido erkezik be a mikorfonba.
Előzmény: mmormota (280)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 281
Hol irta, hogy nem erkeznek meg?
Előzmény: mmormota (280)
mmormota Creative Commons License 2005.11.22 0 0 280

A levegő elég lineárisan viselkedik, ha a kitérés sebessége sokkal kisebb, mint a gázmolekulák átlagsebessége.

 

Ha a hullámhossz változását írta volna, az hagyján. No de a frekvencia? A forrás időegység alatt kibocsát x hullámhegyet. A mikrofon meg szintén időegység alatt szerinte ennél kevesebbet érzékel. Mi történik azokkal a hullámhegyekkel, amik nem érkeznek meg? Elviszi út közben őket a cica?

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 279
A hanghullam nem terul ugy szet a terben, mint a vizhullamok?
Előzmény: mmormota (278)
mmormota Creative Commons License 2005.11.22 0 0 278

Nekem különösen az tetszett, hogy egymáshoz képest álló hangforrás és mikrofonok esetén a távolabbi mikrofon alacsonyabb frekvenciát észlel... :-)))

 

Hogy képzelte ezt? Mi történhet szerinte azokkal a hullámhegyekkel, amelyek az első mikrofont elérik, de a másodikat szerinte már nem? 

Előzmény: Törölt nick (268)
JFEry Creative Commons License 2005.11.22 0 0 277
Kivételesen nem én vagyok.
Előzmény: A Tudomány maga (275)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 276
énsetudomkiez..
Előzmény: A Tudomány maga (275)
A Tudomány maga Creative Commons License 2005.11.22 0 0 275
Ha valaki kíváncsi lenne erre a Soós Miklós nevű köcsögre (és akkor még finom voltam), soósmik nick alatt parasztkodik az origó fórumon.
Minősíthetetlen, amit megenged magának, de biztos van, akinek tetszik...
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 274
ez mindent elmond a gondolkodásodról:

"ha megvan amire kíváncsi vagyok, akkor folytathatjuk a beszélgetést, addig úgy veszem hogy az egész csak kamu..."

Engem érdekel, esetleg ha te elvégezted ezeket a méréseket. De attól én még nem végeztem el, tehát nincs saját tapasztalatom.
A "mérni", "reprodukálható" szavak "saját tapasztalatot/mérést" jelent, különben nem lenne értelme másoknak is megismételni azokat. Addig ha elvégeztük volna is a mérést, max hihetsz benne, vagy nem hihetsz benne. Bármilyen logikus is az eredmény.

Én még nem végeztem el a méréseket. De szeretném. Ezt mindig hangoztatom itt is, csak szeretik figyelmen kívül hagyni egyesek, hogy hajlandó vagyok ilyenekre (csak a magyarázataikat ne erőszakolják rám!)!

De neked elég lenne ha a jegyzőkönyeink egy bizonyos, jól behatárolható eredmény adnának, akár erre-, akár arra.
Persze ha nem a javadra billenne, akkor rögtön "rosszul végzett méréseket végeztünk, és ezeket >>nem érdemes megismételni, mert a leírásból látszik hogy hibásak az eredmények<<"..
"azért tilos mert nem szabad, és azért nem szabad mert tilos"
Előzmény: emyl (273)
emyl Creative Commons License 2005.11.22 0 0 273
tehát érdekelne, hogy:
- milyen hangforrással milyen hangokat adtatok ki (gondolom voltatok olyan alaposak hogy több, különböző mintával is kipróbáltátok)
- milyen műszerekkel mértetek (típus, érzékenység, stb)
- érdekelne egy vázlat, hogy az egyes műszerek hogyan helyezkedtek el a hangforráshoz képest
- gondolom korrekt mérési jegyzőkönyvek is rendelkezésre állnak, amik - feltételezem - publikusak
- gondolom elérhetőek a hangforrás által kiadott és az egyes műszerekkel mért hangok hullámhossz szerinti felbontásai, tehát megtudható, hogy milyen frekvenciájú hangokat "hallott" és azok milyen intenzitással érkeztek, illetve adott frekvenciájú hangok időbeli intenzitásváltozásai
erről kéne nekem valami korrekt, minden részletre kiterjedő dokumentáció (mivel valami nagy dolgot akarsz bizonyítani, feltételezni merem hogy nincs benne semmi mismásolás...)
ha megvan amire kíváncsi vagyok, akkor folytathatjuk a beszélgetést, addig úgy veszem hogy az egész csak kamu...
Üdv
Emil
Előzmény: emyl (272)
emyl Creative Commons License 2005.11.22 0 0 272
mert esetleg mesélhetnél a mérés körülményeiről... úgymint: a méréshez használt hangforrásról és a mérőműszerekről... vagy félsz hogy találok rá magyarázatot?
Előzmény: emyl (271)
emyl Creative Commons License 2005.11.22 0 0 271
ja hogy Te azt az egész rizsát felfogtad, megértetted és elfogadtad? És le is mérted?
Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 270
MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI MÉRNI

MÉRNI.
Előzmény: emyl (269)
emyl Creative Commons License 2005.11.22 0 0 269
"Ha egy AB távolság A pontjában hangforrást helyezünk el, és az AB távolság egyenes mentén mikrofonokat helyezünk el, a mikrofonok annál mélyebb hangot fognak észlelni , minél messzebb vannak az A ponttól."

jáááj
Előzmény: Törölt nick (268)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 268
habzó szájúaknak ajánlott... :)

http://www.extra.hu/bigbang/magyar.htm

Hogy mi a véleményem ezekről, nem fűzök hozzá semmit.
Callie Creative Commons License 2005.11.15 0 0 267
Elviszi a cica, látom ott a szájában, ahogy szalad vele.
Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 266
vigyétek már innen ezt a témát..
determinators Creative Commons License 2005.11.15 0 0 265

Egyet nem szabad, feltétlenül bízni: várakozással kell tekinteni a dologra, s ha jól jön ki az ember belőle, örülhet, ha nem, mást kell csinálni

 

Asszem ez a helyes megközelítési mód.

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 264

állatkísérletek: nos, ennek lehet oka az, hogy talán a homeopátia tapasztalati úton megismert, pozitív hatású kémiai anyagokat is használ, nem csak echte placebó desztvizet, stb...

 

Nem gondolom, hogy a homeopaták direkt kuruzslók, én is elmentem ilyen vizsgálatra, nem is egyre. Ki kell próbálni, ártani (remélhetően) csak a pénztárcának árthat. Egyet nem szabad, feltétlenül bízni: várakozással kell tekinteni a dologra, s ha jól jön ki az ember belőle, örülhet, ha nem, mást kell csinálni. Nekem nem segített.

Előzmény: determinators (263)
determinators Creative Commons License 2005.11.15 0 0 263

El-Nyomottkám,

 

Én magam is alapvetően szkeptikus vagyok a homeopátiával szemben. De...

Két éve a fehérvári konferencián ez volt a téma és akkor Hrasko Gabi nagyon fair módon nem csak szapulta ezt az egész blődlit, de hívott két homeopata szakértőt. Az egyik egy orvosnő volt aki pozitív tapasztalatokról számolt be- ez persze lehetett az általad említett placebó hatás is, a másik egy állatorvos aki nagyon korrekt módon végrehajtott kisérletekről számolt be és ezek is egyértelműen eredményesek voltak.

 

Most vagy az állatoknál is van egy placebóhatás vagy az állatorvos kisugárzása tévesztette meg őket. Az is lehet, hogy az állatorvos hazudott és ezt ott mindenki megkajálta. Mindenesetre én akkor ott elbizonytalanodtam.

Előzmény: Törölt nick (261)
JFEry Creative Commons License 2005.11.15 0 0 262
Ez azé' van, mert olvasol bibliát! Ott van, hogy a hit hegyeket mozgathat! (pénzhegyeket)
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 261
...a homeopátia sajnos az emberek bizalmára épített placebó, s mint ilyen bizonyos eseteken használhat, amiből persze nem ez a hatás a sajnos, hanem hogy kihasználják vele a hiszékenyeket... én is pórbáltam allergiám ellen s nem volt semmi eredménye, csak a pénztárcám lett vékonyabb...
Előzmény: pint (257)
noway Creative Commons License 2005.11.14 0 0 260
Az lenne analóg, ha valaki azt mondaná a tenyérjóslásról: "Azért van beleírva a tenyerünkbe az eljövendő sorsunk,mert az eleve elrendelt harmónia korrelációt biztosít a tenyerünk vonalai és a jövőbeli események között - tehát leképezhetőek egymásra."

Jogos, de ez se hangzik sokkal meggyőzőbben.
Előzmény: Callie (258)
pint Creative Commons License 2005.11.14 0 0 259
most látom csak, hogy nem szabad olvasás nélkül írni, mert erről van szó egy ideje. vegyük úgy, hogy nem szóltam.
Előzmény: pint (257)
Callie Creative Commons License 2005.11.14 0 0 258

Nem olyasmi. Az a tartalmáról szól, a homeopátiával kapcsolatban általam idézettek meg a hátteréről, hogy miért működik, ha működik.

 

Az lenne analóg, ha valaki azt mondaná a tenyérjóslásról: "Azért van beleírva a tenyerünkbe az eljövendő sorsunk,mert az eleve elrendelt harmónia korrelációt biztosít a tenyerünk vonalai és a jövőbeli események között - tehát leképezhetőek egymásra."

Előzmény: noway (256)
pint Creative Commons License 2005.11.14 0 0 257
a homeopátia mögött semmiféle tudomány nem áll, de még orvosok is javasolják néha. simán kapnak engedélyt forgalmazásra, mivel tudományos szempontból desztillált víz, alkohol, stb tartalma van kizárólag (az oldószer), tehát ártani nem tud. úgy hallottam, voltak dupla vak kísérletek, amik pozitív eredményt hoztak, noha ez nyilvánvalóan nem lehetséges. na most akkor mi van? de ez nem kapcsolódik egelyhez, csak bedobtam. egely nem tud pozitív eredményt felmutatni, tehát még csak vitatottnak se mondanám, ellentétben a homeopátiával.
Előzmény: noway (256)
noway Creative Commons License 2005.11.14 0 0 256
Ja, értem. Akkor ez valami olyasmi, mint amikor a tenyérjóslás szakértői azt mondják, hogy a tenyér vonalaiba bele van írva, hogy hány évig fogsz élni, és hány gyereked lesz?
Előzmény: Callie (255)
Callie Creative Commons License 2005.11.14 0 0 255
A homeopatikus gyógyításnak.
Előzmény: noway (254)
noway Creative Commons License 2005.11.14 0 0 254
Minek a szakértői mondják ezt?
Előzmény: Callie (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!