Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90404
"Tetszik ez a gondolatmenet, még ha alapjában véve hülyeség is :-)"

A racionalitásnak az, de ez már nem az ő szakterülete. A korlátait ismerő ember megadja a tiszteletet az ismeretlennek... a "racionális" szerint pedig nincs ismeretlen.
Előzmény: midnight coder (90403)
midnight coder Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90403
Aztán az ember a végén belátja, hogy nincsen semmi (én sem vagyok), csak Isten.
Aki pedig végül is, ilyenformán ugyebár én vagyok... Tetszik ez a gondolatmenet, még ha alapjában véve hülyeség is :-)
Előzmény: Törölt nick (90396)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90402
Ez valószínűleg akkor is törvényszerű. Egy harmadik világbeli ország egyszerűen nem tud megfizetni egy modern, magas színvonalú közműhálózatot, vagy lesz egy lerobbant, patkánylakta, időnként fertőzött rendszere, vagy nem lesz semmi, mert a jót a többség úgysem tudja megfizetni.

Még idehaza is több falusi közműtársulás dőlt be azon, hogy mindenféle támogatásból kiépítették a csatornarendszert, végül ma a falusiak fele már nem bírja-akarja fizetni a havi 4-5-6-7 ezres csatornadíjat, amivel szemben állt az évi 1-2-szeri szippantatás.

A szokásos történet: nem voltak képesek felmérni a saját lehetőségeiket. Ha vacakra telik, akkor arra, ez még mindig jobb, mint ha a végén nem lesz semmi...
Előzmény: berci222 (90401)
berci222 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90401

 

Egy nagyvaros vizrendszere/csatornahalozata egy nagyon igenyes infrastruktura. Azert "privatizaljak", mert a varos nem tudja fenntartani, magatol szethullik, hasznalhatatlanna valik.

Ha egy vallalat egy ilyet megvesz, akkor elkötelezi magat, hogy azt hasznalhato szinten tartja (illetve arra a szintre felhozza). Az pedig (lerohadt rendszerek eseteben) nyilvan sok penzbe kerül.

 

Miutan a Bechtel-t kirugtak, igy müködött a "megvaltas" (mint varhato is volt):

 

The public water utility came under severe criticism in 2008 due to water shortages, accounting errors, tariff increases and poor disaster preparedness. Consequently, representatives of the La Paz neighborhood association announced to create their own service provider

http://en.wikipedia.org/wiki/Water_privatization_in_Bolivia

 

Előzmény: Törölt nick (90395)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90400
Three Actors: Bechtel, the Bolivian Government, and the World Bank

Itt van. 16%-os profitcéljuk volt 40 évre :)
Előzmény: Törölt nick (90395)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90399
Nem lehet más a politika :) vagy ha más lesz az is csak egy darabig. Minden bonyolult rendszert "resetelni" kell időközönként és az fájni fog...
Előzmény: wulfin (90398)
wulfin Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90398
Olvastatok az LMP programjat? Olajcsucsrol is beszelnek, elso atfutasra egesz jonak tunik.

http://www.lehetmas.hu/celjaink
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90397
"Csak a férgek (politikusok) agyonverése a megoldás. "

Ideiglenesen. De mivel általános érvényű megoldások nincsenek, ezért szerintem is ezt kéne alkalmazni :) aztán 100-200 évenként megerősíteni az élményt újabb agyonverésekkel. Sajnos így működik a világ, de mi nem vagyunk ilyenek, hanem civilizáltak, meg fejlettek meg cizelláltak....
Előzmény: Pikó Lajos (90384)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90396
Igen. Én félelmetesen nem értem, hogy miért nem fogadják el az emberek, hogy a manifesztált (anyagi) szférában és a nem manifesztált (pszichés- lelki- mentális- étheri- amit akarsz) szférában ugyanazok a törvényszerűségek kell hogy érvényesek legyenek. Pl. az energiamegmaradás elve: a kezdeti energia nem elvész és újraalakul, hanem ÁTALAKUL pl. mozgásból hővé, másnak tűnik a felületes szemlélőnek, de az elmélyülő tudja, hogy lényegileg ugyanaz, ha formailag más is.

Az anyag sem lesz új, és a gondolat sem. A részecskék amikből állok az idők kezdete óta jelen vannak és jelen lesznek egy más kombinációban, ami már nem én leszek, de "nincs új a nap alatt" csak átstrukturálódás: ugyanannak a lényegi dolognak a felhasználásával más és más formák jelennek meg. Ami kétségtelen, hogy szép és időlegesen lenyűgözi az embert, és újnak gondolja, és nem látja eleinte a folyamatot, hogy a princípium egyik megjelenése lényegileg ugyanaz mint a másik.

A gondolat (lelki tartalom, étheri valóság) amit gondolok is volt, és ez a kombináció én vagyok, de mindez szétszáll és új kombinációban áll össze valahol valakiben-valamiben, semmi újat nem alkottam és nem gondoltam, de a görögök sem..

Aztán az ember a végén belátja, hogy nincsen semmi (én sem vagyok), csak Isten.
Előzmény: Nicee King Doom (90375)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90394
"Az emberek többsége nem vallásos..."

Olyan nincs, aki létezik az hisz vagy tagad, és a tagadás is egyfajta vallás. Vallásnak én azt nevezem, ahogy az ember a felettes énjét "kezeli": lázad ellene, alárendeli magát, tagadja vagy harmóniára törekszik, ez mind mind a vallás szakterülete.

"A hellén filozófusok TALÁLTAK ki sok mindent"

Látod te túlművelt. Szépen leírod a keleti gondolkodás alapjait tankönyvszerűen, de valszeg nem érted. Te sem tudsz folyamatként kezelni valamit. A hellének is része egy folyamatnak. SOHA SENKI SEMMIT NEM TALÁL KI, hanem finomít, hozzátesz, esetleg tagad és ellene fordul, de az is feltételezi, hogy előtte volt valami. A dolgok pszichés feldolgozása olyan mint az emésztés, kell valami ami belemegy aztán átalakul, érlelődik stb.. a semmiből nem lesz valami, még Isten is csak önmagából teremtett, és a természet is betegesen irtózik a vákuumtól (olyan hogy semmi nincs is :))

Szépen megtanultad ezeket a dolgokat de szerintem nagyon nem érted.
Előzmény: hanyattesett (90373)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90393

Biztosan sok helyen szennyezett, de azert egy rendes csovet lefurni sem egy nagy ugy, kezi erovel az is megoldhato.

 

sb

Előzmény: gyremete (90391)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90392

"Bolíviában a vízszolgáltatók kilobbizták, hogy törvényileg tiltsák meg a vízszolgáltatóktól független vízhezjutást. "

 

Csak nem Morales, a nep baratja adta el a vizet?

 

sb

Előzmény: Pikó Lajos (90384)
gyremete Creative Commons License 2009.07.15 0 0 90391

Hát azért ez ügyben nézz egy kicsit körül...

Állítom, hogy pl. Magyarországon ilyen módszerrel sehol nem találsz már biztonsággal iható vizet a szennyezettség miatt. Ha meg mélyebbre fúrsz, akkor meg a meglévő víznyerő rétegeket veszélyezteted azáltal, hogy nem megfelelő technológiát használsz (nem szigeteled megfelelően a csövet, amelynek mentén a szennyezés felülről lejut a megfúrt rétegbe, amelyből egy nagyobb közösség nyeri az ivóvizét)

Nem olyan egyszerű ez...

 

Előzmény: Törölt nick (90380)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90390
Mondom,szerintem ott működik az ilyesfajta tiltás,ahol nem tudsz akárhol kutat fúrni.Eleink szerencsére tudták anno,hová kell cuccolni a mongolok elöl.
A nyugati világon kívül nagy probléma,hogy jellemzően nincs ilyen szinten szervezett társadalom,elszórt népcsoportok élnek egymástól távol,nagy területeken,összehangolt fellépés a disznóságok ellen nehezen elképzelhető.Még mi is benyelünk minden békát,hát még egy hegyi indián törzs az Andokban...vagy egy csóró kínai paraszt,kinek talán a rádió a a vagyona,a viskója mellett.
Előzmény: Törölt nick (90386)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90388
"Csak a férgek (politikusok) agyonverése a megoldás. "

Ezen nem fogunk osszeveszni.

Legfeljebb azon ki kit ut agyon :)

sb
Előzmény: Pikó Lajos (90384)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90387
Nálam ez lenne az a pont amikor beszereznék egy kalasnyikovot,aztán lehetne próbálkozni az esővízgyűjtés,meg a saját kutam használatának tiltásával....
Előzmény: Pikó Lajos (90384)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90386
ott meg meg hamarabb felhuzzak az elso fara a felelosoket.

A furt kutert elvileg fizetned kene, nade tudja ellenorizni?

sb
Előzmény: JAMIE21 (90381)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90384

nem tudsz olyasmit kitalálni, amit a valóság ne überelne. Bolíviában a vízszolgáltatók kilobbizták, hogy törvényileg tiltsák meg a vízszolgáltatóktól független vízhezjutást. (igen, az esővízgyűjtést is). Csak a férgek (politikusok) agyonverése a megoldás.

 

 

Előzmény: Törölt nick (90376)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90382

OFF

Kihangsúlyozom

 

ilyen magyar szó nincs. (mégha sokan is használják) Hangsúlyozom, esetleg nyomatékosan hangsúlyozom, kiemelem stb.

 

 

Előzmény: hanyattesett (90362)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90381
Nem is Magyarországon-Európában probléma ez,hanem ott,ahol némileg korlátozottabb a vízhez jutás.Mondjuk ha igazak a hírek,akkor a saját fúrt kutam vize sem az enyém,ergo fizettethetnek velem díjat.Persze ez még odébb lesz,ha lesz.
Előzmény: Törölt nick (90380)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90380
Raadasul az orszag nagy reszen lefursz megfelelo melysegben, es ott a tiszta ivoviz.

A kutfuras hazilag kivitelezheto, semmifele komoly technologia nem kell hozza, csak ket aso, meg a beton kutgyuruk.

sb
Előzmény: Törölt nick (90379)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90379
A mezogazdasag az szerintem teljesen mas, mint a viz.

Hogyan akadalyozzak meg egy vizbo videken azt, hogy akkor es ugy jussak hozza ivovizhez, ahogy nekem tetszik? Az orszag tele van nyilvanos kutakkal, furt privat kutakkal...

Ha szomjazni kezd a nep, akkor majd szerinted hagyjak, hogy csak ugy elzarjak a vizet? Francokat, vesznek nehany husangot, bemennek a viztelepre, agyoncsapjak a helytartot, aztan van viz.

A vizet nem lehet elvinni, nem lehet megszuntetni, bezarni, letiltani, kikapcsolni.

sb

Előzmény: JAMIE21 (90377)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90378
Na,ezért sem dicsérne meg a magyartanárom,elnézést!:))
Előzmény: JAMIE21 (90377)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90377
Az argentín válságról szóló valamelyik filmben vázolták,miként zajlik ez:ott ugye sokan éheznek,de nem azér,mert nincs kaja,hanem mert nem tudják megfizetni,jövedelem híján.A termőföldek nagyobb része külföldi kézben van,akik külföldre is szállítják a termények jelentős részét,mert ott többet kapnak érte.
Na most kicsit hasonlít a vízhelyzet is ehhez:hiába van,ha nem tudod megfizetni,jövedelem híján.Azt látom fő problémának,hogy minden,az életben maradáshoz alapvetően szükséges dologhoz csak és kizárólag pénzért juthatunk hozzá,viszont a pénzhez való hozzáférés meglehetősen nagy probléma (lesz)sokak számára.
Előzmény: Törölt nick (90376)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90376
Nekem ezzel kapcsolatban beugrik nehany spontan kerdes.

Ha en nem huzom le a budit, akkor Boliviaban tobb vizuk lesz a gyerekeknek?

Ha eladjuk az ivovizhalozatainkat a gonosz konszerneknek, akkor mit csinalnak vele? Elviszik a vizet?

A vilag vizugyi krizisben van, mert egy csomo embernek nincs ivoviz. Korabban volt nekik? vagy csak elszaporodtak ott, ahol nem kene? Akkor lehet nem is vizugyi krizis van?

Nem biztonsagosabb a palackozott viz, mert mindenfele szart talaltak nehany palackban? A vezetekes vizet neztek?

Hoeromu hutesre tiszta csapvizet hasznalunk, ami aztan eltunik egy fekete lyukban?


Ez a kedvencem:

"Industry is pushing technology that makes ocean water into drinking water as a solution to shortages. But really, it’s a bad idea."

Oke.

Ez megint valami elborult agyu zold marhasag, most kiderult, hogy az asvanyviz is az ordogtol valo.

Mondom en, masszunk vissza a fara.

sb
Előzmény: Levendula68 (90366)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90375
A hellén filozófusoknak voltak előzményei és érték őket idegen hatások. A Termékeny Félhold tágabb térsége civilizációnk szülőhelye, a gondolatok is onnan erednek jelentős részben.
Előzmény: hanyattesett (90373)
Nicee King Doom Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90374
Olyan alapon osztja fel, hogy minden, amit nem ember hozott létre, az elsődleges, az emberi termék a másodlagos.
Itt még nem foglalkozik a megújuló/nem megújuló kérdéssel. A modern közgazdászok és elvevő civilizációnk hozzáállásával többnyire a megújulHATÓ-kból is nem megújulót csinálunk...
Előzmény: Törölt nick (90371)
hanyattesett Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90373
"A vallásunk közvetlenül azonban zsidó eredetű"

Az emberek többsége nem vallásos...

"A hellenizmust is megelőzte valami"

Te nagyon nem művelt. A hellén filozófusok TALÁLTAK ki sok mindent. Nem egy reneszánsz újrafelfedezéssel jutottak hozzá, hanem konkrétan ők voltak, akik kiagyalták. Azokat az alapokat, amiket ma annyira természetesnek veszünk, hogy nem is gondolunk rá, hogy ezt valakinek ki kellett fundálnia...

"Az osztályozás atomi szintje"

Nem érted te szerencsétlen, hogy mi a nyulat kötjük össze a tehénnel, a füvet a káposztával - míg egy kínai a tehenet a fűvel kapcsolja össze? Mi egyediséget látunk, ők FOLYAMATOT. Nekik jingjangjuk van, nekünk meg állat és növényrendszertanunk. Mi szétszedjük a dolgokat és a hasonló jegyek alapján csoportosítjuk.

Vagy ott van az idő. A távolkeleten a kilégzés - belégzés egymásba fonódása az egyik legalapvetőbb filozófiai meglátás az idővel kapcsolatban.
Nekünk meg a múlt-jelen-jövő SZÉTVÁLASZTÁSA.

Emlékezz Akhilleusz és a teknősbéka esetére. Mármint arra, hogy ez egy hosszú időn át MEGOLDHATATLAN probléma volt. A görögöknek is hosszú időbe telt, mire az időt kezelni tudták.

"A hellenizmust is megelőzte valami"

De jöttek a görögök és ÉVSZÁZADOK alatt felépítették a világképünket. Egy másmilyen világképet, mint a keletázsiaiak.

"A lázadáshoz való jog? (nem törvénycikk, hanem lelkiismeret) Ez mi?"

A szabad embereknek joguk van fellázadni. Gondolj arra, hogy Európában senki nem ütközik meg azon, hogy Diogenész - egy koszos, hajléktalan csavargó kivonult a társadalomból. Illetve megütközik, hogy a lázadó Szokratésznak méregpoharat kellett innia.

Hogyan hatott rátok, athéni férfiak, vádlóim beszéde, nem tudom; én bizony magam is kis híján beléjük feledkeztem, olyan meggyőzően beszéltek. Ámbár igazat úgyszólván semmit nem mondtak. Sok hazugságuk közül leginkább egyet csodáltam: azt, amelyben kijelentették, hogy óvakodnotok kell, nehogy rászedjelek, minthogy félelmes szónok vagyok. Nem szégyellték, hogy nyomban tettel cáfolok rájuk, minthogy egyáltalán nem mutatkozom félelmes szónoknak; ez volt, gondolom, a legnagyobb szégyentelenségük; hacsak nem azt nevezik ők félelmes szónoknak, aki igazat mond.

A keletázsiai mentalitástól mi sem áll távolabb, mint ez. A kínai nyelvben nincs is ilyen, hogy is mondjam, ilyen írás-szó-alak, hogy meggyőzés. Az agorának, mint a vita helyének nincs értelme. Egy átlagos keleti nem is értené, miről akarok itt szólni.

Ez a görögöknél alakult ki. Amit ehhez a zsidók/keresztények/muszlimok vallása hozzáadott, az nudlifüle.
Előzmény: Törölt nick (90363)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90372

 esetleg 11 óra 9 perckor bejátszhatják a tv csatornákban az öszödi böszéd amerikai változatát

 

szerintem te sokkal régebben voltál sétálni, mint én..:) de itt a legfrissebb:

 

Minden ország maga döntheti el, hogy a lakosság milyen csoportjait oltják be legelőször.

szeptemberben fogják eldönteni, hogy az új vírus elleni vakcinát beépítsék-e a déli félteke számára készülő következő (jövő évi) szezonális influenza-oltóanyagba

http://index.hu/bulvar/2009/07/14/megallithatatlan_az_ujinfluenza-vilagjarvany/

 

ha ez kötelező lesz, akkor megkezdődött az, amire mindketten gondolunk.

na, léptem sétálni.

 

Előzmény: Törölt nick (90320)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 90371
Bocs druida, de ezen az alapon három van:

Természetes: ami eleve ott van véges mennyiségben (olaj ásványi anyagok stb..)
Elsődleges: ami terem megújulóan
Másodlagos: amit mi termelünk (vacak kacat)
Előzmény: Nicee King Doom (90369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!