Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93436

Nagyon szomorú :( 

 

Most nézem a régi jegyzeteimet, hogy 2015-ben szórtam tele a világot az akkor futó 2011-es birtokvörössel. Az még fasza volt és kétezerpárszáz forint körüli árral kapitálisan jó vétel is volt. Nekem nincsen értelmezhető vörösborom így amikor régi barátoknak, somló rajongóknak, törzsfogyasztóknak küldtem 12-es válogatást akkor mindig raktam bele 4-5 palack nem SAP bort is. Ezek akkoriban  jellemzően Kreinbacher pezsgők és birtokvörösök voltak.

 

Érthetetlen, hogy miért indultak meg a lejtőn.

Előzmény: syntaxerror (93429)
syntaxerror Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93435

Nem írtak rá évjáratot, gyanítom hogy nem véletlenül. Ezeken régebben se volt évjárat, szerintem tipikus kármentő, akár több évjáratból összeöntve, de legalább a minőség eddig okés volt.

 

Ha jól olvasom a LOT számot akkor ezt 19ben töltötték le tehát 17-19 közötti borokat tartalmazhat kb.

Előzmény: Hepci (93431)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93434

Szerintem is. Manapság minden magára valamit adó konzervatív pártnak vannak ilyen kirakat meleg politikusai. Örökre megjegyeztem, amikor a köztudomásúlag futóbolond BoJo mint konzervatív politikus teljesen hitelesen és őszintén előadta, hogy ő pont azért támogatja az azonos neműek házasságát mert ő egy konzervatív ember és szerinte mindenki éljen házzasságban és legyen monogám :) Egészen zseniális megközelítés. Na... ezt hagyta ki ez a magyar fasiszta párt. 

 

Én az ilyenek miatt szoktam röhögni amikor magát konzervatívnak tartó emberek a fideszre szavaznak. A Fidesz nem konzervatív és nem is jobboldali párt. Ahogy nem is nemzeti és legkevésbé nem kereszténydemokrata. 

Előzmény: kifli (93430)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93433

Két külön téma ez. 

 

Betmenes bőrmellénykében zajos csoportos dugásban részt venni szerintem teljesen elfogadható, vállalható szabadidős tevékenység minden konzervatív értékrend szerint. A konzervativizmusnak semmi köze nincsen ahhoz, hogy ki hogyan szeret szórakozni.

 

Ami nem fér bele az a lockdown alatti illegális bulizás.

Előzmény: Hepci (93427)
Hepci Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93432

Ezt már a liberális korszakukban sem vállalták be, Fodorral... pedig milyen szép lett volna: az 5 főalakból 2 buzi (Fiatal Buzik Szövetsége: Fibusz). :D

 

Előzmény: kifli (93430)
Hepci Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93431

Találtál a birtokvörösükön évjáratot? Több évjáratból kutyulhatták vagy lefelejtették a címkéről?

A másik aldis boruk (Öreg Tőkék 2018) egyébként másnapra tovább romlott (intenzív dohosság, meghalt savak), egészen szégyenletes volt 3000 forintért.

Előzmény: syntaxerror (93429)
kifli Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93430

szerintem Szájerből egy díszbuzit kellett volna csinálni a fidesznek, elébe menve ezzel a homofóbia vádaknak...

Előzmény: altimus (93425)
syntaxerror Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93429

Na én is vettem a minap egy birtokvöröset, mert néhány éve ez egy jó bor volt - most ihatatlannak bizonyult. Elsőre csak nagyon savanyú, másnapra valami fura mellékíze is lett, a lefolyóban végezte. Összenézve ezt és Hepci tapasztalatát, lehúzható a pince a listáról valóban, kivéve a pezsgőiket. Pedig régen készültek ott jó cuccok, én a 2006-2009 közötti Öreg Tőkék és Kőkonyha borokat is nagyon szerettem, igaz azoknak jó pár év kellett hogy a rengeteg fát bedolgozzák. Azok a St Ilona olaszrizlingek pedig a valaha volt legjobb vétel voltak valóban.

Előzmény: BZoltan (93280)
altimus Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93428

Ennek az ugynek a pikanteriaja nyilvan ott van, hogy Szajer az eu-ban kepviselte a fidesz kvazi homofob narrativajat, ettol lesz erdekes a tortenet, kulonben nyilvan normalis embert nem erdekelne az, ami tortent. (nameg persze a covid-os jarvanyugyi intezkedesek telibe szarasa is problematikus.)

Előzmény: Hepci (93427)
Hepci Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93427

Simán tolerálom bárkinek a szexuális szokásait, egészen az elemi jó ízlés csíráinak és a törvényeknek a megtartásáig.

Betmenes bőrmellénykében zajos csoportos dugásban részt venni kovid idején ezeknek nem felel meg, tehát ne emlegesd, hogy túl megjátszottan lennék konzerv.

Előzmény: BZoltan (93413)
Hepci Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93426

Ezen a mostanin azért akadtam meg, mert eddig nem volt szokás a Fidox-médiakonglomerátum egészen nevetséges felületeire hivatkozni itt. Nyilván nem lesz ebből még egy Origo, de harci szerepet szánnak az Indexnek is, mert mindig mindenhol harcolni kell és mindig valami újabb dolgot kell bekebelezni.

A Karácsony lejáratására indított kampány már itt indult - valószínűleg a göbbelszminisztériumban is úgy látják, az Origo és társai már nem elég hitelesek a kemény mag egy részének sem.

Előzmény: homerx (93414)
altimus Creative Commons License 2021.12.21 -1 0 93425

Szajer tevekenyseget kicsit irritalo volt nezni az ereszcsatorna ugy elotti evekben. Mi pl. konkretan tudtuk azt, hogy Szajer meleg, viselt ugyeirol is konkret ismereteink voltak. Ennek fenyeben neztuk azt, ahogy homofob alkotmanyoz, ahogy az eu-ban kepviseli a homofob fidesz narrativat ... Felolem mindenki szexualis orientacioja lehet maganugy, nyilvan semmi kozom ehhez. Velemenyem is csak akkor lesz rola, ha latom, hogy micsoda szar alak az aki nem all ki a sajat kozossegenek (es sajat maganak) a vedelmeben.

Előzmény: BZoltan (93423)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93423

Civilizált országban egy ilyen ügy után az érintett politikus beül a köztévében egy beszélgetős műsorba és ott meakulpázik egy nagyot, hogy bizony amikor mindenki otthon szopik a lockdownban és kap agyvérzését a "távoktatás" miatt akkor valóban nem igazán helyénvaló a képviselői kiküldetés alatt kábszizós orgiákba járni.

 

A szexuális orientációjáról nem lenne kötelező beszélnie. Ez még az események pikantériájának fényében sem más mint magánügy. Ezzel együtt szerintem minden reflektorfényben levő nem tankönyvi heteroszexuális embernek nagy lehetősége és felelőssége van a szexuális kisebbségek elfogadásáért tenni valamit.

Előzmény: altimus (93421)
altimus Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93422

Nyilvan en se sajnalom az ep kepviseloktol a fizetesuket, ami egy kozepkategorias nyugat-europai jovedelem. Az adomentesseg, titkarsag, koltsegterites ... is ok, a nyugdij merteket kicsit tulzonak talalom, de meg ez is rendben van, ha a kepviselo valoban erdemi munkat vegez.

Előzmény: BZoltan (93420)
altimus Creative Commons License 2021.12.21 -1 0 93421

nem kovetem a ner mediat, de szerintem a szajer ugy nem lett teljes mertekeben prezentalva es elemezve. az en ingerkuszobomet is csak amiatt erte el, mert megiscsak eleg nagy a pikanteriaja annak amikor kiderul, hogy egy homofob alkotmanyozo az ereszcsatornan at menekul, nemi tudatmodositoval a zsakjaban, egy homo szex partirol, karanten idejen, a rendorok elol.

Előzmény: BZoltan (93419)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93420

Amúgy alapvetően nem sajnálom én ezt a zsugát az EP képviselőktől. Ez az ára ennek a demokráciának... nem éppen tartom tökéletesnek az EU-t mint demokratikus intézményt (hkhm) de nem ez a költség az amin fenn kell akadni.

 

Viszont azt mocskosul rühellem amikor csak légynek a falon, vagy húsnak az asztal mellé mennek kis nyelveket nem beszélő, tájékozatlan és ostoba faszfejek azért, hogy nyomják a gombot. Alapvetően hatalmas lehetőség ez EP képviselőség. Egy finn EP képviselő azt mondta, hogy ha jól használja valaki a lehetőségeket akkor nagyobb befolyása és hatalma tud lenni egy EP képviselőnek mint egy nemzetállami kormányban miniszternek lenni. 

Előzmény: altimus (93417)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93419

Mérhetetlen amatörizmus lett volna a részéről, ha a fáin gönceinek a szabószámláit nem írja le költségként vagy legalább az adójából. Mert alsógatyában egy hátizsákkal mégsem mehet be felvenni a 100 ezer forintos plusz napidíját az EP ülésre. A szívem szakad meg szegényért.

 

Aztán látod... az állampárt népszerűsége alig érezte meg ezt az ügyet is. 

Előzmény: altimus (93418)
altimus Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93418

> Igazad van... néha felemelte a kezét és mutatta a frakciónak, hogy igennel vagy nemmel szavaznak.

 

Raadasul ugyebar neki is volt egy sorvezetoje, hogy mikor mit kell mutatnia. Nem az o dontese es jatektere volt ez, hanem egy elore eldontott dolgot kellett levezenyelnie. Persze a dolog nehezsege az, hogy a szavazasokkor ott kell lenni, be kell tamolyogni az ulesterembe. (Mondjuk szajer legalabb mindig kulturaltan volt feloltozve es merethelyes oltonyoket hordott, megfelelo nyakkendovel ...)

 

Előzmény: BZoltan (93416)
altimus Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93417

> Azt nem tudom, hogy mennyire számít büntetésnek havi nettó 3-4 millió forintos zsetonért,

 

ne feledkezzunk meg a nyugdijrol se, ami nem kis osszeg es komoly letbiztonsagot jelent a kepviseloknek eletuk vegeig.

Előzmény: BZoltan (93413)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93416

Igazad van... néha felemelte a kezét és mutatta a frakciónak, hogy igennel vagy nemmel szavaznak.  De ezért az extra megterhelésért egészen biztosan járt neki egy átlagos magyar újság főszerkesztőjének a havi fizetése pluszban.

 

Amúgy szerintem ezzel a Webber helyettesítő pozival őt behúzták a csőbe... mert szerintem amikor mondták,  hogy kellene egy chief whip akkor ő elábrándozott és nem pont erre számított.

Előzmény: mbukovics (93415)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93415

Nem ertem, miert jelentesz ki ekkora magabiztossaggal olyan dolgokat, amikrol fogalmad sincs. Szajer kb a masodik-harmadik legbefolyasosabb MEP volt az EPP-frakcioban, o kepviselte Manfred Webert, amikor az hianyzott, ill. a fontos szavazasoknal o vezenyelte a frakciot. Es mindezt a befolyast es poziciot megorizte a NER alatt is, ami nem kis szemelyes teljesitmeny. Ld.: https://azonnali.hu/cikk/20201129_miert-mond-le-szajer-jozsef-volt-es-jelenlegi-ep-kepviseloket-kerdeztunk

Előzmény: BZoltan (93413)
homerx Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93414

mar egy ideje szapuljak az ellenzeket, de meg csak finoman. egyre tobb kormanyoladli irast talalni a cimlapon.

Előzmény: Hepci (93409)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 93413

Én mondjuk alapvetően a konzervativizmus félreértésének tartom azt, hogy valaki abban akarja megélni a konzervativizmusát, hogy nem tolerálja bárkinek a szexuális szokásait. Szerintem a konzervativizmus pont az, hogy udvariasan és úriemberhez méltóan úgy teszünk mintha nem is tudnánk a dologról és egyszerűen ignoráljuk a jelenséget. Az már inkább radikalizmus és progresszivizmus, hogy be akarunk avatkozni mások életébe.

 

De ez még az offtopikhoz is off :D

Azt nem tudom, hogy mennyire számít büntetésnek havi nettó 3-4 millió forintos zsetonért, plusz költségtérítésért európa egyik legfrankóbb országában bulikázni úgy, hogy a fingszagú, mackónadrágos, lyukaszoknis, ócska kurvákat  Aldi szesztől bebaszva seggbekúrós hazájának a pudvás politikai mocsarában nem kell megmártóznia. A melótól biztos nem kapott sérvet... lényegében csak a gombot nyomni járt be az ülésekre.

Előzmény: Hepci (93408)
Hepci Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93409

Újabb határ átlépését vélem látni a fórumunk anyafelületén: az Index egy kormánypárti "intézet" vezetőjének az Origón megjelent cikkét szemlézi, illetve terjengősen kivonatolja.

https://index.hu/kulfold/2021/12/20/kulgazdasagi-es-kulugyi-intezet-igazgatoja-az-ukran-vezetes-meggondolatlansaga-jelentheti-az-igazi-veszelyt/

 

Mi lesz még itt vajon, hamarosan írásokat vesznek át a Magyar Nemzettől és a Pesti Srácoktól, a cégcsoporti (Orbánszopó Zrt.) szinergia jegyében?

 

 

Hepci Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93408

Amikor kiment, az a hír járt körbe, hogy a szervek (nem a nemiek) rajtakapták egy nyilvános budiban, amint éppen furulyáztatott, egy kiskorúval. A pletyka szerint ezért kapta a selyemzsinórt és kellett kimennie...

Egyébként ő láthatóan túl volt már a dolog aránylag konzervatív értelmezésén (2 hímnemű szereti egymást a rendelkezésre álló szerveikkel) - az orgiákon való részvétel heteroszexuális esetben sem tartozik a tolerálandó közéleti tevékenységek közé.

Én sajnos valóban konzervatív vagyok, tehát már azt sem értem, hogy egy ilyen szexuális vonzalmakkal rendelkező férfiú miként írhatja meg egy ország alkotmányát. Természetesen nem csak róla szól a költői kérdés, hanem azokról is, akik tudtak róla.

Előzmény: BZoltan (93405)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93407

Már rég megvót :D Amúgy az 444-es cikkben igazán beleírhatták volna, hogy a környezetszennyező cuccokat kiszerelték a kocsiból és a csetrest pedig összetakarították amennyire lehetetett.

Előzmény: kifli (93406)
kifli Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93406
BZoltan Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93405

Ő már eleve csak levezetni és szabadon élni ment ki Brüsszelbe. Ami amúgy döbbenet. Szegény csórikámnak el kellett mennie egy mocskos, liberális, hanyatló nyugati országba hogy olyan emberrel maszíroztassa a nemi szervét akivel akarja...

Előzmény: altimus (93404)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93404

Mondjuk az igaz, hogy szajer kieseset is inkabb csak a brusszeli gay kozosseg szenvedte meg, a kozeletbol annyira nem hianyzik.

Előzmény: van_Persil (93401)
altimus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 93403

Ilyen nyilvan nem lesz mo-on, elegge atpolitizalt a kis belterjes vilagunk ahhoz, hogy ennek semmi realitasa se legyen. En is inkabb amolyan bevarrt seggu belga oltonyos faszukat latnek miniszterket, hivatalnokkent, mint a jelenlegi magyar szortimentet. Svajcba se nagyon tudjak, hogy epp ki a miniszterelnok, de ott van egy rotacios rendszer, a miniszterek kozott, hogy epp ki a miniszterelnok. Az usa-ban meg nincs is ilyen poszt, de ott persze van eros elnoki hatalom. (Az utobbi idoben ott is faszfejekkel betoltve azt.)

 

 

Előzmény: BZoltan (93400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!