Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tusky Creative Commons License 2001.08.29 0 0 92
Sziasztok!

Tud valaki olyan külföldi oldalakat, ahol vannak infok és árak az autókról ( pl. tékák honlapjai )?

Volt egy címem, ahol többezer európai autóra lehetett országok szerint keresni, de sajnos formáznom kellett a vincsit és elveszett.

Előre is köszönök minden segítséget!

Piri Creative Commons License 2001.08.28 0 0 91
Én ismerek ilyen céget ha érdekel a dolog írja mailt:pirinyo@freemail.hu

Mot hoztam egy Vitót 2001 március 28 i 14000 km van benne 9 személyes 108CDI hátsó ajtó törött

4,5 forintba van vámmal együtt

Előzmény: prb (88)
avantage Creative Commons License 2001.08.28 0 0 90
En csak azt tudom, hogy aki ezzel foglalkozik, az nagyon jol megel belole, de kisebb erteku autokkal annyira nem eri meg a veszodseget. (legalabbis nekem nem :)
2 embert is ismerek, az egyik gyerekkori baratom, o csak 5-os, 7-es BMW-ket, meg bazi Merciket hoz.

Mi van akkor, ha az 5 eves autoban mondjuk 700 000 km van? Akkor sem fogadjak el a valostol alacsonyabb vetelarat? Ertem ezalatt, hogy eloretekeri az ember a kilometer orat vasarlas utan.

Egyebkent mostansag nagyon sok E rendszamu autot latni, eddig nem is tudtam mik ezek.

raider Creative Commons License 2001.08.27 0 0 89
Mi az amit tudni akarsz roluk? Kivisznek, korbevisznek, korrektul megmutatjak a dolgokat. Azt, hogy az ugyintezesben mennyire tudnak segiteni, nem tudom, mert akikkel en voltam nemetul nem igazan beszeltek. Van egy helyi ismerosuk, aki allitolag mindenben segit, de idaig nem jutottam el, mert konkret autoert mentem, es a vegen nem vettuk meg.
(Sajat szubjektiv velemenyem: Svajc helyett Nemetorszagba mennek autot venni.)
Egy nagyon fontos dolog ezzel kapcsolatban: ha egy autot kineztel azt szemelyesen telefonon es/vagy e-mailben csekkold le. A felszereltseget, a kilometert, az allapotot (nem kapta-e el jegeso, nem volt kicsit "figyelmetlen" a tulaj parkolasnal, stb.), az arat. Mellesleg megvan mar, hogy milyen autot akarsz?
Ha eldontotted, hogy veluk mesz, akkor meg irjal manganba. ;-)
Előzmény: TOMMY (86)
prb Creative Commons License 2001.08.27 0 0 88
Tudtok olyan céget amelyik mindent elintéz a behozott autóval?
Attiska Creative Commons License 2001.08.26 0 0 87
Gyerekek, ha a kintről származó autót cégautóként szeretném behozni, akkor a vámdolgok hogy módosulnak? Van valakinek cégautós témában tapasztalata?
TOMMY Creative Commons License 2001.08.26 0 0 86
Sziasztok!
Volt már valaki közületek a kicsikocsi.hu weboldalon reklámozott autóbehozó céggel?
Ha igen mondanátok tapasztalatokat?
Azt írják, hogy 400valahány DMért kivisznek svájcba, meg az ügyintézésben is segítenek. Vagy 200 körüli DMért csak az ügyintézésben, de akkor neked kell kimenni.
Köszi.
T.
alfi33 Creative Commons License 2001.08.26 0 0 85
TAMÁS000!

Én Májusban hoztam az autót- ALFA155 2.0 Twin Spark.Az eltelt időszakban semmi gond.Ajánlom mindekinek bátran,csodálatos autó!!!

alfi33

Előzmény: Tamás000 (84)
Tamás000 Creative Commons License 2001.08.25 0 0 84
A németországi használt alfa romeo 155-ösök miért gyanusan olcsók? Vannak köztük igen emberes motorral rendelkezők is és csak 3000-6000 márkáért osztják.
szinyei Creative Commons License 2001.08.24 0 0 83
Az EK az az Einkauf, az amiert beveszi,
a VK meg a Verkauf, tehat amennyiert eladja. A kulonbozetbol el meg.

csaba

Attiska Creative Commons License 2001.08.19 0 0 82
Hali!

Időközben rájöttem az EK, ill. VK jelentésére. Azonban lenne egy másik kérdés. Mi ez az 5%, ami rámegy a netto vételi árra?

Előzmény: Aksi (80)
Attiska Creative Commons License 2001.08.18 0 0 81
Sziasztok!

Nézegettem a lent említett online Schwacke katalógust. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az oké, hogy az itt kiadott ár tartalmazza az Mwst.-t, de mi az a Handler-EK meg a Handler-VK ár?

Aksi Creative Commons License 2001.07.23 0 0 80
7 sz. vamhivatal (2771523)
kedves informacioja alapjan:

A Swacke ELADASI arhoz hasonlitjak a szamla NETTO aranak a 20%-os eltereset, ha ezt nem haladja meg akkor a szamla NETTO osszege a vam alapja, eere megy az 5% majd az igy kialakult osszegre az AFA.
Hallottam olyan remhireket is, hogy a szallitasi koltseget is megvamoljak es adoztatjak de ez nem igaz, csak kereskedelmi forgalom eseten.

Remelem nem er meglepetes...

Előzmény: Aksi (78)
Aksi Creative Commons License 2001.07.23 0 0 79
Senki nem tud segiteni? :(
Aksi Creative Commons License 2001.07.13 0 0 78
Fecoka isten vagy!

Na akkor ha be akarok hozni egy motort, akkor mennyit fizetek erte szampelda kovetkezik:

2000 gyartasu motorbehozatala

Ara Swache szerint:
(forditson akkor egy nemetes please)

Durchschnittl. Laufleistung in km: 10700
Handler Einkaufswert: 11.000,-
Handler Verkauftswert: 12.500,-
Neupreis: 17.210,-

teoretikusan viszek egy szamlat, ha ennek az ara nem ter el a Swache artol 20%-al, akkor ezt veszik a vam alapjaul. Kerdesem, melyik arat a ketto kozul?
12500-20%=10000DM legyen a szamla.
Vam: 10000DM 5%-a: 500DM
Ado: 0, mert 2000 evi gyartas
Afa (a vamolt ertekre): 10500DM 25%-a: 2625
tehat befizetendo: 3125DM azaz 406.250Ft durvan (1DM=130Ft-nal)

Visszakapom meg a kulfoldi adot: Hogyan?
Megegy: a szamla netto erteket, vagy a brutto a vamalap? Ugy lenne tisztesseges, ha a netto.

Jol okoskodom, javitast kerek!

Előzmény: fecoka24 (77)
fecoka24 Creative Commons License 2001.07.10 0 0 77
Sziasztok!

Többen kiváncsiak voltak a hírhedt Eurotax-Schwacke árakra.

Itt találtok tájékoztató adatokat: http://www.schwacke.com/schwacke/

Nem is olyan borzasztó!

Valakinek nincs újabb behozatali élménye?

Feco

Előzmény: szinyei (76)
szinyei Creative Commons License 2001.07.06 0 0 76
http://www.vilaggazdasag.hu/actual/mauto.sht
mb001 Creative Commons License 2001.06.21 0 0 75
"* 0,84..., mert ugye 16% a MWSt. Nos, ez akkor sem jó, ha történetesen az egész visszajön. Ez egyértelmű, de ha nem, akkor:

100 Ft az autó nettó ára, 16% a MWSt - ez összesen 116 Ft.

116 * 0,84 = 97,44 Ft vs. 100 Ft."

Igen talán ugy kellene visszaszámolni, hogy 1÷1,16=0,862 Azaz a 16%MWSt-vel csökkentett érték
116x0,862=99,992 a példánál maradva.

Előzmény: nohab (73)
clark Creative Commons License 2001.06.21 0 0 74
Nos eltelt egy kis idő jan elseje óta,és hiába károgtak annyian, hogy semmi változás nem lesz, nem lett igazuk.Jónéhány kategóriában megéri behozni autót,bár el kell ismerni, hogy inkább az idő eltelése miatt nőtt valószínüleg az import,egyre több kinti olcsó autó felel a KFF előírásainak.10 év körüli Opel Vectra és Peugeot 405-ösök 600-700EFt-os induló ára, és még sorolhatnám a típusokat,mind az importnak köszönhető.Reméljük a tendencia folytatódik.
Jung kollegának igaza lett.Üdv.Clark.
nohab Creative Commons License 2001.06.21 0 0 73
Csak egy kis matek:

Valaki kapásból úgy kezdte a végleges ár kiszámolását, hogy ár * 0,84..., mert ugye 16% a MWSt. Nos, ez akkor sem jó, ha történetesen az egész visszajön. Ez egyértelmű, de ha nem, akkor:

100 Ft az autó nettó ára, 16% a MWSt - ez összesen 116 Ft.

116 * 0,84 = 97,44 Ft vs. 100 Ft.

Nem egy óriási különbség, de rögtön így kezdeni egy számolást... és amikor szorozgatsz 1,2-vel, 1,25-tel, akkor már számíthat az a + 2-3%.

Üdv,
nohab.hu

Attiska Creative Commons License 2001.06.05 0 0 72
Sziasztok!

A következő a kérdésem. Ha az ember magánszemélyként hozza be a gépet, és ha a számlán szereplő ár min. 20%-al eltér az Eurotaxban szereplő ártól, akkor az Eurotaxból számolják a dolgokat. Ha cégautóként hozom be a kocsit, akkor mindenképp a számlát veszik alapul.

De mi szerint számoljak a dogokat, ha:

1. a kocsit autókereskedőn keresztül hozom be
2. a kapott számlát kint németben közjegyzővel hitelesítem
3. a kocsit a német ismerősömtől ajándékba kapom.

A neten valamerre fellelhető a legfrissebb Eurotax katalógus?

szinyei Creative Commons License 2001.05.25 0 0 71
üdv,

tudja valaki, hogy hogyan lehet itt D-ben a Mwst-t visszaigenyelni mint maganszemely?
Szivesen eladnam az automat (Ford Scorp. MK IV, Magyarorszagra), es akkor lenne ez meginkabb kifizetodo a kovetkezo tulajnak, ha visszakapna a mwst-t.

koszi,

csaba

P.S.: Ugy hallottam a Finanzamt-tol, hogy en mint maganszemely nem igenyelhetem ezt vissza...csak autokereskedo.

AFAMENTESSEG:

Valaki erdeklodott, hogy mi ennek a feltetele. Nos, ha az auto 6 honapig a tulajdonaban van valakinek itt.
2 igazolni kell, hogy az itteni szerzodese lejart (felmondott, felmondtak neki). Ezutan lehet bevinni es akkor Vam, es AFA (mar csak) AFA mentesseget kap. Viszont ugy tudom, hogy ekkor 3 evig nem adhatja el az autojat. Vagy az AFA-t ra kell fizetni. (Fogy. ado viszont KELL!)
Ez a rendelet meg ervenyben van??? Marmint a 3 ev.
Svajcban ez 1 ev, es akkor el lehet adni az autot, es nem kell semmit utana fizetni.
Ez valakinek jol johet, ugyanis Svajcban neha 20-30%-kal is dragabbak a hasznalt autok. Lenyegeben az ar nem valtozik, csak a fizetoeszkoz. DM-SFr.

alfi33 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 70
Helló Zolcsa!

Az ember aki segit az ügyintézésbe javasolta Sopront,mert itt nem kérik a 300 000ft-ot.Holnap megyek vissza a Gergely utcába, remélem az erre vonatkozó információ is ülni fog.

alfi33

Előzmény: Zolcsa (69)
Zolcsa Creative Commons License 2001.05.22 0 0 69
Szia alfi33!

Miért jobb Sopron? Én Hegyeshalomnál jöttem be, ott is a Royal Sped működik. Sopronban jobbak a vámosok?

Zolcsa

alfi33 Creative Commons License 2001.05.22 0 0 68
Köszi Zolcsa!Igazán KIMERÍTŐ a beszámolód.Segítségként az utódoknak:Sopronnál kell bejönni az országba.Vámos-speditőr/Royal-Speed/itt kérsz vizsgálólapot és rendszámkérőlapot,kitöltöd-vámos-RoyalSpeed/4 papirt kapsz/-Ibusz/okmánybélyeg 1500 ft/-vámos/kapod a rendszámot+bizt. 5000 ft/.A speditőr nem kér vámbiztosítékot ő intézi/14300ft/.
alfi33
Zolcsa Creative Commons License 2001.05.22 0 0 67
Szia BX16TRS!

Azt most is elárulhatom, hogy egy 1990-es évjáratú Ford Scorpio 2.0i-t vettem. Ha történik valami fejlemény, természetesen jelentkezem.

Üdv, Zolcsa

BX16TRS Creative Commons License 2001.05.22 0 0 66
Zolcsa!

Csak kivancsisagkeppen, ha minden ok, es a magyar rencam rajta lessz a gepen, lecci ird majd meg, hogy mennyi volt az osszes koltseg, es hogy mien kocsit vettel..

koszike

Tucsi

Előzmény: Zolcsa (65)
Zolcsa Creative Commons License 2001.05.22 0 0 65
Sziasztok!

Hát akkor sorjában:

Kint tényleg csak kereskedőnél érdemes vásárolni, mert ő adhat számlanyilatkozatot, amivel igazolja, hogy EU-ban gyártott autót adott el neked. Csak ebben az esetben úszhatod meg a vámot. Ez a számlanyilatkozat egy szabvány szöveg, amit a számlán fel kell tüntetnie, és lehetőleg olvashatóan alá kell írnia. Persze a számlanyilatkozat csak akkor elég, ha az autó vételára nem haladja meg a 6000 Eurot. (Ha meghaladja, akkor kell az ottani vámhivatalba elmenni, és kiléptetni az országból az autót. Ehhez kell az EUR1 nyomtatvány.) A kinti költség 300 DEM, ez az összeg tartalmazza a 9(?) napos ideiglenes rendszámot, és a 15 napos kötelező biztosítást. Valaki írta, hogy érdemes egy kinti közjegyzővel hitelesíttetni a számlát, hogy nehogy felértékeljék a magyar határon az autót. Ez állítólag 60 DEM. Nem tudom, mi lett volna, ha elmegyek kint közjegyzőhöz, viszont a határon egy kis suttyó vámos kapásból felértékelte a 2200 DEM értékű (~300.000 Ft) autót 1 millióra. A speditőr cégnél azt akarták, hogy hagyjak ott 200.000 Ft vámbiztosítékot. Mondtam, hogy az nem megy. A vége az lett, vissza a vámoshoz (egy másik fickóhoz), hogy nézze már meg jobban az autót. Sikerült elérni (ingyen :-) ), hogy "csak" 700.000 Ft-ot írjon a papírra. Vissza a speditőr céghez, akkor már elég lett volna nekik 100.000 Ft is. Kis alkudozás után megállapodtunk, hogy 15.000 Ft-ért kezességet vállalnak a vámérték felére, azaz 350.000 Ft-ra. Csak a vámszemle előtt vigyázni kell az autóra, mert ha ellopják, akkor ki kell fizetni ezt az összeget. Utána a határon kell 1.500 Ft illetékbélyeg, amit a vámos bácsi ráragaszt az 1 hónapig érvényes forgalmi engedélyre, 5.000 Ft a kötelező biztosítás, és 4.000 Ft az "E"-s rendszám.

Két munkanapon belül el kell vinni az autót, ha magánforgalomban hoztad be, akkor a Gergely utcába vámszemlére. Itt ajánlatos, hogy legyen egy ismerősöd, aki jóban van a vámosokkal, hogy ne a határon felbecsült értéket, hanem a számlád végösszegét vegyék a vám (fogyasztási adó, környezetvédelmi illeték, Áfa) alapjául. Itt fizettem 168.500 Ft vámbiztosítékot.

Ezután irány Csepel, a Petróleum utca. Az itteni vámhivatalban található ING Bankban be kell fizetni az előzetes vizsgálat díját, amely 21.250 Ft Áfával. A befizetést igazoló papírral (meg egy csomó fénymásolattal) átmész a szomszédban található KF-hez időpontot kérni. Nekem elég hamar, 1 héttel későbbre adtak időpontot a Mozaik utcába, 14 órára.

Mint kiderült, kb. hatvanan kapták még ezt az időpontot. Ide érdemes felszerelkezni hidegélelemmel. Fél 6 után nem sokkal már sorra is kerültem. Négy órai sorbanállás után megkaptam végre az engedélyt, így végre behajthattam autóval is. Bent, az autóval persze megint a leghosszabb sorba kellett beállni, de ez már csak kb. 1 óra hosszan tartott. Miután megnézték az autót, még 1 órát kellett várni a határozatra. Este 8 előtt végre megszületett a csoda, indulhattam haza.

Másnap reggel a Mozaik utcai (2 db) határozattal (miszerint vámolható az autó) irány ismét a Gergely utca. Itt a már befizetett vámbiztosíték átváltozott vámmá. Megkaptam a vám papírokat, meg egy szép rózsaszín igazolást, hogy be van fizetve a vám. Ezzel és a határozat egy példányával irány megint Csepel. Itt most csak be kellett dobni ezt a két papírt egy dobozkába. 4 munkanap, amíg elkészül az itteni határozat, miszerint engedélyezik a forgalomba helyezést.

Letelt a 4 nap, Csepelről a forgalomba helyezési engedéllyel irány a Mozaik utca, vizsgaidőpontot kell kérni. Meglepő módon fél óra alatt végeztem. :-))

Hát, itt tart most a dolog, 30-án viszem az autót vizsgázni a Mozaik utcába.
Várható költségek még, kb. 50.000 Ft. Nem bízom a véletlenre a vizsgát sem, itt is segíteni fognak. :-)) Amit még be kell majd fizetni: vizsgadíj, forgalombahelyezési illeték, átírási illeték, zöldkártya, eredetiség vizsgálat, kötelező biztosítás. Remélem, mindent leírtam. Ha bármelyikőtöknek tudok segíteni (ismerősökkel) :-)), írjatok egy mailt.

Üdv, Zolcsa

alfi33 Creative Commons License 2001.05.20 0 0 64
Zolcsa!
Nagyon vártam a beszámolódat,idöközben én is megjártam Németországot.Holnap indul a procedura. A tapasztalatainkat megoszthatnánk.

alfi33

FOCUS Creative Commons License 2001.05.03 0 0 63
Szeva Zolcsa ! Kiváncsian várjuk a beszámolódat ! :)
Egyébként én is a múlt héten jöttem haza Németországból. Láttam egy gyönyöru Honda CRX-et Full optikai tuningal 2800Dm~ 390.000FT (mint itthon egy öregebb Lada samara... :)
Apám! Egyszer elmentünk egy Porsche márkakereskedés mellett... Vagy 50 db Carrera meg mindenféle ált ott...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!